AP+ slevy v app Huawei_CZ_Launch

Nastavení Philips Hue

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Philips Hue je ekosystém inteligentních svítidel a ovládacích prvků, který skrze řídící jednotku Bridge komunikuje s chytrými telefony a tablety. Mezi jednotlivými řadami najdete jednobarevné stmívatelné žárovky, žárovky s možností změny teploty chromatičnosti (barevné teploty) a žárovky a LED pásy s 16 miliony barev. Dále také nástěnné, stropní i stolní lampy.

Philips Hue

Nastavení Philips Hue – OBSAH

  1. Jak začít s Philips Hue inteligentním osvětlením
  2. Nastavení aplikace Philips Hue: přidání světel
  3. Aplikace Philips Hue: co všechno si můžete nastavit?
  4. IFTTT: světla reagující na dění v aplikacích
  5. Žárovky do obýváku, pracovny i ložnice

Jak začít s Philips Hue inteligentním osvětlením

Bránou do světa fungujícího ekosystému chytrých světel jsou Starter Kity. Jedná se o zvýhodněné sady obsahující řídící jednotku Bridge a dva nebo více světelných zdrojů. Žárovky v sadách mohou mít buď patici E27, nebo GU10.

Jakmile si starter kit přinesete domů a obsah sady vybalíte, stačí zašroubovat žárovky do lustru nebo lampičky a zapnout světlo vypínačem. Poté zapojíte do elektřiny i Bridge a pomocí přiloženého kabelu ho spojíte s domácím Wi-Fi routerem. Dalším krokem je návštěva App Store nebo Google Play a stažení aplikace Hue do vašeho mobilního zařízení. Aplikaci propojíte s Bridgem a jednoduše v ní vyhledáte svá světla. Od tohoto momentu je systém zapojený a funkční a vy se můžete pustit do prozkoumávání funkcí Philips Hue. Další žárovky a svítidla můžete kdykoliv dopárovat. Bridge jich zvládne ovládat až 50.

Ovládání světel prostřednictvím aplikace Hue Bluetooth

Zatímco s Bridgem můžete ovládat světla v celé domácnosti, pokud si zvolíte ovládání prostřednictvím aplikace Hue Bluetooth, budete moct ovládat osvětlení pouze v jedné místnosti. Pokud vám toto řešení po čase nebude vyhovovat, můžete přidat Bridge a okamžitě budete mít kontrolu nad osvětlením v celém domě.

Světla můžete ovládat i hlasem

Philips Hue je kompatibilní s celou řadou aplikací, asistentů a produktů pro chytré domácnosti. Pokyny můžete zadávat prostřednictvím asistenta Amazon Alexa a dalších známých hlasových asistentů a aplikací (Xfinity Home, Alexa, Apple Homekit, SmartThings, Ok Google, Microsoft Cortana, VIVINT Smarthome, IFTTT, Razer a Spotify).

Hue aplikace nebo meethue.com v prohlížeči

LED světla Philips Hue můžete ovládat rovněž z webového prostředí meethue.com v internetovém prohlížeči jakéhokoliv počítače. Jednu jednotku Bridge je možné napárovat k více účtům na meethue.com a ovládat ji tak z více různých zařízení. Bez problému tak mohou světla ovládat všichni členové domácnosti.

Vhodnou alternativou může být inteligentní příslušenství

Zapnout světla můžete také s pomocí různých spínačů a bezdrátových senzorů, které reagují na pohyb. Možností máte neposčet, stačí si jen vybrat.

Philips Hue meethue.com ovládání světel

Při prvním spuštění vás aplikace Hue provede jednoduchým procesem přidání a spárování světel krok po kroku. Vše začíná vyhledáním jednotky Bridge, propojením s ní a nastavením aktualizací světel. S Bridgem se spárujete buď zadáním kódu na jeho zadní straně, nebo vyfocením štítku.

Philips Hue vyhledávání Bridge Philips Hue vyhledávání Bridge Philips Hue párování Bridge Philips Hue párování Bridge Philips Hue párování Bridge Philips Hue párování Bridge Philips Hue párování Bridge

Podobným způsobem skrze Bridge vyhledáte žárovky, lampy nebo LED pásky (musí být zapojeny v elektrické zásuvce). Ta by se měla zobrazit automaticky, v případě potíží ale můžete zadat výrobní číslo. Stisknutím tlačítka + v pravé dolní části svítidla přidáte a následně pojmenujete.

Philips Hue nastavení světel Philips Hue nastavení světel Philips Hue nastavení světel Philips Hue nastavení světel Philips Hue nastavení světel Philips Hue nastavení světel Philips Hue nastavení světel

Posledním krokem je vytvoření místností a přiřazení světel do nich. Od této chvíle můžete světla řídit hromadně – zhasínat nebo rozsvěcovat, stmívat nebo měnit barvy.

Philips Hue nastavení místností Philips Hue nastavení místností Philips Hue nastavení místností Philips Hue nastavení místností Philips Hue nastavení místností

Aplikace Philips Hue: co všechno si můžete nastavit?

V sekci rutiny si můžete nastavit například to, co se má stát, když přijdete nebo odejdete z domu. Vaše přítomnost je detekována připojením/odpojením se od Wi-Fi, nebo na základě GPS polohy. Na základě toho se mohou zhasnout nebo rozsvítit všechna (nebo jen vybraná) LED světla. 

  • Odchod z domu, příchod z domu – zhasnutí/rozsvícení všech nebo jen vybraných světel v domácnosti.
  • Pozvolné probouzení – v zadanou dobu se začnou světla v místnosti pozvolna rozsvěcet.
  • Pozvolné usínání – v určený čas světla začnou pomalu ubírat na intenzitě, až nakonec úplně zhasnou.

Schopností aplikace HUE je také v nepravidelných intervalech rozsvěcovat Philips HUE žárovky a lampy různě po domě a vzbudit tak dojem, že jste doma, i když to není pravda. To se hodí, zejména pokud odjíždíte na delší pracovní cestu nebo dovolenou. Simulace přítomnosti odradí případné zloděje.

Philips Hue rutiny App Philips Hue odchod z domu Aplikace Philips Hue příchod domů Aplikace Philips Hue rutiny Aplikace Philips Hue rutiny usínání Rutiny aplikace Philips Hue usínání

Scény v Philips Hue aplikaci

Na úvodní stránce si můžete připravit sadu „scén“ pro rychlé ovládání, které lze navíc synchronizovat s webovým portálem. Mezi základními funkcemi najdete dále časovač světel a jejich automatické rozsvěcování a zhasínání v určitých časech. Velmi zajímavá je možnost rozsvítit nebo zhasnout světla v závislosti na vaší poloze, respektive GPS poloze vašeho telefonu (technologie geofence). Světlo může intenzitu změnit skokově nebo plynule během 3 nebo 9 minut.

Aplikace Philips Hue scény západ slunce Aplikace Philips Hue scény relaxační čtení Aplikace Philips Hue scény jasné ztlumené, noční světlo Aplikace Philips Hue scény barvy Philips Hue scény barvy bílá paleta Aplikace Philips Hue relaxační scény

Přednastaveno je 11 scén napodobujících přírodní scenérie (Západ slunce, tropický soumrak, polární záře, jarní květ), či navozujících optimální atmosféru pro různé aktivity a situace (čtení, relaxace, soustředění, noční světlo apod.). Dále si můžete libovolně volit konkrétní odstíny, ať už se jedná o odstíny bílé, nebo kompletní barevnou paletu – pro barevná LED světla Hue.

IFTTT: světla reagující na dění v aplikacích

Hranice možností nastavení LED světel Hue výrazně posouvá služba IFTTT (If This Then That). Zjednodušeně řečeno se stará o propojení aplikací v chytrém zařízení tak, aby na sebe vzájemně reagovaly.

IFTTT aplikace

Všechna vaše světla mohou žlutě zablikat před začátkem seriálu Simpsonovi, nebo třeba červeně před začátkem oblíbeného televizního zpravodajství – spolupráce s aplikací televizního programu. Pokud začne v místě vašeho bydliště pršet, mohou začít všechna LED světla Hue svítit modře a na tuto skutečnost vás upozornit, nebo se mohou, v reakci na zvonění budíku, začít pozvolna rozsvěcet do žluta a učinit tak vaše vstávání příjemnějším. Možnosti jsou takřka neomezené a je jen na uživateli, jaká pravidla, podmínky a reakce nastaví.

Žárovky do obýváku, pracovny i ložnice

Díky tomu, že žárovky z řady Philips Hue White Ambiance umožňují změnu teploty barvy (odstíny bílé) a žárovky Hue White and Color ambiance umí dokonce 16 milionů barev, můžete s nimi vytvořit různorodou atmosféru. Každý typ a odstín světla se totiž hodí na něco jiného. Teplota světla (chromatičnost) je udávána v Kelvinech a platí, že čím méně Kelvinů, tím je světlo teplejší a tmavší. Např. výrazně žluté světlo obyčejné svíčky má 1 900 K. Klasická zářivka vyzařující bílé, studené světlo může mít naopak až 6 000 K.

Studená bíláStudená bílá
(6 000K)

Denní bíláDenní bílá
(5 000 K)

Teplá bíláTeplá bílá
(3 000 K)

V místnostech, kde chcete relaxovat a odpočívat, je lepší volit barvy teplejší (okolo 3 000 K). Teplá barva je v podobném odstínu jako západ nebo východ slunce, což navozuje pocit pohody, útulnosti a klidu. Do prostor jako kuchyně nebo koupelna se hodí studenější barvy s teplotou chromatičnosti okolo 5 000 K. Ty vytvářejí čistý, moderní dojem a mají tendenci nás aktivizovat, proto se hodí také do dílny, pracovny, kanceláře. Do místností, které slouží mimo jiné k zábavě, pak můžete umístit barevná světla a vybírat si z milionů barev podle vaší aktuální nálady.

SyncMyLights

Barevnými LED světly od Philips je rovněž možné podpořit atmosféru sledování filmu. Umožní to užitečná aplikace SyncMyLights, která sice nepochází z dílny Philips, ale dokáže systém HUE ovládat.

Hue SyncMyLights Philips

Před začátkem sledování nového či oblíbeného filmu v ní můžete podle názvu dohledat sadu ovládacích příkazů k danému snímku, která bude měnit barvy světla (světel) ve vašem obýváku přesně tak, jak se budou měnit barvy na obrazovce televize. Nedochází zde téměř k žádné prodlevě a vy si můžete těšit ze stejného efektu, který produkují televize Philips s technologií Ambilight.

Počítačová aplikace Sync

Aplikaci Hue Sync si můžete stáhnout pouze do vašeho počítače nebo notebooku. Aplikace dokáže propojit barevná svítidla LED (v systému Philips Hue) s hrami, hudbou a filmy. Svítidla následně mohou přesně kopírovat děj nebo reagují na puštěnou hudbu.

O Philips Hue jsme napsali také:

Inteligentní osvětlení Philips Hue nabízí doslova nekonečné možnosti. Přitom jeho instalace a ovládání je naprosto jednoduché a zabere vám jen pár okamžiků. Vyzkoušejte ovládání prostřednictvím aplikace Philips Hue Bluetooth nebo Bridge a navoďte si doma atmosféru, která nejlépe vystihuje vaši aktuální náladu.

4,8 15×
Philips Hue White and Color Ambiance 9W 1100 E27 malý promo starter kit
LED žárovka - chytrá, příkon 9 W, 230 V, stmívatelná, světelný tok 1100 lm, (2000 K), Index podání barev (CRI) 80 Ra, průměr 6,1 cm, Bluetooth, kompatibilní s Philips Hue, aplikace v angličtině a češtině, životnost 25000 h, energetický štítek F, 2 kusy v balení
3 849,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PHL21029
4,7 37×
Philips Hue White and Color ambiance 9W E27 promo starter kit
Sada chytrého osvětlení kombatibilní s Philips Hue, podporované operační systémy Android a iOS,
4 895,-
Na objednávku – termín upřesníme 3 ks
Očekáváme 31.05.2024
Objednací kód: PHL19090
4,5
Philips Hue White Ambiance 8W 1100 E27 Promo starter kit
LED žárovka - chytrá, příkon 8 W, 230 V, stmívatelná, světelný tok 1100 lm nastavitelná barevná teplota světla (2200-6500 K), Index podání barev (CRI) 80 Ra, průměr 60 mm, Bluetooth, kompatibilní s Philips Hue, aplikace v angličtině a češtině, energetický štítek F, 2 kusy v balení
3 199,-
Na objednávku – termín upřesníme 1 ks
Očekáváme 28.05.2024
Objednací kód: PHL21017
4,6 93×
Philips Hue LightStrip Plus v4
LED pásek - chytrý, 200 cm, stmívatelný, samolepící, nastavitelná barva světla, napájení ze sítě, nastavitelná teplota světla (2000-6500 K), kompatibilní s Philips Hue, podporované OS: Android a iOS, mobilní aplikace v češtině, energetický štítek G, jeden kus v balení
2 259,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PHL20033
4,8
Philips Hue Gradient Lightstrip
LED pásek - chytrý, 200 cm, stmívatelný, nastavitelná barva světla, napájení ze sítě, nastavitelná teplota světla (2000-6500 K), kompatibilní s Philips Hue, podporované OS: Android a iOS, mobilní aplikace v češtině, energetický štítek G, jeden kus v balení
4 009,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PHL21033
4,9
Philips Hue Enrave XL bílá
Stropní světlo - chytré, LED, stmívatelné, příkon 48 W, světelný tok 6100 lm, nastavitelná teplota světla (2200-6500K), připojení přes Bluetooth, ovládání pomocí aplikace v češtině, kompatibilní s Philips Hue, k využití všech funkcí je nutný bridge, výška 8,4 cm, šířka 55,1 cm, materiál kov, IP20,
8 019,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: PHL21051
4,8 85×
Philips Hue dimmer switch V2
Bezdrátový ovladač , baterie 1x CR2032 , kompatibilní s Amazon Alexa a Apple Homekit
Super cena
od  535,- Ušetříte 50,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PHL20056
4,9 15×
Philips Hue Iris černá
Stolní lampa - LED, moderní styl, do ložnice, do obývacího pokoje, do pracovny, černá barva, se stmívačem, na noční stolek, teplé bílé, neutrální bílé, studené bílé světlo, chromatičnost 6500 K, příkon 8,1 W, ovládání mobilní aplikací, na dálkové ovládání, možnost nastavení barvy světla, SMART, rozměry 22,2 × 16,5 × 15 cm (V׊×D), minimální výška 15 cm
2 759,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PHL20053
5,0
Philips Hue White and Color Ambiance Centris 4L Ceiling Bílá 50607/31/P7
Stropní světlo - chytré, LED, stmívatelné, příkon 56,8 W, světelný tok 4200 lm, nastavitelná teplota světla (2200-6500K), připojení přes Bluetooth, ovládání pomocí aplikace v češtině, kompatibilní s Philips Hue, k využití všech funkcí je nutný bridge, výška 12,7 cm, šířka 8,5 cm, materiál kov, IP20,
12 279,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: PHL20027
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací