Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Mastercard Obchodník roku 2021 Deník farářky FKP kniha

RECENZE: román Cilčina cesta

Zobrazit katalog

Cilce bylo pouhých šestnáct let, když se rozhodovalo o jejím osudu. Nevěděla, co ji čeká a jak se s tím vyrovná. Nicméně její krása a odhodlání jí pomohlo přežít, ale právě kvůli tomu, že přežila, byla znovu odsouzena k uvěznění na Sibiři. Bestseller Tatér z Osvětimi tentokrát pokračuje knihou Cilčina cesta, jež zachycuje skutečné události z prostředí vězeňského tábora a popisuje osud mladé ženy Cilky.

Cilčina cesta

Láska a naděje v prostředí koncentračního tábora

V roce 1942 byla Cilka odvedena od rodiny do koncentračního tábora Osvětim-Březinka, kde se díky své kráse zalíbila velitelovi Březinky. Poměr s ním sice byl vynucený, ovšem pomohl dívce zůstat naživu dalších několik měsíců. Cilka si to rychle uvědomila. Po třech nekonečných letech válka skončí a Cilka se dostane na svobodu. Vzápětí je odsouzená za to, že měla poměr s nepřítelem i přesto, že to bylo jediný způsob, jak zůstat naživu. Takže musí strávit dalších patnáct let v gulagu v ruském městě Vorkuta.

Na Sibiři se Cilka zase potýká s hrůzami, s nimiž se již jednou setkala, a zbytky svého odhodlání a naděje využije k tomu, aby přežila. Nakonec si jí všimne vězeňská lékařka a zařídí, aby se Cilka starala o nemocné. Seznámí se tak s vězněm Alexandrem a právě láska k němu jí pomůže zvládat děsivé podmínky vězeňského táboru.

Cilčina cesta

Cilčina cesta není klasickým pokračováním Tatéra z Osvětimi, jedná se o jiný příběh, který je ale stejně silný a poutavý jako předchozí autorčina kniha. V průběhu celého románu se vracíme do minulosti Cilky, do jejího dětství a společně s ní prožíváme všechny děsivé a radostné okamžiky. Autorčin literární styl a pečlivost, s níž sbírala všechny informace o životě Cilky a svědectví lidí, kteří ji znali, vytváří jedinečný dojem. Osud hlavní hrdinky, její vnitřní síla a odhodlání rozhodně nikoho nenechá lhostejným.


Knihy od Heather Morrisové:
Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta (e-kniha)
Tatér z Osvětimi (e-kniha, audiokniha)

Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta
Elektronická kniha - Návrat silného příběhu z Osvětimi nyní z pohledu nejvýraznější vedlejší postavy. Krása jí zachránila život – a odsoudila ji. - ze série Tatér z Osvětimi, autor Heather Morrisová, 336 stran, česky

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK32156
Tatér z Osvětimi
Elektronická kniha - Dosud nevyřčený příběh z tábora smrti. Kniha vznikla podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu – čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí. - autor Heather Morrisová, 248 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26928
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi