Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Black Friday květen 2021 HP, Media 15% sleva SONY

Mobilní hospic Ondrášek o. p. s.

28.11.2014 - Obecně prospěšná společnost Mobilní hospic Ondrášek působí v Moravskoslezském kraji již deset let a poskytuje zdravotní, sociální, psychologickou a duchovní podporu nevyléčitelně nemocným osobám. Umožňuje jim zůstat v závěru svého života doma, v kruhu rodiny a přátel. 


Kromě dospělých pacientů se Mobilní hospic Ondrášek stará i děti, neboť tuto péči v Moravskoslezském kraji doposud nikdo nezajišťuje. Do péče přijímá děti ve věku 0-18 let. Je průkopníkem dětské domácí hospicové péče v ČR a usiluje o rozvoj a vzdělávání pediatrické paliativní péče. Do péče přijímá děti do 18 let s jakoukoliv chorobou, vyžadující intenzívní péči, kterou není možné vyléčit. 
 

Součástí domácí péče je i potřebné technické vybavení – koncentrátory kyslíku, ventilátory, odsávačky, infuzní a enterální pumpy, polohovací lůžka, antidekubitní matrace, rehabilitační pomůcky a další. To vše Mobilní hospic Ondrášek poskytuje svým pacientům.
 

Poskytovaná zdravotní péče je bezplatná a je dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Zachování dostupnosti péče poskytováním bez úhrad umožňuje, že je tato služba nabídnuta všem, kteří ji potřebují, bez rozdílu sociálních a ekonomických. 
 

Rozšířením služeb Mobilního hospice Ondrášek zvýšením jeho kapacity a zřízením Dětského hospicového stacionáře chceme vyjít vstříc potřebám rodičů, kteří se dostávají do obtížných situací v souvislosti s nepřetržitou péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. Dětský hospicový stacionář bude poskytovat komplexní odlehčovací služby pro rodiče a blízké osoby našich pacientů. Poskytnutím této podpůrné služby pro rodiče lze předejít jejich vyčerpání a rozvoji syndromu vyhoření.
 

Otevření dětského stacionáře je důležitou odlehčovací službou pro rodiče a blízké osoby pacientů, kteří potřebují pomoci s nepřetržitou péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. Velice si vážíme Vaší podpory, která nám moc pomůže,“ Miroslava Dunová, fundraiser, Mobilní hospic Ondrášek, o. p. s.
 

Alza.cz poskytla pro nově budovaný stacionář vybavení (rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby a sušičku) v hodnotě 45.500 Kč.

       

Mobilní hospic Ondrášek, o. p. s.

mhondrasek.cz

0
Vytisknout

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi