Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Black Friday leden Začněte myslet na sebe!

Mobilní telefony (Novinky a zprávy): Huawei Y6s vstupuje do prodeje i s Google aplikacemi

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Zajímá vás aktuální dění ze světa mobilních telefonů? Pak jste na správné adrese. Přečtěte si vše důležité, co se v poslední době odehrálo kolem chystaných i současných telefonů, mobilních platforem, nových technologií i příslušenství. Těšte se na novinky a zprávy z každého týdne.

Mobilní telefony (Novinky a zprávy) – OBSAH

 1. Huawei Y6s vstupuje do prodeje i s Google aplikacemi
 2. CES 2020: sledujte s námi novinky z Las Vegas
 3. Xiaomi, Vivo a Oppo společně vyvíjí nový systém bezdrátového přenosu souborů
 4. Facebook vyvíjí svůj operační systém
 5. Google zmapoval 98 % obydlených oblastí, skoro třetinu i pomocí Street View
 6. Samsung Galaxy A01 bude cenově dostupná novinka pro rok 2020
 7. Nová Nokia C1 je smartphonem pro ty nejnenáročnější
 8. Platforma Windows Phone oficiálně končí až v lednu
 9. Samsung představil nové smartphony z řady Galaxy A
 10. Nová generace čteček otisků Qualcomm napravuje největší chyby
 11. Spouštíme prodej dobíjecích krytů pro sérii iPhone 11
 12. Nový čipset MediaTek Dimensity 1000 ničí AnTuTu
 13. CATAN – World Explorers, aneb známá deskovka v AR, se blíží
 14. Disney+ rozšiřuje pole streamovacích služeb
 15. Apple spustil službu TV+
 16. Apple uvedl AirPods Pro
 17. Google představil Pixel 4 a Pixel 4 XL
 18. OnePlus 7T Pro bude vlajková loď se vším všudy
 19. Motorola One Macro se zaměřuje na focení makro snímků
 20. Další zprávy
i Samsung Galaxy S20 (SPEKULACE)

Huawei Y6s vstupuje do prodeje i s Google aplikacemi

• Aktualizace: 15. 1. 2020 • Autor: Jozef Kišantal

Pokud si plánujete pořizovat telefon do čtyř tisíc, máme tu pro vás jednoho kandidáta. Je jím Huawei Y6s, který i přes nevyřešené obchodně politické restrikce aktuálně vstupuje i na český trh. A to i s Google aplikacemi. Jak je to možné?

Huawei Y6s je totiž převlečený Honor 8A, který loni ještě certifikaci získal. Huawei si z něj vzal hardwarovou výbavu, mírně upravil design a je z toho model Y6s, který tak už další certifikaci nepotřebuje. Telefon nemá žádná „softwarová“ omezení a lze na něm pouštět všechny Google aplikace a služby jako na jakémkoli jiném telefonu, jehož se omezení netýkají. 

Ale nyní k samotnému telefonu, který by mohl díky své nízké ceně u části veřejnosti zabodovat. Huawei Y6s designově ničím nevyčnívá, ale také neurazí. Na přední straně převládá 6palcový displej s výřezem a vzadu nechybí 13Mpx (f/1,8) fotoaparát a čtečka otisku prstu. Pohon zajišťuje tandem prosoru MediaTek Helio P35 a paměti ram o kapacitě 3 GB. Voděodolnost či USB-C očekávat nelze, za to ale nabídne mimo jiné sluchátkový jack a Android 9.0 Pie. Telefon Huawei 6Ys je k dispozici v černé a modré barvě.

Huawei 6Ys
Huawei 6Ys na trh přijde se všemi Google aplikacemi. Líbí se vám? Může být váš za necelé 4 tisíce korun.

CES 2020: sledujte s námi novinky z Las Vegas

• Aktualizace: 9. 1. 2020 • Autor: Jozef Kišantal

V nevadském Las Vegas se letos opět koná největší světový veletrh spotřební elektroniky, CES 2020. Své výtvory zde vystavuje více než 4 500 společností a brány výstaviště překročí možná až 200 tisíc návštěvníků. Ani letos zde nechybí přední vystavovatelé v čele se Samsungem, Googlem, Amazonem a všemi dalšími výrobci všeho elektronického. Jeden z nich se ale CES dlouhodobě vyhýbá, a to Apple. I ten ale letos dorazí. Co zajímavého se na CES 2020 objeví, můžete sledovat v článku CES 2020: novinky z Las Vegas pohromadě.

CES 2020
CES 2020, svatostánek technologických nadšenců, se koná od 7. do 10. ledna 2020.

Xiaomi, Vivo a Oppo společně vyvíjí nový systém bezdrátového přenosu souborů

• Aktualizace: 5. 1. 2020 • Autor: Ondřej Chabr

Čínské společnosti Xiaomi, Oppo a Vivo jsou již dobře známé i na našem trhu s mobilními telefony. Minulý rok Xiaomi oznámilo, že se tito výrobci budou soustředit na vývoj nového způsobu, jak bezdrátově přenášet data mezi telefony těchto značek. Ve stylu applovského AirDrop se nyní světu odhaluje schopnost rychlého a snadného přenosu různého typu dat. Přenosová rychlost dosahuje hodnoty až 20 MB/s a jedná se o spojení Peer-to-peer. To znamená, že telefony spolu komunikují napřímo a není potřeba žádného prostředníka, např. serveru.

Vivo, Oppo a Xiaomi vyvíjí nový systém přenosu dat
Spolupráce mezi Xiaomi, Vivo a Oppo byla oznámena již v srpnu minulého roku. Zdroj: gsmarena.com.

Po několika měsících beta testování jsou nyní společnosti připraveni zpřístupnit tuto funkcionalitu široké veřejnosti od února 2020. Samotný přenos se obejde bez internetového připojení, důležité je napárování zařízení skrze Bluetooth a rychlý přenos dat poté probíhá přes WiFi. Aliance výše zmíněných společností je připravená přijmout další výrobce, kteří by o spolupráci měli zájem, což by zejména pro menší výrobce mohla být zajímavá spolupráce.

Facebook vyvíjí svůj operační systém

• Aktualizace: 2. 1. 2020 • Autor: Jiří V. Matýsek

Světu mobilních operačních systémů neohroženě vládne Android, na druhém místě je jablečný iOS a na třetím umírající Windows od Microsoftu. Nyní se však objevila zpráva, že dalším hráčem na trhu s operačními systémy by se mohl stát Facebook. Důvody, které k vývoji vlastního operačního systému tohoto giganta vedou, jsou nasnadě - chce se vymanit ze závislosti na Androidu.

Vlastní operační systém má Facebook vymanit z nadvlády Google

Informace o tom, jak bude nový systém vypadat a kdy jej můžeme očekávat, jsou poměrně kusé, či spíše neznámé. Podle webu techcrunch.com by se na vývoji operačního systému měl podílat Mark Lucovsky, který se před lety podílel na vývoji Microsoft Windows NT. Nicméně, tím nejpodstatnějším sdělením, které vzešlo přímo z Facebooku, konkrétně z úst manažera Ficuse Kirkpatricka, že „je možné“, že se budoucí hardware Facebooku nebude muset spoléhat na ten od Google.

Facebook chystá vlastní operační systém
Facebook chce více nezávislosti a vyvíjí si svůj operační systém.

Facebook se rozvíjí v oblasti hardwaru

Facebook v tuto chvíli vyvíjí svá zařízení pro virtuální realitu Oculus a také chytré displeje Portal. Všechny využívají modifikovaný operační systém Android. A dokud totiž využívá konkurenčního systému, nemá nad svým vlastním hardwarem úplnou kontrolu. A to je zřejmě něco, s čím chce největší sociální síť skoncovat. Ostatně šéf oddělení hardwaru Andrew Bossworth dokonce mluví o nedůvěře vůči trhu či konkurenci. Facebook pracuje na vlastních brýlích pro rozšířenou realitu, hlasovém asistentovi s AI i čipu. A rozhodně by pro jeho vlastní rozvoj bylo dobré, aby tato zařízení měl kompletně ve svých rukou.

Jak navíc ukázala kauza kolem telefonů Huawei, Google dovede velmi jednoduše zhatit snahy výrobců hardwaru tím, že je nepodpoří operačním systémem. Ne snad, že by mezi americkými giganty zuřil boj, který by mohl vyvrcholit až tímto způsobem, konkurence je to ale stále pořádná. Co a kdy se skutečně stane, nevíme, rozhodující ale budou nejbližší tři roky

Facebook chystá vlastní operační systém
Jméno ani podoba Facebook OS nejsou zatím známé. Zdroj: techcrunch.com.

Google zmapoval 98 % obydlených oblastí, skoro třetinu i pomocí Street View

• Aktualizace: 23. 12. 2019 • Autor: Matěj Toul

Zajímavého milníku nedávno dosáhla společnost Google. Pro jejich Google Maps, přesněji Google Earth, se jim totiž podařilo zmapovat téměř 60 milionů kilometrů celé planety Země. Z hlediska obydlených oblastí se nyní můžete podívat až na 98 % míst, kde někdo žije. To je, pro srovnání, ekvivalent asi 1 500 koleček okolo celé Země po rovníku.

Google Street View
Google Street View se za 12 let své existence neuvěřitelně rozmohl. Zmapováno je čím dál více území.

Dalšího úctyhodného cíle dosáhl projekt Googlu – Street View. Jak jistě víte, jedná se program, s nímž se můžete podívat na ulice a silnice po celém světě. Právě ten nedávno oslavil 10 milionů zmapovaných mil (asi 16 milionů km). Virtuálně se tak můžete procházet po jedné čtvrtině celé planety, téměř všude od polárních základen na Antarktidě až po Sibiř. Google uvádí, že na funkci Street View v dnešní době zakládají v podstatě celé mapy. Uvidíme, jak se tento projekt bude dále vyvíjet.

Samsung Galaxy A01 bude cenově dostupná novinka pro rok 2020

• Aktualizace: 20. 12. 2019 • Autor: Matěj Toul

Rok 2019 nám ještě neskončil, ale Samsung už teď, i když tiše, oznamuje nové modely pro rok 2020. Jedním z nich je Samsung Galaxy A01, který by měl být schopným zástupcem nižší cenové třídy. Dle prvních snímků by mělo jít o poměrně elegantní telefon s dvojitou kamerou. Primární bude mít 13 Mpx a ta druhá, 2Mpx, bude sloužit ke snímání hloubky ostrosti – focení v portrétním režimu. Smartphone by po výkonnostní stránce neměl příliš zaostávat, ovšem ani nás samozřejmě nepostaví ze židle.

Samsung Galaxy A01
Kromě 5,7" displeje a osmijádrového procesoru toho na smartphonu příliš není. Rozhodující bude ovšem cenovka.

Čipset procesoru sice Samsung ještě neupřesnil, A01 by ale měla dostat osmijádro (4× 1,95 GHz a 4× 1,45 GHz), doplněné o, poněkud skromných, 2 GB operační paměti. Co se týče úložiště, to bude zakotvené na hodnotě 16 GB, naštěstí s možností paměťové karty do 512 GB. Telefon ale postrádá čtečku otisků. Zabezpečení bude zajištěno rozpoznáním obličeje, které ale téměř jistě bude fungovat jen přes kameru. Nad Samsungem Galaxy A01 panuje několik neznámých včetně dostupnosti a ceny. Více informací se ale dozvíme na veletrhu CES 2020, která se bude v Las Vegas konat již na začátku ledna.

Nová Nokia C1 je smartphonem pro ty nejnenáročnější

• Aktualizace: 17. 12. 2019 • Autor: Matěj Toul

Nebaví vás všechny ty nabušené vlajkové lodě plné nejnovějších procesorů a desítek megapixelů? Nokia C1 je pravým opakem od firmy HMD Global. Je to jeden z nejlevnějších telefonů, který kdy vydali. Šetřilo se zde úplně na všem a nenajdete zde například ani podporu LTE sítí. Smartphone by ovšem nenáročným uživatelům mohl bohatě stačit.

Nokia C1
Pokud hledáte telefon jen na volání a surfování po internetu, Nokia C1 bude pro vás.

A jaké jsou specifikace smratphonu za +-1300 Kč? Všechno začíná u 5,45" displeje s rozlišením 480p (480 × 960 px). Čtyřjádrový procesor o frekvenci 1,3 GHz spojený s 1 GB paměti RAM vás nejspíše také neohromí, ovšem operační systém Android 9 je zde v edici Go. To je, jak jistě víte, odlehčená verze pro levnější telefony, která běží svižně i na slabších zařízeních. O dostupnosti na českém trhu zatím není nic známo. Pokud by ale k nám zavítal, jistě by si mezi nenáročnými zákazníky a seniory přízeň získal.

Platforma Windows Phone oficiálně končí až v lednu

• Aktualizace: 17. 12. 2019 • Autor: Matěj Toul

Smartphony s operačním systémem Windows Phone se neprodávají již déle než rok. Oficiálně ovšem tato platforma měla zaniknout až 10.12., kdy ji měl Microsoft přestat podporovat, a to včetně všech funkcí v jejím ekosystému. Zatím k tomu však nedošlo. Podpora nakonec skončí končit spolu s populárním operačním systémem Windows 7.

Windows 10 Mobile
Na Windows 10 Mobile mohli v září přejít všichni uživatelé starší osmičky. Celá franšíza už se ale blíží ke svému konci.

Úplný konec pro Windows 10 Mobile a zároveň i celou sérii operačních systémů by tedy měl přijít 14. ledna 2020. Výrobce radí k přechodu na Android, což podporuje také oznámením nového smartphonu se dvěma displeji a operačním systémem se zeleným robotem – Microsoft Surface Duo.

Samsung představil nové smartphony z řady Galaxy A

• Aktualizace: 14. 12. 2019 • Autor: Ondřej Chabr

Samsung se ve čtvrtek 12. prosince pochlubil novými přírůstky do své řady Galaxy A. Generaci pro rok 2020 začal představovat již nyní, ani ne rok po uvedení předešlých modelů. Prozatím ukázal výkonné Samsungy Galaxy A51 a A71. Ty jsou od svých předchůdců snadno rozeznatelné již při pohledu na přední stranu, která po vzoru Galaxy Note10 obsahuje průstřel přední kamerky vycentrovaný na střed. Změny se ale rozhodně neudály jen při pohledu z vnější strany.

Samsung Galaxy A, modely 2020
Zadní strana nových modelů je rozdělena na části s různými odlesky.

Oba modely disponují perfektními parametry fotoaparátů. Model A51 se chlubí hlavním 48Mpx snímačem, který je doplněn dalšími třemi čočkami na zadní straně včetně ultra širokoúhlého a makro snímače. Pohání jej procesor tovární výroby Exynos 9611. Model A71 má sestavu fotoaparátů totožnou, avšak hlavní snímač má hodnotu dokonce 64 Mpx. V jeho útrobách tiká procesor Snapdragon 730. Telefony drží v provozu baterie o kapacitách 4 000 a 4 500 mAh a systémem je nejnovější Android 10 s nadstavbou One UI 2.0.

Bohužel jsme se ze strany společnosti nedočkali žádného vyjádření ohledně dostupnosti modelů na našem trhu. Dle cenovek v eurech ale můžeme odvodit, že za model A51 dáme okolo 10 000 Kč, za vybavenější model A71 pak zhruba 12 000 Kč. To jsou sympatické částky.

Nová generace čteček otisků Qualcomm napravuje největší chyby

• Aktualizace: 10. 12. 2019 • Autor: Matěj Toul

Čtečka otisků prstů zabudovaná v displeji 3D Sonic Sensor od společnosti Qualcomm jistě způsobila jistý rozruch, zvláště pak, když se vůbec poprvé objevila v smartphonech série Samsung Galaxy S10. Nesla spolu ovšem několik potíží, které se tak úplně nedalo vyřešit softwarově. Ty největší se týkaly přesnosti snímače a dlouhého trvání skenu, což by měl nyní napravit nejnovější nástupce snímače – 3D Sonic Max.

Qualcomm 3D Sonic Max
Displejová čtečka otisků Qualcomm 3D Sonic Max přečtě až dva otisky najednou. Bude také přesnější a rychlejší než předchůdce.

Zatímco se výrobce k problému postavil poněkud jinak, než by se dalo čekat, výsledek je účinný a nakonec možná i výhodnější. Místo složitého ladění technologie totiž jednoduše snímač zvětšili. Z původních 4×9 mm jsme se tak dostali až na 20×30 mm, což značí mnohem více prostoru pro prsty, a tak se již pravděpodobně nebude stávat, že by se uživatel do ní netrefil. 

Zvětšení skeneru účinně zlepšuje přesnost snímání a také jeho rychlost. K tomu by čtečka měla být také bezpečnější. Díky většímu prostoru na displeji si teď navíc bude moci uživatel nastavit odemykání pomocí dvou otisků najednou.

Spouštíme prodej dobíjecích krytů pro sérii iPhone 11

• Aktualizace: 6. 12. 2019 • Autor: Matěj Toul

O nových nabíjecích krytech Smart Battery Case, určených pro iPhony série 11, jsme se dozvěděli už na konci listopadu. Tyto silikonové obaly by měly novým jablečným smartphonům zaručit až o 50% více výdrže na baterii, což v součtu s už tak poměrně slušnou výdrží nejnovějších iPhonů zní rozhodně potěší.

iPhone 11 Smart Battery Case
Kryty Smart Battery Case pro iPhone 11 naproti předchůdcům podobnému vzhledu mají i něco navíc.

Ačkoliv nové obaly vypadají podobně jako starší modely, Smart Battery Case pro iPhony řady 11 nabízí oproti předchůdcům přidanou hodnotu. Je to třeba přidané tlačítko pro ovládání kamery, které najdete na podobném místě jako u běžných fotoaparátů a s jehož pomocí můžete lehce a rychle pořídit fotky nebo videa. Stejně jako u předchůdců zde potěší bezdrátové nabíjení. Kryty Smart Battery Case pro iPhone 11 můžete zakoupit již dnes, 6.12., v našem e-shopu.

Nový čipset MediaTek Dimensity 1000 ničí AnTuTu

• Aktualizace: 1. 12. 2019 • Autor: Matěj Toul

Tchajwanská firma MediaTek nedávno představila svůj nový 7nm čipset s označením Dimensity 1000. Ten bude mít hned 4 ARM Cortex-A77 jádra a grafický čip Mali-G77. Mimo jiné bude podporovat i sítě 5G a již v předběžných testech dosahuje výborných výsledků v AnTuTu.

MediaTek Dimensity 1000
Nový procesor (prozatím MediaTek MT6889) bude mít 4× Cortex-A77 a 4× Cortex-A55.

Pro firmu MediaTek by mohlo jít o skutečný průlom, protože tento nový čipset poráží i dosud bezkonkureční Qualcomm Snapdragon 855+. V benchmarku AnTuTu si nový čipset vybojoval celkové skóre 511 363 bodů. Testy byly údajně vykonány na procesoru a grafickém čipu ze série Dimensity 1000, spolu s 16 GB paměti RAM. Asus ROG Phone II, v současnosti nejvýkonnější smartphone vůbec, si pro srovnání vysloužil „jen“ 496 226 bodů. Jak se k menšinovému čipsetu v budoucnu postaví přední výrobci smartphonů?

i Nejvýkonnější mobilní telefony 2019

CATAN – World Explorers, aneb známá deskovka v AR, se blíží

• Aktualizace: 25. 11. 2019 • Autor: Matěj Toul

Máte rádi deskovky, ale zároveň nepohrdnete moderními technologiemi? Tak to vás bude zajímat nová mobilní hra CATAN – World Explorers na motivy oblíbených Osadníků z Katanu. Celá hra by se měla přesunout do reálného světa za pomoci Augmented Reality, a dokonce se mluví i o tom, že s projektem bude mít co dočinění firma Niantic. Ti jsou známí pro svoje hity jako Ingress, Pokémon GO nebo nejnovější Wizards Unite, kde využili své schopnosti v rámci AR naplno.

CATAN – World Explorers
Vývojáři byli s oznámením velmi opatrní, a tak toho o hře moc nevíme. Zdroj: Twitter

O hře toho zatím až tolik nevíme, ale padly zvěsti o tom, že by hrací deskou měl být v případě World Explorers celý svět. Úkolem bude co nejlépe využít známé zdroje, tedy cihly, dřevo, obilí, rudu a vlnu, které ale nemusí být přímo tam, kde se hráč nachází. Gró celé hry by tedy mělo být především v obchodování se zdroji a strategii. Hráč by také měl mít možnost spojit se s přáteli v budování cest, měst a konečně v získávání bodů pro vítězství. Jak to bude fungovat v praxi, ještě nevíme. Ale dle všeho se to dozvíme velmi brzy, jelikož na stránkách hry se již teď můžete do hry předběžně zaregistrovat.

Disney+ rozšiřuje pole streamovacích služeb

• Aktualizace: 13. 11. 2019 • Autor: Jiří V. Matýsek

Nedlouho po Apple TV+ se na trhu streamovacích služeb objevil další očekávaný hráč. Ve středu 12. listopadu odtstartovala společnost Disney svou službu Disney+. Ta těží zejména ze širokého katalogu snímků a seriálů, které pod hlavičkou Disney vznikly od roku 1937 až do současnosti.

K dispozici bude i produkce společností Pixar, Marvel či National Geographic, v přípravě jsou pochopitelně i originální smínky, takže Disney+ nebude zaostávat ani za velkými hráči na poli videostreamingu, Netflixem a HBO GO. První vlaštovkou je v tomto případě seriál Mandalorian, první hraný z prostředí Star Wars universa. V obsáhlé knihovně najdeme třeba i oblíbený seriál Simpsonovi.

Služba je zatím k dispozici ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemsku a předpokládá se, že další rozšiřování teritoria na sebe nenechá dlouho čekat. Předplatné je možné buď na měsíční (6,99 dolarů) nebo roční bázi (69,99 dolarů). Ke službě se přistupuje skrze speciální aplikaci, která je možné nainstalovat na řadu zařízení, mobilní telefony s iOS a Androidem nevyjímaje.

Apple spustil službu TV+

• Aktualizace: 1. 11. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Službu Apple TV+, kterou cupertinský výrobce představil na letošní konferenci v březnu, dnes, 1. listopadu, odstartovala. Jak známo, služba se zaměřuje na filmy a seriály a jde proti dalším známým streamovacím projektům Netflixu či HBO GO. Apple TV+ bude stát 139 Kč na měsíc, majitelé nejnovějších jablečných telefonů, tedy iPhonu 11, 11 Pro či 11 Pro Max ji však mají na rok zdarma.

A co Apple TV+ nabídne? Zatím toho moc není, protože obsahu, která zahrnuje vlastní tvorbu, je poskrovnu. Obsahu ale má postupně přibývat. Diváci mohou momentálně sledovat seriály The Morning Show, For All Mankind, See, Dickinson, Servant, Snoopy in Space nebo Helpsters. Vše o službě, včetně podporovaných zařízení a toho, jak Apple TV+ sledovat, se dočtete v článku Startuje Apple TV+.

Apple uvedl AirPods Pro

• Aktualizace: 30. 10. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Již několik měsíců si vrabci na střeše štěbetali, že Apple chystá nová True Wireless sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku. Nedávno dokonce unikl jejich design, a tak se čekalo, kdy přesně vyplují na povrch. Stalo se tak na konci října. Jmenují se AirPods Pro a od standardních AirPods se liší v několika ohledech.

AirPods Pro AirPods Pro, nabíjecí pouzdro
AirPods Pro přináší mírně odlišný design a nově vás odstíní od okolního hluku. Jiné proporce má i nabíjecí pouzdro, které rovněž podporuje bezdrátové nabíjení.

AirPods Pro jsou v prvé řadě špunty a ne pecky. Jsou o něco nižší, širší a mají kratší nožičku. Jejich pouzdro, které lze rovněž nabíjet bezdrátově, má také trochu jiné proporce. Především ale AirPods Pro dokáží nově potlačovat okolní hluk. Pokud však chcete na chvíli slyšet okolí, např. v letadle, stiskněte a podržte tlačítko, načež se aktivuje režim Transparency. K tomu AirPods Pro podporují adaptivní ekvalizér a díky certifikaci IPX4 by ustojí i déšť a pocení při sportu. Nové Airpody Pro se dostanou do prodeje ve čtvrtek 30. října a stát budou 7 290 Kč. K dispozici jsou v bílé barvě.

i Apple AirPods Pro aktivně potlačují okolní hluk a přináší nový design

Google představil Pixel 4 a Pixel 4 XL

• Aktualizace: 16. 10. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Dlouho vyhlížené mobily Pixel 4 jsou tu. Pixel 4 a 4 XL mají svébytný (ale povedený) design, ale především lepší foťáky a vše kolem. Nově pracují s duálním fotoaparátem, který doplňuje ještě senzor, který má na starosti práci s hloubkou ostrosti.

Pixely 4 dle očekávání vylepšují noční režim Night Sight včetně schopnosti fotit noční oblohu s hvězdama. K tomu podporují technologii dvojité expozice s posuvníkem pro úpravy v reálném čase, Live HDR+ nebo 2násobný optický a 8násobný hybridní zoom.

Google Pixel 4
Google Pixel 4 v netradičním oranžovém kabátku.

Novinkou je radar Soli, schovavný v čele, který je mimochodem viditelně širší než brada. Senzorů je zde ale více a zřejmě by se nevešly do výřezu, proto Google sáhl po tomto řešení. Soli rozeznává objekty před displejem a technologie Motion Sense na základě toho umožňuje pohybem ruky například ovládat přehrávání hudby. 

Pixel 4 a 4 XL běží na Snapdragonu 855 a využívají 6 GB paměti RAM, což je oproti loňským modelům nárůst. Operují ale jen s 64 GB/128 GB úložiště bez možnosti rozšíření. Za to ale mají čistý Android 10 a slibují aktualizace na následující 3 roky. Podrobnější pohled na Pixely 4 přinášíme v článku Google Pixel 4 a 4 XL (PREVIEW): zdokonalený fotoaparát i ovládání gesty. Najdete zde také informace o nových True Wireless sluchátkách Pixel Buds nebo notebooku s Chrome OS Pixelbook Go.

OnePlus 7T Pro bude vlajková loď se vším všudy

• Aktualizace: 11. 10. 2019 • Autor: Matěj Toul

Jsou tomu dva týdny, co se světu představil OnePlus 7T a všichni napjatě očekávali model OnePlus 7T Pro. I ten se svého oznámení nakonec dočkal a vůbec nevypadá špatně, i když změny nejsou až tak výrazné. Výkonem je smartphone napěchovaný až po okraj a vrací se i oblíbená vysunovací přední kamera. Spolu se skvělými čísly na fotoaparátu a dobře zpracovaným AMOLED displejem o frekvenci 90 Hz by mohl OnePlus 7T Pro představovat velmi konkurenceschopnou vlajkovou loď pro OnePlus na konec roku 2019.

Fotoaparát bude, stejně jako u základní verze, trojitý, nicméně jeho rozložení je o něco více konvenční – na zádech telefonu nenajdete kruhový kryt. Specifikačně je na tom fotoaparát následovně. Primární snímač má 48 Mpx o světelnosti f/1,6 a doplňuje ho ultraširoký objektiv s rozlišením 16 Mpx. Vizuálně oddělená je pak poslední součást trojice, a to 8Mpx teleobjektiv, který umožňuje trojnásobný optický zoom. Již zmíněná vysunovací přední kamera pak nabídne slušných 16 Mpx.

OnePlus 7T Pro McLaren
OnePlus propůjčuje novému 7T Pro v edici McLaren unikátní vzhled a ještě vyšší výkon.

Z hlediska výkonu nabídne OnePlus 7T Pro stejně jako základní verze procesor Qualcomm Snapdragon 855+, zde v kobinaci s 6, nebo 8 GB paměti RAM. Zvláštní výjimkou je pak speciální edice telefonu McLaren, u které je operační paměť rozšířena až na 12 GB a pozměněný je i design celého telefonu. V rámci interního úložiště pak budete moci vybírat mezi 128 a 256 GB. Kapacita baterie je pak pro všechny verze stejná, a to 4 085 mAh. Stejně jako u 7T zde najdeme i rychlé nabíjení Warp Charge 30T. Nového smartphonu OnePlus 7T Pro a jeho špičkové edice McLaren bychom se měli dočkat již na přelomu října a listopadu s cenovkou od 28 000 Kč.

Motorola One Macro se zaměřuje na focení makro snímků

• Aktualizace: 10. 10. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Motorola 9. října přidala do svého portfolia mobilních telefonů dalšího zástupce. V Indii představila model One Macro, čímž rozšiřuje svou řadu One, kam patří také One Vision, One Zoom a One Action. Novinka se, na rozdíl od ostatních kolegů série, zařadí do nižší střední třídy a její specializací bude, jak je patrné z názvu, pořizování makro snímků. 

K tomu jí bude sloužit trojitý fotoaparát, složený z 13Mpx primárního senzoru, 2Mpx čipu pro pořizování portrétů a právě fotoaparátu k tvorbě makro snímků. Ten zaostří už na vzdálenost 1 cm, přičemž k zaostřování bude využívat laseru. Fotografickou výbavu Motoroly One Macro uzavírá 8Mpx selfie kamerka, schovaná v přední kapce.

Motorola One Macro
Motorola One Macro potěší ty, kdo rádi fotí makro, ale nechtějí za výbavu utrácet moc peněz.

Ve focení makra slibuje One Macro hezké výsledky, jak je na tom ale ostatní výbava? Ta odráží příslušnost telefonu k nižší třídě. Fotky bude zobrazovat 6,2palcový IPS displej s rozlišením HD+ a jako pohon bude sloužit procesor MediaTek Helio P70 spolupracující se 4 GB paměti RAM. 

Potěší fakt, že, ač po rozbalení poběží One Macro na Androidu 9.0 Pie, výrobce slibuje upgrade na Android 10 a podporu pro bezpečnostní aktualizace po dobu dvou let. Telefon, jehož čtečka otisků prstů se nachází v logu výrobce na zádech, navíc vypadá hezky a svému majiteli rozhodně nebude dělat ostudu.

i

Do Evropy se Motorola One Macro dostane 24. října a prodávat se bude prozatím jen v modré barvě Space Blue. Pokud si na ni děláte zálusk, stát vás bude přibližně 4 300 Kč. Jedná se však jen o odhad, konečná cena se může změnit.

Další zprávy

Microsoft rozšířil svou řadu Surface hned o několik zajímavých zařízení

• Aktualizace: 3. 10. 2019 • Autor: Jiří V. Matýsek

V noci (našeho času) z 2. na 3. října představila společnost Microsoft nové přírůstky do oblíbené řady Surface. Co všechno Microsoft přinesl a čím vším nás překvapí, potěší či zklame? To se dozvíte v dnešní novince.

Surface Duo je skládací telefon s Androidem

Až dosud patřila řada Surface zařízením tablet PC, notebookům a počítači, nyní ji Microsoft rozšířil i do sféry mobilních telefonů a představil model Surface Duo. A ten spolehlivě zaujme už na první, hodně letmý, pohled. Vzhledově a konstrukcí se totiž nejedná o klasický mobil, ale o zařízení, které připomíná principy nastolené právě řadou Surface (hodně připomíná rovněž představený Surface Neo) - jen zmenšené do velikosti smartphone. 

Microsoft Surface Duo
V Surface Duo přinesl Microsoft dosud neokoukaný koncept.

Surface Duo je složen ze dvou displejů, které spojuje kloub s rozsahem 360°, přičemž každý z nich má úhlopříčku 5,6 palců, celkem tak bude k dispozici 8,3 palců. Surface Duo použijete jako minipočítač s virtuální klávesnicí, variantou použití je i gamepad. Potěšující je, že Duo dostal do vínku operační systém Android se vším všudy. K dispozici by měl být v posledním čtvrtletí příštího roku, do té doby budeme znát i přesnější údaje o hardwaru.

Microsoft Surface Neo přináší design budoucnosti

V případě zařízení Surface Neo přinesl Microsoft koncept, s kterým až dosud výrobci neoperovali. Pryč je typický vzhled obrazovka - klávesnice. Surface Neo se skládá rovnou ze dvou displejů. Různé možnosti použití jsou nasnadě. Surface Neo poslouží jako praktický notebook s obrazovkou s úhlopříčkou 9 palců. K dispozici je samozřejmě virtuální klávesnice, která se zobrazí na druhé, nevyužívané obrazovce.

Surface Neo
Na fyzicky rozdělenou obrazovku Surface Neo si bude potřeba chvíli zvyknout.

Součástí balení je ale i klávesnice hardwarová. Ta kooperuje se Surface Neo do té míry, že rozezná, na jakou část obrazovky ji položíte. Pokud nahoru, pod ní se automaticky objeví virtuální touchpad, pokud na dolní, objeví se řádek s dalšími funkcemi. Může to působit jako drobnost, ale je vidět, že Microsoft v tomto případě myslel na to, jak co nejvíce ulehčit uživatelům práci. Druhým způsobem použití je tabler, tady si asi budeme muset chvíli zvykat na fyzicky rozdělenou obrazovku. Zařízení poběží na operačním systému Windows 10X, který bude speciálně navržený pro zařízení se dvěma obrazovkami.

Výdrž a muší váha, to je notebook Microsoft Surface Pro X

Konstrukčně se Surface Pro X blíží svému předchůdci Surface Pro, i zde se jedná v podstatě o tablet s magneticky připojitelnou hardwarovou klávesnicí v krytu. Velmi výrazně však zhubl, na nejtlustším místě má 7,3 mm, ale zároveň i povyrostl - obrazovka má nyní úhlopříčku 13 palců a rozlišení 2 880 na 1 920 pixelů. To vše vměstnalo do doslova muší váhy 760 g. Microsoft jej osadil vlastním ARM čipem Microsoft SQ1, který se chlubí nízkou spotřebou energie a vysokým výkonem - Surface Pro X tak zvládne třeba připojení dvou externích displejů s rozlišením 4K.

Surface Pro X
Surface Pro X ohromí výkonem a zapůsobí nadčasovým až futuristickým designem.

Na výběr bude z konfigurací s 8 nebo 16 GB RAM a pamětmi 128, 256 a 512 GB, přičemž na rozšíření pomocí SD karty zapomeňte. Osazen je i čip pro AI a LTE modem. Nabíjení probíhá přes speciální rychlý Surface konektor (dále se počítá se dvěma USB-C)  a na jedno nabití bude zařízení fungovat velmi solidních 13 hodin.  Nová je i klávesnice, která má v horní části šachtu na rovněž redesignovaný, hranatý stylus. O pohodlné naklopení obrazovky se stará hned dvojitý kloub. 

Surface Pro 7 se designově příliš neposunul, narostl ale výkon

Na podobném principu funguje i Surface Pro 7. Ten je v podstatě jen vylepšením již známé verze s šestkou v názvu. Zachovává si formu tabletu s praktickou, odpojitelnou klávesnicí, zůstalo i chytré pero Surface Pen, stojánek a dokonce i úhlopříčka obrazovky, 12,3 palců. O trochu povyrostl výkon, uvnitř Surface Pro 7 nyní tepou procesory Intel Core i3 až i7 desáté generace, paměti RAM jsou v rozsahu od 4 do 16 GB a pokud jde o úložiště, to začíná na 128 GB a končí na 1 TB. Podstatné je i datum prodeje. To je doslova za dveřmi a bude to 22. října.

Surface Pro 7
Surface Pro 7 působí jako starý známý.

Vylepšený Surface Laptop 3 překvapí bleskovým nabíjením

Zařízení, které je spolehlivé a nemá pocit, že musí objevovat nové technologické cesty. I tak by se dal popsat Surface Laptop 3. Je navržený tak, aby byla práce s ním maximálně pohodlná. To se projevuje jak na o 20 % větším touchpadu, tak i na tiché klávesnici, s rozestupem kláves 1,3 mm. Tělo je vyrobené z hliníku, to Surface Laptop 3 propůjčuje lehkost i kýženou odolnost. Výběr konektorů je standardní, opět se ale nedočkáme rozhraní Thuderbolt 3, které si stále nenašlo cestu na žádné z nově představených zařízení. 

Surface Laptop 3
Surface Laptop 3 je lehký a odolný, ideální notebook na cestování.

Surface Earbuds jsou sluchátka s výrazným designem

Tečkou za novinkami od Microsoftu jsou bezdrátová sluchátka Microsoft Surface Earbuds. I tady platí, že zaujmou. Jejich klíčovým designovým prvkem je docela velký kruh na vnější straně, který slouží jako plocha pro dotykové ovládání sluchátek. Potvrzená je podpora nejrůznějších gest, která navíc budou spolupracovat i oblíbenými aplikacemi, jako je například Spotify. Sluchátka je možné ovládat i hlasem, navíc je využijete i pro přímé diktování do kancelářských aplikací Microsoft Office nebo překladu do šedesáti světových jazyků. Výdrž osm hodin je nadstandardem, velmi příjemné je rychlé párování se zařízeními s Windows.

Surface Earbuds
Surface Earbuds si jen tak s něčím nespletete.

Navenek kosmetická změna v názvu One Plus 7T přináší velké změny uvnitř

• Aktualizace: 27. 9. 2019 • Autor: Jiří V. Matýsek

Nástupce zajímavého diskutovaného modelu One Plus 7 je konečně představen. A i když pouhé přidání písmena T do názvu může svádět k tomu, že výrobce telefon jen drobně „pošolíchal“ a prodává znovu téměř totéž, změn je docela dost. 

Vizuálně se toho skutečně mnoho nezměnilo, nicméně, je to právě posun v kvalitě displeje směrem k 7 Pro, který potěší nejvíce. Tentokrát je to AMOLED s frekvencí 90 Hz, úhlopříčkou 6,55 palců a poměrem stran 20 : 9. Třešničkou na dortu je plná podpora HDR 10+. Zvýšení se dočkal i maximální jas, který u „téčkové“ verze dosahuje až na hodnotu 1 000 nitů.  

Pod kapotou se nyní skrývá dosud žhavá procesorová novinka, Snapdragon 855+, který si bude dobře rozumět s 8GB pamětí RAM. Výrobce netroškaří ani na velikosti vnitřního úložiště - v základní variantě nabídne 128 GB, v té vyšší dokonce 256 GB. Rovnou od začátku, tedy bez potřeby aktualizace nabídne telefon nejnovější operační systém Android 10. Příjemnou skutečností je pak baterie, s níž se na 70 % nabití dostanete už za pouhou půlhodinu. To se nám líbí.

One Plus 7 T
Největší změny oproti předcházejícímu modelu OnePlus 7 se odehrály hlavně uvnitř. Navenek jsou si oba modely celkem podobné.

Pěkné věci se dějí i v oblasti fotoaparátu. Ten je nyní trojitý, přičemž hlavní čočka má rozlišení 48 Mpx a o stupínek vylepšenou světelnost ve srovnání s předchůdcem. Druhý v pořadí je teleobjektiv s rozlišením 12 Mpx a trojici uzavírá 16Mpx ultraširoký objektiv. Noční režim už je spíše standardem, přibyla ale makro fotografie od 2,5 cm a snímání videa v HD rozlišení a snímkovací frekvencí 90 snímků za sekundu. One Plus 7T se začne prodávat nejprve v USA, a to 16. října.  

Závěr testu DxOMark: Huawei Mate 30 má nejlepší fotoaparát na trhu

• Aktualizace: 27. 9. 2019 • Autor: Jiří V. Matýsek

Obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou připravuje západní svět o ty nejkvalitnější technologické výstřelky. To se alespoň chce napsat poté, co byla zveřejněna aktuální podoba žebříčku DxOMark, který se zaměřuje na kvalitu fotoaparátů - a to i těch mobilních. Protože v dnešní dobře patří fotoaparáty v mobilních telefonech k tomu, co výrobci v nových modelech nejčastěji vylepšují a posouvají, pořadí na prvním místě se letos docela měnilo. Nyní se na pomyslném královském trůnu usadil Huawei Mate 30 a druhého v pořadí, tedy Samsung Galaxy Note 10+, předběhl o čtyři body. Výsledek by byl dokonce ještě lepší - celých 131 bodů, celkový dojem ale poněkud srazilo video, kde dostal telefon „jen“ 100 bodů. 

Podle expertů s DxO Mark se Huawei Mate 30 podařilo téměř zbavit neduhu v podobě omezení protikladu dobrá kresba - vyšší šum v horších světelných podmínkách. Telefon v těchto oblastech dosáhl rekordního skóre. Na špičce je Huawei Mate 30 i v oblasti zoomu, i zde nastoluje novou nejvyšší bodovou hranici. Boduje totiž lepší kresbou při středních a vyšších přiblíženích a je to hlavně zásluha pokročilé AI. Body naopak ztrácel u šířky záběru, která je menší než u konkurence, a taky u zmíněného videa. 

Na změny pořadí možná ale nebudeme muset čekat zas tak dlouho. Testování právě probíhá o nového iPhone 11 a pokud jde o fotoaparát, tam mluví recenze snad jen v superlativech.  

Displej iPhone 11 Pro Max překonává několik rekordů a dle DisplayMate je nejlepší na trhu

• Aktualizace: 25. 9. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

V září představený iPhone 11 Pro Max má dle webu DisplayMate nejlepší displej ze všech telefonů. Stanovuje v zobrazení několik rekordů a poráží i dosavadního lídra, Samsung Galaxy Note10+ a dokonce i všechny televize (včetně Ultra HD televizí), monitory nebo tablety. V čem jeho obrazovka exceluje?

Skvělá je barevná přesnost, jež dosahuje 0,9 JNCD, což představuje dosavadní rekord a dle recenzentů je barevnost vizuálně nerozeznatelná od dokonalosti. Displej iPhonu 11 Pro Max také dosáhl rekordního jasu 770 nitů. K tomu je obrazovka „dokonale ostrá“ a web si chválí i kvalitní HDR, dobré pozorovací úhly a rekordně nízkou odrazivost obrazovky jen 4,5 %. To vše s o 15 % nižší energetickou spotřebou oproti předchůdci. Kompletní recenzi najdete na webu DisplayMate včetně dalších podrobností.

iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro Max nechává v kvalitě displeje všechny konkurenty za sebou.

Android 10 přichází na OnePlus 7 a 7 Pro

• Aktualizace: 23. 9. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Pro majitele telefonů OnePlus 7 a 7 Pro máme dobrou zprávu. Pár dní po spuštění zkušební beta verze Androidu 10 společnost OnePlus usoudila, že je čas vše spustit na ostro, a tak první uživatelé dostávají aktualizaci na novou verzi s nadstavbou OxygenOS 10. Novinek je několik, tyto jsou hlavní:

 • Nový design uživatelského rozhraní.
 • Vylepšená přidělování povolení pro přístup k umístění.
 • Gesta na celé obrazovce.
 • Přepínání posledních aplikací pomocí navigačního panelu .
 • Gesta pro vrácení se zpět pomocí přejetí z levého nebo pravého okraje obrzovky.
 • Game Space – herní prostor pro hraní na jednom místě.
 • Smart displej – systém v ambientním režimu chytře nabídne uživateli informace na základě času nebo polohy.
 • Blokování spamu ve zprávách na základě klíčových slov.
 • Změna tvaru ikon v rychlém nastavení.
i OnePlus 7 Pro (RECENZE): Smartphone, který míří vysoko

Ještě jste aktualizaci nedostali? Nebojte. Ne všichni uživatelé ji obdrží současně. Zatím se dostalo na omezený počet šťastlivců, další ale budou následovat v příštích dnech.

Zdroj: androidpolice.com

Huawei v Mnichově představil Mate 30 a Mate 30 Pro

• Aktualizace: 20. 9. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

V bavorské metropoli, Mnichově, se oficiálně představily vlajkové lodě čínského výrobce pro druhou polovinu roku, Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro. Telefony jsou to povedené, o tom není pochyb. V jejich útrobách trůní nové Kiriny 990, jež budou mít k duhu 8 GB paměti RAM. Taktéž fotoaparáty vypadají mírně řečeno slibně, jelikož se předpokládá, že budou minimálně stejně dobré jako ty u letošních P30 a P30 Pro (jejich recenzi si můžete přečíst v článku Huawei P30 Pro (RECENZE): Fotoaparát jako recept na úspěch).

Jejich zářnou budoucnost ale kalí fakt, že nebudou moci využívat Google aplikací, tedy Gmail, YouTube, vyhledávání atd. Huawei tak bude muset sáhnout ke svému řešení, „obchodu“ AppGalery, který už je na některých telefonech předinstalován. Jak vše ale nakonec dopadne, teprve uvidíme. Pokud se vám do něj nechce jít, na trhu existují více než schopné alternativy, například nové Note10 či iPhony. Více v článku Huawei Mate 30 (PREVIEW): skvělé fotomobily s nejistou budoucností.

Huawei Mate 30 srovnání
Zde Huawei Mate 30 (vlevo) a Huawei Mate 30 Pro v celé své kráse. Výrazným prvkem je kruhový fotomodul. Zdroj: Huawei

Apple představil nové iPhony, iPad i Apple Watch

• Aktualizace: 11. 9. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Fanoušky jablečných produktů měli 10. září velký den, Apple totiž pořádal svou každoroční zářijovou keynote. Ukázal na ní iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, nový 10,2" iPad a Apple Watch Series 5. K tomu prozradil datum a cenu svých nových služeb Arcade   TV+.

iPhone 11 je nejlevnější z trojice novinek. Stejně jako jeho kolegové se chlubí rychlejším čipsetem Apple A13 Bionic a nárůstem operační paměti. Oproti předchůdci přidává ultraširoký fotoaparát i nové barvy. Potěší mírně snížená cena, která začíná na 20 990 Kč.

iPhone 11
iPhone 11 oproti předchůdci překvapivě zlevnil.

Dražší dvojice, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max, obdržely i teleobjektiv s 2× zoomem. Příslibem do budoucna je novinka v podobě přesného vnímání prostoru (UWB). Zajímavostí je hezká barevná varianta půlnočně zelená. Vše o nových iPhonech si přečtete v článku iPhone 11 (PREVIEW): vyšší výkon, větší odolnost i trojitý fotoaparát.

iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro (Max). Stejné rozměry, ale nová zelená barva i vyšší výkon.

U Apple Watch Series 5 kvitujeme příchod funkce always-on při přibližně stejné výdrži (která je bohužel jen asi 18 hodin), u nového iPadu nárůst úhlopříčky na 10,2 palce za stejnou cenu. Příjemným překvapením jsou ceny nových služeb. Apple TV+ i Arcade si budou moci uživatelé předplatit za 4,99 dolarů, tedy asi za 140 Kč. Čekala se vyšší cena.

V berlíně začal veletrh spotřební elektroniky IFA 2019

• Aktualizace: 6. 9. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

V německém hlavním městě se v těchto dnech koná jeden z největších veletrhů pro technologické fandy, IFA 2019. Akce oficiálně začala až v dnes, již ve středu ale první výrobci ukázali své technologické novinky. IFA Berlín potrvá až do středy 11. září, takže se můžeme ještě těšit na pořádnou záplavu mobilních telefonů, i jiné elektroniky společností Samsung, Asus, Acer, Nokia a mnoh dalších. Ty hlavní novinky najdete v článku IFA 2019: Nejzajímavější novinky z berlínského veletrhu pohromadě.

Jak vybařit
Veletrh IFA se koná každoročně v Berlíně.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro jako první nabídne 64Mpx fotoaparát

• Aktualizace: 29. 8. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Čínská společnost Xiaomi pod svou značkou Redmi představila dva nové modely, Redmi Note 8 a Note 8 Pro. Spadají do střední třídy a vybavenější je podle očekávání druhý z dvojice. Přináší například 64megapixelový fotoaparát. Čím dalším je výrobce vybavil?

Telefony Redmi Note 8 a Note 8 Pro jsou, dá se říct, bratři, ale v několika ohledech se od sebe liší. Nabídnou 6,3" resp. 6,53" LCD displej s výřezem (nikoli průstřelem) a čtečkou na zádech. Zde najdeme také fotomodul, který je v případě Note 8 Pro 64Mpx, čímž si získává prvenství v počtu megapixelů na jeden snímač mezi mobily. Kromě toho nabízí další tři fotoaparáty a 20Mpx selfie kamerku.

 Redmi Note 8  Redmi Note 8
Redmi Note 8 je méně vybavený z dvojice.

Srdcem telefonů je v případě Note 8 Snapdragon 665 a v případě Note 8 Pro MediaTek Helio G90T. Druhému jmenovanému nechybí mj. chlazení kapalinou pro snížení teploty v případě potřeby o zhruba 6 °C. Spolupracují s operační pamětí o kapacitě až 6 či 8 GB a pro data budou mít k dispozici až 128 GB prostoru. Slibná je kapacita baterií 4 000 a 4 500 mAh, které se s možností až 18 W shodně dobíjí přes USB-C konektor. Výrobce slibuje dobití na 50 % za slušných 36 minut. Telefonům nechybí NFC pro platby mobilem. 

 Redmi Note 8 Pro  Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8 Pro dostane 64Mpx foťák.

Mobily Redmi Note 8 a Note 8 Pro se začnou v Číně prodávat 3. září. S globální dostupností a příchodem na další trhy se počítá, byť nic zatím není potvrzené. Jejich cena by měla začínat přibližně na 200 eurech za základní model Note 8.

Parametry/Model Redmi Note 8 Redmi Note 8 Pro
Úhlopříčka displeje 6,3" 6,53"
Rozlišení displeje 2 340 × 1 080 px 2 340 × 1 080 px
Typ displeje LCD, Gorilla Glass 5 LCD, Gorilla Glass 5
Procesor Qualcomm Snapdragon 665 MediaTek Helio G90T
Operační paměť RAM 4/6 GB 6/8 GB
Interní úložiště 64/128 GB (slot pr microSD) 64/128 GB (slot pr microSD)
Operační systém Android 9.0 Pie Android 9.0 Pie
Zadní fotoaparát 48 Mpx (hlavní, f/1,8) + 8 Mpx (širokoúhlý, f/2,2) + 2 Mpx (makro, f/2,4) + 2 Mpx (portréty, f/2,4) 64 Mpx (hlavní, f/1,8) + 8 Mpx (širokoúhlý, f/2,2) + 2 Mpx (makro, f/2,4) + 2 Mpx (portréty, f/2,4)
Přední fotoaparát 13 Mpx (f/2,2) 20 Mpx (f/2,2)
Baterie 4 000 mAh, USB-C 2.0, 18 W 4 500 mAh, USB-C 2.0, 18 W
Rozměry 161,3 × 76,4 × 8,4 mm 161,3 × 76,4 × 8,8 mm
Hmotnost 190 g 199 g
Cena - -
*Ceny jsou platné k 29. 8. 2019

Samsung Galaxy Note10+ je nově nejlepší fotomobil

• Aktualizace: 13. 8. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Fotomobily mají nového krále. Stal se jím nedávno v New Yorku představený Samsung Galaxy Note10+, který v žebříčku DxOMark se skóre 113 o jeden bod přeskočil dosavadního vládce Huawei P30 Pro. Recenzenti konkrétně testovali jeho 5G variantu, ta ale má stejný fotoaparát jako LTE verze, která se bude prodávat i u nás. Pro připomínku, jeho parametry jsou: 

 • 12 Mpx – širokoúhlý (f/1,5)
 • 16 Mpx – ultraširokoúhlý (f/2,2)
 • 12 Mpx – s teleobjektivem (f/2,1)
 • ToF pro měření hloubky prostoru (DepthVision)

Samsung Galaxy Note10+ v recenzi DxOMark získal velkově 113 bodů a 99 bodů za selfie kamerku. Testeři skvělý výsledek připisují kromě nového čipsetu také telefobjektivu s širším ohniskem a zlepšeným algoritmům a posprocesingu. Note10+ má také vynikající expozici, barevné i detailní podání a dobře zvládá i bokeh efekt. Recenzenti si na něm cení také rychlé a přesné zaostřování. To vše navíc podporuje všestranné video. Telefon si celkově ve fotografii i ve videu velmi dobře vede za většiny světelných podmínek. 

Samsung Galaxy Note10+ 
Víc bodů než Samsung Galaxy Note10+ nemá v žebříčku DxOMark momentálně nikdo.

Nynější žebříček fotomobilů DxOMark vypadá následovně:

 • 113 – Samsung Galaxy Note10+ 5G
 • 112 – Huawei P30 Pro
 • 112 – Samsung Galaxy S10 5G
 • 111 – Honor 20 Pro
 • 111 – OnePlus 7 Pro

Dva ze tří nejlepších fotomobilů nesou tedy značku Samsung. To se ale může brzy změnit, protože do konce roku nás ještě čeká několik telefonů, jež budou jistě chtít promluvit do aktuálního pořadí. V září se představí letošní iPhony a Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro, v říjnu pak Pixely 4 od Googlu. Nynější leader fotomobilů, Note10+, se tak na trůnu nemusí ohřát příliš dlouho. Momentálně ale v žebříčku DxOMark sedí na nejvyšším stupínku a nějaký čas to tak ještě zůstane.

Samsung představil Galaxy Note10 a Note10+

• Aktualizace: 8. 8. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Včerejšek byl významným dnem pro fanoušky mobilních zařízení. V New Yorku se totiž představil Samsung Galaxy Note10, a to rovnou ve dvou verzích – Note10 a Note10+. Dvojice prošla oproti svému předchůdci Galaxy Note9 poměrně výrazným redesignem. Má tenčí rámečky (i tenčí než Samsung Galaxy S10) a čelní kamerku vsadila to „průstřelu“ uprostřed.

i Samsung Galaxy Note10 | Note10+ (PRVNÍ DOJMY): Skvělá dvojice s novými schopnostmi

Telefonům Note10 nechybí téměř nic. Špičkový displej má vysoký jas i skvělou barevnost a Exynos 9825 doplňuje 8 GB a v případě většího z dua dokonce 12 GB. Pero S Pen nově podporuje gesta, takže např. u fotoaparátu můžete na dálku přepnout na přední kamerku, přiblížit či zaostřit. A fotoaparát umí například naskenovat objekt a převést jej do 3D podoby a dále s ním kouzlit.

Telefony ale nejsou dokonalé. Poprvé nemají 3,5mm jack, tlačítka jsou kompletně na levé straně (pro většinu lidí, kteří jsou praváci, je to nepraktické) a někomu by mohl vadit také fakt, že menší Note10 pracuje jen s Full HD+ rozlišením. Předsto všechno se jedná o velmi povedené pracanty, kteří to nezabíjí ani vysokou cenu. Tu si navíc můžete snížit v předobjednávce. Více ve výše uvedeném článku.

Samsung Galaxy Note10 
Samsung Galaxy Note10 a Note10+ jsou nové telefony nejen pro profesionály.

Spolu s telefony Note10 představila korejská jednička také notebook s 23hodinovou výdrží, Samsung Galaxy Book S. Jde proti MacBooku Air a nabízí nikoli odlišný design. Laptop k nám nejspíš nedorazí, ale na trzích bude k mání v přepočtu za přibližně 23 tisíc korun.

Nový herní telefon Black Shark 2 Pro drtí příčky výkonu

• Aktualizace: 1. 8. 2019 • Autor: Matěj Toul

Pokud rádi hrajete mobilní hry, tak si držte klobouky. Značka Xiaomi Black Shark totiž přichází se svým novým herním smartphonem Black Shark 2 Pro. Ten se sice dost podobá svému standardnímu modelu Black Shark 2, který vešel do obchodů letos v březnu, nicméně výkon se zde posouvá ještě o něco dále. Ve zkratce, Xiaomi Black Shark právě představili nejvýkonnější mobilní telefon současnosti.

Xiaomi Black Shark 2 Pro
Xiaomi Black Shark 2 Pro přichází hned v několika agresivních barevných variatnách. Odlišuje se i dvěma RGB panely na zadní straně telefonu.

Jednoznačně o tom svědčí výsledky z populárního mobilního benchmarku AnTuTu. Black Shark 2 Pro je totiž vůbec prvním smartphonem, který zde překročil hranici půl milionu bodů. Zasluhuje se o to především nejnovější mobilní herní procesor Qualcomm Snapdragon 855+ v kombinaci s 12 GB RAM paměti. Z hlediska interní paměti se dočkáme dvou variant. Buď 128, nebo 256 GB. Úložiště navíc běží na rychlém standardu UFS 3.0, výrobci zkrátka nechtěli ponechat nic náhodě.

i

Základní model Xiaomi Black Shark 2 se k nám od svého vydání ještě v české distribuci nedočkal. Nezbývá nám než doufat, že se k Xiaomi Black Shark brzy připojí i obě nové dvojky.

Z hlediska designu se jedná o velmi podobný telefon jako ten z března. Rozdíl je ale v zadní straně telefonu, která je trochu upravena, aby se telefon lépe držel. A samozřejmě by to nebylo Xiaomi, abychom se nedočkali ani pořádné lásky u fotoaparátu. Zatímco megapixely zůstávají stejné (48 + 12 Mpx), světelnost hlavního objektivu se stáhla na f/1,75.

Xiaomi Black Shark 2 Pro Představení
Verze Pro byla představena při příležitosti čínského launche Xiaomi Black Shark 2.

Kdy a jestli vůbec se telefon ocitne na českých pultech ještě nevíme, ale v Číně se začíná s prodejem již zítra, 2. srpna. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 11 tisíc za 128GB variantu a 13 tisíc za verzi s 256 GB úložiště.

Apple koupil divizi mobilních modemů Intel

• Aktualizace: 26. 7. 2019 • Autor: Jiří V. Matýsek

To, o čem už se nějakou dobu spekulovalo, se stalo skutečností. V noci z 25. na 26. července Apple prostřednictvím tiskové zprávy oznámil, že koupil většinový podíl v modemové divizi společnosti Intel. Firmu s nakousnutým jablkem ve znaku přišla koupě na rovnou jednu miliardu dolarů, tedy téměř třiadvacet miliard korun. Co dohoda obsahuje a co pro mobilní trh znamená?

Apple se rozšíří o dvoustovku zaměstnanců a získá duševní vlastnictví, techniku a také nájemní smlouvy. Samozřejmou součástí jsou i patenty. Je jich sedmnáct tisíc a dá se předpokládat, že o ty šlo Applu nejvíce. Jedná se ale „pouze“ o patenty na mobilní technologie, vývoj modemů v oblasti počítačů, samořídích vozidel a průmyslu zůstává plně v rukou Intelu.

Snapdragon-855-plus

Pokud jde o modemy do iPhonů a dalších zařízení, Apple se vždy spoléhal na externí dodavatele součástek. Koupě Intelu nicméně dává firmě do rukou solidní materiál k tomu, aby se mohla pustit do vlastního vývoje a výroby této technologie. Možná na to mohl mít vliv i soudní spor se společností Qualcomm. Šlo o praktiky při licencování patentů a nakonec se spor podařilo urovnat. Impuls to ale pro Apple rozhodně mohl být.

A také jde o 5G technologii. Konkurenční Huawei a Samsung se totiž netají tím, že se vydají cestou vývoje vlastní technologie. A Apple v tomhle závodě poněkud zaostává. iPhone připravený na 5G sítě totiž nebude hotový dříve než v září 2020.

Snapdragon 855 Plus: chipset, o kterém ještě uslyšíme

• Aktualizace: 17. 7. 2019 • Autor: Jiří V. Matýsek

Snapdragon v pondělí představil zbrusu nový chipset, se kterým se velmi pravděpodobně budeme setkávat ve většině topových modelů, které se chystají na druhou polovinu roku 2019.Jedná se totiž o nejvýkonnější chipset, na který můžeme dnes v oblasti mobilů běžících na systému Android narazit.

Snapdragon-855-plus

Snapdragon 855 Plus nabídne o patnáct procent vyšší grafický výkon, obecně výkon oproti klasické verzi chipsetu vzroste o čtyři procenta. Součástí chipsetu je integrovaný LTE modem Snapdragon X24. Od počátku je ale zajištěna také podpora 5G modemu Snapdragon X50 coby externí součástka. Centrem chipsetu je procesor s maximální taktovatelnou frekvencí až na 2,96 gHz, který tvoří osm jader Kryo 485. Snapdragon855 Plus je vyroben 7 nm technologií.

Prvním smartphonem, v němž si budeme moci výkon nového Snapdragonu 855 Plus vyzkoušet v praxi, je Asus ROG phone II. Herní telefon jeho sílu určitě naplno využije. Na bližší detaily o parametrech telefonu stále čekáme. Čínská premiéra je očekávána už na 23. července, ta světová by měla proběhnout na letošním veletrhu IFA.

Překladač Google nyní zvládne vizuální překlad do češtiny z 89 jazyků

• Aktualizace: 12. 7. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Překladač Google (Google Translate) se v poslední aktualizaci dočká výrazného vylepšení, které ocení i čeští cestovatelé v zahraničí. Jak internetová jednička informuje na svém blogu, mobilní aplikace nově získává schopnost přeložit vizuální nápisy z desítek jazyků i do češtiny. Funguje to tak, že fotoaparátem namíříte na cizojazyčný nápis a překladač vám v reálném čase nabídne český překlad. Vše funguje i bez internetu, pokud si stáhnete příslušný jazykový balíček. Například tedy angličtinu a češtinu nebo například thajštinu, chorvatštinu atd.

Překladač Google 
Namiřte fotoaparátem aplikace Překladač Google na cizojazyčný nápis a ihned se zobrazí jeho český překlad.

Překladač uměl nápisy do češtiny překládat i před touto aktualizací, podporoval ale jen 30 jazyků a jedním z nich musela být angličtina. Nyní si poradí s 89 řečmi (přeloží z 89 do více než 100 jazyků) a překlady umí mezi jazyky libovolně kombinovat. Přeloží tedy např. nápis z thajštiny do češtiny, čínštiny do portugalštiny nebo z češtiny do angličtiny. Aplikace je tedy vhodná například i pro cizince v Česku, kteří se sami pohybují po městě. Dokonce není nutné zadávat vstupní jazyk, aplikace jej rozpozná sama.

Dle slov Googlu si Překladač (Android, iOS) poradí s informačními cedulemi a dalšími nápisy ve mětě, jídelními lístky nebo i delšími texty v novinách. Zároveň se zlepšuje i samotný překlad, a to díky použití neuronových sítí. Aktualizace k uživatelům putuje v těchto dnech. Pokud jste ji ve svém telefonu ještě neobdrželi, dočkáte se během několika dní. 

Samsung zve na představení Note 10. Potvrdilo se datum 7. srpna

• Aktualizace: 2. 7. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Datum představení telefonu pro profesionály Samsung Galaxy Note 10 je oficiálně potvrzené. Jak jsme vás již dříve informovali, akce se uskuteční 7. srpna. Nyní už známe i místo konání, a to Barclays Center v New Yorku. Pro zajímavost, na stejném místě se veřejnosti poprvé ukázal i loňský Samsung Galaxy Note9. Přesný čas představení novinky výrobce neuvedl, předpokládáme ale dopolední hodiny místního času, aby vše mohli pohodlně sledovat i diváci v Evropě, Asii či na jiných místech planety.

Samsung v rámci pozvánky vydal krátké video. Zobrazuje pero S Pen, jak kreslí kolečko, jenž se promění v čočku fototoaparátu. To jasně značí, že Note 10 se bude, nikoli překvapivě, zaměřovat na práci se stylusem a také focení. Animace může indikovat také výřez uprostřed horní části fotoaparátu. A čeho se vlastně 7. srpna v odpoledních hodinách našeho času vůbec dočkáme? Pravděpodobně dvou variant s úhlopříčkami 6,28" a 6,75". Veškeré další informace o novinkách najdete v článku Samsung Galaxy Note 10 (VŠE, CO VÍME).

Oppo představilo telefon s přední kamerkou pod displejem

• Aktualizace: 27. 6. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Přední kamerka je neodmyslitelnou součástí mobilních telefonů, jenž kam s ní, když dnešním trendem je zároveň maximalizace velikosti displeje vůči telefonu? Většinou je schovaná ve výřezu nebo průstřelu a viděli jsme už i případy výsuvných či výklopných fotoaparátů. Oppo, jeden z velkých čínských výrobců, ale pokročil na novou úroveň. Povedlo se mu přední kamerku zcela schovat pod displej.

Oppo technologii, kterou demonstroval na jednom telefonu řady Oppo Reno na MWC 2019 v Šanghaji, nazval USC (Under Screen Camera, tedy fotoaparát pod displejem), a je prvním, kdo ji oficiálně představil. Samotný fotoaparát nabídne velký snímač i zvětšené pixely, což má maximalizovat množství dopadajícího světla.

Sklo nad kamerkou pak má upravenou strukturu pixelů a je průhlednější. Přesto nebude tak průhledné jako u běžných čoček. Tomu má dopomoci umělá inteligence a software (Oppo pro tento případ dle svých slov vytvořil tři nové algoritmy). Upravovat bude vyvážení bílé, HDR a také případné zobrazování nečistot vinou nedokonale průhledného skla.

Oppo kamera v displeji 
Oppo oficiálně představil přední fotoaparát v displeji. Jsme zvědaví na kvalitu fotek v praxi.

Koncept jako celek je designově velmi čisté řešení, protože v obrazovce není žádný rušivý element a zároveň žádná pohyblivá a na poškození náchylná část jako u výklopných či výsuvných modulů. Ačkoli je však kamerka pod displejem velice lákavou „fíčurou“, nelze očekávat, že se v nejbližších měsících masově rozšíří. Řešení je to technicky náročné a je nutné se vypořádat s řadou problémů. Lze tak očekávat, že první mobily s kamerou v displeji uvidíme na trhu příští rok.

Google potvrdil podobu chystaného Pixelu 4

• Aktualizace: 13. 6. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

K únikům možných podob chystaných mobilních telefonů dochází často. Téměř není dne, kdy bychom se od některého z informátorů nedočkali tajně vyfoceného zařízení někde ve výrobní hale či přesného renderu. A to je i případ nadcházejícího mobilu Google Pixel 4, jehož ještě včera pravděpodobná podoba vesele kolovala na internetu.

Pak se ale stalo něco nečekaného – Google na svém Twitteru oficiálně potvrdil uniklou podobu. To se u žádného jiného výrobce dosud nikdy nestalo a Google tak prokázal smysl pro vtip.

No, jelikož se zdá, že se o to poměrně zajímáte, tady to máte! Počkejte, až uvidíte, co dokáže. #Pixel4

A jak bude tedy nový Pixel 4, který se stane letošní vlajkovou lodí internetové jedničky a který opět přijde ve dvou verzích, vypadat? Nejvýraznějším a nejdiskutovanějším prvkem je fotomodul s trojitým fotoaparátem, seřazený do mírně zakulaceného čtverce. Podobné řešení loni přinesl Huawei Mate 20 Pro, ten ale má fotoaparáty uprostřed, Pixel 4 je bude mít na levé straně.

Google Pixel 4 
Tuto podobu Pixelu 4 potvrdil sám Google.

Telefony Google Pixel 1 až 3 dosud pracovaly vždy jen s jedním zadním fotoaparátem. Tomu ale bude letos konec. Google Pixel 4, který je na inkriminovaných snímcích vyobrazen v černé barvě, nově použije trojitý fotoaparát. Respektive dvojitý – kromě hlavního snímače patrně nabídne ultraširoký senzor a doplňující senzor pro snímání hloubky prostoru. Vzhledem k tomu, že již Pixel 3 s jedním fotoaparátem uměl kouzla, se máme podle všeho na co těšit.

Google Pixel 4 
Jeden ze čtenářů následně obrázky Pixelu 4 spojil do této podoby.

Pixel 4 také nejspíše dostane duální přední fotoaparát, alespoň u větší a dražší verze. Ano, čtvrtá generace tohoto telefonu od Googlu opět přijde ve dvou velikostech, a to se starým známým označením Pixel 4 a Pixel 4 XL. Další výbava má zahrnovat procesor Snapdragon 855, 6 nebo 8 GB RAM a samozřejmě nový Android Q.

V červnu budou hrát prim Galaxy Fold a Huawei Mate X

• Aktualizace: 11. 6. 2019 • Autor: Matěj Toul

Jak si mnozí z vás jistě všimli, technologie ohebných telefonů nevešla na trh zrovna slavně. Může za to především nevyvedený start telefonu Samsung Galaxy Fold, který se velké většině recenzentů podařilo rozbít během prvních pár hodin provozu. Nebyla to ovšem jejich chyba, ale hlavně chyba konstrukce samotného telefonu. Konečné vydání (již opraveného) smartphonu Galaxy Fold by ale mohlo přijít už teď v červnu. O slovo se hlásí také společnost Huawei se svým ohebným Huawei Mate X.

Huawei Mate X přijde s ultrarychlým nabíjením a podporou sítě 5G

Očekávalo se, že prvním ohebným telefonem vůbec bude Huawei Mate X. Výrobci totiž již před nějakou dobou potvrdili, že vydání proběhne již brzy v červnu. Samsung na to ovšem svižně zareagoval a Galaxy Fold také oznámil na červen. Ani u jednoho ovšem neznáme přesné datum vydání, a tak si na to, kdo tento závod vyhraje, budeme muset chvíli počkat. Teď už ale o Mate X.

Huawei Mate X Rozložený Huawei Mate X Složený
Huawei Mate X sází na jediný displej FullView s technologií OLED. Výsledek působí elegantně a moderně.

Vzhledem k tomu, že ohebné telefony jsou zatím neprobádané vody, každý vypadá tak trochu jinak. Hlavní rozdíl je v konstrukci a displeji. Huawei Mate X sází na jeden velký FullView displej, který se dá ohnout na velikost běžného smartphonu. K ohýbání slouží speciální systém Falcon Wing. Jedná se o pružný pant, kterého si zepředu vůbec nevšimnete. Ten se zároveň stará o to, aby se displej nijak nevyboulil nebo nepoškodil. Na čistotu displeje a plný zážitek z OLED displeje sází Huawei i dále. Na telefonu totiž nenajdete téměř žádné rámečky. V tom největším, který je viditelný pouze se složeným telefonem, si pak hoví hned trojitý fotoaparát Leica.

Huawei Mate X Selfie Huawei Mate X Fotoaparát
Trojitý fotoaparát Leica můžete využít jak v režimu Selfie, tak i jako hlavní fotoaparát když mobil jednoduše otočíte.

Poměrně odvážný krok udělali výrobci směrem k podpoře 5G sítě. Ta je totiž ještě na počátku a u spousty operátorů se nedočkáte její podpory (u nás například 5G zatím vůbec není). Pro výrobce jsou to tak zdánlivě zbytečné náklady navíc. Na straně druhé tak alespoň uvažují do budoucna. Dalším velkým tahákem Huawei Mate X je 55W nabíjení. Ve smartphonu najdete baterii o kapacitě 4 500 mAh a právě tu můžete díky Huawei SuperCharge nabít na 85 % již za půl hodiny. Galaxy Fold se k technologii ohebných telefonů staví trochu jinak.

Samsung Galaxy Fold má spoustu fotoaparátů a zaměřuje se na efektivitu

Dalším účastníkem tohoto ohebného závodu je samozřejmě Samsung Galaxy Fold. Tento telefon v dubnu doslova zaplavil veškerá sociální média, ovšem ne zrovna stylem, který by Samsungu vyhovoval. Nepříliš důmyslná konstrukce telefonu totiž vedla k poměrně jednoduchému, avšak nenávratnému poškození celého smartphonu. Nyní se ale Samsung znovu hlásí o slovo a slibuje, že všechny neduhy Galaxy Fold byly opraveny. Pojďme se na něj tedy podívat.

Galaxy Fold Rozložený 
Složením hlavní displej Galaxy Fold úplně skryjete. Pracovat můžete vesele dále na sekundráním displeji.

Prvním problémem byla fólie pokrývající displej telefonu. Ta se totiž dala velice lehko splést s běžnou ochrannou krycí fólií, kterou spousta uživatelů sloupne hned při prvním kontaktu s telefonem. Kdo to ale zkusil, zůstal v údivu. Fólie totiž byla kriticky důležitou součástí samotného displeje a mobil se po sloupnutí stal takřka nefunkčním. To inženýři ze Samsungu vyřešili velice jednoduše, a to tak, že rohy fólie zkrátka schovali pod rámeček telefonu. Druhým závažným problémem byla velká mezera mezi dvěma díly displeje. Mohly se do ní totiž velmi lehce dostat nečistoty, což taktéž způsobilo nefunkčnost telefonu. Mezera tedy byla snížena na minimum, ale uživatel si na prach stále bude muset dávat pozor.

Galaxy Fold Zezadu Galaxy Fold Složený
Zadní strana telefonu vás bude zajímat až jej složíte. Najdete na ní druhý, menší displej, další selfie kamerku a v neposlední řadě také hlavní trojitý fotoaparát.

Teď už k samotným specifikacím. Narozdíl od Mate X najdete na Galaxy Fold hned dva displeje. Ten hlavní, ohebný, je taktéž obehnán tenkými rámečky. Samsung se ale rozhodl, že do tohoto prostoru umístí ještě selfie kamerku. Tato dvojitá kamera je tak usazená v pravé horní hraně displeje. Druhý displej přijde na scénu, když telefon složíte. Skládá se totiž trochu jinak než Mate X. Zatímco u Huawei displej ohnete na velikost běžného smartphonu, u Galaxy Fold se dvě části displeje skládají jakoby do sebe. Podobně jako když zavíráte knihu. Právě v ten moment na vás vykoukne druhý displej, který je synchronizovaný s tím hlavním a vy tak můžete pohodlně pokračovat v práci. Na zadní straně telefonu najdete také trojitý hlavní fotoaparát a ještě jednu selfie kamerku.

iPadOS, tmavý režim iOS 13, macOS Catalina a nový Mac Pro

• Aktualizace: 4. 6. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Úvodní očekávaná keynote Apple WWDC 2019 je za námi. Výčet novinek je pravdu dlouhý a pokud nemáte čas koukat na dvě hodiny trvající záznam, tak si spolu projdeme klíčové události.

Apple chystá nový operační systém iPadOS

Už delší dobu mnoho uživatelů používá iPady místo notebooku. Právě z toho pohledu je poměrně logické, že limitující iOS bude nahrazený systémem iPadOS. Ten je v jádru stejný a budou samozřejmě funkční všechny aplikace. To je důležitá zpráva.

iPadOS 
Pohled na novou hlavní obrazovku sytému iPadOS. Všimněte si po levé straně připravený prostor pro widgety.

iPadOS tak přinese podporu pro pohodlný multitasking, celkově lepší práci s otevřenými, domovskou obrazovkou s widgety nebo možnost připojovat USB disky a SD karty. Safari ve verzi pro iPadOS bude nově weby otevírat v plnohodnotném desktopovém zobrazení a uživatel se tedy již nebude muset spokojit jen s přerostlou mobilní verzí webu. Součástí Safari pro iPad bude i plnohodnotný manažer pro stahování souborů.

S iPadem také souvisí funkce Sidecar, kdy půjde iPad využívat jako plnohodnotný displej k Macu. Klidně i zcela bezdrátově, a navíc s podporou Apple Pencil. Klidně tak můžete na Macu pracovat v grafické aplikaci a vedle na iPadu do toho kreslit. Ideální nástroj pro grafiky.

iPadOS a Apple Pencil 
Pokud používáte iPad společně se stylusem Apple Pencil, tak se můžete těšit na ještě rychlejší odezvu a nové možnosti při kreslené nebo psaní poznámek.

iOS 13 a potvrzený tmavý režim

Samozřejmostí úvodního dne na WWDC byla i očekávaná aktualizace operačního systému iOS. Tmavý režim bude hlavní viditelnou změnou, která se promítne napříč celým systémem a bude přístupná i vývojářům třetích stran. Zejména na iPhonech s OLED displeji by mohl tmavý režim prodloužit výdrž na baterii.

Apple také slibuje u systému iOS 13 další zlepšení odezvy systému (i na starších telefonech) s rychlejším odemykáním pomocí Face ID. A to až o 30 %. Další novinkou je „swajpovací“ klávesnice na způsob oblíbené SwiftKey. Apple tento způsob zadávání písmen pojmenoval Quick Path.

iPadOS a Apple Pencil 
Nový iOS 13 představil populární Craig Federighi.

Vylepšená bude i aplikace pro fotografie a videa. Apple opět zapojí umělou inteligenci, která dokáže lépe roztřídit jednotlivé snímky a vybrat ty nejlepší. Případně doporučit ke smazání ty nepovedené. Apple také mohutně přepracoval veškerou editaci, ať už půjde o střih videa nebo vylepšení fotek.

Jestliže minulý systém iOS 12 byl dostupný i pro v tu dobu pět let starý iPhone 5s, chystaný systém iOS 13 tak štědrý ke starším iPhonům nebude. Nejenže se ho nedočká iPhone 5s, ale zapovězen bude i pro iPhone 6 z roku 2014. Majitelé oblíbeného iPhone SE však mají ještě pro tento rok štěstí.

V macOS Catalina již nebude iTunes

Nejvýraznější novinkou macOS Catalina (macOS 10.15), který si jméno bere od ostrova v Kalifornii, je zrušení iTunes. Postupem času nabobtnalá a pomalá aplikace se rozdělí na samostatné aplikace Apple Music, Podcasty a Apple TV. O synchronizaci iOS zařízení se pak postará přímo Finder.

Nadále Apple pokračuje ve spojení aplikací pro iOS a macOS. V zákulisí se pro práce na spojení našlo označení Project Marzipan, ale nyní máme již oficiální název, který zní Project Catalyst. macOS Catalina vývojářům konečně poskytne nástroje pro snadné portování iOS aplikací na obrazovky počítačů Mac. Půjde nejen o ty nejoblíbenější aplikace, ale také o hry.

Apple Sidecar 
macOS Catalina a iPadOS budou podporovat displej iPadu jako další obrazovku pro váš Mac. Tato nová funkce se jmenuje Apple Sidecar.

Až 28jádrový Mac Pro

Pamatujete si ještě Mac Pro? Takový černý válec připomínající odpadkový koš, ve kterém byl na svoji dobu maximálně výkonný hardware? Apple se rozhodl vyrobit úplně nový model stolního počítače Mac Pro, který protentokrát připomíná struhadlo (při pohledu na čelo skříně). Srdcem Macu Pro je procesor Intel Xeon až se 28 jádry, kterému může sekundovat celých 1,5 TB RAM. O grafický výstup se pak stará AMD Radeon Pro Vega II s až 32GB HBM2 pamětí.

Všem je tedy jasné, že nepůjde o řešení do každé domácnosti a pro obyčejné uživatele. Brutální výkon využijí především lidé pro náročnou grafickou práci ve 3D, filmový průmysl nebo například architekty pracující s velkými projekty v AutoCADu. Všeude tam se bude hodit i zbrusu nový Apple Pro Display XDR. Nový displej nemá absolutně žádné okraje, tedy rámečky a dává tak dokonale vyniknout pouze obrazu na 32" úhlopříčce s rozlišením 6 026 × 3 384 pixelů a podporou P3 barevného gamutu. O kvalitách nového displeje je Apple natolik přesvědčen, že jej rovnou označil jako nejlepší displej na světě pro profesionální uživatele.

Apple Mac Pro 
Stolní počítač Mac Pro a zbrusu nový Apple Pro Display XDR s rozlišením 6 026 × 3 384 pixelů.

Nyní se raději nadechněte, protože při pohledu na cenu displeje se vám může udělat nevolno. Apple Pro Display XDR totiž bude stát 4 999 dolarů a cena základního Mac Pro začíná na 5 999 dolarech za konfiguraci s 8jádrovým Xeonem, AMD Radeon 560X a 256 GB RAM paměti. Počítač i monitor půjdou do prodeje letos na podzim.

Apple dnes představí iOS 13

• Aktualizace: 3. 6. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Již dnes v podvečer (19:00) začíná tradiční vývojářská konference WWDC (Worldwide Developers Conference). Tradičně hned na samotný úvod vystoupí Tim Cook a jeho tým, který postupně představí nové verze iOS, macOS watchOS a tvOS. Z pohledu mobilní sféry je klíčový zejména operační systém iOS 13 pro iPhone a iPad. Po loňské verzi 12, která přinesla především nebývalou rychlost a stabilitu i na starších zařízeních, nyní dojde k větším úpravám uvnitř systému, ale i po designové stránce.

Apple nabídne svou keynote živě prostřednictvím Apple TV, Safari nebo iOS zařízení a také uživatelům Windows 10 v prohlížeči Edge přímo na svém webu. V následujících dnech vám přineseme souhrn všech klíčových novinek.

Nový iPod touch nabídne výkon pro rozšířenou realitu

• Aktualizace: 30. 5. 2019 • Autor: Ondřej Chabr

Californská společnost Apple představila po dlouhé době novou generaci svého multimediálního přehrávače iPod touch. O naprosté překvapení se nejedná, protože v minulých měsících se objevovaly náznaky, že Apple kolem iPodu něco chystá. A včera jsme se dočkali. Neproběhla k tomu žádná akce a jablečný výrobce na nový přehrávač na svému webu ani nijak neupozorňuje. Nový iPod je ale zde a přináší pár novinek. Které to jsou? Kolik nový touch se 4palcovým displejem stojí? A pro koho je vůbec určen?

Nejnovější iPod touch 2019 (7. generace), který nahrazuje předešlou 6. generaci z roku 2015, se drží zavedeného. Apple tak v letošním iPodu po stránce designu nepřinesl žádný nový prvek, ale navyšuje jeho výkon. Starý procesor A8 nahradil A10 Fusion, který pohání třeba i iPhone 7 a 7 Plus či 6. generaci iPadu z roku 2018. Kromě výkonnějšího procesoru je novinkou i dostupná kapacita paměti až 256 GB. Ta doplňuje klasické kapacity 32 a 128 GB. Cena nového iPodu touch začíná na 5 990 Kč, prostřední kapacita vyjde na 8 990 Kč a za 128GB iPod si Apple řekne 11 990 Kč.

i V období mezi 3. a 7. červnem 2019 se bude konat WWDC19, na níž Apple mimo jiné představí i nové verze svých operačních systémů včetně iOS 13. Dostane jej pravděpodobně i iPod touch 2019.

Inovací jsme se tedy dočkali minimálně. Fotoaparát zůstal nezměněn s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2,4 a místo starého domovského tlačítka bychom čekali novější se čtečkou Touch ID, jež by umožnila používat například Apple Pay. Nový iPod touch lze ale brát i jako nejlevnější vstupenku do světa iOS, která toho na druhou stranu neumí málo. Ano, nezatelefonujete si s ním, ale v době internetových kecálků a také například Face Time (iPod touch nyní díky novějšímu procesoru podporuje ve Face Time i skupinové hovory) se bez toho lze poměrně snadno obejít

iPod touch je naopak i na dnešní dobu slušně výkonný (iPhone 7 rozhodně nelze považovat za málo výkonný telefon), a i přes nízkou kapacitu paměti RAM zajistí bezproblémový chod vyladěného prostředí iOS 12. Přehrávač tak může být velmi zajímavou volbou pro teenagery, kteří výkon ocení třeba pro hry v rozšířené realitě nebo další hry v rámci chystaného předplatného Apple Arcade.

OnePlus 7 a 7 Pro byly oficiálně představeny

• Aktualizace: 15. 5. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Čínský dravec v úterý 14. května oficiálně představil své vrcholné telefony pro rok 2019. Poprvé jsou dva a nesou označení OnePlus 7 a 7 Pro. Už první jmenovaný telefon má skvělou výbavu, přesto model OnePlus 7 Pro ještě o kousek lepší. Samozřejmostí je nekompromisní výkon, zabodoval ale i svým foťákem a také displejem, který je dokonce nejlepším z nejlepších. Jak se dvojice od sebe liší a co vše umí?

Levnějším ze sourozenců je „základní“ OnePlus 7. Nenechte se ale mýlit, nejedná se o telefon střední třídy, nýbrž top model se Snapdragonem 855, až 8 GB paměti RAM a 256GB úložištěm. K zobrazování informací využívá 6,41" Optic AMOLED displej s kapkovitým výřezem, jemuž nechybí čtečka otisků prstů.

OnePlus 7 Pro míří ještě výše. Nabídne nejen větší Fluid AMOLED displej (6,67") s integrovanou čtečkou, především ale nezávislé testy prokázaly, že se jedná o nejlepší displej na světě. K tomu se zcela zbavil výřezu, protože dostal vysouvací kamerku ve stylu periskopu. Ještě zajímavější je ale zadní, trojitý fotoaparát, který se v žebříčku DxOMark umístil na třetím místě za Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G. 

Xiaomi Mi 9 SE za nízkou cenu nabídne mimo jiné čtečku v displeji

• Aktualizace: 14. 5. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

V těchto týdnech a měsících se hodně mluví o přeborníkovi v několika oblastech, telefonu Xiaomi Mi 9. Málokdo ale ví, že existuje ještě i jeho mírně odlehčenější varianta, která není o moc méně atraktivní. Pro mnohé dokonce ještě více, protože stojí méně, na výbavě ale jakoby to nebylo znát. Jmenuje se Xiaomi Mi 9 SE a prodává se už za 8 999 korun. 

Xiaomi Mi 9 SE se cenou řadí do střední třídy a pohání jej nový procesor Snapdragon 712 kooperující se slušnou porcí 6 GB operační paměti. Vše se zobrazuje na 5,97" AMOLED displeji s mini výřezem a jen tenkou bradou. Vzhledem k velikosti šesti palců a tenkým rámečkům se na dnešní dobu jedná o kompaktní velikost, která je pro mnohé uživatele stále důležitá. Ne každému se totiž dlouhodobě příjemně používá rozměrná placka. Patříte mezi ně? Xiaomi Mi 9 SE vám příjemně padne do ruky.

Displej Mi 9 SE se chlubí nejen kvalitním zobrazováním, ale i čtečnou otisků prstů v něm zabudovanou. Funguje spolehlivě a svižně a z Mi 9 SE dělá zařízení velice atraktivní pro fanoušky moderních technologií, kteří ale za nový telefon nechtějí dávat spoustu peněz. Zájemce jistě nezklame ani trojitý fotoaparát v kombinaci snímačů o rozlišení 48 Mpx, 8 Mpx a 13 Mpx, 20Mpx kamerka a 3 070mAh baterie s technologií rychlého nabíjení skrz USB-C konektor.

Apple Watch 4: Konečně funkční měření EKG

• Aktualizace: 13. 5. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Máte ke svému telefonu Apple iPhone pořízené i chytré hodinky Apple Watch Series 4? Tak si jistě vzpomínáte, že lákadlo v podobě revolučního měření EKG, nebylo pro Českou republiku dostupné. Dnešní aktualizace operačního systému Watch OS na verzi 5.2.1 tuto funkci odemyká. A jak takové měření probíhá?

Po úspěšném nainstalování aktualizace naleznete na svých hodinkách aplikaci EKG, kterou stačí spustit a postupovat dle pokynů na displeji. Měření trvá 30 sekund, je potřeba při něm ruku s hodinkami držet v klidu a prst druhé ruky přiložit na korunku hodinek. Konec měření je doprovázen působivou animací. Podobně jako například zaplnění všech kroužků ve fyzických aktivitách.

Všechny výsledky jsou pak samozřejmě shromažďovány v aplikaci Zdraví, kde se k nim můžete kdykoli vrátit. Volitelně lze naměřené hodnoty exportovat do formátu PDF a poslat na kontrolu lékaři.

Asus Zenfone 6 bude představený 16. května

• Aktualizace: 11. 5. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Nástup nových telefonů na mobilní trh je v plném proudu. Pozadu nechce zůstat ani společnost Asus, která po loňském prodejním hitu Zenfone 5z chystá už v pořadí šestou generaci svého klíčového smartphonu. Asus Zenfone 6 bude představený už ve čtvrtek 16. května ve španělské Valencii. Na co všechno se můžete těšit?

Asus je zatím mimořádně tajemný, ale webu Gsmarena se povedlo vyšťourat, že telefon bude obsahovat výkonnou čipovou sadu Snapdragon 855, duální kameru v konfiguraci 48 + 13 Mpx a velký displej bez jakéhokoli výřezu. Bližší informace vám přineseme po oficiální tiskové konferenci a jak známe Asus, rozhodně nezůstane u představení jen jednoho telefonu.

Novinky z Google I/O 2019 a Pixel 3a

• Aktualizace: 9. 5. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Právě končí vývojářská konference Google I/O 2019, na které americký gigant představuje klíčové novinky v oblasti softwaru a hardwaru v mobilní oblasti. Na co všechno se můžete v následujících měsících těšit?

Levné telefony Google Pixel 3a a Pixel 3a XL

V první řadě se jedná o nové chytré telefony Google Pixel 3a a 3a XL. Menší Google Pixel 3a dostal do vínku 5,6“ AMOLED displej s rozlišením Full HD+, mimořádně kvalitní 12Mpx fotoaparát doplněný o dobře známý noční režim. Hardwarovou výbavu obstarává Snapdragon 670 doplněný o 4 GB RAM. Vnitřní úložiště pak nabídne sympatickou velikost 64 GB. Výdrž telefonu zajišťuje 3 000mAh baterie s podporou rychlého nabíjení – pouhých 15 minut nabíjení prý vystačí na 7 hodin užívání. Podobně jako u ostatních telefonů řady Google Pixel se můžete těšit na neomezený prostor pro vaše fotky a videa v cloudovém úložišti (bohužel nepůjde ukládat soubory v maximální kvalitě). I přes to se jedná o fajn výhody vůči konkurenci.

Google Pixel 3a XL se liší především velikostí a typem displeje. Jedná se totiž rovnou o prémiový OLED panel s 6" úhlopříčkou. Také baterie je o něco větší a má celých 3 700 mAh. Ostatní hardwarová výbava zůstává stejná. Za menší z telefonů si Google účtuje 399 dolarů, za větší pak 479. Oba telefony jsou již v USA dostupné. O jejich zařazení do naší prodejní sítě se budeme snažit v nejbližších týdnech.

Android Q oficiálně představen

Klíčovou součástí celé prezentace bylo představení Androidu Q. Můžete se těšit na přímo podporovaný tmavý režim, který šetří vaše oči a zároveň i značnou část baterie. Google se také bude soustředit na mnohem lepší kontrolu soukromí. Systém totiž umí hlídat jednotlivé aplikace a včas jim zakázat například přístup k vaší poloze. Android Q také nabídne nativní podporu 5G sítí, ohebných telefonů nebo třeba tzv. Focus Mode, kdy jsou povolené pouze vybrané aplikace a nic vás neodvádí během práce od soustředění.

Velkým krokem vpřed je výrazné vylepšení služby Google Assistant. Velikost všech potřebných souborů se Googlu podařilo zmenšit ze 100 GB na pouhých 0,5 GB, díky tomu poběží přímo v telefonu, což je zárukou mnohem rychlejších reakcí a poradí si nově i s více provázanými úkoly. Podpora češtiny však nadále chybí.

Už po několikáté jsme slyšeli, že Google zapracoval nové rozhraní pro distribuci bezpečnostních aktualizací. To je velký problém u telefonů s vlastní grafickou nadstavbou, které mají výrazně upravené prostředí systému Android. Na zařízení se budou aktualizace systému dostávat prostřednictvím Android OS Framework, podobně jako aktualizace klasických aplikací. Odpadne také nutnost restartovat zařízení pro dokončení instalace.

Android Q si můžete zkoušet na mnoha telefonech

Beta verzi systému Android Q můžete nainstalovat na 21 různých smartphonů od 13 výrobců (namátkou Nokia 8.1, Huawei Mate 20 Pro, Xiaomi Mi 9) samozřejmě včetně telefonů Google Pixel. Jedná se o poměrně překvapivý krok, ale na druhou stranu se Google podaří tímto způsobem nalézt větší množství chyb, které by se například na Pixelech vůbec neprojevily. Pokud chcete beta verzi na vlastní riziko vyzkoušet, musíte si potřebnou aktualizaci ručně stáhnout a nainstalovat z oficiálních stránek Google.

Honor 20 Lite je oficiálně venku

• Aktualizace: 7. 5. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Honor 20 Lite, nejlevnější telefon řady Honor 20, se oficiálně představil. Informují o tom například weby cnet.com nebo androidcommunity.com. Zástupce střední třídy je možné již teď koupit ve Spojeném království či na dalších místech Evropy nebo v Indii. V první jmenované zemi za částku 249 liber, tedy v přepočtu asi 7 500 korun. A co vlastně telefon nabídne? Poměrně hodně. Spoustu informací jsme díky únikům znali již delší dobu, nyní je ale již vše oficiální.

i Honor 20 (SPEKULACE): Chystané novinky se odhalují

Honor 20 Lite, jak je u tohoto výrobce obvyklé, toho nabízí hodně za přijatelnou cenu. má tenké rámečky, malý výřez pro přední kameru a atraktivní design se svetelnými efekty. Zaměřuje se na focení, a tak obdržel trojici totoaparátů – hlavní 24Mpx se světelností f/1,8, širokoúhlý 8 Mpx a doplňující 2Mpx pro lepší práci s hloubkou ostrosti. Nepokulhává ani přední fotoaparát, který má k dispozici 32Mpx senzor i umělou inteligenci pro zkrášlování.

O pohon 20 Lite se stará čipset Kirin 710, spárovaný se 4 GB paměti RAM. Jelikož se majitelé tohoto telefonu budou do značné míry rekrutovat z řad mladších ročníků, kteří často hrají hry, výrobce telefon osadil i technologií GPU Turbo. Ta má za úkol optimalizovat výkon a spotřebu při hraní her. Uživatelé budou mít k dispozici 128GB úložiště a k tomu slot pro microSD kartu o kapacitě až 512 GB.

Malou vadou na kráse jinak povedeného zařízení je micro USB konektor, který by dnes už měl být spíše v křemíkovém nebi. Alespoň ještě nemusíte vyhazovat staré káblíky s tímto konektorem, pokud doma nějaký takový máte. Jak se zmiňujeme výše, Honor 20 Lite bude stát nejspíše kolem 7 500 Kč. Nejspíše jej uvidíme i na představovací akci 21. května v Londýně, kde výrobce ukáže i Honor 20 a Honor 20 Pro.

Parametry/model Honor 20 Lite
Úhlopříčka displeje 6,21"
Rozlišení displeje 2 340 × 1 080 px (Full HD+)
Typ displeje IPS LCD
Jemnost displeje 415 ppi
CPU Kirin 710
Operační paměť RAM 4 GB
Interní úložiště 128 GB (microSD až 512 GB)
Operační systém Android 9.0 Pie
Zadní fotoaparát 24 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx + 2 Mpx
Přední fotoaparát 32 Mpx (f/2,0)
Baterie 3 400 mAh
Rozměry 154,8 × 73,6 × 8 mm
Hmotnost 164 g
Cena -

*Ceny jsou platné k 7. 5. 2019

Samsung odkládá ohebný telefon Galaxy Fold

• Aktualizace: 22. 4. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Ohebný telefon Samsung Galaxy Fold se měl v některých částech světa začít prodávat už tento pátek. Vše je nakonec jinak a jeho premiéra v obchodech se odkládá na neurčito. Co za tím vězí?

Jen pár dnů nazpátek rozeslal Samsung vybraným novinářům vzorky z první várky. Samozřejmě s vidinou toho, že budou z telefonu nadšeni a jejich pozitivní emoce postupně probublají k jejich fanouškům a čtenářům. Bohužel však došlo k právě opačnému efektu. Část testovacích telefonů Galaxy Fold se totiž jednoduše rozbila.

Samsung pravděpodobně podcenil edukaci uživatelů i technické provedení telefonu jako takové. Řada influencerů totiž sloupla vrchní ochrannou vrstvu displeje, což po pár otevření a zavření způsobilo jeho fatální poškození. Bohužel však problémy nastaly i u technicky zkušenějších novinářů (např. D. Bohn ze serveru The Verge), kterému se displej rozbil druhý den používání i původní ochrannou displeje.

I z toho je patrné, že Samsung musí poškozené kusy detailně prověřit, a proto se uvedení na trh odsouvá. Možná o týden, možná o měsíc. Nikdo neví. Situaci budeme nadále sledovat a na závěr přidáváme oficiální vyjádření společnosti Samsung.

Blíží se iOS 13: Co chystá Apple nového?

• Aktualizace: 18. 4. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Už na začátku června budou v očekávání všichni skalní fanoušci společnosti Apple. Třetího června startuje vývojářská konference WWDC. A právě na její úvodní keynote dojde k představení hlavních softwarových novinek. Nás zajímá primárně systém iOS určený pro iPhone a iPad. Pojďme si proletět ty nejzajímavější novinky:

Co bude nového v iOS 13?

 • Dark Mode – kompletně tmavý režim, který kromě toho, že šetří vaše oči v nočních hodinách, tak zároveň pošetří i pár procent z vaší baterie. Zobrazení černé barvy se totiž rovná na OLED panelech vypnutým pixelům, které nespotřebovávají žádnou energii. Za určitých okolností tak může tato softwarová úprava citelně ovlivnit celkovou výdrž, což bude vítaným bonusem.
 • Lepší multitasking – na iPadech by mělo jít nově otevřít jednu aplikaci ve více oknech. Okna by navíc měla obsahovat listy, které půjde pomocí gest různě přetahovat a volně s nimi pohybovat.
 • Nová gesta – zejména v oblasti poněkud kostrbaté práce s textem (označování, kopírování a vkládání).
 • CarPlay – dojde k masivnímu vylepšení tohoto uživatelského prostředí, navýšení rychlostí a přidání dalších funkcí.
 • Mail – klasická vestavěná aplikace nově bude umět automaticky rozdělovat příchozí poštu podle důležitosti a podle předem nastavených kategorií.
 • Live Photos – spekuluje se o prodloužení ze stávajících 3 sekund na 6.
 • Rozvinutí projektu Marzipan – Apple nadále pilně na pozadí systému, které ve výsledku umožní sjednocení aplikací pro iOS a macOS.

Ve výčtu nám z uživatelského hlediska chybí funkce typu Always-On, kdy zejména na OLED obrazovkách má minimální dopad na stav baterie, ale přitom se jedná o žádanou funkci. Uvidíme, třeba nás Apple nakonec překvapí.

Samsung Galaxy S10 5G v žebříčku DxOMark dorovnal Huawei P30 Pro

• Aktualizace: 16. 4. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Když se Huawei P30 Pro nedávno v žebříčku DxOMark stal nejlepším fotomobilem, vypadalo to, že je jeho pozice neotřesitelná a na trůnu vydrží dlouho. Dnes už to ale neplatí. Redaktoři zmíněného webu si totiž vzali na paškál prémiovou verzi Samsungu Galaxy S10, S10 5G a ten čínského konkurenta v celkovém počtu dorovnal. V čem exceloval?

Ačkoli mají celkový počet bodů stejný – 112 – v jednotlivých kategriích se skóre liší. Ve fotografii dominuje P30 Pro, a to zejména v zoomu. Čínský telefon dále mírně vede ve spolehlivějším automatickém zaostřování, textuře či šumu. S10 5G naopak svého konkurenta předčil v barevnosti a výrazně také ve výskytu artefaktů. Ve vytváření bokeh efektu jsou na tom oba telefony shodně.

Parametry/model Huawei P30 Pro Samsung Galaxy S10 5G
Celkový počet bodů 112 112
Fotky (zadní fotoaparát) 119 117
Video 97 100
Fotky (selfie kamerka) 89 97

Ve videu poté jasně vede Samsung a po překonání i dosavadního šampiona Xiaomi Mi 9 se stává absolutně nejlepším mobilem v této disciplíně. Podobně je na tom Galaxy S10 5G i v selfie fotkách, kde s 97 body nechává P30 Pro s 89 body jasně za sebou.

Samsung představil nové telefony řady A

• Aktualizace: 11. 4. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Korejský výrobce je na začátku roku plodný. Nedávno ukázal své vrcholné modely Galaxy S10 a nyní představil novinky v řadě střední třídy A. Je jich pět a všechny mají dorazit i na český trh. Co telefony, z nichž některé nahrazují telefony zrušené série J, nabídnou? Nejvyšší model například unikátní otočnou kameru, pozadu ale nezůstávají ani jeho kolegové.

Samsung Galaxy A20e je solidním základem

Konference, která probíhala současně v Miláně, Bangkoku a Sao Paulu, ukázala několik zajímavých kousků nově sestavené řady A. V její hierarchii zaujímá nejnižší místo Samsung Galaxy A20e, který má být vstupní branou do světa chytrých telefonů. Přesto dostal moderní design s 5,7" displeje s HD+ rozlišením, dvojitým fotoaparátem (13 Mpx + 5 Mpx) a 3 GB paměti RAM. Na trh se dostane 3. května 2019 a stát bude 4 999 Kč.

Samsung Galaxy A40 nadchne fanoušky selfie

O stupýnek výše v „áčkové“ sérii stojí Samsung Galaxy A40, který za cenu 6 499 Kč nabídne 5,9" Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, 4 GB RAMky, rychlé nabíjení, duální zadní foťák (16 Mpx + 5 Mpx) a především přední 25Mpx fotoaparát. Telefon tak jasně cílí mimo jiné i na ty, co si rádi pořizují selfíčka. První zájemci jej budou mít již v pátek 12. dubna.

Samsung Galaxy A50 dostal velký displej, baterii a trojitý fotoaparát

Na konferenci se objevil i již několik dní známý Samsung Galaxy A50 za cenu 8 999 Kč. S výbavou už míří výše – pracovat bude s 6,4palcovým Super AMOLED displejem, 4 000mAh baterií a procesorem Exynos 9610. Na zádech už má dokonce trojitý fotoaparát, a to v sestavě 25 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx. Troufne si tedy i na náročnější uživatele, kteří s mobilem často fotí a hrají hry. Jste mezi nimi? Pak na Galaxy A50 nemusíte čekat, už nějakou dobu je totiž v prodeji.

Samsung Galaxy A70 má čtečku v displeji a dvoudenní výdrž

Naopak Samsung Galaxy A70 se do prodeje dostane až 26. dubna, zájemci o tento telefon si tedy musí ještě nějakou dobu počkat. A co jim nabídne? Především je to velký 6,7" displej a vysoký výkon kombinující procesor Snapdragon SM6150 a 6 GB operační paměti, a 4 500mAh baterie, která udrží telefon v chodu dva dny. A70 má rovněž trojitý fotoaparát (32 Mpx + 5 Mpx + 8 Mpx) a potěší i čtečka otisků prstů v displeji. Jedná se tedy momentálně o jeden z nejlevnějších telefonů (10 499 Kč) s touto funkcionalitou. Na rozdíl od řady S10 zde ale výrobce použil levnější optickou variantu.

Samsung Galaxy A80 nabídne otočný fotoaparát

Vysokým výkonem a čtečkou v displeji se může pochlubit i vrcholný model řady A, Samsung Galaxy A80. Jeho hlavním trhákem ale bude otočný fotoaparát, jehož mechanismus bude řídit automatika. Ručně jej tedy nevysunete.

A jak funkce bude vypadat v praxi? Otevřete aplikaci fotoaparátu a pokud hodláte fotit „zadním“ fotoaparátem, nic se neotáčí nebo nevysouvá. K tomu dojde, až budete chtít na displeji přepnout na přední kamerku. V tom okamžiku se konstrukce vysune a fotomodul otočí směrem k vám. Řešení je to netradiční, až časem se ale ukáže, zda vše bude fungovat hladce i po delším používání. Pokud se vám Galaxy A80 líbí, můžete si jej pořídit za cenu 16 999 Kč.

Qualcomm představil procesory střední třídy Snapdragon 730, 730G a 665

• Aktualizace: 10. 4. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Qualcomm po únorovém představení Snapdragonu 712 nyní přichází s dalšími novinkami. Jsou jimi tři procesory – Snapdragon 730, 730G a 665. V telefonech se objeví nejpozději ve druhém pololetí letošního roku a přinesou několik vylepšení. Co například?

Snapdragon 730

První novinkou je procesor Snapdragon 730, vyrobený 8nm procesem, který nahrazuje předchozí Snapdragon 710. Novinka nabídne osm jader typu Kryo 470. Dvě hlavní, založené na Cortexu A76, vyvinou pracovní frekvenci 2,2 GHz. Šest zbylých jader se základem Cortex A55 pak dokáže pracovat při frekvenci 1,8 GHz. Sestava to má být efektivní, Qualcomm slibuje až 35% zvýšení výkonu než v případě předchozího Snapdragonu 710. Vylepšené je díky grafice Adreno 618 i zpracování obrazu.

Dle slov výrobce se u nového procesoru můžeme těšit i na technologie a funkce, které byly dříve dostupné jen u vyšších modelů. Poradí si s technologií Vulcan 1.1 či audiokodeky aptX Adaptive a Aqstic. Chybět nebude ani schopnější umělá inteligence, podpora 4K HDR videa, HDR (ve fotografiích, videích i hrách), zpomaleného videa při 960 fps či např. lepší snímání hloubky scény.

Snapdragon 730G

Model Snapdragon 730G se od 730 na první pohled liší jen kosmeticky, rozdíly zde ale najdeme. Ty se odvíjejí o písmenka G v názvu, které značí game. Procesor, který se bude vkládat do herních telefonů střední třídy, tak bude lépe uzpůsoben pro hraní her. Nabídne o 15 % výkonnější grafiku, ale také spolehlivější připojení přes WiFi pro lepší online hraní.

Snapdragon 665

Třetím představeným modelem je Snapdragon 665, nástupce v roce 2017 uvedeného Snapdragonu 660. Vyrábí se nikoli 14nm, ale už 11nm výrobní technologií. Snapdragon 665 tak bude efektivněji pracovat s výkonem a spotřebou. Novinka obsahuje osm jader, konkrétně čtyři jádra Kryo 260 o frekvenci 2 GHz a čtyři s frekvencí 1,8 GHz. Jako grafický adaptér výrobce vybral Adreno 610 a procesor podporuje např. až 48 Mpx fotoaparáty.

Android Q – vlastní obdoba 3D Touch „deep press“ a novinky druhé bety

• Aktualizace: 7. 4. 2019 • Autor: Matěj Toul

O tom, že se letos dočkáme nové verze operačního systému Android, již možná víte. Nedávno jsme se ovšem dozvěděli o další velké novince, kterou by měl Android Q podporovat. Jedná se o obdobu funkce 3D Touch, kterou můžete znát z iPhonů. U Androidu Q nese název „deep press“ƒˆ, tedy „hluboký dotek“. V minulosti jsme sice mohli zaznamenat, že několik výrobců se pokusilo tuto funkci implementovat do svých nástaveb, ovšem podpora by u nejnovějšího Androidu měla být nativní. Vyplývá to přímo z oficiální vývojářské dokumentace pro Android Q. V ní stojí něco ve smyslu „Deep press. Pojem reprezentuje událost, kdy uživatel záměrně zmáčkne displej silněji.“ Jestli bude deep press řešen softwarově, nebo přes hardwarovou úpravu displeje, je zatím nejasné.

Google s novinkami ovšem zdaleka nekončí. V teprve druhé aktualizaci beta verze, která byla zveřejněna 3. dubna, jsme již dostali možnost ozkoušet si několik nových funkcí. Velkým krokem ke zvýšení efektivity jsou třeba nové bubliny aplikací. Něco podobného již má třeba Facebook Messenger a pár dalších aplikací. V nové aktualizaci jsou tyto bubliny použity i v případě nativní aplikace pro SMS zprávy a podporu očekáváme u většiny Google aplikací (Gmail, Disk,...). Další novinky se týkají převážně zabezpečení a optimalizace. Beta je již nyní dostupná všem, ovšem nedoporučujeme její stažení, pokud nejste zkušení uživatelé.

Apple představil nová bezdrátová sluchátka Beats Powerbeats Pro

• Aktualizace: 4. 4. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Apple nedávno v tichosti představil druhou generaci svých bezdrátových sluchátek, AirPods 2, a nyní ukázal další. Jsou jimi sluchátka Powerbeats Pro společnosti Beats, kterou v roce 2014 převzal Apple. Sluchátka míří na sportovce a nabízí několik zajímavých vlastností.

Powerbeats Pro nejsou pecky jako nejoblíbenější bezdrátová sluchátka na trhu, AirPods 2, nýbrž špunty. Zasazují se přímo do zvukovodu, což znamená lepší izolaci od okolí při poslechu nebo hovoru. Powerbeats Pro ale rovněž pohání čip H1, díky čemuž od bílých AirPodů přebírají například snadné párování nebo aktivaci jablečného asistenta pomocí hlasového povelu Hey Siri.

Jak už se zmiňujeme výše, míří na sportovce, a dle slov samotného výrobce dokonce i na ty elitní. Těm nabídnou odolnost vůči potu a vodě a výdrž až nadprůměrných 9 hodin na jedno nabití (AirPods 2 vydrží bez pouzdra zhruba polovinu času). To znamená např. prakticky celodenní cyklovýlet nebo solidní trénink ultramaratonce. S pouzdrem vám pak dokonce umožní poslech hudby dohromady až přibližně 24 hodin. Při pohybu navíc budou sluchátka Powerbeats Pro sedět pevně, a to díky výměnným špuntům ve čtyřech velikostech a klipům na ušní boltce.

i K dispozici jsou také sluchátka Beats Powerbeats, která jsou spojená drátem.

Pro sportovce je u sluchátek nejdůležitější dlouhá výdrž, pohodlí i voděodolnost, jistě ale není na škodu, když také kvalitně hrají. A podle prvních novinářů, kterým se sluchátka už dostala do rukou, hrají slušně a dokonce mají ještě lepší zvuk než AirPody. Už ta jsou přitom hodnocena poměrně pozitivně. Dle výrobce Powerbeats Pro své majitele potěší vysokým dynamickým rozsahem a nízkým zkreslením.

Beats Powerbeats Pro se budou dodávat v černém, námořním modrém, slonovinovém a mechovém odstínu. Zasazena budu vždy do černého pouzdra, nabíjeného skrz Lightning konektor. Sluchátka si budou moc zákazníci nejprve koupit ve 12 zemích, do Česka se pravděpodobně dostanou později.

Trojitý fotoaparát pro střední třídu – to je Huawei P30 Lite

• Aktualizace: 1. 4. 2019 • Autor: Matěj Toul

O telefonech Huawei P30 a P30 Pro jsme se dozvěděli již na pařížské konferenci. O Huawei P30 Lite, který patří do stejné řady, se na ní ale nemluvilo. Důvod je jasný – výrobce nechtěl pozornost rozmělňovat na více modelů a chtěl prémiové dvojici dopřát maximální pozornost. Levnější model P30 Lite je ale rovněž povedený a jistě nijak nepošpiní pověst fotomobilů Huawei.

Pravděpodobně největším tahákem Huawei P30 Lite jsou, jak se dalo předpokládat, jeho fotoaparáty. Ten zadní je hned trojitý, což je ve střední třídě vítanou skutečností. Telefon by měl nabídnout hlavní zadní fotoaparát o rozlišení 24 Mpx a světelnosti f/1,8, 8Mpx širokoúhlý objektiv a 2Mpx hloubkový senzor. Přední fotoaparát je jeden, za to ale nabízí hned 32 Mpx a světelnost f/2,0. Mezi fotomobily své cenové kategorie tak Huawei P30 Lite pravděpodobně nebude mít problém.

Huawei P30 Lite ovšem nijak nezaostává ani z hlediska výkonu. Srdcem celého telefonu je osmijádrový procesor Kirin 710 se čtyřmi jádry o frekvenci 2,2 GHz a dalšími čtyřmi s frekvencí 1,7 GHz. Telefon dále nabízí úložiště o kapacitě 128 GB a 4GB operační paměť. Za zmínku stojí také displej. Jde o IPS LCD panel o velikosti 6,15 palců s atypickým poměrem stran 19 : 9 „a kousek“ a rozlišením 2 312 × 1 080 pixelů. Jemnost displeje je pak slušných 415 ppi. Telefonu samotného bychom se měli dočkat již v blízké budoucnosti, jelikož v zahraničí už je dostupný v předprodeji. Aktuální cena se pohybuje okolo 450 dolarů, což je asi 10 000 Kč.

Alza otevírá nový showroom jen pro mobilní telefony

• Aktualizace: 29. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Fanoušci mobilních telefonů mají ode dneška nový svatostánek. Alza.cz totiž pro ně v pátek 29. března 2019 otevřela nový showroom zaměřený jen na mobilní telefony a příslušenství k nim. Prodejna se nachází ve zrekonstruované pobočce ve Štefánikově ulici na Praze 5 a bude v ní vystavených zhruba 150 modelů mobilů, které si bude moci kdokoli „osahat“. 

Skladem na prodejně budou přitom všechny z nich, a to včetně barevných i paměťových variant. Pobočka tedy bude uskladňovat až 3 500 položek. A které mobilní telefony uživatelé na pobočce najdou? Prakticky všechny, které prodáváme i na našem e-shopu. Nejprodávanější značky, tedy Apple, Samsung, Huawei, Honor a Xiaomi, dostanou na prodejně svou vitrínu a na speciálních stolcích si budete moci prohlédnout nové modely.

Nová prodejna nabídne zájemcům o mobily zvýšený komfort než v běžných prodejnách. Najdou v nich i služby jako např. pomoc při prvním spuštění, možnost nabít si telefon v ChargeBoxu, lepení ochranných skel a fólií, odborné poradenství apod. Více informací o otevření showroomu Anděl najdete v našem článku.

Huawei P30 Pro je novým nejlepším fotomobilem

• Aktualizace: 28. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

V Paříži proběhla v úterý 26. března další důležitá konference pro fanoušky mobilních telefonů. Stále dravější čínský výrobce Huawei na ní totiž představil dvojici mobilů, které mají ambici pořádně zatopit konkurenci. Jmenují se Huawei P30 a P30 Pro a zejména v případě druhého jmenovaného je jejich největší předností fotoaparát. Oceňují jej také redaktoři webu DxOMark, kteří Huawei P30 Pro přiřkli první místo v žebříčku nejlepších fotomobilů.

i Huawei P30 (Pro) – Fotomobil, který posouvá hranice možného

Fotosoustava P30 Pro se skládá z hlavního 40Mpx čipu, 16Mpx širokoúhlého snímače, 8Mpx periskopu a TOF kamery pro měření hloubky ostrosti. Hlavní snímač nově používá SuperSpectrum Sensor s maticí RYYB (místo RGB matice se zelenými pixely), což přináší citlivost ISO až 409 600 a lepší detaily i barevné prokreslení. Fotoaparát díky tomu pořizuje působivé fotky i videa, a to i téměř v naprosté tmě.

Dalším tahákem 5násobný optický a 10násobný hybridní zoom. Tento snímač má horší světelnost (f/3,4), v praxi mu ale vypomáhá hlavní čip. Výsledkem jsou velmi povedené fotky i videa.

Dvojice ale nestaví jen na fotoaparátech. Jejich plusem je také vysoký výkon, čtečka v displeji a také například vylepšené reverzní nabíjení. Díky němu mohou telefony nabíjet ostatní mobily, sluchátka nebo třeba chytré hodinky.

Apple Keynote: Shrnutí novinek

• Aktualizace: 27. 3. 2019 • Autor: Jakub Beránek

S napětím očekávaná tisková konference společnosti Apple skončila rozporuplně. Tedy pohledem z malé evropské země. Předplatné časopisů Apple News+ a kreditní karta Apple Card jsou služby dostupné jen pro trh za velkou louží. Ano, později se jistě rozšíří například do Velké Británie nebo Austrálie, ale u nás se v nejbližší době určitě nedočkáme. 

Zajímavěji to vypadá se službou Apple Arcade, což je měsíční předplatné exkluzivních her, které si zahrajete výhradně na zařízeních společnosti Apple. Ke spuštění však dojde až na podzim. To je i důvod proč neznáme cenu předplatného a naprosté ticho zůstalo i kolem konkrétních her. Herní platforma Apple Arcade má být dostupná až ve 150 zemích celého světa, tedy i u nás.

Poslední částí bylo představení vylepšené aplikace Apple TV, která v sobě zahrne obsah služeb HBO, Showtime, CBS a mnohých dalších. Pokud tak předplácíte více VOD službě, bude nová Apple TV přesně pro vás.

Kromě toho však došlo na oznámení tvorby vlastního video obsahu. K tomu si Apple přizval Stevena Spielberga, J.J. Abramse, Jennifer Aniston či Resse Witherspoon což budou společně s Oprah Winfrey hlavní lákadla služby Apple TV+. Ta odstartuje také na podzim za dosud neoznámený měsíční paušál.

Apple se tak kromě hardwarových a softwarových produktů rozhodl masivně investovat do služeb, které mu mohou již v blízké budoucnosti přinést ohromné zisky. V miliardové základně uživatelů se totiž najde velké procento fanoušků kvalitního obsahu.

Celkově však Apple Keynote postrádala spád a chybělo nějaké zásadní překvapení. Na další novinky si tak počkáme až na vývojářskou konferenci WWDC 2019, která začíná v pondělí 3. června v San Jose.

Apple překvapil 2. generací bezdrátových AirPods

• Aktualizace: 21. 3. 2019 • Autor: Ondřej Chabr

Californský gigant Apple pokračuje v krasojízdě a po nových iPadech a iMacích představil ve středu nástupce bezdrátových sluchátek Apple AirPods. O možné druhé generaci se sice mezi uživateli spekulovalo, že bychom se jich však skutečně dočkali, v to mnozí příliš nedoufali. Jedny z absolutně nejoblíbenějších sluchátek současnosti byly na oficiálním online obchodu Applu nahrazeny vylepšenou verzí, která je však na pohled nerozeznatelná od té původní. 

S něčím novým se ale Apple musel vytasit, a tak se změn dočkají nejen sluchátka, ale i jejich pouzdro. To je ve své nové podobě vybaveno cívkou pro účely bezdrátového nabíjení technologií Qi. Uvnitř sluchátek se nachází nový čip Apple H1, jenž zaručuje rychlejší a stabilnější připojení, přesné směrování zvuku, aktivaci mikrofonu i po zvolání povelu „Hey, Siri“, nižší latenci při hraní her a o 50 % delší výdrž při telefonování.

Nové funkce jdou ruku v ruce i s navýšením cenovky na 5 790 Kč u verze s bezdrátově dobíjecím pouzdrem a diodou indikující stav nabití. Stále je možné jej nabíjet i přes konektor Lightning. Toto samotné pouzdro je v prodeji také zvlášť třeba k předešlé generaci sluchátek a stojí 2 290 Kč. V nabídce však stále nalezneme i sluchátka s novým čipem H1 a s drátovým nabíjením pouzdra za 4 790 Kč, což je o něco méně, než kolik stála 1. generace. Stále platí, že 15 minut nabíjení vystačí na 3 hodiny poslechu hudby. 

i Apple v pondělí 25. března představí své novinky. Sledujte konferenci s námi!

Apple bezdrátové nabíjení pouzdra sluchátek propagoval již v druhé půli roku 2017, nicméně přišlo až nyní. Ti, co doufali v představení jiných barevných variant (zejména černé), budou bohužel zklamáni. Kdo však ocení bezdrátové nabíjení, je pro něj 2. generace AirPods zajímavým gadgetem.

Google Stadia: streamování her do mobilů, tabletů i notebooků

• Aktualizace: 20. 3. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Tento týden probíhá v kalifornském San Franciscu akce Game Developers Conference známá pod zkratkou GDC. Hned na začátku si velkou pozornost vysloužil Google, který na tiskové konferenci ukázal streamování nejnovějších a nejnáročnějších her do libovolného zařízení. Například do vašeho chytrého telefonu.

Zapomeňte na Xboxy, PlayStationy nebo herní počítače. Pro konzumaci herní zábavy vám podle Google bude stačit libovolné zařízení, na kterém vám funguje YouTube. Třeba chytrý telefon, na kterém čtete tento článek. Během ukázky totiž bylo vidět, jak lze libovolně přecházet z tabletu na notebook, pak na mobil a nakonec se rovnou posadit před velkou TV.

Spustit Google Stadia přitom lze extrémně jednoduše právě přímo z platformy YouTube po kliknutí na tlačítko Play Now. Do pěti sekund se ocitnete přímo ve hře, aniž byste museli cokoliv stahovat či instalovat. Stačí vám jen vlastnit vhodný herní ovladač. Mimochodem i ten Google představil a rozhodně nezapře podobnost s bezdrátovým gamepadem pro Xbox One.

Služba Google Stadia umožní streamování až ve 4K rozlišení v 60 FPS. Dokonce bude zahrnutá i podpora HDR. Jedinou oznámenou hrou je očekávaný Doom Eternal, což teda jako zatěžkávací benchmark streamovací služby je docela velké sousto. 

Vypadá to fantasticky, ale máme tu hned několik připomínek. Samozřejmě bude nutné vlastnit rychlé a stabilní internetové připojení. Google také nijak nespecifikoval, jaké hry chystá do služby Stadia zařadit. Tajnosti jsou samozřejmě i kolem ceny za měsíční paušál. Také to vypadá, že služba Google Stadia bude fungovat jen ve vybraných zemích a je poměrně jasné, že v první vlně naše země není. Další informace se očekávají v červnu na herním veletrhu E3.

Apple omladil iPad Air a iPad mini

• Aktualizace: 18. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Apple dnes vypnul svůj Online Store, a to neznamenalo nic jiného, než že co nevidět ukáže nové produkty. Tentokrát byly dva – nový iPad Air a iPad mini, které následují říjnovou omlazovací kúru iPadů Pro. Novinky mají leccos společné, pár rozdílů ale mezi nimi najdeme. Co je u nich nového?

První hardwarové novinky Applu pro rok 2018, iPad Air (navazuje na iPad 2018) a iPad mini (navazuje na stařičký iPad mini 4 z roku 2015), dostaly plně laminátové displeje s technologií True Tone o následujícím rozlišení:

 • 10,5", 2 224 × 1 668 pixelů (264 ppi) 
 • 7,9", 2 048 × 1 536 (326 ppi)

Obrazovka iPadu Air tedy povyrostla z 9,7", které měl iPad 2018. Obě letošní novinky podporují Apple Pencil, avšak jen stylus první generace a nikoli bezdrátový, který pracuje s posledními iPady Pro. U menšího tabletu to je vůbec poprvé, co podporuje elektronický stylus.

iPad Air i iPad mini pohání čipset A12 Bionic, jenž známe již z loňských iPhonů. To znamená vysoký výkon na několik let dopředu. Dvojice přijde v 64GB a 256GB variantách a v barvě šedá, stříbrná a zlatá.

Oba tablety se dočkaly stejné fotografické sestavy, tedy kombinace 8Mpx zadního fotoaparátu o světelnosti f/2,4 a 7Mpx přední kamerky. Co se týče baterie, výrobce slibuje výdrž až 10 hodin při „surfování na webu při WiFi, sledování videa nebo poslouchání hudby“.

Jelikož letošní iPad Air a iPad mini patří mezi základní iPady, není překvapující, že je výrobce vybavil technologií Touch ID a nikoli Face ID jako u iPadů Pro. Rovněž jejich baterie se nabíjí nikoli skrz UCB-C, ale přes lightning konektor. Zklamané uživatele ale potěší přítomnost sluchátkového jacku na obou dnes představených modelech. Pokud svůj iPad používáte s klávesnicí Apple Smart Keyboard, sáhněte po větším modelu. iPad mini 5 jej nepodporuje.

Huawei P30 Pro na nových snímcích

• Aktualizace: 18. 3. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Poslední březnový týden bude v mobilním světě plný zajímavých událostí. Již v pondělí 25. března představí Apple své první letošní novinky a hned den poté, tedy v úterý 26. března, dojde na tiskovou konferenci společnosti Huawei. O co půjde? Pochopitelně o dlouho očekávané telefony Huawei P30 a P30 Pro.

Telefony vám detailně představujeme v našem podrobném článku Huawei P30 (VŠE, CO VÍME). Nás však zaujala poslední uniklá informace, která hovoří o speciální červeno–rudě–oranžové variantě. Spekuluje se o názvu Huawei P30 Pro Sunrise. Ta působí vedle fádní černé opravdu mimořádně a dokážeme si představit, že pro mnoho uživatelů to bude ta klíčová vlastnost, díky které se pro novou P30 Pro rozhodnou.

Kromě telefonů Huawei P30 a P30 Pro by měl výrobce ukázat na tiskové konferenci v Paříži i další produkty. Mimo jiné se očekává další generace chytrých hodinek Huawei Watch GT.

Zdroj: androidcentral.com

Google uvolnil první beta verzi Androidu Q

• Aktualizace: 14. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Fanoušci operačního systému se zeleným robotem už mohou vyhlížet jeho další verzi. Google totiž uvolnil první beta verzi další generace, Androidu Q. Internetová jednička typicky uvolňuje první verzi pro vývojáře v březnu, první veřejnou beta verzi pak v květnu na konferenci Google I/O. Letos obojí spojil a ve stejný den vydal verzi Android Q Beta 1.

Co je nového v Androidu Q?

První beta verze zcela jistě neobsahuje všechny novinky, které se nakonec objeví v konečné verzi Androidu Q, nicméně pár ochutnávek už máme. Čeho se dočkáme?

 • Více soukromí – Android Q, podobně jako iOS, dovolí uživatelům, aby aplikacím povolili sledování jejich polohy na Povolit vždy/Povolit při používání aplikace/Zakázat.
 • Vylepšené sdílení – Google představil tzv. Sharing Shortcuts, tedy zkratky, které by měly urychlit např. sdílení fotek mezi aplikacemi. Zvýšit se má také rychlost načítání sdílecího panelu, které je momentálně pomalé i na výkonných telefonech.
 • Lepší podpora pro ohebné telefony.
 • Nový panel nastavení – panel se bude zobrazovat „nad“ aplikacemi, takže nebudete muset aplikaci třetích stran opouštět, abyste provedli některá nastavení.
 • Rychlejší start aplikací.
 • Lepší konektivita – Google přidal nové standardy WiFi WP3 a OWE a podporu protokolu TLS 1.3 pro rychlejší navazování bezpečných spojení.

Toto je výčet hlavních funkcí, na které se můžeme s příchodem Androidu Q těšit. Zatím není jisté, zda se mezi ně zařadí i tmavý režim, o kterém se spekuluje již drahnou dobu.

Nový Android Q lze stahovat do všech telefonů Pixel

První beta verze Androidu Q je dostupná pro všechny telefony Google Pixel, a to i tu první generaci. Jejich výčet je následující: Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 a Pixel 3 XL. A jak se bude vůbec desátá verze Androidu jmenovat? Tyto možnosti by mohly připadat v úvahu:

 • Queen of Puddings
 • Quiche
 • Quesito
 • Quindim
 • Queijadas

Pokud chcete Android Q vyzkoušet, přihlašte se do testovacího programu Android Q Beta, a vyčkejte na OTA aktualizaci. Vše si případně můžete stáhnout i ručně ze stránek developer.android.com/preview/download. Mějte však na paměti, že takto raná verze může být vysoce nestabilní, tudíž ji nedoporučujeme stahovat na váš primární telefon nebo pokud své zařízení nemáte zálohované.

Kdy se Android Q dočká konečné verze?

Google vydal první beta verzi 13. března a další budou následovat v dubnu, květnu a červnu. Ve třetím čtvrtletí pak postupně přijde na řadu finální verze.

Apple 25. března představí své první letošní novinky

• Aktualizace: 13. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Apple v pondělí 25. března uspořádá svou první letošní konferenci, na níž veřejnosti představí své novinky. V pozvánce, kterou nyní rozeslal, láká na akci heslem „It’s show time“. Co vše cupertinský výrobce ukáže?

Uvedená věta implikuje na filmy, seriály a další pořady zaměřenou streamovací službu, která by konkurovala Netflixu, HBO GO nebo Amazonu Prime. Zvěsti o ní kolují již přibližně dva roky a nynější pozvánka pravděpodobnost, že se jí dočkáme, ještě zvýšila. Otázkou tak spíše je, jak konkrétně bude „jablečný Netflix“ vypadat, kolik bude stát jeho předplatné a do kterých zemích se dostane. Službu pomohou vynést nahoru hvězdy jako Jennifer Anniston, Reese Witherspoon nebo Oprah Winfrey.

To by ale ze služeb nemuselo být vše. Spekuluje se také o předplatném pro časopisy a noviny. Za jednotný poplatek přibližně 9,99 dolarů/eur by uživatel měl přístup k veškerému obsahu několika známých titulů. V první vlně by se služba měla dostat jen do Spojených států případně dalších několika zemí, v Česku je její brzký příchod alespoň ze začátku, spíše nepravděpodobný.

Co by k nám však jistě dorazilo, jsou případné nové iPady, které Apple v březnu představil už několikrát. Naposledy loni iPad 2018 a pro letošní jaro se mluví o jejich aktualizaci. Dočkat bychom se mohli nových základních iPadů (nikoli iPadů Pro, které výrobce omladil loni v říjnu) a podle některých zpráv i iPadu mini 5, iPodu Touch 7. generace, nové generace oblíbených sluchátek AirPods či dlouho odkládané bezdrátové nabíječky AirPower.

Akce se odehraje v 18 hodin našeho času v Divadle Steva Jobse v kampusu Applu, tedy na stejném místě, kde se např. představily i loňské iPhony XS (Max) a XR

Zdroje: 9to5mac.com, theverge.com 

Apple možná už letos představí své chytré brýle

• Aktualizace: 11. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Informací, že Apple pracuje na chytrých brýlích, se v posledních letech a měsících objevilo několik. Nyní debatu opět rozvířil známý analytik a „leaker“ Ming-Chi Kuo, který přišel se zprávou, že Apple své chytré brýle již dokončuje a dokonce už letos nebo na začátku příštího roku je začne vyrábět. Existuje tedy jistá šance, že by je mohl představit už letos v září spolu s novými iPhony.

Jak jistě víte, chytré brýle nejsou na technologickém trhu ničím novým. Jejich nejznámějším zástupcem jsou v současné době Google Glass, které ale neuspěly zejména kvůli obavám veřejnosti ze ztráty soukromí. Nebylo totiž jasné, jak se postavit k otázkám týkajícím soukromí či sledování a jak se vypořádat např. s tím, že uživatel může ostatní lidi na veřejnosti natáčet a oni o tom nemusí vědět.

Apple si ale na soukromí zakládá a jednou z jeho nejsilnějších stránek je marketing. Vůbec není vyloučené, že by si jeho chytré brýle našly cestu k mnohem většímu počtu zákazníků nebo že by nastartovaly nový trend a na trhu se etabloval nový segment výrobků. S tím má ostatně Apple bohaté zkušenosti. Všichni si pamatujeme zrod tabletů (po představení iPadu) a v nedávné době vzrůstající oblibu chytrých hodinek (po představení Apple Watch) nebo bezdrátových sluchátek (po představení Apple AirPods). 

Cupertinský výrobce vidí v rozšířené realitě budoucnost a už delší dobu se v ní angažuje. Vlastní nástroj ARKit pro tvorbu aplikací pro rozšířenou realitu a i sám Tim Cook jí hodně věří, protože na rozdíl od té virtuální neodděluje uživatele od reálného světa. Její využití vidí v mnoha oblastech, jako je vzdělání, sport, zábava apod. Naopak virtuální realita jakoby ztrácela dech. Spoustě výrobcům se nedaří tolik, jak by si představovali, a nadále zůstává spíše okrajovou záležitostí.

Bude to s rozšířenou realitou a „Apple Glass“, které alespoň prozatím nebudou fungovat jako samostatná jednotka, nýbrž jako prodloužená ruka iPhonu, jinak? Vzhledem k tomu, že Ming-Chi Kuovy předpovědi ohledně výrobků Apple patří dlouhodobě mezi nespolehlivější, to není vyloučené.

Playstation 4 nově podporuje streamování her na iPhone a iPad

• Aktualizace: 10. 3. 2019 • Autor: Jakub Beránek

Společnost Sony právě vydala velkou aktualizaci pro PlayStation 4, která kromě jiných funkcí přináší i podporu vzdáleného hraní na platformě iOS. Sony tuto službu nazývá Remote Play a doposud byla zajištěna podpora pro streamování na PC, Mac a vybrané telefony Sony Xperia. Nyní toto omezení padá a můžete si největší herní pecky zahrát i na svém iPadu nebo iPhonu.

A jak takové hraní pomocí Remote Play vypadá? V první řadě si musíte stáhnout aplikaci PS4 Remote Play, přihlásit se k vašemu účtu a být ve stejné WiFi s PS4. Ihned poté můžete začít hrát. Nicméně musíme upozornit na několik omezení. Protože systém iOS nepodporuje připojení originálního DualShock ovladače, tak si musíte vystačit s dotykovými tlačítky na displeji. Jak vás asi napadne, tak u komplexnějších her bude takové ovládání docela problém. Pro větší herní zážitky tak bude nutné dokoupit herní ovladač kompatibilní s iOS.

Závěrem dodejme, že pro Remote Play potřebujete minimálně iPhone 7, iPad šesté generace nebo iPad Pro druhé generace. Také je nutné mít plně aktualizovaný systém iOS.

Startuje prodej Samsungu Galaxy S10

• Aktualizace: 8. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Fanoušci současného nejlepšího fotomobilu a jihokorejské vlajkové lodi, telefonu Samsung Galaxy S10, mohou otevírat šampus. Dnes, tedy 8. března, totiž začíná jeho prodej a už není potřeba jej přeobjednávat. Skladem máme téměř všechny paměťové i barevné verze všech tří modelů – Samsungu Galaxy S10e, S10 nebo S10+. Modely, které prozatím nejsou naskladněné, dorazí v horizontu dní či týdnů.

Zároveň to ale bohužel znamená, že zájemci k mobilu už nedostanetou zdarma sluchátka Galaxy Buds, jako tomu bylo při předobjednávkách. Pokud však o ně máte zájem, nemusíte smutnit. Sluchátka, která se mimochodem např. umí bezdrátově nabíjet na zádech Galaxy S10, lze samozřejmě bez problémů koupit zvlášť. 

Samsung Galaxy S10 v objednávkách trhá rekordy. Oproti S9 jsou více než dvojnásobné

• Aktualizace: 7. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

20. února představený Samsung Galaxy S10 si na nezájem zákazníků nemůže stěžovat. Právě naopak. Vede si přímo skvěle. Dle českého zastoupení jsou jeho předobjednávky oproti loňskému modelu Galaxy S9 více než dvojnásobné a v historii celé řady Galaxy S dokonce rekordní. Nejvíce objednávek má na svém kontě černý Galaxy S10+ ve 128GB variantě. V závěsu se drží zelený a bílý model. Zájem o novou řadu Galaxy S10 je pro výrobce velmi potěšující zprávou, jelikož v současném konkurenčním boji, a to nejen ve střední třídě, ale i mezi top modely, přituhuje. Stále větší ambice má Huawei, který loni zabodoval zejména se svými modely Huawei P20 Pro a Mate 20 Pro.

i Samsung Galaxy S10 (PRVNÍ DOJMY): Jak dopadl test fotoaparátu?

Samsung svému konkurentovi ale očividně nehodlá nic darovat zadarmo. Trojici telefonů Samsung Galaxy S10e, S10 a S10+ vybavil prakticky tím nejlepším, co si lze momentálně představit. Nejkvalitnější displeje mezi všemi telefony jsou pro korejského výrobce už v podstatě samozřejmostí, dobře si vedou ale i fotoaparáty. S10+ se v nedávném testu webu DxOMark dokonce umístil na první (dělené) příčce, což z něj delá nejlepší současný fotomobil.

S10 a S10+ bodují také čtečkou otisků prstů v displeji, nejmenší model pak cenou a kompaktními rozměry. Pokud o ně máte zájem, pospěšte si. Už jen do dnešní půlnoci s jejich předobjednáním získáte zdarma sluchátka Galaxy Buds v hodnotě 3 999 Kč. Jejich prodej startuje již zítra.

Xiaomi Mi 9 nově vede žebříček AnTuTu

• Aktualizace: 7. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Žebříček nejvýkonnějších mobilních telefonů (těch s Androidem) má nového lídra. Stal se jím nedávno představený Xiaomi Mi 9, který v žebříčku AnTuTu za únor porazil všechny své soupeře se ziskem 371 849 tisíc bodů. Nechal za sebou například Huawei Mate 20 Pro nebo Asus ROG Phone

V porovnání zatím nefiguruje Samsung Galaxy S10 ani třeba protáhlá Sony Xperia 1. Důvod je ale ten, že žebříček AnTuTu zahrnuje jen telefony, které se v daný okamžik oficiálně prodávaly alespoň na jednom trhu. Jakmile se ale situace změní, očekáváme, že zmínené duo S10 a Xperia 1 výrazně promluví do celkového pořadí. Hned za Mi 9 se umístily Lenovo Z5 Pro GT a ZTE Nubia Red Magic Mars.

Hlavní zásluhu na dosaženém výsledku Xiaomi Mi 9 má samozřejmě procesor Snapdragon 855 a 6 GB RAM. Kdo by vzhledem k vysokému výkonu čekal výraznou cenovku, je na omylu. Mi 9 totiž nestojí ani 13 tisíc korun, přitom momentálně překonává všechny dostupné vlajkové lodě. Pokud vás mimochodem tento dravec zaujal, již na něj přijímáme objednávky a do prodeje se dostane 18. března. Zájemci mají na výběr mezi 64 a 128 GB paměti a barvami černá, modrá a fialová.

Samsung chystá další dva skládací telefony

• Aktualizace: 7. 3. 2019 • Autor: Jozef Kišantal

Samsungu se týká i další aktualita. Konkrétně jeho prvního ohebného telefonu Galaxy Fold, který se na pódiu objevil těsně před řadou Galaxy S10. Podle agentury Bloomberg byl Galaxy Fold prvním, nikoli však posledním telefonem s ohýbacím displejem. To není nic překvapivé, dalo se očekávat, že korejský výrobce se skládacími telefony jen tak nepřestane zabývat. Nyní ale máme informace o dalších konkrétních modelech. Samsung totiž prý již pilně pracuje na dalších dvou skládacích telefonech, které představí buď ke konci letošního, nebo začátkem příštího roku. 

Skládací dvojice se má od sebe designem lišit. Jedno zařízení dostane véčkovou konstrukci jako např. spekulovaná Motorola RAZR 2019, druhé vsadí na ohýbání po vzoru Huawei Mate X. Takovým prototypem už disponuje a právě mezi ním a současnou podobou modelu Fold se rozhodoval, který ukáže jako první. Nakonec prozatím vyhrála konstrukce podobná knize, kdy se displej uzavírá nikoli ven, ale dovnitř. Další kroky Samsungu ale budou nepochybně záviset na úspěchu Galaxy Fold, který se za cenu zhruba 45 tisíc korun možná dostane i na český trh.

Dle zdroje se Samsung také snaží zvýšit výdrž ohýbacího displeje, jelikož zhruba po 10 tisících ohybech se v inkriminovaném místě objevují mírná poškození. Korejský výrobce tak plánuje majitelům Foldu tyto displeje vyměňovat zdarma.

Huawei Y6s modrá - Mobilní telefon
Nové
Huawei Y6s modrá
Mobilní telefon 6,09" IPS 1560 × 720, procesor MediaTek MT6765 8jádrový, RAM 3 GB, interní paměť 32 GB, Micro SD až 512 GB, zadní fotoaparát 13 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 8 Mpx, GPS, Glonass, LTE, Jack (3,5mm) a USB micro, čtečka otisků, dual SIM, neblokovaný, baterie 3020 mAh, Android 9.0 Pie

3 699,- bez DPH 3 057,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 14:30
Objednací kód: HU3143b2
Huawei Y6s černá - Mobilní telefon
Nové
Huawei Y6s černá
Mobilní telefon 6,09" IPS 1560 × 720, procesor MediaTek MT6765 8jádrový, RAM 3 GB, interní paměť 32 GB, Micro SD až 512 GB, zadní fotoaparát 13 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 8 Mpx, GPS, Glonass, LTE, Jack (3,5mm) a USB micro, čtečka otisků, dual SIM, neblokovaný, baterie 3020 mAh, Android 9.0 Pie

3 699,- bez DPH 3 057,-
Koupit
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 27.01.2020
Objednací kód: HU3143b1
iPhone 11 64GB fialová - Mobilní telefon
Více než98%spolehlivost
iPhone 11 64GB fialová
Mobilní telefon 6,1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3110 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

20 990,- bez DPH 17 347,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: RI028b4
iPhone 11 128GB červená - Mobilní telefon
iPhone 11 128GB červená
Mobilní telefon 6,1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3110 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

22 490,- bez DPH 18 587,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: RI028c3
iPhone 11 256GB žlutá
Mobilní telefon 6,1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3110 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

25 590,- bez DPH 21 149,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: RI028d6
iPhone 11 128GB černá - Mobilní telefon
Více než99%spolehlivost
iPhone 11 128GB černá
Mobilní telefon 6,1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3110 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

22 490,- bez DPH 18 587,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: RI028c2
iPhone 11 Pro 64GB půlnoční zelená - Mobilní telefon
Více než98%spolehlivost
iPhone 11 Pro 64GB půlnoční zelená
Mobilní telefon 5,8" OLED 2436 × 1125, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3046 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

29 990,- bez DPH 24 785,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: RI029b1
iPhone 11 Pro 256GB vesmírně šedá - Mobilní telefon
Více než98%spolehlivost
iPhone 11 Pro 256GB vesmírně šedá
Mobilní telefon 5,8" OLED 2436 × 1125, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3046 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

34 590,- bez DPH 28 587,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: RI029c3
iPhone 11 Pro 512GB zlatá - Mobilní telefon
Více než98%spolehlivost
iPhone 11 Pro 512GB zlatá
Mobilní telefon 5,8" OLED 2436 × 1125, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3046 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

40 790,- bez DPH 33 711,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: RI029d4
iPhone 11 Pro Max 64GB stříbrná
Mobilní telefon 6,5" OLED 2688 × 1242, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3969 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

32 990,- bez DPH 27 264,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: RI030b2
iPhone 11 Pro Max 256GB vesmírně šedá
Mobilní telefon 6,5" OLED 2688 × 1242, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3969 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

37 590,- bez DPH 31 066,-
Koupit
Skladem 3 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: RI030c3
iPhone 11 Pro Max 512GB půlnoční zelená
Mobilní telefon 6,5" OLED 2688 × 1242, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3969 mAh, iOS 13

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

43 790,- bez DPH 36 190,-
Koupit
Skladem 2 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: RI030d1
Apple Watch Nike Series 5 44mm Vesmírně šedý hliník s antracitovým/černým sportovním řemínkem Nike - Chytré hodinky
Více než98%spolehlivost
Apple Watch Nike Series 5 44mm Vesmírně šedý hliník s antracitovým/černým sportovním řemínkem Nike
Chytré hodinky - pánské s měřením tepu ze zápěstí, Apple Pay, krokoměr, výpočet kalorií, měření rychlosti, měření EKG, GPS, výškoměr, gyroskop, kompas, senzor Galileo, připojení pomocí WiFi a Bluetooth, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s iOS, kapacita úložiště 32000 MB, ion-x sklíčko, materiál řemínku: elastomer, materiál pouzdra: hliník

12 490,- bez DPH 10 322,-
Koupit
Zpátky do formy
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: JA059b2c
Apple Watch Series 5 44mm Vesmírně šedý hliník s černým sportovním řemínkem - Chytré hodinky
Více než98%spolehlivost
Apple Watch Series 5 44mm Vesmírně šedý hliník s černým sportovním řemínkem
Chytré hodinky - pánské s měřením tepu ze zápěstí, Apple Pay, krokoměr, výpočet kalorií, měření rychlosti, měření EKG, GPS, výškoměr, gyroskop, kompas, senzor Galileo, připojení pomocí WiFi a Bluetooth, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s iOS, kapacita úložiště 32000 MB, ion-x sklíčko, materiál řemínku: elastomer, materiál pouzdra: hliník

12 490,- bez DPH 10 322,-
Koupit
Zpátky do formy
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 19 prodejnách
Objednací kód: JA059b1e
Apple Watch Series 5 40mm Zlatý hliník s pískově růžovým sportovním řemínkem - Chytré hodinky
Více než98%spolehlivost
Apple Watch Series 5 40mm Zlatý hliník s pískově růžovým sportovním řemínkem
Chytré hodinky - unisex s měřením tepu ze zápěstí, Apple Pay, krokoměr, výpočet kalorií, měření rychlosti, měření vystoupaných pater, měření EKG, GPS, barometr, výškoměr, gyroskop, kompas, senzor pro intenzitu světla, senzor Galileo, připojení pomocí WiFi a Bluetooth, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, hledání telefonu, sledování menstruačního cyklu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), kompatibilní s iOS, kapacita úložiště 32000 MB, ion-x sklíčko, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: hliník

11 690,- bez DPH 9 661,-
Koupit
Zpátky do formy
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 12 prodejnách
Objednací kód: JA059a1c
Samsung Galaxy Note10 Dual SIM gradientní stříbrná - Mobilní telefon
-8%
Samsung Galaxy Note10 Dual SIM gradientní stříbrná
Mobilní telefon 6,3" AMOLED 2280 × 1080, procesor Samsung Exynos 9825 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/2,1), přední fotoaparát 10 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 25W, stylus, baterie 3500 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-8% 24 999,-
22 999,- bez DPH 19 007,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 9 prodejnách
Objednací kód: SAMO0176b2
Samsung Galaxy Note10 Dual SIM černá - Mobilní telefon
-8%
Samsung Galaxy Note10 Dual SIM černá
Mobilní telefon 6,3" AMOLED 2280 × 1080, procesor Samsung Exynos 9825 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/2,1), přední fotoaparát 10 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 25W, stylus, baterie 3500 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-8% 24 999,-
22 999,- bez DPH 19 007,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: SAMO0176b1
Samsung Galaxy Note10+ Dual SIM gradientní stříbrná - Mobilní telefon
-14%
Samsung Galaxy Note10+ Dual SIM gradientní stříbrná
Mobilní telefon 6,8" AMOLED 3040 × 1440, procesor Samsung Exynos 9825 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 256 GB, Micro SD až 1024 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/2,1), přední fotoaparát 10 Mpx, optická a elektronická stabilizace, ToF, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, hybridní slot, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 45W, stylus, baterie 4300 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-14% 28 999,-
24 999,- bez DPH 20 660,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 7 prodejnách
Objednací kód: SAMO0177b2
Samsung Galaxy Note10+ Dual SIM černá - Mobilní telefon
-14%
Samsung Galaxy Note10+ Dual SIM černá
Mobilní telefon 6,8" AMOLED 3040 × 1440, procesor Samsung Exynos 9825 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 256 GB, Micro SD až 1024 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/2,1), přední fotoaparát 10 Mpx, optická a elektronická stabilizace, ToF, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, hybridní slot, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 45W, stylus, baterie 4300 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-14% 28 999,-
24 999,- bez DPH 20 660,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: SAMO0177b1
Samsung Galaxy Note10+ Dual SIM 512GB gradientní stříbrná - Mobilní telefon
Samsung Galaxy Note10+ Dual SIM 512GB gradientní stříbrná
Mobilní telefon 6,8" AMOLED 3040 × 1440, procesor Samsung Exynos 9825 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 512 GB, Micro SD až 1024 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/2,1), přední fotoaparát 10 Mpx, optická a elektronická stabilizace, ToF, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, hybridní slot, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 45W, stylus, baterie 4300 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

30 990,- bez DPH 25 612,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: SAMO0177c1
Google Pixel 3XL 64GB černá - Mobilní telefon
-16%
Google Pixel 3XL 64GB černá
Mobilní telefon 6,3" P-OLED 2960 × 1440, procesor Qualcomm Snapdragon 845 8jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 8 Mpx + 8 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 18W, baterie 3430 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-16% 18 990,-
15 999,- bez DPH 13 222,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: GPX1060a4a
HUAWEI P30 Lite gradientní modrá - Mobilní telefon
Více než98%spolehlivost
-19%
HUAWEI P30 Lite gradientní modrá
Mobilní telefon 6,15" LTPS 2312 × 1080, procesor HiSilicon Kirin 710 8jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 128 GB, Micro SD až 512 GB, zadní fotoaparát 48 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,4) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 24 Mpx, GPS, Glonass, NFC, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků, hybridní slot, neblokovaný, baterie 3340 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-19% 6 999,-
5 699,- bez DPH 4 710,-
Koupit
Black Friday
Posledních 22 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: HU3135b3
iPhone Xs 64GB vesmírně šedá - Mobilní telefon
11×
-26%
iPhone Xs 64GB vesmírně šedá
Mobilní telefon 5,8" P-OLED 2436 × 1125, procesor Apple A12 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 2658 mAh, iOS 12

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

-26% 26 890,-
19 999,- bez DPH 16 528,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: RI025b2
iPhone Xs 64GB zlatá - Mobilní telefon
-26%
iPhone Xs 64GB zlatá
Mobilní telefon 5,8" P-OLED 2436 × 1125, procesor Apple A12 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 2658 mAh, iOS 12

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

-26% 26 890,-
19 999,- bez DPH 16 528,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 16 prodejnách
Objednací kód: RI025b3
Samsung Galaxy S10e Dual SIM černá - Mobilní telefon
-28%
Samsung Galaxy S10e Dual SIM černá
Mobilní telefon 5,8" AMOLED 2280 × 1080, procesor Samsung Exynos 9820 8jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, Micro SDXC až 512 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 10 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků, hybridní slot, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 3100 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-28% 19 499,-
13 990,- bez DPH 11 562,-
Koupit
Black Friday
Posledních 5 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: SAMO0167b2
Samsung Galaxy S10 Dual SIM 128GB černá - Mobilní telefon
11×
-28%
Samsung Galaxy S10 Dual SIM 128GB černá
Mobilní telefon 6,1" AMOLED 3040 × 1440, procesor Samsung Exynos 9820 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, Micro SDXC až 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 10 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, hybridní slot, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 3400 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-28% 23 499,-
16 990,- bez DPH 14 041,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: SAMO0168b2
Samsung Galaxy S10+ Dual SIM 128GB černá - Mobilní telefon
-23%
Samsung Galaxy S10+ Dual SIM 128GB černá
Mobilní telefon 6,4" AMOLED 3040 × 1440, procesor Samsung Exynos 9820 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, Micro SDXC až 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 10 Mpx + 8 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, hybridní slot, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 4100 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-23% 25 999,-
19 990,- bez DPH 16 521,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: SAMO0169b2
iPhone Xs Max 256GB zlatá - Mobilní telefon
-13%
iPhone Xs Max 256GB zlatá
Mobilní telefon 6,5" P-OLED 2688 × 1242, procesor Apple A12 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 3174 mAh, iOS 12

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

-13% 34 590,-
29 990,- bez DPH 24 785,-
Koupit
Akční cena
Skladem 3 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: RI026c3
iPhone Xs Max 256GB vesmírně šedá - Mobilní telefon
-13%
iPhone Xs Max 256GB vesmírně šedá
Mobilní telefon 6,5" P-OLED 2688 × 1242, procesor Apple A12 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 3174 mAh, iOS 12

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

-13% 34 590,-
29 990,- bez DPH 24 785,-
Koupit
Akční cena
Skladem 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: RI026c2
iPhone Xs Max 512GB vesmírně šedá - Mobilní telefon
-19%
iPhone Xs Max 512GB vesmírně šedá
Mobilní telefon 6,5" P-OLED 2688 × 1242, procesor Apple A12 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP68, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 3174 mAh, iOS 12

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

-19% 40 790,-
32 990,- bez DPH 27 264,-
Koupit
Akční cena
Skladem poslední 2 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: RI026d2
iPhone Xr 128GB modrá - Mobilní telefon
iPhone Xr 128GB modrá
Mobilní telefon 6,1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6jádrový, RAM 3 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP67, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 2942 mAh, iOS 12

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

19 490,- bez DPH 16 107,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: RI027c4
iPhone Xr 128GB červená - Mobilní telefon
iPhone Xr 128GB červená
Mobilní telefon 6,1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6jádrový, RAM 3 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, voděodolný dle IP67, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 2942 mAh, iOS 12

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů

19 490,- bez DPH 16 107,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: RI027c3
Samsung Galaxy S10+ Dual SIM 128GB zelená - Mobilní telefon
-23%
Samsung Galaxy S10+ Dual SIM 128GB zelená
Mobilní telefon 6,4" AMOLED 3040 × 1440, procesor Samsung Exynos 9820 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, Micro SDXC až 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem a variabilní clonou 12 Mpx (f/1,5) + 16 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 10 Mpx + 8 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, hybridní slot, neblokovaný, bezdrátové a reverzní nabíjení, rychlé nabíjení 15W, baterie 4100 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-23% 25 999,-
19 990,- bez DPH 16 521,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: SAMO0169b3
Samsung Galaxy Buds Black - Bezdrátová sluchátka
Samsung Galaxy Buds Black
Bezdrátová sluchátka s mikrofonem, do uší, uzavřená, Bluetooth, krytí IPx4, výdrž baterie až 6 h

3 999,- bez DPH 3 305,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 9 prodejnách
Objednací kód: SAAW0010a10
Xiaomi Mi 9 LTE 64GB černá - Mobilní telefon
24×
-18%
Xiaomi Mi 9 LTE 64GB černá
Mobilní telefon 6,39" AMOLED 2340 × 1080, procesor Qualcomm Snapdragon 855 8jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 48 Mpx (f/1,8) + 16 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 20 Mpx, elektronická stabilizace, GPS, Glonass, IrDA, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, neblokovaný, bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení 20W, baterie 3300 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Dárkový poukaz v hodnotě 500Kč. Platí při nákupu produktů Xiaomi nad 2000Kč
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

-18% 10 990,-
8 999,- bez DPH 7 437,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 34 prodejnách
Objednací kód: XI191b1
Sony Xperia 1 černá - Mobilní telefon
Sony Xperia 1 černá
Mobilní telefon 6,5" OLED 3840 × 1644, procesor Qualcomm Snapdragon 855 8jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, Micro SDXC až 512 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 8 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků, hybridní slot, voděodolný dle IP68, neblokovaný, rychlé nabíjení 18W, baterie 3330 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Sada Dárek od Alzy: Půlroční předplatné 11 e-časopisů
+ ZDARMA Antivirus Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 6 měsíců (elektronická licence)

22 990,- bez DPH 19 000,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: SOM082b1
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi