Alzaboxy Výhodné nákupy pro živnostníky

Mobil a kamera: Jsou fotoaparáty levných telefonů opravdu tak dobré?

Zobrazit katalog

Článek

• Autor: Redakce

Doby, kdy si levné telefony vystačily s jednou 8Mpx kamerou, jsou už dávno pryč. Dnešní telefony se snaží potenciální zájemce zaujmout více čočkami, větším rozlišením, obrovským zoomem apod. Není tak problém v nižší třídě najít třeba čtyřnásobný fotoaparát se 48Mpx senzorem. Jsou ale fotoaparáty v levných telefonech opravdu tak dobré? A jak je to doopravdy s lákavými parametry?

iV článku používáme několik fotografií pro přímé srovnání jednotlivých parametrů. Pro použití na webu mají tyto fotografie sníženou kvalitu. Všechny je však najdete v původní kvalitě na Google Disku.

Mobil a kamera

Mobil a kamera – OBSAH

 1. Senzor je alfou a omegou fotografování
 2. Velikost pixelu
 3. Světelnost objektivu
 4. Expoziční čas a světelnost
 5. Pixel binning aneb levná vychytávka pro mobilní telefony
 6. Kvalitní fotomobil ze střední třídy si klidně vystačí s jedním objektivem
 7. Snímání hloubky: software, ToF senzor, nebo LiDAR?
 8. Rozdíl mezi elektronickou a optickou stabilizací je ohromný
 9. Telefony se neustále vyvíjí, a to rapidním tempem

Senzor je alfou a omegou fotografování

Vybíráte telefon podle fotoaparátu? Pravděpodobně okamžitě hledíte na rozlišení jednotlivých objektivů. A není na tom nic špatného, jelikož rozlišení má na kvalitu obrazu nemalý vliv. Jde však jen o jeden z mnoha podstatných faktorů, proto se nespokojte pouze s tímto údajem. Často se totiž můžeme setkat s tím, že telefon s 12Mpx senzorem pořizuje hezčí fotografie než například mobil se snímačem 48Mpx.

Velikost pixelu

Velikost pixelu na snímači je jedním z hlavních důvodů, proč se mobilní kamery stále nemohou běžným fotoaparátům zcela vyrovnat. Vezměme si takový Samsung Galaxy A22. Vcelku levný telefon se 48Mpx hlavním snímačem. Vysoké rozlišení by napovídalo, že kamera bude fotit opravdu skvěle. Pixely na použitém snímači ISOCELL Bright GM2 však mají pouhých 0,8 μm. Průměrné digitální zrcadlovky mají pro srovnání pixely o velikosti 7–8 μm, lepší smartphony okolo 1,4 μm kvůli nedostatku místa. Zjednodušeně řečeno, čím větší je pixel, tím více světla a více dat je schopen pojmout a tím kvalitnější vaše fotografie budou. Kvalitnější snímače u telefonů střední třídy je mívají zpravidla větší.

iVšechny srovnávané snímky jsou pořízeny v automatickém režimu. Tedy tak, jak by fotila většina uživatelů.

A jak se velikost pixelu projeví v praxi? Níže můžete na porovnaných snímcích vidět, že fotografie zachycená snímačem s pixely o velikosti 1,12 μm je po přiblížení nejen méně kvalitní (za což může spíše rozlišení), především je na ní ale mnohem více světelných fragmentů. Ty na fotografii vypadají jako mírně narůžovělý šum. Fotoaparát na těchto místech neměl dostatek světelných informací.

OnePlus 3T velikost pixelu 1,12μm
Samsung Galaxy S20 Plus velikost pixelu 1,8μm

Světelnost objektivu

Světelnost objektivu má obrovský dopad především na focení za horších světelných podmínek. U nás najdete světelnost zapsanou jako poměr, např. f/2. Zde v podstatě nejde o nic jiného než poměr 1 ku 2. Na snímač by tedy při této světelnosti prošla asi polovina světla, co vstoupí do objektivu. V ideálním případě by objektiv měl mít světelnost f/1, pro maximum průchozího světla. Takový objektiv ale, alespoň zatím, neexistuje.

Světelnost objektivu
Čím vyšší je maximální světelnost (tedy čím nižší je číslo), tím více světla se na snímač za stejný časový úsek dostane.

Objektiv s dobrou světelností už v dnešní době není tak nákladný. I levnější telefony proto na hlavní čočce mívají světelnost vcelku dobrou. Často se však hodně šetří na dalších objektivech ve fotomodulu. Oproti tomu již ve vyšší střední třídě najdete spoustu telefonů, které mají dobrou světelnost na všech objektivech. S horšími světelnými podmínkami se tak ve střední třídě popere i širokoúhlá kamera nebo třeba teleobjektiv.

Níže můžete vidět přímé srovnání noční fotografie při cloně f/2,0 a f/1,8.

Sony Xperia XZ2 světelnost f/2,0
Samsung Galaxy S20 Plus světelnost f/1,8
iHodnota světelnosti objektivu je pouze maximální. Často se totiž setkáte se situací, kdy naopak chcete clonu o něco více uzavřenou. To je např. při focení krajin se spoustou slunečního svitu. Příliš otevřená clona by zde pravděpodobně vedla k přesvícené fotografii.

Expoziční čas a světelnost

Se světelností se úzce pojí také expoziční čas. Ten jde u každého telefonu nastavit víceméně zcela libovolně. Pokud například nastavíte delší expoziční čas, na senzor se dostane dostatek světla i při horší světelnosti objektivu. Při focení s delším expozičním časem však musíte mít telefon kompletně stabilní, jinak dojde k rozmazání. Telefon s lepší světelností proto přijde vhod hlavně v noci, protože i s krátkým expozičním časem se na senzor dostane dostatek světla k zachycení působivého snímku. Nebudete tak potřebovat stativ, aby se fotka nerozmazala.

Expoziční čas a světelnost objektivu
Nelze vše měřit jedním metrem – fotografování je stále umění. Menší světelnost např. zajistí lepší snímek za dobrého světla. Delší expoziční čas pak můžete využít třeba pro malbu světlem.

Pixel binning aneb levná vychytávka pro mobilní telefony

Vraťme se na okamžik k velikosti pixelu. Mobilní telefony samozřejmě nemají tolik prostoru pro snímač jako digitální zrcadlovky, a proto výrobci přišli se způsobem, jak problém obejít. Pixel binning je proces, kdy se několik sousedních pixelů na snímači spojuje v jeden. Telefony tak uměle navýší velikost pixelu za cenu nižšího rozlišení fotografie.

i

Pixel binning se stal tak hojně využívaným, že pokud uvidíte telefon s 48Mpx kamerou v nižší třídě, ale i top model se 108Mpx senzorem, můžete si být jisti, že jej výrobce implementoval. A není se čemu divit. Fotografie opravdu vypadají o něco lépe. Problém je, že se u nich zejména za horších světelných podmínek setkáte s tzv. digitálním šumem a výsledná fotka má také mnohem nižší rozlišení.

Pixel binning
Pixel binning je častý i u těch nejlepších fotomobilů. Málokdo totiž potřebuje fotky v rozlišení vyšším než 4K.

Při poměru 4 : 3 by například 48Mpx senzor pořídil fotografii o rozlišení 8 000 × 6 000 px. U levných telefonů by ale taková fotografie byla kvůli malým pixelům na pohled vybledlá a bez barev. Při využití pixel binningu (který je mimochodem většinou ve výchozím nastavení) bude mít fotka hezčí barvy, rozlišení se však srazí na 4 000 × 3 000 px. V praxi je to tedy, jako kdybyste fotili 12Mpx fotoaparátem.

Kvalitní fotomobil ze střední třídy si klidně vystačí s jedním objektivem

Pixel binning sice uměle pomáhá levnějším telefonům držet krok, na fotoaparáty ve střední a vyšší třídě je však pořád krátký. Pro kvalitní fotografie nemusíme chodit do zarážejících sum, již ve střední třídě najdete např. iPhone SE 2020, který má sice jen jeden 12Mpx objektiv, ten se však chlubí maximální světelností f/1,8 a 1,22 μm velkými pixely na snímači. Z Android telefonů pak můžeme zmínit Google Pixel 4a, který s velmi příjemnou cenou nabízí 12,2Mpx senzor s 1,4 μm a skvělou světelností objektivu f/1,7.

i

Snímání hloubky: software, ToF senzor, nebo LiDAR?

Mobilní fotoaparáty dlouhou dobu snímaly jen obraz. V několika posledních letech se ale snímače hloubky staly čím dál populárnějšími, zejména díky jejich využití pro efekt bokeh. To, co začalo jako hezká fotovychytávka, se však v dnešní době proměnilo v plně profesionální nástroje a například snímače LiDAR jsou schopny zachytit i velmi přesné 3D modely pro použití v různých technologických odvětvích. Způsobů snímání hloubky je několik, nejpoužívanější jsou však tyto tři.

 • Softwarové snímání můžou využít telefony s alespoň dvěma objektivy. Spoléhají se na něj hlavně levné mobily. Na základní bokeh postačí, celkově je však snímání velmi nepřesné.
 • ToF senzor má spousta telefonů ve střední třídě. V podstatě jde o objektiv navíc, který však vysílá infračervené světlo a měří, za jak dlouho se vrátí. S ToF senzorem jste schopni vytvořit i vcelku přesné 3D modely.
 • LiDAR senzor do telefonů poprvé přivedl Apple. Funguje na podobném principu jako ToF, namísto infračerveného světla ale vydává laserové pulsy. Najdeme jej už ve vyšší střední třídě a oproti ToF je rychlejší a zachytí i malé detaily.
Bokeh efekt
Bokeh patří k nejpopulárnějším efektům vůbec. Vypadá totiž efektně, i když je jeho pořízení velmi snadné.

Hloubkový senzor pomáhá také při zaostřování. Níže můžete například vidět rozdíl mezi softwarovým ostřením a laserovým ostřením pomocí ToF senzoru. Díky ToF telefon lépe identifikuje objekt zájmu a mírně rozostří i jeho bližší okolí. Software však ostří na celou plochu, kde se objekt nachází. Níže můžete vidět, jak software kromě plodu zaostřuje i na veškeré listí okolo, zatímco ToF senzor, schopen identifikace mnohem menších rozdílů ve vzdálenosti, zaostřuje přímo na plod a listy v blízkém pozadí, či okolo plodu jsou již rozostřené (pro znatelnější rozdíly můžete fotky porovnat v plném rozlišení).

Sony Xperia XZ2 ostření Software
Samsung Galaxy S20 Plus ostření ToF senzor

Rozdíl mezi elektronickou a optickou stabilizací je ohromný

Chcete-li točit videa nebo fotit s delšími expozičními časy, budete chtít eliminovat veškeré malé pohyby včetně třesu ruky. Z toho důvodu existuje stabilizace. Zatímco levnější telefony mívají pouze elektronickou, a to ještě jen na hlavní čočce, ve střední třídě se běžně setkáte se stabilizací optickou, a to nejen na hlavním objektivu, ale často i na ultraširokém nebo na teleobjektivu.

 • Elektronická stabilizace funguje čistě softwarově. Obraz je uměle oříznut a interpolován, díky čemuž působí stabilněji, ovšem za cenu znatelně horší obrazové kvality.
 • Optická stabilizace pracuje díky hardwaru. Objektiv je fyzicky stabilizován za pomoci maličkých „gimbalů“ přímo ve fotomodulu. Obraz je tak stabilnější, bez ztráty na kvalitě.
 • Hybridní stabilizace využívá na již opticky stabilizovaný obraz ještě elektronickou stabilizaci. Jedná se spíše o situační funkci, která se někdy může hodit.

Telefony se neustále vyvíjí, a to rapidním tempem

Když se podíváme na telefony několik let staré, uvidíme spoustu rozdílů. Kdo by si tehdy pomyslel, že levnější telefon se 3 GB RAM se už dnes bude sekat kvůli stále náročnějším programům a že „obrovské“ 16GB úložiště vážně tak velké není a dnes jej zaplní i několik málo minut videa? Proto je při výběru telefonu dobré myslet i na blízkou budoucnost. Nejenže kupovat levné telefony a měnit je po roce není dobré pro životní prostředí, ale ve výsledku na tom stejně proděláte. Jeden smartphone střední třídy vás totiž klidně pojistí i na pár let dopředu.

i Mohlo by vás zajímat

Technologie mobilních fotoaparátů se vyvíjejí takřka každým měsícem i vteřinou a spolu s nimi také nevyhnutelně rostou nároky uživatelů. Levné telefony nemusí vypadat špatně, ve svých propagačních materiálech ale pochopitelně ukazují jen několik údajů. Proto je lepší se na parametry podívat do hloubky, případně jít do bezpečné koupě ve střední třídě.

Fotomobily Mobilní telefony

Samsung Galaxy A52s 5G fialová
Mobilní telefon - 6,5" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G 8jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, Micro SD až 1000 GB, zadní fotoaparát 64 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,2) + 5 Mpx (f/2,4) + 5 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 32 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP67, hybridní slot, neblokovaný, rychlé nabíjení 25W, baterie 4500 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

9 999 Kč se slevovým kódem  SAMMT1500MTLEDEN
11 499,-
Koupit
Můžete mít ihned na 24 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SAMO0223b3
OnePlus Nord2 5G 256GB šedá
Mobilní telefon - 6,43" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor MediaTek MT6893 Dimensity 1200 5G 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát 50 Mpx (f/1,88) + 8 Mpx (f/2,3) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 32 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 65W, baterie 4500 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

11 290,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 34 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ONE0081c2
Vivo V21 5G černá
Mobilní telefon - 6,46" AMOLED 2404 × 1080, 90Hz, procesor MediaTek Dimensity 800U 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, Micro SD až 1000 GB, zadní fotoaparát 64 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,2) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 44 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, hybridní slot, neblokovaný, rychlé nabíjení 33W, baterie 4000 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

8 999,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 33 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: VIV103b1
POCO F3 256GB černá
Mobilní telefon - 6,67" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát 48 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,2) + 5 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 20 Mpx, elektronická stabilizace, GPS, Glonass, IrDA, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků, dual SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 33W, baterie 4520 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

-10% 9 999,-
8 999,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 18 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XI230c2
Realme GT 5G DualSIM 256GB žlutá
Mobilní telefon - 6,4" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát 64 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,3) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 16 Mpx, elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 65W, baterie 4500 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

14 490,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: REAM022c1
Realme GT Master Edition 5G 256GB černá
Mobilní telefon - 6,4" SAMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát 64 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,3) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 32 Mpx, elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 65W, baterie 4300 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

8 490,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 35 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: REAM025c2
Motorola Moto G100 šedá
Mobilní telefon - 6,7" IPS 2520 × 1080, 90Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, Micro SD až 1000 GB, zadní fotoaparát 64 Mpx (f/1,7) + 16 Mpx (f/2,2) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 16 Mpx + 8 Mpx, elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků, hybridní slot, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, baterie 5000 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

9 999,-
Koupit
Můžete mít ihned na 8 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SMTR5062c
iPhone 13 Pro 128GB zlatá
Mobilní telefon - 6,1" OLED 2532 × 1170, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 3095 mAh, iOS 15

28 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI038b4
iPhone 13 Pro 128GB grafitově šedá
Mobilní telefon - 6,1" OLED 2532 × 1170, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 3095 mAh, iOS 15

28 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI038b3
iPhone 13 Pro 256GB modrá
Mobilní telefon - 6,1" OLED 2532 × 1170, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 3095 mAh, iOS 15

31 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI038c1
iPhone 13 Pro Max 128GB modrá
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, iOS 15

31 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI039b1
iPhone 13 Pro Max 128GB grafitově šedá
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, iOS 15

31 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI039b3
iPhone 13 Pro Max 256GB stříbrná
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, iOS 15

34 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI039c2
iPhone 13 Pro Max 512GB modrá
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, iOS 15

41 190,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI039d1
iPhone 13 Pro Max 512GB zlatá
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, iOS 15

41 190,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI039d4
iPhone 13 Pro Max 1TB modrá
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 1000 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, iOS 15

47 390,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem 1 ks
Objednací kód: RI039e1
0
Vytisknout
P-DC1-WEB30
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací