Reklamace či vrácení? Vražedná temnota_AK
Zobrazit katalog
Zakoupené e-knihy do čtečky nahrajete velmi snadno. U čteček Amazon Kindle a PocketBook dokonce stačí odeslat soubor na speciální e-mailovou adresu. Připravili jsme pro vás základní postupy pro jednotlivé druhy čteček.

Čtení elektronických knih v tomu určených čtečkách je velice jednoduché. Vlastně ne o moc těžší, než listování klasickou papírovou knihou. Zakoupené e-knihy do čtečky nahrajete velmi snadno. U čteček Amazon Kindle a PocketBook dokonce stačí odeslat soubor na speciální e-mailovou adresu. Připravili jsme pro vás základní postupy pro jednotlivé druhy čteček.

Čtečky Kindle a PocketBook

  • Do čteček Amazon Kindle a PocketBook můžete e-knihy odesílat e-mailem. Jejich adresu si snadno nastavíte ve svém účtu Moje Alza na záložce E-knihy. Stačí kliknout na odkaz Správa čteček a poté už můžete přidávat nebo odebírat svá zařízení. 
  • Správa čteček

Amazon KindleJak nastavit odesílání do Kindle?

Amazon umožňuje pohodlně posílat zakoupené knížky přímo do Kindle. Podmínkou je registrace čtečky u Amazonu, znalost vlastní emailové adresy pro Kindle a povolené zasílání z Alza.cz.

Podporované formáty
MOBI Adobe PDF

Jak zjistím e-mailovou adresu čtečky?

Při registraci čtečky u Amazonu dojde k vygenerování speciální emailové adresy ve tvaru [email protected], která je určená pro zasílaní knih pomocí emailu. Adresu poté po přihlášení k Amazon účtu najdete v sekci Personal Document Settings.

Jak povolit doručování knih z Alza.cz

Nastavení se provádí ve stejné sekci - Personal Document Settings. Pod nadpisem Approved Personal Document E-mail List stačí použít odkaz Add a new approved e-mail address. Do pole E-mail address zadejte text @alza.cz a potvrďte ho tlačítkem Add address. Tento krok je naprosto nezbytný. Pokud adresu na stránce nepovolíte, nebudeme vám moci knihy posílat.

Jak zaslat e-knihu z Alzy do Kindlu?

V sekci Moje knihovna na Alza.cz si vyberte e-knihu a klikněte na ni. Po kliknutí se objeví trojice tlačítek a pro zaslání knihy do čtečky zvolte Poslat do čtečky.

Dialogové okno pro odesílání knih na Kindle

Po kliknutí se objeví okno, kde zadejte svou kindle e-mailovou adresu, kam se má kniha odeslat. E-knihu odešleme přímo na vaši čtečku, kde dojde do několika minut k jejímu stažení přes WiFi nebo 4G síť. V prvním případě je služba poskytována zdarma, v druhém je od Amazonu zpoplatněna.


Dialogové okno pro odesílání knih na Kindle

PocketBookJak nastavit odesílání do PocketBook

Firma PocketBook umožňuje díky službě Send to PocketBook pohodlně posílat zakoupené knížky přímo do vybraných čteček. Podmínkou je registrace a vytvoření účtu u PocketBooku, díky které získáte adresu u PocketBooku, a následně vložení této adresy ke svojí registraci do Alzy. 

Podporované formáty
ePub Adobe PDFRegistrace ve službě Send to PocketBook po nákupu

Ve vaší čtečce na záložce Send-to-PocketBook (Nastavení -> Účty a synchronizace – Send-to-PocketBook) zadejte vaší aktivní e-mailovou adresu a heslo, které bude používat ve službě Send to PocketBook.


Potvrzení registrace

Na mailovou adresu, kterou jste uvedli při registraci, obdržíte obratem e-mail. Potvrďte vytvoření účtu kliknutím na první odkaz (viz obrázek níže). 

Obratem získáte e-mailovou adresu na zasílání dokumentů a knih do PocketBooku.Jak zaslat e-knihu z Alzy do PocketBooku?

V sekci Moje knihovna na Alza.cz si vyberte e-knihu a klikněte na ni. Po kliknutí se objeví trojice tlačítek a pro zaslání knihy do čtečky zvolte Poslat do čtečky.

Dialogové okno pro odesílání knih na PocketBook

Po kliknutí se objeví okno, kde zadejte svou PocketBook e-mailovou adresu, kam se má kniha odeslat. E-knihu odešleme přímo na vaši čtečku, kde dojde do několika minut k jejímu stažení přes WiFi nebo 4G síť. V prvním případě je služba poskytována zdarma, v druhém je od Amazonu zpoplatněna.


Dialogové okno pro odesílání knih na PocketBook

Registrace čtečky při zakoupení čtečky PocketBook na Alze

Ihned po dokončení objednávky, ve které jste si zakoupili čtečku PocketBook se zobrazí okno, kde si zadáte heslo do čtečky PocketBook. Automaticky se tak vytvoří váš účet u PocketBooku a při zapnutí čtečky na WiFi dojde k zaslání zakoupených e-knih do vaší čtečky. Každou další e-knihu, kterou si zakoupíte na Alze vám automaticky zašleme do čtečky.


Ostatní čtečky elektronických knih

  • U specializovaných čteček elektronických knih se u jednotlivých výrobců liší podpora formátů. Dá se ale říct, že všichni výrobci podporují alespoň jeden z níže uvedených formátů. Pro konkrétní informaci doporučujeme nahlédnout do manuálu Vaší čtečky.
Podporované formáty
ePub MOBI Adobe PDF

* PDF pro čtečky je upravená verze s minimalizovanými okraji pro maximum zobrazeného textu.

  • Postup nahrávání knih se může u jednotlivých výrobců mírně lišit. Základní principy jsou ale shodné. Mírně složitější je nahrání knihy chráněné pomocí Adobe DRM. V níže uvedeném postupu předpokládáme, že už máte vygenerováno Adobe ID i autorizovanou čtečku.
  1. Vyberte a zakupte elektronickou knihu v naší sekci Elektronických knih.
  2. Připojte čtečku kabelem k počítači. Objeví jako nový disk.
  3. Stáhněte knihu ze sekce Moje knihovna a uložte ji někam do počítače (nezapomeňte si zapamatovat, kam jste soubor uložili). Pro knihy chráněné Adobe DRM se stáhne jen soubor s příponou ascm, který je nutné otevřít v programu Adobe Digital Editions.
  4. Zkopírujte knihu do Vaší čtečky – nejčastěji do adresáře se jménem EBOOKS, Digital Editions, Documents nebo podobně. Pro knihy chráněné Adobe DRM je nutné zkopírování provést z programu Adobe Digital Editions přesunutím na název Vaší autorizované čtečky v levém sloupci.
  5. Po odpojení uvidíte novou knihu ve své čtečce.

Slovník pojmů - čtečky elektronických knih

E-kniha

Elektronická kniha je digitální verze klasické papírové knihy, která je určená pro čtení ve specializovaných čtečkách, tabletech, chytrých mobilních telefonech nebo počítačích. Elektronickou knihu si stáhnete za pár minut, v drtivé většině případů ji pořídíte levněji než klasickou tištěnou knihu a při čtení jistě oceníte možnost pružně měnit velikost písma nebo zapisování a případné sdílení poznámek.

DRM

Zkratka ze slov Digital Rights Management znamená systém pro ochranu autorských práv, který je používán jako zabezpečení elektronických souborů. DRM chrání e-knihu před zneužitím (volným užitím, kopírováním apod.). Na Alza.cz se můžete setkat s dvěma typy ochrany Social DRM a Adobe DRM.

ePub

Jeden z nejrozšířenějších formátů elektronických knih vhodný zejména pro beletrii. Jeho hlavní výhodou je zachování přehledné sazby textu na různých zařízeních a při různých velikostech fontu. Je kompatibilní s většinou specializovaných čteček i čtecích aplikací pro tablety a chytré telefony.

Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací