AD homeoffice PET

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Tím nejlepším, čím se může společnost MSI v své nabídce pochlubit, jsou jednoznačně grafické karty z herní edice GAMING. Tyto grafické karty jsou mezi hráči počítačových her velmi oblíbené, protože jsou prakticky vždy vybaveny velmi účinným systémem chlazení, který jim dovoluje dosahovat vyšších frekvencí, a tím i výkonu, a to při velmi nízké hlučnosti. Grafická karta MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G je právě jedním z představitelů této populární herní edice, a my jsme ji proto pro vás na Alza.cz také důkladně otestovali.

MSI RX 5700 GAMING X 8G recenze a testy

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení MSI RX 5700 GAMING X 8G
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G

Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu NAVI 10 (NAVI 10 XL) se čtyřmi deaktivovanými jednotkami CU (Compute Unit) společnosti AMD, na který jsou pomocí 256bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 8 GB. Svým výkonem je pak MSI RX 5700 GAMING X 8G zacílena do segmentu grafických karet střední třídy (mainstream), kde zaujímá ta nejvyšší patra výkonnostního žebříčku.

MSI RX 5700 GAMING X 8G popis

Frekvence grafické karty

MSI RX 5700 GAMING X 8G GPUZ; Q-mode

Základní frekvence grafického čipu je 1 610 MHz, herní frekvence 1 725 MHz, boost frekvence 1 750 MHz a TDP grafického čipu 180 W. Frekvence grafických pamětí pak je 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám Radeon RX 5700 je tedy karta na jádře přetaktovaná v základu o 145 MHz a v boost o 25 MHz. Grafické paměti jsou taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5700.

Systém chlazení GPU

MSI RX 5700 GAMING X 8G

Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G měří na délku 297 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará dvojice pasivů složených z hliníkových žeber, které jsou pro lepší odvod tepla z grafického čipu propojeny celkem šesti tepelnými trubicemi (heatpipes). Moduly grafických pamětí jsou chlazeny pomocí většího chladicího plátu (heat-sink plate) a odpadní teplo z napájecí kaskády grafické karty je odváděno přímo do žebrování zadního druhého (zadního) pasivu.


MSI RX 5700 GAMING X 8G; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení tvoří dva 95mm ventilátory typu TORX 3.0 s aerodynamicky tvarovanými lopatkami, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy ve dvojitých kuličkových ložiskách. Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G podporuje funkci ZERO FROZR, která v případě nízkých teplot grafického čipu pod 60 °C oba ventilátory úplně zastaví, a zamezí tak její zbytečné hlučnosti (semi-pasivní chlazení). Pěkný je pak decentně podsvícený panel MSI GAMING na hřbetu grafické karty, jehož barvy a efekty si můžete nastavit v nástroji MSI Dragon Center (Mystic Light). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


MSI RX 5700 GAMING X 8G; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

MSI RX 5700 GAMING X 8G; 3DMark Stress Test

Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G na skóre 99,7 %, a v těchto testech stability snímkové frekvence tak prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

MSI RX 5700 GAMING X 8G; horní strana

O napájení grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G se stará 9fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí dvou 8-pin konektorů. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 225 W (max. 270 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 750 W (podle mých měření si ale bohatě vystačíte se zdrojem o výkonu 600 W).

Výstupy na monitor

MSI RX 5700 GAMING X 8G; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G řešeny pomocí tří konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port) a jednoho konektoru HDMI 2.0.

MSI Dragon Center

Nástroj MSI Dragon Center slouží ke snadnému přetaktování grafických karet společnosti MSI. Díky tomuto nástroji pak můžete ze své grafické karty získat ještě nějaký ten výkon navíc, ale nejen to. Pomocí MSI Dragon center si můžete také upravit některá důležitá nastavení počítače a monitoru tak, aby se vám hrálo mnohem lépe. Přes Dragon Center můžete například spravovat přístupy k síti LAN, upravovat kontrast a barvy monitoru, nastavovat chování RGB LED osvětlení grafické karty a podobně.

MSI Dragon Center: hlavní panel
Při zapnutí Gaming Mode se MSI Dragon Center pokusí automaticky optimalizovat vše nutné k plynulému hraní her.
MSI Dragon Center: Performance
K nastavení výkonu grafické karty můžete využít dva přednastavené profily (Extreme Performance a Balanced) nebo využít Creator Mode, který se vám pokusí nastavit vše automaticky. Samozřejmě si můžete vytvořit také profil vlastní. 
MSI Dragon Center: Hardware Monitor
S Hardware Monitorem máte na očích ty nejdůležitější parametry grafické karty v reálném čase.
MSI Dragon Center: Eye Rest
Panel True Color slouží k nastavení barev vašeho herního monitoru.
MSI Dragon Center: Lan Manager
Pomocí LAN Manageru máte možnost spravovat preference přístupu jednotlivých aplikací k síti.
MSI Dragon Center:
Přes panel Mystic Light si můžete nastavit barvy a efekty RGB LED osvětlení na grafické kartě

Ačkoliv je MSI Dragon Center pro hraní počítačových her nástrojem téměř všeobjímajícím, co se týká přetaktování grafické karty, náročnější uživatele asi příliš neuspokojí. Ti však mají vždy možnost ke svým OC hrátkám využít služeb mocnějšího nástroje, jakým je například MSI Afterburner.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou krom teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností MSI RX 5700 GAMING X 8G

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
MSI RX 5700 GAMING X 8G; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
MSI RX 5700 GAMING X 8G Hodnota Poznámka k měření
Teplota GPU 66 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 80 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 74 °C měřeno na konci testu
Reálná frekvence GPU 1 645 MHz měřeno jako průměr v testu
Napětí GPU 0,980 V měřeno jako průměr v testu
Spotřeba GPU (podle ovladačů) 126,1 W měřeno jako průměr v testu
Spotřeba celého systému 255,1 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 930 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 33,5 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


Teploty grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G se na konci zátěžového testu držely na 66 °C při velmi nízkých otáčkách ventilátorů kolem 930 ot/min, které při této rychlosti generovaly také velmi nízkou hlučnost 33,5 dBA. Tuto grafickou kartu tak mohu směle označit za velmi tichou. Frekvence grafického čipu se pak pohybovala v průměru na 1 645 MHz.

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5700

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností MSI RX 5700 GAMING X 8G se všemi ostatními grafickými kartami Radeon RX 5700, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz doposud testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5700

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavení grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Výkon grafických karet při využití ray-tracingu byl testován pomocí nástroje 3DMark Port Royal. Jedná se o specializovaný, a hlavně na výrobci grafických karet zcela nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, který využívá podpory rozhraní Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 10 XL, který se od jiných grafických karet Radeon RX 5700 může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5700 různých výrobců a značek nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 645 MHz, a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním Radeonům RX 5700, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz doposud testovali. 


Přetaktování MSI RX 5700 GAMING X 8G

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Všechny Radeony RX 5700 mají velice úzké mantinely pro přetaktování. Pomocí klasických nástrojů, jako je MSI Afterburner či RSAE (ovladače Radeon Software Adrenalin Edition), můžete těmto grafickým kartám nastavit například frekvenci čipu maximálně jen na 1 850 MHz, grafické paměti na 930 MHz a limit spotřeby navýšit nanejvýš jen o 20 %. To jsou všechno hodnoty, které každý Radeon RX 5700 zvládne i s prstem v nose, a přitom se ani moc nezapotí.

Já dnes půjdu za hranice těchto uměle vytvořených omezení a nastavím si grafickou kartu MSI RX 5700 GAMING X 8G na úroveň jejího výkonnějšího bratříčka s přívlastkem „XT“. K tomu však budeme potřebovat ještě jeden nástroj navíc, a tím je MorePowerTool, který si můžete zdarma stáhnout z těchto stránek. Pomocí MorePowerTool totiž můžete ty uměle vytvořené mantinely pro přetaktování u grafických karet Radeon RX 5700 lehce odstranit.

Následující video ukazuje přesný postup, jak si můžete pomocí nástrojů MorePowerTool a RSAE nastavit svůj nereferenční Radeon RX 5700 na úroveň grafické karty Radeon RX 5700 XT, která má nastavený boost až na 2 020 MHz.Nástrojem MorePowerTool jsem tedy u grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G odstranil softwarová omezení pro přetaktování na úroveň Radeonu RX 5700 XT, ale to není vše. Nyní totiž můžeme grafickou kartu MSI RX 5700 GAMING X 8G ještě dále taktovat, podobně jako v případě každého jiného Radeonu RX 5700 XT.

Přetaktování grafického čipu

Frekvenci jádra jsem tedy postupně navyšoval v nástroji MSI Afterburner o 10 MHz a testoval stabilitu v některých počítačových hrách z testovací metodiky. Jako stabilní frekvence jádra se nakonec ukázala hodnota 2 100 MHz (při maximálním povoleném napětí 1,2 V). Power limit jsem automaticky zvýšil na +20 %.

Přetaktování grafických pamětí

U grafických pamětí postupuji obdobně, jen jejich frekvenci z maximálních 1 900 MHz postupně snižuji o 10 MHz (80 MHz efektivně) a opět vždy testuji jejich stabilitu v počítačových hrách. V případě grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G se jako stabilní frekvence pro VRAM ukázala hodnota 1 860 MHz (14 880 MHz efektivně).


Přetaktování MSI RX 5700 GAMING X 8G; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 2 100 MHz a pamětí na efektivních 14 880 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

MSI RX 5700 GAMING X 8G; výsledky přetaktování

i

Z grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G se mi za pomoci nástroje MorePowerTool (pro odstranění uměle vytvořených limitů) a dalšího následného přetaktování pomocí MSI Afterburner podařilo získat v průměru ještě více než 15 % dalšího výkonu. To je samozřejmě velká paráda, protože jsem se tak s výkonem této grafické karty dostal nad úroveň konkurenční GeForce RTX 2060 SUPER a docela jistě také nad úroveň GeForce RTX 2070. Samozřejmě takovéto přetaktování má také své zápory. Zejména se pak jedná o vyšší spotřebu (příkon) grafické karty, která nám letěla vzhůru společně s výkonem. Například v počítačové hře The Division 2 jsem naměřil spotřebu o dobrých 125 W vyšší.

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Podobně jako všechny ostatní Radeony RX 5700, také grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G nabízí všem středně náročným hráčům počítačových her více než atraktivní výkon, který se pohybuje v rozmezí výkonů grafických karet GeForce RTX 2060 a GeForce RTX 2060 SUPER. Díky nadstandardním možnostem přetaktování se pak výkon těchto Radeonů může vyšplhat dokonce až nad jinak výkonnější GeForce RTX 2060 SUPER. Na rozdíl od GeForce RTX 2060/SUPER však Radeony RX 5700 nedisponují podporou akcelerace real-time ray tracingu, což ovšem v současnosti není až tak velkým problémem. Herních titulů s podporou ray tracingu je totiž prozatím poměrně málo, a navíc ani s GeForce RTX 2060 SUPER to při jejich hraní se zapnutým ray tracingem není žádná velká sláva. S největší pravděpodobností tak kvůli vyšší snímkové frekvenci stejně raději ray tracing oželíte.

Grafická karta MSI RX 5700 GAMING X 8G jako taková nabízí velmi dobře technicky zpracovaný a hlavně velmi účinný systém chlazení, který udrží grafický čip NAVI 10 XL na nízkých teplotách i při vysokých frekvencích. A právě díky tomuto výkonnému systému chlazení pak tento GAMING nabízí také vynikající provozní vlastnosti, zejména pak velmi nízkou hladinu hlučnosti, kterou ocení hlavně všichni milovníci tichých PC. Na grafické kartě naleznete také decentní RGB LED osvětlení, které si můžete nastavit dle vlastních preferencí v nástroji Mystic Light a společnost MSI nezapomněla ani na podporu semi-pasivního chlazení pod názvem ZERO FROZR, která kvůli zamezení zbytečné hlučnosti zastaví oba ventilátory chlazení v době, kdy grafická karta není vytížena a teplota grafické karty se pohybuje pod hranicí 60 °C.

Kromě pořizovací ceny, která je v případě grafické karty MSI RX 5700 GAMING X 8G nastavena poměrně vysoko (prakticky koliduje s některými levnějšími edicemi výkonnějších Radeonů RX 5700 XT), a v poměru cena/výkon tak poněkud ztrácí na atraktivitě, jen těžko mohu této grafické kartě cokoliv vytknout. Pokud by však pořizovací cena této grafické karty časem klesla, docela jistě bych ji doporučil každému, kdo ve svém PC preferuje atraktivní herní výkon při velmi nízké hlučnosti.


MSI RX 5700 GAMING X 8G

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G

Grafické karty

MSI RX 5700 GAMING X 8G nabízí atraktivní herní výkon všem středně náročným hráčům počítačových her. Grafická karta je vybavena velmi účinným systémem chlazení, který jí propůjčuje nejen výborné provozní vlastnosti, ale také nadstandardní možnosti přetaktování.

Klady

 • atraktivní výkon (mainstream)
 • lehce vyšší takty již od výrobce
 • velmi nízká hlučnost
 • Mystic Light (RGB LED osvětlení)
 • ZERO FROZR (semi-pasivní chlazení)
 • nadstandardní možnosti přetaktování
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)

Zápory

 • cena (může se však změnit)

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě posledních několik let živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.
Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací