Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Historická beletrie

0

Nejprodávanější

1.
Nestvůra z Essexu Ihned ke čtení
Elektronická kniha - Kritikou vychvalovaný historický román o svobodě, poznání, přátelství a lásce, o ideálech a vysokých cílech i o protikladech, které se přitahují. - autor Sarah Perryová, 440 stran
278,-

2.
Jičínské pole mrtvých Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série Letopisy královské komory 12, autor Vlastimil Vondruška, 224 stran
199,-

3.
Zlodějka knih Ihned ke čtení
Elektronická kniha – Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře a předloha stejnojmenného filmu – autor Markus Zusak, 508 stran
248,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Host
(18)

Ostatní značky

65. pole (1)
Abraka-Dabra, s.r.o. (1)
Academia (1)
Akropolis (2)
ALBATROS (1)
Albatros Media Slovakia (3)
Alpress (72)
Altar s.r.o. (1)
Argo (55)
Artis Omnis (2)
Baronet (29)
BB Art (4)
BB/art (44)
BETTER-M, s.r.o. (3)
Brána (8)
Budeč (1)
Carpe Diem (3)
CooBoo (4)
CPress (3)
D.Orys, s.r.o. (1)
David Kaps (3)
Dokořán (1)
Domino (5)
Druhé město (2)
Druska Books (2)
Edika (1)
Education s.r.o. (1)
Egmont (2)
E-knihy hned (3)
E-knihy jedou (9)
Elka Press (1)
En Face (1)
Epocha (10)
Fortuna Libri (8)
Fortuna Libri SK (1)
Fragment (4)
Freetim(e)publishing (1)
Garamond (1)
Greenberg (2)
Indeart (20)
Ing. Pavel Kohout (1)
JHuslík (15)
Jonathan Livingston (5)
Jota (21)
KKnihy.cz (1)
KNIHA ZLIN (3)
Kniha Zlín (1)
LEDA spol. s r.o. (1)
Lukáš Vik (1)
Machart (6)
Marenčin PT (5)
Martin Koláček - E-knihy jedou (6)
Martin Koláček – E-knihy jedou (8)
MEA2000 o. z. (7)
Metafora, s.r.o. (8)
Mgr. Soňa Rebrová - BESTSELER (1)
Mgr. Tomáš Zahradníček - TZ-on (1)
Mladá fronta (6)
MOBA (142)
Motto (9)
Mystery Press (2)
Nakladatel Dušan Žárský - ŽÁR (1)
Nakladatelství ČAS (5)
Nakladatelství Nuridius (1)
Nakladatelství Petr Čmerda - D (2)
Nakladatelství Stefanos (4)
Nakladatelství Tartaros (1)
Naše vojsko (2)
Palmknihy (1)
Paseka (7)
Paulínky (1)
Pavel Dobrovský – BETA s.r.o. (1)
Petra Nachtmanová (2)
Petrklíč (2)
Pistorius a Olšanská s.r.o. (2)
Plus (7)
Pragoline (5)
Práh (9)
Prostor (8)
Radioservis, a.s. (1)
Richard - Lunter - KICOM (1)
Rybka Publishers (1)
Sabrina Harisová (1)
Santini (1)
Skleněný můstek s.r.o. (1)
Šulc-Švarc (1)
Talpress (2)
Tribun EU (2)
Triton (3)
Větrné mlýny s.r.o. (1)
VIKING (7)
Volvox Globator (6)
Vyšehrad (24)
XYZ (8)
Zoner Press (3)
Autor
Vlastimil Vondruška (51)

Vlastimil Vondruška * 9. května 1955, Kladno

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektivních příběhů. Za literární činnost získal v roce 1987 Cenu literárního fondu, roku 2005 byl oceněn Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro mládež a v letech 2006 a 2007 obdržel také Cenu čtenářů nakladatelství MOBA.

Roku 1979 úspěšně zakončil studium historie a národopisu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté se několik let věnoval vědecké práci v Československé akademii věd, kde spolupracoval s Ústavem pro etnografii a folkloristiku. V 80. letech byl ředitelem historické části Národního muzea a od 90. let začal společně se svou ženou podnikat v oblasti výroby kopií historického skla.

Oblibu k psaní získal už v mládí, nyní je autorem více než 50 vědeckých studií, mnoha historických románů pro dospělé a několika populárních a oceňovaných knížek pro děti a mládež. Je také ve spolupráci s Českým rozhlasem, kde pravidelně vystupuje a představuje posluchačům zajímavé události z českých dějin a života lidí ve středověku.

Své čtenáře si v současnosti získal zejména historickou ságou z doby vlády Přemyslovců: Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. Velmi populární jsou také cykly historických detektivek z dávných časů minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), dále napínavé prózy z 16. století (Letopisy královské komory I –VIII, 2006–2013) a od roku 2002 pravidelně vychází čtenářsky poutavý cyklus s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu z doby vlády krále Přemysla Otakara II.

Jan Bauer (27)
Hana Whitton (21)
František Niedl (13)

(* 7. dubna, 1949, České Budějovice)

František Niedl je českým autorem historických románů a povídek. Jeho díla si kromě knižních vydání můžeme čas od času poslechnout v rozhlase nebo přečíst v novinách. Původní profesí elektrotechnik si v minulostí prošel několika profesemi a v současné době se kromě literární činnosti věnuje také jachtingu.

Niedl je milovníkem literatury a historie celý život, do světa literatury však vstoupil až v roce 1989 románem Skleněný vrch. V něm popisuje osudy automobilového závodníka Petra Machara, který se po osudové nehodě vyrovnává s životem na invalidním vozíku. Následuje postkatastrofická sci-fi Slunce na útěku a historické romány Čtvrtý králův pes, Čas vlků a S vlčí hlavou v erbu.

Pro milovníky první a druhé světové války jsou určeny Poslední batalion, Past nebo Útěk do pekel o arogantním profesionálním karbaníkovi a boxerovi Pavlu Venclovi, který utíká na Západ. Kniha nabitá dějem a vzrušení vtáhne čtenáře do děje a nenechá ho vydechnout do posledního řádku. Niedl je také autorem velmi zdařilých detektivních thrillerů Pohled šelmy, Štvanice nebo Platnéř: Temné uličky pražské z prostředí Starého Města.

Hana Marie Körnerová (12)
Jaroslava Černá (11)
Oldřiška Ciprová (9)
Bernard Cornwell (8)

(* 23. února 1944, Londýn, Anglie)

Bernard Cornwell je britský autor historických románů. Jako dítě byl dán do adopce a vyrostl v Essexu v rodině Wigginsů. Vlastní diplom z Londýnské univerzity, v počátcích své kariéry působil jako učitel. Později pracoval 10 let v BBC, kde se dostal až na pozici ředitele zpravodajské televize v Severním Irsku. V roce 1979 se přestěhoval do USA, odkud pocházela jeho manželka. Jelikož nedostal pracovní povolení, začal psát.

Do povědomí čtenářů se dostal svými thrillery ze současnosti a historickými romány. V nich popisuje významné okamžiky anglických a amerických dějin. Známé jsou jeho příběhy anglického vojáka Richarda Sharpa z období napoleonských válek. Mnoho knih z tohoto období se dočkalo filmového zpracování.

Bernard Cornwell je autorem také tetralogie o americké občanské válce Kronika Nathaniela Starbucka, kam patří Rebel, Zrádce, Prapor a Masakr. Trilogie Kronika válečníkova se věnuje Artušovské Británii a tetralogie Hledání svatého grálu (1356) je zasazena do 14. století do období stoleté války. Série příběhů z doby Alfréda Velikého (Smrt králů, Pohanský pán nebo Prázdný trůn) nás zavede do 9. století.

Peter Tremayne (8)
Miroslav Jandovský (7)
Simon Scarrow (7)
Stanislav Češka (7)
Vladimír Neff (7)
Jan Guillou (6)
Josef Bernard Prokop (6)
Ariana Franklinová (5)


(* 1933 - 27. ledna 2011, Londýn, Velká Británie)


Ariana Franklinová je umělecký pseudonym britské novinářky a spisovatelky Diany Normanové. Do podvědomí čtenářů se zapsala jako autorka historických detektivek.

Narodila se v Devonu, její otec byl rovněž novinářem, korespondentem listu The Times, strýc ministrem Churchillova válečného kabinetu. Po sňatku s žurnalistou a filmových kritikem Barry Normanem v roce 1957 se rozhodla vzdát kariéry reportérky v novinách a usadila se na venkově, kde se věnovala výchově svých dvou dcer, Samanthy a Emmy, studiu středověkých dějin a vlastnímu tvůrčímu psaní.

Stala se specialistkou na středověk, jeho spravedlnost, podnebí, oblečení, jídlo, zvyky i zločin. Její první kniha se zabývala příchodem práva a systému poroty za krále Jindřicha II. Za ni získala cenu BBC za přesné a realistické zobrazení 12. století. Kladla důraz na věrné zachycení skutečnosti.

V Nakladatelství JOTA dosud vyšly tři svazky populární série Vykladačka smrti (2009), Labyrint smrti (2010) a Relikvie mrtvých (2011). Vrahova modlitba je definitivně posledním dílem úspěšné autorky. Za první díl série Vykladačka smrti získala v roce 2007 cenu Ellis Petersové.

Ben Kane (5)
Jan Kučera (5)
Juraj Červenák (5)

Juraj Červenák

(* 16. června 1974, Žiar nad Hronom, Československo)

Juraj Červenák, známý také pod pseudonymem Thorleif Larssen, je slovenský spisovatel a publicista. Proslavil se rovněž jako autor knižních fantasy sérií a získal mnoho ocenění, například Cenu Istron, Cenu Fantázie a Ceny Akademie sci-fi, fantasy a hororu.

V roce 1994 vydal první díl ságy o Conanovi, poté napsal několik fantasy cyklů, jako je Černokněžník (například knihy Krvavý oheň a Vládca vlkov), Bohatýr, Bivoj (např. tituly Bivoj běsobijceBivoj válečník) a Dobrodružství kapitána Báthoryho (např. Strážcové Varadínu či Ďáblova pevnost).

Napsal také několik samostatných románů. Jedním z nich je i hrdinské fantasy Sekera z bronzu, rouno ze zlata, v němž se hlavním hrdinou stává trójský princ Podarkés z doby bronzové a zlaté. V roce 2010 vyšla další kniha, sbírka povídek a novel, Kámen a krev, která je plná historicko-dobrodružných příběhů čerpajících ze slovanských mýtů a středoevropské historie. Třetí samostatnou knihou je fantasy western Chřestýš Callahan, jenž zavádí čtenáře do arizonského pohraničí – ráje banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů.

Michal Dlouhý (5)
Otomar Dvořák (5)
Zdeněk Pošíval (5)
Anthony Riches (4)
Colin Falconer (4)
Harry Sidebottom (4)
Naďa Horáková (4)
Vladimír Körner (4)
Wilbur Smith (4)

Wilbur Smith

(* 9. 1. 1933, Severní Rhodesie, Zambie)

Wilbur Smith, celým jménem Wilbur Addison Smith, je anglicky píšící spisovatel, autor dobrodružných románů z afrického prostředí. Některé jeho tituly se rovněž dočkaly filmového zpracování, jako je například snímek Planoucí pobřeží (1991), Lovci diamantů (2001) aj.

Světový úspěch zaznamenala zejména sága vyprávějící o starověkém Egyptě – Řeka bohů (I – IV), jejíž první díl poprvé vyšel v originále v roce 1993. Mezi další populární tituly, které byly přeložené do českého jazyka, patří například romány Píseň slonů (1991), Lovci diamantů (1995), Diamantová cesta (2002), Bludný kruh (2013) či napínavý příběh zaoceánské lodi s názvem Nenasytný jako moře (2014).

Knihy Wilbura Smithe si získaly čtenáře po celém světě. Dobrodružné romány vynikají autentickým vylíčením afrických reálií a místních obyvatel, krásami exotické krajiny, tajemnou mytologií a strhujícími zápletkami.

Winston Graham (4)
Sam Thomas (4)
Alexander Stainforth (3)
Alison Weirová (3)
Barbara Cartland (3)
Barbara Woodová (3)
Conn Iggulden (3)
Jo Beverley (3)
Laurie R. Kingová (3)
Melita Denková (3)
Mik Peterman (3)
Orhan Pamuk (3)
Philippa Gregory (3)
Robert Fabbri (3)
Sabrina Jeffries (3)
Umberto Eco (3)
Václav Erben (3)
Zora Beráková (3)
Zuzana Koubková (3)
Kamila Pintér (3)
Ľubica Štefaniková (3)
Lyndsay Fayeová (3)
Alex Grecian (2)
Andrew Taylor (2)
Arturo Pérez-Reverte (2)
Dilly Court (2)
Elizabeth Fremantleová (2)
Elizabeth Gaskellová (2)
Elizabeth Weinová (2)
Endó Šúsaku (2)
Fiona Paul (2)
František Kalenda (2)
Ildefonso Falcones (2)
James Aitcheson (2)
Jane Austenová (2)
Jude Deveraux (2)
Karel Cubeca (2)
Laurent Binet (2)
Leo Kessler (2)
Lindsey Davisová (2)
Maurizio de Giovanni (2)
Maxi Marysko (2)
Michael Weber (2)
Michel Faber (2)

Michel Faber

(* 13. 4. 1960, Holandsko)

Michel Faber je anglicky píšící spisovatel pocházející z Nizozemí. Proslavil se jako autor několika světových bestsellerů. Jeho román Kvítek karmínový a bílý se v roce 2011 dokonce dočkal velmi populární seriálové adaptace.

Než se prosadil jako úspěšný spisovatel, věnoval se několika různým zaměstnáním. Po absolvování studií na Melbournské univerzitě pracoval například jako ošetřovatel, balič, uklízeč či pokusný králík pro lékařský výzkum. Ke kariéře spisovatele se dostal až díky povídce Some Rain Must Fall (Někdy prostě prší), která zvítězila v soutěži Iana St Jamese. V současnosti žije se svou rodinou ve Skotsku a za svou tvorbu získává jedno literární ocenění za druhým.

V roce 2008 se na pultech českých knihkupectví objevil titul Fahrenheitova dvojčata. Žánrově rozmanitý soubor povídek představuje pozoruhodné hrdiny v někdy až bizarních životních situacích. Jeho tvorba je kritikou mnohdy přirovnávána ke knihám Iana McEwana, Paula Austera či Roalda Dahla. Poslední velmi zdařilou prózou Michela Fabera je historický román z viktoriánského Londýna. V knize Kvítek karmínový a bílý (česky 2015) je přiblížen milostný příběh osmnáctileté prostitutky Sugar a dědice voňavkářského impéria Williama Rackhama.

Milada Šedivá (2)
Miloš Urban (2)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Oldřich Daněk (2)
Paulo Coelho (2)

Paulo Coelho

(* 24. srpna 1947, Rio de Janeiro)

Paulo Coelho je známý brazilský autor psychologických románů a zároveň jeden z nejčtenějších spisovatelů posledních desetiletí. V roce 2002 se stal členem Brazilské literární akademie. Jeho knihy jsou k dostání ve 168 zemích světa a je možné si je přečíst až v 73 jazycích.

Dříve než se stal spisovatelem, pracoval jako dramatik, novinář, televizní scenárista a písňový textař brazilských zpěváků. Jako mladý musel čelit těžkému životnímu osudu a svou cestu za úspěchem poté včlenil i do některých svých příběhů.

Nejúspěšnějším knižním bestsellerem Paula Coelha je bezesporu román Alchymista (1998, česky 1999), díky kterému byl Coelho zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako autor nejpřekládanější knihy.

Významným dílem je také autobiografický příběh o neobyčejné cestě katolického poutníka do Santiaga de Compostela s názvem Poutník - Mágův deník (1987, česky 2002), kde se Coelho inspiroval vlastními zážitky z duchovní pouti.

V současnosti vychází román Nevěra (česky 2014) o mladé redaktorce Lindě, která se pod vlivem sexuálního chtíče odhodlá k manželské zradě.

Petr Bitzan (2)
Petr Stančík (2)
Petra Nachtmanová (2)
Radim Weber (2)
Robert Graves (2)
Ruta Sepetysová (2)
Tatiana Macková (2)
Walter Scott (2)
Alois Jirásek (2)
Emilio Salgari (2)
František Kožík (2)
Jana Klimečková (2)
Jarmila Loukotková (2)
Josef Svátek (2)
Miloš Václav Kratochvíl (2)
Václav Kaplický (2)
Zdeněk Grmolec (2)
Anton Hykisch (2)
William Sommerset Maugham (2)
Adele Parks (1)
Agapitos Panagiotis (1)
Alice Hoffmanová (1)
Amor Towles (1)
Andrés Neuman (1)
Angela Rohrová (1)
Anna Březinová (1)
Anne O'Brienová (1)
Anthony Doerr (1)
Antonio G. Iturbe (1)
autorů kolektiv (1)
Bc. Martin Koláček (1)
Benjamin Black (1)
Beverly Swerlingová (1)
Blanka Doktorová (1)
Bonnie MacBird (1)
Boris Taufer (1)
C. J. Sansom (1)
C. S. Quinnová (1)
Claire Cameronová (1)
Colson Whitehead (1)
Crystal King (1)
Dalibor Krzempek (1)
David Ebershoff (1)
Deborah Moggachová (1)
Dennis Lehane (1)
Diane Ackermanová (1)
Dola de Jongová (1)
Edgar Knobloch (1)
Eduard Petiška (1)
Eleanor Cattonová (1)
Elise Valmorbida (1)
Eliška Bennetová (1)
Elizabeth Peters (1)
Elżbieta Cherezińska (1)
Emily Bronteová (1)
Eric Fouassier (1)
Erik Larson (1)
Erika Jarkovská (1)
Francis Spufford (1)
Francoise Bourdinová (1)
František Novotný (1)
František Šmahel (1)
Franz Werfel (1)
Franz-Olivier Giesbert (1)
Gábor Vaszary (1)
Gaetano Carlo Chelli (1)
Giacomo Gasanova (1)
Grace Hatchet (1)
Gregor von Rezzori (1)
Han Mu-suk (1)
Hana Lasicová (1)
Hans Joachim Schädlich (1)
Hugh Ambrose (1)
Charles Bukowski (1)

(*16. srpna 1920, Německo – 10. března 1994, USA)

Charles Bukowski, původním jménem Heinrich Karl Bukowski, byl americký spisovatel a básník, který rád šokoval společnost otevřeným vulgárním vyjadřováním a kontroverzní tematikou.

Bukowského rozsáhlá tvorba byla často inspirovaná vlastním životem a vztahy s nejrůznějšími ženami, které sám poznal. Psal také o sexu a alkoholu s důrazem na všudypřítomné šílenství. Jeho jedinečný styl spočíval v přímočarém až naturalistickém vyjadřování. Popisoval chudobu, hladovění a prostopášný život lidí pohybujících se na okraji, díky čemuž nastavil dokonalý obraz nejnižší vrstvy americké společnosti.

První román s názvem Na poště (Post Office, 1971) se dočkal velkého čtenářského ohlasu a brzy byl přeložen do 15 jazyků. Mezi další populární díla patří například román Ženský (1978, česky 1995), Šunkový nářez (1982, česky 1995), Hollywood (1989, česky 1992) aj.

Oblíbené byly také povídkové soubory, jako Zápisky starého prasáka (Notes of a Dirty Old Man, Essex House 1969, česky 1998), Všechny řitě světa i ta má (1973, česky 1991), kde mimojiné popsal vlastní operaci hemoroidů. 

Charlie Greenberg (1)
Christian Jacq (1)
Iva McGuire (1)
Iva Tajovská (1)
Ivan Brož (1)
Ivan Olbracht (1)
Ivana Havranová (1)
Ivona Březinová (1)
J. R. Ward (1)
Jan Drnek (1)
Jan Jandourek (1)
Jan Němec (1)
Jana Krátká (1)
Jana Pronská (1)
Jerzy Kosinski (1)
Jesper Bugge Kold (1)
Jessica Shattuck (1)
Jindřich František Bobák (1)
Jiří Dobrylovský (1)
Jiří Horák (1)
Jiří Sequens (1)
Jiří Slavíček (1)
Jiří Zais (1)
Joan D. Vingeová (1)
Joanna Scottová (1)
John Steinbeck (1)
Jorge Luis Borges (1)
Josef Pecinovský (1)
Joseph Sheridan Le Fanu (1)
Juan Gómez-Jurado (1)
Judith Kerrová (1)
Karel Kýr (1)
Kateřina Tučková (1)

Kateřina Tučková

* 31. října 1980, Brno

Kateřina Tučková je současnou autorkou prózy, odborných statí a rovněž nezávislou kurátorkou. Byla nominována na Cenu Jiřího Ortena a Cenu Josefa Škvoreckého a obdržela čtenářskou cenu Magnesia Litera za rok 2010.

Vystudovala dějiny umění a český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, momentálně působí jako doktorandka Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2004 založila projekt s názvem ARSkontakt, jehož účelem je podpora mladých a začínajících malířů.

Jako spisovatelka poprvé vystoupila na veřejnost s novelou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006). Velký ohlas čtenářů i kritiky však získal až její román o odsunu Němců s názvem Vyhnání Gerty Schnirch (2009), ve kterém se inspirovala hospodářským životem a poklidnou jihomoravskou krajinou, již znala ze svého dětství.

Zatím poslední vydanou knihou je román Žítkovské bohyně (2012), v němž se znova obrací k české historii a přibližuje příběh dávných žítkovských léčitelek s mimořádnými schopnostmi.

Kathryn Taylor (1)
Katja Kettu (1)
Kazuo Ishiguro (1)
Keli Stanley (1)
Kelli A. Wilkins (1)
Kristin Hannahová (1)
Leon Uris (1)
Lesley Pearse (1)
Linda Laffertyová (1)
Lindy Woodhead (1)
Lora Slámová (1)
Lubomír Kubík (1)
Lucie Vrkoslavová (1)
Marek Skřipský (1)
Marie Macková (1)
Markus Zusak (1)
Martin Jensen (1)
Martin Sichinger (1)
Mary Chamberlainová (1)
Melanie Benjamin (1)
Melodie Rose Winawerová (1)
Michaela Maxová (1)
Michaela Mitroci (1)
Michail Bulgakov (1)
Michal Hvorecký (1)
Michal Tesař (1)
Michala Gánovská (1)
Michelle Moran (1)
Miloslav Stingl (1)
Miloslava Rýznarová (1)
Miroslav Ivanov (1)
Olga Tokarczuková (1)
Patrick Zandl (1)
Peter Ackroyd (1)
Peter Dempf (1)
Petr Vilhelm (1)
Philip Kerr (1)
Richard Sobotka (1)
Robert Brinda (1)
Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingovej) (1)
Robert Ryan (1)
Robin Maxwell (1)
Roman Bureš (1)
Roman Kozák (1)
Rosalie Ham (1)
Rudolf Kadeřábek (1)
Ruth Boswellová (1)
Sam Eastland (1)
Sandra Worth (1)
Sarah Perryová (1)
Sarah Watersová (1)
Soňa Sirotková (1)
Steve Robinson (1)
Suzanne Enoch (1)
Szczepan Twardoch (1)
Terry Pratchett (1)

(28. 4. 1948 – 12. 3. 2015)

Sir Terry Pratchett, celým jménem Terence David John Pratchett, je přední anglický autor žánru fantasy. Terryho díla spojují čtenáře po celém světě napříč všemi věkovými generacemi až dodnes. V roce 1998 získal čestný Řád britského impéria v hodnosti Officer za službu literatuře. Královna Alžběta II. jej v roce 2009 jmenovala rytířem, proto smí před jménem používat titul sir.

Nejvíce se proslavil knižní sérií Úžasná Zeměplocha (Discworld), která dohromady zahrnuje 40 knih, povídek, map a dalších publikací. Ohromná humoristická sága o promyšleném fiktivním světě, který se nachází na hřbetě želvy, obsahuje všechny moderní prvky fantasy literatury. Současně paroduje známá díla předních tvůrců fantasy, ale obohacuje dílo také o motivy z mytologie, folklóru a pohádek. Patří sem knihy - Muži ve zbrani (2014), Těžké melodično (1998), Magický prazdroj (1995) a mnohé další.

Mezi další významná díla patří například série příběhů Johnnyho Maxwella, který vidí mrtvé, mimozemšťany a spoustu dalších divných věcí. Kromě fantasy napsal také několik sci-fi příběhů, jako je například Odvrácená strana slunce (The Dark Side of the Sun, 1976) či Strata (1981).

Théophile Gautier (1)
Tomáš Beník (1)
Ulf Schiewe (1)
Viktor Horváth (1)
Vilém Křížek (1)
Vilmos Kondor (1)
Vladimíra Sůvová (1)
Vladislav Vančura (1)
Vlado Ríša (1)
Weina Dai Randel (1)
William Ritter (1)
William Saroyan (1)
Zdeněk Mahler (1)
Zikmund Winter (1)
Zuzana Kultánová (1)
Bolesław Prus (1)
Anna Bauerová (1)
Caroline Woodsová (1)
Julio Llamazares (1)
Karl von Wetzky (1)
Pavel Hejcman (1)
Alessandro Manzoni (1)
Alexandre Dumas (1)
Allison Pataki (1)
Anatolij Granovskij (1)
Andrus Kivirähk (1)
Anne Gesthuysenová (1)
Antonín Polách (1)
Antonín Winter (1)
Ben Mezrich (1)
Catherine Austenová Hubbacková (1)
Dmitrij Vošinin (1)
Elizabeth Gilbert (1)
Elvíra Filipovičová - Ptáková (1)
Elżbieta Ettingerová (1)
Evžen Vítkovský (1)
Felix Krumlowský (1)
František Josef Čečetka (1)
Gabriella Poole (1)
Gruber Petr (1)
Heinrich von Freiberg (1)
Henryk Sienkiewicz (1)
Hermann Hartfeld (1)
Chris Cleave (1)
Christopher W. Gortner (1)
Jeanne Kalogridis (1)
Jennifer Laamová (1)
Jitka Prokšová (1)
Jo Bakerová (1)
Johanna Marianna Burg (1)
Josef Urban (1)
Joseph Roth (1)
Juliet Grey (1)
Karel Kupka (1)
Karel Paták (1)
Kim Leine (1)
Laura Joh Rowlandová (1)
Leonid Cypkin (1)
Louis L´Amour (1)
Lucie Šitinová (1)
Matthew Reilly (1)
Miroslav Skačáni (1)
Miroslav Stoniš (1)
Nikkarin (1)
Ola Larsmo (1)
Pavlína Kinclová (1)
Peter Krištúfek (1)
Peter Ransley (1)
Petr Hudský (1)
Petr Jirounek (1)
Robert Louis Stevenson (1)
Stanislav Brabec (1)
Stefan Żeromski (1)
Stefan Zweig (1)
Šarlota Santini (1)
Thufir Hawat (1)
Tomáš Borský (1)
Tomáš Marák (1)
Tore Kvaeven (1)
Usáma Ibn Munkiz (1)
Viliam Klimáček (1)
Vivien Shotwellová (1)
Vladimir Bukovskij (1)
Vladimír Rastislav Gogár (1)
Votruba Jiří (1)
William Makepeace Thackeray (1)
Sarah McCoyová (1)
Matthew Gregory Lewis (1)
Simona Šuníková (1)
Stephanie Lehmannová (1)
Jožo Nižnánsky (1)
Adam Kadmon (1)
Nathaniel Philbrick (1)
Jane Stubbs (1)
Jordi Lloobregat (1)
Paula McLainová (1)
Viola Slavíková (1)
Guy Saville (1)
Katherine Luka (1)
František Kubka (1)
Sabrina D. Harris (1)
Simon Tolkien (1)
Maggie Ritchieová (1)
David Nedoma (1)
Hynek Mařák (1)
Lily Hockingová (1)
Karine Micard (1)
Jennifer Robsonová (1)
Kristin Hannah (1)
Kim van Alkemade (1)
Thea Schejbalová (1)
Jan Štifter (1)
Kathryn Harrisonová (1)
Julia Hartwigová (1)
Alison Andersonová (1)
Carol M. Cramová (1)
Howard Jacobson (1)
Erika Hamlet (1)
Gaute Heivoll (1)
Sebastiano Vassalli (1)
Monica Hesseová (1)
Dana Chamblee Carperter (1)
Jaroslava Černá (1)
Juliette Benzoni (1)
Oscar de Muriel (1)
Sophie de Mullenheim (1)
Volker Kurscher (1)
Irena Závacká (1)
Tomáš Sterneck (1)
Ivan Sergejevič Šmeljov (1)
Jiří Brabenec (1)
Mary Griffith (1)
David Nedoma (1)
Bruce Holsinger (1)
Neal Bascomb (1)
Graham Hancock (1)
Robin Hawdon (1)
J. Mazzeová (1)
Daniel J. Dančík (1)
Simone van der Vlugt (1)
Tobias Churton (1)
Artur Machen (1)
Michaela Tarra (1)
Václav Herzog (1)
Klára Weishäupelová (1)
John Irwing (1)
Jana Raila Hlavsová (1)
Naďa Moyzesová (1)
Jazyk
anglicky (1)
česky (681)
slovensky (25)
Počet stran
0 stran
1 528 stran

Rok vydání
1999
2018

Série
Letopisy královské komory (7)
Husitská epopej (6)
Velké století (6)
Anglosaská kronika (5)
Románová pentalogie (5)
Kapitán Stein a notář Barbarič (5)
Třeboň - můj kraj (4)
Dobrodružství lékařky Adélie (4)
Přemyslovská epopej (4)
Rytíři z Vřesova (4)
Karel IV. (3)
Martin ze Stvolna (3)
Mocní a ubozí Markrabství moravského (3)
Platnéř (3)
Poldark (3)
Tajemství papežovy knihovny (3)
Kroniky karmínových kamenů (3)
Římané (3)
Zločiny na Velké Moravě (3)
V tajných službách Otce vlasti (3)
Mary Russellová (3)
Případy královského soudce Melichara (3)
Kočár do neznáma (3)
Dekameron (2)
Krásná Karolína (2)
Krycí jméno Verity (2)
Samety (2)
Trůn Caesarů (2)
Vespasián (2)
Zapomenutá legie (2)
Hynek Tas z Boru (2)
Temné vody (2)
Rytíř Tancred (2)
Flavia Albia (2)
Pán hor (2)
Hledání svatého grálu (1)
Inspektor Pekkala (1)
Jarmark marnosti (1)
Králové bourbonu (1)
Kvety vášne (1)
Kvítek karmínový a bílý (1)
Petr Kukaň z Kukaně (1)
Rebelové (1)
Rytíř David Tamfeld z Hranic (1)
Řeka bohů (1)
Římský válečník (1)
Šest tudorovských královen (1)
Tom Neave (1)
Vévodovi muži (1)
Zaggabirozzi (1)
Zima komisaře Ricciardiho (1)
Marie Antoinetta ve třech dějstvích (1)
Karolína (1)
Casanova (1)
Mallorenovi (1)
Akadémia temna (1)
Cato (1)
Záhady porodní babky (1)
Jackaby (1)
Timothy Wilde (1)
Plátnéř (1)
Lucemburská pentalogie (1)
Orlové Říma (1)
Hříšní ctitelé (1)
Bůh války (1)
Římská aréna (1)
Případy dr. Watsona (1)
Shakespeare 400 (1)
Zobrazit položky
Jsou světla, která nevidíme
Elektronická kniha - Držitel prestižní Pulitzerovy ceny 2015 a kniha roku 2014 dle New York Times a Washington Post - autor Anthony Doerr, 536 stran

279,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK15158
Husitská epopej VI.
Elektronická kniha - Sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království za časů Jiřího z Poděbrad. - autor Vlastimil Vondruška, 632 stran

299,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22611
Dračí náhrdelník
Elektronická kniha - Oblíbená série historických detektivek Hříšní lidé Království českého. - autor Vlastimil Vondruška, 304 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25676
Jičínské pole mrtvých
Elektronická kniha ze série Letopisy královské komory 12, autor Vlastimil Vondruška, 224 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26294
Ďábel v zrcadle
Elektronická kniha - autor Juraj Červenák, 311 stran

228,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK19946
Pohřbený obr
Elektronická kniha - Brilantní dílo z pera jednoho z největších žijících britských prozaiků, který se stal laureátem Nobelovy ceny za literaturu 2017. - autor Kazuo Ishiguro, 320 stran

239,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25413
Vyhnání Gerty Schnirch
Elektronická kniha - Román o bolestných otázkách viny, odplaty a odpuštění mezi Čechy a Němci. - autor Kateřina Tučková, 416 stran

Vyhnání Gerty Schnirch - Kateřina Tučková
-13%
-13% 149,-
129,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13240
Pán hor IV.
Elektronická kniha ze série Pán hor, autor Hana Marie Körnerová, 400 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26271
Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl Otakar I.
Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 624 stran

299,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12956
Švadlena
Elektronická kniha - Román o lásce, pomstě a exkluzivní módě 50. let - autor Rosalie Ham , 253 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18325
Exodus
Elektronická kniha - autor Leon Uris, 560 stran

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11249
Husitská epopej III
Elektronická kniha - Oblíbená historická sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království - autor Vlastimil Vondruška, 624 stran

299,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK17117
Mrtvý posel
Elektronická kniha - Historický detektivní román od jednoho z nejoblíbenějších českých autorů - autor Vlastimil Vondruška, 208 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK17514
Prokletí brněnských řeholníků
Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 332 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12552
Katedrála moře
Elektronická kniha - autor Ildefonso Falcones, 529 stran

248,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22520
Nestvůra z Essexu
Elektronická kniha - Kritikou vychvalovaný historický román o svobodě, poznání, přátelství a lásce, o ideálech a vysokých cílech i o protikladech, které se přitahují. - autor Sarah Perryová, 440 stran

278,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26835
Pán hor I
Elektronická kniha - Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. - ze série Pán hor, autor Hana Marie Körnerová, 448 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22818
Slavík
Elektronická kniha - Kristin Hannahová, 463 stran

248,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18914
Vzpoura goliardů
Elektronická kniha - další historický detektivní příběh ze série Hříšní lidé Království českého, autor Vlastimil Vondruška, 296 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22238
Labyrintem smrti
Elektronická kniha - autor Ariana Franklinová, 368 stran

149,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12769
Aréna
Elektronická kniha ze série Římská aréna, autor Simon Scarrow, 394 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24600
Sametový slib
Elektronická kniha - autor Jude Deveraux, 384 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK17880
Zločin na Bezdězu
Elektronická kniha - Historická detektivka oblíbeného českého autora - autor Vlastimil Vondruška, 288 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16211
Vespasián: Padlý římský orel
Elektronická kniha - Caligula je mrtvý, Řím má v rukou slintající blázen Claudius. A Vespasián musí udělat, co bude v jeho silách, aby zachránil svého bratra a našel ztracenou standartu Sedmnácté legie. - ze série Vespasián, autor Robert Fabbri, 352 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26814
e-knihyNejlepší knihy 2017 podle redaktorů Alzy Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 50 min. objednal Martin, Praha Hajek
Před 1 hodinou objednal Radek, Lovosice 2
Před 1 hodinou objednala Martina, Losiná
 
Aréna Ihned ke čtení
199,-Před 2 hodinami objednala firma
 
Mlčení Ihned ke čtení
96,-Před 2 hodinami objednala Zdeňka, Boršice
 
Madona z hor Ihned ke čtení
179,-Před 3 hodinami objednala Veronika, Brno 2
 
Pohřbený obr Ihned ke čtení
239,-Před 4 hodinami objednala Hana, Máslovice
Před 4 hodinami objednala Hana, Máslovice
Před 5 hodinami objednal Martin, Kudlovice
Před 7 hodinami objednala Věra, Český Brod
Před 8 hodinami objednala Lenka, Hora Svaté Kateřiny
 
Dánská dívka Ihned ke čtení
149,-Před 8 hodinami objednal Milan, MOST

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB3
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi