Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

AlzaPlus+ 6 tipů, jak ušetřit

Motorola Edge+ a Edge: neobvyklé displeje i špičkový zvuk

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

• Autor: Redakce

Po několika smartphonech střední třídy se americká Motorola konečně odhodlala představit světu telefon nejvyšší třídy. Nový model Motorola Edge+ přináší perfektní parametry v zajímavém těle s několika vychytávkami a jedním světovým prvenstvím. Navíc je tu i model Edge, který bude sázet na nižší cenu s pár ústupky.

Motorola Edge+

Motorola Edge+ a Edge – OBSAH

  1. Motorola Edge+ má displej do pravého úhlu a nové schopnosti Edge Touch
  2. Galerie: Takto vypadá Motorola Edge+
  3. Motorola Edge+ zvládne i náročné úkoly a má nejhlasitější reproduktory na světě
  4. Rozlišením fotoaparátu se Edge+ dotahuje na současnou špičku
  5. Motorola Edge+ je plně připravena na nástup sítí 5G
  6. Motorola Edge+: cena a dostupnost v Česku
  7. Motorola Edge jako odlehčená varianta s příznivou cenovkou
  8. Motorola Edge: cena a dostupnost v Česku
  9. Srovnání Motorola Edge+ vs. Motorola Edge

Motorola Edge+ má displej do pravého úhlu a nové schopnosti Edge Touch

Celý telefon Motorola Edge+ je velmi úzkým zařízením, které zaujme svou bytelnou konstrukcí a líbivým designem. Nejvíce bezesporu upoutá tvar displeje, konkrétně části přesahující přes okraje telefonu. Motorola na to u Edge+ šla trochu jinak než konkurenti a displej přetažený přes okraj není tak výrazně zaoblený, ale působí ostřejším dojmem. Zároveň je na bocích zahnutý do pravého úhlu. Celkově je tedy konstrukce telefonu více ve tvaru kvádru a hrany rovnější.

Motorola Edge+, design
Displej je postupně zahnutý do 90° a okraje jsou o něco ostřejší, než je tomu u konkurenčních telefonů. Zdroj: motorola.com.

Zajímavé je, že výrobce se nesnažil integrovat protažený displej jen z estetického hlediska, ale přinesl i několik užitečných vychytávek. Ty Motorola nazývá Edge Touch, což je součást nové sady schopností pod názvem My UX. Například při swipnutí nahoru nebo dolů po hraně displeje stáhnete notifikační lištu nebo přepnete mezi aplikacemi.

Hrany telefonu budou chtít být užitečné, i když telefon Motorola Edge+ nebude zrovna používán. Například při položení telefonu displejem dolů se boky zařízení rozsvítí v době, kdy je zapotřebí upozornit na nějakou notifikaci. Zobrazí i stav baterie a na boční straně obrazovky je možné využít i 2 softwarových triggerů k ovládání některých her, které mají spolu s dalšími tlačítky na displeji přispět k zážitku, který se blíží hraní na konzoli.

Samotné parametry displeje jsou následující: s velikostí 6,7" se řadí mezi standardní rozměry dnešní mobilní špičky, stejně tak s rozlišením 2 340 × 1 080 a jemností 384 ppi. Potěší i  obnovovací frekvence 90 Hz, která je dostatečná při běžném použití i hraní her a navíc tolik nezatěžuje baterii jako frekvence 120 Hz.

Motorola Edge+ má certifikaci voděodolnosti na úroveň IP68 a představila se v barevných variantách šedá Thunder Grey a rudá Smoky Sangria. Na to, jakým dojmem působí se můžete podívat v galerii.

Galerie: Takto vypadá Motorola Edge+

Motorola Edge+
Motorola Edge+. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge+
Motorola Edge+. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge+
Motorola Edge+. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge+
Motorola Edge+. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge+
Motorola Edge+. Zdroj: motorola.com.
Takto Motorolu Edge+ prezentuje výrobce.

Motorola Edge+ zvládne i náročné úkoly a má nejhlasitější reproduktory na světě

Po modelech střední třídy, např. Motorola One Zoom, či Motorola Moto G8 Plus, ale i spoustě dalších (odkazy na články o nich najdete na konci článku), se u Motoroly konečně dostáváme k modelu se špičkovými specifikacemi. Motorola Edge+ je poháněna procesorem Snapdragon 865, který doplňuje 12GB LPDDR5 operační paměť se slušnou rychlostí. Uživatelská paměť je nastavena na 256 GB, paměťové karty podporovány nejsou. Svižný běh systému je tak v podstatě jistotou, stejně tak se telefon nezapotí ani při současném spuštění mnoha aplikací, a to ani u náročných her. 

Motorola Edge+, procesor Snapdragon 865
Špičkový smartphone Motorola Edge+ si zaslouží nejlepší procesor, volba tedy padla na Snapdragon 865. Zdroj: motorola.com.

Motorola Edge+ si také připisuje jedno prvenství. Při konzumaci obsahu si zvuk budete moci užít na nejhlasitějších a nejvýkonnějších stereo reproduktorech ze všech telefonů na trhu. Ty jsou navíc vyladěné s důrazem na hluboký, plný zvuk. Podílel se na nich Wave, držitel technické ceny Grammy.

Náročné aktivity si uzmou spoustu energie, ovšem nemusíme se obávat brzkého hledání nabíječky. Kapacita baterie je 5 000 mAh. K tomu Edge+ zvládne 18W rychlonabíjení, které samozřejmě probíhá přes rozhraní USB-C. Edge+ umí i 15W bezdrátové nabíjení a reverzní nabíjení pro dobití například chytrých hodinek nebo sluchátek.

Motorola Edge+ běží na Androidu 10, který doplňuje výše zmíněná sada funkcí My UX včetně známých Moto gest a možností přizpůsobit si prostředí k obrazu svému. 

i Motorola Moto G8 Power Lite vydrží 3 dny a má nízkou cenu 

Rozlišením fotoaparátu se Edge+ dotahuje na současnou špičku

Motorola se nijak nerozpakovala a do modelu Edge+ integrovala objektiv s rozlišením 108 Mpx, čím se velmi rychle dotáhla na současnou špičku. Celkový počet objektivů zadního fotoaparátu se však nevyšplhal zbytečně vysoko, Motorola Edge+ si vystačí se 3 objektivy.

Motorola Edge+, fotoaparat
Trojici objektivů doplňuje blesk. Zdroj: motorola.com.

Dalším snímačem v Edge+ je 8Mpx teleobjektiv se schopností 3násobného optického přiblížení a optickou stabilizací obrazu. Širokoúhlý objektiv s rozlišením 16 Mpx a zorným polem 117° je zároveň i makro objektivem. Posledním snímačem je senzor pro přesnější určení vzdálenosti ToF. Pro pořízení kvalitních videí slouží snímač s trochu netradičním rozlišením 6K.

i Motorola One Action (PREVIEW): dlouhán se zabudovanou akční kamerou.

Motorola Edge+ je plně připravena na nástup 5G sítí

Pro novou Motorolu Edge+ není problémem nejnovější síť 5G. Anténa je dokonce připravena pro pásma mmWave 5G i sub-6GHz. Další konektivita je zajištěna technologiemi WiFi 6, Bluetooth 5.1 či podporou NFC pro platby mobilem a další činnosti. Americký výrobce nezapomněl ani na sluchátkový konektor, který dnes z kategorie těch nejlepších telefonů už takřka vymizel.

Motorola Edge+, barva Smoky Sangria
Motorola Edge+ v červené barvě Smoky Sangria. Zdroj: motorola.com.

Motorola Edge+: cena a dostupnost v Česku

Motorola Edge+ je vlajková loď se vším všudy a tomu odpovídá i cena. V Evropě a v České republice je novinka již v prodeji, a to za cenu 27 990 Kč. Je tak levnější, než se předpokládalo.

Motorola Edge jako odlehčená varianta s podobným designem

Kromě vlajkové lodě Edge+ se Motorola vytasila ještě s dostupnějším modelem Edge. Ten je vzhledově totožný, rozdíl poznáme až na zadní straně a především v parametrech. Displej například nenabízí technologii HDR10+. I zde nalezneme 3 objektivy fotoaparátů, ovšem ten hlavní snižuje rozlišení na stále velmi pěkných 64 Mpx a postrádá optickou stabilizaci obrazu. Zoom je pak pouze dvojnásobný.

Samozřejmě muselo dojít k použití méně výkonného procesoru, v tomto případě je přítomen Snapdragon 765. Ten na tom ale s výkonem rovněž není nijak špatně a nebude mít problém ani s výpočetně náročnějšími úkoly. Procesor v Motorole Edge bude mít k dispozici 4 nebo 6 GB paměti RAM.

Motorola Edge, barva Solar Black
Motorola Edge v barevné variantě Solar Black. Zdroj: motorola.com.

Podpora sítí 5G je zachována, ovšem pouze v pásmu sub-6GHz. Velikost úložiště je snížena na 128 GB, potěší však přítomnost slotu na paměťové karty, který u Edge+ není a pro některé uživatele to může být celkem výrazný handicap. Kapacita baterie rozhodně nezklame, údaj 4 500 mAh je stále obdivuhodný. Bezdrátové nabíjení chybí úplně a rychlé drátové je poníženo na výkon 15 W. Místo certifikace IP68 Motorola Edge podporuje pouze IP54. WiFi je podporováno ve verzi 5, USB ve verzi 2.0. Barevné varianty Motoroly Edge budou černá Solar Black a růžovo fialová Midnight Magenta.

Galerie: Takto vypadá Motorola Edge

Motorola Edge
Motorola Edge. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge
Motorola Edge. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge
Motorola Edge. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge
Motorola Edge. Zdroj: motorola.com.
Motorola Edge
Motorola Edge. Zdroj: motorola.com.

Motorola Edge: cena a dostupnost v Česku

Motorola Edge je rovněž již v prodeji, a to za podstatně nižší cenu než v případě Edge+.  Pokud si budete chtít odlehčenou, ale stále špičkovou Motorolu Edge pořídit, připravte si 14 999 Kč. 

Srovnání Motorola Edge+ vs. Motorola Edge

Novinky Edge+ a Edge se od sebe liší v několika parametrech, například ve výkonu a fotoaparátu. Například ale velikost mají stejnou.

Parametry/Model Motorola Edge+ Motorola Edge
Displej 6,7" (19,5 : 9) 6,7" (19,5 : 9)
2 340 × 1 080 px, 384 ppi 2 340 × 1 080 px, 384 ppi
OLED OLED
Zadní fotoaparáty hlavní: 108 Mpx, f/1,8, Quad Pixel, 6K video s 30 fps, Full HD s 120 fps hlavní: 64 Mpx, f/1,8, Quad Pixel, 6K video s 30 fps, Full HD s 120 fps
ultraširokoúhlá a makro kamera: 16 Mpx, f/2,2, Quad Pixel, 117°, Full HD video s 30 fps ultraširokoúhlá a makro kamera: 16 Mpx, f/2,2, Quad Pixel, 117°, Full HD video s 30 fps
teleobjektiv: 8 Mpx, f/2,4, 3násobný optický zoom teleobjektiv: 8 Mpx, f/2,4, 3násobný optický zoom
Přední fotoaparát 25 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps 25 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 865, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 765G, 8jádrový
GPU Adreno 650 Adreno 620
RAM 12 GB 4/6 GB
Interní úložiště 256 GB 128 GB, microSD
Operační systém Android 10 Android 10
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 4 500 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 18 W / 15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 15 W / –
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP54
Audio stereo stereo
Rozměry 161 × 71,4 × 9,6 mm 161 × 71,4 × 9,6 mm
Hmotnost 203 g 203 g
Cena 27 990 Kč* 14 999 Kč*
*Ceny jsou platné k 4. 6. 2020.
i Mohlo by vás zajímat

Nové Motoroly Edge+ a Edge jsou pro výrobce zásadními mobilními telefony. Především model Edge+ má našlápnuto a jistě zaujme všechny, kteří touží po designovém telefonu se skvělým výkonem a kvalitním fotoaparátem. Model Edge je pak dobrou volbou pro ty, co chtějí skvělý design a fotoaparát, ale nelpí na bezdrátovém nabíjení a na tom nejlepším procesoru. 

0
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací