Nejdůležitější vitamíny a minerály pro naše zdraví

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Stále kolem sebe slyšíme, že naše tělo potřebuje vitamíny a minerály, ale mnohdy toto tvrzení považujeme za klišé a bereme ho už jen jako reklamní tah farmaceutických firem. Ale vitamíny a minerály jsou pro nás vskutku nepostradatelné a bohužel až když tělo začne vysílat signály, že je něco v nepořádku, začneme tomu věnovat pozornost. Především pak v náročnějších životních situacích nebo dobách chřipkové epidemie či aktuálně v době pandemie koronaviru může vaše tělo doplatit na nedostatek či nerovnováhu nezbytných vitamínů a minerálních látek.

Nejdůležitější vitamíny a minerály pro naše zdraví

Nejdůležitější vitamíny a minerály – OBSAH

 1. Co jsou to vitamíny a minerály a proč jsou důležité?
 2. Nejdůležitější vitamíny a minerály pro tělo
 3. Vitamíny na imunitu
 4. Jak pečovat o své zdraví

Co jsou to vitamíny a minerály a proč jsou důležité?

Vitamíny a minerální látky jsou nenahraditelnou složkou našeho organismu, přičemž každý z nich má svoji jedinečnou a nezastupitelnou funkci, a to i v případě, že některé jsou v těle zastoupené pouze v nepatrném množství. Jejich dostatek a rovnováha zásadním způsobem ovlivňují chod celého těla a mají přímý vliv na náš fyzický i psychický stav a obranyschopnost vůči vnějším vlivům.

Vitamíny jsou organické látky, které se podílejí na metabolických procesech, zajišťují přeměnu potravin na energii, jsou katalyzátory pro biochemické reakce, podporují imunitní systém, působí preventivně proti onemocněním, jsou nezbytné pro zbavování se těla škodlivin a zpomalují degenerativní projevy stáří. Podle rozpustnosti je rozdělujeme na vitamíny rozpustné v tucích a vitamíny rozpustné ve vodě.

Vitamín C v potravinách
Zelenina je významným zdrojem vitamínů a minerálů.

Vitamíny rozpustné v tucích

Některé vitamíny je naše tělo schopné využít jen tehdy, když jsou konzumované současně s tukem. Vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E, K) tak naše tělo využije pouze tehdy, když se nachází v potravině obsahující tuk (např. neodtučněné mléčné výrobky) nebo danou potravinu o tuk doplníme (např. salát s olivovým olejem). Tyto vitamíny se ukládají v tělesných tkáních a tělo si tak může vytvořit zásoby na několik týdnů či měsíců, tím pádem ale jejich nadužívání může vést až k předávkování.

i Jako šikovná mnemotechnická pomůcka pro zapamatování si, které vitamíny jsou rozpustné v tucích, vám poslouží slovo DEKA.

Vitamíny rozpustné ve vodě

Mezi vitamíny rozpustné ve vodě řadíme vitamín C a vitamíny skupiny B (vitamin B1, B2, B6, B12, niacin, kyselina pantothenová, kyselina listová a biotin). Tyto tzv. hydrofilní vitaminy jsou snadno vstřebatelné i vylučitelné. Organismus si je neukládá do zásoby a jejich nadbytek při jednorázové nadměrné konzumaci jednoduše vyloučí močí. Proto je potřeba dodávat je tělu pravidelně. 

Vitamíny a minerály v potravinách
Hrst ořechů denně vám dodají vitamíny skupiny B i důležité minerální látky jako hořčík, vápník, zinek nebo selen.

Minerální látky v těle

Minerální látky jsou anorganické látky, které jsou stavebními prvky měkkých a tvrdých tkání. Mají spoluúčast na vedení nervových vzruchů, zajišťují životně důležité tělesné funkce jako rozmnožování, zažívání, vyměšování, řídí činnost srdce i zažívacího traktu. Některé minerály jsou zastoupené v našem těle ve větším množství, některé v malém, a právě podle množství potřebného pro člověka rozdělujeme minerální látky na makroprvky, mikroprvky a stopové prvky.

Makroprvky

Vápník, fosfor, hořčík, draslík, sodík, chlor, síra

Mikroprvky

Železo, zinek, měď, jód, mangan, chróm, selen, molybden, fluor, kobalt

Stopové prvky

Křemík, vanad, nikl, bor, cín, kadmium, hliník, bór, arsen

i Jak si jednoduše dopřát snídani či svačinu nadupanou nepostradatelnými vitamíny a minerály? Udělejte si smoothie. Máme pro vás bohatou inspiraci pro vaše smoothie recepty.

Jak se projevuje nedostatek vitamínů a minerálů

Až na výjimky si naše tělo vitamíny a minerální látky nedokáže samo v dostatečném množství vyrábět a jejich příjem je tak zcela závislý na složení naší stravy. Bohužel nevyvážená strava, stres, fyzická přetíženost či chronické metabolické poruchy vedou k nedostatku či nerovnováze vitamínů a minerálů v těle, což může vést k rozvoji zdravotních komplikací. K nejčastějším projevům nedostatku vitamínů a minerálních látek v těle patří:

 • Snížená imunita a náchylnost k onemocnění

 • Psychické potíže jako deprese, úzkosti, podrážděnost, apatie

 • Nesprávná funkce vnitřních orgánů

 • Zhoršený stav kůže, vlasů, kostí, zubů

 • Anémie

Vitamíny a minerály v potravinách
Pestrá a vyvážená strava je základním předpokladem pro dostatek vitamínů a minerálů v těle

Nejdůležitější vitamíny a minerály pro tělo

Většina z nás se stará o své zdraví i krásu z venku, ale zapomíná na mnohem podstatnější činitele – důležité vitamíny a minerály v těle, které mají zevnitř mnohem větší sílu a význam, než jakákoliv péče o tělo zvenčí. Pokud jíme pestrou a vyváženou stravu, může být pravděpodobné, že náš organismus má vše, co potřebuje. Ale ruku na srdce, můžeme naši stravu označit dlouhodobě za pestrou a vyváženou a nutričně vydatnou? Pokud ne, pak je na místě vědět, které vitamíny a minerály jsou nejdůležitější a jejich příjem v potravě, případně formou potravinových doplňků, ohlídat.

Nejdůležitější vitamíny

Existuje 13 základních typů vitamínů, přičemž všechny mají v těle svoji specifickou funkci. Některé jsou ale pro fungování lidského organismu zcela zásadní. Které to jsou?

 • Vitamín A je nezbytný pro všechny důležité funkce v těle včetně obranyschopnosti. Je nutný pro dobrý zrak, nezbytný pro růst, vývoj kostí, pro zdravý vzhled pleti a v posledních letech se zmiňuje i jeho protinádorový účinek. Zdrojem vitamínu A jsou játra, vaječný žloutek, rybí tuk, máslo. Ve formě beta karotenu je přítomen v ovoci a zelenině se žlutým nebo oranžovým zabarvením, zdrojem jsou tmavozelené listy zeleniny, bylinky.

 • Vitamíny skupiny B představují komplex vitamínů (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12), kdy každý z nich má vliv na trochu jinou část lidského zdraví. Za nejdůležitější jsou považované vitamíny B2 (riboflavin), B5 (kyselina pantotenová), B6 (pyridoxin) a B12 (kobalamin). Obecně zdrojem vitamínů B jsou vnitřnosti, listová zelenina, luštěniny, obilné klíčky, kvasnice, maso, vejce, mléčné výrobky.

 • B komplex podrobně

  • Vitamin B1 (thiamin) je nezbytný pro správnou funkci nervové soustavy a mozku. Jeho nedostatek se projeví zvýšenou nervozitou, depresemi nebo migrénami. Nároky na přísun tohoto vitamínu zvyšuje fyzická námaha, časté pití kávy nebo užívání antibiotik. Zdroje vitamínu B1 jsou luštěniny, obiloviny, ryby, ovesné vločky, ořechy, semínka, vejce, listová zelenina, pivovarské kvasnice.

  • Vitamin B2 (riboflavin) se podílí na metabolismu bílkovin, tuků a sacharidů, podporuje tvorbu hormonu štítné žlázy, účastní se na tvorbě imunitních buněk nutných pro boj s infekcemi, proto se také při jeho nedostatku objevují potíže jako afty či zánět spojivek. Zdroje vitamínu B2 jsou játra, luštěniny, kvasnice, vepřové a hovězí maso, vejce, ořechy, klíčky.

  • Vitamin B3 (niacin) hraje důležitou roli při látkové přeměně, syntéze pohlavních hormonů, regulaci hladiny krevního cukru a ve vývoji a správném fungování mozku. Vitamin B3 se vyskytuje v listové zelenině, rýži, pivovarském droždí, houbách, arašídech, celozrnné mouce, fazolích.

  • Vitamin B5 (kyselina pantotenová) podporuje tvorbu látek nezbytných pro metabolické procesy celého těla. Podporuje tvorbu hormonů nadledvin, čímž významně působí proti stresu. Podílí se na regeneraci buněk a je tedy nezbytný při hojení ran. Je důležitý pro zdravou pokožku, vlasy i nehty. Jeho podíl v těle výrazně snižuje alkohol a stres. Vitamín B5 doplníte konzumací červeného masa, vnitřností, kvasnic, vajec, mléčných výrobků.

  • Vitamin B6 (pyridoxin) podporuje trávení, hraje důležitou roli při rozkladu bílkovin, sacharidů a tuků a jejich přeměně na energii, podílí se na správné funkci nervového systému. Vitamín B6 najdete v játrech, listové zelenině, kvasnicích, mase, celozrnné mouce, banánech či bramborách.

  • Vitamín B7 (biotin) známý též jako vitamín H je potřebný k látkové výměně tuků a bílkovin. Podílí se na metabolismu téměř všech buněk v našem těle. Je nezbytný pro udržení dobrého stavu vlasů, pokožky a sliznic, přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Proto také jeho nedostatek signalizují pupínky v obličeji, vypadávání vlasů či neurologické potíže jako mravenčení končetin nebo deprese. Nejbohatší zdroje biotinu jsou žloutky, kvasnice, maso, ovoce, zelenina, mléčné výrobky a vnitřnosti.

  • Vitamin B9 (kyselina listová) podporuje krvetvorbu, vývojové a neurologické procesy v organismu. Kyselina listová je nepostradatelná pro vývoj plodu, proto se doporučuje zvýšit její příjem ženám při plánování těhotenství a v jeho v prvních týdnech. Zdroj kyseliny listové je například listová zelenina, vnitřnosti, vejce, mléčné výrobky, luštěniny, celozrnné obiloviny.

  • Vitamin B12 (kyanokobalamin) se podílí při tvorbě červených krvinek a působí preventivně proti anémii i dalším krevním onemocněním. Jeho nedostatek vede k chudokrevnosti a neurologickým poruchám. Bohatým zdrojem vitamínu B12 jsou vnitřnosti, hlavně játra, pak vejce, maso, ryby, zakysané mléčné výrobky.

  Vitamíny a minerály v potravinách
  Nezapomínejte ve svém jídelníčku na ryby, které jsou zdrojem vitamínů B a zdravých tuků.
 • Vitamín C tělo využívá nejčastěji. Představuje zhruba 80 % celé naší potřeby vitaminů. Je to především velmi důležitý antioxidant, který je přítomný ve všech tělesných tkáních a chrání buňky před volnými radikály. Zvyšuje obranyschopnost těla a pomáhá mu bojovat s nemocí, podporuje vstřebání železa, tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí a zubů a tím výčet jeho funkcí stále nekončí. Zdroje vitamínu C jsou především čerstvé ovoce a zelenina, šípky, bylinky, lesní plody.

 • Vitamín D je nutný pro vstřebávání vápníku a jeho ukládání v kostech. Málokdo ale ví, že je důležitý i pro fungování imunity, pro udržení zdravého kardiovaskulárního systému a psychiky. Nejdůležitějším zdrojem zůstává sluneční záření. Vitamín D ale najdeme i v tučných rybách, ve žloutku, v rybím tuku a v margarínech.

 • Vitamín E má silné antioxidační účinky, oddaluje stárnutí, je nepostradatelný při látkové výměně, pro kůži a zdravou pleť, pomáhá léčit rány a odstraňovat jizvy, zvyšuje vitalitu a chuť do života. Poslední dobou je často skloňován v souvislosti s prevencí zhoubných nádorů. Zdrojem vitamínu E jsou oleje lisované za studena, klíčky, vaječné žloutky, maso a mléčné výrobky.

 • Vitamín K má zásadní vliv na srážlivost krve a ve spolupráci s vápníkem je nepostradatelný při tvorbě a udržení kostní hmoty. Důležitý zdroj vitaminu K je zelená zelenina. Obsahují ho také mléčné výrobky, maso, luštěniny, vejce, vnitřnosti, obiloviny, ovoce a další různé druhy zeleniny.

Vitamíny na imunitu
Za studena lisované oleje nejenže skvěle doladí téměř každé jídlo, ale dodají vašemu tělu i cenný vitamín E.

Nejdůležitější minerální látky

Hlídání dostatečného množství nejdůležitějších minerálních látek je stěžejní zejména u dětí a u sportovců nebo jiným způsobem fyzicky či psychicky vytížených osob. Pozor ale na bezmyšlenkovité doplňování minerálů z potravinových doplňků. Velmi důležité je doplňovat minerály v množství odpovídající skutečné potřebě každého jednotlivce, ve vhodném poměru a v co nejlépe vstřebatelné formě. Náš organismus sice umí krátkodobě rovnováhu minerálů v těle sám udržet, nicméně jejich nedostatek, nadbytek či nesprávný poměr mohou vést ke zdravotním komplikacím.

 • Vápník jakožto nejznámější minerální látka je důležitý pro zdravou stavbu kostí a zubů, je také nezbytný pro krevní srážlivost a činnost svalů. Nejlepším zdrojem vápníku jsou mléčné výrobky, ryby, tofu, luštěniny, ořechy, mák, fíky.

 • Vápník v potravinách
  Věděli jste, že vedle mléčných výrobků, máku a ryb jsou bohaté na vápník také fíky? A chutnají opravdu skvěle.
 • Hořčík má uvolňující účinky, podporuje obranyschopnost, působí preventivně proti křečím, pomáhá regeneraci po fyzické zátěži, reguluje srdeční rytmus a zajišťuje normální stav nervové soustavy. Zdrojem hořčíku je kakao, ryby, ořechy, semínka, ovoce jako banány, sušené meruňky, dále zelenina, luštěniny, celozrnné výrobky.

 • Železo, ač jeden ze zcela nezbytných minerálních prvků, je dnes snad nejvíce problematickým minerálem, neboť jeho nedostatkem trpí velká část populace. Přitom železo je nezbytné pro tvorbu červených krvinek, které okysličují celé naše tělo a roznášejí tak kyslík z plic do dalších tkání. Dobrý zdroj železa jsou především játra a maso, dále pivní kvasinky, celozrnné výrobky, brokolice, červená řepa, luštěniny, bylinky a listová zelenina.

 • Sodík organismus potřebuje pro stimulaci nervů a fungování svalů, zachování vyvážené rovnováhy pH tekutin v tělesných buňkách, svoji roli hraje i při trávení. Sodík se přirozeně nachází v zelenině, mase či mořských plodech, ale najdete ho v podstatě ve všech průmyslově zpracovaných potravinách. Jeho nadbytek zvyšuje krevní tlak.

 • Draslík je klíčovým prvkem pro zachování správného srdečního rytmu. Organismus jej potřebuje k výstavbě bílkovin z aminokyselin, stejně tak k rozkladu sacharidů a k zachování vyvážené hladiny pH v krvi. Hlavním zdrojem draslíku jsou brambory, banány, rajčata, maso, vejce, houby.

 • Zinek je důležitý pro imunitní systém, chrání ho před infekcí a záněty. Napomáhá hojení ran a popálenin, pro ženy má zinek zásadní vliv na kvalitu vlasů, nehtů a pokožky, u mužů má pak vliv na hladinu testosteronu. V potravě jsou hlavními zdroji zinku játra, tmavé maso, vaječné žloutky, mořští živočichové a mléčné výrobky. Z rostlinných produktů pak především luštěniny, ořechy a dýňová semínka, celozrnné potraviny.

 • Vápník v potravinách
  Doplnit svůj jídelníček o červenou řepu se vyplatí, představuje bohatý zdroj železa i vitamínu C
 • Selen je v organismu nejúčinnější za doprovodu vitaminu E. Je silný antioxidant, chrání buňky před oxidativním poškozením. Je nezbytný pro správné fungování imunitního systému a štítné žlázy. Především ořechy, hlavně pak para ořechy, vnitřnosti, sýry, vejce, ryby, maso jsou hlavním přírodním zdrojem selenu.

 • Jód ovlivňuje fungování hormonů štítné žlázy, které regulují chování téměř každé buňky v těle. Kromě toho má vliv i na kvalitu nehtů, vlasů a zdraví kůže. V našich zeměpisných šířkách je hlavním zdrojem jódu jodizovaná stolní sůl, dále pak mléčné výrobky, mořské ryby a plody moře, mořské řasy.

i Odšťavňování je zaručený způsob, jak tělu dodat vitamínovou bombu přirozeným způsobem a téměř bez kalorií.

Vitamíny na imunitu

Hlavním úkolem našeho imunitního systému je bránit tělo před viry a bakteriemi. Především pak v dobách přinášejících větší výskyt nemocí jako jsou chřipka či koronavirus je na imunitní systém kladen mnohem větší nápor než obvykle. V takovém období je proto dobré podporovat imunitu pomocí vhodných doplňků stravy. Mezi tyto doplňky patří i minerály a vitamíny na posílení imunity, které se významně podílí na obranyschopnosti organismu.

Jak posílit imunitu
V čase, kdy je imunita vystavena náporu virů a bakterií, ji můžeme posílit vitamíny, které podporují obranyschopnost těla.

Vitamín C – klíčový základ pro obranyschopnost organismu

Zcela nejdůležitějším vitamínem pro podporu imunitního sytému je vitamín C, který aktivně pomáhá našemu tělu bojovat s viry a bakteriemi. Působí nejen preventivně, ale i jako podpůrná léčba při již probíhajícím onemocnění jako nachlazení, chřipka či onemocnění vyvolané koronavirem. Vysoké dávky vitamínu C pomáhají zkracovat dobu léčby a zmírňovat symptomy onemocnění. Naopak nedostatek vitamínu C významně lidský organismus ohrožuje.

i Jak mít zdravé ovzduší doma? Čistička vzduchu vás zbaví nejen poletujících nečistot a prachu, ale i virů a bakterií.

Zdroj vitamínu C jsou především čerstvé ovoce a zelenina, kysané zelí, sušené šípky a další rostliny jako rakytník, petrželová nať nebo medvědí česnek. V letním období je vitamín C v potravinách dostačující, potřebné množství si tak snadno doplníte přirozeným způsobem. Horší je to pak v zimě a na jaře, kdy konzumujeme převážně tepelně upravenou zeleninu nebo čerstvé ovoce a zelenina se přiváží z dalekých zemí nezralé a jejich obsah vitamínu C je téměř nulový. Pak je na místě sáhnout po suplementu. Obzvláště teď aktuálně v době koronavirové pandemie doporučujeme podpořit imunitu doplňováním vitamínu C i formou potravinového doplňku.

Další vitamíny a minerály důležité pro imunitní systém

Ovšem není to jen vitamín C, který napomáhá obranyschopnosti organismu. Zvýšenou pozornost vyžadují i další vitamíny a minerály podporující imunitu, které mnohdy stravou nepokryjeme a je potřeba je doplnit formou doplňků stravy. Jsou to hlavně vitamíny B6 a B12, vitamín D, vitamín A, zinek a železo. Tyto vitaminy pro posílení imunity pak najdete i pohromadě v komplexních multivitaminových doplňcích (multivitamíny).

Vitamíny na imunitu
Vitamín D je nepostradatelnou součástí našeho imunitního systému. Při nedostatku slunečného záření ho najdete například v rybím tuku. 

Jak pečovat o své zdraví

Co vlastně znamená být zdravý? Podle WHO je zdraví stav kompletní fyzické, duševní a sociální pohody, a nikoliv pouhé nepřítomnosti nemoci či vady. Tato definice pramení z pochopení, že lidské tělo funguje jako celek a všechny části našeho bytí se vzájemně ovlivňují a doplňují. Stejně tak bychom měli i my přistupovat sami k sobě a měli bychom se kromě dostatečné vnitřní výživy starat i o naši fyzickou kondici, duševní zdraví a pohodový sociální život.

Podporujte svoji psychickou pohodu

Říká se, ve zdravém těle, zdravý duch. Ale málokdo si uvědomuje, že to platí i obráceně. Psychika má na naše zdraví velký vliv. Zbytečně budeme jíst zdravě nebo do sebe hrnout potravinové doplňky, když budeme žít v neustálém stresu a shonu. Nezapomínejte proto i na udržování vaší psychické pohody. Snažte se vyhýbat konfliktům a hádkám, choďte často do přírody, dopřejte si zážitky, při kterých zažíváte příjemné pocity. I když jste časově vytížení a ne vždy vám pracovní povinnosti dovolí dovolenou či výlety, dopřejte si relaxaci pravidelně doma. Například ve formě relaxační koupele, které jsou skvělým přírodním prostředkem proti stresu a únavě.

Jak posílit imunitu
Pohyb na čerstvém vzduchu, psychická pohoda a zdravá strava jsou nedílnou součástí života, nejen pokud chcete posílit imunitu a ochránit své zdraví.

Udržujte své tělo v kondici

Ano, pro správné fungování našeho organismu je důležité doplňovat živiny, které zajistí jeho bezproblémový chod. A ano, nedostatek pohybu nepociťujeme tak intenzivně jako nedostatek potravy nebo tekutin. Nicméně aktivní pohyb je pro zdraví lidského těla nepostradatelný, neboť udržuje naši kostru i svaly ve funkčním stavu a podporuje i činnost vnitřních orgánů. Naopak nedostatek pohybu vede kromě nadváhy ke vzniku svalové nerovnováhy, k ochabnutí svalů, k oslabené funkci orgánů a k ortopedickým potížím. Sport či aktivní pohyb v přírodě byste proto neměli opomíjet, pokud chcete zůstat zdraví a udržet se ve formě.

Dodržujte hygienu

Dodržování základních hygienických pravidel minimalizuje přenos nežádoucích virů a bakterií. Přehnaná hygiena nikdy nebyla tou správnou cestou, jak se vyhnout nemoci, ale výjimečná situace si žádá výjimečné opatření. Proto zvlášť v době šířící se virové epidemie je zvýšená opatrnost a obezřetnost žádoucí. Samozřejmostí by mělo být časté mytí rukou, pravidelná dezinfekce mobilu, volantu a jiných běžně používaných povrchů a bezesporu nošení roušek. Ty jsou sice nedostatkovým zbožím, ale pohodlnou a slušivou roušku si můžete vyrobit i doma. Máme pro vás tipy Jak vyrobit roušku (FOTONÁVOD).

i Mohlo by vás zajímat:

Nedostatek vitamínů a minerálů nemá jasné symptomy a může se projevit zrovna v době, kdy je nejvíce potřebujeme. Proto je lepší mu jednoduše předcházet a ty nejdůležitější vitamíny a minerály doplňovat průběžně.

5,0
Enervit Multivitamin, 20 šumivých tablet
Multivitamín - tablety - 5,45 Kč/ks
109,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTsupl0658
4,9 36×
Nutrend MAGNESLIFE, 10x25 ml, natural
Hořčík - citrát, tekutina, pro dospělé - 23,90 Kč/ks
239,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTnut11268
4,9 26×
Nutrend Multivitamin Compressed Caps, 60 kapslí,
Multivitamín - kapsle, 60 kapslí, hmotnost 70,7 g, určený pro dospělé - 5,32 Kč/ks
319,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTnut0214
4,9 12×
Nutrend Magneslife Strong, 20x60 ml
Hořčík - citrát, tekutina, pro dospělé - 24,95 Kč/ks
499,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTnut11269
4,8 14×
Amix Nutrition Multi Mega Stack, 120 tablet
Multivitamín - kapsle, 120 kapslí, určený pro dospělé - 2,49 Kč/ks
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTami0052
4,8 26×
Amix Nutrition B-Complex + vit.C, 90tbl
B komplex - kapsle, 90 kapslí, určený pro Pro dospělé - 2,66 Kč/ks
239,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTami0008
4,9 91×
Amix Nutrition Vitamin C 1000mg, 100 kapslí
Vitamín C - kapsle, 1000 mg účinné látky, 100 kapslí, pro dospělé - od 1,35 Kč/ks
Super cena
od  135,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTami0001
4,4
Extrifit Vita-E 400 IU, 100 kapslí
Vitamín E - vitamín E, kapsle, 100 kapslí v balení - 2,99 Kč/ks
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTsupl0594
4,4
Nutrend Multicomplex Compressed Caps, 60 Kapslí,
Multivitamín - kapsle, 60 kapslí, hmotnost 81,8 g, určený pro dospělé
319,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTnut11326
4,9 35×
RAKYTNÍČEK želatinky Originál 70 ks
Multivitamín - želé, určený pro dospělé, pro děti a pro těhotné od 3 let - 3,56 Kč/ks
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TERRAK306
4,9 35×
RAKYTNÍČEK želatinky Hruška 70 ks
Multivitamín - želé, určený pro dospělé, pro děti a pro těhotné od 3 let - 2,56 Kč/ks
179,-
Na objednávku – termín upřesníme > 5 ks
Očekáváme 01.07.2024
Objednací kód: TERRAK471
Amix sada vitamínů
Vitamíny – 3 balení vitamínů, obsahuje Amix Nutrition B-Complex, Amix Nutrition Ca + Mg + Zn a Amix Nutrition Vitamín C, sada je vhodná pro sportovce i nesportující jedince, celkem 290 tablet
583,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTamivitS
5,0
Chytré miminko superfolin 2 Mama tbl. 60 + cps. 60
Doplněk stravy - obsahuje 800 µg kyseliny listové, vysoký obsah DHA pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve Vaší stravě - 6,66 Kč/ks
799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ONASU090
5,0
Chytré miminko superfolin 2 Mama tbl. 30 + cps. 30
Doplněk stravy - obsahuje 800 µg kyseliny listové, vysoký obsah DHA pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve Vaší stravě - 6,65 Kč/ks
399,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ONASU076
5,0
Chytré miminko superfolin 1 Plan cps. 30
Doplněk stravy - pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů včetně Quatrefolic® – folátu čtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizéry kyseliny listové - 9,97 Kč/ks
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ONASU069
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací