Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Výměna nevhodného dárku Nákupy Ona Dnes

Nastavení Philips Hue

Zobrazit katalog

Philips Hue je ekosystém inteligentních svítidel a ovládacích prvků, který skrze řídící jednotku Bridge komunikuje s chytrými telefony a tablety. Mezi jednotlivými řadami najdete jednobarevné stmívatelné žárovky, žárovky s možností změny teploty chromatičnosti (barevné teploty) a žárovky a LED pásy s 16 miliony barev. Dále také nástěnné, stropní i stolní lampy.

Jak začít s Philips Hue inteligentním osvětlením

Bránou do světa fungujícího ekosystému chytrých světel jsou Starter Kity. Jedná se o zvýhodněné sady obsahující řídící jednotku Bridge a dva nebo více světelných zdrojů. Žárovky v sadách mohou mít buď patici E27, nebo GU10.

Starter Kits Philips Hue

Philips Hue White 8.5W E27 starter kit

Philips Hue White Ambiance 9.5W A60 Starter kit

Philips Hue White and Color ambiance 10W E27 starter kit

Jakmile si starter kit přinesete domů a obsah sady vybalíte, stačí zašroubovat žárovky do lustru nebo lampičky a zapnout světlo vypínačem. Poté zapojíte do elektřiny i Bridge a pomocí přiloženého kabelu ho spojíte domácím Wi-Fi routerem pomocí přiloženého kabelu. Dalším krokem je návštěva App Store nebo Google Play a stažení aplikace Hue do vašeho mobilního zařízení. Aplikaci propojíte s Bridgem a jednoduše v ní vyhledáte svá světla. Od toho momentu je systém zapojený a funkční a vy se můžete pustit do prozkoumávání funkcí Philips Hue. Další žárovky a svítidla můžete kdykoliv dopárovat, Bridge jich zvládne ovládat až 50.

Hue aplikace nebo meethue.com v prohlížeči

LED světla Philips Hue můžete ovládat rovněž z webového prostředí meethue.com v internetovém prohlížeči jakéhokoliv počítače. Jednu jednotku Bridge je možné napárovat k více účtům na meethue.com a ovládat ji tak z více různých zařízení – bez problému tak mohou světla ovládat všichni členové domácnosti.

Philips Hue meethue.com ovládání světel

Nastavení aplikace Philips Hue: přidání světel

Při prvním spuštění vás aplikace Hue provede jednoduchým procesem přidání a spárování světel krok po kroku. Vše začíná vyhledáním jednotky Bridge, propojením s ní a nastavením aktualizací světel. S Bridgem se spárujete buď zadáním kódu na jeho zadní straně, nebo vyfocením štítku.

Philips Hue vyhledávání BridgePhilips Hue vyhledávání BridgePhilips Hue párování BridgePhilips Hue párování BridgePhilips Hue párování BridgePhilips Hue párování BridgePhilips Hue párování Bridge

Podobným způsobem skrze Bridge vyhledáte žárovky, lampy nebo LED pásy (ta musejí být zapojena v elektrické zásuvce). Ta by se měla zobrazit automaticky, v případě potíží ale můžete zadat výrobní číslo. Stisknutím tlačítka + v pravé dolní části svítidla přidáte a následně pojmenujete.

Philips Hue nastavení světelPhilips Hue nastavení světelPhilips Hue nastavení světelPhilips Hue nastavení světelPhilips Hue nastavení světelPhilips Hue nastavení světelPhilips Hue nastavení světel

Posledním krokem je vytvoření místností a přiřazení světel do nich. Od této chvíle můžete světla řídit hromadně – zhasínat nebo rozsvěcet, stmívat nebo měnit barvy.

Philips Hue nastavení místnostíPhilips Hue nastavení místnostíPhilips Hue nastavení místnostíPhilips Hue nastavení místností Philips Hue nastavení místností

Aplikace Philips Hue: co všechno si můžete nastavit?

Rutiny v Philips Hue aplikaci

V sekci rutiny si můžete nastavit například to, co se má stát, když přijdete nebo odejdete z domu. Vaše přítomnost je detekována připojením/odpojením se od Wi-Fi, nebo na základě GPS polohy. Na základě toho se mohou zhasnout nebo rozsvítit všechna (nebo jen vybraná) LED světla. 

  • Odchod z domu, příchod z domu – zhasnutí/rozsvícení všech nebo jen vybraných světel v domácnosti
  • Pozvolné probouzení – v zadanou dobu se začnou světla v místnosti pozvolna rozsvěcet
  • Pozvolné usínání – v určený čas světla začnou pomalu ubírat na intenzitě až nakonec úplně zhasnou

Schopností aplikace HUE je také v nepravidelných intervalech rozsvěcet Philips HUE žárovky a lampy různě po domě a vzbudit tak dojem, že jste doma, i když to není pravda. To se hodí, zejména pokud odjíždíte na delší pracovní cestu nebo dovolenou. Simulace přítomnosti odradí případné zloděje.

Philips Hue rutinyApp Philips Hue odchod z domuAplikace Philips Hue příchod domůAplikace Philips Hue rutinyAplikace Philips Hue rutiny usínáníRutiny aplikace Philips Hue usínání

Scény v Philips Hue aplikaci

Na úvodní stránce si můžete připravit sadu „scén“ pro rychlé ovládání, které lze navíc synchronizovat s webovým portálem. Mezi základními funkcemi najdete dále časovač světel a jejich automatické rozsvěcení a zhasínání v určitých časech. Velmi zajímavá je možnost rozsvítit nebo zhasnout světla v závislosti na vaší poloze, respektive GPS poloze vašeho telefonu (technologie geofence). Světlo může intenzitu změnit skokově nebo plynule během 3 nebo 9 minut.

Aplikace Philips Hue scény západ slunce Aplikace Philips Hue scény relaxační čtení Aplikace Philips Hue scény jasné ztlumené, noční světlo Aplikace Philips Hue scény barvy Philips Hue scény barvy bílá paleta Aplikace Philips Hue relaxační scény

Přednastaveno je 11 scén napodobujících přírodní scenérie (Západ slunce, tropický soumrak, polární záře, jarní květ), či navozujících optimální atmosféru pro různé aktivity a situace (čtení, relaxace, soustředění, noční světlo apod.). Dále si můžete libovolně volit konkrétní odstíny, ať už se jedná o odstíny bílé, nebo kompletní barevnou paletu – pro barevná LED světla Hue.

IFTTT: světla reagující na dění v aplikacích

Hranice možností nastavení LED světel Hue výrazně posouvá služba IFTTT (If This Then That). Zjednodušeně řečeno se stará o propojení aplikací v chytrém zařízení tak, aby na sebe vzájemně reagovaly.

IFTTT aplikace

Všechna vaše světla mohou žlutě zablikat před začátkem seriálu Simpsonovi, nebo třeba červeně před začátkem oblíbeného televizního zpravodajství – spolupráce s aplikací televizního programu. Pokud začne v místě vašeho bydliště pršet, mohou začít všechna LED světla Hue svítit modře a na tuto skutečnost vás upozornit, nebo se mohou, v reakci na zvonění budíku, začít pozvolna rozsvěcet do žluta a učinit tak vaše vstávání příjemnějším. Možnosti jsou takřka neomezené a je jen na uživateli, jaká pravidla, podmínky a reakce nastaví.

Žárovky do obýváku, pracovny i ložnice

Díky tomu, že žárovky z řady Philips Hue White Ambiance umožňují změnu teploty barvy (odstíny bílé) a žárovky Hue White and Color ambiance umí dokonce 16 milionů barev, můžete s nimi vytvořit různorodou atmosféru. Každý typ a odstín světla se totiž hodí na něco jiného. Teplota světla (chromatičnost) je udávána v Kelvinech a platí, že čím méně Kelvinů, tím je světlo teplejší a tmavší. Např. výrazně žluté světlo obyčejné svíčky má 1 900 K. Klasická zářivka vyzařující bílé, studené světlo může mít naopak až 6 000 K.

Studená bíláStudená bílá
(6 000K)

Denní bíláDenní bílá
(5 000 K)

Teplá bíláTeplá bílá
(3 000 K)

V místnostech, kde chcete relaxovat a odpočívat, je lepší volit barvy teplejší (okolo 3 000 K). Teplá barva je v podobném odstínu jako západ nebo východ slunce, což navozuje pocit pohody, útulnosti a klidu. Do prostor jako kuchyně nebo koupelna se hodí studenější barvy s teplotou chromatičnosti okolo 5 000 K. Ty vytvářejí čistý, moderní dojem a mají tendenci nás aktivizovat, proto se hodí také do dílny, pracovny, kanceláře. Do místností, které slouží mimo jiné k zábavě, pak můžete umístit barevná světla a vybírat si z milionů barev podle vaší aktuální nálady.

SyncMyLights

Barevnými LED světly od Philips je rovněž možné podpořit atmosféru sledování filmu. Umožní to užitečná aplikace SyncMyLights, která sice nepochází z dílny Philips, ale dokáže systém HUE ovládat.

Hue SyncMyLights Philips

Před začátkem sledování nového či oblíbeného filmu v ní můžete podle názvu dohledat sadu ovládacích příkazů k danému snímku, která bude měnit barvy světla (světel) ve vašem obýváku přesně tak, jak se budou měnit barvy na obrazovce televize. Nedochází zde téměř k žádné prodlevě a vy si můžete těšit ze stejného efektu, který produkují televize Philips s technologií Ambilight.

O Philips Hue jsme napsali také:

Philips Hue Runner 53090/31/P8 extension
Nástěnná lampa - materiál: kov, patice GU10, životnost 15000 h, chromatičnost 2200 K - 6500 K, IP20

1 789,- bez DPH 1 479,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem 1 ks
Objednací kód: ESO521f4
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB23
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi