Levé ucho Alza dny 3D soutěž LEGO

Miele Complete C3 Allergy PowerLine (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Sáčkový vysavač Miele Complete C3 Allergy PowerLine slibuje maximální utěsnění celého přístroje pro zamezení úniku jemného prachu. Pokud vás trápí alergie či respirační potíže, vysavač C3 Allergy PowerLine je určený přesně pro vás. Podrobili jsme tento německý vysavač měsíční zatěžkávací zkoušce v domácnosti, kde se o úklid prozatím staral tyčový aku vysavač. Obstál bez ztráty kytičky?

Sáčkový podlahový vysavač Miele Complete C3 Allergy PowerLine recenze

Miele Complete C3 Allergy PowerLine (RECENZE) – OBSAH

 1. Obsah balení
 2. Parametry vysavače Miele Complete C3 Allergy PowerLine
 3. Jak si vede v praxi?
 4. Filtry a utěsnění
 5. 6 různých nastavení výkonu
 6. Zpracování
 7. Celkové hodnocení

Obsah balení

Kromě vysavače vás v balení čeká nerezová teleskopická trubice, velmi ohebná hadice, univerzální podlahová hubice a rukojeť EcoComfort se sacím štětcem. Uvnitř vysavače pak najdete HEPA filtr, sáček HyClean GN a třídílné příslušenství – sací štětec, hubici na čalouněný nábytek a hubici na vysávání spár. Na první pohled jsem byl mile překvapený z rozměrů vysavače, podle obrázků jsem totiž čekal větší a těžší vysavač. Po vybalení na mě čekal relativně kompaktní a lehce ovladatelný přístroj. Miele Complete C3 Allergy PowerLine má celkem 3 gumová kolečka otočná o 360 °, umístěná na ocelových osičkách. Po celém obvodu vysavače je ochranná lišta z měkkého plastu, která má chránit vysavač i nábytek při nárazech. Všechny součástky do sebe krásně zapadají a po „cvaknutí“ máte jistotu, že jsou jednotlivé součástky pevně spojeny.

Balení vysavače Miele Complete C3 Allergy
Uvnitř vysavače pak najdete integrované příslušenství, sáček GN, motorový filtr a vzduchový HEPA filtr.

Parametry sáčkového vysavače Miele Complete C3 Allergy PowerLine

Parametry Miele Complete C3 Allergy PowerLine
Vzduchový filtr HEPA
Třída filtrace H13
Akční rádius 12 m
Stupně výkonu 6
Délka kabelu 8,5 m
Objem prachového sáčku 4,5 l - typ GN
Integrované 3dílné příslušenství Ano + sací štětec na rukojeti
Pogumovaná kolečka Ano
Hmotnost 7,43 kg

Vysávání v praxi

Ze začátku to byl trošku nezvyk, přece jen jsem za sebou dlouho netáhl sáčkový vysavač. Tříbodové řízení a gumová kolečka ale velmi rychle předvedou jeden z hlavních benefitů vysavačů Miele – jejich uživatelský komfort. Vzpomínám si, jak mě maminka vždy upozorňovala, abych náš domácí vysavač posouval za držák na vysavači, což jsem samozřejmě nedělal a několikrát jsem takto vytáhl hadici z vysavače nebo dokonce ulomil nějaký plast. Nehledě na to, že se občas rozhodl vzdorovat a skončil na zádech nebo na boku. V tomto případě za vámi bude vysavač Miele Complete C3 Allergy PowerLine poslušně popojíždět přes hory a doly. Vyvýšený práh překoná s nebývalou elegancí. Ovšem kdybychom měli doma schody, vysavač bych určitě přenášel v náručí.

Náš byt má výměru necelých 70 m2, takže jsem při vysávání používal strategicky umístěnou zásuvku uprostřed obývacího pokoje. Díky 12m akčnímu rádiusu a 8,5 m dlouhému kabelu jsem dokázal projít celý byt bez potřeby přepojení zásuvky. 

Několikrát jsem se přistihl, jak se při vysávání snažím ohnout k nášlapným tlačítkům, abych změnil výkon. Naštěstí jsem se vždy v půlce cesty zastavil a místo toho použil správný prostředek, tedy svou nohu. Pokud jde o uživatelský komfort, na ten má Miele patent - ani jsem nečekal, že zabudovaný štětec v rukojeti EcoComfort se bude tolik hodit. Upřímně, trošku jsem se trápil s jeho vysunutím, což může být mou neohrabaností, jinak jde totiž o perfektního pomocníka k okamžitému vysátí rohů, prostoru za pračkou atd. 

Během společného uklízení jsem nepřišel na žádný nedostatek. Dostal jsem se do míst, kam se s tyčovým vysavačem běžně nedostanu, a díky velkému rádiusu jsem nemusel měnit zásuvku. Zároveň ale musím přiznat jednu utrpěnou ztrátu, během vysávání v koupelně jsem přítelkyni omylem zneškodnil (vysál) mezizubní kartáček. S vysavačem jsme v tom ale celkem nevinně, kartáček na podlaze se totiž rovná téměř jisté pohromě.

Příslušenství sáčkového vysavače Miele Complete C3 Allergy
Příslušenství máte vždy při sobě.
   

i

   

Jak vybrat správný sáček? Stačí se podívat pod kryt prachového prostoru na barvu úchytu pro sáček. Pokud je červený, používejte sáčky HyClean FJM, je-li modrý, používejte HyClean GN.

Sáčky k vysavači Miele Complete C3 Allergy PowerLine
Uvnitř sáčku jsou difuzory, které zajišťují optimální rozmístění nečistot.

Filtrace a těsnění

Když otevřete prostor se sáčkem a filtry, na první pohled rozpoznáte několik těsnících vrstev, které zabraňují únikům jemného prachu. V praxi je to v podstatě takový mix vysavače a čističky vzduchu. Očistu vzduchu zpracovává sestava: prachový sáček, motorový filtr a HEPA filtr H13. Při porovnání s běžnými sáčkovými vysavači je vyfukovaný vzduch u Miele Complete C3 Allergy výrazně příjemnější (bez nepříjemného zápachu). Citlivý radar v podobě mého nosu za celou dobu nezaznamenal zvýšené hodnoty prachových částic v místnosti, kde zrovna probíhalo vysávání. Člověk nemusí být přímo alergik, aby takové vysávání ocenil.

Z pohledu hygienického zacházení nejvíce oceňuji proces výměny sáčku. Při výměně totiž nepřijdete do styku s vysátými nečistotami, a to díky automaticky uzavíratelné klapce.

Filtrace sáčkového vysavače Miele Complete C3 Allergy PowerLine
Na obrázku je vidět gumové těsnění, motorový filtr a vzduchový HEPA filtr.
   

i

   

Pokud vám svým vybavením více vyhovuje jiný z vysavačů Complete C3 a zároveň je pro vás důležitá co nejhygieničtější filtrace vzduchu, stačí přikoupit HEPA filtr. Vysavač vhodný pro alergiky tak lze vytvořit z jakéhokoli modelu řady Complete C3.

 

Výkon

K dispozici je celkem 6 nastavení výkonu, která jednoduše navolíte s pomocí už výše zmíněných nášlapných tlačítek. Na co jsou jednotlivé stupně výkonu vhodné? Nejnižší třeba na vysávání záclon a textilií, druhý na čalouněný nábytek a polštáře, třetí na koberce a běhouny, čtvrtý pro běžné vysávání s nízkým hlukem, pátý na zátěžové koberce a nejvyšší pak na tvrdé podlahy a silně znečištěné koberce. Při prvním spuštění jsem začínal na nejvyšším stupni, ale postupně jsem se dopracoval k stupni výkonu Silence – nabízí takový optimální balanc mezi prouděním vzduchu a hlučností.

Miele Complete C3 Allergy PowerLine recenze Recenze Miele Complete C3 Allergy PowerLine
Vlevo - pomocí nášlapných tlačítek můžete jednoduše zvolit jeden z šesti různých výkonnostních režimů. Vpravo - certifikát TÜV Nord.

Zpracování

Gumová kolečka jsem již zmiňoval výše, opomněl jsem ale fakt, že před každým kolečkem je něco jako rampa, která při překonávání překážek chrání kolečka před poškozením. Co si určitě ještě zaslouží zmínku, je hadice. V místě, kde vstupuje do trubice, je kloub otočný o 360°, což ještě zvýrazňuje pohodlné ovládání. Kromě toho je hadice velmi pevná. Zkuste si ji zmáčknout, protočit nebo za ni podržet vysavač ve vzduchu - bál jsem se, ale zkusil jsem to a vysavač se tvářil jakoby nic! V celkovém provedení vysavače je vidět jasný rozdíl mezi plastem a Plastem. Všechny spoje jsou pevné, neslyším žádné cvakání a nic nepůsobí levným dojmem.

Co k tomu dodat závěrem? Jestli chcete schopný vysavač, který je kvalitně vyroben, ulehčuje život alergikům a k tomu všemu se ještě skvěle ovládá, začleňte Miele Complete C3 Allergy PowerLine do své domácnosti.

Celkové hodnocení sáčkového vysavače Miele Complete C3 Allergy PowerLine

Miele Complete C3 Allergy PowerLine recenze

Miele Complete C3 Allergy PowerLine

Sáčkové vysavače Miele

Sáčkový vysavač Miele Complete C3 Allergy představuje to nejhygieničtější řešení z nabídky sáčkových vysavačů Miele. Díky skvělé ovladatelnosti a poctivému výkonu se ihned stal mou první volbou při domácím úklidu. Na rychlé vysátí nečistot a koberců budu stále využívat služeb tyčového aku vysavače, ale na důkladný úklid už přejdu na sáčkové řešení. Důvod je vcelku jednoduchý - s teleskopickou trubicí mám lepší dosah, takže můžu jednoduše vysát například pod postelí. Pokud se naskytne nějaké to smítko ve vyšších polohách, stačí využít integrovaný sací štětec na rukojeti. Za necelý měsíc relativně častého uklízení se mi ani nepodařilo naplnit celý sáček, což svědčí o jeho dobré kapacitě. Navíc prostor kolem sáčku vypadá stejně jako na začátku - žádná nečistota si nenašla cestičku mimo.

Klady

 • HEPA filtr s třídou filtrace H13
 • Vysoký výkon
 • 6 režimů výkonu
 • 3 možnosti "zaparkování"
 • Integrované příslušenství
 • Snadná obsluha
 • Gumová kolečka
 • Komfortní rukojeť s integrovaným štětcem

Zápory

 • S teleskopickou trubicí není až tak skladný
 • Podlahová hubice nejde rozebrat
4,9 15×
Miele Complete C3 Allergy Powerline + 5letá záruka při současném zakoupení sáčků GN HyClean XXL a následné registraci
Sáčkový vysavač - s kabelem, na všechny druhy podlah, pro alergiky, na vysávání a suché čištění, HEPA filtr, příkon 890 W, hlučnost 77 dB, sběrná nádoba o objemu 4,5 l, ovládání na těle, délka kabelu 8,5 m, akční rádius 12 m, automatické navíjení kabelu, indikátor plného koše, parkovací poloha pro podlahovou hubici, regulace výkonu a měkčená kolečka, s teleskopickou trubicí, s hadicí, se sacím štětcem, rozměry 22,7 × 49,6 cm (V×H), hmotnost 7,43 kg, bílá barva
9 289,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MIESV055
4,7 21×
Miele Complete C3 Cat&Dog Powerline + 5letá záruka při současném zakoupení sáčků GN HyClean XXL a následné registraci
Sáčkový vysavač - s kabelem, na všechny druhy podlah, na zvířecí chlupy, na vysávání a suché čištění, active AirClean filtr, příkon 890 W, hlučnost 76 dB, sběrná nádoba o objemu 4,5 l, ovládání na těle, délka kabelu 8,5 m, akční rádius 12 m, automatické navíjení kabelu, indikátor plného koše, parkovací poloha pro podlahovou hubici, regulace výkonu a měkčená kolečka, s teleskopickou trubicí, se sacím štětcem, rozměry 22,7 × 49,6 cm (V×H), hmotnost 7,26 kg, červená barva
8 989,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: MIESV686
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací