AP+ slevy v app AP+ slevy

Výhody napařovače oděvů objevuje čím dál tím více domácností

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Rychle, snadno a šetrně vyžehlí jemnou halenku, zmačkanou košili či volánkové šaty přímo na ramínku. Hravě si poradí s nepoddajnými záhyby, odstraní z oděvu zápach a dodá mu svěží vzhled. Tak to by byla ve zkratce pochvalná óda na napařovač oděvů, která ovšem není žádnou nadsázkou. Dokládají to zkušenosti mnoha spokojených zákazníků, kteří napařovač oděvů již vyzkoušeli a stal se pro ně nepostradatelný. Taky se toužíte zbavit zdlouhavého žehlení a chcete být za každých okolností upravení? Vsaďte na parní napařovač oděvů, geniálně jednoduchý a přitom velmi efektivní napařovací žehlicí systém.

Napařovač oděvů – výhody

Napařovač oděvů – OBSAH

 1. Napařovač oděvů neboli steamer
 2. 5 situací, kdy se vám bude hodit ruční napařovač
 3. Ruční napařovač oděvů
 4. Napařovač oděvů se stojanem
 5. Jak správně napařovat oblečení
 6. Jak vybrat parní napařovač oděvů
 7. Recenze napařovačů

Napařovač oděvů neboli steamer

Nemusíme ani popisovat, jak neoblíbenou činností žehlení je, zejména pokud na nás čeká košile plná záhybů, choulostivá halenka, volánkové šaty či zmačkaný oblek. Každý také známe situace, kdy před odchodem do práce či na večírek musíme ještě narychlo rozehřívat žehličku a ztrácet drahocenné minuty složitým žehlením svého outfitu nebo se na dovolené musíme smířit s pomačkaným oblečením. Maminky určitě znají dilema, co s oblíbeným plyšákem, který by již potřeboval vyprat, ale v pračce by se mohl poničit. A přesně pro tyto případy je ideální napařovač oděvů neboli steamer, který váš problém snadno, rychle a bezpečně vyřeší.

Napařovač oděvů Tefal
Žehlení párou za pomoci napařovače oděvů je bezpečné pro všechny látky.

Napařovací žehlicí systém je k oděvům šetrnější než klasická žehlička

Žehlení párou za použití steameru je bezpečné pro jakoukoliv látku. Ať už se jedná o hedvábí, šifon, vlnu, plyš či bavlnu. Samotná hlava napařovače se totiž nezahřívá. Vypouští pouze horkou páru, která látku nejen vyžehlí, ale narovná i těžko dostupná místa, oživí barvu, odstraní z ní zápach a celý materiál nadlehčí.

Napařovač oděvů šetří místo i váš čas

Napařovací žehlicí systém umožňuje pohodlné vertikální žehlení bez žehlicího prkna přímo na ramínku ze skříně (ruční steamer) nebo na ramínku na samotné konstrukci steameru (stojanový steamer). Tím ušetříte místo v bytě a především čas. Své oděvy totiž perfektně vyžehlíte pomocí několika málo tahů a nejen to. Napařovač oděvů toho zvládne mnohem víc.

Napařovač oděvů Tefal
Krásně vyžehlené oblečení během chviličky a téměř bez námahy, je pro každého dostupným komfortem, na který si zvyknete a už se ho nebudete chtít vzdát.

5 situací, kdy se vám bude hodit ruční napařovač

Některé spotřebiče vás nadchnou, ale po jejich zakoupení je sotva pár krát použijete a poté zůstanou zapomenuté ve skříni. Ovšem napařovač oděvů k takovým rozhodně nepatří! Jeho služby využijete téměř denně a v některých situacích pro vás může být přímo k nezaplacení. 

 1. Žehlení na poslední chvíli
 2. Pár minut do odchodu do práce, na schůzku či večírek a vy zjistíte, že vaše oblečení je pomačkané. Jenže na vytahování žehlicího prkna a žehličky už není čas. Naštěstí je tu pohotový napařovač oděvů. Stačí ho zapnou a počkat ani ne minutu. Pak už jen přiložit napařovač k oděvu a přitlačit. Postačí pár tahů a během krátké chviličky je vaše oblečení perfektně vyhlazené a váš dokonalý „look” již není ohrožen.

  Napařovač oděvů Philips Steam&Go
  Ruční napařovač oděvů Philips Steam&Go je připraven k použití za pouhých 45 vteřin
 3. Žehlení bez rizika spálení
 4. Některé kusy oblečení se s běžnou žehličkou žehlí obzvlášť složitě a některé materiály by se dokonce neměly žehlit vůbec. Přesto je musíte nějak dostat do nositelného stavu. Ať už se jedná o jemné látky jako hedvábí, tyl, krajky nebo naopak nepoddajné materiály jako len či džínovina, při snaze, aby vypadaly co nejlépe je můžete běžnou žehličkou zničit. Pokud máte skříň plnou oblečení z různých těžko žehlitelných materiálů, bude se vám hodit efektivní napařovač oděvů, který si s nimi snadno poradí. Na silnější tkaniny můžete použít kartáč, který bývá součástí vybavení u lepších modelů a který umožní účinnější proniknutí páry a pomůže odstranit i žmolky a nečistoty.

 5. Zbavení se pachů a bakterií v textilu
 6. Máte doma alergika? Díky trvalému výstupu páry dokáží napařovače odstranit z látky až 99 % bakterií, virů a roztočů. Oblečení tedy nemusíte tak často prát, čímž ušetříte nejen čas a energii, ale značně prodloužíte i jejich životnost. Proud páry pronikající do vláken zbaví oděvy pachů z cigaret, jídla i potu. Napařovač můžete využít také pro osvěžení a eliminaci bakterií a roztočů z plyšových hraček, čalounění, bytového textilu, a dokonce i zvířecích pelíšků. Aktuálně může být velmi užitečný pro pohotovou a rychlou dezinfekci bavlněných roušek, které si vyrobíte doma (fotonávod jak vyrobit roušku).

  Napařovač oděvů Philips Steam&Go
  Ruční napařovač oděvů je ideální na služební cesty nebo dovolenou
 7. Služební cesta či dovolená
 8. Pokud je pro vás důležité vypadat hezky a upraveně také na služební cestě nebo na dovolené, ruční napařovač bude vašim ideálním doprovodem na všech vašich cestách. Díky kompaktním rozměrům a nízké váze vám v kufru nezabere téměř žádné místo a na hotelu bude k nezaplacení. Některé modely, například ruční napařovač oděvů Philips Steam&Go, jsou dodávané také s praktickým vakem odolným proti teplu. S napařovačem oděvů se jednoduše můžete cítit skvěle a sebejistě ať už budete kdekoliv.

 9. Žehlení choulostivých materiálů
 10. Halenka s volány, plisovaná sukně nebo šaty propletené flitry či korálky vypadají sice úchvatně, ale dostat je po vyprání opět do formy je téměř nadlidský výkon. Pokud ovšem nemáte napařovač oděvů! Pak je to hračka. Napařovač oděvů bezpečně narovná všechny choulostivé látky, odstraní záhyby a oživí jejich vzhled. Rovnou na ramínku, aniž byste se trápili nebo látku poškodili, budete mít svůj oblíbený kousek vyžehlený během chviličky. Navíc díky tomuto způsobu žehlení párou vydrží vaše drahé oblečení v perfektní kondici mnohem déle.

Snadné žehlení i choulostivých materiálů s napařovačem Philips
Jen s napařovačem oděvů je žehlení vašich originálních kousků oblečení snadné a bezpečné.

Zdroj: www.philips.cz

Ruční napařovač oděvů

Nejvíce oblíbené a rozšířené jsou ruční napařovače, nejen kvůli jejich cenové dostupnosti, ale hlavně kvůli tomu, že jsou kompaktní, lehké, pohotové a použitelné kdekoliv a kdykoliv. Je to všestranný pomocník do každé domácnosti, ať už se jedná o rodinu, pár či jednotlivce. Kdykoliv potřebujete snadno a rychle vyžehlit 1-2 kusy oblečení, je vždy po ruce, aniž byste museli vytahovat žehličku a rozkládat žehlicí prkno. Ruční napařovač oděvů umožňuje vertikální i horizontální napařování, zlikviduje zápach jinak čistého prádla, dezinfikuje textilie a využijete ho hlavně na cestách, kde vás zachrání po vytažení zmačkaného oblečení z kufru.

i Hledáte-li dárek pro manželku, přítelkyni, pro muže, který žije sám, či kohokoliv, kdo často cestuje, je ruční napařovač oděvů perfektní dárek, který určitě nezůstane ležet nevyužitý ve skříni. 

Výhody ručního napařovače oděvů

 • Rychlé žehlení přímo na ramínku
 • Snadné narovnání záhybů
 • Prádlo osvěží a zbaví pachů
 • Pára je šetrná k látce
 • Ideální pro žehlení choulostivých materiálů
 • Vhodné na jemný bytový textil
 • Vertikální i horizontální žehlení
 • Kompaktní, lehký, skladný
 • Jednoduchá manipulace
 • Vždy po ruce
 • Vhodné na cesty
Ruční napařovače oděvů levné Ruční napařovače oděvů levné Ruční napařovače oděvů levné
Ruční napařovač, který se stane vašim každodenním pomocníkem, můžete mít již za několik set korun.

Napařovač oděvů se stojanem

Pokud často nosíte business oblečení či oděvy z choulostivých materiálů nebo se vám vertikální žehlení zalíbilo natolik, že byste napařovačem nejraději zcela nahradili žehličku, může být pro vás vhodným kandidátem stojanový napařovač oděvů. Je vhodný i pro větší množství prádla. Díky jeho vyššímu příkonu a silnějšímu výstupu páry dokáže proniknout hluboko do vláken oděvů a hravě si poradí i se silným sakem nebo kalhotami. Některé disponují praktickou výbavou pro snadné žehlení společenských oděvů, například nástavec na puky pro vytvoření puků na kalhotách a košilích, který je součástí napařovače Tefal Pro Style. Lepší stojanové napařovače poskytují při vertikálním žehlení i oporu pro snadné napařování. Některé mají dokonce konstrukci vylepšenou o žehlicí prkno, tudíž dovolují i žehlení v horizontální poloze (například napařovač oděvů Tefal IXEO Power).

Výhody napařovače oděvů se stojanem

 • Vhodný pro pohotové vyžehlení oděvu i pro napařování většího množství prádla
 • Precizní žehlení obleků, košil, halenek, šatů a dalšího ošacení
 • Pohodlné a jednoduché vertikální žehlení párou
 • Snadné vyžehlení nedostupných a problematických záhybů
 • Ideální pro oděvy nevhodné pro žehličku – volány, krajky, plisování
 • Zvládne i silné materiály (kabáty, bytový textil)
 • Odstraní z látky zápach z cigaret, jídla i lidského těla
 • Integrovaný věšák
 • Vertikální opora pro pohodlné vertikální žehlení
 • S přidaným žehlicím prknem možnost horizontálního žehlení
Solné lampy jsou různě zbarvené Solné lampy jsou různě zbarvené
Pokud vám záleží na perfektním vzhledu vašeho business oblečení, měl by být stojanový napařovač nedílnou součástí vybavení vaší domácnosti.

Jak správně napařovat oblečení

S napařovačem oděvů je skutečně velmi jednoduché docílit dokonalý vzhled oděvů, a to i na poslední chvíli v případě časového presu. Přístroj je připravený k provozu do minuty a pak už stačí pouze jednoduchá manipulace k perfektnímu výsledku.

Nebojte se přiložit napařovač k látce

Abyste záhyb vyhladili, je potřeba přitlačit napařovač přímo na látku. Pro co nejlepší vyhlazení materiál při napařování napněte. Pokud se chystáte na manžety a límečky, napařujte vodorovně a oděv podepřete.

Napařovač oděvů Philips Steam&Go
Vypadat skvěle a upraveně každý den nebylo nikdy jednodušší.

Pro silnější materiály použijte kartáčový nástavec

U silnějších materiálů. jako jsou kabáty či saka, připevněte na napařovač kartáč, jehož štětiny dokáží otevřít vlákna a umožní ještě lepší pronikání páry. S použitím kartáče zbavíte textil i nečistot a žmolků.

Myslete na svá záda

Napařování je pohodlný způsob žehlení, při kterém se nemusíte ani ohýbat a namáhat svá záda. Pokud máte napařovač se stojanem, nastavte si ho na svoji výšku, abyste se nemuseli moc ohýbat. Při napařování s ručním napařovačem zkuste najít místo v přiměřené výšce, kam zavěsíte ramínko, například na dveře nebo šatní skříň. Jestliže raději napařujete vodorovně, najděte si takový povrch, aby pro vás bylo napařování co nejpohodlnější – například vyšší postel, skříňku nebo stůl.


Zdroj: www.philips.cz

Jak vybrat parní napařovač oděvů

Podle čeho vybrat napařovač oděvů, aby splnil vaše očekávání? Jaké parametry a funkce jsou pro parní napařovač oděvů zásadní? Uvádíme ty nejdůležitější parametry a funkce, na které byste se měli zaměřit.

Napařovač oděvů SteamOne H18B
Nenápadný sluha, který sice může splynout s okolím, ale jeho služby jsou neocenitelné.

V první řadě byste si měli rozmyslet, zda chcete ruční napařovač oděvů pro rychlé a jednoduché žehlení 1-2 kusů ošacení, nebo raději stojanový napařovač, který vám umožní i hodinové napařování a dokáže nahradit žehličku. Pak je vhodné všímat tyto důležité parametry.

Příkon a parní výkon

Příkon napařovače rozhoduje o tom, jak dobře si steamer poradí s různými typy tkanin. Čím vyšší příkon napařovač oděvů má, tím lépe zvládne nejen jemné, ale i silnější textilie. Je velice praktické, když si u napařovače můžete nastavit parní výkon podle látky, kterou zrovna chcete žehlit. Nižší výkon je vhodný pro jemné materiály, vyšší výkon je nutný pro silnější látky.

Parní výkon (neboli výstup páry) uvádí, v jakém množství pára z napařovače nepřetržitě vychází. U ručních napařovačů by měl mít trvalý výstup páry hodnotu 20-30 g/min, u napařovačů se stojanem 30-50 g/min. Najdou se ale i velmi výkonné stojanové napařovače s produkcí páry až 90 g/min.

Ruční napařovač oděvů SteamOne S-travel
Ruční napařovač oděvů nezabere v domácnosti téměř žádné místo, zato jeho využití je široké.

Funkce a příslušenství

Ve výbavě kvalitního napařovače by neměla chybět funkce Anti Calc neboli funkce proti usazování vodního kamene. Velmi užitečná a praktická je rovněž funkce regulace páry, díky které si dle tloušťky tkaniny nastavíte intenzitu páry. Příslušenství jako třeba nástavec na puky, kartáč na silnější materiály, rukavice na ochranu před párou jsou bonusem různých výrobců, které mohou být pro vás praktické a užitečné.

i Podrobnější informace a rady Jak vybrat napařovač oděvů, najdete v našem průvodci výběrem.

Vertikální napařovací žehlička

Pokud hledáte jakýsi kompromis, který by spojil výhody napařovače i běžné žehličky, možná se vám zalíbí vertikální napařovací žehlička, která kromě horizontálního žehlení na žehlicím prkně umožňuje také svislé žehlení. Snadněji tak vyrovnáte i těžko přístupná místa na oděvech a je vhodná i pro odstranění pachů z textilu a osvěžení prádla, které ještě nepotřebuje vyprat.

Napařovací žehlička s funkcí vertikálního napařování Philips PowerLife
Rovněž některé napařovací žehličky disponují funkcí vertikálního napařování. Například napařovací žehlička Philips PowerLife.

Recenze napařovačů

Důležitým parametrem pro výběr správného napařovače oděvů jsou zcela jistě i zkušenosti a recenze zákazníků. Podívejte se, jak jednotlivé napařovače hodnotí lidé, kteří produkty zakoupili a vyzkoušeli.

Napařovač oděvů Philips Steam&Go – zákazníky nejlépe hodnocený ruční steamer

Napařovač Philips Steam&Go se těší velké oblíbenosti a velmi vysoké prodejnosti. Je vhodný na všechny typy tkanin, perfektně odstraňuje záhyby a je lehký a příjemný do ruky. Technologie SmartFlow zaručuje nejen fantastické výsledky žehlení díky optimalizovanému proudu páry, který zahřívá napařovací desku, ale i bezpečnou teplotu pro všechny druhy látek a také účinně zabrání vzniku mokrých skvrn. Kromě efektivního a precizního napařování, rychlého nahřátí a snadné manipulaci si zákazníci chválí také praktické příslušenství a hezký design.

Napařovač oděvů Tefal Pro Style – zákazníky nejlépe hodnocený stojanový steamer

Napařovače Tefal Pro Style a Tefal Pro Style Care vedou v žebříčku prodejnosti a oblíbenosti stojanových napařovačů. Staly se nepostradatelným pomocníkem pro všechny, kdo často nosí business oblečení a společenské oděvy, nebo si jednoduše potrpí na bezchybný vzhled svého outfitu. Napařovače Tefal Pro Style disponují praktickou vertikální oporou pro snadné vertikální žehlení, příkonem až 1800 W a nastavením parního výkonu dle druhu tkaniny. Model Tefal Pro Style Care dokonce umožňuje až pět nastavení množství páry, od nejjemnější látky až po silný len.

Dejte sbohem namáhavému žehlení a pomačkanému oděvu. Ať už doma nebo na cestách, mějte po ruce napařovač oděvů, který se postará o váš bezchybný vzhled. 

4,3 70×
Tefal DT9100E0 Access Steam Care
Napařovač oděvů se závěsným žehlicím prknem, příkon 1600W, nepřetržitý parní výkon až 30g/min, žehlicí plocha z litého hliníku s keramickým povrchem, nahřátí za 40s, 3 nastavení parního výkonu, délka kabelu 3m, odnímatelná 200ml nádržka na vodu, kartáčový nástavec na silné látky, textilní nástavec na jemné látky, nerezový háček na dveře, tlačítko páry se zámkem, 15letá záruka opravitelnosti
2 849,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TEFNAP02
3,0 10×
Tefal IT2460E0 Pro Style One
Napařovač oděvů - příkon 1800 W, hygienicky čistí a dezinfikuje oděvy, 2 nastavení páry, parní výkon 37 g/min, kovová žehlící hlavice, vertikální napařování, rychlé nahřátí za 45 s, vyjimatelná nádržka na vodu, objem nádržky 1,5 l, vhodné pro všechny druhy oděvů, kartáček na látku a rukavice součástí balení, barva bílá a modrá, 15letá záruka opravitelnosti
2 159,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TEFNO286
3,3
Clatronic HBB 3734
Žehlicí systém žehlicí panák pro košile, trička, halenky a kalhoty, příkon 1200 W, plně automatické sušení jako náhrada žehličky, neutralizuje pachy, nafukovací univerzální panák pro všechny velikosti, univerzální nafukovací balon pro vysoušení kalhot, časovač, automatické vypnutí až 180 minut, LED kontrolka, ochrana proti přehrátí a převrácení, s teleskopickou tyčí
Zlevněno -10 %
2 059,- 2 289,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: CLANO820
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací