Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Thrillery v elektronické podobě

0

Rádi jste při čtení knih po celou dobu plní emocí a zvědavosti? U nás najdete ty nejlepší thrillery v elektronické podobě – s nimi si užijete napětí od začátku až do konce. Stačí pár kliknutí a elektronickou knihu budete mít připravenou ke stažení.

Pokračovat

Thriller v elektronické podobě jako žánr

Thriller se považuje za jeden z nejrozšířenějších žánrů vyvolávající pocity v kombinacích strach a úleva nebo napětí a nadšení.

 • V thrilleru se využívají falešné stopy.
 • Je charakterizován rychlým průběhem událostí.
 • Děj thrilleru většinou končí v nejnapínavějším momentu.
 • Odehrává se v neobvyklém prostředí (cizí země, pouště, moře).
 • Druh literárního žánru vyvolávající silné napětí, emoce a strach.

Rozdíly mezi thrillerem a podobnými žánry

Existuje několik žánrů podobající se thrilleru. Je mezi nimi však několik rozdílů, díky kterým od sebe jednotlivé žánry rozeznáte.

 • Thriller × horor – hororové příběhy v člověku vyvolávají strach, zatímco thriller vzbuzuje napětí a emoce. Čtenář při čtení hororu pociťuje osobní strach, naopak při čtení thrillerových e-knih se obává o osud hrdiny. Nadpřirozené jevy jsou zásadním rozdílem mezi hororem a thrillerem. V thrilleru se nevyskytují.
 • Thriller × detektivka – v detektivce se hlavní postavy snaží vyřešit zločin, který se již stal. Hrdinové thrilleru se však snaží spáchání zločinu teprve zabránit.
 • Thriller × drama - drama je vážnější žánr, ve kterém se řeší problémy ve smyslu deprese, rodinné krize nebo politika. Thriller je oproti drama více napínavější a strach vyvolávající.

Nejlepší knižní thrillery v elektronické formě

Pokud si chcete užít napínavé čtení, vybrali jsme pro vás ty nejlepší knižní thrillery v elektronické verzi za poslední dva roky.

Nejlepší knižní thrillery ke stažení za rok 2018

 • Počátek od autora Dan Brown.
 • Noc od autora Bernard Minier.
 • Moskva od autora Jack Grimwood.

Nejlepší thrillerové e-knihy za rok 2017

Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?

Nejprodávanější

1.
Májové růže Ihned ke čtení
Elektronická kniha - Strach nebyl ještě nikdy tak fascinující... Pokračování úspěšného thrilleru Sběratel motýlů. - ze série Sběratel, autor Dot Hutchison, 360 stran
199,-

2.
Tíha nenávisti Ihned ke čtení
Elektronická kniha - Senzační a temný psychologický krimithriller oceňovaného autora - autor John Hart, 432 stran
220,-

3.
Manželka mezi námi Ihned ke čtení
Elektronická kniha - Která je ta druhá? Psychologický thriller o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. - autor Greer Hendricks, 368 stran
199,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Domino
(74)
Host
(34)

Ostatní značky

Albatros Media Slovakia (18)
Alpress (53)
Altar s.r.o. (1)
Argo (23)
Artis Omnis (2)
Baronet (25)
BB Art (7)
BB/art (48)
BELTFILM, s.r.o. (2)
BETA - Dobrovský (5)
CooBoo (2)
Cosmopolis (7)
Cpress (19)
Dobrovský s.r.o. (1)
Dokořán (1)
Druhé město (8)
Druska Books (3)
Edika (1)
Egmont (1)
Egmont ČR (1)
E-knihy hned (2)
E-knihy jedou (14)
En Face (2)
Epocha (4)
Eroika (2)
Fantom Print (3)
Fortuna Libri (1)
Fortuna Libri SK (1)
Fragment (8)
Grada (6)
Greenberg (1)
HarperCollins (6)
Hydra (2)
Indeart (7)
Jaroslav Kmenta (1)
JHuslík (1)
Jonathan Livingston (3)
Jota (19)
Kapřík Metlík publishing (1)
KNIHA ZLIN (28)
Kniha Zlín (10)
Lama - Monika S. Benešová (2)
LEDA spol. s r.o. (3)
MAITREA a.s. (1)
Marek Hnila - Nakladatelství B (1)
Marenčin PT (27)
Martin Koláček - E-knihy jedou (4)
Martin Koláček – E-knihy jedou (3)
MEA2000 o. z. (1)
Metafora (1)
Metafora, s.r.o. (8)
Mgr. Soňa Rebrová - BESTSELER (5)
MKgrafika (1)
Mladá fronta (21)
Moba (28)
Motto (18)
Mystery Film (3)
Mystery Press (10)
Mystery Press s.r.o. (16)
Nakladatel Dušan Žárský - ŽÁR (1)
Nakladatelství Galatea, s.r.o. (6)
Nakladatelství MaHa (1)
Nakladatelství Pragma - Robert (2)
Nakladatelství Tartaros (2)
Naše vojsko (5)
No Limits (1)
Palmknihy (5)
Panteon (5)
Paseka (7)
Pavel Dobrovský - BETA s.r.o. (5)
Pavel Dobrovský – BETA s.r.o. (4)
Petra Švecová - V letu (1)
Plus (11)
Práh (5)
Prostor (1)
Runa (1)
Sviták (1)
Šulc-Švarc (1)
Talpress (4)
Tribun EU (1)
Tz-One (1)
VIKING (3)
Volvox Globator (1)
Vyšehrad (6)
XYZ (34)
Autor
James Patterson (15)
Jeffery Deaver (12)


(* 6. května 1950, USA)

Bývalý novinář, lidový zpěvák a právník, autor třiceti dvou románů, je v současnosti špičkou mezi autory světových bestsellerů. Jeho knihy se prodávají ve 150 zemích světa a byly přeloženy do více než dvaceti pěti jazyků.

Svou první knihu napsal již v 11 letech. Proslavil se však až sérií kriminálních románů s ochrnutým kriminalistou Lincolnem Rhymem. Prvním díl série s názvem Sběratel kostí (The Bone Collector, 1997) zaznamenal obrovský úspěch a stal se předlohou pro stejnojmenný snímek s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem.

Kromě úspěšných kriminálních sérií a několika povídkových knih s detektivní tématikou je autorem populárních románů, jako Hořící drát (česky 2010), Zahrada bestií (Garden of Beasts, 2004), Příští oběti (česky 2010) a mnohých dalších.

James Rollins (10)

James Rollins

(* 20. 8. 1961, Chicago, Illinois)

James Rollins je uměleckým pseudonymem amerického veterinárního lékaře, Jamese Paula Czajkowskeho. V současnosti je autorem řady světových bestsellerů a jeho thrillery byly přeloženy do více než 40 jazyků.

Čtenářsky populární se stala zejména série Sigma Force, která vypráví příběhy fiktivní divize programu U. S. Darpa. Hlavní členové jsou trénovaní v bojových dovednostech a zároveň vynikají vědeckými vědomostmi. Soustředí se na vyšetřování a zabezpečování tajných informací, které mohou ohrozit Spojené státy. Součástí této ságy jsou například tituly Boží oko (česky 2014), Nevinná krev (česky 2014), Písečná bouře (česky 2014) aj.

Spolu s Grantem Blackwoodem sepsali také román Počátek zkázy (česky 2014) z nové průlomové série s hlavními hrdiny kapitánem Tuckerem Waynem a jeho spolehlivým vojenským psem Kainem, které čtenáři již znají z dobrodružství Sigma Force.

Lisa Jackson (9)
Douglas Preston (8)
Jo Nesbo (8)

Jo Nesbo* 29. března 1960, Oslo

"Jo Nesbo se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem... a jestli existuje na světě spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter." CNN

Jo Nesbo, král severské krimi, je současný norský spisovatel a hudebník. Za své romány získal řadu literárních ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích.

Narodil se do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře. Od dětství jej kromě fotbalu zajímala také hra na kytaru a rocková hudba. Společně s mladším bratrem založili kapelu Di Derre a dobyli norskou rockovou scénu s rekordním počtem prodaných alb a až 180 odehranými koncerty ročně.

Psaní se začal naplno věnovat až v roce 1997, kdy mu vyšel první detektivní román Netopýr (Flaggermusmannen), v němž poprvé představil postavu velmi osobitého a svérázného kriminalisty Harryho Hola. Kniha okamžitě sklidila obrovský úspěch a její autor za ni obdržel cenu Rivertonprisen za nejlepší literární počin s kriminální tematikou.

Ohlas vzbudily také další knihy ze série s detektivem Harrym Holem - Švábi (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram (Marekors), Spasitel (Frelseren), Sněhulák (Snomannen), Levhart (Panserhjerte), Přízrak (Gjenferd) a Policie (2013).

Mladší čtenáře si získal humornou sérií knih s hlavním hrdinou doktorem Proktorem: Doktor Proktor a prdící prášek (2007). Originálně a vtipně ilustrované příběhy jsou plné humoru, fantazie a bláznivých situací, které zaujaly děti a mládež po celém světě.

Lee Child (8)

Lee Child

(* 29. října 1954, Velká Británie)

Jim Grant, známý pod uměleckým pseudonynem Lee Child, je populárním britským autorem celé řady akčních thrillerů, v nichž vystupuje postava samotáře Jacka Reachera. Jeho knihy byly přeloženy již do více než 40 jazyků a román Výstřel se dočkal i filmového zpracování.

Po studiích získal pozici programového ředitele v komerční televizi Granada, kde se podílel na populárních televizních seriálech, napsal několik tisíc reklamních i reportážních zpráv. Poté se podle svých slov začal naplno věnovat té ,,nejčistší formě zábavy“, a to psaní románů. V roce 1997 vydal svůj první knižní bestseller. V románu Jatka se poprvé objevuje postava bývalého vojenského policisty, Jacka Reachera. Jim Grant za svou prvotinu následně obdržel cenu Anthony v kategorii Nejlepší první román.

Na předchozí úspěch navázal akčním thrillerem s názvem A přece nezemřeš. S Jackem Reacherem se dále setkáme v knize Varovný signál, kde odhaluje chladnokrevnou vraždu neznámého muže a jeho střetnutí s tajemnou a okouzlující ženou. Vraždu ženy s proříznutým hrdlem dále vyšetřuje v románu Poslední sbohem, napínavou cestu po dálnici zažije v knize Muž na odstřel a v krimi thrilleru Nevracej se se hlavní hrdina, Jack Reacher, konečně navrátí do svého cíle v severovýchodní Virginii, kde na něj čekají mnohá překvapení.

Dan Brown (7)

Dan Brown* 22. června 1964 Exeter, New Hampshire

Dan Brown se narodil roku 1964 v Exeteru ve státě New Hampshire. Vystudoval na tamní univerzitě a několik let se pokoušel uchytit se v Los Angeles jako skladatel. Když neuspěl, vrátil se do rodného města, nějaký čas vyučoval na univerzitě angličtinu, ale záhy ho zlákala profese spisovatele.

V roce 1996 vydal svou prvotinu Digitální pevnost (Digital Fortress) z prostředí tajných služeb. O tři roky později slavil úspěch s románem Andělé a démoni (Angels and Demons), v němž se poprvé objevila postava harvardského profesora Roberta Langdona, a v roce 2001 následovala Anatomie lži (Deception Point).

V roce 2003 se ovšem z autora relativně úspěšných thrillerů stal podle výsledků ankety časopisu Time jeden z nejvlivnějších lidí na světě a z jeho dalšího románu celosvětový fenomén. Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code, Argo vydalo také v odlišném překladu pod názvem Da Vinciho kód) zaznamenala nevídaný úspěch.

Velmi úspěšný byl i další thriller s hlavním hrdinou  Robertem Langdonem - Ztracený symbol (The Lost Symbol) a Inferno (Inferno).

Gustáv Murín (7)
S. J. Bolton (7)
Peter May (6)

Peter May

(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland)

Peter May je skotský spisovatel, oblíbený televizní scénárista a novinář, který momentálně žije i tvoří ve Francii. Když ve dvaceti sedmi letech vydal první román The Reporter (1978), byl požádán, aby jej přepsal do podoby scénáře pro seriál BBC. Od té doby se věnuje televizní tvorbě. Má na kontě více než tisíc položek, včetně seriálů The Standard a Machair. V poslední době obohacuje svět literatury strhujícími krimi romány a thrillery, již jsou populární po celém světě a u kterých trne napětím nejeden čtenář.

Současným světovým bestsellerem je kriminální trilogie Ostrov Lewis. První román z trilogie odehrávající se v Mayově rodném Skotsku nese název Skála (podle originálu The Blackhouse) a vyšel v roce 2009. Po vydání v září 2011 figuroval osm týdnů na britském žebříčku bestsellerů, byl prezentován v prestižním Richard and Judy Book Club, zvítězil v anketě o nejoblíbenější knihu podzimu 2011 a BBC plánuje natočit jeho filmovou verzi.

V září 2012 vyšel druhý díl s názvem Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v lednu 2013 závěrečný díl trilogie
Šachové figurky (The Chessmen). Knihy se neustále drží v žebříčcích a jsou nadšeně přijímány světovým tiskem, recenzní ohlasy plné superlativů vycházejí v nejprestižnějších denících a jejich literárních přílohách.

Steve Berry (6)


(* 1955, USA)


Steve Berry je oblíbeným americkým autorem kriminálních románů a bestselerů, které čerpají především z nedávné, ale i hluboké historie.

Velkého kariérního zlomu dosáhl díky knize Templářské dědictví (The Templar Legacy, 2006), která je první dílem populární série Cotton Malone. Román získal velký čtenářský ohlas a byl přeložen do třiceti čtyř jazyků. Jeden z předních spisovatelů, Dan Brown, dokonce prohlásil, že tato kniha přesně splňuje jeho představy o skvělém románu.

Příběhy Steva Berryho jsou plné akčního dobrodružného děje a nevyřešitelných historických záhad a spekulací, kterým se hlavní hrdinové příběhu pokouší přijít na kloub. Ve svých knihách se opírá o skutečné reálie a historické osobnosti, jež halí do hávu tajemna, a odhaluje nové překvapivé souvislosti.

Don Mann (5)
Chris Carter (5)
Jiří Kratochvil (5)
Kateřina Janouchová (5)
Nelson DeMille (5)
Robert Ludlum (5)


(25. května 1927, New York – 12. března 2001, Naples, USA)


Robert Ludlum je populární americký autor 27 detektivních povídek, které se staly světově uznávanými bestselery. Odhaduje se, že bylo vydáno více než 290 milionů kopií jeho knih přeložených do 33 jazyků. Některé knihy vydával pod uměleckými pseudonymy Jonathan Ryder a Michael Shepherd.

Mezi jeho nejznámější díla patří Agent bez minulosti (The Bourne Identity, 1980), Bourneův mýtus (The Bourne Supremacy, 1986) a Bourneovo ultimátum (Bourneovo ultimátum, 1990). Všechny tři knihy a mnohé další se dočkaly také filmové adaptace.

Realisticky vykreslené příběhy Roberta Ludluma jsou plné napětí, komplikovaných zápletek a touhy po dosažení spravedlnosti. Hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří bývají zapleteni do složitých životních situací a mnohdy musí čelit útokům tajných organizací a zločineckých gangů. Zachránit je může jen vlastní statečnost a odvaha čelit zlu.  Autor často vycházel z nejrůznějších konspiračních teorií minulosti i současnosti.

Tim Weaver (5)
C. L. Taylor (4)
Catherine Doyle (4)
Clive Cussler (4)
Daniel Silva (4)
Deon Meyer (4)
Dot Hutchison (4)
Chris Ryan (4)
Karin Slaughter (4)


(* 6. ledna 1971, Atlanta, Georgia)


Karin Slaughter je populární americká spisovatelka detektivních románů. Její prvotina nese název Zběsilost (Blindsighted, 2001) a ihned po vydání zaznamenala světový úspěch. Kniha byla publikována téměř ve 30 jazycích. Karin za ni obdržela významné ocenění za nejlepší kriminální debut. Celkově má na kontě asi 30 miliónů prodaných knižních kopií po celém světě.

Kriminální příběhy jsou obvykle zasazeny do jižanského prostředí Georgie, odkud autorka sama pochází. Knihy jsou uspořádány do sérií, které často spojují hlavní hrdinové. Všechny její romány však provází ponurost, nekašírované násilí, skvěle vygradovaný děj a v neposlední řadě také důraz na společenské aspekty.

Romány z Trentovské série, jejichž hrdinou je speciální agent Will Trent, se mají dočkat i filmové adaptace. V současnosti se dokončuje scénář k prvnímu dílu - Triptych (2006), v němž je vyšetřována série brutálních vražd mladých žen.

Linda Castillo (4)
Mary Higgins Clarková (4)
Nora Roberts (4)

Nora Roberts

(* 10. října 1950, Maryland, USA)

Eleanor Marie Robertson, známá také pod pseudonymy Nora Roberts, J. D. Robb, Jill March či Sara Hardesty, je americkou autorkou detektivních románů a milostných příběhových próz pro ženy. Její knihy se staly světovými bestsellery, získaly mnoho významných ocenění (např. ceny Rita) a mnohé se dočkaly se i filmového zpracování.

Než se Eleanor stala známou spisovatelkou, musela si projít těžkými kariérními začátky. Začala psát v roce 1979, ovšem její rukopisy byly zprvu odmítané a nedoceněné. Debutovala tedy až v roce 1981 románem s názvem Irský plnokrevník.

V současnosti je velmi plodnou autorkou. V českém překladu vyšly pod uměleckým pseudonymem Nora Roberts tituly určené převážně ženským čtenářkám, jako jsou například romány – Spojeni osudem (2008), Sedmé znamení (2012), Zahráváš si s ohněm (2012), Nebezpečné útočiště (2012), Pohanský kámen (2013), Krajina světla (2013), Rudý šál (2014) či Dům na útesu (2014) a mnohé další.

Rachel Abbottová (4)
Robert Karjel (4)
Stephen King (4)

(* 21. září 1947, Portland, Maine)

Stephen Edwin King je přední americký spisovatel a jeden z čtenářsky nejvyhledávanějších autorů hororů a temných fantasy příběhů současnosti. Své čtenáře ohromuje už od konce 70. let, na kontě má již přes 40 knižních titulů a neustále si získává nové příznivce. Je držitelem mnoha významných ocenění a na motivy jeho románů byla natočena celá řada kultovních snímků a televizních seriálů.

Na filmových adaptacích se často podíleli známí herci a režiséři, jako například Stanley Kubrick nebo Frank Darabont, kteří dodali Kingovým mrazivě tajemným a dramatickým příběhům ojedinělou atmosférů. Mezi nejúspěšnější filmové snímky lze uvést například Carrie, Osvícení, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a mnoho dalších. Sám Stephen King si vyzkoušel práci režiséra i epizodního herce.

Mimo oblíbenou knižní fantasy sérii Temná věž (The Dark Tower) a knižní bestsellery, jako Prokletí Salemu, Řbitov zviřátek nebo Misery, se velkého úspěchu dočkal také novější titul Doktor spánek (2013, česky 2014), který je přímým pokračováním na román Osvícení.

Vince Flynn (4)
Vince Flynn

(* 6. dubna 1966, Saint Paul, Minnesota, USA – 19. června 2013, Saint Paul, Minnesota, USA)

Vincent „Vince“ Flynn byl americký spisovatel a romanopisec. Absolvoval ekonomii na Univerzitě sv. Tomáše v Minnnesotě a z počátku pracoval jako marketingový specialista. Následně se chtěl věnovat dráze letce u námořní pěchoty Spojených států, v cestě mu však stály zdravotní potíže. Aby překonal dyslexii, která mu byla diagnostikována již ve školních letech, denně psal. Tak se zrodila jeho záliba v psaní.

Jeho dráhu spisovatele odstartovala prvotina Ultimátum kterou vydal na vlastní náklady. Román měl velký úspěch, a tak během několika dní mu na stůl přistály smlouvy se dvěma nakladatelstvími. Flynn se proslavil vytříbeným popisem a zlověstně přesnými varováními ohledně vzestupu islámského radikálního fundamentalismu a terorismu. Jeho tvorba byla oblíbená například i u bývalých prezidentů a vysoce postavených státních úředníků a pracovníků tajných služeb.

Obrovský úspěch zaznamenala jeho série politických thrillerů s agentem jménem Mitch Rapp. Série začíná dílem Americký zabiják a následují Smrtící výstřel, Převzetí moci, Třetí volba, Nebezpečný plán, Výkonná moc, Na počest padlým, Svolení zabíjet, Akt zrady, Střežit a chránit, Radikální opatření a Ve jménu cti. Z jeho novější tvorby si můžete přečíst Poslední muž z prostředí Afgánistánu. Flynna ovlivnili slavní spisovatelé, například Ernest Hemingway, Robert Ludlum nebo J.R.R. Tolkien. Zemřel v roce 2013 na rakovinu prostaty.

Alan Jacobson (3)
Bernard Minier (3)
David Morrell (3)
Gregg Loomis (3)
Hana Hindráková (3)
Irena Fuchsová (3)
J. D. Robb (3)
JK Johansson (3)
Joakim Zander (3)
Jozef Karika (3)
Leo Kessler (3)
Michael Robotham (3)
Mo Hayder (3)

(* 1962)

Mo Hayder je britská autorka drsných thrillerů a románů s krimi tématikou. V patnácti odešla ze školy a prošla si několika zaměstnáními. Byla barmankou, hosteskou v tokijském klubu nebo učitelkou angličtiny v několika asijských zemích. Po návratu do Anglie se však rozhodla vrátit se do školy a získala dva diplomy.

Pokud jste slabší povaha, rozhodně se od jejich románů držte dál! Mo je fascinována smrtí a její příběhy jsou plné morbidit a nechutností. Dohromady to však skvěle funguje a její díla jsou kladně hodnocena nejen čtenáři, ale i literárními kritiky. Hned její debut Ptáčník se stal mezinárodním bestsellerem. Detektiv Jack Caffery zde vyšetřuje vraždu pěti bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen. V díle Pečovatel si Caffery opět sáhne na dno svých sil. Ujímá se vyšetřování vraždy malého chlapce.

V románu Unesená nám již známý detektiv rozbíhá hon na pachatele únosu 11leté dívky. Za tento počin Hayder získala v roce 2011 ocenění od asociace Amerických spisovatelů detektivek. Panenka nás zavede do traumatického prostředí psychiatrické léčebny a v díle Kůže se ponoříte do vyšetřování nechutného případu zavražděné ženy a jejího psa staženého z kůže. Mo je autorkou také děl Rituál, Tokio nebo Ostrov sviní.

Roman Kulich (3)
Sam Eastland (3)
Steve Robinson (3)
Stieg Larsson (3)


(* 15. srpna 1954, Skelleftea - 9. listopadu 2004, Stockholm)


Stieg Larsson byl švédský novinář, spisovatel a významný odpůrce pravicového extremismu. V roce 2008 se umístil na žebříčku jako druhý nejprodávanější autor beletrie na světě. Jeho tvorba byla oceněna řadou literárních cen.

Za svůj život stihl napsat jen tři detektivní romány, které byly publikovány až po jeho smrti, protože psal jen pro své potěšení a odreagování. Jednotlivé díly trilogie Milénium se ihned staly bestselery. Jsou to Muži, kteří nenávidí ženy (Män som hatar kvinnor, 2005), Dívka, která si hrála s ohněm (Flickan som lekte med elden, 2006) a Dívka, která kopla do vosího hnízda (Luftslottet som sprängdes, 2007).

Kriminální romány se rovněž staly inspirací pro vznik stejnojmenných filmových snímků, které také zaznamenaly divácký úspěch.

Ward Larsen (3)
Ľubo Olach (3)
Alec Palmer (2)
Andrew Grant (2)
Andrew Gross (2)
Anna Ekbergová (2)
Arnošt Vašíček (2)
B.A. Paris (2)
Bear Grylls (2)
Becca Fitzpatricková (2)
Brad Thor (2)
Břetislav Olšer (2)
Carl-Johan Vallgren (2)
Caroline Kepnes (2)
Danya Kukafka (2)
David Hidden (2)
David Lagercrantz (2)
Dean Koontz (2)
Donald Ray Pollock (2)
E. Lockhartová (2)
Fiona Barton (2)
Fiona Cummins (2)
František Niedl (2)

(* 7. dubna, 1949, České Budějovice)

František Niedl je českým autorem historických románů a povídek. Jeho díla si kromě knižních vydání můžeme čas od času poslechnout v rozhlase nebo přečíst v novinách. Původní profesí elektrotechnik si v minulostí prošel několika profesemi a v současné době se kromě literární činnosti věnuje také jachtingu.

Niedl je milovníkem literatury a historie celý život, do světa literatury však vstoupil až v roce 1989 románem Skleněný vrch. V něm popisuje osudy automobilového závodníka Petra Machara, který se po osudové nehodě vyrovnává s životem na invalidním vozíku. Následuje postkatastrofická sci-fi Slunce na útěku a historické romány Čtvrtý králův pes, Čas vlků a S vlčí hlavou v erbu.

Pro milovníky první a druhé světové války jsou určeny Poslední batalion, Past nebo Útěk do pekel o arogantním profesionálním karbaníkovi a boxerovi Pavlu Venclovi, který utíká na Západ. Kniha nabitá dějem a vzrušení vtáhne čtenáře do děje a nenechá ho vydechnout do posledního řádku. Niedl je také autorem velmi zdařilých detektivních thrillerů Pohled šelmy, Štvanice nebo Platnéř: Temné uličky pražské z prostředí Starého Města.

Fredrik T. Olsson (2)
Hakan Östlundh (2)
Charles Cumming (2)
Christoffer Carlsson (2)

Christoffer Carlsson

(* 1986, Halmstad, Švédsko)
 

Christoffer Carlsson je švédským autorem kriminálních románů. Jeho knihy se stávají čtenářsky úspěšné po celém světě a dočkaly se řady překladů do cizích jazyků. Za titul Neviditelný muž ze Salemu (česky 2014) obdržel prestižní ocenění Nejlepší švédská detektivka roku 2013 a také cenu Skleněný klíč pro nejlepší skandinávskou detektivku 2014. V roce 2014 složil doktorát z kriminologie na Stockholmské univerzitě, kde v současnosti také přednáší.

Debutoval v roce 2010 románem noir Případ Vincent Franke (česky 2013). Na předešlý úspěch pak navázal thrillerem Jednooký králík (česky 2014), který se odehrává na zdánlivě klidném a pustém venkově uprostřed léta, avšak svou mrazivou náladou se čtenáři zadře až pod kůži.

Zatím posledním vydaným titulem je kritikou velmi oceňovaný román s názvem Neviditelný muž ze Salemu, v němž je vyprávěn velmi silný a napínavý příběh policisty Lea Junkera.

James Carol (2)
James Hankins (2)
Jane Corryová (2)
Janet Evanovich (2)
Janiel Kaffe (2)
Jaroslav Beneš (2)
Jeff Lindsay (2)
Jennifer Hillier (2)
Jens Lapidus (2)
Johan Theorin (2)

Johan Theorin* 3. září 1963, Göteborg

Johan Theorin je současný švédský novinář a spisovatel, autor napínavých krimi románů s autobiografickými rysy. Jeho knižní bestsellery byly vydány ve 20 zemích světa a v roce 2007 obdržel významné ocenění Švédské akademie autorů detektivní literatury za nejlepší detektivní příběh roku.

Již v dětství často a rád navštěvoval ostrov Öland, jehož mystická krajina jej inspirovala při tvorbě románů. Jsou to především podivné příběhy, netradiční folklór a nadpřirozené podtexty, které příběhy z ostrova Öland doprovází. Öland se nachází v Baltském moři a v létě je slunnou a oblíbenou turistickou destinací. V zimě je na ostrově zima, tma a žije zde jen velmi málo lidí. Proměnlivé počasí přináší náhlé vánice, které nemilosrdně devastuje lodě podél východního pobřeží ostrova.

První román Skumtimmen (Mlhy Ölandu) vyšel v roce 2007 a stal se okamžitě knižním bestsellerem. O rok později se na pultech knihkupectví objevilo čtenářsky úspěšné pokračování této volné tetralogie s názvem Smršť, kterou v současnosti uzavírá kniha Mlýny Osudu (vydáno 2013, česky 2014).

John Hart (2)
John Lutz (2)
John Searles (2)
Jussi Adler-Olsen (2)

Jussi Adler Olsen* 2. srpna 1950, Kodaň


Jussi Adler-Olsen je dánský novinář, redaktor, nakladatel a autor kriminálních příběhů ze severského prostředí. Jeho knihy jsou v současnosti čtenářsky velmi úspěšné a často je spojuje tématika psychických poruch a mezinárodních konspiračních teorií.

Dětství prožil jako syn předního sexuologa a psychiatra v oficiálních rezidencích lékařů v několika psychiatrických léčebnách po celém Dánsku. Tato životní zkušenost silně ovlivnila jeho románovou tvorbu. Autorovo specifické smýšlení, smysl pro humor, nadhled a ironie jsou bezpochyby hlavní příčiny čtenářského úspěchu a světového zájmu.

Knižní prvotina Alfabethuset (Abecední dům, 1997) se ihned stala bestsellerem. Navázal na ni romány Og hun takkede guderne (A děkovala bohům, 2003) a Washingtonský dekret ( 2006, česky 2014). Popularitu si získal také rozsáhlou detektivní ságou o kodaňském policejním oddělení Q v čele s hrdinou Carlem Morckem: Žena v kleci (2011), Zabijáci (2012) Vzkaz v láhvi (2013), aj.

Karen Cleveland (2)
Katarína Holetzová (2)
Kathrin Lange (2)
Katrine Engberg (2)
Kay Hooper (2)
Kristina Ohlssonová (2)

Kristina Ohlssonová

(* 2. 3. 1979, Švédsko)

Kristina Ohlssonová je švédská spisovatelka, politoložka a analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) na švédském ministerstvu zahraničních věcí a na švédském Policejním prezidiu. Jako odborník napsala také několik teoretických prací o izraelsko-palestinském konfliktu a zahraniční politice EU.

Debutovala v roce 2009 detektivním románem Nechtění (Askungar). Její druhý román s názvem Sedmikrásky (2010) byl nominován na nejlepší švédský detektivní román roku. Na úspěch předchozích děl navázala tituly Andělé strážní (2014), Oběti ráje (2014) a Davidovy hvězdy (2015).

Detektivní případy Kristiny Ohlssonové se staly čtenářsky populární po celém světě. Záhadné vraždy vyšetřuje legendární komisař Alex Recht, kterému je nápomocen kriminalista Peder Rydh a Fredrika Bergmanová, jejímž záměrem bylo původně stát se houslistkou.

Ladislav Fuks (2)
Lars Kepler (2)

Lars Kepler

Za uměleckým pseudonymem Lars Kepler se skrývá manželská dvojice známých švédských autorů, Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Oba milují napětí a thrillery, proto se rozhodli společně věnovat tomuto žánru a rozvinout jej o nové prvky a zápletky.

Pod pseudonymem sepsali první detektivní román. Jejich identita měla být skryta, aby si je čtenáři nespojovali s předchozí tvorbou. Po obrovském úspěchu první knihy byla dvojice autorů odhalena a nyní pokračuje v tvorbě dalších detektivních příběhů. Manželé v současnosti žijí ve Stockholmu a vychovávají spolu tři dcery.

V roce 2009 byla vydána první kriminální detektivka s názvem Hypnotizér (Hypnotisören), která se ihned stala světovým bestselerem a prodala se do více než třiceti zemí. V této knize byla poprvé představena hlavní postava záhadného švédského vyšetřovatele s finskými předky, Joony Linny.

Příznivci chladné severské krimi ocení i další, dosud vydané knihy, jako je Paganiniho smlouva (Paganinikontraktet), Svědkyně ohně (Eldvittnet) a Písečný muž (Sandmannen). Příběhy se opírají o záhadná tajemství, napínavé kriminální zápletky a nejednoho čtenáře zaujme i nemilosrdné severské prostředí.

Lincoln Child (2)
Linda Howard (2)
Louise Doughty (2)
Lucy Clarkeová (2)
Marcela Remeňová (2)
Marek Bílek (2)
Martin Goffa (2)
Martin Jurík (2)
Martina Cole (2)
Mary Kubica (2)
Matthew Reilly (2)
Michael Koryta (2)
Michaela Beránková (2)
Michal Ajvaz (2)
Michel Bussi (2)
Miroslav Jandovský (2)
Nicci French (2)
Nicci French

Pod pseudonymem Nicci French se skrývá manželská dvojice Nicci Gerrard and Sean French, která spolu píše psychologické thrillery. Manželé jsou od roku 1990 a žijí na východě Anglie.

Nicci Gerrard studovala mimo jiné literaturu na Oxfordu, kterou poté vyučovala v Los Angeles a Londýně. Pracovala také jako redaktorka v několika časopisech a než se vydala na dráhu novinářky na volné noze, založila ženský magazín.

Sean French, stejně jako jeho manželka, studoval literaturu na Oxfordské univerzitě, avšak na půdě této školy se nikdy nesetkali. Již během studia vyhrál literární soutěž a poté se stal novinářem.

Autorská dvojice má na svém kontě již řadu románů, například Bezpečný dům, Pod kůží, Červený pokoj, Bezpečný dům, Ničená láskou, Zlé sny se někdy vracejí, Zlé pondělí, Ztracené úterý nebo Červený pokoj.

Paul Finch (2)
Raphael Montes (2)
Raymond Khoury (2)

Khoury Raymond

(* 1960, Bejrút, Libanon)

Raymond Khoury je známý scenárista a spisovatel, který se proslavil zejména bestsellerem Poslední templář (2006).

Raymond utekl z Libanonu před občanskou válkou, následně vystudoval architekturu a přestěhoval se do Londýna, kde začal pracovat jako architekt. Později začal psát filmové scénáře. Když dopsal epický scénář o hledání ztraceného pokladu templářů, dal jej přečíst svému známému, který navrhl, aby jej proměnil v román. Tento thriller s náboženskou tematikou se následně stal nejprodávanější knihou roku 2006. Po pěti letech pak vyšlo volné pokračování s názvem Spása templářů (2011).

V roce 2012 se na pulty knihkupectví dostal další thriller – Ďáblův elixír, jenž opět navazuje na osudy hrdinů z předchozích templářských románů. O dva roky později byl vydán thriller Rasputinův stín, který je rovněž psán v rychlém tempu a také plný zvratů, intrik i napětí.

Robert J. Mrazek (2)
Robert Louis Stevenson (2)
Ronald Wyeth (2)
Russell Blake (2)
Ryan Gattis (2)
S. K. Tremayne (2)
Sarah Pinborough (2)
Sidney Sheldon (2)
Slim Iceberg (2)
Tomáš Beník (2)
Val McDermidová (2)
Zygmunt Miłoszewski (2)
Daniel Lowly (2)
Hayman James (2)
Peter Adamecký (2)
Will Hill (2)
Jana Abrahamová (2)
Simon Booker (2)
A. F. Bradyová (1)
A. J. Grayson (1)
A.G. Riddle (1)
A.J. Bannerová (1)
A.J. Finn (1)
A.S.A Harrisonová (1)
Adam Brookes (1)
Adam Brooks (1)
Adam Hamdy (1)
Adam Mitzner (1)
Adrian McKinty (1)
Agnes Ravatnová (1)
Agnete Friis (1)
Alan Russell (1)
Alex Berenson (1)
Alexander Söderberg (1)
Amanda Quick (1)
Andrew Michael Hurley (1)
Andrew Peterson (1)
Anna Šuláková (1)
Anna Tellová (1)
Antoine Bello (1)
Antti Tuomainen (1)
Arne Dahl (1)

Arne Dahl

(* 11. 1. 1963, Švédsko)

Jan Arnald, známý pod uměleckým pseudonymem Arne Dahl, je populární švédský spisovatel a novinář. Proslavil se jako autor severské krimi a jeho knihy se dočkaly také velmi úspěšného televizního zpracování. Za svou tvorbu získal několik významných ocenění, jako je například cena Deutscher Krimi Preis, The Swedish Crime Writing Award či Best Swedish Crime Novel Award. Dahlovy thrillery byly přeloženy nejméně do 10 jazyků.

Od roku 2009 začala v českém překladu vycházet kriminální série, v jejímž čele stojí elitní vyšetřovací tým Paula Hjelmema a Kerstin Holmové. V prvním díle s názvem Misterioso (2009) odhaluje pátrací tým vraždu tří obchodníků, kteří byli po pečlivém rituálu popraveni dvěma výstřely do hlavy.

Pokračování Zlá krev (česky 2010) zavádí stockholmskou vyšetřovací skupinu do Ameriky, kde musí vypátrat sériového vraha, jenž trýzní své oběti bolestivým rituálem. Na pultech našich knihkupectví se dále objevily díly této úspěšné ságy thrillerů s názvy - Až na vrchol hory (2013), Evropské blues (2013) a Velké vody (2014).

Arnošt Valeš (1)
August Cole (1)
autoriek kolektív (1)
B. C. Schiller (1)
Barbara Woodová (1)
Barry Eisler (1)
Ben Sanders (1)
Božena Klímová (1)
Bryn Chancellorová (1)
C. E. Tobisman (1)
Camilla Läckberg (1)
Carolina Neurathová (1)
Carter Wilson (1)
D. M. Pulley (1)
Dalibor Kučera (1)
Dalibor Slivinský (1)
Dan Angus (1)
Dan Simmons (1)
Daniel Gris (1)
Daniela Mičanová (1)
Darynda Jonesová (1)
David Baldacci (1)
David Rollins (1)
David Young (1)
Dennis Lehane (1)
Diane Capri (1)
Dick Couch (1)
Dolores Redondo (1)
Elizabeth Peters (1)
Emily Elgarová (1)
Eric Frattini (1)
Erik Larson (1)
Federico Axat (1)
Felicity Everettová (1)
Geir Tangen (1)
Gin Phillipsová (1)
Grady Hendrix (1)
Graeme Burnet Macrae (1)
Graham Masterton (1)
Greer Hendricks (1)
Gregg Hurwitz (1)
Guillaume Musso (1)
Guy Saville (1)
Hakan Nesser (1)

(* 21.února 1950, Švédsko)

Hakan Nesser je učitel a přední švédský spisovatel, autor úspěšné severské prózy s kriminální tématikou. Za své knihy třikrát obdržel významné Ocenění za nejlepší švédskou detektivku a v roce 2000 získal prestižní cenu Glass Key Award. Jeho knihy byly přeloženy do více než 25 jazyků.

Populární detektivní romány spojují postavy vyšetřovatelů Van Veeterena a inspektora Barbarottiho, kteří vyšetřují záhadné a nemilosrdné vraždy v realisticky zachyceném prostředí, inspirovaném švédskými, nizozemskými, německými a polskými reáliemi.

Mezi nejznámější romány patří například Síť (Det grovmaskiga nätet; česky 2012), Čtvrtá oběť (Borkmanns punkt, česky 2013), Hlavolam (Aterkomsten, česky 2014) a Žena s mateřským znaménkem (Kvinna med födelsemärke, česky 2014).

Hana Militká (1)
Hannes Rastam (1)
Hans Koppel (1)
Haylen Beck (1)
Helen FitzGeraldová (1)
Henning Mankell (1)

Henning Mankell

* 3. únor 1948, Stockholm

"I když můj otec zemřel dříve, než byl vydán můj první román, věděl jsem, že ve mě věřil, a byl si jistý, že budu mít úspěch jako spisovatel."

Henning Mankell je přední švédský spisovatel a úspěšný autor populárních detektivních románů, divadelních her a příběhů pro děti. Na svém účtu má více než 40 milionů kusů prodaných knih, které byly přeloženy až do 41 různých jazyků. V roce 2008 se stal devátým neprodávanějším autorem na světě.

V roce 1973 debutoval románem Bergsprängaren (Odstřelovač skal) o dělnickém hnutí ve Švédsku. V tomto roce poprvé odcestoval do Mosambiku, kde v současnosti střídavě žije a pracuje jako ředitel divadla Teatro Avenida.

Velký literární průlom pro Henninga Mankella nastal v roce 1990, kdy poprvé vyšel jeho kriminální román Vrazi bez tváře (Mördare utan ansikte) v čele s novým hrdinou, policejním superintendantem Kurtem Wallanderem. Tato kniha získala ocenění Akademie švédských autorů detektivní literatury a ještě téhož roku i cenu Švédské akademie pro kriminální literaturu Skleněný klíč za nejlepší skandinávskou detektivku. Mankell následně pokračoval v sérii úspěšných detektivních příběhů i s hlavní postavou, slavným Kurtem Wallanderem.

Charlie Greenberg (1)
Chloe Espositová (1)
Chloe Palov (1)
Christina Doddová (1)
Christopher Golden (1)
Iain King (1)
Ingar Johnsrud (1)
Inna Rottová (1)
Ira Levin (1)
Isaac Adamson (1)
J. Sydney Jones (1)
J.D. Robb (1)
Jack Grimwood (1)
Jackie Collins (1)
James Hazel (1)
Jan Němec (1)
Jan Otčenášek (1)
Jaroslav Kmenta (1)


(* 16. února 1969 Nymburk)

Jaroslav Kmenta je český investigativní novinář, spisovatel a bývalý redaktor deníku Mladá fronta DNES. V roce 2005 založil vlastní nakladatelství JKM. Za dlouhodobou a investigativní žurnalistiku obdržel v roce 2010 Cenu Karla Havlíčka Borovského.

„Proč je dobré mít v redakci Jaroslava Kmentu? Protože ho nikdo nemá rád… Tedy přesněji, nemá ho ráda drtivá většina politiků, ať zprava nebo zleva. To může být důkazem, že svou práci investigativního reportéra dělal dobře a navíc nestranně.” - Robert Čásenský, bývalý šéfredaktor deníku MF DNES.

Do literatury vstoupil svými vnitropolitickými kauzami, ve kterých odhaluje zájmy podnikatelských i mafiánských kruhů a zabývá se problémy české korupce. Širokou veřejnost zaujal především trilogií s názvem Kmotr Mrázek (I–III), která vycházela od roku 2007. Knihy odhalují tajný život vládce českého podsvětí, Františka Mrázka, a jsou detailně zaměřeny na růst organizovaného zločinu ve státní správě a politice.

Jean-Luc Bizien (1)
Jennifer L. Armentrout (1)
Jennifer Skutelsky (1)
Jenny Milchman (1)
Jeroen Windmeijer (1)
Jessica Knollová (1)
Jiří Mazurek (1)
Jitka Saniová (1)
Jitka Světničková (1)
Joe Hill (1)
Johanna Holmströmová (1)
John Connolly (1)
John Fowles (1)
John Fowles

(* 31. března 1926 - 5. listopadu 2005)

John Robert Fowles byl britský romanopisec a esejista. Na oxfordské univerzitě vystudoval Francouzský jazyk a literaturu. Zde také poprvé začal uvažovat o dráze spisovatele. Po studiu nastoupil jako učitel na Univerzitě v Poitiers a po roce odjel na řecký ostrov Spetsai vyučovat angličtinu.

Fowlesova tvorba se řadí na pomezí modernismu a postmodernismu. Odráží se v ní vliv mimo jiné spisovatelů Jeana Paula Sartra a Alberta Camuse, ačkoli se s nimi neztotožňoval ve všem. Byl jedním z mála autorů, kterým se podařilo skloubit náročnou literaturu a přední příčky prodejnosti. Časopisem Times byl zařazen mezi 50 nejvýznamnějších britských spisovatelů po roce 1945.

Jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků a některé se dočkaly filmového zpracování. Proslavil se především trojicí prvních románů Sběratel, Mág, pro který byl inspirací jeho pobyt v Řecku, a Francouzova milenka. Všechny tři romány byly zfilmovány, filmová verze Mága však nebyla širokou veřejností přijata kladně. Oproti tomu film Francouzova milenka byl nominován na Oscara.

John Le Carré (1)
John Marrs (1)
John Renehan (1)
John Sandford (1)
Jon Steele (1)
Jonathan Kellerman (1)
Jorge Fernández Díaz (1)
Jorgen Brekke (1)
Jorn Lier Horst (1)
Josef Fučík (1)
Julián Sánchez (1)
K. L. Slater (1)
Karel C. Grig (1)
Karel Cubeca (1)
Karla Pelikánová (1)
Katarzyna Puzyńska (1)
Kate Hamer (1)
Kateřina Pešková (1)
Kathy Reichs (1)
Ken McClure (1)
Kendra Elliot (1)
Kerstin Ekmanová (1)
Kristen Orlando (1)
Kristina Hlaváčková (1)
Ladislav Szalai (1)
Lauren Beukesová (1)
Laurent Binet (1)
Lavie Tidhar (1)
Lenona Štiblaríková (1)
Liv Constantine (1)
Liz Lawler (1)
Louise L. Hay (1)
Luca D'Andrea (1)
Lucie Whitehouseová (1)
Lukáš Jurík (1)
M. R. Carey (1)
M. R. Hall (1)
Magda Stachula (1)
Magdaléna Lunáková (1)
Mai Jia (1)
Manuela Martini (1)
Margaret Way (1)
Marit Reiersgårdová (1)
Mark E.Pocha (1)
Mark Maria Kraft (1)
Markéta Harasimová (1)
Markéta Šichtařová (1)
Markus Heitz (1)
Mart Eslem (1)
Martin Láníček (1)
Martin McGartland (1)
Martina Rüter (1)
Martyn Waites (1)
Matěj Soukup (1)
Mats Olsson (1)
Maxi Marysko (1)
Michael Dobbs (1)
Michael Grant (1)
Michael Kardos (1)
Michael Žantovský (1)
Michaelle Adams (1)
Michal Kratochvíl (1)
Michelle Francesová (1)
Michelle Knight (1)
Michelle Richmond (1)
Michelle Sacks (1)
Mikael Niemi (1)
Mikaela Bley (1)
Mike Carey (1)
Milan Syruček (1)
Miloslava Rýznarová (1)
Mindy Mejia (1)
Mirko Zilahy (1)
Monica Kristensen (1)
Monika Maratová (1)
MUDr. Jana Rečková (1)
Neil Cross (1)
Ninni Schulman (1)
Norbert Ölvecký (1)
Nuala Ellwood (1)
Ola Larsmo (1)
Patrick Lee (1)
Paul Cleave (1)
Paula Daly (1)
Pavel Frýbort (1)
Pavel Jansa (1)
Pavel Mandys (1)
Pavel Renčín (1)
Peggy Blair (1)
Pekka Hiltunen (1)
Peter Dempf (1)
Peter Swanson (1)
Petr Prouza (1)
Petr Tesař (1)
Pett Gry (1)
PhDr. Arnošt Vašíček (1)
R. A. Keith DeCandido (1)
R.J. Pineiro (1)
Radek Stavěl (1)
Richard Sklář (1)
Robert Bryndza (1)
Robert Crais (1)
Robert Dugoni (1)
Robert Kirkman (1)
Robert Kurson (1)
Roger Smith (1)
Roman Cílek (1)
Ruth Ware (1)
Ružena Scherhauferová (1)
Sabine Durrantová (1)
Scott McEwen (1)
Scott Turow (1)
Sebastian Rainer (1)
Sergej Kuzněcov (1)
Simon Scarrow (1)
Soňa Rebrová (1)
Spider Robinson (1)
Stanislav Brabec (1)
Steffen Jacobsen (1)
Steinar Bragi (1)
Stephen Williams (1)
Stephenie Meyerová (1)
Sue Graftonová (1)
Sylvain Reynard (1)
Štěpán Kučera (1)
Štěpán Šimek (1)
T. R. Richmond (1)
Thomas Engström (1)
Thomas Rydahl (1)
Tilly Bagshawe (1)
Tim Johnston (1)
Tim Lebbon (1)
Tom Bale (1)
Tom Clancy (1)
Tom Harper (1)
Tomáš Boukal (1)
Tony Parsons (1)
Tore Renberg (1)
Tove Alsterdal (1)
Ulrike Bliefert (1)
Václav Votruba (1)
Veronika Bicker (1)
Viet Thanh Nguyen (1)
Vilmos Kondor (1)
Vita Jamborová (1)
Vítězslav Jareš (1)
Vladimír Körner (1)
Vojtěch Filip (1)
Wilbur Smith (1)

Wilbur Smith

(* 9. 1. 1933, Severní Rhodesie, Zambie)

Wilbur Smith, celým jménem Wilbur Addison Smith, je anglicky píšící spisovatel, autor dobrodružných románů z afrického prostředí. Některé jeho tituly se rovněž dočkaly filmového zpracování, jako je například snímek Planoucí pobřeží (1991), Lovci diamantů (2001) aj.

Světový úspěch zaznamenala zejména sága vyprávějící o starověkém Egyptě – Řeka bohů (I – IV), jejíž první díl poprvé vyšel v originále v roce 1993. Mezi další populární tituly, které byly přeložené do českého jazyka, patří například romány Píseň slonů (1991), Lovci diamantů (1995), Diamantová cesta (2002), Bludný kruh (2013) či napínavý příběh zaoceánské lodi s názvem Nenasytný jako moře (2014).

Knihy Wilbura Smithe si získaly čtenáře po celém světě. Dobrodružné romány vynikají autentickým vylíčením afrických reálií a místních obyvatel, krásami exotické krajiny, tajemnou mytologií a strhujícími zápletkami.

William Boyd (1)
Winnie M Li (1)
Yossi Ghinsberg (1)
Yrsa Sigurdardottir (1)
Zdenka Hamerová (1)
Zuzana Kaiserová (1)
Zuzana Pospíšilová (1)
Jeho Svatost Dalajlama (1)
Metaphwar (1)
Allen Eskens (1)
Geoffrey Household (1)
Melinda Leigh (1)
Vince Flynn; Kyle Mills (1)
Derek B. Miller (1)
Gabrielle Roth (1)
James Grady (1)
Jan Sviták (1)
Jay Bonansinga (1)
Jiří Pabián (1)
Ladislav Hohoš (1)
M.J. Arlidge (1)
Mark Dawson (1)
Marshall Karp (1)
Regina Andrásová (1)
Stefan Spjut (1)
Viliam Klimáček (1)
Vladimír Kalina (1)
Svatopluk Doseděl (1)
Anne Blankmanová (1)
Simon Tolkien (1)
Alex Marwood (1)
Marta Gergelyová (1)
Juraj Thal (1)
Jišaj Sarid (1)
Hanna Lindberg (1)
Caroline Erikssonová (1)
Stephanie Oakesová (1)
Marek Hnila (1)
Zoran Ćirić (1)
Richard Price (1)
Scott Bergstrom (1)
Michelle Adams (1)
Nigredo (1)
Jimmy Lindgren (1)
L. S. Hawker (1)
Nicolas Tackian (1)
Catie Dolan-Leachová (1)
Dávid Winkler (1)
Joan Chaneyová (1)
Jonas Bonnier (1)
J. D. Barker (1)
Remigiusz Mróz (1)
Abby Geniová (1)
Jazyk
cs (535)
cz (123)
en (1)
sk (66)
česky (1)
Počet stran
0 stran
1 319 stran

Rok vydání
2000
2018

Série
Jack Reacher (6)
John Corey (5)
Jason Bourne (5)
Robert Hunter (5)
Milénium (5)
Detektiv Tom Douglas (4)
Mitch Rapp (4)
Čínské thrillery (4)
Lacey Flint (4)
Případy Kate Burkholderové (4)
Jefferson Tayte (3)
Jack Caffery (3)
Sigma Force (3)
Pendergast (3)
Krev na sněhu (3)
David Raker (3)
Alvarezová & Pescoliová (3)
Lang Reilly (3)
Mafiáni (3)
Akta NUMA (3)
Fox & O'Hareová (2)
Frederik Broman (2)
Inspektor Pekkala (2)
Jet (2)
Cecilie Lundová (2)
Bill Hodges (2)
Martin Servaz (2)
Klara Walldeén (2)
Jefferson Winter (2)
David Trevellyan (2)
Osm světů (2)
Joseph O'Loughlin (2)
Agent Erns Grip (2)
Všemi dary obdarovaná (2)
Sběratel (2)
Falzifikátoři (1)
Fredrika Bergmanová a Alex Recht (1)
Harry Svensson (1)
Noah Bishop, agent FBI (1)
Padrino Krejčíř (1)
Paul Hjelmem (1)
Prokletí městečka Palokaski (1)
Příběhy každodenní magie (1)
Smrtící… (1)
Tajemství kostí (1)
Vin Cooper (1)
Žena v černém (1)
Harry Hole (1)
Kenzie & Gennarová (1)
Strážce duší (1)
Will Trent (1)
Caedmon Aisquith (1)
Öland (1)
The Walking Dead (1)
Alex Delaware (1)
Temperance Brennanová (1)
Carl Morck (1)
Department 19 (1)
Teodor Szacki (1)
Katie Maguireová (1)
Frank Quinn (1)
Hřiště (1)
Florentská trilogie (1)
Ostrov Lewis (1)
Detektiv Joona Lina (1)
Tucker Wayne (1)
Gideon Crew (1)
Brinkmannová (1)
Francis Urquhart (1)
Michael Sander a Lene Jensenová (1)
Elitní sniper (1)
Miko Syrový (1)
Jacobsen a Roedová (1)
Jeremy Logan (1)
Relikvie (1)
Kryptolog William Sandberg (1)
Jack Reacher (SK) (1)
Detektiv Sean Duffy (1)
Krev za krev (1)
Typ
E-kniha (18)
Zobrazit položky
Muž, který hledal svůj stín
Elektronická kniha – Pátý díl jedné z nejúspěšnějších thrillerových sérií Milénium – autor David Lagercrantz

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21599
Počátek
Elektronická kniha - Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě. - autor Dan Brown, 416 stran

269,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22156
Noc
Elektronická kniha - Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. - autor Bernard Minier, 536 stran

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25435
Za zavřenými dveřmi
Elektronická kniha - Psychologický thriller, který ohromil celý svět. Dokonalé manželství nebo dokonalá lež? - autor B. A. Paris, 264 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21813
Manželka mezi námi
Elektronická kniha - Která je ta druhá? Psychologický thriller o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. - autor Greer Hendricks, 368 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26520
Tíha nenávisti
Elektronická kniha - Senzační a temný psychologický krimithriller oceňovaného autora - autor John Hart, 432 stran

220,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20709
Lovec králíků
Elektronická kniha - Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým knižním trhákem o komisaři Joonovi Linnovi - autor Lars Kepler, 560 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20575
Kruh
Elektronická kniha - Druhý díl detektivní trilogie, jež se stala bestsellerovou senzací nejen ve Francii! - autor Bernard Minier, 640 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18130
Trhlina
Elektronická kniha - Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Strhující hororový příběh nechává na čtenáři, aby našel odpověď. - autor Jozef Karika, 336 stran

239,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22401
Zkurvenej příběh
Elektronická kniha - Nechte se polapit mistrovstvím slova a dechberoucím příběhem autora krimi bestsellerů. Získalo cenu Cognac za nejlepší francouzský román roku 2016. - autor Bernard Minier, 624 stran

219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20971
Říjnový seznam
Elektronická kniha - Neobyčejný krimiromán jehož začátek najdeme na jeho konci. Deaver převrací pravidla žánru na hlavu - autor Jeffery Deaver, 360 stran

Říjnový seznam - Jeffery Deaver
-47%
-47% 149,-
79,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12024
Zlomené srdce
Elektronická kniha - Napínavý román od nové hvězdy moderního thrilleru. Myslela si, že svého manžela zná. Jenže celý jejich život byla lež... - ze série David Raker, autor Tim Weaver, 494 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24563
Hon na mrtvého
Elektronická kniha - První případ Davida Rakera, specialisty na pátrání po pohřešovaných osobách. - ze série David Raker, autor Tim Weaver, 400 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26025
Temné říční proudy
Elektronická kniha - Zhluboka se nadechni. Zadrž dech. A vydrž co nejdéle… - autor Sharon J. Bolton

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25444
Běžkyně
Elektronická kniha ze série Čínské thrillery, autor Peter May, 384 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26370
Obětina
Elektronická kniha - Rituální vražda nebo jen brutální vrah? Propracovaná detektivka - autor S. J. Bolton, 528 stran

Obětina - S. J. Bolton
-56%
-56% 179,-
79,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12608
Železný dům
Elektronická kniha - Thriller o dvou bratrech, které osud po letech svede dohromady. Od oceňovaného autora bestselleru Tíha nenávisti. - autor John Hart, 432 stran

220,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22590
Údolí mrtvých
Elektronická kniha ze série David Raker, autor Tim Weaver, 496 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26775
Ledové sestry
Elektronická kniha - Mrazivý thriller, který budete milovat, nebo vášnivě nenávidět. To vše závisí na úrovni vašeho strachu - autor S. K. Tremayne, 336 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24780
Koruna démonů
Elektronická kniha ze série Sigma Force, autor James Rollins, 360 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26494
Má ji rád, nemá ji rád
Elektronická kniha - I sérioví vrazi mají své fankluby. Krimithriller stále oblíbenější autorky. - autor S. J. Bolton, 560 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21785
Zloba
Elektronická kniha - Dvě ženské hlavy bez těla… to je jen začátek! - autor Chris Carter

139,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18239
Štvanec
Elektronická kniha - Napínavý krimi thriller kritikou i čtenáři oslavovaného australského autora. - autor Michael Robotham, 496 stran

Štvanec - Michael Robotham
-43%
-43% 439,-
249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26658
Ta druhá
Elektronická kniha - Psychologický thriller odhaluje šokující rodinné tajemství - autor Michelle Adams, 352 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22458
Sharon Boltonová v Praze představí svou novou knihu Temné říční proudy Sharon Boltonová, uznávaná autorka krimirománů a tvůrkyně oblíbené série o vyšetřovatelce Lacey Flintové...
Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...
Program Kniha ti sluší se každoročně věnuje podpoře české literární produkce. Jestliže je četba i vaší...
e-knihyNový psychologický thriller B. A. Paris – V pasti lží Dá se vůbec ještě něco dělat, když nemůžete věřit ani sami sobě? Temná noc, žena v autě, zaváhání...
Americký spisovatel Dan Brown napsal pro fanoušky historických thrillerů další knihu o dobrodružství...
Připravili jsme pro vás výběr knižních novinek pro rok 2017. Nejočekávanější je Žízeň od Joa Nesboho...
Více článků Všechny články

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 1 hodinou objednal Martin, Šternberk
Před 1 hodinou objednala Jitka, Liteň
 
Nepřítel státu Ihned ke čtení
169,-Před 1 hodinou objednala Jitka, Liteň
 
Koruna démonů Ihned ke čtení
199,-Před 1 hodinou objednala firma
 
Zlomené srdce Ihned ke čtení
199,-Před 2 hodinami objednala firma
 
Počátek Ihned ke čtení
269,-Před 2 hodinami objednala Jana, Olomouc
 
Májové růže Ihned ke čtení
199,-Před 10 hodinami objednala Romana, Praha 1
Před 10 hodinami objednala firma, Praha 9
 
Petrova zpověď Ihned ke čtení
169,-Před 10 hodinami objednala firma, Praha 9
 
Slib mlčení Ihned ke čtení
199,-Před 11 hodinami objednala firma, Ústí nad Labem
 
Popravčí Ihned ke čtení
169,-Před 12 hodinami objednala Martina, Praha 9 - Újezd nad Lesy
 
Nepřítel státu Ihned ke čtení
169,-Před 12 hodinami objednal Roman, Praha 6
 
Štvanec Ihned ke čtení
249,-
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB2
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi