Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Elektronická klasická literatura

0

Nejprodávanější

1.
Petrolejové lampy Ihned ke čtení
Elektronická kniha - mistrovské psychologické drama je realistickou studií maloměsta na přelomu devatenáctého a dvacátého století, autor Jaroslav Havlíček, 360 stran
80,-

2.
Postřižiny Ihned ke čtení
Elektronická kniha - autor Bohumil Hrabal, 120 stran
135,-

3.
Na větrné hůrce Ihned ke čtení
Elektronická kniha - autor Emily Brontëová, 352 stran
59,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Host
(3)

Ostatní značky

ALBATROS (1)
Alpress (4)
AlzaMedia (1)
Apostrof (1)
Argo (7)
Artis Omnis (1)
BB/art (1)
Carpe Diem (20)
Daranus (1)
Edika (1)
Fortuna Libri (1)
Fortuna Libri SK (1)
Hudební e-Knihkupectví (1)
Indeart (29)
Ing. Pavel Kohout (6)
JHuslík (12)
Labyrint (1)
Lama - Monika S. Benešová (1)
LEDA spol. s r.o. (3)
Machart (1)
MEA2000 o. z. (7)
Mladá fronta (3)
Monika S. Benešová - Lama (3)
Nakladatel Dušan Žárský - ŽÁR (1)
Nakladatelství ČAS (3)
Nakladatelství Romeo (5)
Naše vojsko (5)
Oftis (1)
Palmknihy (3)
Paseka (1)
Triáda (3)
Tribun EU (1)
Větrné mlýny s.r.o. (1)
Volvox Globator (21)
Vyšehrad (1)
XYZ (5)
Autor
Karel Čapek (8)

Karel Čapek

(* 9. ledna 1890, Malé Svatoňovice - 25. prosince 1938, Praha)

Karel Čapek byl jedním z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Kromě toho je znám také jako novinář, filosof, překladatel a amatérský fotograf. Narodil se do rodiny lékaře a byl nejmladším ze tří dětí. Jeho bratrem byl Josef Čapek, malíř a spisovatel. Studoval na gymnáziu v Hradci Králové a Brně a v roce 1915 získal doktorát na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Kvůli své nemoci nebyl odveden do armády, nemusel tedy bojovat v první světové válce.

Po studiu působil krátce jako vychovatel a učitel, krátce na to však přešel k novinařině. Jako redaktor působil například v Lidových novinách, poté byl dramaturgem i režisérem Vinohradského divadla a 8 let působil jako předseda Československého PEN klubu.

Karel Čapek rád cestoval a zajímal se o dění kolem sebe. V jeho obsáhlém díle se odráží jeho inteligence a sečtělost. Varoval před fašismem a rasismem a vyjádřil také obavu, že jednou technika získá moc nad člověkem. Jeho úvahy a odkazy jsou aktuální dodnes. Ve svém díle využíval bohaté slovní zásoby, neobvyklých slov a rozvitých souvětí. Karel Čapek zemřel na zápal plic, pohřben je na vyšehradském hřbitově v Praze.

Výčet jeho rozsáhlého díla zahrnuje například fejetonový román Továrna na absolutno (1922), román Krakatit (1922), povídky s detektivní tematikou Povídky z jedné kapsy a Povídky z druhé kapsy (1929), volnou trilogii s filosofickými myšlenkami Hordubal, Povětroň, Obyčejný život (1933-1934) nebo protifašistický román s využitím alegorie Válka s mloky (1936).

Čapek je dále autorem vědeckofantastického dramatu R.U.R (1920), v němž poprvé zazní slovo robot, alegorie Ze života hmyzu (1921), divadelní hry Věc Makropulos (1922) nebo protidiktátorských dramat Bílá nemoc (1937) a Matka (1938). Z jeho pera pochází také cestopisy (Italské listy, Anglické listy), pohádky pro děti (Dášeňka čili život štěněte, 1933), překlady nebo politické texty (Hovory s T.G. Masarykem, 1928–1935). V roce 1989 natočil režisér Štěpán Skalský film Člověk proti zkáze pojednávající o posledních letech života Karla Čapka.

Dílo Karla Čapka si můžete vychutnat i prostřednictvím audioknih, například:
Válka s mloky
Bílá nemoc
Dášenka čili život štěněte
Hordubal
R.U.R.
Hovory s T. G. Masarykem
Krakatit
Věc Makropulos

Další audioknihy Karla Čapka.

Jack London (5)
Jaroslav Havlíček (5)
Francis Scott Fitzgerald (4)
William Shakespeare (4)
Bohumil Hrabal (3)

Bohumil Hrabal

(* 28. března 1914, Brno – 3. února 1997, Praha)

Bohumil Hrabal byl významným českým prozaikem, jehož tvorba spadá především do druhé poloviny 20. století. Za své knihy získal mnoho národních i mezinárodních prestižních ocenění. Jeho dílo je hojně překládáno do cizích jazyků, ale mělo také zásadní vliv na rozvoj české prózy.

Knihy se rovněž staly inspirací pro úspěšná filmová zpracování, vznikl tak například kultovní snímek Jiřího Menzela - Ostře sledované vlaky (1964), který získal Oscara za cizojazyčný film. Dále byl natočen film Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1976), Slavnosti sněženek (1978) či například tragikomedie Obsluhoval jsem anglického krále (2006).

Do literatury vstoupil jako básník koncem 30. let, postupně však přeorientoval svou tvorbu směrem k próze a zejména v 60. letech se stal jednou z nejvýraznějších osobností. Hrabalovy příběhy se vyznačují značnou různorodostí, experimenty a proměnlivostí. Ocitají se často na pomezí mezi realitou a imaginací, groteskou a skepsí. Hrabal často čerpal ze svého života a vyprávění strýce Pepina.

První realistickou prózou bez interpunkce se stala povídka Jarmilka, která byla napsaná už v roce 1952, ale vydání se dočkala až roku 1992.  Hrabal debutoval rokem 1956 textem s názvem Hovory lidí, dále byl vydán povídkový soubor Perlička na dně (1963). Jednou jedinou větou napsal experimentální text Taneční hodiny pro starší a pokročilé (1964). Je rovněž autorem tragikomické novely zasazené do okupačního období – Ostře sledované vlaky (1965) a několika velmi ceněných vzpomínkových próz – Postřižiny (1976), Svatby v domě (1987), Slavnosti sněženek (1978).

Životní dráhu číšníka a hoteliéra zachytil v pikareskním románu Obsluhoval jsem anglického krále (1980). Příběh starého samotáře, dělníka ve sběrně papírů, vystihl v meditativní prózy Příliš hlučná samota (1980). Napsal také meditativní esejistickou novelu Něžný Barbar (1981) o přátelství bohémů Vladimíra Boudníka, spisovatele Bohumila Hrabala a filozofa Egona Bondyho.

Henry James (3)
Mark Twain (3)
Raymond Carver (3)
Fjodor Michajlovič Dostojevskij (3)
Alois Mrštík (2)
Edgar Wallace (2)
Elizabeth Gaskellová (2)
Émile Zola (2)
Hermann Hesse (2)
Ivan Olbracht (2)
Jane Austenová (2)
Jaroslav Hašek (2)
Ota Pavel (2)
Thomas Hardy (2)
Viktor Dyk (2)
Vladislav Vančura (2)
Gustav Meyrink (2)
Joseph Roth (2)
Ľubica Štefaniková (2)
Ľubomír Piro (2)
Svatopluk Čech (2)
Václav Řezáč (2)
Valéria Osztatná (2)
William Makepeace Thackeray (2)
Anne Franková (1)
Antoine de Saint-Exupery (1)
Antonio Fogazzaro (1)
Arthur Conan Doyle (1)
Bram Stoker (1)
Eduard Bass (1)
Emil Hakl (1)

Emil Hakl

(* 25. března 1958, Praha)

Emil Hakl je umělecký pseudonym Jana Beneše, autora české poezie, povídkových souborů, novel a románů. Na konzervatoři Jaroslava Ježka úspěšně absolvoval obor Tvorbu textu a poté se dva roky věnoval studiu dramatického oboru. Vystřídal řadu nejrůznějších profesí, byl zaměstnán například jako aranžér, knihovník, strojník, zvukař, reklamní textař, literární redaktor, novinář a časopisecký editor.

Do literatury vstoupil v 80. letech jako básník a dramatik. V roce 1988 se stal jedním ze zakladatelů volného literárního sdružení Moderní analfabet, které se podílelo na organizace autorských vystoupení.

Próze se věnuje od roku 1998. V roce 2003 získal prestižní ocenění Magnesia Litera za novelu s názvem O rodičích a dětech, která se v roce 2008 dočkala i stejnojmenného filmového zpracování a byla přeložena do několika jazyků.

V témže roce byl vydán čtenářsky úspěšný román Let čarodějnice. Následující kniha s názvem Pravidla směšného chování (2010) se umístila na 2. místě v anketě Kniha roku Lidových novin 2010, dále byla oceněna Cenou Josefa Škvoreckého a získala nominaci na cenu Magnesia Litera v kategorii próza. Emil Hakl je rovněž autorem románu Intimní schránka Sabriny Black (2011). Za novelu Skutečná událost (2013) obdržel svou druhou Magnesii Literu za nejlepší prózu. Zatím posledním počinem se stal soubor 11 povídek s názvem Hovězí kostky (2014).

Emily Bronteová (1)
Eva Kantůrková (1)
František Gellner (1)
Franz Werfel (1)
George Eliotová (1)
Gustave Flaubert (1)
Charles Baudelaire (1)
Charles Dickens (1)
Charlotte Brontëová (1)
Choderlos de Laclos (1)
Ing. Pavel Kohout (1)
Jan Amos Komenský (1)
Jan Neruda (1)
Jerome Klapka Jerome (1)
John Steinbeck (1)
John Wyndham (1)
Karel Poláček (1)
Louis Pergaud (1)
Mary Chamberlainová (1)
Maurice Leblanc (1)
Michail Bulgakov (1)
Miloš Urban (1)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Richard Sobotka (1)
Richard Weiner (1)
Rudyard Kipling (1)
Shirley Jacksonová (1)
Stendhal (1)
Vilém Mrštík (1)
Virginia Woolf (1)
Vladimir Nabokov (1)
Saki (1)
Alois Jirásek (1)
Arthur Machen (1)
Božena Benešová (1)
David Herbert Lawrence (1)
Edgar Allan Poe (1)
Edgar Allan Poe

(* 19. ledna 1809, Boston, USA – 7. října 1849, Baltimore, USA)

Edgar Allan Poe byl americký prozaik a básník. Psal fantastické a mystické příběhy a je považován za zakladatele detektivního a hororového žánru. V jeho tvorbě můžeme spatřit i prvky sci-fi.

Po smrti matky a otcově opuštění se tříletého sirotka Edgara ujala rodina Allanů, po kterých přijal jméno. Poe vystudoval literaturu a již během studia měl problémy s alkoholem, dluhy a depresemi. Poe byl nevyrovnaná osobnost, v důsledku čehož se potýkal s problémy v práci. Byl však inteligentní a zdvořilý. Zabýval se také mimo jiné mysticismem, což se projevilo v jeho díle.

Poe je autorem mnoha povídek a básní. Jeho dílo inspirovalo řadu pozdějších autorů, například Arthura Conana Doyla. Autorovým životním dílem a mistrovským kouskem je báseň Havran. Je o samotářském muži, který prožívá muka z horečky a vzpomínek na zemřelou dívku Lenoru. Vydává také hororovou povídku Zánik domu Usherů a svou nejslavnější prózu, Jáma a kyvadlo (audiokniha), o člověku odsouzeném inkvizicí na smrt za kacířství. V knize Zlatý Skarabeus Poe ukazuje, že spousta zdánlivě nevysvětlitelných náhod hraničících až s magií může mít prosté logické a racionální vysvětlení.

Edgar Allan Poe byl 3. října 1849 nalezen opilý na jednom baltimorském chodníku. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde však po 4 dnech zemřel na překrvení mozku. 

V naší nabídce najdete i mnoho audioknih s díly E. A. Poea.

Emily Brontëová (1)
F.M. Dostojevskij (1)
Gabriela Preissová (1)
Guy de Maupassant (1)
Hanns Heinz Ewers (1)
Hjalmar Söderberg (1)
Ivan Matoušek (1)
Jan Kostrhun (1)
Jaroslav Vrchlický (1)
Josef Čapek (1)
Josef K. Šlejhar (1)
Joseph Thomas Sheridan Le Fanu (1)
Karel Václav Rais (1)
Karol Herian (1)
Kristian Kitlei (1)
Leopold von Sacher-Masoch (1)
Michail A. Bulgakov (1)
Nathanael West (1)
Nathaniel Hawthorne (1)
Oscar Wilde (1)
Sanjútei Enčó (1)
Sibyl Grace Brintonová (1)
Sir Artur Conan Doyle (1)
Václav Kopta (1)
Victor Hugo (1)
Virginia Woolfová (1)
Vítězslav Hálek (1)
Vladimír Binar (1)
Vojtěch Rakous (1)
William Butler Yeats (1)
William Shakepeare (1)
ze Lvovic Karásek (1)
Miguel de Cervantes (1)
Karolina Světlá (1)
Hana Tóthová (1)
Emily Brontë (1)
neuveden (1)
Fjodor Dostojevskij (1)
Fráňa Šrámek (1)
Michail Arcybašev (1)
Nikolaj Vasiljevič Gogol (1)
Jazyk
česky (147)
česky, anglicky (5)
slovensky (9)
Počet stran
0 stran
1 777 stran

Rok vydání
209
2018

Série
e-Spisy Karla Čapka (1)
Jarmark marnosti (2)
Zobrazit položky
Den trifidů
Elektronická kniha - autor John Wyndham, 272 stran

139,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK14661
Podpis čtyř
Elektronická kniha - autor Arthur Conan Doyle, 135 stran

49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK15850
Petrolejové lampy
Elektronická kniha - mistrovské psychologické drama je realistickou studií maloměsta na přelomu devatenáctého a dvacátého století, autor Jaroslav Havlíček, 360 stran

80,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22052
Rozmarné léto
Elektronická kniha - autor Vladislav Vančura

29,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16283
Knoflíková válka
Elektronická kniha - autor Louis Pergaud, 216 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13551
Postřižiny
Elektronická kniha - autor Bohumil Hrabal, 120 stran

135,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK4969
Na větrné hůrce
Elektronická kniha - autor Emily Brontëová, 352 stran

59,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK14600
Něžná je noc
Elektronická kniha - autor Francis Scott Fitzgerald, 407 stran

109,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK5290
Báseň o hašiši
Elektronická kniha - autor Charles Baudelaire, 64 stran

49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11399
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války
Elektronická kniha - autor Jaroslav Hašek, 528 stran

29,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25734
Ostře sledované vlaky
Elektronická kniha - autor Bohumil Hrabal, 80 stran

135,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK4651
Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing
Elektronická kniha - autor William Shakespeare, 176 stran

148,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16245
Tulák po hvězdách
Elektronická kniha - autor Jack London, 334 stran

159,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK15142
Malý princ
Elektronická kniha - autor Antoine de Saint-Exupéry, 96 stran

129,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK17710
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války : díl 1. a 2.
Elektronická kniha - autor Jaroslav Hašek

3,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: XXFEK13
Krysař
Elektronická kniha - autor Viktor Dyk, 59 stran

49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK1976
Mistr a Markétka
Elektronická kniha - autor Michail Bulgakov, 393 stran

153,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK15471
Nikola Šuhaj loupežník
Elektronická kniha - autor Ivan Olbracht, 170 stran

119,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK8669
Hamlet / Hamlet
Elektronická kniha - autor William Shakespeare, 256 stran

168,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16242
Démon alkohol
Elektronická kniha - autor Jack London, 224 stran

149,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20768
Povídky malostranské
Elektronická kniha - autor Jan Neruda

29,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16051
Červený a černý
Elektronická kniha - autor Stendhal, 540 stran

119,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22069
Hordubal, Povětroň, Obyčejný život
Elektronická kniha - autor Karel Čapek

69,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK14947
Válka s Mloky
Elektronická kniha - autor Karel Čapek, 177 stran

49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16187
e-knihyNejlepší knihy 2017 podle redaktorů Alzy Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...

Horké novinky týdne

Dracula
148 Kč

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 21 hodinami objednal Ludvík, Brno
 
Místo smrti Ihned ke čtení
49,-Před 21 hodinami objednal Ludvík, Brno
 
Práskač Ihned ke čtení
49,-Před 1 dnem objednala firma
Před 1 dnem objednal Petr, Nymburk 2
 
Dracula Ihned ke čtení
148,-Před 1 dnem objednal Jan, Ml. Boleslav
 
Podpis čtyř Ihned ke čtení
49,-Před 1 dnem objednal Jan, Ml. Boleslav
 
Podpis čtyř Ihned ke čtení
49,-Před 1 dnem objednala firma
 
Válka s Mloky Ihned ke čtení
49,-Před 1 dnem objednala Jitka, Staré Město
Před 1 dnem objednal Tomáš, Praha 2
 
Krysař Ihned ke čtení
49,-Před 3 dny objednal Miroslav, Řetová
 
Malý princ Ihned ke čtení
129,-Před 3 dny objednala Jana, Brno
 
Podpis čtyř Ihned ke čtení
49,-Před 4 dny objednal David, Brno
 
Den trifidů Ihned ke čtení
139,-
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB13
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi