AlzaPlus Q4 AlzaBoxy CZ, SK

Motorola Moto G8 Plus (RECENZE): vyvážená střední třída s akční kamerou a čistým Androidem

Zobrazit katalog

Recenze

• Autor: Jozef Kišantal

Motorolu možná není v současnosti tolik vidět jako ostatní výrobce mobilních telefonů, protože nemá v nabídce žádný top model. Pozornost si ale zaslouží, jelikož ve střední třídě nezahálí. Letos představila zajímavé fotografické modely řady One a 24. října i nové zástupce řady G, Motorolu Moto G8 Plus a Play. A právě první jmenovaný model se k nám dostal na recenzi. Zaujme akční kamerou i dobře zvolenou cenovkou. Jak G8 Plus fotí, co jeho akční kamera a jaký nabídne výkon? Jak je na tom po stránce zpracování a je lepší než jeho konkurenti?

Recenze Motorola Moto G8 Plus – OBSAH

 1. Parametry, specifikace a cena telefonu Motorola Moto G8 Plus
 2. Design a zpracování: Motorola Moto G8 Plus
 3. Displej Motorola Moto G8 Plus
 4. Výkon a hardware Motorola Moto G8 Plus
 5. Baterie a výdrž Motorola Moto G8 Plus
 6. Software a operační systém G8 Plus ve znamení čistého Androidu s Moto vychytávkami
 7. Fotoaparát Motorola Moto G8 Plus: v hlavní roli akční kamera
 8. Konkurence pro Motorola Moto G8 Plus
 9. Hodnocení telefonu Motorola Moto G8 Plus

Parametry, specifikace a cena telefonu Motorola Moto G8 Plus

Motorola Moto G8 Plus se spolu s levnější Moto G8 Play představila 24. října a bylo to tak trochu překvapení. Vždyť teprve na jaře výrobce začlenil do svého portfolia telefony Moto G7, předchůdce „gé osmiček“. Ty jsou nicméně zde, a alespoň máme v předvánočním období na výběr z více modelů střední třídy. Jaké jsou základní parametry Moto G8 Plus a jak se liší od předchůdce G7 Plus a současného kolegy G8 Play?

Parametry/Model Motorola Moto G8 Plus Motorola Moto G7 Plus Motorola Moto G8 Play
Úhlopříčka displeje 6,3" 6,2" 6,2"
Rozlišení a typ displeje 1 080 × 2 280 px, IPS 1 080 × 2 270 px, IPS 720 × 1 520 px, IPS
Poměr stran 19 : 9 19 : 9 19 : 9
Jemnost displeje 400 ppi 409 ppi 271 ppi
Provedení výřezu v displeji kapka kapka kapka
Poměr velikosti displeje k tělu 82,5 % 81,4 % 80,7 %
Procesor Qualcomm Snapdragon 665 Qualcomm Snapdragon 636 Mediatek MT6771 Helio P70M
Operační paměť RAM 4 GB 4 GB 2 GB
Interní úložiště 64 GB, microSD (až 512 GB) 64 GB, microSD (až 1 TB) 32 GB, microSD (až 512 GB)
Operační systém Android 9 Pie Android 9 Pie Android 9 Pie
Zadní fotoaparát 47 Mpx – primární (f/1,7)
16 Mpx – širokoúhlá akční kamera (f/2,2)
5 Mpx – senzor hloubky ostrosti (f/2,2)
16 Mpx – primární (f/1,7)
5 Mpx – senzor hloubky ostrosti (f/2,2)
13 Mpx – primární (f/2,0)
8 Mpx – širokoúhlá kamera (f/2,2)
2 Mpx – senzor hloubky ostrosti (f/2,2)
Přední fotoaparát 25 Mpx, f/2,0 12 Mpx 8 Mpx
Baterie 4 000 mAh 3 000 mAh 4 000 mAh
Rychlonabíjení (15 W) (27 W) (15 W)
USB-C (2.0) (2.0)
3,5mm jack
Rozměry 158,4 × 75,8 × 9,1 mm 157 × 75,3 × 8,3 mm 157,6 × 75,4 × 9 mm
Hmotnost 188 g 176 g 184 g
Dostupnost 8. listopad 2019 V prodeji -
Cena 6 999 Kč 5 699 Kč 5 999 Kč**
*Ceny platné k 27. 10. 2019 **Cena je odhadní a od konečné se může lišit

Jak je z tabulky patrné, Moto G8 Plus má specifikace i cenu odpovídající střední třídě. V listopadu 2019 se prodává za 6 999 Kč a je přibližně o 1 300 Kč dražší než Motorola Moto G7 Plus. Jak ale novější model G8 Plus funguje v praxi? Na vše se podíváme v dnešní recenzi. Začneme vzhledem a zpracováním.

Motorola Moto G8 Plus, recenze
Motorola Moto G8 Plus je pohledný zástupce střední třídy. Cena je odpovídající.

Design a zpracování: Motorola Moto G8 Plus

Než se dostaneme k rozborce samotného telefonu Motoroly Moto G8 Plus, zastavíme se u prodejního balení, které rovněž hraje svou roli. Telefon ke mně dorazil v okleštěné předprodejní verzi, ve standardním balení ale zákazníci najdou:

 • telefon Motorola Moto G8 Plus,
 • 18W rychlonabíječku,
 • USB-C kabel,
 • špendlík na SIM kartu,
 • průhledný silikonový kryt,
 • stručné návody.

V balení tedy budou budoucí uživatelé marně hledat sluchátka, nicméně nechybí v něm mimo jiné rychlonabíječka či kryt. A ten, aby si pohledný telefon uchovali co nejdéle v novém stavu, budou potřebovat.

i Samsung Galaxy S20 (SPEKULACE)

Na recenzi dorazila Motorola Moto G8 Plus v modré variantě (Cosmic Blue), k dispozici je ale i v červené Crystal Pink, která cílí hlavně na dámy. Modrá vypadá decentně a líbí se mi, že není „křiklavá“. Záda nabídnou barevný gradient, který je řešený tak, že ve dvou třetinách zhruba po čtečku otisků prstů převládá modrá barva a nad ní černá. Modrá ale pod různými úhly zajímavě mění odstíny a snadno lze docílit i toho, abyste se dívali na kompletně černý telefon.

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Motorola Moto G8 Plus vepředu nabídne více než 6palcový displej, vzadu barevný přechod s netopýrem.

Na zadní straně už Motorola u G8 Plus definitivně opustila svůj dříve používaný kruhový fotomodul a čočky uspořádala do řady nad sebou jako u telefonů Motorola One. Fotoaparáty se přesunuly, aby dle slov výrobce vznikl prostor pro větší baterii. V blízkosti fotomodulu se nachází čtečka otisku prstu s tradičním netopýřím logem. Biometrické zabezpečení zajišťuje mimochodem i odemykání obličejem. Oba způsoby odemykání displeje fungují rychle a většinou i spolehlivě. Pokus o odemčení jsem musel opakovat jen v jednotkách případů.

i Jeden z předchůdců

Na pravé straně Motoroly Moto G8 Plus najdeme kolébkový ovladač hlasitosti a pod ním vroubkovaný vypínač, který lze poznat i po hmatu. Tlačítka jsou o chloupek výš, než by bylo ideální, a občas je nutné přehmatávat. Levou stranu okupuje jen šuplík pro dvě SIM karty. Slot je hybridní a je třeba se rozhodnout, zda použít dvě čísla, nebo jedno číslo a paměťovou kartu. 

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Zapínací tlačítko je vroubkované, kolébka pro změnu hlasitosti nikoli. Na levé straně Moto G8 Plus najdeme jen šuplík na SIM kartu.

Nahoře našel místo otvor pro připojení sluchátek, dole pak USB-C konektor. Vedle něj výrobce umístil reproduktor, nad výřez pak druhý. Ano, Motorola Motor G8 Plus se chlubí stereo reproduktory. Slibují inteligentní ozvučení, podporu Dolby Audio a dvojnásobnou hlasitost oproti předchůdci. Stereo reproduktory přitom v této třídě nejsou vůbec obvyklé a Motorola G8 Plus je pravděpodobně nejlevnějším telefonem, který je má ve výbavě.

Boky lemuje kovový rámeček, záda pak kryje sklo. Telefon je dílensky zpracován kvalitně a do ruky padne dobře. G8 Plus ale funguje jako přirozený lapač otisků prstů, které se na něm objeví hned po tom, co jej vyndáte z balení. Já osobně nemám potřebu telefon neustále leštit, pokud ale vy ano, hadřík nebo pouzdro to jistí. Displej je krytý nikoli tvrzeným sklem Gorilla Glass, ale jeho čínskou variantou Panda Glass. Byť se jedná rovněž o odolnou verzi, doporučujeme krycí sklo.

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Motorola Moto G8 Plus se nabíjí skrz USB-C. Sluchátkový konektor našel místo na horní straně.

Zvýšenou odolností se Motorola Moto G8 Plus pochlubit nemůže, nabízí jen voděodolný design, který telefon ochrání před nechtěným politím. Nějaká kapka vody tedy telefonu neublíží, dle slov výrobce můžete například telefonovat za deště, na focení pod vodou to ale není.

Displej Motorola Moto G8 Plus

Moto G8 Plus vsadila na IPS displej Max Vision o úhlopříčce 6,3" a rozlišení 2 280 × 1 080 pixelů. Na střední třídu to je v pořádku a na jemnost 400 ppi si nelze stěžovat, byť někteří konkurenti za tuto či podobnou cenu nabízí AMOLED displej. Takové rozlišení je při této úhlopříčce dobrým kompromisem mezi jemností a náročností pro baterii. Při pohledu na cenu je odpovídající také barevnost či absence čtečky otisků prstů.

Motorola Moto G8 Plus
Motorola Moto G8 Plus nemá čtečku v displeji, to ale v této cenové hladině nevadí.

Vzhledem k příslušnosti ke střední třídě jsou tenké i rámečky, a to i brada, z níž oproti předchůdci zmizel nápis výrobce. Přední strana je využita efektivně, v řeči čísel to činí 82,5 %, a i s velkým displejem je velikost telefonu tak akorát. V maximální úrovni jasu jsou na tom někteří konkurenti lépe, jas je ale na dobré úrovni, a i ve slunečných dnech je displej dobře čitelný. Nechybí ani automatická úprava jasu, která je někdy citlivá, ve většině případů ale spolehlivá.

Motorola Moto G8 Plus
Motorola Moto G8 Plus není malý, ale ani velký telefon. V ruce se drží dobře.

Večer přijde k duhu i možnost aktivace nočního režimu. Notifikační diodu tu nenajdeme, zde však zastupuje ambientní displej. Ten nesvítí trvale, ale aktivuje se dotykem displeje nebo zvednutím. Kromě aktuálního času ukazuje i notifikace.

Výkon a hardware Motorola Moto G8 Plus

Telefon běží na relativně novém 8jádrovém procesoru Snapdragon 665 při 11nm výrobní technologii (předchůdce Snapdragon 660 je 14nm), podpořeném 4 GB paměti RAM DDR4. To, jak jistě víte, není výbava vlajkových modelů a „power useři“, kteří mají používání telefonů silně založené na multitaskingu, by možná ohrnovali nos. Na běžné použití to ale s přehledem stačí.

Motorola Moto G8 Plus
Motorola Moto G8 Plus není nejvýkonnější, v běžných situacích jí ale dech nedochází.

Vyjádřeno čísly, Motorola Moto G8 Plus v benchmarku AnTuTu získala následující počet bodů.

 • CPU: 69 094
 • GPU: 32 543
 • UX: 25 457
 • Mem: 35 885
 • Celkem: 162 979

Nejedná se o žádného trhače asfaltů, G8 Plus si ale ani nikdo, komu jde o nejvyšší výkonnostní příčky, kupovat nebude. Chcete pracovat s běžnými aplikacemi, surfovat na internetu či se plynule pohybovat v systému? To vše můžete. Chcete si zahrát hru, byť ne na nejvyšší nastavení? Jen do toho. Při používání se nevyskytují žádné lagy nebo zaváhání, telefon vše zvládá bez problémů. Jen se oproti nejvýkonnějším procesorům aplikace načítají o malinko pomaleji.

i Nejvýkonnější mobilní telefony 2019

Nelze opomenout, že konkurent Xiaomi Redmi Note 8 Pro, jehož předchůdcem je Xiaomi Redmi Note 7, má k dispozici 6 GB dočasné paměti. To je ale výjimka, většina soupeřů v této cenové kategorii rovněž sází na 4 GB operační paměti. A navíc si můžete říct, že Xiaomi na oplátku nemá akční kameru. Odpovídající střední třídě je pak rovněž úložiště s kapacitou 64 GB, které lze rozšířit pomocí paměťové karty o kapacitě až 512 GB.

Baterie a výdrž Motorola Moto G8 Plus

Osobně se mi líbí trend, že s rostoucí velikostí telefonů se pomalu zvedá také kapacita jejich baterií. Ta u Motoroly Moto G8 Plus dosahuje pěkných 4 000 mAh, což je o třetinu více než v případě G7 Plus. To mi pohodlně vystačilo zhruba na den a půl, aniž jsem se musel jakkoli omezovat. Během té doby jsem přitom mimo jiné fotil, využíval pracovních nástrojů, občas procházel sociální sítě či sledoval videa na YouTube.

Motorola Moto G8 Plus
Baterie o kapacitě 4 000 mAh poskytne G8 Plus energii i s rezervou.

Během používání jsem tedy neměl strach, že bych musel hned první den dobíjet. Pokud bych ale chtěl, díky 18W nabíječce TurboPower (je součástí balení) bych do telefonu za 15 minut dostal šťávu na přibližně dalších 8 hodin fungování. Z 0 na 100 % se pak nabije za něco přes dvě hodiny. Celkově tedy výdrž hodnotím kladně, a to jsem se ani extra nesnažil vše optimalizovat. V opačném případě by telefon zvládl ještě více.

Software a operační systém G8 Plus ve znamení čistého Androidu s Moto vychytávkami

Pro toho, kdo chce čistý Android, bývají první volbou Google Pixely. Ne však pro všechny, protože ne každý vyžaduje top model. Pak jsou jednou z voleb Motoroly. Moto G8 Plus také běží na čistém Androidu a fanouškům zeleného robota nabídne ten pravý „androidí“ zážitek z používání telefonu. V prostředí nenajdete takřka nic jiného než známé Google aplikace, výjimkou je jen aplikace Moto, která obsahuje užitečná nastavení v sekcích Povely Moto a Displej Moto.

Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém
Na Moto G8 Plus si užijete čistý Android.

Nastavit si zde můžete ovládání telefonu gesty nebo třeba to, aby se obrazovka nevypínala, dokud se na ni díváte. Nejsou to sice novinky a někteří výrobci je ve svých grafických nadstavbách nabízejí už nějakou dobu, rozhodně ale potěší.

Vychytávkou je možnost aktivace dočasného ambientního displeje, který jsme zmínili již výše. Spočívá v tom, že hodiny a ikonky s notifikacemi se na displeji zobrazí, jen když nad telefonem mávnete rukou, zvednete jej či s ním jen trochu pohnete. Funkce je to v praxi použitelná, a dokonce i užitečná. Jen se připravte na to, že se vám telefon bude každou chvíli rozsvěcet v autě nebo na stole vedle vás, protože jste do něj „drcli“ nohou.

To ale není vše, „pohrát“ si můžete s více možnostmi. Aktivovat si můžete například spuštění fotoaparátu dvojím otočením telefonu nebo rozsvícení svítilny dvojím zatřesením. Pro úplnost dodejme, že verze operačního systému je Android 9 Pie, telefon má ale přislíbený brzký přechod na Android 10.

Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém Motorola Moto G8 Plus, recenze, operační systém
V nabídkách Povely Moto a Displej Moto si lze uzpůsobit chování telefonu.

Fotoaparát Motorola Moto G8 Plus: v hlavní roli akční kamera

Nyní se přesouváme do kapitoly o stále důležitější součásti mobilních telefonů, fotoaparátu. Motorola Moto G8 Plus stojí jen necelých 7 tisíc korun a nebylo by dobré od ní čekat stejné výkony jako v případě těch nejdražších telefonů. Na svou kategorii si ale vede slušně. Jaký tedy je fotoaparát Motoroly Moto G8 Plus?

Telefon operuje s trojitým fotoaparátem se senzorem Samsung GM1. Jeho sestava se skládá, bráno odshora (na obrázku níže zprava doleva), z akční kamery otočené o 90°, 47Mpx hlavního senzoru se světelností f/1,7 a senzoru hloubky ostrosti. Pod ním pak našlo místo laserové zaostřování. Pětici kruhů pak zcela vespod uzavírá LED blesk.

Text altu
Detailní pohled na fotomodul Motoroly Moto G8 Plus. Akční kamera se nachází zcela vpravo.

Fotoaparát Moto G8 Plus nemá oproti Moto G7 Plus optickou stabilizaci. Zato ale umí technologii Quad Pixel, která vytváří 12Mpx snímky spojováním čtyř pixelů v jeden o velikosti 1,6 µm, čímž slibuje 4× vyšší světelnou citlivost.

Technické specifikace fotoaparátu Motorola Moto G8 Plus

 • senzor Samsung GM1
 • 16Mpx širokoúhlá akční kamera
 • 47Mpx hlavní senzor / 16 Mpx / 5 Mpx
 • 5Mpx hloubkový senzor
 • laserový autofocus
 • elektronická stabilizace
 • umělá inteligence
 • selfie kamera s rozlišením 25 Mpx
 • LED blesk

Denní fotky

Fotky pořízené ve dne Motorolou Moto G8 Plus mají za dobrého světla díky 47Mpx fotoaparátu hodně detailů, ostrosti i barevné věrnosti. Odstíny jsou přirozené a nepůsobí ani vybledle, ani jako umělé. V nastavení fotoaparátu přitom nechybí volba poměru stran včetně 16 : 9 nebo 4 : 3, ale v případě zájmu i automatické zachycení úsměvu, selfie gestem a další.

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Za denního světla zachycuje Motorola Moto G8 Plus snímky s množstvím detailů i dobrou barevností.

Fotoaparát se díky funkci HDR dobře vypořádává i se stíny. I když fotka zachycuje mimo jiné i jasnou oblohu, ostatní objekty jsou dobře osvětlené a ostré, přičemž např. obloha není nijak přeexponovaná.

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Motorola Moto G8 Plus a HDR v praxi. Vlevo snímek s vypnutým HDR, vpravo se zapnutým.

Při focení zblízka Motorola Moto G8 Plus produkuje detailní a ostré snímky, které jsou i dobře barevně vyvážené. Škoda jen, že telefon neobsahuje režim makro, jako je tomu např. u Motoroly One Macro, tudíž na 1 nebo 2 centimetry nezaostří. 

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Moto G8 Plus neumí makro, ale to neznamená, že neumí fotit zblízka.

V portrétním režimu umí G8 Plus většinou dobře vyhodnotit to, co má zůstat ostré a co nikoli. Detekci obrysů zvládá telefon, který spoléhá na hloubkový senzor, ve většině případů slušně, zejména u jasně vymezených a méně komplikovaných objektů. Někdy okraje rozmazává, to především u složitějších předmětů, takže ne vždy je výsledkem fotka, v níž je vše ostré a naopak rozmazané tak, jak má být. Jako u ostatních telefonů Moto si pak i u Moto G8 Plus můžete při portrétním režimu zvolit jeden ze šesti stupňů rozmazání.

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Pokud se nejedná o složitý předmět, fotoaparát Motoroly Moto G8 Plus většinou dobře detekuje jeho hrany.

Focení za slabého světla 

Focení za slabého světla nebo ve tmě je disciplína, při níž si nejeden „drahý“ telefon vylámal zuby. Situace se ale doslova každým rokem vylepšuje, a i telefony střední třídy mají čím dál více schopností obstojně fotit za méně příznivých světelných podmínek.

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Takto Motorola Moto G8 Plus fotí za slabého světla. Vlevo bez nočního režimu, vpravo s ním.

Motorola Moto G8 Plus s fotoaparátem o světelnosti f/1,7 a technologií Quad Pixel, která spojuje čtyři pixely do jednoho, se s nedostatkem světla pasuje se ctí. I v interiéru či venku se zataženou oblohou produkuje snímky s dostatkem detailů a pěknými barvami. S úbytkem hladiny světla sice logicky přichází problémy, k dispozici je ale noční režim, který situaci vylepšuje. 

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Zde oba snímky s nočním režimem. Motorola Moto G8 Plus dokáže vykouzlit poměrně ostré fotky.

Režim zachycuje několik snímků při různých úrovních expozice a poté je spojuje dohromady. Vytváří detailnější, ostřejší a vyváženější fotky s prosvětlenými tmavými a zmírněnými přeexponovanými částmi. 

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
S nočním režimem dokáže G8 Plus fotit i v téměř naprosté tmě.

Jak lze vidět na předchozích i následujících fotkách, fotoaparát neodvádí špatnou práci ani ve světelně velmi špatných podmínkách. To je na telefon za 7 tisíc korun slušná práce. Fotky ve večerních ulicích jsou zkrátka s nočním režimem lepší než bez něj, a pokud budete při toulkách v pozdních hodinách fotit, rozhodně si tento mód zapněte. 

Motorola Moto G8 Plus, recenze Motorola Moto G8 Plus, recenze, design
Motorola Moto G8 Plus opět bez nočního režimu a s ním.

Akční kamera 

Velkým lákadlem telefonu je akční kamera, kterou si Moto G8 Plus propůjčuje u rovněž letos představeného modelu Motorola One Action. Je otočená o 90° a v režimu na šířku umí natáčet i v případě, že telefon držíte na výšku, což se hodí v případech, kdy máte volnou jen jednu ruku. Myšlenka je to dobrá, jen škoda, že kamera v tomto režimu jen natáčí, a nikoli i fotí.

Akční kamera pořizuje videa se záběrem 117° a díky elektronické stabilizaci se hodí i pro natáčení videí, kdy se kameraman pohybuje. Typicky tedy lyžování a podobné sporty, uplatní se ale i při natáčení běžných videí, například s dětmi apod. 

Musíme se ale smířit s tím, že chybí optická stabilizace. Smysl má však i ta elektronická, což lze vidět na obou následujících videích, byť výsledek není dokonalý. První snímek je pořízený fotoaparátem v režimu klasické kamery, vlevo v režimu akční kamery. Telefon jsem v obou případech držel v ruce, akční video je ale oproti běžnému mnohem plynulejší, vyhlazené a méně roztřesené.

Akční kamera umí natáčet 1 080p videa při 30 i 60 fps, elektronickou stabilizaci ale podporuje jen při 1080p, 30 fps. Standardní režim kamery pak zvládne 4K při 30 snímcích za sekundu, při něm je ale dobré stát na místě, pokud nechcete mít video roztřesené. Kameře nechybí ani možnost natáčení zpomalených videí se 240 snímky za vteřinu či focení v manuálním režimu, pokud chcete nade vším převzít kontrolu. Povedená je i 25Mpx přední kamerka, která potěší všechny selfie maniaky.

Celkově se fotoaparát Moto G8 Plus velmi dobře vypořádává s dobře osvětleným prostředím a ostudu nedělá ani při portrétním režimu a večer, či dokonce téměř v naprosté tmě. Smysl má také akční kamera, která i přesto, že spoléhá jen na elektronickou stabilizaci, produkuje i při pohybu a držení v jedné ruce pěkné snímky. Moto G8 Plus je zkrátka na focení i natáčení velmi dobrou volbou, a ve své cenové kategorii dokonce jednou z nejlepších.

Konkurence pro Motorola Moto G8 Plus

Telefony by to měly nesmírně snadné, kdyby neměly žádnou konkurenci. Jenže tak to naštěstí není, a i Motorola Moto G8 Plus má proti sobě v ringu několik soupeřů. Konkurenti Moto G8 Plus v cenové hladině 7 tisíc korun jsou především Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Samsung Galaxy A30s a Huawei P smart Z. Jak si proti nim Motorola stojí? 

První z trojice, Xiaomi Redmi Note 8 Pro, je pro „gé osmičku plus“ velmi tvrdou konkurencí. Za cenu o 100 Kč nižší (listopad 2019) než G8 Plus nabízí větší displej (6,53" vs 6,3"), větší porci paměti RAM (6 GB vs. 4 GB), větší baterii a čtverný fotoaparát. Ten zahrnuje nejen širokoúhlý, ale i fotoaparát na makro snímky. Samsung Galaxy A30s pracuje rovněž s větším displejem, který, byť má nižší rozlišení, je typu AMOLED. V dalších parametrech se Motorole Moto G8 Plus podobá. Huawei P smart Z drží trumfy v podobě vysouvací kamery a 6,59" displeje bez výřezu.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Samsung Galaxy A30s Huawei P smart Z
Zleva Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Samsung Galaxy A30s a Huawei P smart Z.

Konkurenti toho oproti Motorole Moto G8 Plus nabízí v několika ohledech opravdu víc, na druhou stranu jasnou výhodou pro Moto G8 Plus je akční kamera, čistý Android a stereo reproduktory. Nelze tedy jednoznačně říci, kdo je lepší nebo horší. Každý nabízí to své. Pokud hodláte natáčet, a přitom byste telefon rádi drželi na výšku, láká vás Android bez grafické nástavby a při hraní nebo sledování videí chcete solidní zvuk, Moto G8 Plus se vám bude líbit. A nemusíte mít výčitky svědomí, že za stejné nebo podobné peníze na trhu existuje v některých ohledech lepší telefon.

Hodnocení telefonu Motorola Moto G8 Plus

Pokud bychom měli zhodnotit Motorolu Moto G8 Plus, s čistým svědomím říkáme, že se jedná o povedený mobilní telefon s několika esy v rukávu. Čistý Android s jen minimálními úpravami je přehledný, nepřeplácaný a nabízí dostatek vychytávek i možností úprav. Chválíme i výdrž na baterii, stejně tak stereo zvuk, FM rádio či akční kameru, kterou u konkurence jen tak neuvidíte.

Motorola Moto G8 Plus
Motorola Moto G8 Plus.

Taktéž design nezamrzl v čase, a když jsem telefon vytáhl ve společnosti, téměř každému se líbil. Motorola Moto G8 Plus se mi jako primární telefon používala dobře, a pokud bych hledal střední třídu, uměl bych si jej představit používat dlouhodobě a neváhal bych jej doporučit známým. 

i Mohlo by vás zajímat

Motorola Moto G8 Plus ale není bez kompromisů. Oproti G7 postrádá optickou stabilitu a i někteří další konkurenti, jak píšeme výše, mohou v určitých ohledech, jako je například kapacita paměti RAM, nabízet více. Ti ale přináší ústupky v jiných ohledech a zároveň nenabízí vše to, co Moto G8 Plus. Když tedy porovnáme všechna pro a proti a zohledníme cenovku 7 tisíc korun, jedná se o zajímavou volbu. Sháníte telefon střední třídy, tedy ani základní model, ani bezchybný top model? Pak Motorolu Moto G8 Plus do svého výběru rozhodně nezapomeňte zahrnout.

Motorola Moto G8 Plus

Recenze Motorola Moto G8 Plus

Mobily Motorola

Motorola Moto G8 Plus je telefon, jenž má i přes některé své nevýhody co nabídnout. Fotoaparát není dokonalý a výkon rovněž nedosahuje špiček. Akční kamera je ale použitelná, o čistém Androidu či slušné výdrži na baterii nemluvě. To vše se přitom bude hodit například při sledování videí nebo poslechu hudby či FM rádia, které si můžete vychutnat nejen dlouho, ale i s kvalitním zvukovým doprovodem.

Klady

 • Čistý Android
 • Akční kamera
 • Výdrž na baterii
 • Povedený design
 • Svižné prostředí
 • Stereo reproduktory
 • Moto gesta
 • FM rádio

Zápory

 • Se širokoúhlou kamerou nelze fotit
 • Fotoaparát nemá optickou stabilitu
 • Automatická úprava jasu má mezery
 • Výkon není nejvyšší ve své třídě
Jozef Kišantal

Jozef Kišantal

Milovník technologií, produktivity, běhání, jízdy na kole a příznivec moderních tendencí ve společnosti. Rád si hraji s mobilními hračkami všech platforem, hlavu si čistím v přírodě a velkou radost mi dělá rodina.

Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací