Alza Dny - Gorenje a Hisense Nový Vertuo Pop
Zobrazit katalog

Nejlepší fotomobily

Nejlepší fotomobily 2023

Článek

• Autor: Redakce

Fotoaparáty v mobilech hrají velmi důležitou roli a jejich kvalita stoupá každým rokem. V kurzu je přibližování bez ztráty kvality, noční focení, práce s dynamickým rozsahem, nejrůznější režimy či stále větší zapojení umělé inteligence do procesu focení. V tomto článku pro vás máme nejlepší fotomobily, které tyto disciplíny zvládají nejlépe. Ne každý má ale 40 tisíc na prvotřídní model, proto jsme zahrnuli kromě nejlepších fotomobilů bez finančního stropu i nejlepší fotomobily do 10 a do 5 tisíc korun. Přečtěte si ale nejprve, na jaké fotografické vlastnosti se zaměřit, pokud si chcete pořídit kvalitní fotomobil.

Nejlepší fotomobily 2023 (PŘEHLED) – OBSAH

Jak vybrat fotomobil

Nabídka na poli fotomobilů se neustále rozšiřuje a už delší dobu platí, že kategorie fotoaparátu je v telefonech velmi důležitá. Při představování nových mobilů všichni výrobci kvalitu fotosnímačů vyzdvihují a předhání se v tom, kdo nabídne více snímačů, větší rozlišení či lepší zoom. O co nám ale jako uživatelům má doopravdy jít? Které parametry sledovat, abychom se v té změti fotomobilů lépe orientovali?

Nejpropíranějším parametrem je stále rozlišení snímače. Byla by chyba vsázet jen na něj, ale jeho vysoká hodnota může například posloužit lepší kvalitě snímku po přiblížení či při velkoformátovém tisku. Postupně se standardní hodnota rozlišení zvedá a již nepřekvapí snímače se 108 či dokonce 200 Mpx, kdy taková hodnota slouží zejména ke kombinaci několika pixelů do jednoho. Vysokých rozlišení dosahují třeba Samsung Galaxy S23 Ultra, ale také levnější Motorola EDGE 30 Ultra či Xiaomi 12T Pro.

Sledovat bychom měli i světelnost objektivu. Vyjádření světelnosti se nazývá clonové číslo a značí, kolik světla dokáže snímač pro pořízení fotografie využít. Čím nižší je clonové číslo, tím více světla proniká k senzoru. My tak můžeme pořídit lepší výsledky i v horších světelných podmínkách. Rovněž je takový snímač schopen rychlejšího zaznamenání snímku, tedy snižuje riziko rozmazání vlivem pohybující se scény.

Fotomobily 2022, světelnost
Světelnost je dána clonovým číslem. Čím je nižší, tím proniká více světla. Zdroj: enebophoto.com.

Za účelem správného nastavení snímání či kontroly scény v reálném čase se současní výrobci spoléhají na pomoc umělé inteligence neboli AI. Výkonné čipsety dokáží chytrými algoritmy zlepšovat ostření, rozpoznat objekty a tváře apod. Vyhodnocování takových nastavení navíc probíhá okamžitě, daleko rychleji, než je schopen reagovat člověk. 

Umělá inteligence se zvládne věnovat i obrazu z více snímačů. Pryč jsou doby, kdy telefon měl pouze jeden kvalitní. Dnes se můžeme těšit z vícero snímačů, přičemž každý má na starost jinou oblast, každý je určen pro jiný typ zaznamenávání obrazu. Hlavní objektiv bývá doplněn ultraširokoúhlým, teleobjektivem, makro snímačem, senzorem ToF pro určení hloubky obrazu a najdou se i další typy senzorů.

Fotomobily 2022, snímače
Již dávno neplatí, že mobil má pouze jeden zadní snímač. Zdroj: allround-pc.com

Mobilům se dříve vytýkalo, že oproti digitálním fotoaparátům neuměly tolik pracovat s přiblížením. Pojem optický zoom však již delší dobu není mobilům cizí a výrobci jej kombinují s digitálním a hybridním zoomem. Přiblížit si scénu je tak možné do určité míry opticky, bez ztráty kvality obrazu, poté dochází k degradaci snímku při digitálním přiblížení.

Opačně se setkáváme s pojmem širokoúhlý objektiv, který zajistí, že se snímaná oblast zvětší a na fotku či video se toho vejde více. Tak to mají třeba známé akční kamery GoPro. Některé telefony disponují i tzv. ultraširokoúhlým objektivem, který zachytí už opravdu velkou část zorného pole okolo 120°.

Fotomobily 2022, širokoúhlý snímač
Širokoúhlý snímač dokáže do scény dostat více prostoru. Zdroj: petapixel.com.

Které telefony jsou po právu těmi nejlepšími fotomobily současnosti? Výběr vychází z žebříčku DxOMark, přičemž článek obsahuje jen ty fotomobily, které byly v době svého prodeje dostupné na našem trhu. U některých z nich není uveden odkaz, protože se aktuálně neprodávají. Není však vyloučeno, že se do prodeje opět dostanou. Článek je rozdělen na jednotlivé kategorie a v popisku telefonu se vždy dočtete, jakými kvalitami daný smartphone oplývá.

Nejlepší fotomobily současnosti

Nároční mobilní fotografové budou vybírat z následujícího seznamu. Fotomobilům v této kategorii patří aktuální špička mobilní fotografie. Jejich snímače si dokáží poradit s téměř jakoukoliv situací a těch snímačů mají hned několik. Každý z nich je přitom perfektně připravený na svou úlohu. Z následujícího seznamu může být kterýkoli z telefonů náhradou klasických kompaktních fotoaparátů. Všechny jsou to skvělé a výkonné smartphony s bohatou výbavou a povedeným designem.

Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro

 • Nejlepší současný fotomobil
 • 64Mpx teleobjektiv
 • Snapdragon 8+ Gen 1

Aktuálně nejlepší fotomobil dle žebříčku DxOMark je právě Huawei Mate 50 Pro. Nelze se divit, už podle parametrů jde o schopný telefon. Hlavní snímač zbytečně neplýtvá rozlišením, vystačí si s 50 Mpx. Optická stabilizace samozřejmě nemůže chybět. Druhý fotoaparát vyfotí širokoúhlé snímky s rozlišením 13 Mpx a nejvyššího rozlišení se dočkal teleobjektiv se 64 Mpx a s možností 3,5násobného optického přiblížení. Protože se na značku stále vztahuje zákaz použití Google služeb, tyto neočekávejme, stejně tak chybí 5G. Nicméně mimo to se další parametry řadí mezi absolutní špičku. Obří zahnutý 6,74" displej s rychlou odezvou, výkonný Snapdragon 8+ Gen 1, odolnost IP68 či rychlé 66W& nabíjení. Více v článku Huawei Mate 50 Pro má slibný fotoaparát, chybí mu však 5G i Google služby.

Huawei Mate 50 Pro Mobilní telefony Huawei
Google Pixel 7 Pro 5G

Google Pixel 7 Pro 5G

 • Teleobjektiv s 5násobným zoomem
 • Jemný 6,7" AMOLED displej
 • Vlastní čip Google Tensor G2

Nejnovější generace Google Pixel 7 Pro 5G si právem zaslouží být jedním z nejlepších fotomobilů současnosti. Hlavní 50Mpx fotoaparát si zde své místo vysloužil vedle 12Mpx širokoúhlého foťáku a teleobjektivu s rozlišením 48 Mpx. Díky němu fotoaparát zvládne až 5násobné optické přiblížení. To vše uvidíte na skvělém 6,7" displeji s vysokým rozlišením. O dostatek výkonu není nouze díky novému čipu Google Tensor G2 a 12 GB RAM. Fotit a natáčet může uživatel celý den bez obav, protože uvnitř vše drží v provozu 5 003mAh baterie. Samozřejmostí je špičková podpora nejnovějšího Androidu 13. Více v článku Google Pixel 7 a 7 Pro (PREVIEW): kupa nových funkcí v elegantním kabátku.

Google Pixel 7 Pro 5G Mobilní telefony Google
iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max

 • Hlavní foťák se 48Mpx rozlišením
 • Nový výřez Dynamic Island
 • Procesor A16 Bionic

Kvalitní fotografie se již dlouhé roky spojuje i s mobily Apple iPhone. A který by měl zvládat focení lépe než právě nejnovější iPhone 14 Pro Max? Po letech dochází k navýšení rozlišení na 48 Mpx u hlavního fotoaparátu. Spíše se však hodí ke spojení sousedních pixelů pro výsledný 12Mpx výsledek. Pak už následují 12Mpx širokoúhlý a teleobjektiv se stejným rozlišením. iPhone 14 Pro a Pro Max přichází s novým výřezem přední kamery a čidel, který se nyní stará i o ovládání notifikací. Nový procesor Apple A16 Bionic posouvá vysoký výkon ještě dále. V rámci bezpečnosti iPhone 14 Pro Max vylepšil senzory a zvládne nově detekovat autonehodu. Více v recenzi Recenze iPhone 14 Pro Max: Nová forma interakce a nekompromisní fotky.

iPhone 14 Pro Max Mobilní telefony iPhone
iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro Max

 • Vylepšený noční režim
 • Filmařský režim
 • Makro

Nejdražší model iPhonu 13 je skutečně skvěle připraven na vydařené fotografování. Papírové parametry snímačů se sice liší jen mírně, počet megapixelů dokonce vůbec, ovšem došlo zde k ceněným změnám. Především všechny foťáky nyní zvládnou noční režim. Při opravdu blízkém ostření se automaticky zapne makro režim pro detailní záběry foceného objektu. Snímače narostly do velikosti a zvládnou také vylepšené zaznamenání videa. Dle slov výrobce budou záběry díky filmařskému režimu působit jako vystřižené z filmu. Při úpravách fotek, videí, ale i při používání systému iOS 15 i zde čekejte displej s dynamickou frekvencí až 120 Hz. A i větší baterie a nižší cena jsou jistě pěkná lákadla, které ke koupi iPhonu 13 Pro Max přesvědčí nemálo uživatelů. Více v článku iPhone 13 Pro (RECENZE): brilantní parametry zabalené v kovovém těle.

 

iPhone 13 Pro Max Mobilní telefony iPhone
Google Pixel 7 5G

Google Pixel 7 5G

 • 50Mpx foťák s OIS
 • Kompaktnější 6,3 AMOLED displej
 • Přislíbené aktualizace SW

Třebaže má Google Pixel 7 oproti svému vybavenějšími bratrovi pouze dva fotoaparáty, i tak mu to stačí na úvodní desítku nejlépe fotících smartphonů. Může za to skvělá optika i software. Většinu fotek pořídíte 50Mpx snímačem se světelností f/1,85, laserovým autofokusem a optickou stabilizací. Kde bude třeba dostat do záběru více, na řadu přijde širokoúhlý 12Mpx foťák se světelností f/2,2. Vpředu nechybí ještě téměř 11Mpx selfie. Potěší i video, 4K rozlišení a 60 snímků za sekundu. Kompaktnějším 6,3" panelem si Pixel 7 získá své příznivce. Jedná se totiž o AMOLED zobrazovač s rychlou 90Hz obnovou. Pohonem telefonu není nic jiného než Google Tensor G2. Výrobce navíc slibuje podporu nejnovějšího softwaru na 5 let dopředu. Ani kapacita baterie 4 700 mAh není vůbec špatná a smartphonu nebude vadit ani kontakt s vodou díky certifikaci IP68.

Google Pixel 7 5G Mobilní telefony Google
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung Galaxy S23 Ultra

 • 200Mpx hlavní foťák
 • 8K/30 sn./s. video
 • Dotykové pero S Pen

Očekávaná vlajková loď nové řady Samsung Galaxy S pozvedla kvality mobilních fotek na další úroveň díky 200Mpx rozlišení. Navíc došlo k lepším výsledkům při focení za šera a detaily optického zoomu jsou také viditelně kvalitnější. Zůstává dvojice teleobjektivů a 12Mpx širokoúhlý foťák. Kvalitní 8K video má 30 sn./s. Samsung Galaxy S23 Ultra je nově vyroben z recyklovaných materiálů. Pro lepší produktivitu se po 6,8" displeji můžete ohánět integrovaným perem S Pen. Nejmodernější čip Snapdragon 8 Gen 2 s RAM od 8 do 12 GB nenechají uživatele na nic čekat. Minimální vnitřní paměť poskočila až na 256 GB. Nabíjení 5 000mAh baterie zůstává na maximálně 45W rychlonabíjení. Více v článku Samsung Galaxy S23 (PREVIEW): Drobné změny designu a rekordní fotoaparát jsou zde.

Samsung Galaxy S23 Ultra Mobilní telefony Samsung
i

Některé modely z žebříčku DxOMark nejsou v naší zemi dostupné, proto je v článku nezahrnujeme. Aktuální žebříček TOP 10 všech telefonů bez ohledu na jejich dostupnost u nás vypadá takto:

 1. Honor Magic5 Pro
 2. Huawei Mate 50 Pro
 3. Google Pixel 7 Pro
 4. Honor Magic4 Ultimate
 5. iPhone 14 Pro/Pro Max
 6. Huawei P50 Pro
 7. iPhone 13 Pro/Pro Max
 8. Xiaomi Mi 11 Ultra
 9. Google Pixel 7
 10. Samsung Galaxy S23 Ultra

Nejlepší fotomobily do 10 000 Kč

Pokud hledáte telefony s kvalitním fotoaparátem, které zároveň nestojí majlant, budou se vám hodit naše tipy na nejlepší fotomobily do 10 000 Kč. Vzhledem k ceně se již nejedná o naprostou špičku, proto je u nich nutné počítat s jistými kompromisy, přesto lze o těchto fotomobilech mluvit jako o velmi dobrých. Vybrali jsme tyto modely:

Vivo V21 5G

Vivo V21 5G

 • Hlavní foťák 64 Mpx
 • Selfie s rozlišením 44 Mpx
 • Paměťové karty

Sympatické Vivo V21 5G se může pyšnit nejen svými fotografickými schopnostmi. Těmi však začněme. Vivo spoléhá na 3 snímače. Hlavní foťák s rozlišením 64 Mpx potěší světelností f/1,79. Širokoúhlý 8Mpx objektiv si poradí s širším úhlem záběru a ještě je tu makro o rozlišení 2 Mpx. Telefon exceluje také v kvalitní selfie díky 44Mpx snímači. Již na první pohled zaujme Vivo V21 5G zdařilým displejem, který zvládne obnovovací frekvenci 90 Hz. Osmijádrový čip MediaTek s 8 GB operační paměti zase utáhne i náročnější provoz. Vnitřní paměť rozšíříte paměťovými kartami.

Vivo V21 5G Mobilní telefony Vivo
Honor Magic5 Lite

Honor Magic5 Lite

 • Zahnutý AMOLED displej
 • Hlavní 64Mpx fotoaparát
 • 5 100mAh baterie

Milovníci zahnutých displejů jistě přičichnou k vybavenému Honoru Magic5 Lite. Velmi úzké rámečky kolem 6,67" AMOLED displeje dělají z telefonu designově velmi povedený kousek. Černý kruh na zadní straně v sobě nese 3 fotoaparáty. Hlavní 64Mpx, 2Mpx makro a širokoúhlý 5Mpx fotoaparát. Vpředu čeká v malém průstřelu i 16Mpx selfie. Na zmíněném panelu je radost pracovat, a to i díky 120Hz frekvenci obnovy. Slušný procesor Snapdragon 695 přináší podporu 5G a operační paměť je možné virtuálně rozšířit až o dalších 5 GB. Nebude ani nutné sahat brzy po nabíječce, kapacita baterie se dostala na 5 100 mAh.

Honor Magic5 Lite Mobilní telefony Honor 
Motorola EDGE 30

Motorola EDGE 30

 • Dvojice 50Mpx foťáků
 • 144Hz displej
 • Android 12

Velmi slušně vybavená Motorola EDGE 30 se neobejde bez pokročilého fotoaparátu. Ten hlavní své rozlišení vyšvihl až na 50 Mpx a obsahuje také optickou stabilizaci. O stejném rozlišení se v telefonu nachází i širokoúhlý foťák a vše zakončuje 2Mpx hloubkový senzor. Ani selfie se nenechá zahanbit, počítejte s 32 Mpx. Výslednými snímky a 4K videi se pokocháte na 6,55" displeji technologie OLED se špičkovým zobrazením barev. Navíc Motorola EDGE 30 dorovnává herní telefony svou schopností rychlé obnovovací frekvence až 144 Hz. Systém Android 12 pohání Snapdragon 778G+ a 8 GB RAM. Rozhodně se hodí i 5G připojení. Na baterii by mobil měl vydržet celý den díky poctivému 4 020mAh akumulátoru.

Motorola EDGE 30 Mobilní telefony Motorola
Xiaomi 11T

Xiaomi 11T

 • Hlavní 108Mpx snímač
 • 120Hz displej
 • Rychlé nabíjení

Fanoušky nejen kvalitní mobilní fotografie zaujme Xiaomi 11T. Třem fotoaparátům vzadu vévodí hlavní 108Mpx snímač s pěknými detaily. O širokoúhlé fotky se stará 8Mpx foťák a nakonec se o slovo hlásí 5Mpx tele a makro objektiv. Selfie standardně vyfotíte v rozlišení 16 Mpx. Xiaomi 11T je navrženo ve střídmém designu s obrovským, téměř 6,7" velkým, AMOLED displeje s ultra rychlou frekvencí 120 Hz. Slušný výkon mu zajišťuje MediaTek Dimensity 1200 5G, až 8 GB operační paměti a 256GB vnitřní kapacita. Velkým plusem telefonu je jeho rychlé dobíjení. Stačí lehce přes půl hodiny a z nuly máte opět plnou kapacitu. Dosáhnout toho je možné díky výkonu nabíjení 67 W. K zahození pak není ani samotná kapacita 5 000 mAh.

Xiaomi 11T Mobilní telefony Xiaomi
OnePlus Nord2 5G

OnePlus Nord2 5G

 • Černobílý snímač
 • Rychlé nabíjení
 • Čistý Android s Oxygen OS

Kolem hranice 10 000 Kč seženete i aktuálně skvěle vybavený OnePlus Nord2 5G. Trojice zadních fotoaparátů u tohoto modelu slibuje slušné fotky. Základní fotoaparát snímá v rozlišení 50 Mpx a nechybí ani optická stabilizace. Dále se dočkáte širokoúhlých snímků se záběrem až 119° a rozlišením 8 Mpx. Posledním je 2Mpx černobílý senzor. Nord2 5G zaujme i jednoduchým, ale efektním designem a 6,4" displejem. Poskytuje rovněž solidní výkon. 8jádrový čip MediaTek si notuje s 8 GB paměti RAM. Telefon zvládne rychlé sítě 5G a díky 65W nabíjení doplníte energii z 0 na 100 % za pouhých 30 minut.

OnePlus Nord2 5G Mobilní telefony OnePlus
Realme 9 Pro+

Realme 9 Pro+

 • 90Hz displej
 • Interní úložiště 256 GB
 • 60W rychlonabíjení

Špičkové Realme 9 Pro+ exceluje v několika ohledech, přičemž jedním z nich je právě fotoaparát. Hlavní 50Mpx foťák má optickou stabilizaci obrazu. Dále fotí širokoúhle v rozlišení 8 Mpx a nakonec se setkáváme ještě s 2Mpx makrem. Poté si vše prohlédnete na 6,4" AMOLED panelu s rychlou obnovou 90Hz. Kvalitní čip MediaTek je ve spojení s 8 GB paměti RAM a do vnitřních prostor se vejde mnoho dat díky 256GB základní variantě.  Pro ty, co neradi na něco čekají, si Realme připravil i rychlé 60W nabíjení. Více v Telefony Realme 9 (PREVIEW): zajímavá trojice, která má co nabídnout.

Realme 9 Pro+ Mobilní telefony Realme

Nejlepší fotomobily do 5 000 Kč

I v kategorii do 5 000 Kč se dají najít mobily, které pořizují hezké fotky. Je však potřeba upozornit na to, že telefony této kategorie se s těmi, které právem mohou nést označení nejlepší fotomobil, mohou reálně měřit skutečně jen velmi obtížně. Nabídnou však solidní výkony při focení momentek za běžných světelných podmínek, v tom jsou spolehlivé a pro většinu uživatelů i dostatečné. Navíc mezi nimi, poněkud překvapivě, najdeme modely, které mají funkce, jež se často nevyskytují ani u dražších modelů.

Motorola Moto G23

Motorola Moto G23

 • Dvojice 50Mpx fotoaparátů
 • 8 GB RAM
 • 3,5mm jack

Proč se s rozlišením foťáků držet zkrátka? Pojďme jim přidat množství obrazových bodů navíc. To si zřejmě řekli v Motorole, když navrhovali Motorolu Moto G23. Jak hlavní, tak širokoúhlý fotoaparát totiž mají shodně 50 Mpx. K nim se přidává ještě 2Mpx makro. Ani 16Mpx selfie nejsou vůbec špatné. Dostatečně velký 6,5" IPS displej má hbitý obraz s obnovou 90 Hz. V kategorii do 5 000 Kč potěší mnoho operační paměti, konkrétně 8 GB. Ani se sluchátkovým konektorem výrobce nešetřil, jeden 3,5mm jack je tady. Vnitřních 128 GB můžete povýšit paměťovými kartami. Nakonec velmi slušnou výdrž slibuje nadprůměrných 5 000 mAh.

Motorola Moto G23 Mobilní telefony Motorola
Vivo Y33s

Vivo Y33s

 • Hlavní fotoaparát s 50 Mpx
 • Makro fotoaparát
 • Softwarové navýšení RAM o 4 GB

Značka Vivo se úspěšně prosazuje na českém trhu. Není divu, kvalitních mobilů za slušnou cenu už má několik. Model Vivo Y33s se řadí do kategorie telefonů do 5 000 Kč, přesto výbavou překvapí. O detailní fotky se stará 50Mpx senzor doplněný 2Mpx fotoaparátem na focení portrétů a nechybí ani makro snímky také v kvalitě 2 Mpx. Téměř 6,6" displej podporuje Full HD+ rozlišení. Systému Android 11 napomáhá 8 GB operační paměti s možností přidat softwarově další 4 GB. Nabíječku budete hledat možná až po 2 dnech, kdy vyčerpáte kapacitu 5 000 mAh. Při focení i úpravě vám bude k dispozici umělá inteligence.

Vivo Y33s Mobilní telefony Vivo
Samsung Galaxy A13

Samsung Galaxy M13

 • 50Mpx hlavní foťák
 • Micro SD karty
 • Baterie 5 000 mAh

Cenově dostupný Samsung Galaxy M13 se může pochlubit pěknou výbavou. Již podle vzhledu zadní strany je jasné, že výrobce neopomněl vyzdvihnout ani fotografické schopnosti. Třeba hlavní fotoaparát dosahuje 50 Mpx a světelnost f/1,8. Samozřejmě se uživatelé dočkají také širokoúhlých snímků v rozlišení 5 Mpx a třetího foťáku, hloubkového snímače, o kvalitě 2 Mpx. O kvalitní selfie se postará 8Mpx kamera. Nejen snímky a videa si prohlédnete na 6,6" TFT panelu s rychlejší frekvencí 90 Hz. Aby bylo kam ukládat data, na výběr bude z kapacit paměti 64 a 128 GB. Pokud se to zdá málo, není problém navýšit za pomoci paměťových karet. Samsung dále zaujme i vzácným 3,5mm jack konektorem či velkou 5 000mAh baterií.

Samsung Galaxy M13 Mobilní telefony Samsung
Honor X7

Honor X8

 • 4 zadní fotoaparáty
 • Obrovský 6,7" a 90Hz displej
 • Procesor Snapdragon 680

Nový Honor X8 po svém předchůdci podělil opět čtveřici fotoaparátů. Mimo ně ale zaujme i dalšími schopnostmi. Začněme po stránce fotografie. Většinu snímků hravě zvládne zachytit 64Mpx hlavní snímač. Snímky s širším úhlem záběru mohou mít až 5 Mpx. Aby Honor neponechal žádný fotoúlovek náhodě, přibalil ještě 2Mpx makro a senzor hloubky o stejném rozlišení. Drobný průstřel v displeji dosahuje kvality 16 Mpx. Hbitý 90Hz LTPS displej má rozhodně ambice být dobrým hledáčkem se svou rozměrnou úhlopříčkou 6,7". Vzhledem k ceně nepřekvapí adekvátní Snapdragon 680 a 6 GB operační paměti. Škoda, že po předešlé generaci si novinka neponechala i kapacitu baterie. Zde si musíme vystačit s 4 000 mAh. Více v článku Honor X8 5G přináší podporu rychlých sítí i změny ve výbavě.

Honor X8 Mobilní telefony Honor
Realme 8

Realme 8 5G

 • 3 zadní fotoaparáty
 • 90Hz displej
 • Čip MediaTek Dimensity 700 5G

V nabídce Realme je několik podobných telefonů. Dá se ale říci, že s žádným nešlápnete vedle. Takové Realme 8 5G si navíc troufne svým fotoaparátem i na konkurenci. Zadní strana pojme 3 čočky, přičemž ta hlavní má rozlišení 48 Mpx.  Pro zachycení fotek s rozmazaným pozadím slouží 2Mpx hloubkový fotoaparát a nakonec si užijete 2Mpx makro. Dostatečně kvalitní selfie vykouzlí snímač se 16 Mpx. Realme 8 5G toho ale má více než jen foťák. Kvalitní 90Hz displej dá fotkám vyniknout. Ani 8jádrový procesor MediaTek Dimensity 700 5G se 6 GB RAM nezarmoutí. Hudební fanoušci připojí drátová sluchátka přes jack konektor a baterie s 5 000 mAh nedovolí telefonu tak brzké vybití.

Realme 8 5G Mobilní telefony Realme
Xiaomi Redmi Note 11

Xiaomi Redmi Note 11

 • 50Mpx fotoaparát
 • Plynulý 90Hz displej
 • 5 000mAh baterie

Výrobce smartphonů Xiaomi nadále překvapuje slušnými parametry při zachování sympatické cenovky. Model Redmi Note 11 je skvělou toho ukázkou. Kompaktní zadní fotomodul zde pojme hned 4 fotoaparáty. Tím největším je hlavní foťák s rozlišením 50 Mpx. Doplňují ho 8Mpx ultraširokoúhlý, 2Mpx makro snímač a senzor hloubky ostrosti v kvalitě 2 Mpx. Mobil neopomíná na výstupku zmínit, že kamera je AI, tedy, že ji pomáhá i umělá inteligence. Displej je krásně rychlý díky zobrazení v 90 Hz. Slušná kapacita baterie telefonu Xiaomi Redmi Note 11 umožní užívat si jej bez potíží celý den. Další informace zde: Xiaomi Redmi Note 11 (PREVIEW): to nejlepší v duchu Xiaomi.


Xiaomi Redmi Note 11 Mobilní telefony Xiaomi
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací