Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

AlzaPlus+ AlzaPlus+
Zobrazit katalog

Nejlepší plenky

Nejlepší plenky 2021

Článek

Aktualizováno

Nabídka jednorázových plenek je v současné době natolik široká, že bývá dosti obtížné se v ní zorientovat. Maminky se proto snaží vyhledat různá doporučení, recenze či rady, aby zjistily, které plenky jsou nejlepší. Často však naráží na rozporuplné názory, které je ve snaze vybrat ty nejlepší dětské pleny ještě více znejistí. Proto jsme si pro vás připravili kompletní test dětských plen, ve kterém zhodnotíme nejdůležitější kritéria a sestavíme přehledný žebříček našich favoritů podle věku dětí.

Nejlepší plenky – testování 2021 – OBSAH

Jak vybrat nejlepší plenky?

Dětské plenky patří k základní výbavě miminek od narození až do věku, ve kterém již dítě samo zvládne základní hygienické návyky jak ve dne, tak v noci. Plenky je tak většinou provází i několik let, a je proto vhodné věnovat jejich výběru patřičnou pozornost a nenechat se jen zlákat slevovými akcemi s nízkými cenami. Hlavní roli by mělo hrát pohodlí miminka, kvalitní absorpční schopnosti plenky a bezpečné materiály, ze kterých se plenky vyrábí. Jednotlivá hlediska jsme zahrnuli do našeho velkého testování. Dozvíte se v něm, které plenky jsou nejlepší pro určitý věk dítěte, i jaké zkušenosti s konkrétními značkami plenek zaznamenaly v průběhu testování maminky.

Nejlepší plenky
Test jednorázových plen pomůže vyřešit otázku, které plenky jsou nejlepší.

Náš test dětských plen je zaměřen na jednorázové pleny, proto zde nezmiňujeme nejlepší látkové pleny. Ač jejich popularita rok od roku stoupá hlavně díky jejich ekologickému přínosu, jednorázové pleny stále využívá 90 % spotřebitelů. Zaměřili jsme se hlavně na to, jaké mají plenky absorpční schopnosti, jak často je třeba je měnit, jak se s nimi manipuluje, jak celkově miminku sedí a zda nezpůsobují otlaky či opruzeniny. V každé kategorii vám představíme tři vítěze, kteří zabodovali v našem testování a zaslouží si označení nejlepší dětské pleny.

i S výběrem plenek vám také pomůže i náš průvodce Jak vybrat dětské plenky, případně si můžete projít i recenze zákazníků, kteří se s vámi podělí o své postřehy a zkušenosti s plenkami, které sami vyzkoušeli.

Jak jsme zjišťovali, které plenky jsou nejlepší?

Určitě je třeba zmínit, jakým způsobem jsme dospěli ke třem hlavním zástupcům v každé kategorii dětských plenek, které jsme vyhodnotili jako nejlepší plenky. K celkovému výsledku vedla poměrně složitá i časově náročná cesta, v průběhu které jsme oslovili hlavně maminky dětí různého věku, které byly ochotny vyzkoušet jednotlivé druhy plenek. Z jejich poznatků a zkušeností jsme získávali základní obrázek o funkčnosti a spolehlivosti jednotlivých druhů plenek. Tyto výsledky jsme nadále posuzovali s recenzemi našich zákazníků, kteří nám pravidelně píší, jak byli s konkrétními značkami plenek spokojeni a blíže specifikují jejich výhody a nevýhody, což nás utvrdilo ve správnosti našeho výběru.

Nejlepší plenky pro novorozence (vel. 1)

První kategorii zahajuje test dětských plen, které jsou určené pro právě narozená miminka. Jejich zvláště citlivá pokožka si zaslouží tu nejlepší péči a ochranu, proto nás vedle absorpčních schopností plenek zajímalo, jak jemné materiály budou miminko obklopovat a jak se jejich působení projeví na pokožce novorozence.

PAMPERS Premium Care vel. 1

PAMPERS Premium Care

 • Jemné na dotek
 • Skvělé absorpční schopnosti
 • Neprotékají
 • Pěkně sedí

Plenky PAMPERS Premium Care vel. 1 jsou určené pro právě narozená miminka a staly jasnou volbou většiny maminek. Ty se po vyzkoušení shodly na tom, že se jim s plenkami snadno manipuluje a že mají potřebné úpravy pro dokonalé přilnutí k zadečku miminka. Díky tomu se u nich téměř nesetkaly s protečením plenky. Kladně hodnotí také materiál plenek, který nezpůsobuje miminkům nepříjemné opruzeniny, a indikátor vlhkosti. Plenky PAMPERS Premium Care jsou nejčastějším typem plenek, které si se sebou maminky berou do porodnice.

PAMPERS Premium Care vel. 1 Plenky Pampers
HUGGIES Elite Soft vel. 1

HUGGIES Elite Soft

 • Exkluzivní materiál
 • Dokonale sají
 • Perfektně padnou
 • Praktická gumička na zádech

Další plenky, které zabodovaly jako nejlepší plenky pro novorozence, jsou plenky HUGGIES Elite Soft vel. 1. Po vyzkoušení je mnoho maminek stavělo na úroveň vítěze této kategorie, a některé dokonce tvrdí, že plenky Huggies svými vlastnostmi i jemností vítězné PAMPERS Premium Care předčí. Ač se jedná o cenově lehce náročnější záležitost, nutno říci, že i po vyzkoušení čtyř balení jsme se nesetkali s protečením plenky ani s opruzeným zadečkem. Perfektní přilnutí plenky zajišťuje praktická gumička na zádech a nechybí ani detekční proužek moči.

HUGGIES Elite Soft vel. 1 Plenky Huggies
DADA Extra Care Newborn vel. 1

DADA Extra Care

 • Mimořádná prodyšnost
 • Absorpční kanálky
 • Indikátor vlhkosti
 • Nízká cena

Plenky DADA Extra Care Newborn se staly naším třetím adeptem, kterého jsme zařadili mezi nejlepší plenky pro novorozence, a to hlavně vzhledem k porovnání kvality a ceny. Ač se tyto plenky řadí spíše k levnějším, test dětských plen prokázal, že jsou schopny bez problémů konkurovat i dražším značkám. Jemná ochrana dětské pokožky i výjimečná elastičnost plenek, díky které maminky nezaznamenaly žádné otlaky na nožičkách, získaly nejvíce pochvalných komentářů, stejně jako přítomnost indikačního proužku i kvalitní absorpční schopnosti plenky.

DADA Extra Care Newborn vel. 1 Plenky Dada

Nejlepší plenky pro děti do 6 kg (vel. 2)

Plenky označené velikostí číslo dvě na sebe nenechají dlouho čekat a v případě, že se vám narodí pořádný cvalík, to mohou být dokonce první plenky, které začnete používat. Proto i v tomto případě hledíme vedle absorpčních schopností plenek také na to, jak jemné a šetrné dokáží být k pokožce malého miminka.

HUGGIES Elite Soft vel. 2

HUGGIES Elite Soft

 • Unikátní absorpční vrstva
 • Vynikající ochrana
 • Ochranná vnitřní kapsa
 • Extra pružný pas

Plenky Huggies bodovaly již v předchozí kategorii a u velikosti č. 2 se staly dokonce plenkami vítěznými. Kromě skvělé absorpce od nich lze očekávat speciální jemnou péči o citlivou pokožku miminka, a to i v případě, že se u něj již projevily sklony k častým opruzeninám či podráždění v případě použití jiných plenek. Maminky si také pochvalují, že díky vysokému pružnému pasu a zdokonaleným lepicím proužkům plenky skvěle drží a snadno se s nimi manipuluje. Dokonalost plenek doplňuje indikátor vlhkosti, který napoví, kdy je třeba plenku vyměnit.

HUGGIES Elite Soft vel. 2 Plenky Huggies
KOLORKY DAY Pruhy vel. S

KOLORKY DAY Pruhy

 • Ekologické plenky
 • Vhodné i na citlivou pokožku
 • Pohlcují tekutinu i zápach
 • Líbivý design

Pro všechny ekologicky smýšlející maminky máme skvělou zprávu. Naprosto výborně dopadly v našem testování jednorázové plenky KOLORKY DAY, které potvrdily, že i plenky z přírodních a obnovitelných materiálů mohou patřit ke špičce ve své kategorii. Savé jádro s antibakteriální krystalky SAP rychle a účinně odvádí vlhkost a pohlcuje nepříjemné pachy. Ekologické plenky nejsou běleny chlórem, ale horkým vzduchem, neobsahují latex, parfémy, PVC ani ftaláty, takže vyhovují i miminkům s extra citlivou pokožkou.

KOLORKY DAY Pruhy vel. S Eko pleny a bio pleny Kolorky
BELLA Baby Happy Mini vel. 2

BELLA Baby Happy Mini

 • Extra prodyšné plenky
 • Zvláště jemné a šetrné 
 • Zvýšená schopnost absorpce
 • Indikátor vlhkosti

Většina maminek byla po vyzkoušení plenek BELLA Baby Happy maximálně nadšená a překvapená jejich absorpčními schopnostmi s téměř okamžitým a dlouhotrvajícím pocitem sucha. Plenky ze speciální netkané textilie jsou navíc vybaveny zvýšenou prodyšností, která zabraňuje tvorbě opruzenin a minimalizuje podráždění pokožky děťátka, měkká vnější vrstva mu poskytuje dokonalý komfort. Pro snadné a rychlé přebalení poslouží pružné zapínání, které je chytře navrženo tak, aby plenka vždy přesně seděla na svém místě.

BELLA Baby Happy Mini vel. 2 Jednorázové plenky BELLA

Nejlepší plenky pro děti do 9 kg (vel. 3)

Jak miminko roste a vyvíjí se, mění se také nároky a požadavky na jeho plenky. Již nejde jen o kvalitní absorpci a pohlcování zápachu, ale také o to, aby plenka držela na svém místě i při zvýšené aktivitě děťátka. U přetáčení, sezení i další samostatné aktivitě by plenka neměla nikde tlačit, ani způsobovat nechtěné protečení.

PAMPERS Pure Protection vel. 3

PAMPERS Pure Protection

 • Prémiová bavlna
 • Bez parfemace
 • 12hodinová ochrana
 • Indikátor vlhkosti

Plenky PAMPERS Pure Protection nabízí řešení pro všechny maminky, které chtějí kvalitu z čistě přírodních materiálů. Plenky z prémiové bavlny poskytují dokonalý komfort bez podráždění, neobsahují totiž parfemace, latex ani žádné alergeny a nejsou běleny chlórem. Už při prvním přebalení vás překvapí svojí jemností a nadýchaností, díky které se vaše miminko bude cítit jako v bavlnce. Skvěle padnou a i při větší aktivitě miminka drží na svém místě a nedochází u nich k žádné nehodě. Spojení osvědčené značky a přírody se tak rozhodně vyplatilo.

PAMPERS Pure Protection vel. 3 Plenky Pampers
PAMPERS Premium Care Midi vel. 3

PAMPERS Premium Care

 • Pohodlí a ochrana
 • Prodyšný materiál
 • 3 absorpční kanálky
 • Anatomický tvar  

Nejen Česká pediatrická společnost, ale také my doporučujeme plenky PAMPERS Premium Care pro děti do 9 kg. Oslovené maminky nám potvrdily, že jsou s nimi maximálně spokojeny jak po stránce absorpčních vlastností, tak z hlediska ochrany dětské pokožky a celkové výdrže. Slibovaných 12 hodin opravdu není jen reklamní tah, ale skutečnost, kterou je v případě nutnosti plenka schopna zvládnout. Také zde patří ke standardní výbavě indikátor vlhkosti a výrobci mysleli i na anatomické tvarování plenky s ohledem na citlivou pokožku v okolí dětského pupíku.

PAMPERS Premium Care Midi vel. 3 Plenky Pampers
DADA Extra Care MIDI vel. 3

DADA Extra Care

 • Extrémní prodyšnost
 • Bez parfemace
 • Indikátor vlhkosti
 • Příznivá cena

Jestliže hledáte kvalitu za výhodnou cenu, pak by se vaším favoritem měly stát plenky Dada. Stejně jako v případě novorozenecké kategorie, také u větších dětí si dokázaly udržet svoji spolehlivost a přesvědčily nás, že jsou srovnatelné s plenkami vyšší cenové kategorie. Vynikající absorpční vlastnosti společně s extrémní prodyšností plenky zajistí vašemu děťátku potřebnou ochranu, díky které nedochází k podráždění ani pocení v místech náchylných na opruzeniny či otlaky. Také zde nalezneme kouzelný pásek v podobě indikátoru vlhkosti, který nás upozorní na nutnost výměny plenky.

DADA Extra Care MIDI vel. 3 Plenky Dada

Nejlepší plenky pro děti do 14 kg (vel. 4)

Děti využívající tuto kategorie plenek bývají v neustálém pohybu od rána do večera. K rychlému lezení se postupně přidávají první nejisté krůčky, při kterých není nouze o časté pády, proto velice záleží na tom, kolik toho plenka vydrží a zda dokáže i při těchto zátěžových aktivitách spolehlivě plnit svoji funkci. 

PAMPERS Active Baby vel. 4

PAMPERS Active Baby

 • Kvalitní materiál
 • Funkční lepicí pásky
 • Vynikající absorpce 
 • Vyhovují i přes noc

Absolutním vítězem v této kategorii se pro nás staly plenky PAMPERS Active Baby. Plenky vyhovují naprosto po všech stránkách – od vynikající absorpce tekutiny i zápachu, přes jemný materiál nedráždící dětskou pokožku, až po skvěle navržené lepicí pásky, díky kterým plenka drží na svém místě i v případě velmi aktivního miminka. Plenky nás o své kvalitě přesvědčily nejen přes den, ale také v noci, kdy bez problému vydržely i 12hodinový spánek miminka. Pokud vezmeme v úvahu jejich snadnou dostupnost, nezbývá, než je maximálně doporučit.

PAMPERS Active Baby vel. 4 Plenky Pampers
BELLA Baby Happy vel. 4

BELLA Baby Happy

 • Velmi pohodlné
 • Neomezují pohyb 
 • Opakovaně zapínatelné
 • Výborně absorbují

Rozhodně neuděláte chybu, pokud vyzkoušíte plenky BELLA Baby Happy. Vašemu děťátku dokáží zajistit potřebný komfort v podobě extrémní prodyšnosti, díky které nedochází k nežádoucímu zapařování a následným opruzeninám. Plenky jsou anatomicky uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly potřebám větších dětí, neomezovaly je v pohybu a přizpůsobily se jejich potřebám. Propracovaný systém elastických prvků umožňuje snadnou manipulaci i opětovné nasazení plenky a veselé barevné motivy přilákají pozornost miminka.  

BELLA Baby Happy vel. 4 Plenky BELLA
HUGGIES Ultra Comfort Jumbo vel. 4

HUGGIES Ultra Comfot

 • Výborná savost
 • Perfektní pružnost
 • Příjemný materiál
 • Drží tvar

U plenek HUGGIES Ultra Comfort bychom pochválili hlavně schopnost rychlé absorpce, která se v mžiku rozprostře po celém savém jádru. Nedochází tak k nahromadění tekutiny v jednom místě a k nechtěnému prověšení plenky. Díky tomu drží plenka svůj tvar i po několika hodinách a miminku  dokáže poskytnout dlouhodobý pocit pohodlí. Anatomické tvarování plenky mezi nožkama umožňuje volnost pohybu a děťátko nikterak neomezuje, nezpůsobuje žádné otlaky ani podráždění. Maminky dále ocenily snadnou manipulaci a spolehlivost plenky přes noc.

HUGGIES Ultra Comfort Jumbo vel. 4 Plenky Huggies

Nejlepší plenky pro děti od 15 kg (vel. 5 a 6)

V poslední kategorii jsme se zaměřili více na plenkové kalhotky, protože u větších dětí se již snažíme pomalu o odplenkování a postupně je seznamujeme s chozením na nočník. Pro tuto činnost se nám zdají být plenkové kalhotky praktičtější než klasické jednorázové plenky hlavně z toho důvodu, že se s nimi dá manipulovat jako s klasickým spodním prádlem.

HUGGIES Pants Jumbo vel. 6

HUGGIES Pants Jumbo

 • Perfektní savost
 • Příjemný materiál
 • Snadná manipulace
 • Extra prodyšné

Tentokrát u nás  zvítězily plenky HUGGIES Pants Jumbo, a ač oproti dalším dvěma konkurenčním značkám vynikají jen nepatrnými rozdíly, po zvážení všech pro a proti jsme je ocenili postem nejvyšším. Plenky vynikají velice příjemným materiálem, který chrání pokožku dítěte a poskytuje mu maximální pocit pohodlí, a to i v případě kompletního naplnění plenky. Ani poté plenka nevykazuje nepříjemný chemický zápach a skvěle drží svůj tvar, nijak se neprověšuje. Maminky, které je vyzkoušely, potvrdily spokojenost s plenkami jak ve den, tak v noci.

HUGGIES Pants Jumbo vel. 6 Plenky Huggies
PAMPERS Pants Extra Large vel. 6

PAMPERS Pants Extra

 • Účinnost ve dne i v noci
 • Kvalitní absorpce
 • Pohodlné přebalování
 • Volnost při pohybu

U druhého místa v kategorii plenkových kalhotek jsme se rozhodovali mezi klasickými Pampers Pants a Pampers Premium Care Pants, nakonec jsme však zvolili klasickou variantu plenek Pampers. Kvalitou jsou v podstatě srovnatelné s Premium Care, a proto rozhodla jejich příznivější cena. Jde po všech směrech o vysoce spolehlivé plenky, u kterých chválíme vychytávku v podobě pružné manžety na bocích, po jejímž stržení se plenka při přebalení snadno sundá. Jinak s nimi lze manipulovat jako s klasickými běžnými kalhotkami.

PAMPERS Pants Extra Large vel. 6 Plenky Pampers
DADA Extra Soft Junior 5

DADA Extra Soft Junior

 • Extra měkká plenka
 • Pěkně drží 
 • Bez parfemace 
 • Příjemná cena

Naši trojici uzavírají stále oblíbenější plenky DADA, které jsou k dostání také v podobě plenkových kalhotek a stejně jako klasické jednorázové plenky dokáží spolehlivě plnit svoji funkci bez nežádoucího podráždění či opruzenin. Anatomicky tvarované a elastické plenky se skvěle přizpůsobí a snadno se s nimi manipuluje, což ocení jak maminky, tak děti mající tendenci si plenky samy nasazovat. Veškeré benefity ještě násobí fakt, že se jedná o plenky nižší cenové kategorie, což se však rozhodně neodráží na jejich kvalitě.

DADA Extra Soft Junior 5 Plenky Dada
 
0
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací