Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

Alza days prosinec Alza days prosinec

Na měřicí přístroje Bosch je vždy spolehnutí

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Se stále vzrůstajícími nároky na kvalitu a přesnost stavebních prací na trhu neustále roste poptávka po spolehlivé měřicí technice. S pomocí moderních digitálních nebo laserových měřicích přístrojů Bosch dosáhnete mimořádně přesných výsledků. Postup na vašich projektech s nimi bude rychlejší a efektivnější, což v konečném důsledku přispěje k nemalým úsporám v rozpočtu. Jaké jsou nejzajímavější novinky společnosti Bosch a co vše umí?Merici pristroje Bosch

Kde se měřicí přístroje Bosch hodí?

Lakonicky řečeno – hodí se všude. Trh s měřicí technologií zaznamenává v posledních letech výrazný růst. Jedním z důvodů vzrůstajícího zájmu o měřicí přístroje ve stavebnictví je jejich lepší dostupnost. Využití najdou takřka ve všech stavebních odvětvích. A nejen tam.

i Společnost Bosch je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců laserové a digitální měřicí techniky. Již řadu let zaujímá vedoucí postavení na světovém trhu s elektrickým nářadím. Profesionální měřicí technika i přístroje určené pro domácí kutily tvoří významnou část výrobního portfolia této značky.

Od projektantů a architektů přes drobné řemeslníky a živnostníky až po vedoucí velkých stavebních projektů či třeba odhadce nemovitostí nebo policisty. Všude tam se dnes můžete setkat s digitální a laserovou měřicí technikou. Laserové dálkoměry, křížové lasery nebo digitální detektory nacházejí bohaté uplatnění i v domácnostech, např. při malování, drobných rekonstrukcích nebo při pouhé instalaci nové police.

Laserový měřič Bosch Zamo
Měření s přístroji Bosch je hračka a zvládne je celá rodina.

Stavební měřicí přístroje lze dělit podle druhu jejich využití do několika kategorií. Na stavebním trhu jsou nejčastěji zastoupeny:

  • Přístroje pro měření vzdálenosti,
  • nivelační přístroje,
  • detektory.

Nejčastěji používané dálkoměry dnes pro výpočet vzdáleností využívají odrazu laserového paprsku. Oproti dříve využívané technologii měření pomocí ultrazvuku má laserová technologie rychlejší odezvu při získávání naměřených hodnot, je přesnější a umožňuje měření na delší vzdálenosti. Naměřené hodnoty se díky rozhraní Bluetooth lehce přenáší přímo do aplikace Measuring Master App, kde s nimi lze dále pracovat. To např. znamená, že naměřená data můžete sdílet s kolegy, provádět kalkulace materiálu nebo vytvářet a upravovat plány.

Laserový měřič Bosch GLM 120 C Professional si poradí i v exteriérech

Měření délek, ploch, objemů a sklonů je nyní ještě jednodušší a efektivnější díky novému laserovému měřiči Bosch GLM 120 C Professional. Zařízení je ideální pro veškerá odvětví práce, která se spoléhají na rychlé a přesné měření v interiérech a zejména v exteriérech.

Dříve bylo obtížné přesně identifikovat laserový bod měření v jasných podmínkách nebo na dlouhé vzdálenosti. GLM 120 C Professional je první laserový měřič společnosti Bosch s integrovanou kamerou. Na displeji si přesně označíte bod, který chcete analyzovat – a také přesně změřit na vzdálenost až 120 metrů. Kamera má rozlišení 5 Mpx a pracuje s 3stupňovým zoomem. Uloží až 700 fotek a na displeji zobrazí posledních 50 snímků spolu s naměřenými hodnotami.

Laserove mereni s pristroji od bosch
Díky malým rozměrům není problém měřiče od Bosch nosit stále u sebe.

Laserový měřič Bosch GLM 120 C Professional se ovládá jednoduše. Funkce, které lze vybrat, zahrnují například funkci vytyčování, pomocí které lze velmi rychle měřit a označovat stejné vzdálenosti. Nástroj je také vybaven 360° senzorem, a proto perfektně poslouží i pro měření sklonu nebo jako digitální vodováha. Zařízení se zapíná a vypíná dodatečným měřicím tlačítkem na boční straně. To také spouští měřicí proces, což zaručuje pohodlnou a flexibilní manipulaci v jakémkoli prostředí.

Bosch GLM 120 C přináší řadu novinek

Nově integrovaná uživatelská příručka nabízí pomoc ve formě textů a animací, a to hned při prvním zapnutí nástroje. Novinkou je i automatická detekce měřicího kolíku. Přístroj zjistí, kdy je kolík zcela vytažen, například při měření za rohem. V takovém případě uživatel nemusí nic ručně přepínat, stačí to na obrazovce pouze potvrdit. Tím se minimalizují případné chyby měření.

Uživatel také může pročítat a kontrolovat poslední čtyři měření i aktuální výsledky měření na 2,8palcovém barevném displeji. Displej se automaticky otáčí jako u chytrých telefonů a také využívá stejné technologie LCD. Hodnoty jsou tak snadno čitelné ve všech situacích a v libovolné pozici, a to zejména při používání venku. Díky robustnímu ochrannému sklu může GLM 120 C Professional odolat jakémukoliv použití na staveništi.

Měřicí technika Bosch
Důležitou vlastností měřicích přístrojů Bosch je jejich snadná konektivita.

Zde může uživatel také využít rozhraní Bluetooth pro přenos naměřených dat přímo do aplikace Measuring Master App, kde mohou být dále zpracovávána. Aplikace se používá i jako řídicí jednotka pro GLM 120 C Professional, což znamená, že měření lze provést bez rozmazání a bez jakékoli asistence kolegů. Kromě toho je možné využít interní paměť a pomocí Micro-USB lze data v počítači načíst jako CSV nebo JPEG formát. Aplikace Measuring Master je k dispozici ke stažení zdarma na Apple iTunes a Google Play

Nivelace bude s novými modely Bosch GLL 3-80 hračka

Z kategorie přístrojů určených pro nivelaci stojí za pozornost nová generace čárových laserů Bosch se třemi modely pro vyšší efektivitu práce: Základní model GLL 3-80 Professional a dva propojené modely GLL 3-80 C Professional a GLL 3-80 CG Professional. Tyto lasery jsou celosvětově první čárové lasery, které lze ovládat pomocí aplikace nebo rozhraním Bluetooth. Řemeslníci mohou například zapínat a vypínat čárové lasery pomocí aplikace Bosch Leveling Remote App − bez přímého dotyku s laserem a bez náhodných změn v nastavení při manipulaci s laserem. Kromě toho ovládání pomocí aplikace usnadňuje práci v těžko dostupných místech. Uživatel také může pohodlně nastavit jas pro lepší viditelnost nebo využít úsporného režimu baterie.

Nové modely poskytují informaci o průběhu kalibrace, funkci Cal Guard. Ta je první funkcí vyvinutou společností Bosch, jež informuje uživatele o možných vlivech na kalibraci. Existují různé vnější vlivy, které mohou narušovat kalibraci čárových laserů a nejsou na první pohled vždy patrné. Například pokud byl laser silně otřesený při pádu nebo skladován při teplotě mimo přípustný rozsah, který je −20 °C a 70 °C. V těchto případech laser zobrazí tyto události pomocí červené kontrolky LED, která upozorní uživatele na chyby kalibrace, a tím zajistí přesné výsledky. 

Nivelace s přístroji Bosch
Nivelace je s přístroji Bosch hračka.
i Všechny tři modely projektují v tříčárovém režimu 360°. Obsahují jednu horizontální a dvě vertikální čáry. Vertikální se protínají a každá z nich poskytuje 2 body – jeden na podlaze a jeden na stropě. Vysoce výkonné diody na GLL 3-80 Professional a na GLL 3-80 C Professional zajišťují viditelnost červených laserových linií i v jasných světelných podmínkách. GLL 3-80 CG Professional pracuje se zelenými laserovými čárami, které jsou až čtyřikrát lépe viditelné pro lidské oko než červené laserové linie.

Aplikace poskytuje uživatelům podrobné informace o chybách, což znamená, že je vždy chyba kalibrace dobře viditelná. Funkce Cal Guard také informuje uživatele o uplynutí doporučeného 12měsíčního kalibračního intervalu. Senzory společnosti Bosch neustále monitorují stav měřicího přístroje, i když je vypnutý. Není-li měřicí přístroj připojen ke zdroji energie, bude vnitřní monitorovací zařízení podporovat monitorování po dobu 72 hodin.

Termokamery Bosch mohou předejít případným problémům

Nově mohou uživatelé také využít termokamery Bosch GTC 400 C Professional k dokumentaci na stavbách, pracovat tak efektivněji a šetřit čas. Termokamera vytváří přesvědčivý termální obraz s podrobnými informacemi, a proto pomáhá rychle vyhodnotit situaci. Navíc poskytuje důležité nálezy pro předběžné nabídky a umožňuje kontrolovat výsledky práce.

K čemu všemu lze využít termokameru?

  • Kontrola radiátorů a podlahového vytápění,
  • detekce přehřátí v elektrických instalacích,
  • nalezení tepelných mostů, ztráty energie a zdrojů proudění vzduchu.

Přístroj spolehlivě identifikuje slabá místa a poskytuje řemeslníkům rychlý přehled, např. zajistí, aby při instalaci suchých stěn nedošlo k poškození podlahových topných okruhů. Termokamera pomáhá řemeslníkům v každé fázi jejich projektu. Od zákaznického poradenství s vizualizací problémových oblastí až po přípravné úkoly, jako je kontrola instalace vedení, podrobné zdokumentování a následné vyřešení problému.

Termokamera Bosch GTC 400 C Termokamera GTC 400 C Termokamera Bosch GTC 400 C

S termokamerami od Bosch snadno odhalíte místa, kde dochází k úniku tepla. V konečném důsledku tak můžete ušetřit i nemalé náklady.

Připojení k WiFi umožňuje snadný přenos dat

Termodetektor Bosch GTC 400 C Professional je vybaven technologií WiFi, kterou využívá k vytvoření vlastního hotspotu a připojení k síti. Uživatelé mohou připojit svůj chytrý telefon nebo tablet k přístroji a importovat termální obrazy, a to včetně naměřených dat, do aplikace Bosch Measuring Master App. Tato funkce umožňuje předávat tepelné snímky a naměřené údaje zákazníkům či kolegům. Pořízené snímky mohou být upraveny přímo v aplikaci a lze k nim přidávat i poznámky. Naměřená data tepelných obrazů mohou být přenášena do počítače i pomocí micro USB. Pomocí softwaru GTC Transfer lze data bezplatně editovat a vytvářet výsledné zprávy nebo nabídky.

Při širokém zorném poli 71 stupňů poskytuje termokamera detailní obraz, a to i v případě, že se kamera přibližuje k objektu. U uložených teplotních snímků s rozlišením 160 × 120 odpovídá každý z 19 200 pixelů na 3,5palcovém displeji přesně jednomu měřicímu bodu a poskytuje podrobný, informativní termální obraz. Díky vysoké tepelné citlivosti lze zobrazit i nejmenší teplotní rozdíly.

Ovládání termokamery je intuitivní. Funkci obrazu lze například aktivovat stisknutím tlačítka. Zobrazí se termální obraz v kontextu s původním obrazem, což usnadňuje přiřazení a lokalizaci měření. Chcete-li, aby byly nepatrné teplotní rozdíly nebo kontrasty ještě více viditelné, je možné vybrat si mezi různými barevnými režimy. Termokamera automaticky označí nejchladnější a nejteplejší pixely. Dynamická stupnice se automaticky přizpůsobuje naměřeným minimálním a maximálním hodnotám, ale může být také přesně nastavena na určitou hodnotu pomocí režimu Lock. To poskytuje standardizovanou referenční škálu s identickou vizualizací, která může být užitečná pro měření v několika místnostech s různými teplotami.

Měřicí technika Bosch
Nevíte, zda se vám vyhlédnutá skříňka vejde tam, kde jste plánovali? S měřiči od Bosch ji změříte naprosto přesně.

Dvojité napájení poskytuje uživatelům flexibilitu: Termokameru lze používat jak s vyměnitelnou dobíjecí baterií 12 voltů z řady Professional, tak i se čtyřmi alkalickými AA nenabíjecími bateriemi. Pro použití na stavbách má nástroj IP 53 ochranu proti prachu a vodě.

i Mohlo by vás zajímat

Přesné měření je základem úspěchu. S tím správným vybavením ušetříte nemalý čas a náklady. Přístroje od společnosti Bosch splňují ty největší nároky na profesionální užití, ale upotřebíte je i v rámci domácího kutilství. Vždyť i tam je potřeba měřit přesně. S novinkami od Bosch to bude hračka.

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací