Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Mastercard Obchodník roku 2021 Yankee Candle

Monitor dechu – dokáže včas upozornit i na SIDS

Zobrazit katalog
Monitor dechu –  dokáže včas upozornit i na SIDS

O syndromu náhlého úmrtí kojenců není známo mnoho informací, jsou však známy rizikové faktory, které pravděpodobnost SIDS zvyšují. Patří mezi ně nízký věk matky, krátký rozestup od předchozího těhotenství, kouření a drogová závislost matky, předčasný porod a nízká váha miminka, poloha na břiše při spaní miminka, absence dudlíku a další. Díky těmto faktorům můžete mnoho rizik eliminovat dopředu, některá bohužel ovlivnit nejde, například rodinné anamnézy. Co tedy můžete dělat, aby štěstí z čerstvě narozeného miminka nic nezkalilo?

Možnosti prevence:

  • Místnost, ve které miminko spí, nesmí být přetopená.
  • Dítě by mělo spát ve vlastní postýlce.
  • Dudlík je řazen mezi velké pomocníky v rámci prevence SIDS.
  • Kojení dítěte alespoň do jeho jednoho roku.
  • Malé miminko by mělo ideálně spát na zádech, nikoliv na břiše.
  • Používání monitoru dechu.

Monitor dechu je současně také jediná ochrana, která může na nebezpečnou situaci včas upozornit. Monitor dechu totiž hlídá základní životní funkci, dech. Doktoři se domnívají, že SIDS bývá způsobeno právě zástavou dechu, která proběhne zcela v klidu, jakoby se dítě zapomnělo nadechnout. Tím bohužel dostávají na frak argumenty maminek, které při společném spánku s dítětem věří, že se probudí v případě problému. Instinktivně se to opravdu může stát, ale pouze se zpožděním, které nelze vzít zpět. Proto je žádoucí investovat do monitoru dechu, který při delší prodlevě začne hlasitě alarmovat rodiče, že něco není v pořádku. Již samotný hlasitý alarm může miminko natolik vylekat, že si vzpomene se nadechnout, což dává maminkám pocit falešného aktivování. Nikdy však nelze zpětně zjistit, zda šlo opravdu o planý poplach či nikoliv. Bát se nyní nemusí ani maminky dvojčat, pro které existuje specializovaná sada se dvěma deskami, které mají čidla pro každé dítě samostatně.

Monitor dechu pro dvojčata

Výhoda dnešní doby je ta, že již několik tisíc korun může opravdu zachránit život vašeho dítěte. Jde o investici, které nemůžete nikdy zpětně litovat. Většina monitorů dechu obsahuje současně také klasickou chůvičku, takže jde o zařízení 2v1. Jak to bude u vás, risknete to či vsadíte na jistotu?

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi