Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Rychlé dárky do obálky Šikmý kostel 2

Podívejte se na 11 titulů pro Velký audioknižní čtvrtek 2017

Zobrazit katalog
Podívejte se na 11 titulů pro Velký audioknižní čtvrtek 2017

Popularita audioknih neustále roste. O další zvýšení jejich oblíbenosti se chce 2. listopadu postarat i Velký audioknižní čtvrtek. Jedná se o propagační akci přinášející na pulty knihkupectví 11 jedinečných titulů. Najdete mezi nimi klasickou americkou sci-fi, sondu do života taxikáře v New Yorku, nový díl historické ságy o století husitů, drama od jednoho z nejprodávanějších autorů současnosti i výpravu do hlubin ruského člověka od držitelky Nobelovy ceny za literaturu.

Velký audioknižní čtvrtek

Představujeme 11 titulů z Velkého audioknižního čtvrtka

Přinášíme profily celé jedenáctky audioknih ve Velkém audioknižním čtvrtku. Kteroukoli z nich si můžete koupit na portálu Alza Media.

Iva Pekárková: Dej mi ty prachy

Dej mi ty prachyJaké to je pracovat v New Yorku jako taxikář? Možná nebezpečné, náročné a špatně placené, ale určitě se jedná o úžasnou možnost, jak „Velké jablko“ pořádně poznat ze všech jeho stránek. Zvláště pro cizince, pro Středoevropana, který ho dříve znal jenom z pohlednic. Iva Pekárková, prozaička, publicistka a překladatelka, se do takové role dostala a posluchačům nyní své zkušenosti předkládá formou milostného dopisu adresovaného největšímu městu USA. Unikátní mozaika Dej mi ty prachy v podání Ireny Kristekové je poctou všem newyorským zákoutím a právem z ní čerpá řada odborníků se zájmem o detaily života v desetimiliónové aglomeraci pod mrakodrapy.

Více o audioknize Dej mi ty prachy.

John Wyndham: Den trifidů

Den trifidůKdo je největším nebezpečím pro lidstvo? Roj zelených meteoritů, měnící lidské bytosti na stádo nevidomých, útočící zmutované průmyslové rostliny zvané trifidi, nebo to je… lidstvo samotné? John Wyndham napsal klasiku sci-fi žánru už v roce 1951 a přesto stále nepostrádá na aktuálnosti, ani na dramatičnosti. Ve Dni trifidů lidé, paralyzovaní slepotou a kráčejícími květinovými monstry, bojují o přežití. Ve výtečném podání Norberta Lichého můžete sledovat, jak se skupinka mužů a žen se zachovaným zrakem vypořádá s nutností doslova jiného pohledu na svět a řešením úplně nových problémů. A módní zombie apokalypsy jsou proti tomu jen slabou pouťovou atrakcí.

Více o audioknize Den trifidů.

Světlana Alexijevičová: Doba z druhé ruky

Doba z druhé rukyObsah audioknihy s podtitulem „Konec rudého člověka“ má několik rovin. Ukrývá dramatické, většinou tragické příběhy skutečných lidí, kteří je prožili jako občané Sovětského svazu. Zároveň jsou sondou do období budování komunismu, symbolizovaného na jednu stranu nehraným nadšením a na druhou zastrašováním, násilím a likvidací. V Době z druhé ruky se však hodně dozvíte i o pádu sovětského impéria, o rozčarování z dalšího vývoje a o důležitých historických souvislostech. Běloruská spisovatelka Světlana Alexijevičová, držitelka Nobelovy ceny za rok 2015, stvořila mnohonásobně oceněnou sondu do duše ruského člověka, formované Stalinem, gulagem, Černobylem, Čečnou a jinými zkušenostmi. V interpretaci Vandy Hybnerové, Daniely Kolářové, Hany Maciuchová či Lenky Vlasákové se jedná o skutečně mimořádnou záležitost.

Více o audioknize Doba z druhé ruky.

Vlastimil Vondruška: Husitská epopej V.

Husitská epopej V.Že vás dějepis ve škole nikdy nebavil? Od Husitské epopeje jednoho z našich nejúspěšnějších autorů Vlastimila Vondrušky se neodtrhnete. Barvitou, přitom dostupnou a formou v ní přibližuje vývoj husitského hnutí od jeho úplných počátků a při tom nezapomíná na osudy obyčejných lidí. V pátém dílu s podtitulem „Za časů Ladislava Pohrobka“ vás zavede do období mezi lety 1450 a 1460. O několik staletí nazpět se přenesete v poutavém podání Jana Hyhlíka a dozvíte se o smrti posledního z Lucemburků, o nástupu Jiřího z Poděbrad na královský trůn i o novém kole náboženských válek mezi katolíky a protestanty.

Více o audioknize Husitská epopej V.

Paolo Coelho: Jedenáct minut

Jedenáct minutPříběhů o tom, jak se prostá dívenka vydala za svým snem, aby po setkání s krutou realitou prozřela a obrátila se doslova na „pravou cestu“, je nepřeberné množství. Málokdo však dokáže z tématu vyčarovat vyprávění plné životního moudra, jemné poetiky a silných osudů jako Paolo Coelho. Brazilský literární kouzelník, jeden z nejprodávanějších autorů současnosti, v Jedenácti minutách přináší originální a smělý příběh o rozmanitých tvářích lásky – o jeho poselství však budete přemýšlet mnohem déle. Čte známá rozhlasová herečka Dana Černá.

Více o audioknize Jedenáct minut.

Ladislav Fuks: Myši Natálie Mooshabrové

Myši Natálie MooshabrovéVdova Mooshabrová se bojí myší a snaží se je lapat do pastí. Nebo má spíše zlé děti? Proč by ale potom chtěla vraždit cizí ratolesti? Snad ze soucitu k ostatním rodičům? Možná však, že to je všechno úplně jinak. Vítejte ve světě Ladislava Fukse, jehož román Spalovač mrtvol se stal symbolem kulturní revolty proti socialistickému marastu v 60. letech. V Myších Natálie Mooshabrové (v přednesu Jiřího Ornesta) spojuje žánry hororu, grotesky a fantastické pohádky, aby vyústily v jednu lidskou tragédii a zároveň v obžalobu totalitního režimu. Recenzenti na Databazeknih.cz o takový svět výstižně charakterizují jako „evidentně nereálný, přestože jeho jednotlivé prvky nereálné nejsou“ a „bez jistoty, jestli je náš – a pokud ano, není to dobrá zpráva.“

Více o audioknize Myši Natálie Mooshabrové.

Mark Haddon: Podivný případ se psem

Podivný případ se psemChristopher Boon. Chlapec. 15 let. Autista. Matematický génius. Co udělá, když najde vidle zapíchnuté do psa? Jako správný obdivovatel Sherlocka Holmese se pustí do pátrání po pachateli ohavného činu. Je zřejmé, že se mu to nejenom povede, ale navíc ještě vyřeší problémy svých rodičů. Anglický spisovatel Mark Haddon příběh zpracoval natolik výjimečným způsobem, že novela na pomezí detektivky a parodie byla ve Velké Británii zvolena Knihou roku 2003. Audioknihu s Podivným případem se psem čte populární mladý herec Matouš Ruml.

Více o audioknize Podivný případ se psem.

Kolektiv: Povídky z kavárny

Povídky z kavárnyPřeneste se do časů první republiky a poslechněte si povídky a fejetony od nejslavnějších tuzemských spisovatelů té doby. Příjemné okamžiky s přeborníky v užívání naší mateřštiny umocňují pětice předních herců, která jejich nadčasové příběhy oživila. Obsahem Povídek z kavárny jsou texty Kdybych a Sníh od Karla Čapka (oba čte Josef Somr), Kterak pan Patera na Nový rok o dva štamgasty přišel (čte Jan Kanyza) a Pražský Sherlock Holmes (čte Jiří Dvořák) od Eduarda Basse, Můj obchod se psy (čte Ladislav Frej) a Silvestr abstinentů (čte Martin Stránský) od Jaroslava Haška a také Kavárna od Karla Poláčka (čte Jan Kanyza).

Více o audioknize Povídky z kavárny.

Vlastimil Vondruška: Nepohřbený rytíř

Nepohřbený rytířDruhá audiokniha v nabídce od Vlastimila Vondrušky. Autor Hříšných lidí Království českého, Přemyslovské epopeje či cyklu s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu se opět věnuje svému oblíbenému žánru historické detektivky. Drama o Nepohřbeném rytíři vychází z prvního dílu knižní předlohy (rok vydání 2006), do zvukové podoby ho namluvil Jan Hyhlík a zahajuje novou sérii zvláštních renesančních zločinů Letopisy královské komory. Podaří se v něm Jiřímu Adamovi z Dobronína, písaři královské komory, vyřešit podivnou smrt zemana, znepřáteleného se svým vlivným sousedem?

Více o audioknize Nepohřbený rytíř.

James Patrick Donleavy: Dáma, která měla ráda čisté záchodky

Dáma, která měla ráda čisté záchodkyProč se vyplatí používat pouze skutečně čisté záchody? Na první pohled se to sice nezdá, ale jedná se o přesný opak neveselého, dobrovolného konce, do kterého se řítí čtyřicátnice Jocelyn Guenevere Marchantierová-Jonesová. Na začátku je rozpad vztahu a vstřebání faktu, že dospělé děti už maminku nepotřebují, na konci hrdinku čeká… to už si však poslechněte sami. Dámu, která měla ráda čisté záchodky od význačného amerického spisovatele irského původu Jamese Patricka Donleavyho (1926-1917) výtečně interpretují Jiří Dvořák, Jan Hartl a Petra Špalková.

Více o audioknize Dáma, která měla ráda čisté záchodky.

James Patrick Donleavy: Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky

Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídkyPodle povídky o Podivuhodném případu Benjamina Buttona vznikl úspěšný celovečerní film stejného jména s Bradem Pittem a Cate Blanchetovou v hlavních rolích. Rozhodně se však vyplatí poslechnout si též audioknihu v podání Michala Dlouhého. Legendární spisovatel Francis Scott Fitzgerald do ní vložil humor i tragiku, vtip i zklamání, grotesku i vážnost života. Možná o to silněji máte příležitost uvědomit si pomíjivost lidského života a vychutnávat si všednosti, které přináší. Součástí audioknihy jsou i další dvě povídky Myslí si, že je báječný a Polapený stín v přednesu Rudolfa Pellara.

Více o audioknize Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky
Audiokniha MP3 - Povídky Francise Scotta Fitzgeralda jsou psány „lehkým perem“ a s vtipným nadhledem. Pojednávají o životních zkouškách, fiktivních i těch skutečných. - Francis Scott Fitzgerald, čte Michal Dlouhý, Rudolf Pellar, 2 hod. 35min.

199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A676
Dáma, která měla ráda čisté záchodky
Audiokniha MP3 - Příběh ženy, které se ve třiačtyřiceti letech stalo to, co potkává mnoho lidí v tomto věku – opustí ji životní druh a dospělé děti vyletí z hnízda. - James Patrick Donleavy, čte Jan Hartl,Jiří Dvořák,Petra Špalková, 2 hod. 7min.

209,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A669
Podivný případ se psem
Audiokniha MP3 - Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. - Mark Haddon, čte Matouš Ruml, 7 hod. 13min.

269,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A663
Nepohřbený rytíř
Audiokniha MP3 - Zahajující díl kriminální řady, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny renesančních Čech a Moravy. - Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc., čte Jan Hyhlík, 5 hod. 1min.

249,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A662
Dej mi ty prachy
Audiokniha MP3 - Audiokniha koncipovaná jako milostný dopis městu New York od řidičky žlutých taxíků. - Iva Pekárková, čte Irena Kristeková, 9 hod. 37min.

249,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A661
Jedenáct minut
Audiokniha MP3 - Proslulý brazilský spisovatel se ve svém románu inspiroval příběhem mladé Brazilky. - Paulo Coelho, čte Dana Černá, 7 hod. 40min.

249,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A660
Husitská epopej V.
Audiokniha MP3 - Audioverze pátého dílu velkolepé historické ságy. - Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc., čte Jan Hyhlík, 28 hod. 12min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A659
Myši Natálie Mooshabrové
Audiokniha MP3 - Temný až hororový příběh chudé vdovy Natálie Mooshabrové se odehrává ve fantastickém světě ovládaném diktátorem. - Ladislav Fuks, čte Jiří Ornest, 5 hod. 13min.

229,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A650
Doba z druhé ruky
Audiokniha MP3 - Četba z knihy oceněné Nobelovou cenou za literaturu za rok 2015. - Světlana Alexijevičová, čte Hana Maciuchová, Helena Dvořáková, Vanda Hybnerová, Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková, Apolena Veldová, Hana Kofránková, 4 hod. 12min.

229,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A649
Den trifidů
Audiokniha MP3 - Audiokniha roku 2017: Nejlepší interpret. Klasika sci-fi literatury. Rej zelených meteoritů, který přiláká zraky mnoha lidí, je to poslední, co uvidí, než jsou stiženi slepotou. - John Wyndham, čte Norbert Lichý, 6 hod. 15min.

229,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A648
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi