Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Elektronické detektivky

0

Nejprodávanější

1.
Slib mlčení Ihned ke čtení
Elektronická kniha - První kniha mimořádné krimi série Případy Kate Burkholderové. - autor Linda Castillo, 384 stran
199,-

2.
Temné říční proudy Ihned ke čtení
Elektronická kniha - Zhluboka se nadechni. Zadrž dech. A vydrž co nejdéle… - autor Sharon J. Bolton
179,-

3.
Dívka v ledu Ihned ke čtení
Elektronická kniha - Skvěle hodnocená detektivka, které se v anglickém jazyce prodalo již přes 1 milión kusů - autor Robert Bryndza, 440 stran
339,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Host
(126)

Ostatní značky

Abraka-Dabra, s.r.o. (1)
ALBATROS (4)
Albatros Media Slovakia (11)
Alpress (21)
Argo (56)
Arsci (2)
Aspekt (1)
Baronet (16)
BB Art (4)
BB/art (23)
BETA - Dobrovský (3)
Blinkr s.r.o. (1)
Brána (5)
Brokilon (1)
Carpe Diem (2)
Cooboo (3)
Cosmopolis (5)
Cpress (4)
Crew (1)
Dokořán (12)
Domino (42)
Druhé město (3)
Druska Books (5)
ecomVia a.s. (3)
Edika (1)
Egmont (3)
E-knihy jedou (18)
E-knihy Santini (1)
Elist (1)
Epocha (8)
Fortuna Libri (3)
Fragment (8)
Galén (2)
Garamond (1)
Grada (12)
HarperCollins (2)
Indeart (27)
Irgona (1)
Jakub Bouda (1)
JHuslík (3)
Jiří Houdek - nakladatelství I (2)
Jonathan Livingston (1)
Jota (17)
KMS – Křesťanská misijní spole (1)
KNIHA ZLIN (36)
Kniha Zlín (8)
Krásné nakladatelství (1)
Lukáš Vik (2)
MAITREA a.s. (1)
Marenčin PT (9)
Martin Koláček - E-knihy jedou (5)
Martin Koláček – E-knihy jedou (8)
Metafora, s.r.o. (9)
Mgr. Soňa Rebrová - BESTSELER (3)
Mgr. Tomáš Zahradníček - TZ-on (4)
MKgrafika (1)
Mladá fronta (29)
MOBA (204)
Monika S. Benešová - Lama (1)
Motto (56)
Mystery Film (2)
Mystery Press (8)
Mystery Press s.r.o. (6)
Nakladatel Dušan Žárský - ŽÁR (2)
Nakladatelství ČAS (3)
Nakladatelství Galatea, s.r.o. (3)
Nakladatelství KNIHA ZLÍN s.r. (4)
Naše vojsko (17)
Net Marketing (2)
Oftis (4)
Olympia (1)
Palmknihy (3)
Panteon (14)
Paseka (13)
Pavel Dobrovský - BETA s.r.o. (1)
Pavel Dobrovský – BETA s.r.o. (2)
Petra Nachtmanová (3)
Petrklíč (3)
Pistorius a Olšanská s.r.o. (3)
Plus (24)
Pragoline (3)
Práh (5)
Příprava stavby (1)
Richard - Lunter - KICOM (2)
Richard Čech (4)
Royen Trade, s.r.o. (1)
Runa (1)
Skleněný můstek s.r.o. (1)
Talpress (2)
Triton (2)
VIKING (4)
Volvox Globator (4)
Vydavateľstvo Elist (1)
Vyšehrad (15)
XYZ (42)
Youngbooks.cz (1)
Autor
Jo Nesbo (21)

Jo Nesbo* 29. března 1960, Oslo

"Jo Nesbo se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem... a jestli existuje na světě spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter." CNN

Jo Nesbo, král severské krimi, je současný norský spisovatel a hudebník. Za své romány získal řadu literárních ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích.

Narodil se do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře. Od dětství jej kromě fotbalu zajímala také hra na kytaru a rocková hudba. Společně s mladším bratrem založili kapelu Di Derre a dobyli norskou rockovou scénu s rekordním počtem prodaných alb a až 180 odehranými koncerty ročně.

Psaní se začal naplno věnovat až v roce 1997, kdy mu vyšel první detektivní román Netopýr (Flaggermusmannen), v němž poprvé představil postavu velmi osobitého a svérázného kriminalisty Harryho Hola. Kniha okamžitě sklidila obrovský úspěch a její autor za ni obdržel cenu Rivertonprisen za nejlepší literární počin s kriminální tematikou.

Ohlas vzbudily také další knihy ze série s detektivem Harrym Holem - Švábi (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram (Marekors), Spasitel (Frelseren), Sněhulák (Snomannen), Levhart (Panserhjerte), Přízrak (Gjenferd) a Policie (2013).

Mladší čtenáře si získal humornou sérií knih s hlavním hrdinou doktorem Proktorem: Doktor Proktor a prdící prášek (2007). Originálně a vtipně ilustrované příběhy jsou plné humoru, fantazie a bláznivých situací, které zaujaly děti a mládež po celém světě.

Vlastimil Vondruška (20)

Vlastimil Vondruška * 9. května 1955, Kladno

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektivních příběhů. Za literární činnost získal v roce 1987 Cenu literárního fondu, roku 2005 byl oceněn Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro mládež a v letech 2006 a 2007 obdržel také Cenu čtenářů nakladatelství MOBA.

Roku 1979 úspěšně zakončil studium historie a národopisu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté se několik let věnoval vědecké práci v Československé akademii věd, kde spolupracoval s Ústavem pro etnografii a folkloristiku. V 80. letech byl ředitelem historické části Národního muzea a od 90. let začal společně se svou ženou podnikat v oblasti výroby kopií historického skla.

Oblibu k psaní získal už v mládí, nyní je autorem více než 50 vědeckých studií, mnoha historických románů pro dospělé a několika populárních a oceňovaných knížek pro děti a mládež. Je také ve spolupráci s Českým rozhlasem, kde pravidelně vystupuje a představuje posluchačům zajímavé události z českých dějin a života lidí ve středověku.

Své čtenáře si v současnosti získal zejména historickou ságou z doby vlády Přemyslovců: Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. Velmi populární jsou také cykly historických detektivek z dávných časů minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), dále napínavé prózy z 16. století (Letopisy královské komory I –VIII, 2006–2013) a od roku 2002 pravidelně vychází čtenářsky poutavý cyklus s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu z doby vlády krále Přemysla Otakara II.

Peter May (19)

Peter May

(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland)

Peter May je skotský spisovatel, oblíbený televizní scénárista a novinář, který momentálně žije i tvoří ve Francii. Když ve dvaceti sedmi letech vydal první román The Reporter (1978), byl požádán, aby jej přepsal do podoby scénáře pro seriál BBC. Od té doby se věnuje televizní tvorbě. Má na kontě více než tisíc položek, včetně seriálů The Standard a Machair. V poslední době obohacuje svět literatury strhujícími krimi romány a thrillery, již jsou populární po celém světě a u kterých trne napětím nejeden čtenář.

Současným světovým bestsellerem je kriminální trilogie Ostrov Lewis. První román z trilogie odehrávající se v Mayově rodném Skotsku nese název Skála (podle originálu The Blackhouse) a vyšel v roce 2009. Po vydání v září 2011 figuroval osm týdnů na britském žebříčku bestsellerů, byl prezentován v prestižním Richard and Judy Book Club, zvítězil v anketě o nejoblíbenější knihu podzimu 2011 a BBC plánuje natočit jeho filmovou verzi.

V září 2012 vyšel druhý díl s názvem Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v lednu 2013 závěrečný díl trilogie
Šachové figurky (The Chessmen). Knihy se neustále drží v žebříčcích a jsou nadšeně přijímány světovým tiskem, recenzní ohlasy plné superlativů vycházejí v nejprestižnějších denících a jejich literárních přílohách.

Stanislav Češka (17)
Henning Mankell (16)

Henning Mankell

* 3. únor 1948, Stockholm

"I když můj otec zemřel dříve, než byl vydán můj první román, věděl jsem, že ve mě věřil, a byl si jistý, že budu mít úspěch jako spisovatel."

Henning Mankell je přední švédský spisovatel a úspěšný autor populárních detektivních románů, divadelních her a příběhů pro děti. Na svém účtu má více než 40 milionů kusů prodaných knih, které byly přeloženy až do 41 různých jazyků. V roce 2008 se stal devátým neprodávanějším autorem na světě.

V roce 1973 debutoval románem Bergsprängaren (Odstřelovač skal) o dělnickém hnutí ve Švédsku. V tomto roce poprvé odcestoval do Mosambiku, kde v současnosti střídavě žije a pracuje jako ředitel divadla Teatro Avenida.

Velký literární průlom pro Henninga Mankella nastal v roce 1990, kdy poprvé vyšel jeho kriminální román Vrazi bez tváře (Mördare utan ansikte) v čele s novým hrdinou, policejním superintendantem Kurtem Wallanderem. Tato kniha získala ocenění Akademie švédských autorů detektivní literatury a ještě téhož roku i cenu Švédské akademie pro kriminální literaturu Skleněný klíč za nejlepší skandinávskou detektivku. Mankell následně pokračoval v sérii úspěšných detektivních příběhů i s hlavní postavou, slavným Kurtem Wallanderem.

Mons Kallentoft (16)

Mons Kallentoft

(* 15. dubna 1968, Linköping, Švédsko)

Mons Kallentoft je švédský spisovatel a novinář. Do světa literatury vstoupil románem Pesetas (2000), za něhož obdržel prestižní cenu Katapultpriset za nejlepší švédskou prvotinu roku 2000. V současnosti jsou jeho knihy překládány do mnoha světových jazyků a prodalo se jich přes 620 výtisků.

Do podvědomí českých čtenářů se však dostal až díky kriminální sérii románů, v jejichž čele vystupuje postava policejní inspektorky Malin Forsové. V roce 2011 se na pultech knihkupectví objevil první díl s názvem Zimní oběť, který zaznamenal okamžitý úspěch. V nakladatelství Host následně vyšla pokračování – Letní smrt (2012), Podzimní vražda (2012), Jarní mrtví (2013), Páté roční období (2011) a Vodní andělé (2014). Autor však napsal ještě další dva díly – Vindsjälar (2013) a Jordstorm (2014), které prozatím nebyly přeloženy.

Na jaře roku 2013 vyšel autobiografický román na pomezí beletrie a literatury faktu s názvem Food Junkie - Posedlý jídlem. Podtitul, Příběh gastrozávisláka, odhaluje hlavní téma knihy, která čtenáře zavede do světa vyhledávaných restaurací a nejrůznějších kulinářských zážitků.

Jeffery Deaver (15)


(* 6. května 1950, USA)

Bývalý novinář, lidový zpěvák a právník, autor třiceti dvou románů, je v současnosti špičkou mezi autory světových bestsellerů. Jeho knihy se prodávají ve 150 zemích světa a byly přeloženy do více než dvaceti pěti jazyků.

Svou první knihu napsal již v 11 letech. Proslavil se však až sérií kriminálních románů s ochrnutým kriminalistou Lincolnem Rhymem. Prvním díl série s názvem Sběratel kostí (The Bone Collector, 1997) zaznamenal obrovský úspěch a stal se předlohou pro stejnojmenný snímek s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem.

Kromě úspěšných kriminálních sérií a několika povídkových knih s detektivní tématikou je autorem populárních románů, jako Hořící drát (česky 2010), Zahrada bestií (Garden of Beasts, 2004), Příští oběti (česky 2010) a mnohých dalších.

Camilla Läckberg (11)
Edgar Wallace (11)
Hakan Nesser (11)

(* 21.února 1950, Švédsko)

Hakan Nesser je učitel a přední švédský spisovatel, autor úspěšné severské prózy s kriminální tématikou. Za své knihy třikrát obdržel významné Ocenění za nejlepší švédskou detektivku a v roce 2000 získal prestižní cenu Glass Key Award. Jeho knihy byly přeloženy do více než 25 jazyků.

Populární detektivní romány spojují postavy vyšetřovatelů Van Veeterena a inspektora Barbarottiho, kteří vyšetřují záhadné a nemilosrdné vraždy v realisticky zachyceném prostředí, inspirovaném švédskými, nizozemskými, německými a polskými reáliemi.

Mezi nejznámější romány patří například Síť (Det grovmaskiga nätet; česky 2012), Čtvrtá oběť (Borkmanns punkt, česky 2013), Hlavolam (Aterkomsten, česky 2014) a Žena s mateřským znaménkem (Kvinna med födelsemärke, česky 2014).

Ladislav Beran (11)
Bernard Minier (10)
John Maddox Roberts (10)
Lars Kepler (10)

Lars Kepler

Za uměleckým pseudonymem Lars Kepler se skrývá manželská dvojice známých švédských autorů, Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Oba milují napětí a thrillery, proto se rozhodli společně věnovat tomuto žánru a rozvinout jej o nové prvky a zápletky.

Pod pseudonymem sepsali první detektivní román. Jejich identita měla být skryta, aby si je čtenáři nespojovali s předchozí tvorbou. Po obrovském úspěchu první knihy byla dvojice autorů odhalena a nyní pokračuje v tvorbě dalších detektivních příběhů. Manželé v současnosti žijí ve Stockholmu a vychovávají spolu tři dcery.

V roce 2009 byla vydána první kriminální detektivka s názvem Hypnotizér (Hypnotisören), která se ihned stala světovým bestselerem a prodala se do více než třiceti zemí. V této knize byla poprvé představena hlavní postava záhadného švédského vyšetřovatele s finskými předky, Joony Linny.

Příznivci chladné severské krimi ocení i další, dosud vydané knihy, jako je Paganiniho smlouva (Paganinikontraktet), Svědkyně ohně (Eldvittnet) a Písečný muž (Sandmannen). Příběhy se opírají o záhadná tajemství, napínavé kriminální zápletky a nejednoho čtenáře zaujme i nemilosrdné severské prostředí.

Ed McBain (9)
Jan Bauer (9)
Jaroslav Kuťák (9)
Martin Goffa (9)
Ellery Queen (8)
Hana Militká (8)
James Patterson (8)
Peter Tremayne (8)
Arnaldur Indridason (7)
Arne Dahl (7)

Arne Dahl

(* 11. 1. 1963, Švédsko)

Jan Arnald, známý pod uměleckým pseudonymem Arne Dahl, je populární švédský spisovatel a novinář. Proslavil se jako autor severské krimi a jeho knihy se dočkaly také velmi úspěšného televizního zpracování. Za svou tvorbu získal několik významných ocenění, jako je například cena Deutscher Krimi Preis, The Swedish Crime Writing Award či Best Swedish Crime Novel Award. Dahlovy thrillery byly přeloženy nejméně do 10 jazyků.

Od roku 2009 začala v českém překladu vycházet kriminální série, v jejímž čele stojí elitní vyšetřovací tým Paula Hjelmema a Kerstin Holmové. V prvním díle s názvem Misterioso (2009) odhaluje pátrací tým vraždu tří obchodníků, kteří byli po pečlivém rituálu popraveni dvěma výstřely do hlavy.

Pokračování Zlá krev (česky 2010) zavádí stockholmskou vyšetřovací skupinu do Ameriky, kde musí vypátrat sériového vraha, jenž trýzní své oběti bolestivým rituálem. Na pultech našich knihkupectví se dále objevily díly této úspěšné ságy thrillerů s názvy - Až na vrchol hory (2013), Evropské blues (2013) a Velké vody (2014).

Johan Theorin (7)

Johan Theorin* 3. září 1963, Göteborg

Johan Theorin je současný švédský novinář a spisovatel, autor napínavých krimi románů s autobiografickými rysy. Jeho knižní bestsellery byly vydány ve 20 zemích světa a v roce 2007 obdržel významné ocenění Švédské akademie autorů detektivní literatury za nejlepší detektivní příběh roku.

Již v dětství často a rád navštěvoval ostrov Öland, jehož mystická krajina jej inspirovala při tvorbě románů. Jsou to především podivné příběhy, netradiční folklór a nadpřirozené podtexty, které příběhy z ostrova Öland doprovází. Öland se nachází v Baltském moři a v létě je slunnou a oblíbenou turistickou destinací. V zimě je na ostrově zima, tma a žije zde jen velmi málo lidí. Proměnlivé počasí přináší náhlé vánice, které nemilosrdně devastuje lodě podél východního pobřeží ostrova.

První román Skumtimmen (Mlhy Ölandu) vyšel v roce 2007 a stal se okamžitě knižním bestsellerem. O rok později se na pultech knihkupectví objevilo čtenářsky úspěšné pokračování této volné tetralogie s názvem Smršť, kterou v současnosti uzavírá kniha Mlýny Osudu (vydáno 2013, česky 2014).

Jussi Adler-Olsen (7)

Jussi Adler Olsen* 2. srpna 1950, Kodaň


Jussi Adler-Olsen je dánský novinář, redaktor, nakladatel a autor kriminálních příběhů ze severského prostředí. Jeho knihy jsou v současnosti čtenářsky velmi úspěšné a často je spojuje tématika psychických poruch a mezinárodních konspiračních teorií.

Dětství prožil jako syn předního sexuologa a psychiatra v oficiálních rezidencích lékařů v několika psychiatrických léčebnách po celém Dánsku. Tato životní zkušenost silně ovlivnila jeho románovou tvorbu. Autorovo specifické smýšlení, smysl pro humor, nadhled a ironie jsou bezpochyby hlavní příčiny čtenářského úspěchu a světového zájmu.

Knižní prvotina Alfabethuset (Abecední dům, 1997) se ihned stala bestsellerem. Navázal na ni romány Og hun takkede guderne (A děkovala bohům, 2003) a Washingtonský dekret ( 2006, česky 2014). Popularitu si získal také rozsáhlou detektivní ságou o kodaňském policejním oddělení Q v čele s hrdinou Carlem Morckem: Žena v kleci (2011), Zabijáci (2012) Vzkaz v láhvi (2013), aj.

Pavel Frýbort (7)
Roman Cílek (7)
Ann Granger (6)
Ariana Franklinová (6)


(* 1933 - 27. ledna 2011, Londýn, Velká Británie)


Ariana Franklinová je umělecký pseudonym britské novinářky a spisovatelky Diany Normanové. Do podvědomí čtenářů se zapsala jako autorka historických detektivek.

Narodila se v Devonu, její otec byl rovněž novinářem, korespondentem listu The Times, strýc ministrem Churchillova válečného kabinetu. Po sňatku s žurnalistou a filmových kritikem Barry Normanem v roce 1957 se rozhodla vzdát kariéry reportérky v novinách a usadila se na venkově, kde se věnovala výchově svých dvou dcer, Samanthy a Emmy, studiu středověkých dějin a vlastnímu tvůrčímu psaní.

Stala se specialistkou na středověk, jeho spravedlnost, podnebí, oblečení, jídlo, zvyky i zločin. Její první kniha se zabývala příchodem práva a systému poroty za krále Jindřicha II. Za ni získala cenu BBC za přesné a realistické zobrazení 12. století. Kladla důraz na věrné zachycení skutečnosti.

V Nakladatelství JOTA dosud vyšly tři svazky populární série Vykladačka smrti (2009), Labyrint smrti (2010) a Relikvie mrtvých (2011). Vrahova modlitba je definitivně posledním dílem úspěšné autorky. Za první díl série Vykladačka smrti získala v roce 2007 cenu Ellis Petersové.

Deon Meyer (6)
Graham Masterton (6)
J. D. Robb (6)
Lisa Jackson (6)
Michael Robotham (6)
Milan Dušek (6)
Robert Bryndza (6)
Stieg Larsson (6)


(* 15. srpna 1954, Skelleftea - 9. listopadu 2004, Stockholm)


Stieg Larsson byl švédský novinář, spisovatel a významný odpůrce pravicového extremismu. V roce 2008 se umístil na žebříčku jako druhý nejprodávanější autor beletrie na světě. Jeho tvorba byla oceněna řadou literárních cen.

Za svůj život stihl napsat jen tři detektivní romány, které byly publikovány až po jeho smrti, protože psal jen pro své potěšení a odreagování. Jednotlivé díly trilogie Milénium se ihned staly bestselery. Jsou to Muži, kteří nenávidí ženy (Män som hatar kvinnor, 2005), Dívka, která si hrála s ohněm (Flickan som lekte med elden, 2006) a Dívka, která kopla do vosího hnízda (Luftslottet som sprängdes, 2007).

Kriminální romány se rovněž staly inspirací pro vznik stejnojmenných filmových snímků, které také zaznamenaly divácký úspěch.

Asa Larssonová (5)


(* 28. června 1966, Uppsala)


Asa Elena Larsson je známou švédskou autorkou detektivních příběhů. Za své knihy sklidila nejen velký čtenářský ohlas, ale i několik významných ocenění.

Románový debut Sluneční bouře (2003) byl ohodnocen jako nejlepší švédská krimi prvotina a v roce 2007 se kniha dočkala i filmového zpracování. Stejně úspěšné byly také další krimi romány z populární krimi série, v nichž vystupuje hrdinka Rebecka Martinssonová, která je vždy zapletena do svízelných detektivních případů.

Romány Asy Larssonové byly přeloženy do patnácti jazyků. Za knihu Prolitá krev (2004; česky 2011) navíc obdržela Cenu za nejlepší švédský kriminální román.

Dolores Redondo (5)
Hans Rosenfeldt (5)
Helena Hardenová (5)
Helene Turstenová (5)
Chris Carter (5)
Jan Cimický (5)
Jan Kučera (5)
Juraj Červenák (5)

Juraj Červenák

(* 16. června 1974, Žiar nad Hronom, Československo)

Juraj Červenák, známý také pod pseudonymem Thorleif Larssen, je slovenský spisovatel a publicista. Proslavil se rovněž jako autor knižních fantasy sérií a získal mnoho ocenění, například Cenu Istron, Cenu Fantázie a Ceny Akademie sci-fi, fantasy a hororu.

V roce 1994 vydal první díl ságy o Conanovi, poté napsal několik fantasy cyklů, jako je Černokněžník (například knihy Krvavý oheň a Vládca vlkov), Bohatýr, Bivoj (např. tituly Bivoj běsobijceBivoj válečník) a Dobrodružství kapitána Báthoryho (např. Strážcové Varadínu či Ďáblova pevnost).

Napsal také několik samostatných románů. Jedním z nich je i hrdinské fantasy Sekera z bronzu, rouno ze zlata, v němž se hlavním hrdinou stává trójský princ Podarkés z doby bronzové a zlaté. V roce 2010 vyšla další kniha, sbírka povídek a novel, Kámen a krev, která je plná historicko-dobrodružných příběhů čerpajících ze slovanských mýtů a středoevropské historie. Třetí samostatnou knihou je fantasy western Chřestýš Callahan, jenž zavádí čtenáře do arizonského pohraničí – ráje banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů.

Mary Higgins Clarková (5)
Michael Connelly (5)
Michaela Klevisová (5)
P.D. Jamesová (5)
Thomas Enger (5)
Václav Erben (5)
Zygmunt Miłoszewski (5)
Benjamin Black (4)
Eva Kačírková (4)
Inna Rottová (4)
Jaroslav Velinský (4)
Kathy Reichs (4)
Kristina Ohlssonová (4)

Kristina Ohlssonová

(* 2. 3. 1979, Švédsko)

Kristina Ohlssonová je švédská spisovatelka, politoložka a analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) na švédském ministerstvu zahraničních věcí a na švédském Policejním prezidiu. Jako odborník napsala také několik teoretických prací o izraelsko-palestinském konfliktu a zahraniční politice EU.

Debutovala v roce 2009 detektivním románem Nechtění (Askungar). Její druhý román s názvem Sedmikrásky (2010) byl nominován na nejlepší švédský detektivní román roku. Na úspěch předchozích děl navázala tituly Andělé strážní (2014), Oběti ráje (2014) a Davidovy hvězdy (2015).

Detektivní případy Kristiny Ohlssonové se staly čtenářsky populární po celém světě. Záhadné vraždy vyšetřuje legendární komisař Alex Recht, kterému je nápomocen kriminalista Peder Rydh a Fredrika Bergmanová, jejímž záměrem bylo původně stát se houslistkou.

Laurie R. Kingová (4)
Leif G. W. Persson (4)
Marek Skřipský (4)
Mari Jungstedtová (4)

Mari Jungstedtová

(* 31. říjen 1962, Stockholm)

Mari Jungstedtová je švédská reportérka a populární autorka severských krimi románů. Mari nejprve pracovala jako moderátorka v rádiu a pravidelně uváděla televizní zprávy. V současnosti se na plný úvazek věnuje psaní a patří mezi nejčtenější spisovatelky severských detektivek.

Mari každé léto navštěvovala ostrov Gotland, jehož prostředím se nechala inspirovat při tvorbě své románové prvotiny. Debutovala v roce 2003 knihou Neviditelný (česky 2012), ve které je popsána série brutálních vražd na malém ostrově.

Na předchozí úspěch navázala čtenářsky oblíbenou kriminální sérií, v čele s gotlandským vyšetřovatelem Andersem Knutasem, kam patří tituly
 Této tiché noci (2012), Vnitřní kruh (2013), Umírající dandy (2013), Vražedné léto (2014) a Temný anděl (2014). Tyto romány spojuje nejen ústřední postava komisaře, ale také mrazivá krajina severského ostrova Gotland, napínavé detektivní zápletky, šokující tajemství i děsivé vraždy.

Michal Sýkora (4)
Minna Lindgrenová (4)
Nelson DeMille (4)
S. J. Bolton (4)
Simon Brett (4)
Stephen King (4)

(* 21. září 1947, Portland, Maine)

Stephen Edwin King je přední americký spisovatel a jeden z čtenářsky nejvyhledávanějších autorů hororů a temných fantasy příběhů současnosti. Své čtenáře ohromuje už od konce 70. let, na kontě má již přes 40 knižních titulů a neustále si získává nové příznivce. Je držitelem mnoha významných ocenění a na motivy jeho románů byla natočena celá řada kultovních snímků a televizních seriálů.

Na filmových adaptacích se často podíleli známí herci a režiséři, jako například Stanley Kubrick nebo Frank Darabont, kteří dodali Kingovým mrazivě tajemným a dramatickým příběhům ojedinělou atmosférů. Mezi nejúspěšnější filmové snímky lze uvést například Carrie, Osvícení, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a mnoho dalších. Sám Stephen King si vyzkoušel práci režiséra i epizodního herce.

Mimo oblíbenou knižní fantasy sérii Temná věž (The Dark Tower) a knižní bestsellery, jako Prokletí Salemu, Řbitov zviřátek nebo Misery, se velkého úspěchu dočkal také novější titul Doktor spánek (2013, česky 2014), který je přímým pokračováním na román Osvícení.

Věra Fojtová (4)
Yrsa Sigurdardottir (4)
Laura Joh Rowlandová (4)
Sam Thomas (4)
Andrew Hall (3)
B. Bono Novosad (3)
Dagmar Galas (3)
Denise Mina (3)

Mina Denise

(* 1966, Skotsko)

Denise Mina je známá autorka kriminálních románů. Za své detektivní prózy získala několik prestižních ocenění a některé se dočkaly i filmového zpracování. Rovněž se podílela na známých komiksech, jako je například Hellblazer.

Velmi populární jsou nejen její povídky a komiksové úpravy, ale také kriminální série, které obvykle spojuje postava hlavního detektiva. Kritika pozitivně hodnotí například ságu s vyšetřovatelkou Alex Morrowovou z Glasgow. První díl s názvem Stále půlnoc (česky 2014) vypráví o záhadném únosu a napadení jedné skotské rodiny. Za kriminální thriller Konec vosí sezóny (česky 2013) získala skotská autorka v roce 2011 cenu za nejlepší přeloženou detektivku od Švédské akademie autorů detektivek (The Martin Beck Award) a dále ocenění za nejlepší britskou detektivku roku 2012. Ve třetím pokračování Bohové a bestie (2014) pátrá vyšetřovatelka Alex Morrowová po dobře ozbrojeném lupiči. 

Donald Westlake (3)
Eric Rickstad (3)
Fred Vargas (3)
Hakan Östlundh (3)
Christoffer Carlsson (3)

Christoffer Carlsson

(* 1986, Halmstad, Švédsko)
 

Christoffer Carlsson je švédským autorem kriminálních románů. Jeho knihy se stávají čtenářsky úspěšné po celém světě a dočkaly se řady překladů do cizích jazyků. Za titul Neviditelný muž ze Salemu (česky 2014) obdržel prestižní ocenění Nejlepší švédská detektivka roku 2013 a také cenu Skleněný klíč pro nejlepší skandinávskou detektivku 2014. V roce 2014 složil doktorát z kriminologie na Stockholmské univerzitě, kde v současnosti také přednáší.

Debutoval v roce 2010 románem noir Případ Vincent Franke (česky 2013). Na předešlý úspěch pak navázal thrillerem Jednooký králík (česky 2014), který se odehrává na zdánlivě klidném a pustém venkově uprostřed léta, avšak svou mrazivou náladou se čtenáři zadře až pod kůži.

Zatím posledním vydaným titulem je kritikou velmi oceňovaný román s názvem Neviditelný muž ze Salemu, v němž je vyprávěn velmi silný a napínavý příběh policisty Lea Junkera.

Iva Procházková (3)
James Carol (3)
Jane Caseyová (3)
Jiří Březina (3)
Jonas Moström (3)
Katarína Holetzová (3)
Kjell Eriksson (3)
Linda Castillo (3)
Marie Rejfová (3)
Mark Douglas-Home (3)
Maurizio de Giovanni (3)
Michel Bussi (3)
Paul Finch (3)
Petr Eidler (3)
Petra Nachtmanová (3)
Philip Kerr (3)
Robert Galbraith (3)

(* 31. července 1965 v Yate)

Pod uměleckým pseudonymem Robert Galbraith se neskrývá nikdo jiný než autorka slavné ságy o Harrym Potterovi, Joanne Rowlingová. Britská spisovatelka je také autorkou novely pro dospělé – Prázdné místo (The Casual Vacancy, 2012).

Série knih o čarodějnickém hrdinovi přinesla Rowlingové nečekaný úspěch. Romány získaly řadu ocenění a prodalo se jich více než 400 milionů kopií. Podle nedělníku The Sunday Times byla Rowlingová v roce 2008 označena jako 12. nejbohatší žena v Británii. V současnosti se věnuje také dobročinné činnosti a aktivně podporuje několik charitativních organizací.

Pod pseudonymem Robert Galbraith vyšel v roce 2013 (česky 2014) napínavý detektivní román Volání Kukačky (The Cuckoo's Calling), který je zároveň prvním dílem plánované krimi série o soukromém detektivovi a válečném veteránovi z Afghánistánu, Cormoranu Strikeovi, jehož si často najímají žárliví zbohatlíci. Hlavní hrdina se tak dostává do světa luxusu, bohatých mužů, krásných žen, kde mu však samotnému mnohdy hrozí smrtelné nebezpečí. Pokračování s anglickým názvem The Silkworm by u nás mělo vyjít v českém překladu v roce 2015.

Robert Ryan (3)
Tana Frenchová (3)
Lyndsay Fayeová (3)
Roman Horňák (3)
Richard Čech (3)
Jana Abrahamová (3)
Adrian McKinty (2)
Alex Grecian (2)
Alexander Söderberg (2)
Andrew Taylor (2)
Arnošt Vašíček (2)
Arthur Conan Doyle (2)
Becky Masterman (2)
Daniela Kovářová (2)
Douglas Adams (2)
Dror Mišani (2)
E.J. Copperman (2)
Fiona Paul (2)
Franck Thilliez (2)
František Kalenda (2)
František Niedl (2)

(* 7. dubna, 1949, České Budějovice)

František Niedl je českým autorem historických románů a povídek. Jeho díla si kromě knižních vydání můžeme čas od času poslechnout v rozhlase nebo přečíst v novinách. Původní profesí elektrotechnik si v minulostí prošel několika profesemi a v současné době se kromě literární činnosti věnuje také jachtingu.

Niedl je milovníkem literatury a historie celý život, do světa literatury však vstoupil až v roce 1989 románem Skleněný vrch. V něm popisuje osudy automobilového závodníka Petra Machara, který se po osudové nehodě vyrovnává s životem na invalidním vozíku. Následuje postkatastrofická sci-fi Slunce na útěku a historické romány Čtvrtý králův pes, Čas vlků a S vlčí hlavou v erbu.

Pro milovníky první a druhé světové války jsou určeny Poslední batalion, Past nebo Útěk do pekel o arogantním profesionálním karbaníkovi a boxerovi Pavlu Venclovi, který utíká na Západ. Kniha nabitá dějem a vzrušení vtáhne čtenáře do děje a nenechá ho vydechnout do posledního řádku. Niedl je také autorem velmi zdařilých detektivních thrillerů Pohled šelmy, Štvanice nebo Platnéř: Temné uličky pražské z prostředí Starého Města.

Geir Tangen (2)
Hana Whitton (2)
Ian Manook (2)
Irena Obermannová (2)
J. M. Köhler (2)
Jana Moravcová (2)
Jan-Erik Fjell (2)
Jarmila Pospíšilová (2)
Jeff Cohen (2)
Jiří Slavíček (2)
John Hart (2)
John Lutz (2)
John Sandford (2)
Jonathan Kellerman (2)
Jorgen Brekke (2)
Jorn Lier Horst (2)
Josef Bernard Prokop (2)
Karel Čapek (2)

Karel Čapek

(* 9. ledna 1890, Malé Svatoňovice - 25. prosince 1938, Praha)

Karel Čapek byl jedním z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Kromě toho je znám také jako novinář, filosof, překladatel a amatérský fotograf. Narodil se do rodiny lékaře a byl nejmladším ze tří dětí. Jeho bratrem byl Josef Čapek, malíř a spisovatel. Studoval na gymnáziu v Hradci Králové a Brně a v roce 1915 získal doktorát na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Kvůli své nemoci nebyl odveden do armády, nemusel tedy bojovat v první světové válce.

Po studiu působil krátce jako vychovatel a učitel, krátce na to však přešel k novinařině. Jako redaktor působil například v Lidových novinách, poté byl dramaturgem i režisérem Vinohradského divadla a 8 let působil jako předseda Československého PEN klubu.

Karel Čapek rád cestoval a zajímal se o dění kolem sebe. V jeho obsáhlém díle se odráží jeho inteligence a sečtělost. Varoval před fašismem a rasismem a vyjádřil také obavu, že jednou technika získá moc nad člověkem. Jeho úvahy a odkazy jsou aktuální dodnes. Ve svém díle využíval bohaté slovní zásoby, neobvyklých slov a rozvitých souvětí. Karel Čapek zemřel na zápal plic, pohřben je na vyšehradském hřbitově v Praze.

Výčet jeho rozsáhlého díla zahrnuje například fejetonový román Továrna na absolutno (1922), román Krakatit (1922), povídky s detektivní tematikou Povídky z jedné kapsy a Povídky z druhé kapsy (1929), volnou trilogii s filosofickými myšlenkami Hordubal, Povětroň, Obyčejný život (1933-1934) nebo protifašistický román s využitím alegorie Válka s mloky (1936).

Čapek je dále autorem vědeckofantastického dramatu R.U.R (1920), v němž poprvé zazní slovo robot, alegorie Ze života hmyzu (1921), divadelní hry Věc Makropulos (1922) nebo protidiktátorských dramat Bílá nemoc (1937) a Matka (1938). Z jeho pera pochází také cestopisy (Italské listy, Anglické listy), pohádky pro děti (Dášeňka čili život štěněte, 1933), překlady nebo politické texty (Hovory s T.G. Masarykem, 1928–1935). V roce 1989 natočil režisér Štěpán Skalský film Člověk proti zkáze pojednávající o posledních letech života Karla Čapka.

Dílo Karla Čapka si můžete vychutnat i prostřednictvím audioknih, například:
Válka s mloky
Bílá nemoc
Dášenka čili život štěněte
Hordubal
R.U.R.
Hovory s T. G. Masarykem
Krakatit
Věc Makropulos

Další audioknihy Karla Čapka.

Karin Fossumová (2)
Karin Slaughter (2)


(* 6. ledna 1971, Atlanta, Georgia)


Karin Slaughter je populární americká spisovatelka detektivních románů. Její prvotina nese název Zběsilost (Blindsighted, 2001) a ihned po vydání zaznamenala světový úspěch. Kniha byla publikována téměř ve 30 jazycích. Karin za ni obdržela významné ocenění za nejlepší kriminální debut. Celkově má na kontě asi 30 miliónů prodaných knižních kopií po celém světě.

Kriminální příběhy jsou obvykle zasazeny do jižanského prostředí Georgie, odkud autorka sama pochází. Knihy jsou uspořádány do sérií, které často spojují hlavní hrdinové. Všechny její romány však provází ponurost, nekašírované násilí, skvěle vygradovaný děj a v neposlední řadě také důraz na společenské aspekty.

Romány z Trentovské série, jejichž hrdinou je speciální agent Will Trent, se mají dočkat i filmové adaptace. V současnosti se dokončuje scénář k prvnímu dílu - Triptych (2006), v němž je vyšetřována série brutálních vražd mladých žen.

Katrine Engberg (2)
kolektiv autorů (2)
Kreácia Kratochvílna (2)
Lenka Chalupová (2)
Lindsey Davisová (2)
Liselotte a Soren Hammerovi (2)

Sourozenci Liselotte a Soren Hammerovi pocházejí z Dánska a v současnosti tvoří výraznou dvojici autorů severského krimi. I když se zpočátku věnovali jinému zaměstnání, nakonec se oba živí jako spisovatelé. Proslavila je populární detektivní série s postavou vrchního komisaře Konrada Simonsena.

V roce 2010 debutovali kriminálním románem Bestie uvnitř (česky 2012), na kterém společně pracovali asi 6 let. Komisař Konrad Simonsen a jeho kodaňský vyšetřovatelský tým se snaží přijít na kloub hromadné vraždě pěti mužů. Klasický žánr thrilleru je navíc rozšířen o morální podtext, který celou knihu přibližuje k vysoké literatuře.

O rok později bylo vydáno pokračování s názvem Za všechno se platí (2013), v němž opět zasahuje vyšetřovatelský tým komisaře Konrada Simonsena, který tentokrát musí rozřešit dvě nápadně podobné vraždy. Na úspěch předchozích dvou dílů navázala autorská dvojice třetím pokračováním s názvem Klub osamělých srdcí (2014). Populární detektivní román je opět kombinací dokonale prokreslených charakterů, detailního popisu vyšetřovatelských metod i realistického obrazu dnešní společnosti.

Lora Slámová (2)
Luděk Kubát (2)
Marit Reiersgårdová (2)
Maurice Leblanc (2)
Michal Dlouhý (2)
Milan Růžička (2)
Miloš Urban (2)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Monica Kristensen (2)
Naďa Horáková (2)
Nela Rywiková (2)
Oliver Harris (2)
Olivier Truc (2)
Pierre Lemaitre (2)
Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingovej) (2)
Roman Voosen (2)
Samuel Bjork (2)
Slim Iceberg (2)
Sophie Hénaff (2)
Thomas Rydahl (2)
Tomáš Boukal (2)
Val McDermidová (2)
Vita Jamborová (2)
William Ritter (2)
Antonín Winter (2)
Jiří Houdek (2)
Jiří M. Skuhra (2)
Kane Andrea (2)
Karel C. Grig (2)
Kjell Ola Dahl (2)
Kyril Bonfiglioli (2)
Lubomír Macháček (2)
Marek Juda (2)
Martin Nancy (2)
Martin Walker (2)
Natálie Nera (2)
Pavel Jansa (2)
Petr Šlik (2)
Rita Mae Brown (2)
Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingové) (2)
Veronika Černucká (2)
Vítězslav Jareš (2)
Zuzana Rampichová (2)
Adrian Hyland (1)
Alain Berenboom (1)
Alice Claytonová (1)

Alice Clayton

(* USA)

Alice Clayton je populární americkou autorkou milostných románů pro ženy. Její příběhy jsou plné humoru, sexappealu a vzrušení. Za román s názvem Nabíječ získala ocenění Goodreads Awards 2013 za 2. místo v kategorii Nejvtipnější kniha roku.

Debutovala v roce 2010 románem Kdopak je ta zrzka? (česky 2013). Předtím se věnovala práci v kosmetickém průmyslu, kde působila jako kosmetička, maskérka a školitelka. Spisovatelské kariéře dala šanci až ve svých třiatřiceti letech. Na svou prvotinu pak navázala čtenářsky úspěšným pokračováním – Zrzka se odhaluje (česky 2014).

Od roku 2014 vychází v Čechách další milostná série, v níž je vylíčen divoký vztah roštěnky Caroline a nabíječe Simona. První díl s příznačným názvem Nabíječ (česky 2014) je doslova ,,plný humoru a kuchyňského řádění“. Téhož roku se na pulty českých knihkupectví dostal druhý díl, který nese název Roštěnka. V něm se čtenářky dozví, jak se vztah obou hlavních hrdinů vyvíjí a jaké nesnáze se jim postaví do cesty.

Alois Joneš (1)
Anne Holtová (1)
Anthony Bourdain (1)
Antti Tuomainen (1)
Arnošt Valeš (1)
Barbara Woodová (1)
Ben H. Winters (1)
Beran Ladislav (1)
Bonnie MacBird (1)
Božena Šimková (1)
Brad Ricca (1)
C. S. Quinnová (1)
Carin Gerhardsen (1)
Carl-Johan Vallgren (1)
Catharina Ingelman-Sundberg (1)
Cormac McCarthy (1)

Cormac McCarthy

(* 20. červenec 1933, Rhode Island, USA)

Cormac McCarthy, vlastním jménem Charles McCarthy, je americký romanopisec, autor několika scénářů a dramat. Jeho dílo je často přirovnáváno k tvorbě Williama Faulknera a žánrově bývá zařazováno k westernu i postapokalyptickému románu. V roce 2007 získala jeho kniha Cesta Pulitzerovu cenu. Filmová adaptace románu Tahle země není pro starý (2005) byla v roce 2009 ohodnocena čtyřmi Oskary. Je také držitelem ceny National Book Award za titul Všichni krásní koně (česky 2008).

V roce 1985 publikoval román Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě, který se umístil na 3. místě v anketě deníku New York Times o nejlepší americký román posledních 25 let.

Jednou z mnoha populárních knih se rovněž stal román v divadelní formě – Vlak Sunset Limited (česky 2013). V podobě divadelní hry sklízel Vlak Sunset Limited v roce 2006 velký úspěch na Broadwayi a v Chicagu.

Román Konzultant (2013) je zatím jednou z posledních vydaných knih. Příběh uznávaného právníka, který vstoupí do obchodu s drogami, se také stal předlohou pro vznik stejnojmenného filmového snímku uznávaného režiséra Ridleyho Scotta.

Corrie Jackson (1)
Dan Simmons (1)
Daniel Gris (1)
Daniel Petr (1)
Daniela Fischerová (1)
Daniela Krolupperová (1)
David Baldacci (1)
David Lagercrantz (1)
David Rollins (1)
David Swinson (1)
Dennis Lehane (1)
Donna Tarttová (1)
Dot Hutchison (1)
Edogawa Rampo (1)
Elżbieta Cherezińska (1)
Erin Hunterová (1)
Eugen Ovidiu Chirovici (1)
Eva Novotná (1)
Ferdinand von Schirach (1)
František Uher (1)
František Voldřich (1)
Frode Granhus (1)
Gard Sveen (1)
Gianrico Carofiglio (1)
Graeme Burnet Macrae (1)
Heine Bakkeid (1)
Helen Fieldsová (1)
Hermann Hesse (1)
Chris Tvedt (1)
Ingar Johnsrud (1)
Ingrid Desjoursová (1)
Ingrid Hedström (1)
Ivan Galambica (1)
J.D. Robb (1)
Jakob Melander (1)
James Hazel (1)
Jan Bílý (1)
Jan Hrdina (1)
Jan Seghers (1)
Jana Javorská (1)
Jana Juráňová (1)
Jane Harperová (1)
Janiel Kaffe (1)
Jaroslav Bálek (1)
Jaroslava Černá (1)
Jean-Michel Guenassia (1)
Jiří Grant (1)
Jiří Sequens (1)
Jiří Stuna (1)
Joachim Vogelweide (1)
Joanna Cannonová (1)
Joe Ide (1)
Joël Dicker (1)
Jorge Fernández Díaz (1)
Josef Eismann (1)
Josef Škvorecký (1)
Joseph Knox (1)
Joseph Sheridan Le Fanu (1)
Kai Meyer (1)
Karel Kýr (1)
Katarzyna Bonda (1)
Kati Hieckkapeltová (1)
Keli Stanley (1)
Kerstin Ekmanová (1)
Klára Smolíková (1)
Ladislav Fuks (1)
Ladislav Hladký (1)
Lara Dearmanová (1)
Laurent Binet (1)
Lee Child (1)

Lee Child

(* 29. října 1954, Velká Británie)

Jim Grant, známý pod uměleckým pseudonynem Lee Child, je populárním britským autorem celé řady akčních thrillerů, v nichž vystupuje postava samotáře Jacka Reachera. Jeho knihy byly přeloženy již do více než 40 jazyků a román Výstřel se dočkal i filmového zpracování.

Po studiích získal pozici programového ředitele v komerční televizi Granada, kde se podílel na populárních televizních seriálech, napsal několik tisíc reklamních i reportážních zpráv. Poté se podle svých slov začal naplno věnovat té ,,nejčistší formě zábavy“, a to psaní románů. V roce 1997 vydal svůj první knižní bestseller. V románu Jatka se poprvé objevuje postava bývalého vojenského policisty, Jacka Reachera. Jim Grant za svou prvotinu následně obdržel cenu Anthony v kategorii Nejlepší první román.

Na předchozí úspěch navázal akčním thrillerem s názvem A přece nezemřeš. S Jackem Reacherem se dále setkáme v knize Varovný signál, kde odhaluje chladnokrevnou vraždu neznámého muže a jeho střetnutí s tajemnou a okouzlující ženou. Vraždu ženy s proříznutým hrdlem dále vyšetřuje v románu Poslední sbohem, napínavou cestu po dálnici zažije v knize Muž na odstřel a v krimi thrilleru Nevracej se se hlavní hrdina, Jack Reacher, konečně navrátí do svého cíle v severovýchodní Virginii, kde na něj čekají mnohá překvapení.

Leonard Goldberg (1)
Liba Švrčinová-Cunnings (1)
Linda Howard (1)
Lubomír Doležel (1)
Luca Veste (1)
M. R. Hall (1)
Maite Carranzová (1)
Malcolm Mackay (1)
Marek Toman (1)
Marek Zlatník (1)
Marian Palla (1)
Marie Kurková (1)
Marie Macková (1)
Marisha Pesslová (1)
Mark Gatiss (1)
Mark Haddon (1)
Mark Sennen (1)
Markéta Harasimová (1)
Martin Jensen (1)
Martina Cole (1)
Mats Olsson (1)
Maxi Marysko (1)
Michael Katz (1)
Michael Katz Krefeld (1)
Michal Kratochvíl (1)
Michal Vaněček (1)
Michelle Birkbyová (1)
Mikaela Bley (1)
Miroslav Macek (1)
Monika Knápková (1)
Nicci French (1)
Nicci French

Pod pseudonymem Nicci French se skrývá manželská dvojice Nicci Gerrard and Sean French, která spolu píše psychologické thrillery. Manželé jsou od roku 1990 a žijí na východě Anglie.

Nicci Gerrard studovala mimo jiné literaturu na Oxfordu, kterou poté vyučovala v Los Angeles a Londýně. Pracovala také jako redaktorka v několika časopisech a než se vydala na dráhu novinářky na volné noze, založila ženský magazín.

Sean French, stejně jako jeho manželka, studoval literaturu na Oxfordské univerzitě, avšak na půdě této školy se nikdy nesetkali. Již během studia vyhrál literární soutěž a poté se stal novinářem.

Autorská dvojice má na svém kontě již řadu románů, například Bezpečný dům, Pod kůží, Červený pokoj, Bezpečný dům, Ničená láskou, Zlé sny se někdy vracejí, Zlé pondělí, Ztracené úterý nebo Červený pokoj.

Nicolás Obregón (1)
Ninni Schulman (1)
Noah Hawley (1)
Nora Roberts (1)

Nora Roberts

(* 10. října 1950, Maryland, USA)

Eleanor Marie Robertson, známá také pod pseudonymy Nora Roberts, J. D. Robb, Jill March či Sara Hardesty, je americkou autorkou detektivních románů a milostných příběhových próz pro ženy. Její knihy se staly světovými bestsellery, získaly mnoho významných ocenění (např. ceny Rita) a mnohé se dočkaly se i filmového zpracování.

Než se Eleanor stala známou spisovatelkou, musela si projít těžkými kariérními začátky. Začala psát v roce 1979, ovšem její rukopisy byly zprvu odmítané a nedoceněné. Debutovala tedy až v roce 1981 románem s názvem Irský plnokrevník.

V současnosti je velmi plodnou autorkou. V českém překladu vyšly pod uměleckým pseudonymem Nora Roberts tituly určené převážně ženským čtenářkám, jako jsou například romány – Spojeni osudem (2008), Sedmé znamení (2012), Zahráváš si s ohněm (2012), Nebezpečné útočiště (2012), Pohanský kámen (2013), Krajina světla (2013), Rudý šál (2014) či Dům na útesu (2014) a mnohé další.

Oldřich Daněk (1)
Paul Cleave (1)
Paullina Simonsová (1)
Pekka Hiltunen (1)
Peter James (1)
Peter Mayle (1)
Peter Tieryas (1)
Petr Bým (1)
Petr Macek (1)
Petr Stančík (1)
Petr Tesař (1)
Petr Zavadil (1)
Phillip Margolin (1)
Pia Juulová (1)
Radka Třeštíková (1)
Radovan Bezecný (1)
Rachel Abbottová (1)
Ray Celestin (1)
Richard Sklář (1)
Robert B. Parker (1)
Robert Brinda (1)
Robert Fulghum (1)
Robert J. Mrazek (1)
Romain Puértolas (1)
Roman Ludva (1)
S. Craig Zahler (1)
Sabine Durrantová (1)
Sidney Sheldon (1)
Simon Scarrow (1)
Sogjal-rinpočhe (1)
Soňa Bulbeck (1)
Spider Robinson (1)
Stephenie Meyerová (1)
Susanne Janssonová (1)
Štěpán Kopřiva (1)

Štěpán Kopřiva

(* 13. 3. 1971, Praha)

Štěpán Kopřiva je český scénárista, režisér a autor komiksových libret, které jsou žánrově na pomezí mezi fantasy, hororem a thrillerem.

Po úspěšném ukončení studií na Střední škole polygrafické v Praze napsal několik drobných próz a románů. Za povídku Dutý plamen obdržel v roce 1996 cenu Karla Čapka. Dále napsal několik filmových scénářů, jako například pro filmy Byl jsem mladistvým intelektuálem, Choking Hazard i pro český televizní seriál Místo nahoře. Je jedním ze spoluzakladatelů populárního komiksového časopisu a nakladatelství CREW, které se specializuje především na tvorbu pro dospělé.

Audio vydavatelství Walker & Volf s.r.o. vydalo 24. června 2014 jedno z nejbrutálnějších děl české fantastiky, dnes již kultovní horor Asfalt (2009) od mága české hororové literární scény Štěpána Kopřivy. Brutálně-satirický horor ASFALT byl nejprve vydán jako rozsáhlý román, pro velkou popularitu se však dočkal mluveného zpracování a byl rozdělen na dvě audioknihy -  Asfalt I. Poslední tři týdny a Asfalt II. Efektivní brutalita.

V roce 2014 vyšel také krvelačný román s názvem Aktivní kovy, který vypráví příběh bývalého superzabijáka galaktické armády.

T. E. Kinsey (1)
Tim Weaver (1)
Tom Harper (1)
Tomáš Beník (1)
Tomáš Přibyl (1)
Tony Parsons (1)
Tore Renberg (1)
Umberto Eco (1)
Vadim Petrov (1)
Vicki Pettersson (1)
Vilém Křížek (1)
Vilmos Kondor (1)
Vladimír Šlechta (1)
Werner Stanzl (1)
Wolf Haas (1)
X. Martin (1)
Zdeněk Antonín Jirotka (1)
Zdeněk Pošíval (1)
Zdenka Hamerová (1)
Zora Beráková (1)
Zuzana Muchová (1)
KMS (1)
Věra Zahradníčková (1)
Ake Edwardson (1)
Alena Penzešová (1)
Alois Joneš (1)
Antonín Mazáč (1)
B. M. Horská (1)
Barbora Kyšková (1)
Ben Mezrich (1)
Bohuslav Vaněk-Úvalský (1)
Božena Klímová (1)
Břetislav Uhlář (1)
Caryl Férey (1)
Dana Rusková (1)
Donald Ray Pollock (1)
Dušan Kohút (1)
E.D. Biggers (1)
Eva Havrdová (1)
Gideon Nancy (1)
Göran Hachmeister (1)
Hana Štěpánová (1)
Helon Habila (1)
I. Pfanner (1)
Ivan Wernisch (1)
Jakub Bouda (1)
Jarosław Grzędowicz (1)
Jesse Kellerman (1)
Jindřiška Ptáčková (1)
Jiří Fanta (1)
Josef bernard Prokop (1)
Karel Hynie (1)
Kerstin Signe Danielsson (1)
Kirstie McLellan (1)
Klára A. Samková (1)
Lee Harrisová (1)
Leif Davidsen (1)
Leopold Kotlár (1)
Leoš Šedo (1)
Luděk Bárta (1)
Lukáš Vilímek (1)
Mário Čerňan (1)
Martin Komárek (1)
Matěj Vavřina (1)
Matúš Kováč (1)
Melville Davisson Post (1)
Michael Hjorth (1)

Hans Rosenfeldt

Michael Hjorth (* 1963) je v současnosti jeden z nejvýznamnějších skandinávských scenáristů a producentů. Je také jeden ze zakladatelů produkční společnosti Tre Vänner, která mimo jiné stojí za úspěchem krimi snímku Snadný prachy (2010). Jeho tvorba se pohybuje napříč všemi žánry, od zábavných komedií až po thrillery.

Společně s Hansem Rosenfeldtem debutovali v roce 2011 prvním dílem kriminální ságy o případech policejního psychologa Sebastiana Bergmana. Jejich prvotina u nás vychází v českém překladu pod názvem Temná tajemství (2013). Na tento neuvěřitelně chytrý a propracovaný thriller dále navázali pokračováním – Učedník (česky 2014) a v témže roce se na pultech knihkupectví objevil i díl třetí – Hrob v horách. Čtvrtý díl s názvem Němá dívka (nyní se připravuje k českému vydání) byl nominován na prestižní cenu Nejlepší švédská detektivka roku.

Michal Fieber (1)
Miloš Václav Kratochvíl (1)
Miroslav Búran (1)
Miroslav Sehnal (1)
Miroslav Skačáni (1)
Neil Cross (1)
Ondřej Zahradníček (1)
Petr Jirounek (1)
Renata Petříčková (1)
Richard Birkefeld (1)
Richard Čech (1)
Roy Jacobsen (1)
Stavitel Stavařský (1)
Steve Rusad (1)
Sue Graftonová (1)
Torkil Damhaug (1)
Vadim Busyrev (1)
Vanessa Barbara (1)
Zdeněk Vlk (1)
Jordi Lloobregat (1)
Heather Pettyová (1)
Otto Penzler (1)
Robert Dugoni (1)
Jan Cimický (1)
Kat Rosenfield (1)
Juraj Thal (1)
Pavel Mandys (1)
Paul Colize (1)
Martina Frühaufová (1)
Daniel Weber (1)
John Dickson Carr (1)
Simon Booker (1)
David Böhm (1)
Ivo Hudeček (1)
Zoran Ćirić (1)
Oscar de Muriel (1)
Artur Janoušek (1)
Volker Kurscher (1)
I.M. Jedlička (1)
Jan Míka (1)
Tomáš Sterneck (1)
Jiří Houser (1)
Jimmy Lindgren (1)
Mirko Zilahy (1)
Lindsay Jane Ashfordová (1)
Robin Hawdon (1)
Daniel J. Dančík (1)
Artur Machen (1)
Masterman Becky (1)
Jan Mikáč (1)
Klára Weishäupelová (1)
J. D. Barker (1)
Jazyk
česky (1008)
česky, anglicky (1)
rusky (1)
slovensky (40)
česky (1)
Počet stran
0 stran
4 141 stran

Rok vydání
99
2019

Série
Harry Hole (18)
Případy komisaře Wallandera (13)
SPQR (9)
Erika Falcková & Patrik Hedström (9)
Miko Syrový (8)
Öland (6)
Carl Morck (6)
Akta Enzo (6)
Katie Maguireová (6)
Dobrodružství lékařky Adélie (5)
Rebecka Martinssonová (5)
Robert Hunter (5)
Milénium (5)
Kapitán Stein a notář Barbarič (5)
Inspektör Van Veeteren (5)
Sebastian Bergman (5)
Anders Knutas (4)
Harry Bosch (4)
John Corey (4)
Henning Juul (4)
Baztán (4)
87.revír (4)
Cormoran Strike (4)
Čínské thrillery (4)
Martin Servaz (4)
Teodor Szacki (4)
Ostrov Lewis (4)
Detektiv Joona Lina (4)
Babičky (4)
Mary Russellová (4)
Joseph O'Loughlin (4)
Augustin Veliký (4)
Alex Morrowová (3)
Paul Hjelmem (3)
Letopisy královské komory (3)
Total Picture Control (3)
Bill Hodges (3)
Herkules (3)
Jefferson Winter (3)
Kapitán Bartoš Zasahuje (3)
Brigid Quinn (3)
Případy Kate Burkholderové (3)
Sam Berger & Molly Blomová (3)
Frederik Broman (2)
Fredrika Bergmanová a Alex Recht (2)
Policista Tomáš Volf (2)
Verhoven (2)
Borgentown, město hrůzy (2)
New Orleans (2)
Tóra Gudmundsdóttir (2)
Zločiny na Velké Moravě (2)
Jackaby (2)
Dublinské oddělení vražd (2)
Holger Munch (2)
Martin Benner (2)
Dirk Gently (2)
Lacey Flint (2)
Komisař Adamsberg (2)
Temné vody (2)
Vraždy v kruhu (2)
Konrad Simonsen (2)
Brinkmannová (2)
Konrád Sejer (2)
Detektiv Mark Heckenberg (2)
Franck Sharko (2)
Klemet Nango a Nina Nansenová (2)
Případy královského soudce Melichara (2)
Komisař Jerúldelger (2)
Flavia Albia (2)
Jacobsen a Roedová (2)
Případy dr. Watsona (2)
Freyja & Huldar (2)
Detektiv Sean Duffy (2)
Detektiv Tom Douglas (1)
Harry Svensson (1)
Jefferson Tayte (1)
Líbánky (1)
Mickey Haller (1)
Oggerdovský cyklus (1)
Panní Grimmová (1)
Policistka Alice Angelová (1)
Poslední policajt (1)
Sano Ičiró (1)
Ve stínu gangu (1)
Vekslák (1)
Vinařská krimi (1)
Zima komisaře Ricciardiho (1)
Valentino Zebra (1)
Kathryn Danceová (1)
Kenzie & Gennarová (1)
Strážce duší (1)
Fredrik Broman (1)
Kurt Wallander (1)
Borgentown - město hrůzy (1)
Virus (1)
Temperance Brennanová (1)
České krimi (1)
Quirke (1)
Lars Winkler (1)
Scott Manson (1)
Záhady porodní babky (1)
Kathryn Danceová (1)
Timothy Wilde (1)
Tommy Bergmann (1)
Robert Marthaler (1)
Fredrik Beier (1)
Frank Quinn (1)
David Raker (1)
Paní Grimmová (1)
Policistka Angelová (1)
Singsaker a Stoneová (1)
Anna Fekete (1)
Emily Tempestová (1)
Josefína Divíšková (1)
Cal McGill (1)
Jess Campbellová a Ian Carter (1)
Josef Bergman (1)
Vermontský cyklus (1)
David Murphy a Laura Rossi (1)
Soukromý detektiv Marek Psohlavec (1)
Lúzři (1)
Erlendur (1)
Původní česká detektivka (1)
Původní česká detektivka (1)
Detektiv inspektorka Savageová (1)
Typ
E-kniha (13)
Zobrazit položky
Noční lov
Elektronická kniha - Další případ Eriky Fosterové, kterou znáte z bestselleru Dívka v ledu - autor Robert Bryndza, 432 stran

339,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20882
Žízeň
Elektronická kniha - 11. díl nejprodávanější detektivní série. Harry Hole je zpět v plné síle a se vší parádou - ze série Harry Hole, autor Jo Nesbo

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK19715
Lovec králíků
Elektronická kniha - Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým knižním trhákem o komisaři Joonovi Linnovi - autor Lars Kepler, 560 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20575
Osm
Elektronická kniha - Trochu jiný detektivní román nejčtenější české autorky - autor Radka Třeštíková, 384 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21550
Tíha nenávisti
Elektronická kniha - Senzační a temný psychologický krimithriller oceňovaného autora - autor John Hart, 432 stran

Tento týden zakoupilo 10 zákazníků
Tíha nenávisti - John Hart
-40%
-40% 220,-
132,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20709
Noc
Elektronická kniha - Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. - autor Bernard Minier, 536 stran

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25435
Ve službách zla
Elektronická kniha - Rafinovaná detektivka s neočekávanými zvraty. Třetí případ Cormorana Strika - autor Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingové), 576 stran

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16830
Temné hlubiny
Elektronická kniha - Robert Bryndza potřetí v detektivce Temné hlubiny. A znovu ve výborné formě! - autor Robert Bryndza, 182 stran

339,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24615
Sedm mínus jedna
Elektronická kniha - Začátek nové kriminální série jendoho z nejprodávanějších skandinávských autorů. Psychologický, rafinovaný, plný náhlých zvratů a neskutečně napínavý. Arne Dahl ve skvělé formě! - ze série Sam Berger a Molly Blomová, autor Arne Dahl, 344 stran

229,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21577
Policie
Elektronická kniha - 10. díl nejúspěšnější severské krimi série. Někdo vraždí policisty a policii chybí jakákoliv stopa - ze série Harry Hole, autor Jo Nesbo, 609 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11953
Stalker
Elektronická kniha - Kriminální thriller Larse Keplera. Dobře vystavěná a napínavá detektivka - autor Lars Kepler, 573 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11955
Selfies
Elektronická kniha - Sedmý případ oddělení Q. Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. - ze série Carl Morck, autor Jussi Adler-Olsen, 512 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26446
Tma
Elektronická kniha - Třetí kniha francouzské bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? - autor Bernard Minier, 616 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18991
Šest krát dva
Elektronická kniha - Druhý případ Sama Bergera a Molly Bloomové od nejčtenějšího švédského autora - ze série Sam Berger a Molly Blomová, autor Arne Dahl, 340 stran

229,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25271
Kruh
Elektronická kniha - Druhý díl detektivní trilogie, jež se stala bestsellerovou senzací nejen ve Francii! - autor Bernard Minier, 640 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18130
Zkurvenej příběh
Elektronická kniha - Nechte se polapit mistrovstvím slova a dechberoucím příběhem autora krimi bestsellerů. Získalo cenu Cognac za nejlepší francouzský román roku 2016. - autor Bernard Minier, 624 stran

219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20971
Čarodějnice
Elektronická kniha ze série Erika Falcková & Patrik Hedström, autor Camilla Läckberg, 664 stran

219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26285
Sněhulák
Elektronická kniha - Sedmá kniha s Harrym Holem. Vyšetřování je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby - ze série Harry Hole, autor Jo Nesbo, 500 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK2319
Běžkyně
Elektronická kniha ze série Čínské thrillery, autor Peter May, 384 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26370
Poslední hodina
Elektronická kniha - Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí... Případ jako stvořený pro Lincolna Rhyma! - autor Jeffery Deaver, 600 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24788
Temné říční proudy
Elektronická kniha - Zhluboka se nadechni. Zadrž dech. A vydrž co nejdéle… - autor Sharon J. Bolton

Tento týden zakoupilo 17 zákazníků
179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25444
Zapadákov
Elektronická kniha - Kdo říkal, že vrah musí mít vždy na rukou krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou… - autor Jeffery Deaver, 592 stran

Zapadákov - Jeffery Deaver
-47%
-47% 149,-
79,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16212
Říjnový seznam
Elektronická kniha - Neobyčejný krimiromán jehož začátek najdeme na jeho konci. Deaver převrací pravidla žánru na hlavu - autor Jeffery Deaver, 360 stran

Říjnový seznam - Jeffery Deaver
-47%
-47% 149,-
79,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12024
Přízrak
Elektronická kniha - Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací do Norska, aby se ujal téměř uzavřené vraždy mezi feťáky  - ze série Harry Hole, autor Jo Nesbo, 515 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK10880
Sharon Boltonová v Praze představí svou novou knihu Temné říční proudy Sharon Boltonová, uznávaná autorka krimirománů a tvůrkyně oblíbené série o vyšetřovatelce Lacey Flintové...
Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...
Dá se vůbec ještě něco dělat, když nemůžete věřit ani sami sobě? Temná noc, žena v autě, zaváhání...
e-knihyJepice – mrazivý začátek nové série thrillerů Jamese Hazela Právník Charlie Priest je napaden ve svém vlastním bytě mužem, který hledá jisté tajné informace. Priest o...
Co přinese Noc? Povede čtvrté knižní dílo bestsellerové série Bernarda Miniera k dopadení sériového vraha...
Více článků

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 26 min. objednal Dušan, Radnice
 
Bolest Ihned ke čtení
109,-Před 26 min. objednal Dušan, Radnice
Před 26 min. objednal Dušan, Radnice
Před 33 min. objednala Dana, Nový Jičín, Loučka
Před 2 hodinami objednal Roman, Praha 5
 
Marco Ihned ke čtení
189,-Před 2 hodinami objednal Roman, Praha 5
 
Žena v kleci Ihned ke čtení
149,-Před 2 hodinami objednal Roman, Praha 5
 
Zabijáci Ihned ke čtení
149,-Před 2 hodinami objednal Roman, Praha 5
 
Vzkaz v láhvi Ihned ke čtení
189,-Před 2 hodinami objednal Roman, Praha 5
 
Složka 64 Ihned ke čtení
169,-Před 2 hodinami objednal Roman, Praha 5
 
Nesmírný Ihned ke čtení
199,-Před 2 hodinami objednala firma, Praha 9
 
Vír Ihned ke čtení
65,-Před 2 hodinami objednala Anna, Praha 1
 
Tíha nenávisti Ihned ke čtení
132,-
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB19
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi