V poslední době s mléky pro dvouletou dceru dost experimentujeme. Skoro žádné jí nechutná, já bych ale byla ráda, kdyby si mléko přece jen občas dala. Klasické plnotučné mléko nepije vůbec, rozhodla jsem se tedy zkusit změnit značku umělého mléka a volba padla na Sunar Complex 4.
S mlékem od Sunaru zatím nemám vůbec žádné zkušenosti. Pokud dětem sedlo první mléko, které jsem vyzkoušela, nikdy jsem už značku neměnila. Na Sunar tedy přišla řada až několik měsíců po druhých narozeninách mladší dcery. Vím, že Sunar těší mezi jinými maminkami velké oblibě a líbilo se mi i jeho složení, proto jsem se rozhodla ho také vyzkoušet. Obsahuje spoustu potřebných vitamínů a minerálů – vápník, železo a vitamíny A, C a D.
Sunar Complex se připravuje jako většina jiných mlék, návod na přípravu najdete na krabici. Líbí se mi, že prášek v krabici (600 g) je rozdělen do dvou sáčků po 300 g, takže se mi objem jednoho sáčku krásně vejde do nádoby, v níž umělé mléko uschovávám. Součástí balení je samozřejmě i potřebná odměrka. Prášek má spíše hladší konzistenci a při nabírání se nerozprašuje. Při kontaktu s vodou pak vůbec nedělá hrudky, což je pro mě velké plus, protože dceři připravuji mléko rovnou do hrnečku, takže ho neprotřepávám jako ve flašce, ale míchám. Právě s tímto nešvarem jsem u předchozího umělého mléka měla problém, hrudky se v něm tvořily velmi často. Na připravené mléko se dcera dívala s nedůvěrou, ale povedlo se mi ji přesvědčit k ochutnání a nakonec vypila skoro polovinu hrnečku, což je celkem úspěch a jeho chuť tak můžeme zhodnotit jako dobrou.
Následující dny vždy při snídani vypila vetší či menší množství Sunaru, takže jsem moc ráda, že alespoň trochu mléka každý den vypije. Po dobrání klasického Sunaru Complex 4 jsem koupila další, ale s jahodovou příchutí. Toho dcera vypije ještě více a co nechá, s chutí dopije pětiletý syn. Sunar Complex tedy mohu jedině doporučit.
Hodnocení: