Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Rychlé dárky do obálky Zpátky do formy

Jak číst e-knihy ve čtečkách

Zobrazit katalog

Zakoupené e-knihy do čtečky nahrajete velmi snadno. U čteček Amazon Kindle a PocketBook dokonce stačí odeslat soubor na speciální e-mailovou adresu. Připravili jsme pro vás základní postupy pro jednotlivé druhy čteček.

Zakoupené e-knihy do čtečky nahrajete velmi snadno. U čteček Amazon Kindle a PocketBook dokonce stačí odeslat soubor na speciální e-mailovou adresu. Připravili jsme pro vás základní postupy pro jednotlivé druhy čteček.

Čtečky Kindle a PocketBook

  • Do čteček Amazon Kindle a PocketBook můžete e-knihy odesílat e-mailem. Jejich adresu si snadno nastavíte ve svém účtu Moje Alza na záložce E-knihy. Stačí kliknout na odkaz Správa čteček a poté už můžete přidávat nebo odebírat svá zařízení. 
  • Správa čteček

Amazon KindleJak nastavit odesílání do Kindle?

Amazon umožňuje pohodlně posílat zakoupené knížky přímo do Kindle. Podmínkou je registrace čtečky u Amazonu, znalost vlastní emailové adresy pro kindle a povolené zasílání z Alza.cz

Podporované formáty
MOBI Adobe PDF

Jak zjistím e-mailovou adresu čtečky?

Při registraci čtečky u Amazonu dojde k vygenerování speciální emailové adresy ve tvaru jmeno@kindle.com, která je určená pro zasílaní knih pomocí emailu. Adresu je možné po přihlášení k Amazon účtu najít v sekci Personal Document Settings.

Jak povolit doručování knih z Alza.cz

Nastavení se provádí ve stejné sekci - Personal Document Settings. Pod nadpisem Approved Personal Document E-mail List stačí použít odkaz Add a new approved e-mail address. Do pole E-mail address zadejte text @alza.cz a potvrďte ho tlačítkem Add address. Tento krok je naprosto nezbytný. Pokud adresu na stránce nepovolíte, nebudeme vám moci knihy posílat.

Jak to funguje?

V sekci Moje knihovna stačí vybrat knížku, kliknout na formát KINDLE a zadat email čtečky. Knížku odešleme přímo na vaši čtečku, kde dojde do několika minut ke stažení knihy přes WiFi nebo 3G síť. V prvním případě je služba poskytována zdarma, v druhém je od Amazonu zpoplatněna.

Dialogové okno pro odesílání knih na Kindle

PocketBookJak nastavit odesílání do PocketBook

Firma PocketBook umožňuje díky službě Send to Pocketbook pohodlně posílat zakoupené knížky přímo do vybraných čteček. Podmínkou je registrace a vytvoření účtu u Pocketbooku, díky které získáte adresu u Pocketbooku, a následně vložení této adresy ke svojí registrace do Alzy. 

Podporované formáty
ePub Adobe PDF

Registrace ve službě Send to Pocket Book po nákupu

Ve vaší čtečce na záložce Send-to-PocketBook (Nastavení -> Účty a synchronizace – Send-to-PocketBook) zadejte vaší aktivní e-mailovou adresu a heslo, které bude používat ve službě Send to Pocket Book.

Potvrzení registrace

Na vámi uvedený e-mail z registrace obdržíte obratem e-mail. Potvrďte vytvoření účtu kliknutím na první odkaz. 

Obratem získáte e-mailovou adresu na zasílání dokumentů a knih do Pocket Booku

Jak zaslat knihu z Alzy do Pocket Booku?

1) V sekci Moje knihovna stačí vybrat knížku, kliknout na formát ePub a zadat email čtečky Pocket Book. Knížku odešleme přímo na vaši čtečku, kde dojde do několika minut ke stažení knihy přes WiFi nebo 3G síť.


2) V sekci Moje knihovna můžete vpravo nahoře kliknout na odkaz Správa čteček a zadat email čtečky Pocket Book. Knížku odešleme přímo na vaši čtečku, kde dojde do několika minut ke stažení knihy přes WiFi nebo 3G síť.

V případě prvního zaslání e-knihy z Alza.cz vás služba Send to Pocketbook požádá e-mailem o vaše povolení k zasílání e-knih z adresy @alza.cz do vaší čtečky. 

Registrace čtečky při zakoupení čtečky Pocket Book na Alze

Ihned po dokončení objednávky, ve které jste si zakoupili čtečku Pocket Book se zobrazí okno, kde si zadáte heslo do čtečky Pocket Book. Automaticky se tak vytvoří váš účet u Pocket Booku a při zapnutí čtečky na wi-fi dojde k zaslání vámi zakoupených e-knih do vaší čtečky. Každou další e-knihu, kterou si zakoupíte na Alze vám automaticky zašleme do čtečky.

Ostatní čtečky elektronických knih

  • U specializovaných čteček elektronických knih se liší podpora formátů u jednotlivých výrobců. Dá se ale říct, že všichni výrobci podporují alespoň jeden z níže uvedených formátů. Pro konkrétní informaci doporučujeme nahlédnout do manuálu Vaší čtečky.
Podporované formáty
ePub MOBI Adobe PDF

* PDF pro čtečky je upravená verze s minimalizovanými okraji pro maximum zobrazeného textu.

  • Postup nahrávání knih se může u jednotlivých výrobců mírně lišit. Základní principy jsou ale shodné. Mírně složitější je nahrání knihy chráněné pomocí Adobe DRM. V níže uvedeném postupu předpokládáme, že už máte vygenerováno Adobe ID i autorizovanou čtečku.
  1. Vyberte a zakupte elektronickou knihu v naší sekci Elektronických knih.
  2. Připojte čtečku kabelem k vašemu počítači. Objeví jako nový disk.
  3. Stáhněte knihu ze sekce  Moje knihovna  a uložte ji někam do počítače (nezapomeňte si zapamatovat, kam jste jej uložili). Pro knihy chráněné Adobe DRM se stáhne jen soubor s příponou ascm, který je nutné otevřít v programu Adobe Digital Editions.
  4. Zkopírujte knihu do Vaší čtečky - nejčastěji do adresáře se jménem EBOOKS, Digital Editions, Documents nebo podobně. Pro knihy chráněné Adobe DRM je nutné zkopírování provést z programu Adobe Digital Editions přesunutím na název Vaší autorizované čtečky v levém sloupci.
  5. Po odpojení uvidíte novou knihu ve své čtečce.

Slovník pojmů - čtečky elektronických knih

E-kniha

Elektronická kniha je digitální verze klasické papírové knihy určená pro čtení ve specializovaných čtečkách, tabletech, chytrých mobilních telefonech nebo počítačích. Elektronickou knihu si stáhnete za pár minut, v drtivé většině případů ji pořídíte levněji než klasickou tištěnou knihu a při čtení jistě oceníte možnost pružně měnit velikost písma.

DRM

Zkratka ze slov Digital Rights Management znamená systém pro ochranu autorských práv, který je používán jako zabezpečení elektronických souborů. DRM chrání e-knihu před zneužitím (volným užitím, kopírováním apod.). Na Alza.cz se můžete setkat s dvěma typy ochrany Social DRM a Adobe DRM.

ePub

Jeden z nejrozšířenějších formátů elektronických knih vhodný zejména pro beletrii. Jeho hlavní výhodou je zachování přehledné sazby textu na různých zařízeních a při různých velikostech fontu. Je kompatibilní s většinou specializovaných čteček i čtecích aplikací pro tablety a chytré telefony.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi