AP+ nový vizuál Zombie z Marvelu_FKP

Co číst? Knižní novinky 2021

Zobrazit katalog

Co číst?
Knižní novinky a tipy

Aktualizováno

Čtení je zdraví prospěšné, o tom není sporu. Ať už máte nejraději klasické papírové knihy, e-booky ve čtečkách či v mobilech, nebo stále populárnější audioknihy, vždycky vás čtení jenom odmění. I pár stránek denně je ku prospěchu. Jenže co číst, když vše ve své knihovně už máte přečtené či poslechnuté? Připravili jsme pro vás knižní novinky, jež byste neměli minout. Které čtivo stojí momentálně za to?

 

555 Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka

555 Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka
 • Autor: Lukáš Hejlík
 • Žánr: Průvodci, mapy a cestování, Kuchařky
 • 256 stran

Věříme, že gastroturistika je již znovu na obzoru. Proto vám přinášíme tip na horkou novinku z pera oblíbeného a uznávaného herce, moderátora, bloggera a především autora úspěšného kulinářského cestopisu Gastromapa Lukáše Hejlíka. Ten napříč Českem zabloudil do desítek pivovarů, kaváren, barů, hospod a restaurací, aby je za vás vyzkoušel a otestoval, který z těchto podniků stojí za návštěvu. Každá Lukášova zastávka za gurmánskými zážitky je doprovázena snímky od renomovaných fotografů a cestovatelů. Díky QR kódům si můžete celý výlet stáhnout z webu mapy.cz rovnou do navigace. A aby se nabažily nejen vaše chuťové pohárky, připravil si Lukáš k navštíveným místům hudební doprovod na Spotify. Vyrazte s touto novou knihou sbírat jedinečné gurmánské zážitky.

Cena od 309 Kč

Zahrady od Dany: Naplánujte si zahradu krok za krokem

Zahrady od Dany: Naplánujte si zahradu krok za krokem
 • Autor: Dana Makrlíková
 • Žánr: Design a úpravy zahrad
 • 176 stran

Zkušená zahradní architektka Dana Makrlíková, známá také z televizních zahrádkářských pořadů, vám ve své knize poradí, jak si udělat zahradu podle svých představ. Provede vás postupně vším, na co byste při navrhování či úpravě zahrady měli myslet – jaké možnosti nabízí váš pozemek (svou velikostí, tvarem, orientací), jakými zahradními prvky zpestřit prostor (bazén, pergola, terasa) nebo jaké rostliny vysadit, aby se na vaší zahradě vyjímaly a zároveň se jim dařilo. Srozumitelné návody jsou navíc doplněny náčrty s pracovním postupem a nechybí ani detailní osazovací plánky. Aby toho nebylo málo, knihu zdobí fotografie již realizovaných zahrad. Jestli se tedy sami chystáte na vytvoření zahrady svých snů, kniha pro vás bude skvělým pomocníkem.

Cena od 229 Kč

Nasterea

Nasterea
 • Autor: Petra Stehlíková
 • Žánr: Fantasy, Young Adult
 • 502 stran

Již potřetí se můžeme podívat do válkou zmítaného fantasy světa, jenž nám byl představen v prvním románu Naslouchač. České autorce Petře Stehlíkové se podařilo vytvořit zajímavou zápletku, která v aktuálně vydaném třetím dílu s názvem Nasterea nabývá nečekaných zvratů. Hlavní hrdinka Ilan se totiž bez podpory svých válečníků vydává sama na druhou stranu bariéry, do zamořené poloviny planety. Zde narazí na odvěké nepřátele nasterey. Dokáže svým odvážným činem zvrátit osud a zachránit Omstakland? To se dozvíte na pěti set stranách napínavého čtení.

Cena od 208 Kč

Pohodové rodičovství

Pohodové rodičovství
 • Autor: Milan Studnička
 • Žánr: Psychologie, Odborná literatura
 • 240 stran

Kniha Pohodové rodičovství není pouhou teoretickou příručkou o výchově děti, ale je plná konkrétních tipů, doporučení, příběhů a návodů, které vám mohou ukázat cestu ke spokojenější rodině a lepším vztahům s vašimi dětmi. Autor popisuje, že výchova dětí může jít i s lehkostí, bez stresu a vyčerpání. Otevírá jednotlivá témata, která postupně přicházejí s narozením dítěte, jeho růstem a výchovou. Kniha obsahuje i krásné ilustrace, které mile dokreslují konkrétní situace. Autor knihy Milan Studnička je psycholog se zaměřením na práci s dětmi a rodiči. Má za sebou řadu let praxe v tomto oboru. Kurzy zaměřené na výchovu dětí sám nejen absolvoval, ale také je pořádá či na nich přednáší. Jelikož je sám otcem, měl možnost teorii porovnat s praxí a vnést tak do knihy vlastní zkušenosti

Cena od 199 Kč

Sedm zákonů

Sedm zákonů
 • Autor: Miroslav Bárta
 • Žánr: Literatura faktu, Dějiny
 • 312 stran

Dostalo se lidstvo k bodu zlomu, v němž ještě nebylo? Autor knihy Sedm zákonů Miroslav Bárta vám na příkladech dokáže, že vývoj současné civilizace v jisté míře kopíruje osudy již zaniklých říší časů dávno minulých. Přestože se pohybujeme v době vyspělých technologií, převratných vědeckých objevů a globálních problémů, najdou se styčné body ukazující, že historie se cyklicky opakuje a publikace Sedm zákonů vás donutí se zamyslet nad dnešní dobou v kontextu dějinného vývoje. Dokážeme se z chyb našich předků poučit, nebo je budeme opakovat – jen v modernějším kabátě?

Cena od 258 Kč

Roman Staša: Matla

Roman Staša: Matla
 • Autor: Roman Staša
 • Žánr: Kuchařky
 • 280 stran

Všechny chutě života můžete ochutnat v knize Matla, která představuje netradiční kuchařku plnou příběhů. Jejím autorem není nikdo jiný než Roman Staša, vítěz kuchařské soutěže MasterChef Česko 2020, který tímto originálním způsobem seznamuje čtenáře se svým životním příběhem. Pokud vás zajímá, v jakých situacích získal nálepky hokejka, kuchař, trenér, běžec či cestovatel, a zároveň vás láká vyzkoušet některý z jeho osvědčených receptů, určitě byste si neměli nechat ujít jeho životní zpověď okořeněnou o zajímavé kulinářské nápady. Kromě toho získáte od autora cenné rady a tipy, jak zvládnout při vaření různé průšvihy i jak se jich případně vyvarovat.

Cena od 229 Kč

Pagáč jóga

Pagáč jóga
 • Autor: Barbora Pagáčová; Patricie Pagáčová
 • Žánr: Jóga, meditace
 • 128 stran

Herečka Patricie Pagáčová vás spolu se svou švagrovou, lektorkou jógy Bárou Pagáčovou, provedou jamy a nijamy: desaterem jógových pravidel pro život. Cílem jógy není dostat se do co nejnáročnější pozice a vypadat v ní dobře – jde především o hledání vlastní cesty a harmonického vztahu k existenci. Jógové pozice, tzv. ásany, vedou k celkovému zklidnění a hlubšímu prožití přítomného okamžiku prostřednictvím fyzické aktivity. V knize tak najdete kromě zajímavých myšlenek i několik popsaných cviků, které se zaměřují na problémové partie, posílí nohy nebo vám pomohou s protáhnutím bolavých zad. Pokud chcete udělat něco pro svoje zdraví a zastavit se v uspěchané době, inspirujte se jógovým desaterem očima Pagáč jogínek.

Cena od 199 Kč

Člověk Kellner

Člověk Kellner
 • Autor: Petr Čermák
 • Žánr: Biografie
 • 240 stran

Nejbohatší český občan Petr Kellner zemřel na konci března 2021 při heliskiingu na Aljašce. Sotva co tato šokující zpráva obletěla celý svět, tak se Petr Čermák svrhnul do sepsání jeho životního příběhu. Po portrétech Jaromíra Jágra nebo Pavla Nedvěda se tak zkušený autor vydává za osudem rodáka z České Lípy, který se v posledních letech vyšvihnul mezi 100 nejbohatších lidí na celém světě. Jistě bude zajímavé sledovat, k jakým informacím se Petr Čermák dostane, protože Petr Kellner se v médiích objevoval jen zcela sporadicky. Všeho všudy jsou jeho největší mediální výstupy prezentované ve výročních zprávách skupiny PPF. Nicméně i přesto se můžete těšit na velký životní příběh ze zákulisí nejprve českého a následně světového byznysu. Dozvíte se, jak se prodávala Česká pojišťovna, co bylo potřeba pro dokonce dvojité ovládnutí mediální skupiny kolem TV Nova i jak se rozjíždí půjčování peněz napříč celou Čínou díky společnosti Home Credit. Knížka Člověk Kellner jistě stojí za pozornost, protože se dozvíte, jak přemýšlel velký stratég, který neustále myslel o několik tahů dopředu.

Cena od 240 Kč

Tancuj, tancuj, tancuj

Tancuj, tancuj, tancuj
 • Autor: Haruki Murakami
 • Žánr: Romány, povídky
 • 648 str

Kniha Tancuj, tancuj, tancuj je volným pokračováním Murakamiho bestselleru Hon na ovci, který si získal řadu příznivců. Také zde staví autor své texty na postupném odkrývání tajemství, které podněcuje čtenářovu zvědavost a udržuje jej ve stálém napětí. Hlavní hrdina se v příběhu vrací na nejsevernější ostrov Hokkaidó, na místo jemu tolik známé a spojené s hledáním tajemné ovce, během kterého došlo k nevysvětlitelnému zmizení jeho přítelkyně. Snaha o její nalezení ho znovu přivádí do hotelu U Delfína, na místo, kam vedly její poslední kroky. Po původní zchátralé budově však pátrá marně, nahradil ji moderní hotelový komplex. Stejně tak řeší, kam se poděli všichni zaměstnanci a starousedlíci. Tedy až na Ovčího mužíka, který stále přebývá v útrobách hotelu...

Cena od 399 Kč

Co číst v roce 2021? Naše další tipy

Pandemie: Komisař Sharko
Na scénu přichází komisař Sharko a Lucie Hennebelleová. A tentokrát půjde o hodně - o záchranu celého lidstva.
Více
339 Kč
Měli jsme štěstí
Vždy existuje naděje. Historický román podle skutečného příběhu.
Více
295 Kč
Světy J. R. R. Tolkiena: Místa, která inspirovala Středozem
Místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě.
Více
485 Kč
Odvaha ke svobodě
Knižní rozhovor s přední osobností české filosofie Janem Sokolem. Je svoboda bezbřehou plání, kde si člověk může dělat, co se mu zamane? Jak se k sobě
Více
261 Kč
Pražský kaleidoskop
Autor bestsellerů 25 tajemství Prahy a Nová tajemství Prahy David Černý nás provede po zákoutích staré Prahy.
Více
284 Kč
Tony Stark Iron Man Železný starkofág
Totální válka na všech frontách! Arsenal, monstrózní robot, který kdysi dokázal vyřídit všechny Avengery, se vrací v nové podobě.
Více
254 Kč
Wonder Woman Mrtvá Země
Další dobrodružství legendární superhrdinky.
Více
554 Kč
Anděl v podsvětí
Sedmá kniha z řady historických detektivek o kapitánu Steinovi a notáři Barbaričovi.
Více
359 Kč
1984
Winston Smith, obyčejný člověk, chce jen poznat skutečnou, ne zmanipulovanou podobu minulosti a věřit tomu, co vidí na vlastní oči.
Více
272 Kč
Stroje jako já
Román o alternativní historii 80. let minulého století z pera jednoho z nejvýznamnějších anglických prozaiků.
Více
345 Kč
Listopád
Ptali jste se někdy sami sebe, jaký by byl váš život, kdyby v listopadu 1989 dopadlo všechno jinak?
Více
266 Kč
Bílá voda
Příběh se odehrává v klášteře, ve kterém byly internovány řeholnice od roku 1950 do 90. let minulého století.
Více
444 Kč
Štěstí na dně silné kávy
Svobodná matka Reine už zanevřela na lásku. Jediným mužem po jejím boku měl zůstat dospívající syn Noé. Pak ji ale služební cesta zavedla do pirátskými legendami opředeného města Saint-Malo.
Více
264 Kč
Řeznice z Malé Barmy
První a zároveň jediná kniha pojednávající o Ellen Bjarneboové, známé jako „Řeznice z Malé Barmy“.
Více
317 Kč
Znám tvou minulost
Zaměstnanci zavražděného podnikatele McEnroye netuší, že má na svědomí horší zločiny než jen sexuální obtěžování na pracovišti.
Více
250 Kč
i Mohlo by vás zajímat

V našem přehledu tipů na knihy jsme připravili knížky z několika žánrů. Dáváte přednost romantice, sci-fi, či snad literatuře faktu? U nás si určitě vyberete. Pořiďte si některou z knižních novinek, ať už na letní dovolenou, nebo jen do knihovny na dlouhé letní večery. 

Knihy a časopisy

Nejočekávanější knižní novinky 2021

Přežila jsem Osvětim

Přežila jsem osvětim kniha
 • Autor: Krystyna Zywulska
 • Žánr: Beletrie
 • 368 stran

Polská spisovatelka Krystyna Żywulska v knize vypráví o vlastních zážitcích z koncentračního tábora v Osvětimi. Nejprve protrpěla několik měsíců o hladu ve varšavském ghettu, v roce 1943 pak zakusila těžká příkoří pobytu v koncentračních táborech Birkenau a Osvětim. V průběhu likvidace tábora se jí podařilo utéct z pochodu smrti, a zachránit si tak v poslední chvíli holý život. Její svědectví bez jakékoli cenzury přináší i do našich životů syrové emoce a obdiv k síle a nezdolné vůli silné osobnosti, jíž autorka bezesporu je. Nejenže dokázala překonat zasazené rány, ale krátce po skončení druhé světové války své bolestné vzpomínky sepsala do knižní podoby, aby na zvěrstva páchaná v koncentračních táborech i mimo ně nebylo možné v budoucnu zapomenout.

Cena od 199 Kč

Křišťálový klíč IV. Hejnické pastorále

Křišťálový klíč IV
 • Autor: Vlastimil Vondruška
 • Žánr: Romány a povídky
 • 448 stran

Vlastimil Vondruška touto v pořadí čtvrtou knihou uzavírá oblíbenou historickou ságu Křišťálový klíč. Posledním dílem tetralogie s podtitulem Hejnické pastorále nás příběh započatý během třicetileté války znovu přivádí k osudu sklářského klanu ze severních Čech. Není to pro sklářské řemeslo zrovna úspěšné období. Rodina nadále pokračuje ve svém umění, Matyáš se snaží vydělat obchodováním a plátenictví je na vzestupu, Pavlína profituje z vojenských dodávek hlavní k puškám. Falknovská huť, o niž dědicové Ignáce Heřmana v předchozím díle přišli v důsledku jednání pomstychtivé Hildegardy, se opět částečně navrací do rukou klanu Heřmanů.

Cena od 349 Kč

Přítelkyně z mládí

Přítelkyně z mládí
 • Autor: Alice Munroová
 • Žánr: Romány, povídky
 • 276 stran

Alice Munroová pojala Přítelkyně z mládí jako knihu povídek. A jsou to povídky především o ženách, jejich mnoha podobách, jejich způsobu myšlení i jednání. Jak se zachová mladá dívka, která si kvůli svému vzhledu nevěří, ale láká ji poznávat vztahy s chlapci? Prohlédne nakonec a uvědomí si včas, že platit za romantické sblížení penězi není ta správná cesta? Více rozumu snad bude mít žena, která se po hádce s milencem rozhoduje, co dál. Ukončit vztah, nebo se přenést přes co chvíli ztemnělou oblohu vzájemného odcizení? A pak je tu ještě vdova, která se o svém zesnulém muži s odstupem času dozvídá netušená tajemství. Přítelkyně z mládí jsou spletí náhodných a možná i předurčených lidských setkání z pera držitelky Nobelovy ceny z roku 2013, Alice Munroové.

Cena od 249 Kč

Božské začátky

Bozske zacatky
 • Autor: Christina Laurenová
 • Žánr: Romantika
 • 256 stran

V pořadí šestá kniha série Božský bastard popisuje přípravy na nejvýznamnější den v životě ženy, božské potvory, a to den svatební. Chloe Millsová je zcela pohlcena přípravami na vstup do manželství a zvažuje, zda by nebylo snazší vše bez pompy a vysilujících starostí vyřídit v Las Vegas. Její partner Bennett Ryan pro změnu složí slib zdrženlivosti, jenž mu má zaručit odolnost vůči přitažlivosti jeho nastávající manželky. Zmatky, chaos, napětí a odříkání hlubší intimity provází jejich dny před vysněnou cestou k oltáři. Dokáže dvojice proplout nesnázemi až do svazku manželství? Obě autorky se jako obvykle postaraly o humorné dialogy, erotické dusno i romantické chvíle, jichž se zúčastníme společně s Chloe a Bennettem.

Cena od 194 Kč

Tlapková patrola: Pohádky pro všechny tlapky

Losekoot - Jak na sítě
 • Kolektiv autorů
 • Žánr: Pohádky
 • 160 stran

Tlapková patrola je miláčkem všech malých rošťáků, kteří milují dobrodružství. Zuma, Chase, Marshall, Skye, Rocky a Rubble se v knížce Pohádky pro všechny tlapky vypraví do nebezpečného dinosauřího světa, pomohou roztomilému mimozemšťánkovi z nesnází, podaří se jim zachránit školní autobus a zvládnout připravit tu nejlepší narozeninovou oslavu. To vše díky skvělé týmové práci a společným nápadům, díky kterým naši tlapkoví kamarádi vyřeší každý problém. Veselá vypravování doprovází bohaté ilustrace čtyřnohých hrdinů, které skvěle doplňují čtený příběh a umožňují dětem naplno prožívat dobrodružství společně s hlavními hrdiny.

Cena od 249 Kč

Údolí

Udoli kniha
 • Autor: Bernard Minier
 • Žánr: Detektivky
 • 552 stran

Kniha Údolí je součástí řady bestsellerů s kriminalistou Martinem Servazem, který se tentokrát vydává na prosbu své bývalé partnerky Marianne vyřešit případ izolované vesnice. V oblasti, kterou nejprve odřízly od zbytku světa sesuvy půdy, nyní řádí sériový vrah. Ten se svými oběťmi zachází zvlášť krutým způsobem a zanechává je zcela znetvořené. Otázkou je, zda se detektiv dokáže dostat do těžko přístupné vesnice dříve, než strach a hněv naplno pohltí tamní obyvatele a dojde k dalšímu neštěstí. Celou situaci zhoršuje také fakt, že se detektiv zrovna nachází v disciplinárním řízení a je dočasně vedením policie suspendován...

Cena od 289 Kč

Všichni jsou psychopati jenom já jsem letadlo

Vsichni jsou psychopati jenom ja jsem letadlo
 • Autor: Jan Hnízdil; Michal Tříska
 • Žánr: Politika
 • 328 stran

Autoři Jan Hnízdil a Michal Tříska poměrně zábavným způsobem zkoumají osobnosti našich čelních politiků. Kniha s názvem Všichni jsou psychopati jenom já jsem letadlo z blízka studuje Václava Klause, Miloše Zemana, Andreje Babiše a některé další. Během čtení vás jistě napadne mnoho otázek. Například jak je možné, že velká část našich vrcholných politiků postrádá osobní integritu a někteří mají po bližším zkoumání dokonce i poruchy osobnosti? Také dojde i na poměrně detailní rozbor osobností voličů, kteří pravidelně volí již zmíněné politiky včetně Okamury nebo Václava Klause mladšího. Celých 328 stránek doporučujeme k přečtení obzvláště k přihlédnutí k faktu, že za pár měsíců nás čekají další volby. Tentokrát ty nejdůležitější do parlamentu.

Cena od 249 Kč

Loki Bůh, který spadl na Zemi

Loki Bůh ktery spadl na zemi
 • Autor: Daniel Kibblesmith
 • Žánr: Komiksy

Komiksový svět je úžasné místo, v němž je možné téměř vše, o čemž nás přesvědčují filmy s Avengers a dalšími marvelovskými superhrdiny. Vedle kladných postav je zábava sledovat také vývoj záporáků, k nimž se bezesporu řadí proradný nevlastní bratr Thora, bůh podvodu Loki. V příběhu složeného z pěti sešitů Bůh, který spadl na Zemi se scénárista Daniel Kibblesmith rozhodl poslat Lokiho do New Yorku, aby získal pomocí triků a úskoků pomoc od samotného Iron Mana. Potřebuje totiž poradit, jak vládnout nad celou říší ledových obrů. Jak tohle dopadne?!

Cena od 289 Kč

Temný rytíř

Temný rytíř
 • Autor: Glen Weldon
 • Žánr: Fantasy
 • 360 str

Kdo je Batman? Fanoušci netopýřího muže v kápi samozřejmě tuší, že jeho civilní jméno je Bruce Wayne a stal se samozvaným ochráncem fiktivního města Gotham City, ale v titulu Temný rytíř půjde více o historii tvorby samotného charakteru než o jeho dobrodružství. Publicista Glen Weldon se zabývá fenoménem „Batman“ už drahný čas a dal dohromady řadu zajímavostí o vlivech, které utvářely osobnost netopýřího muže. Nezaměřuje se pouze na komiksový svět, ale také na filmová zpracování a další popkulturní přesahy. Pro zaryté fanoušky Batmana se kniha Temný rytíř stane zlatý grálem jejich sbírky.

Cena od 349 Kč

Kolonie

Kolonie
 • Autor: Sam Marsdenová
 • Žánr: Young adult
 • 272 stran

Mars, rudá planeta, která nenabízí pro lidskou rasu nejpřívětivější podmínky pro život. Právě zde se rozhodla autorka Sam Marsdenová umístit děj jejího nejnovějšího románu Kolonie. Poznáme v něm mladou hrdinku Evu Knightovou, jež se musí rozhodnout, zda se postaví po bok své diktátorské matky vládnoucí městu pod skleněnou kopulí, zda se stane vůdkyní odboje mstící smrt jejího bratra nebo jestli podlehne vábení Země, na níž touží uprchnout. Osudy Evy Knightové zaujmou především fanoušky napínavých příběhů a vědecko-fantastického žánru.

Cena od 169 Kč

QualityLand

QualityLand
 • Autor: Marc-Uwe Kling
 • Žánr: Sci-fi
 • 384 stran

Současný člověk si velmi rád usnadňuje práci využíváním robotů či umělé inteligence. Jak by ovšem vypadal svět, kdyby androidi a algoritmy ovládali každý aspekt života? Na to se snaží ve svém románu QualityLand odpovědět německý autor Marc-Uwe Kling. Společně s hlavním hrdinou Peterem Joblessem zjistíte, že i v dokonale strojovém prostředí, kde není nalezení vhodného životního partnera otázkou citů, může dojít k anomáliím. A právě o zlikvidování vadných robotů se má postarat Peter, který mezi těmito stroji nalézá více emocí než mezi lidmi. Dokáže se s jejich pomocí vzbouřit systému, nebo podlehne většině?

Cena 319 Kč

Mít vše hotovo v praxi

Mít vše hotovo v praxi
 • Autor: Brandon Hall; David Allen
 • Žánr: Učebnice osobní produktivity
 • 224 stran

Autor jednoho z největších bestsellerů v oblasti osobní produktivity, David Allen, se rozhodl oprášit svou slavnou metodu GTD (getting things done, mít vše hotovo). Novému vydání své knihy vtiskl podobu praktické cvičebnice, která ukazuje, že tahle metoda není ani zdaleka určena jen vrcholovým manažerům, ale je skutečně pro všechny. Výsledná publikace je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Allen v ní jde rovnou k věci - pětikrokový systém produktivity tak nejen rychle pochopíte, ale taky do svého života zavedete. Proniknete do tajů třídění e-mailů, úkolů i dlouhodobých projektů a naučíte se, jak odložit to, co není potřeba. Allen před čtenáře klade řadu cvičení a úkolů, které vám usnadní osvojení metody a její následnou aplikaci. Důležitou součástí knihy je i test, díky kterému odhalíte svá slabá místa a budete vědět, na čem zapracovat.

Cena od 229 Kč

Vědomí a realita

Vedomí a realita
 • Autor: Jiří Horáček, Daniela Drtinová
 • Žánr: Rozhovor
 • 224 stran

Rozhovor novinářky Daniely Drtinové s renomovaným neurobiologem a profesorem psychiatrie Jiřím Horáčkem přináší fascinující pohled do zákoutí lidské mysli. Co je to vlastně vědomí? Jaký má vztah k tělu? Jaký je současný stav bádání v oblasti neurovědy? Jak vznikají duševní poruchy a jak je léčit? To jsou jen některé otázky, na které Horáček ve čtivém povídání odpovídá. Stranou nezůstanou ani v současné době moderní psychedelika nebo to, jakým způsobem vnímáme čas nebo smrt.

Cena 249 Kč

Nejočekávanější knižní novinky 2020

Šikmý kostel

Karin Lednická - Šikmý kostel
 • Karin Lednická
 • Románová kronika
 • 400 stran

První díl historické románové trilogie zavádí čtenáře do jednoho dnes již zapomenutého města na Karvinsku. Odehrává se na přelomu století, v letech 1894 až 1921 a sleduje život a osudy obyvatel původně pastevecké osady, která se postupně díky těžbě uhlí proměnila ve výstavní město. Autorka sleduje osudy tří protagonistů, Barbory, Ludwika a Julky od momentu, kdy kraj zasáhne velké důlní neštěstí. Příběh se obrací do minulosti a do svého centra staví skutečné historické události, zároveň ale nutí k zamyšlení nad hodnotami, které přináší náš dnešní život. Román Šikmý kostel potěší všechny milovníky historie a drobných lidských příběhů, které velké události často překryjí.

Cena od 229 Kč

Umění být zdráv

Vojáček - Umění být zdráv
 • Jan Vojáček
 • Seberozvoj
 • 216 stran

MUDr. Jan Vojáček je odborníkem na slovo vzatým. Má vlastní klinickou praxi v oblasti funkční medicíny a ve své knize zprostředkovává pohled tohoto oboru na lidské zdraví. Člověk je nahlížen ve vší komplexnosti a pomocí pečlivého naslouchání se hledá příčina jeho potíží skrze jeho samého. Výsledkem je obnovená rovnováha těla a duše. Kniha se věnuje převážně léčení chronických stavů a hledá příčiny, proč si klasická medicína nedokáže s tímto typem potíží poradit. Kniha MUDr. Jana Vojáčka ukazuje způsob, jak funkční přístup vhodně kombinovat s klasickou medicínou a jak najít harmonii mezi tělem a duší.

Cena od 199 Kč

DobroDruhům

Ramba - DobroDruhům
 • Tereza Ramba
 • Cestopis
 • 304 stran

Známá česká herečka Tereza Ramba (Voříšková) jezdila poslední dva roky po světě. Navštívila dvacet zemí a napsala knížku, ve které vypráví o jejich známých i neznámých tvářích. Poutavé vyprávění doplňují autentické fotografie a ilustrace a je určeno pro všechny aktivní i pasivní cestovatele. A jak zní Terezina rada všem cestovatelům? „Cesty neplánujte. Prožívejte je.“ Tahle knížka jasně ukazuje, jak na to.

Cena od 289 Kč

Underground

Kotleta - Underground
 • František Kotleta
 • Akční sci-fi
 • 312 stran

Oblíbený autor František Kotleta se od post-apokalyptických románů posunul do oblasti cyber punku. Zavádí nás do temného futuristického, válkou zničeného světa, jehož centrem je Praha City. Život se přesunul do podzemí metra, přesto se oblast navenek tváří jako šťastné město. Jenže v něm nějak často umírají lidé, kteří si zrovna tohle nemyslí. Hlavnímu hrdinovi, Petru Vachtenovi, který přišel o nohu ve válce s Poláky, je to všechno tak nějak jedno. Už má všeho dost, žije si svůj mizerný život. Otázka je, na jak dlouho.

Cena od 215 Kč

Jak na sítě: Ovládněte 4 principy úspěchu na sociálních sítích

Losekoot - Jak na sítě
 • Eliška Vyhnánková, Michelle Losekoot
 • Seberozvoj, komunikace
 • 328 stran

Sociální sítě se staly naprosto běžnou součástí našich životů. A počet uživatelů stále stoupá. Je možné tento vzestupný trend využít v náš prospěch? Kniha Jak na sítě: Ovládněte 4 principy úspěchu na sociálních sítích ukazuje, že rozhodně ano. Když víte, jak na ně, sociální sítě vám mohou velice pomoci. Kniha využívá příkladů z českého i zahraničního prostředí a přináší univerzální důmyslný systém tvorby obsahu, jeho šíření, vyhodnocování a úspěšnou komunikaci s (potenciálním) zákazníkem. Nepostradatelná kniha pro všechny, pro něž nejsou sociální sítě jen místem k prokrastinaci.

Cena od 279 Kč

Rozpojené státy

Řezníček - Rozpojené státy
 • Martin Řezníček
 • Literatura faktu
 • 304

Martin Řezníček byl v letech 2013 až 2017 zahraničním zpravodajem České televize. Je tak osobou velice povolanou informovat o tom, jaká Amerika skutečně je. Jeho kniha je tak sbírkou barvitých příběhů o tom, v čem tkví americká výjimečnost. Některé zažité mýty vyvrací, jinde naopak potvrzuje prapodivné stereotypy, jež ale ve skutečnosti velice přesně popisují realitu. Na pomoc si bere spoustu místních – těch, kteří mají české kořeny, ale i takových, již o malé zemi uprostřed střední Evropy nikdy neslyšeli. Martin Řezníček popisuje Spojené státy americké, které se ocitly na hraně mezi dvěma značně odlišnými obdobími, vládou Barracka Obamy a Donalda Trumpa.

Cena od 198 Kč

Šlachta: Třicet let pod přísahou

Šlachta - 30 let pod přísahou
 • Robert Šlachta
 • Rozhovor, literatura faktu
 • 376 stran

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v rozhovoru s novinářem Josefem Klímou poodhaluje skrytá zákoutí české politiky i podsvětí. Nabízí ojedinělý pohled do svého osobního, ale i profesního života. Pro něj je to mimo jiné první příležitost promluvit o ožehavých kauzách (Nagyová–Nečas, Pitr, Vidkun), o nichž ve své době, z titulu své funkce, hovořit nemohl. Kniha tak představuje unikátní pohled na život osobnosti, která rozdělovala společnost i média a rozhodně nikdy nebyla jenom černobílá.

Cena od 279 Kč

Pohádky na dobrou noc Disney

Disney - Pohádky na dobrou noc
 • Nakladatel Egmont
 • Pohádky
 • 112 stran

Kultovní kniha pohádek se dočkala nového vydání. Další generace dětí tak může usínat s klasickými pohádkami, na nichž možná vyrůstali i jejich rodiče. Děti doprovodí do říše snů a rodičům připomenou, že taky kdysi byli dětmi. Pohádky a hravé písničky v knize zvou děti a rodiče do světa Mickeyho, Minnie a jejich kamarádů.

Cena od 245 Kč

Foukneš do pěny

Třeštíková - Foukneš do pěny
 • Radka Třeštíková
 • Psychologický román
 • 356 stran

Radka Třeštíková je dnes nejprodávanější českou autorkou a v knize Foukneš do pěny vás vezme až na konec světa. Hlavní hrdinka Vlaďka totiž po rozchodu sedá do auta a vydává se na cestu. Rozhodne se, že dojede až na konec světa. A je pochopitelné, že cesta to nebude jednoduchá. Sbalte si své vlastní nevyřčené touhy, trápení, zmatek, křivdy i záležitosti zasluhující vyřešení a přidejte se k hlavní hrdince knihy.

Cena od 229 Kč

Červený trpaslík – Omnibus

Červený trpaslík
 • Rob Grant, Doug Naylor
 • Sci-fi
 • 1 068 stran

Britský televizní sci-fi seriál je absolutní kult. Existuje ale i jeho knižní verze. Celkem čtyři romány plné dobrodružství posledního žijícího člověka ve vesmíru, bytosti, která se evolučně vyvinula z kočky, mechanoida a palubního počítače s IQ 6000. Nové vydání v revidovaném překladu přináší všechny čtyři knihy – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče, Lepší než život, Poslední člověk, Pozpátku). Vydejte se společně s touhle ztřeštěnou posádkou na cesty nejhlubším vesmírem. Pro fanoušky seriálu naprostá povinnost.

Cena od 487 Kč

Svědectví

Atwoodová - Svědectví
 • Margaret Atwoodová
 • Román
 • 396 stran

Působivé dystopické sci-fi Příběh služebnice se po letech letech dočkalo pokračování. První kniha končila v nejistotě – za hlavní hrdinkou se zavřely dveře dodávky a čtenáři netušili, co ji čeká. Vězení? Svoboda? Smrt? Odpovědi přináší román Svědectví. Příběh se rozvíjí ve výpovědích tří ženských hrdinek. Ne nadarmo získala autorka za své dílo prestižní Bookerovu cenu. Kniha, zabývající se tématem totality, s léty nabývá na aktuálnosti. Předchůdce Svědectví, román Příběh služebnice, byl převeden do úspěšného televizního seriálu.

Cena od 298 Kč

Nejočekávanější knižní novinky 2019

 1. Tiché roky (román)
 2. Doufejme v to nejlepší (román)
 3. Přiveď mě zpátky (thriller)
 4. Dny opuštění (román)
 5. Květy slunce (poezie)
 6. Goldstein (thriller, série Babylon Berlín)
 7. Sestry (francouzský thriller)
 8. Stojednaletý stařík (humor)
 9. Clona (detektivka)

Tiché roky

Koupit Tiché roky

  Autor: Alena Mornštajnová  | Žánr: román | 340 stran

Tiché roky, Alena Mornštajnová

Nový román Aleny Mornštajnové je jiný než ty předchozí. Nejedná se o velké historické téma, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky.

Novinka Aleny Mornštajnové vyjde 25. dubna 2019.

Doufejme v to nejlepší

Koupit Doufejme v to nejlepší

  Autor: Carolina Setterwallová  | Žánr: román | 328 stran

Doufejme v to nejlepší, Carolina Setterwallová

Fantastické zúčtování nejen se smrtí, ale i se životem; s láskou, rodičovstvím, moderními vztahy a jejich nemilosrdnými očekáváními. Čtenář provází Carolinu téměř deseti lety jejího života a pozoruje přitom její zamilování i smutek, její život, který se navzdory přísnému naplánování náhle rozhodne vydat zcela jiným směrem.

Kniha se krátce po vydání stala ve Švédsku bestsellerem a práva se záhy prodala do 25 zemí.

Přiveď mě zpátky

Koupit Přiveď mě zpátky

  Autor: B. A. Paris  | Žánr: román | 340 stran

Přiveď mě zpátky, B. A. Paris

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?

Od autorky bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží.

Dny opuštění

Koupit Dny opouštění

  Autor: Elena Ferrante  | Žánr: román | 232 stran

Dny opuštění, Elena Ferrante

Román o rozpadu manželství od autorky Geniální přítelkyně. Ve druhém románu Eleny Ferrante, stejně jako ve všech pozdějších, je hlavní hrdinkou žena stržená vírem svých emocí a dávných vzpomínek. Elena Ferrante dokázala pád své hrdinky na dno vylíčit s naléhavou intenzitou a detailně popsala hluboké výkyvy mezi zdánlivým vnitřním klidem a hysterií, které doprovázely Olžin přerod závislé ženy v samostatnou bytost.

Květy slunce

Koupit Květy slunce

  Autoři: Rupi Kaur | Žánr: poezie | 208 stran

Květy slunce, Rupi Kaur

Královna poezie Rupi Kaur se ve své druhé sbírce poezie Květy slunce vydává na cestu růstu a zahojení, vzdává úctu svým kořenům, nalezení života a sebe sama. Oslava lásky ve všech jejich podobách. Sbírku sama ilustrovala.

"Toto je recept na život, řekla mi matka, když mě držela v náručí a já plakala, mysli na ty květiny, které můžeš zasadit na zahradě každý rok a ony tě naučí, že lidé musí také zvadnout, upadnout, vypustit kořeny a povstat, aby mohli vykvést.."

Rupi Kaur je indicko-kanadská básnířka, spisovatelka a ilustrátorka. Do povědomí českých čtenářů vstoupila svou sbírkou básní a próz s názvem Mléko a med. Promítá do ní feminismus, lásku i násilí a zneužívání. Na žebříčku nejlépe prodávaných knih podle New York Times se držela více než 77 týdnů. Kniha Květy slunce vyjde 11.3.2019. Líbit se bude romantikům, všem, kteří přemýšlejí o životě a mají rádi poezii.

Goldstein

Koupit knihu Goldstein

  Autor: Volker Kutcher  | Žánr: thriller | 640 stran

Goldstein

Kniha GOLDSTEIN je třetí ze série vydaných knih autora. Zavádí nás do Berlína roku 1931. Začátek hospodářské krize, na pozadí mocenský boj berlínských gangů. Mladý komisař z oddělení vražd Gereon Rath dostal za úkol sledovat amerického gangstera Abrahama Goldsteina. Ze sledování se stane boj s časem a smrtící závod, když se dostane mezi bojové linie ve válce zločineckých spolků. Při pátrání se seznámí s mladou právničkou. Pátrání je komplikované, jak dopadne a zda skončí pro Gereona úspěšně se dozvíme až po přečtení knihy.

Je určena pro milovníky detektivek, promyšlených zápletek a také pro milovníky doby třicátých let minulého století.

Sestry

Koupit Sestry

  Autoři: Bernard Minier | Žánr: thriller | 432 stran

Sestry, Bernard Minier

Nový, v pořadí pátý, thriller SESTRY vrací kriminalistu Martina Servaze k jeho prvnímu případu, kdy jako mladý policista vyšetřoval smrt dvou sester. Z činu se tehdy nepodařilo usvědčit spisovatele thrillerů Erika Langa, třebaže místo činu se podobalo scéně popsané v jeho knize. Nyní, o dvacet pět let později, došlo v jeho domě k záhadnému úmrtí. Podaří se kriminalistovi tentokráte dopadnout vraha a prokázat spojitost mezi oběma případy?

Kniha SESTRY vychází 14.2.2019, je určena pro čtenáře milující napětí, skvělé zápletky a thrillery.

Bernard Minier (*1960) je francouzský spisovatel, svoji první knihu, MRÁZ, vydal již ve zralém věku, v roce 2011. Kniha byla přeložena do několika jazyků, ve Francii byl podle ní natočen úspěšný seriál Glacé. Dalšími knihami, které se staly bestsellery jsou KRUH, TMA, NOC. Do českého jazyka skvěle překládá jeho knihy Jiří Žák.

Stojednaletý stařík

Koupit Stojednaletý stařík

  Autor: Jonas Jonasson | Žánr: humor | cca 300 stran

Stojednaletý stařík; Jonas Jonasson

Už je to rok, co stoletý Alan Karlsson utekl z domova důchodců a s kamarádem Juliem získal dost peněz, aby si i ve sto letech mohl dobře užívat. Relativně poklidný život naruší Julius, když chce připravit velkolepou narozeninovou oslavu. Pomyslnou třešničkou na dortu je horkovzdušný balón. A právě tím se odstartuje nové dobrodružství, teď už stojednaletého staříka, protože balón odletí bez pilota a Alan s Juliem se ocitnou na širém moři. Naštěstí let neskončí tragicky, protože oba seniory zachrání severokorejská loď, která pašuje uran. Tím pádem je víc než jasné, že několik významných politiků bude mít zase co dělat, aby se tahle komická situace urovnala…

Kniha Stojednaletý stařík vyjde 28.2.2019. Určena je pro příznivce humorných příběhů, absurdních situací s dávkou lidskosti.

Clona

Koupit Clona

  Autor: Samuel Bjor | Žánr: detektivka | 368 stran

Clona; Samuel BjorkTřetí díl krimi série. V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka, o několik dní později pak v pochybném hotelu mrtvý saxofonista. Vše ukazuje na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Podaří se osvědčené dvojici kriminalistů, detektivu Holgeru Munchovi a vyšetřovatelce Mie Krugerové, dopadnou vraha dříve, než opět udeří?

Samuel Bjork je pseudonym norského dramatika, zpěváka a textaře Frode Sander Oien (*1969). Dříve než začal psát detektivky a stal se mezinárodně uznávaným spisovatelem, psal divadelní hry, vydal dva ceněné romány, natočil šest hudebních alb. Věnuje se také výtvarnému umění a překládá Shakespeara. Prvním thrillerem byla kniha V LESE VISÍ ANDĚL (2013, česky 2015) přeložená do více než třiceti jazyků, druhým pak SOVA (2015, česky 2017). Hlavními hrdiny jeho detektivek je dvojice kriminalistů.

Kniha CLONA vyjde 7.3.2019, na své si přijdou milovníci detektivek, severské krimi a napětí.

Nejlepší květnové novinky

 1. Manželka mezi námi (thriller)
 2. Labyrint pohybu (rozhovor)
 3. Musím to vědět (thriller)
 4. Selfies (detektivka)
 5. Běžkyně (thriller)
 6. Půlnoční linka (thriller)
 7. Radikální otevřenost (personalistika)
 8. Madona z hor (historický román)
 9. Písařka ze Sieny (historický román)
 10. Dnes v noci jsem ji viděl (historický román)
 11. Misteri (fantasy)
 12. Zahrada nových začátků (román)

Manželka mezi námi

Koupit Manželka mezi námi

  Autoři: Sarah Pekkanen a Greer Hendricks | Žánr: thriller | 368 stran

Manželka mezi námi; Sarah Pekkanen a Greer Hendricks

Záludný, napínavý román o manželství a zradě. Čtenář se ocitá uvnitř podivného milostného trojúhelníku a dlouho netuší, které ze tří hlavních postav věřit. Úspěšný bankéř Richard se touží oženit s mladší Nellie, jenže život mu ztrpčuje bývalá manželka Vanessa. Ta sice zprvu připomíná posedlou, žárlivou mrchu, ale pravdou je, že její sokyně Nellie se jí začne až děsivě podobat. Není tedy příčinou napětí Richard, který si s oběma ženami úmyslně pohrává?

Při četbě vás čeká tolik záhadných zvratů, že se nevyplatí dělat ukvapené závěry. Manželka mezi námi je mrazivý thriller, v němž literární pojem „nespolehlivý vypravěč“ nabývá netušených možností. A snad ani nepřekvapí, že knížku zdobí nálepka Edice Top, do které patří světové bestsellery, které zaujaly zahraniční kritiky i čtenáře.

Labyrint pohybu

Koupit Labyrint pohybu

  Autoři: Pavel Kolář a Renata Červenková | Žánr: rozhovor | 240 stran

Labyrint pohybu; Renata Červenková a Pavel Kolář

Na koho léta spoléhali hokejista Jaromír Jágr, tenista Radek Štěpánek či oštěpař Jan Železný? Přece na Pavla Koláře, světovou špičku mezi fyzioterapeuty. Když měl Jágr zdravotní trable, Kolář za ním neváhal letět do Ameriky. Nebýt jeho odborných rad, těžko by se slovutný hokejista proháněl v zámořské NHL až do pětačtyřiceti. Kolář mu prodloužil kariéru.

A když tento geniální lékař tak pomohl Jágrovi, zajisté může něco nabídnout i vám. V knižním rozhovoru Labyrint pohybu, který s ním pořídila novinářka Renata Červenková, dokazuje, že v našem organismu se nic neděje náhodně. Jeho odhalení překvapí i poučí. Zajímá vás, proč deprese často provází bolest zad? Nebo proč si fotíme tsunami, místo abychom před ní utíkali? Potom neváhejte a knížku si kupte. Málokdo na této planetě ví o lidském těle víc než Kolář.

Musím to vědět

Koupit Musím to vědět

  Autor: Karen Cleveland | Žánr: thriller | 272 stran

Musím to vědět; Karen Cleveland

Další z povedených thrillerů z vypjatého prostředí zpravodajské služby CIA. Vivian Millerová se zabývá vyšetřováním ruských spících buněk na území Spojených států. Jednoho dne dojde k hrozivému zjištění, které ji zcela změní život: jedním ze špionů, po kterém CIA pátrá, je její manžel. Když se ho následně zeptá, jak dlouho už pro Rusko pracuje, odpoví, že 22 let.

Otřesenou Millerovou čeká dilema, které nelze uspokojivě vyřešit. Jak se postavit k manželovi, který ji tak dlouho využíval? Je možné, že ji i přese všechno miluje? Má při něm stát, anebo se má zachovat nemilosrdně? A jak ochránit své čtyři děti před psychickou újmou? Strhující román Musím to vědět zachycuje svízelnou situaci Millerové, která se rozhoduje, zda odpovědnost ke své vlasti postaví nad lásku ke své milované rodině.  

Selfies

Koupit Selfies

  Autor: Jussi Adler-Olsen | Žánr: detektivka | 512 stran

Selfies; Jussi Adler-OlsenJussi Adler-Olsen je nyní asi nejznámější dánský autor. Třebaže sám už řadu let detektivky nečte (nechce být ovlivňován jinými autory), stal se v tomto žánru mistrem. Proslul zejména svými krimi romány o kodaňském oddělení Q. Novinka Selfies je sedmým dílem této série a opět v ní figuruje detektiv Carl Mørck, jenž se tentokrát snaží najít souvislost mezi brutální vraždou v kodaňském parku a jednáním šíleného řidiče, který pronásleduje mladou ženu.

Alder-Olsen, který obdivuje Dickense a Dumase, začal psát s nadějí, že se jeho romány jednou dočkají filmové interpretace. Plán mu zatím vychází, neboť první tři případy oddělení Q – Žena v kleciZabijáciVzkaz v láhvi – byly zfilmovány a promítaly se i v českých kinech. Kdoví, jednou možná na filmovém plátně zhlédnete i Selfies; napřed si ale román můžete přečíst.

Běžkyně

Koupit Běžkyně

  Autor: Peter May | Žánr: thriller | 384 stran

Běžkyně; Peter MayNakladatelství Host se nezaměřuje jen na skandinávské detektivky, ale rovněž na čínské thrillery s mladým čínským detektivem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou. Autorem této poutavé řady je rodák z Glasgow Peter May, který nyní žije ve Francii. Jeho nový počin Běžkyně se opět odehrává v Číně, kde v předvečer olympiády záhadně začnou umírat nejlepší čínští sportovci.

Vyšetřovatelé Jen a Campbellová se spoléhají na čínskou běžkyni, leč i ta posléze zmizí. Náhle je zřejmé, že v sázce není nic menšího než budoucnost mezinárodního sportu. Poradí si dvojice detektivů s tímto ošemetným případem, nebo propukne obrovský skandál? Pokud vás kniha zaujme, máme pro vás dobrou zprávu: už za rok by měl v češtině vyjít další, šestý díl ze série čínských thrillerů.

Půlnoční linka

Koupit Půlnoční linka

  Autor: Lee Child | Žánr: thriller | 312 stran

Půlnoční linka; Lee ChildS trochou nadsázky lze říct, že Jim Grant, který píše pod pseudonymem Lee Child, je maratonec mezi britskými spisovateli. Jeho úspěšná série o Jacku Reacherovi už čítá dvaadvacet dílů. Child se netají tím, že jeho romány jsou převážně komerční, to ovšem neznamená, že postrádají literární kvalitu. Vždyť jeho první knížka Jatka získala cenu Anthony v kategorii Nejlepší román!   

Půlnoční lince se Reacher, bývalý vysoce postavený vojenský policista, toulá Středozápadem USA, když vtom v jednom obchůdku zahlédne dámský absolventský prsten vojenské akademie ve West Pointu. Zdá se mu zvláštní, že by kadetka tak cenný předmět dobrovolně prodala. Aby zjistil, zda je kadetka v pořádku, vydá se ji hledat. Pokud Reacher zjistí, že byl spáchán zločin, nepoleví, dokud viníka nedopadne.

Radikální otevřenost

Koupit Radikální otevřenost

  Autor: Kim Scottová | Žánr: personalistika | 272 stran

Radikální otevřenost; Kim ScottováKim Scottová se může pyšnit vskutku skvostným životopisem: jako manažerka pracovala ve společnostech jako Google, Apple a Twitter. Během své kariéry získala spoustu zkušeností, které teď čtenářům předává ve svých knihách. Zajímá vás, jak se stát úspěšným a oblíbeným manažerem? Pak je pro vás knižní novinka Radikální otevřenost ta správná volba.

O co Scottové v knížce jde? Mnohé naznačuje už podtitul „Jak být silným lídrem a přitom neztrácet lidskost“. Autorka velmi lidským a přístupným způsobem radí, jak byste jako manažer měli svým podřízeným sdělovat kritiku, aniž byste vyvolali napětí nebo sváry. Její mantrou je naprostá otevřenost: doporučuje projevovat o své kolegy upřímný zájem a zároveň jim dávat častou a spravedlivou zpětnou vazbu.   

Madona z hor

Koupit Madona z hor

  Autor: Elise Varmorbida | Žánr: historický román | 400 stran

Madona z hor; Elise VarmorbidaV dojemném historickém románu vypráví Elise Varmorbida o statečné Marii Vittorii, která zažila obě světové války. Po té první si našla muže a usadila se s ním ve vesnici na úpatí italských hor. Společně vedli náročný, leč v zásadě spokojený život. Tvrdé dřině uvykli. Závažné potíže přišly až s nástupem fašismu, který přinesl strach, nejistotu a nakonec i další dlouhé krveprolití.

Během druhé světové války se situace Marie a její rodiny zhoršila. Sousedům už nešlo věřit a nebylo co jíst. Nastaly krušné časy, kdy Marie, ač je tomu obtížné uvěřit, občas nemohla svým dětem uvařit nic jiného než ještěrky. Válka poznamenala také její manželství. Román zachycuje, jak zarputilá hrdinka s vypětím všech duševních i tělesných sil nejhorší období přečkala, byť se musela odhodlat k činům, na které by za běžných okolností ani nepomyslela.

Písařka ze Sieny

Koupit Písařka ze Sieny

  Autor: Melodie Rose Winawerová | Žánr: historický román | 456 stran

Písařka ze Sieny; Melodie Rose WinawerováPokud nacházíte potěchu v románech, ve kterých se prolínají dva příběhy, jeden ze současnosti, jeden z minulosti, Písařka ze Sieny by vás neměla minout. Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie, v rámci svého výzkumu objeví zápisky malíře fresek Gabriela Accorsiho, na jehož obrazu nalezne vlastní tvář. 

Poté se nevysvětlitelně ocitne ve 14. století, s Gabrielem se seznámí a zamiluje se do něj. Společně též rozkryjí nebezpečné spiknutí. Beatrice si postupně oblíbí středověký styl života a zdráhá se vrátit zpět do současnosti. Když však Itálii zasáhne morová epidemie, Beatrice pochopí, že život si může zachránit leda návratem. Ale dokáže opustit Gabriela a s ním i život, který si zamilovala?

Dnes v noci jsem ji viděl

Koupit Dnes v noci jsem ji viděl

  Autor: Drago Jančar | Žánr: historický román | 216 stran

Dnes v noci jsem ji viděl; Drago JančarUznávaný slovinský autor Drago Jančar napsal úchvatný román, který se odehrává na konci druhé světové války ve válečné Lublani a slovinském podhůří. Zápletkou je zmizení Veroniky Zarnikové, půvabné dívky z významné rodiny. Rozběhne se dlouhé pátrání. Zajímavá je technika, kterou Jančar v knížce používá: Veroničin příběh odkrývá hned pět vypravěčů (kteří Veroniku znali) a každý z nich přispěje k vysvětlení záhady.   

Každý rovněž nabídne odlišný pohled na válku. Historické okolnosti, které Jančar popisuje, dozajista stojí za pozornost. Na konci války se totiž ve Slovinsku střetli dřívější spojenci: Titovi partyzáni se postavili domobrancům a vojákům královského vojska. Výsledkem byla zmatená občanská válka, která vzbuzuje kontroverze dodnes.

Misteri

Koupit Misteri

  Autor: Jana Rečková | Žánr: fantasy | 520 stran

Misteri; Jana RečkováLékařka Jana Rečková se v Česku proslavila především jako autorka fantasy a sci-fi příběhů (třikrát za ně získala titul Lady fantasy, ale obdržela i další literární ceny) a někdy zabrousila i do jiných žánrů. Knížka Misteri se bohužel stane jejím posledním literárním počinem – na konci března totiž ve věku nedožitých šedesáti let podlehla vážné nemoci.

Její posmrtně vydaný román odkrývá tajemství fiktivního města, ve kterém vedle lidí žijí také mutanti, klony a bohové. Město je v nevalné kondici, obývá jej řada nebezpečných bytostí, se kterými není radno přijít do styku. Hlavní roli v románu mají misteri, záhadné a inspirativní bytosti, které se pokouší město vyléčit a zbavit jej mutací i dalších neduhů. Povede se jim to?  

Zahrada nových začátků

Koupit Zahrada nových začátků

  Autor: Abbi Waxman | Žánr: román | 368 stran

Zahrada nových začátků; Abbi WaxmanAbbi Waxman se ve svém literárním debutu zabývá značně citlivým tématem: ztrátou životního partnera. Lilian, hlavní hrdinka Zahrady nových začátků, je matka dvou dětí, které před třemi lety umřel manžel při autonehodě. Od oné chmurné události se snaží se ztrátou srovnat a rozptýlení nachází ve své práci ilustrátorky, kvůli které také navštěvuje kurz zahradnictví.

Na kurzu zahájí Lilian novou kapitolu svého života. Seznámí se s partou osobitých studentů, ale hlavně si oblíbí instruktora Edwarda, s nímž se postupně sbližuje. Nový vztah však pro Lilian není snadný – stále nepřekonala ztrátu manžela a cítí se provinile, když podléhá jinému muži. Zda se dokáže vymanit z nepříjemných vzpomínek, se dočtete v románu, který zdaleka nemusí zajímat jen ženské publikum.   

Nejlepší dubnové novinky

 1. Macbeth
 2. V pasti lží
 3. Dvůr křídel a zmaru
 4. Jmenuji se Reacher
 5. Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
 6. Hon na mrtvého
 7. Přítelkyně
 8. Tak dobří, že vás nepřehlédnou
 9. Americká elegie
 10. Média, lži a příliš rychlý mozek

Macbeth

Koupit Macbeth

  Autor: Jo Nesbo | Žánr: thriller | 544 stran

Macbeth; Jo Nesbo

Obyvatelé skotského průmyslového města z let sedmdesátých zažívají krušné časy. Bída, která místní souží, začíná být neúnosná. Postrádají prostředky k tomu, aby v sobě rozvíjeli morální hodnoty a podle nich se řídili. Namísto toho se nad Skotskem vznáší stín korupce, občané holdují hazardu, politováníhodnou realitu jim svým zbožím přikrášlují drogoví dealeři.

Jo Nesbo se zapojil do mezinárodního vydavatelského projektu Shakespeare 400, vzniklého pod záštitou nakladatelství Vintage. Účastníci projektu oprašují díla uznávaného klasika, a ta pod rukama současných spisovatelů dostávají novodobou podobu. Zajímá vás, jak se prapůvodní Shakespearovy postavy v převyprávěných příbězích potýkají s problémy moderní doby? Přečtěte si některou z knih ze série Shakespeare 400.

V pasti lží

Koupit V pasti lží

  Autor: B. A. Paris | Žánr: thriller | 328 stran

V pasti lží; B. A. Paris

Po nemalých úspěších, které britská spisovatelka sklidila po vydání své prvotiny Za zavřenými dveřmi, přichází mezi fanoušky napínavých thrillerů autorčina další knižní lahůdka téhož žánru. A o čem titul pojednává tentokrát? Hlavní postavě Cass se v životě podařilo dosáhnout vysněných cílů; žije po boku milovaného manžela, většinu svého času tráví v práci, která ji naplňuje. Radost z plnohodnotného života jí vydrží do oné deštivé noci, kdy si na kraji opuštěné lesní cesty všimne automobilu s osamělým pasažérem. Cass se rozhodne chvíli se na místě zdržet – zastaví své auto naproti vozidlu s úmyslem poskytnout ženě případnou pomoc. 

Když se Cass ani po chvíli z její strany nedočká žádného znamení, z něhož by vyrozuměla, že je žena v úzkých, rozhodne se z místa odjet. Následující den ji čeká ledová sprcha; dozví se, že neznámá pasažérka, kterou včera viděla u opuštěné lesní cesty, byla zavražděna. Cass propradne výčitkám: byla už v tu dobu žena po smrti, nebo ještě naživu a odkázaná na pomoc okolí? Mohla Cass osud napadené ženy zvrátit, nebo už mu nebylo úniku?

Dvůr křídel a zmaru

Koupit Dvůr křídel a zmaru

  Autor: Sarah J. Maasová | Žánr: fantasy | 720 stran

Dvůr křídel a zmaru; Sarah J. Maasová

Newyorská autorka fantasy sepsáním dlouho očekávaného titulu uzavírá trilogii Dvůr trnů a růží. Jaká dobrodružství Maasová hlavní postavě Feyre připravila? Feyre čas od času doženou sentimentální vzpomínky na romantické chvíle prožité po boku Tamlina. To je totiž jediné, co v ní v souvislosti s Jarním dvorem evokuje příjemně strávené okamžiky – i ty už bohužel pominuly.  

Feyre vnitřně cítí, že na Jarní dvůr nepatří, ale pro bezpečí svých nejbližších se rozhodne skousnout odpor vůči Jarnímu dvoru a setrvat v něm. Jak dlouho vydrží Feyre v prostředí, které se jí z duše protiví? A jaké pozdvižení způsobí syn vladaře, když se k nepovolaným uším dostane informace o jeho útočišti v komnatách Domu větru? V posledním dílu fantasy série na sebe postavy prozradí více, než by chtěly.

Jmenuji se Reacher

Koupit Jmenuji se Reacher

  Autor: Lee Child | Žánr: akční thriller | 282 stran 

Jmenuji se Reacher; Lee Child

Dvanáct povídek, ve kterých Jack Reacher vyroste před očima. Čtenář se seznamuje s dětstvím třináctiletého rošťáka Jacka, pročítá se historkami spojenými s Reacherovým dospíváním v muže i příběhy dospěláka J. R., jak je čtenáři i filmoví fanoušci dobře znají. Kniha zároveň osvětluje nejasnosti týkající se Jackovy minulosti. Také analyzuje klíčový moment, kdy si Reacher uvědomil svůj talent přitahovat potíže jako magnet.

Reacher těží ze svých zkušeností z dob, kdy nic nedostal zadarmo a musel se o své místo na slunci bez rozpaků rvát. Autorovy povídky o životě Jacka Reachera už veřejnosti k dispozici k přečtení byly – nikoliv však jako celek. Jedna z povídek navíc až do nynějška publikovaná nebyla. Poznáte jako správný fanoušek Jacka Reachera, o kterou z dvanácti sepsaných povídek se jedná? Lee Child není v psaní žádný nováček – originál jeho románové prvotiny s názvem Jatka z roku 1997 vyhrál cenu Anthony za Nejlepší první román.  

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Koupit Můj soukromý buzynes

  Autor: Jan Kraus | Žánr: literární biografie | 264 stran 

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Letos vychází historicky první autobiografie Jana Krause, českého herce, dabéra, moderátora, publicisty, dramatika a režiséra v jedné osobě. Vyprávění perliček ze života českého umělce se neobejde bez Krausova pověstného humoru, kterým si získal své přívržence i odpůrce především moderováním české talkshow, dříve pojmenované „Uvolněte se, prosím“, dnes známé pod názvem „Show Jana Krause“. 

Vypráví (nejen) o úskalích spojených s dětstvím, dospíváním i po něm, s nimiž byl nucen se smířit po svém. V knize se Kraus např. pochlubil s vůbec prvními zkušenostmi u filmu i reakcemi okolí, které se bezprostředně po jeho angažování v herecké sféře dostavily. Rádi byste znali podrobnosti o tom, co všechno předcházelo současné moderátorské a herecké profesi Jana Krause? Přečtěte si Můj soukromý buzynes.

Hon na mrtvého

Koupit Hon na mrtvého

  Autor: Tim Weaver | Žánr: thriller | 400 stran

Hon na mrtvého; Tim Weaver

David Raker měl v Derryn nejen milující partnerku, ale také dobrého rádce, který svou drahou polovičku znal a dokázal ji vhodně nasměrovat. Po její smrti se vše změnilo. Jako investigativní žurnalista neměl tolik prostoru a příležitostí se realizovat tak, jak by si přál. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se bezhlavě pustí do pátrání po pohřešovaných osobách a naplno se oddá detektivní profesi.

Povinnosti Mary Towneové, kolegyně Derryn z A&E, jsou už nad její síly – starost o manžela Malcoma trpícího Alzheimerovou chorobou padesátiletou ženu příliš vyčerpává. Navíc ji sžírá zármutek ze zmizení milovaného syna Alexe, který ve svých dvaceti letech bez rozloučení odešel a nikdy se už domů nevrátil. Právě Mary přichází za Davidem s prosbou, zda by neotevřel případ, který po nálezu synova těla policie uzavřela – údajně totiž viděla na vlastní oči svého syna živého a zdravého. Uvěří David Maryinu vyprávění a pustí se do uzavřeného případu? Anglický spisovatel Tim Weaver má s Davidem Rakerem určité aspekty společné – Tim pracoval jistou dobu jako novinář, a ne zrovna neúspěšný. Nadšení pro psaní thrillerů ho ovšem pohltilo natolik, že svou kariéru v oboru žurnalistiky pověsil na hřebík a začal se naplno věnovat psaní.

Přítelkyně

Koupit Přítelkyně

  Autor: Michelle Francesová | Žánr: thriller | 432 stran

Přítelkyně; Michelle Francesová

Laura si nemá nač stěžovat. Díky bohatému manželovi má zázemí vymykající se běžným standardům, je zaopatřena na roky dopředu. Podařilo se jí zplodit syna, který je ve svém oboru špička. Vyrostl v atraktivního a sebevědomého muže a jeho matka Laura je na něj hrdá. O Danielových přednostech i jeho tučném kontě ví rovněž Cherry, dívka, kterou se Daniel nechal poblouznit.

Cherry si je moc dobře vědoma svých zbraní i způsobů, jak je využívat ve svůj prospěch. Po seznámení s Cherry se v Lauře probouzí nedůvěra vůči nové přítelkyni jejího syna. Je s ním Cherry skutečně z lásky, nebo je jen jednou z mnoha zlatokopek, které prahnou po majetku, nikoliv po Danielově chvályhodné povaze? Hned svou první knihou, čtivým psychologickým thrillerem, autorka Michelle Francesová zabodovala – jakmile se Přítelkyně dostala na knihkupecké pulty, získala si čtenáře na první dobrou a stala se bestsellerem.

Tak dobří, že vás nepřehlédnou

Koupit Tak dobří, že vás nepřehlédnou

  Autor: Cal Newport | Žánr: osobní rozvoj | 304 stran

Tak dobří, že vás nepřehlédnou; Cail Newport

Nejste si jisti, zda je práce, pro kterou jste se rozhodli, skutečně pro vás to pravé ořechové? Jste na vážkách, kudy by měly vaše další profesní kroky směřovat? V této knize rozhodně nečekejte rady typu „řiďte se svým srdcem a rozum nechte stranou“ nebo „když po něčem toužíte, bezhlavě za tím běžte, vyplatí se to“. 

Autor odůvodňuje, proč volí jiné způsoby, jejichž prostřednictvím lze vybudovat kariéru a stát se uznávaným profesionálem ve svém oboru. Spisovatel se snažil vyvarovat přemotivovaných rad, které by ve výsledku mohly čtenáři uškodit. Namísto toho argumentuje logicky odvozenými metodami a ukazuje různé varianty cest, jak se k nim dostat a způsoby, jak s nimi pracovat. 

Americká elegie

Koupit Americká elegie

  Autor: J. D. Vance | Žánr: literatura faktu | 264 stran

Americká elegie; J. D. Vance

Jak se daří obyvatelům zchudlé oblasti USA, kteří se už od svého narození potýkají s nezáviděníhodnými sociálními podmínkami? Život na Středozápadě líčí prostřednictvím této knihy jeden z tehdejších místních. Ve svých 31 letech se Vance pustil do sepisování pamětí. Autor vypráví o svých předcích, v knize nastiňuje subjektivní pohled tamních obyvatel na kulturní různorodost a politickou gramotnost napříč kontinenty a mnoho dalšího.

Rovněž prozradí, odkud vzal odhodlání zariskovat a zkusit štěstí na Yaleově univerzitě a vůli nenechat se odradit od uskutečnění amerického snu, který jeho okolí připadal jako pouhé malování vzdušných zámků. V New York Times se Jamesovu knižnímu debutu již po pouhých čtyřech týdnech od vydání podařilo prorazit – své místo si našel mezi uznávanými bestsellery v žebříčku nejprodávanějších titulů.

Média, lži a příliš rychlý mozek

Koupit Média, lži a příliš rychlý mozek

  Autor: Petr Nutil | Žánr: média | 192 stran

Média, lži a příliš rychlý mozek; Petr Nutil

V dnešní době je každému internetovému uživateli k dispozici nespočet odkazů a online obsah, kde může být přispěvatelem téměř každý. Člověk se pak snadno ztratí v záplavě dezinformací, které na něj mezi ověřenými zdroji netrpělivě číhají, připraveny se virálně šířit. 

Autor knihy poukazuje na způsoby, jak se nenechat nachytat sdílenými hoaxy i jak se obrnit proti manipulaci. Během čtení titulu se nám rovněž dostane odpovědí na otázky mediální gramotnosti, dozvíme se, jak důležitou úlohu v životě člověka hraje kritické myšlení, autor osvětlí definici a konkrétní příklady diskutovaných hoaxů a spoustu dalších, zdánlivých tabu současné doby.

Nejlepší březnové novinky

 1. Počátek
 2. Nejlepší pro všechny
 3. Tvář vody
 4. My jsme legie
 5. Smrt všem prasatům
 6. Dominion
 7. Jepice
 8. Led nebo oheň
 9. Geniální přítelkyně 4: Příběh ztracené holčičky
 10. Raději zešílet v divočině

Počátek

Koupit Počátek

  Autor: Dan Brown | Žánr: thriller | 416 stran

Dan Brown; Počátek

Eddie Kirsh, kterého si profesor Robert Langdon vybavuje z počátků své profesní kariéry na Harvardově univerzitě, dnes už není tím introvertním studentem jako kdysi. Hodinám na semináři Kódy, šifry a jazyk symbolů, kde Edmond hltal profesorovo každé slovo, už odzvonilo. Dnes čtyřicetiletý miliardář Edmond Kirsh svým všeobecným rozhledem a specializací v oblastech robotiky, neurovědy, umělé inteligence i nanotechnologie doslova omračuje davy. 

To ovšem pro počítačového odborníka, vizionáře, vynálezce a podnikatele v jedné osobě není dost. Edmond pozve více či méně vlivné moudré hlavy na sobotní společenskou akci, na níž se chystá zveřejnit svůj přelomový vědecký objev. Jak už věrný čtenář Brownových románů tuší, večer se k překvapení zúčastněných nevydaří úplně podle představ. Jakému nebezpečí budou miliardář Edmond Kirsh, profesor Langdon a ostatní účastníci během velkolepého večera v Guggenheimově muzeu v Bilbau vystaveni? Na to i na další otázky vám odpoví sám Dan Brown na stránkách knižní novinky Počátek.

Nejlepší pro všechny

Koupit Nejlepší pro všechny

  Autor: Petra Soukupová | Žánr: román | 367 stran

Petra Soukupová; Nejlepší pro všechny

Desetiletý Viktor svou maminku, herečku Hanu, miluje nadevše – váží si chvil, které tráví spolu, vzhlíží k ní. Se svým otcem se vídá jen sporadicky, jelikož nežijí ve společné domácnosti. Jan nebyl svědkem prvních krůčků svého syna ani neslyšel Viktorova první slova. Hana v rodině zastává úlohu matky i otce od Viktorova narození, zatímco jeho biologický otec žije s jinou ženou a jejich pětiletou a osmiletou dcerou. 

Dle Viktora probíhá vše tak, jak má – jeho maminka je ovšem jiného názoru. Dospěla k zásadnímu rozhodnutí: je nutné, aby se Viktor přestěhoval ke své babičce, Hanině matce. Je rozhodnuto a už není cesty zpět. Viktorovi nezbývá nic jiného, než se se vzniklou situací smířit, rozloučit se s Prahou, spolužáky i s funkčním internetovým připojením a začít žít u babičky v Rybné. Jak se mu bude líbit v novém domově?

Tvář vody

Koupit Tvář vody

  Autor: Guillermo Del Toro | Žánr: fantasy | 352 stran

Guillermo del Toro; Daniel Kraus; Tvář vody

Elisa ve svých 33 letech žije sama ve skromném apartmánu, ale samotu si nepřipouští. Pod jejím bytem totiž promítá nonstop kino Arcade Cinema Marquee a hlasy herců z filmového plátna i poznámky diváků jí dělají společnost dnem i nocí. Elisa pracuje jako uklízečka v Occamově leteckém výzkumném středisku, kde je společně se svými kolegy nucena snášet proměnlivé nálady svého nadřízeného, pana Fleminga. 

Zatímco většina lidí se už nějakou tu hodinu uprostřed noci oddává říši snů, Elisin den se probouzí k životu – pracovní směna jí začíná přesně o půlnoci. Kolotoč povinností si němá Elisa zpříjemňuje pravidelným sněním. Po každém uplynulém náročném dni nachází útočiště ve vodě, kde se cítí v bezpečí a kde jí čas plyne o poznání rychleji než na suchu.

My jsme legie

Koupit My jsme legie

  Autor: Dennis Taylor | Žánr: sci-fi | 373 stran 

Dennis E. Taylor; My jsme legie

Inženýr Bob Johansson získal prodejem softwarové firmy InterGator Software od společnosti Terasoft slušný balík peněz. S Kevinem, jedním ze zástupců společnosti CryoEterna Inc., diskutuje o výhodách zmrazování lidského těla jako účinného prostředku sloužícího k cestování časem. Za slib žít v budoucnosti Bob zaplatí, je ochoten přistoupit na podmínky tohoto typu cestování časem s plným vědomím, že se probudí s totožnou tváří, ovšem v odlišném těle.

Snad k jeho rozhodnutí přispěl výsledek nevydařeného vztahu – téma jeho velké lásky Jenny je pro Boba stále bolestivé, přes rozchod se ještě nedokázal úplně přenést. Bude Bob, fanoušek každoročně pořádaného sci-fi festivalu The Vortex SF, svého rozhodnutí litovat? Co se stane, až jeho milovaní příbuzní a přátelé budou na onom světě, zatímco on se z něj vrátí zpět mezi živé?

Smrt všem prasatům

Koupit Smrt všem prasatům

  Autor: Tony Parsons | Žánr: thriller | 408 stran 

Tony Parsons; Smrt všem prasatům

Příběh z několika pohledů – očima bezmocné oběti, prostřednictvím děsivých myšlenek, které se jí těsně před samotnou smrtí honí hlavou. Pak také z pohledu detektiva Wolfa, který se snaží objasnit zapeklité případy ve spolupráci s jednotkou ozbrojených sil SCO19 Metropolitní policie. 

Poté, co se poslední operace příliš nezdařila, začíná být komisařka Elizabeth Swireová vůči Wolfovu úsudku skeptická. Zdá se jí, že instinkty detektivního experta nepracují tak, jak by měly. Detektiv Wolf je naopak přesvědčen, že se mu podařilo dotyčného kriminálního živla poznat i přes kosmetické úpravy, které podnikl ve snaze zůstat v anonymitě. Křivdí komisařka Swireová Wolfovi zbytečně, nebo je její nedůvěra k detektivovi zcela namístě? 

Dominion

Koupit Dominion

  Autor: Peter McLean | Žánr: fantasy | 328 stran

Peter McLean; Dominion

Lovec démonů, diabolista Don Drake, je čtenářovým průvodcem po tajuplných zákoutích moderních pater i starých londýnských tunelů plných děsivých nočních tvorů a dalších odporných bytostí, s nimiž se nikdo nechce dobrovolně pustit do křížku. Don jde po smrdutém parazitovi, který se vyžívá v devastování londýnského podzemí – odporném Hnilobákovi. Vzhledem k tomu, v jakém prostředí se po většinu času Don Drake pohybuje, není divu, že pro sprosté slovo nejde daleko. 

Don se necítí být hrdinou, i když ho za něj leckdo považuje – často mu jeho svědomí připomíná, čeho se v minulosti dopustil a nechává ho na pochybách, zda si získané odpuštění skutečně zasloužil. Pokud by se někdo rozhodl tvrdit, že dokáže gnóma od gnómky bezpečně rozeznat, Don ho okamžitě vyvede z omylu – není to totiž tak snadné, jak se na první pohled může zdát. 

Jepice

Koupit Jepice

  Autor: James Hazel | Žánr: thriller | 464 stran

James Hazel; Jepice

Zdá se, že londýnský právník Charlie Priest, svého času policejní vyšetřovatel, někomu pořádně leží v žaludku. Pod falešnou policejní identitou se do Priestova luxusního bytu nechá vpustit neznámý člověk s cílem získat cenné informace, ke kterým má mít podle všeho Charlie přístup. Co je obsahem USB flash disku, o nějž mladý muž tak vehementně usiluje?

Než se Charlie stačí rozkoukat, je nezvaným hostem pevně spoutaný. Po počáteční panice se v Charliem probudí jeho staré policejní instinkty, díky nimž se mu nakonec podaří se z nastražené pasti dostat. Proč se ovšem Charlie v nezáviděníhodné pozici ocitl? Co vedlo útočníka k tak bizarnímu chování? Na tyto a další otázky najdete odpovědi v prvním dílu série thrillerů s názvem Jepice.

Led nebo oheň

Koupit Led nebo oheň

  Autor: Sara Raaschová | Žánr: fantasy | 320 stran

Sara Raaschová; Led nebo oheň

Druhý díl fantasy trilogie je tu. Skutečně se Zimní království konečně dočkalo vytouženého klidu? Meira je stále ve střehu – instinkty bojovnice jí radí, aby svůj čakram nedávala z ruky. Názor Meiry a vévodkyně Dendery na bezpečí lidu Zimního království se však značně různí.

Meidra vede sama se sebou vnitřní boj: zatímco duch královny bojovnice jí radí, aby nezahálela a připravovala se po boku Therona na další boj, duch vládkyně Zimního království by rád uvěřil teoriím vévodkyně Dendery, že země je v naprostém bezpečí a není třeba mít z něčeho strach. Její obavy se potvrdí v okamžiku, kdy v zimních dolech najdou magickou propast.

Geniální přítelkyně 4: Příběh ztracené holčičky

Koupit Geniální přítelkyně 4

  Autor: Elena Ferrante | Žánr: román | 450 stran

Elena Ferrante; Příběh ztracené holčičky

Elena dá přednost svému milenci před dětmi v jeden z nejoblíbenějších svátků v roce. Marně hledá oporu ve vlastní matce – namísto pochopení se u ní dočká pohrdání a zklamání z nevydařené dcery. Pietro marně hledá vhodný způsob, jak reagovat na opakovanou manželčinu nevěru. Není jisté, že se jejich manželství dá ještě někdy do pořádku.

Kamarádky Elena a Lila nemají ani jedna život zalitý sluncem. Až zpětně přemýšlejí nad možnými důsledky svých činů. Ne každý v jejich okolí má pro takové chování dostatečné pochopení, a tak vznikají rozbroje, které končí vzájemným odcizením, ač si kdysi mohly být s dotyčnou osobou jakkoliv blízké. Má jednání Lily co do činění s jejím zmizením? A o čem se Elena rozhodne v souvislosti s přátelstvím s Lilou psát?

Raději zešílet v divočině

Koupit Raději zešílet v divočině

  Autor: Aleš Palán | Žánr: fejetony | 368 stran

Aleš Palán; Jan Šibík; Raději zešílet v divočině

Osm příběhů, osm zpovídaných horských samotářů, kteří se rozhodli žít jinak než většina. Žijí ve vlastnoručně postavených domech, lesních chýších i pod stromy. Jiní svůj život vozí v maringotkách, někteří z nich našli zalíbení v horských samotách. 

Z rozhovorů se mimo jiné dozvíme, v jakých podmínkách žili jejich příbuzní i jak se současný samotářský život liší od způsobu žití jejich předků. Dotyční se rozpovídali také o tom, jaké vyznávají náboženství i zda dodržují tradice svých předků. Rovněž se svěřili se svými vzpomínkami na dětství a otevřeně hovořili o lekcích, které jim život připravil.

Tipy na nejlepší knihy startu roku 2018

 1. Eleanor se má vážně skvěle
 2. Dáma s veverkou
 3. Ztracený dopis
 4. Pohřbený obr
 5. Pastýřská koruna
 6. Zrádné srdce
 7. Chlapec v lese

Eleanor se má vážně skvěle

Autor: Gail Honeymanová | Žánr: Romantický psychologický román

Eleanor se má vážně skvěle

Eleanor je tak trochu jiná. No, řekněme si to na rovinu, je to vážně podivínka. Ale Eleanor se má vážně skvěle, zdá se. Vzorná třicetiletá účetní nepovažuje společenský život za nutnost. Je spíše samotářská, cynická, víkendy tráví ve společnosti vodky. Nestaví si nikomu na odiv... až do chvíle, kdy ji začne zajímat počítačový mág Raymond. Co na tom, že vypadá dost zanedbaně, když i on shledá jejich vzájemné sympatie jako dobrý základ nového přátelství.

Britská autorka Gail Honeymanová vás provede příběhem Eleanor, která se z raněné, tragickým dětstvím stižené dívky bez sociálního cítění po malých krůčcích stává silnější a sebevědomější ženou. I přes svou zdrženlivost by ráda získala srdce zpěváka Johnnieho Lomonda. Povede se jí dojít až takhle daleko? Plán rozhodně má. Její náročná cesta ke spokojenosti je často doprovázena suchým britským humorem, netřeba se tedy obávat, že se jedná o dílo veskrze ponuré. S Eleanor se prostě budete mít skvěle i vy.

Dáma s veverkou

Autor: Elizabeth McKenzie | Žánr: Román pro ženy

Dáma s veverkou

Dva krásní mladí lidé, navíc oba úspěšní ve svém oboru – on nadaný neurolog, ona překladatelka. Zamilují se a stanou se z nich snoubenci. Krásná idylka, říkáte si? Čekají je snad již jen samá pozitiva a sociální jistoty? Kéž by. Ale nic není pouze bílé, nebo černé, a tak jejich cesta k manželství nebude úplně bez trní. Tipnete si, kdo si prosadí své představy a kdo se jim má přizpůsobit?

Povahy obou snoubenců jsou navíc zdeformovány strastmi, které si zažili ve svých vlastních rodinách. Pokud se nenaučí být sami sebou, jednat za sebe a zároveň v sobě objevit dostatek tolerance, nemá manželství šanci na přežití. Chcete-li vědět, zda se nakonec pohádková americká svatba uskuteční, začtěte se do Dámy s veverkou. Zcela jistě se brzy dozvíte i to, co má s tím vším společného ta veverka z titulu knihy.

Ztracený dopis

Autor: Jillian Cantorová | Žánr: Společenský román

Ztracený dopis

Příběh ve dvou časových liniích, to je Ztracený dopis. Sleduje mladíka v učení, rytce známek Kristoffa, v Rakousku roku 1938. Po zmizení mistra, který mu předával taje ryteckého umění, se Kristoff se svou láskou Elenou zapojí do hnutí odporu, falšuje dokumenty a posílá utajené informace. Ale především chce ve válce ochránit Elenu.

Druhá časová linie příběhu nás uvede do života Katie Nelsonové v Los Angeles roku 1989. Právě prochází rozvodem a při přerovnávání věcí z doby minulé nalezne tatínkovu sbírku známek. Znalec objeví na nerozlepeném psaní zvláštní rakouskou známku z válečných časů. Oba se spolu dají do hledání ženy, jejíž jméno stojí na dopise. Tím se začínají odhalovat a propojovat souvislosti obou romantických příběhů plných obrovského citu, neštěstí, dojetí i naděje. 

Pohřbený obr

Autor: Kazuo Ishiguro | Žánr: Fantasy/historický román

Pohřbený obr

Kniha Pohřbený obr přináší hluboký příběh plný lidství, melancholie, dojetí i lásky. Autor nás pozve na cestu za odhalením tajemství, poznáním lidské duše i vyššího smyslu našeho bytí. Zavede nás do příběhu, který se odehrává ve středověku, do života manželů Axla a Beatrice. Ti se vydávají na cestu, jejímž cílem je znovushledání se synem.

Jste-li příznivci symboliky, mýtů, fantasy literatury, jistě s nimi projdete veškerými útrapami, abyste zjistili, zda se jim dostane hledaného štěstí, které by na konci cesty mělo čekat. Není to úplně lehké čtení, děj se odvíjí pomalu a zlehka, ale nabídne o to více příležitostí k zamyšlení nad významem i spojitostmi jednotlivých symbolů. Můžeme vám slíbit silný psychologický příběh, u nějž do poslední chvíle nebudete tušit, jak to vše vlastně skončí. 

Pastýřská koruna

Autor: Terry Pratchett | Žánr: Humoristický fantasy román

Pastýřská koruna

Pastýřská koruna je posledním dílem vynikajícího autora fantasy příběhů Terryho Pratchetta. Nabídne závěrečné zastavení na Zeměploše a s patřičným sentimentem se s námi rozloučí čarodějka Tonička Bolavá. Příběh jest dokončen, válka s elfy je minulostí.  Satisfakcí nám může být seznámení s novým hrdinou nebo proměna čarodějky Našeptávalové, samozřejmě nemineme ani oblíbené Fígly. Přesto je ta poslední kniha jiná, užší jak fyzicky, tak i obsahově.

Zápletky nejsou rozvedeny do detailů, jak bylo u Pratchetta dříve zvykem, vtipy a narážky jsou přímočařejší a nevedou nás k hledání té pravé pointy „za rohem“. Ovšem jako rozloučení autora se Zeměplochou i se Zemí je to dílo vskutku úctyhodné a důstojné. Fanoušci Terryho Pratchetta si je zcela jistě vychutnají s pocitem, že o ně bylo v závěru autorova života opravdu dobře postaráno.  

i

Náš tip – přečetli jsme:

Dívka v ledu Roberta Bryndzy přináší příjemně napínavou detektivku, kterou přečtete jedním dechem. Rázná vyšetřovatelka Erika Fosterová vstupuje do příběhu ve chvíli, kdy je v Londýně nalezeno tělo dívky z bohaté rodiny, ukryté pod vrstvou ledu. Za jak dlouho se jí podaří dopadnout vraha? A je tu nějaká souvislost s dalšími vraždami, při nichž byly oběti vhozeny do vody?

Mimochodem, sama Erika pochází ze slovenské Nitry a jako bonus zde potkáte i postavu spjatou s Českou republikou. Kdo to bude? Přečtěte si Dívku v ledu a budete mít jasno. Pokud vás Dívka v ledu chytne, doporučujeme sáhnout po dalších dílech Bryndzovy série – Noční lov a Temné hlubiny.

Zrádné srdce

Autor: Mary Ellen Pearson | Žánr: Dívčí román

Zrádné srdce

Druhá část románové trilogie pro dívky, Letopisy pozůstalých, je tu. Po Falešném polibku nás čeká kniha Zrádné srdce a s ní pokračování příběhu, který princezna Lia v prvním dílu započala svým útěkem před sňatkem s nechtěným a hlavně neznámým mužem. Poté byla zajata Zabijákem. Ten ovšem nenašel sílu připravit ji o život a společně s Rafem ji uvěznil.

Druhý díl série je tedy postaven na Liině boji o přežití v zajetí a touze po osvobození, což se jeví být zhola nemožným, pokud mají ona i Rafe přežít. Nejenže celá kniha je vskutku „chytlavá“ díky autorčinu stylu, ale závěr vás naprosto pohltí. Přijde totiž čas, kdy Lia pozná, kdo vlastně je, a bude muset učinit závažné rozhodnutí. Jestli bylo správné, na to si budeme muset počkat do 3. dílu.

Pouta dědictví

Autor: Brandon Sanderson | Žánr: Fantasy

Pouta dědictví

Pouta dědictví mají velkou moc, jež může mít nedozírné následky. Jsou to totiž mýtické náramky, jejichž existenci již dávno nikdo nepředpokládal. Kdysi dávno je nosil Pán Vládce, ale byl o ně připraven Následnicí Hrdiny z Hathsinu, čímž byla způsobena jeho smrt. Lord Waxilián Ladrian přesto odmítá vydat se náramky nalézt. Za pomoci snoubenky Steris se totiž v první části knihy snaží o osvobození své sestry Telsin, která byla zajata Sborem. Za nalezením náramků se ovšem mezitím vydal Wayne v doprovodu Sterisiny sestry Marasi. Je jen otázkou času, kdy se cesty obou mužů protnou.

Pouta dědictví jsou šestým příběhem série Mistborn. První tři díly, Finální říše, Pramen povýšení a Hrdina věků, jsou zasazeny do středověku. Další tři pokračování, kromě Pout dědictví také Poselství práva a Stíny minulosti, jsou laděna spíše westernově. Ovšem události všech dílů jsou vzájemně prolnuty, vyplatí se vám tedy přečíst si celou Sandersonovu sérii. Nebudou chybět akční scény, přestřelky, ale ani humor.

Chlapec v lese

Autor: Carter Wilson | Žánr: Thriller

Chlapec v lese

Úspěšného spisovatele Tommyho Devereauxe pronásledují opravdu nepříjemné myšlenky. Navíc je na ně sám. To, co se stalo tenkrát, když jemu i jeho dvěma kamarádům bylo sotva čtrnáct, nemůže nikomu říct. Alespoň tedy píše drsné hororové příběhy, jež mají společnou hlavní postavu – ženu. Možná se mu tak podaří vyrovnat s tím, co se tehdy v lese odehrálo. Ale jak, když ona je zase tady?

Ona vražedkyně, která má na svědomí život malého chlapce. Je Tommy spolupachatelem, když hrůznému činu pouze přihlížel? Zajisté by měl vyjít s pravdou ven, ale co když pak přijde o svůj úspěch, peníze, dům, milující manželku a dvě krásné děti? Stačí se jen správně rozhodnout... Příznivcům napětí, drsnějších scén a kontroverze se Chlapec v lese rozhodně rychle dostane pod kůži.

Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací