Zobrazit katalog

Nejlepší fotomobily

Nejlepší fotomobily 2024

Článek

• Autor: Redakce

Fotoaparáty v mobilech hrají velmi důležitou roli a jejich kvalita stoupá každým rokem. V kurzu je přibližování bez ztráty kvality, noční focení, práce s dynamickým rozsahem, nejrůznější režimy či stále větší zapojení umělé inteligence do procesu focení. V tomto článku pro vás máme nejlepší fotomobily, které tyto disciplíny zvládají nejlépe. Ne každý má ale 40 tisíc na prvotřídní model, proto jsme zahrnuli kromě nejlepších fotomobilů bez finančního stropu i nejlepší fotomobily do 10 a do 5 tisíc korun. Přečtěte si ale nejprve, na jaké fotografické vlastnosti se zaměřit, pokud si chcete pořídit kvalitní fotomobil.

Nejlepší fotomobily 2024 (PŘEHLED) – OBSAH

Jak vybrat fotomobil

Nabídka na poli fotomobilů se neustále rozšiřuje a už delší dobu platí, že kategorie fotoaparátu je v telefonech velmi důležitá. Při představování nových mobilů všichni výrobci kvalitu fotosnímačů vyzdvihují a předhání se v tom, kdo nabídne více snímačů, větší rozlišení či lepší zoom. O co nám ale jako uživatelům má doopravdy jít? Které parametry sledovat, abychom se v té změti fotomobilů lépe orientovali?

Nejpropíranějším parametrem je stále rozlišení snímače. Byla by chyba vsázet jen na něj, ale jeho vysoká hodnota může například posloužit lepší kvalitě snímku po přiblížení či při velkoformátovém tisku. Postupně se standardní hodnota rozlišení zvedá a již nepřekvapí snímače se 108 či dokonce 200 Mpx, kdy taková hodnota slouží zejména ke kombinaci několika pixelů do jednoho. Vysokých rozlišení dosahují třeba  Samsung Galaxy S24 Ultra, ale také levnější Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G či HONOR 90 5G.

Sledovat bychom měli i světelnost objektivu. Vyjádření světelnosti se nazývá clonové číslo a značí, kolik světla dokáže snímač pro pořízení fotografie využít. Čím nižší je clonové číslo, tím více světla proniká k senzoru. My tak můžeme pořídit lepší výsledky i v horších světelných podmínkách. Rovněž je takový snímač schopen rychlejšího zaznamenání snímku, tedy snižuje riziko rozmazání vlivem pohybující se scény.

Fotomobily 2022, světelnost
Světelnost je dána clonovým číslem. Čím je nižší, tím proniká více světla. Zdroj: enebophoto.com.

Za účelem správného nastavení snímání či kontroly scény v reálném čase se současní výrobci spoléhají na pomoc umělé inteligence neboli AI. Výkonné čipsety dokáží chytrými algoritmy zlepšovat ostření, rozpoznat objekty a tváře apod. Vyhodnocování takových nastavení navíc probíhá okamžitě, daleko rychleji, než je schopen reagovat člověk. 

Umělá inteligence se zvládne věnovat i obrazu z více snímačů. Pryč jsou doby, kdy telefon měl pouze jeden kvalitní. Dnes se můžeme těšit z vícero snímačů, přičemž každý má na starost jinou oblast, každý je určen pro jiný typ zaznamenávání obrazu. Hlavní objektiv bývá doplněn ultraširokoúhlým, teleobjektivem, makro snímačem, senzorem ToF pro určení hloubky obrazu a najdou se i další typy senzorů.

Fotomobily 2022, snímače
Již dávno neplatí, že mobil má pouze jeden zadní snímač. Zdroj: allround-pc.com

Mobilům se dříve vytýkalo, že oproti digitálním fotoaparátům neuměly tolik pracovat s přiblížením. Pojem optický zoom však již delší dobu není mobilům cizí a výrobci jej kombinují s digitálním a hybridním zoomem. Přiblížit si scénu je tak možné do určité míry opticky, bez ztráty kvality obrazu, poté dochází k degradaci snímku při digitálním přiblížení.

Opačně se setkáváme s pojmem širokoúhlý objektiv, který zajistí, že se snímaná oblast zvětší a na fotku či video se toho vejde více. Tak to mají třeba známé akční kamery GoPro. Některé telefony disponují i tzv. ultraširokoúhlým objektivem, který zachytí už opravdu velkou část zorného pole okolo 120°.

Fotomobily 2022, širokoúhlý snímač
Širokoúhlý snímač dokáže do scény dostat více prostoru. Zdroj: petapixel.com.

Které telefony jsou po právu těmi nejlepšími fotomobily současnosti? Výběr vychází z žebříčku DxOMark, přičemž článek obsahuje jen ty fotomobily, které byly v době svého prodeje dostupné na našem trhu. U některých z nich není uveden odkaz, protože se aktuálně neprodávají. Není však vyloučeno, že se do prodeje opět dostanou. Článek je rozdělen na jednotlivé kategorie a v popisku telefonu se vždy dočtete, jakými kvalitami daný smartphone oplývá.

Nejlepší fotomobily současnosti

Nároční mobilní fotografové budou vybírat z následujícího seznamu. Fotomobilům v této kategorii patří aktuální špička mobilní fotografie. Jejich snímače si dokáží poradit s téměř jakoukoliv situací a těch snímačů mají hned několik. Každý z nich je přitom perfektně připravený na svou úlohu. Z následujícího seznamu může být kterýkoli z telefonů náhradou klasických kompaktních fotoaparátů. Všechny jsou to skvělé a výkonné smartphony s bohatou výbavou a povedeným designem.

HONOR Magic6 Pro

HONOR Magic6 Pro

 • 180Mpx teleobjektiv
 • Přední ToF na 3D sken obličeje
 • Snapdragon 8 Gen 3 + 12 GB RAM

Honor nadále dokazuje, že smartphony se špičkovým fotoaparátem vyrábět umí. Hlavní fotoaparát má proměnnou clonu a 50Mpx rozlišení. S ohromným počtem bodů přichází teleobjektiv, konkrétně čerpají fotky z kvality 180Mpx snímače. Opticky zvládá telefon přiblížit až 2,5krát, digitálně 100krát. Nakonec klasicky nechybí širokoúhlý foťák, zde ovšem s opět vysokým rozlišením 50 Mpx. Stejné kvality dosahuje i přední selfie, jež je obohacena 3D ToF skenerem pro 3D sken tváře. Obrovský 6,8" AMOLED displej má po stranách zakřivení. Výkon je bez debat, integrován byl nejlepší dostupný čip Snapdragon 8 Gen 3 a 12 GB RAM. Fotky a videa budete ukládat do štědré kapacity 512 GB. Konstrukce drží certifikaci IP68 a baterii o 5 600 mAh nabijete velmi rychlým 80W drátovým či 66W bezdrátovým nabíjením. Více v recenzi Honor Magic6 Pro (RECENZE): Nejlepší mobil současnosti? Ve fotografování určitě.

Honor Magic6 Pro Mobilní telefony Honor
iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max

 • Nové rozlišení 24 Mpx s výběrem ohniskové vzdálenosti
 • 5násobný optický zoom
 • Procesor A17 Pro vyrobený 3nm procesem

Na dostřel vrcholu to má nejnadupanější model z nové generace iPhone 15. Model iPhone 15 Pro Max se letos skutečně snažil odlišit po stránce fotografií od modelu Pro, oproti kterému přináší pěkný 5násobný optický zoom. Oba telefony však fotí stejně kvalitně. V základu se o většinu snímků stará 48Mpx fotoaparát s novou možností fotit nejen ve 12 Mpx a maximálních 48, ale také ve 24 Mpx s výběrem ohniskové vzdálenosti. Doplňkem je špičkové video. iPhony ztenčily své rámečky, oblékly se do titanu a o výkon se postaral první 3nm procesor A17 Pro. Nejen nabíjet a přenášet data lze přes nový USB-C konektor. Přes něj třeba k telefonu připojíte externí disk a natáčíte datově náročná videa přímo s ukládáním na něj. Více v recenzi iPhone 15 Pro Max (RECENZE): Pevný a lehký titan a více změn, než by člověk čekal.

iPhone 15 Pro Max Mobilní telefony iPhone
Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro

 • 50 + 48 + 48 Mpx
 • Google Tensor G3 a 12 GB RAM
 • Android 14

Pixely potvrzují svou silnou stránku. Spojení kvalitního foto hardwaru a optimalizovaného chytrého softwaru dokáže divy. Není tedy důvod k pochybnostem, nový Google Pixel 8 Pro se vydařil. Trojice foťáků se nese v duchu mnoha obrazových bodů. Hlavní dostává rozlišení 50 Mpx, širokáč a teleobjektiv pak po 48 Mpx. Poslední jmenovaný navíc přiblíží záběr až 5násobně bez ztráty kvality. Rozlehlá plocha 6,7" OLED panelu vybízí také k natáčení kvalitních 4K videí. Procesoru Google Tensor G3 dopomáhá 12 GB RAM a přední i zadní strany kryje odolné sklo Gorilla Glass Victus 2. Mobil je zároveň referenčním zařízením pro nejnovější operační systém Android. Právě chytrý a dlouho aktualizovatelný software pomůže i s dodatečnými úpravami snímků v telefonu za pomoci AI. Více v recenzi Google Pixel 8 Pro (RECENZE): Skvělý, ale předvídatelný nástupce řady Pixelů.

Google Pixel 8 Pro Mobilní telefony Google
Vivo X100 Pro

Vivo X100 Pro

 • 50Mpx foťák, snímač Sony IMX989
 • Periskopový teleobjektiv
 • Výkon čipu Mediatek Dimensity 9300

Špičkové Vivo X100 Pro si svou spoluprací s prestižní firmou Zeiss upevňuje pozici jednoho z nejlépe fotících smartphonů dneška. Všechny 3 foťáky mají jemné 50Mpx rozlišení, hlavní snímač je kvalitní Sony IMX989. Samozřejmě tu je také optická stabilizace obrazu. Sestavu doplňuje širokoúhlý fotoaparát a periskopový teleobjektiv schopný přiblížit 4,3násobně a o redukci šmouh na snímku se stará vrstva Zeiss T*. Rozhodně pak nezarmoutí ani přední 32Mpx selfie. Vivo X100 Pro má velmi kvalitní téměř 6,8" AMOLED displej a procesorem je výkonný Mediatek Dimensity 9300 s RAM o velikosti 16 GB. Maximální odolnost vůči prachu a vodě nechybí. Vysokokapacitní akumulátor dobijete rychlými 100 W nebo 50 W bezdrátově. Více v článku Vivo X100 Pro se do Evropy podívá s nejvýkonnějším čipem a extravagantním designem.

Vivo X100 Pro Mobilní telefony Vivo
Google Pixel 8

Xiaomi 14 Ultra

 • Čtveřice 50Mpx fotoaparátů
 • 5násobný optický zoom
 • 16 GB RAM

Mezi fotografickou elitu se vyšvihlo Xiaomi se svým modelem 14 Ultra. Výrobce opět navazuje na skvělou spolupráci s vyhlášenou Leicou. Čip LYT-900 hlavního 50Mpx foťáku má raritní velikost 1". I další fotoaparáty dostaly tolik obrazových bodů. Kromě širokoúhlého jsou tu i 2 teleobjektivy s 3,2násobným a 5násobným přiblížením. Druhý jmenovaný je navíc periskopový. Xiaomi 14 Ultra má profesionální fotografické rozhraní a možnost fotit do formátu DNG. Pouze selfie má nižší rozlišení, třebaže je to stále skvělých 32 Mpx. Další superlativy hledejme ve výbavě. Displeji s vysokým jasem prospívá vysoká obnovovací frekvence a velmi jemné rozlišení. Společně s procesorem Snapdragon 8 Gen 3 se mobil spoléhá na 16 GB operační paměti. Podobně jsou na tom nabíjecí výkony, když drátem to Xiaomi zvládá 90 W, bezdrátově 80 W. Více v článku Xiaomi 14 Ultra (PREVIEW): Top výbava s 1palcovým snímačem i 16 GB RAM.

Xiaomi 14 Ultra Mobilní telefony Xiaomi
iPhone 15 Plus

iPhone 15 Plus

 • 48Mpx foťák s dvojitým zoomem
 • Lepší portréty
 • Dynamic Island

Nejlépe fotící iPhony nejsou nutně jen modely Pro. Nový iPhone 15 Plus si společně s menším iPhonem 15 zachovává velmi pěknou optiku, díky které jsou snímky projasněné a dostatečně detailní. Nové 48Mpx rozlišení dovolí hlavnímu fotoaparátu přibližovat na dvojnásobek bez ztráty kvality. Apple vylepšil také kvalitu portrétní fotografie. Na těle je ještě širokáč o 12 Mpx a přední selfie o tomtéž rozlišení. Nový ovládací prvek Dynamic Island přichází z řady Pro i sem, takže ho lze využít k efektivnějšímu ovládání aplikací. Oči upoutá probarvená konstrukce v pěkných pastelových barvách. Náročnějšího použití třeba pro střih videa se nezalekne, v tom mu skvěle slouží čip A16 Bionic. Novým konektorem pro nabíjení a přenos dat se stal USB-C. Více v recenzi menší varianty iPhone 15 (RECENZE): 48Mpx fotoaparát i Dynamic Island. Letošní model dává větší smysl než předchůdce.

iPhone 15 Plus Mobilní telefony iPhone
i

Některé modely z žebříčku DxOMark nejsou v naší zemi dostupné, proto je v článku nezahrnujeme. Aktuální žebříček TOP 10 všech telefonů bez ohledu na jejich dostupnost u nás vypadá takto:

 1. Huawei Pura 70 Ultra
 2. Honor Magic6 Pro
 3. Huawei Mate 60 Pro+
 4. Oppo Find X7 Ultra
 5. Huawei P60 Pro
 6. iPhone 15 Pro/15 Pro Max
 7. Google Pixel 8 Pro
 8. Oppo Find X6 Pro
 9. Honor Magic5 Pro
 10. Oppo Find X6

Nejlepší fotomobily do 10 000 Kč

Pokud hledáte telefony s kvalitním fotoaparátem, které zároveň nestojí majlant, budou se vám hodit naše tipy na nejlepší fotomobily do 10 000 Kč. Vzhledem k ceně se již nejedná o naprostou špičku, proto je u nich nutné počítat s jistými kompromisy, přesto lze o těchto fotomobilech mluvit jako o velmi dobrých. Vybrali jsme tyto modely:

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G

 • Hlavní foťák s 200 Mpx
 • Technologie pro lepší snímky za šera
 • Úsporný Snapdragon 7s Gen 2

Nová generace skvěle vybavené řady Xiaomi Redmi Note 13 obsahuje velmi povedený model Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G. Ten za pěknou cenu dokáže až zázraky. Na fotky tu má připraven 200Mpx snímač, který umožní fotit i za šera díky metodě skládání až 16 pixelů do jednoho. Pro kompletní výčet tu ještě najdeme 8Mpx širokáč a 2Mpx makro. Tenké rámečky lemující 6,7" AMOLED displej jsou příjemné na pohled a potěší energeticky úsporný procesor Snapdragon 7s Gen 2 a dostatečná 8GB RAM. Nejen hudební fandové ocení 3,5mm jack na sluchátka a zřejmě každý docení výdrž 5 100mAh baterie. Více v článku Telefony Redmi Note 13 přichází na naše pulty. Výbavu i ceny mají solidní.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G Mobilní telefony Xiaomi
Honor Magic6 Lite

Honor Magic6 Lite

 • Foťák s rozlišením 108 Mpx
 • Nový procesor Snapdragon 6 Gen 1
 • 5 300mAh baterie

Velmi povedený zástupce střední třídy v nejnovější verzi je Honor Magic6 Lite. Všechny 3 fotoaparáty jsou uskupeny opět ve známém kruhovém rozložení. Hlavní zvládne fotit ve 108 Mpx a má i 3násobný bezztrátový zoom, který umožňuje přibližovat právě díky vysokému rozlišení. K ruce přijde i 5Mpx širokoúhlý fotoaparát a 2Mpx makro pro focení detailů. Obrovský prohnutý AMOLED displej má samozřejmě rychlou odezvu 120 Hz a vysoké rozlišení. Ve střední třídě dělá parádu nový úsporný čip Snapdragon 6 Gen 1 a nápomocných 8 GB operační paměti, dále podpora 5G sítí nebo baterie o kapacitě 5 300 mAh. Více v článku Honor Magic6 Lite (PREVIEW): Elegantní kousek s oceněnou výdrží i dobrou výbavou.

Honor Magic6 Lite Mobilní telefony Honor
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

Nothing Phone (2a)

 • Zadní „oči“ obsahují 2x 50 Mpx
 • Až 12 GB RAM
 • Světelné rozhraní Glyph

Záda nového levnějšího telefonů Nothing Phone (2a) zůstávají odkryta, na nás ale nově shlíží dvojice „očí“. To jsou čočky 2 fotoaparátů, konkrétně dvojice o rozlišení 50 Mpx. Ten hlavní doplňuje širokáč. Nothing se nebojí použít ani umělou inteligenci pro detekci rychlého pohybu a přizpůsobení se scéně. Zadní rozhraní Glyph při focení v šeru může pomoci. Vpředu se usadila 32Mpx selfie. Jde sice o levnějšího sourozence vrcholného Nothing Phone 2, ale rozhodně nic neukrajuje z 6,7" displeje. Na nedostatek výkonu si také nelze stěžovat, čipem je MediaTek Dimensity 7200 Pro a k němu se přidává 8 GB operační paměti. Při volbě 256GB úložiště stoupne RAM až na 12 GB. Na výrobu telefonu i jeho obalu se použily jen recyklované materiály. Více v článku Nothing Phone (2a) si bere to nejlepší z vlajkového modelu, stojí ale jen půlku .

Nothing Phone (2a) Mobilní telefony Nothing
Sony Xperia 10 VI

Sony Xperia 10 VI

 • Teleobjektiv nahrazuje 48Mpx hlavní foťák
 • 6,1" displej s jemným zobrazením
 • Zlepšené stereo reproduktory

Ve srovnání se svým předchůdcem se Sony Xperia 10 VI spoléhá jen na 2 fotoaparáty. Chybí sice dedikovaný 8Mpx teleobjektiv, ale díky 48Mpx rozlišení hlavního foťáku s OIS je možné přibližovat dvojnásobně právě tím. Snímky a videa si užijete na 6,1" OLED displeji s vysokou hustotou obrazových bodů. Nová generace si ale rozhodně polepšila ve výkonu, nový Snapdragon 6 Gen 1 má úspornější běh a základní RAM je povýšena na 8 GB. Kvalitní audio s vylepšeným stereo systémem doplňuje 3,5mm jack. O slibnou výdrž se zasloužila 5 000mAh baterie, která ovšem neohromí 21W nabíjením. Více v článku Sony Xperia 10 VI (PREVIEW): Vylepšuje zvuk i výdrž, přichází ale o jeden výrazný prvek výbavy.

Sony Xperia 10 VI Mobilní telefony Sony
Vivo V29

Vivo V29 5G

 • Studiové osvětlení Aura Light
 • 50Mpx selfie
 • Rychlé 80W nabíjení

Foto výstupek mobilu Vivo V29 5G zaujme většími rozměry. Ty jsou uzpůsobeny tomu, aby se pod fotoaparáty vešlo i přisvětlení Aura Light. U něj lze měnit teplost bílé barvy, což napomůže téměř až studiovému nasvícení scény. Pro portréty tu máme sice jen 2Mpx foťák, ten hlavní ale zvládá 50 Mpx a širokoúhlé záběry budou v kvalitě 8 Mpx. Musíme zmínit, že vysokých 50 Mpx získala i selfie kamerka. Obrovský AMOLED displej má jemné rozlišení a 120Hz obnovu obrazu. Procesorem se stal Snapdragon 778G doplněný o 8 GB operační paměti. K nabíječce pak telefon netřeba mít připojen příliš dlouho, protože snadno doplníte kapacitu přes maximálních 80 W. Více v článku Vivo V29 5G (PREVIEW): vybavený telefon střední třídy s neobvyklým prvkem na zádech.

Vivo V29 5G Mobilní telefony Vivo
Samsung Galaxy A55 5G

Samsung Galaxy A55 5G

 • Makro v rozlišení 5 Mpx
 • 6,6" AMOLED displej
 • Exynos 1480 + 8 GB RAM

Nejnovější velký Samsung řady Galaxy A má našlápnuto pokračovat v trendu velmi dobrých foto schopností jihokorejského výrobce. Samsung Galaxy A55 5G se kromě hlavního 50Mpx fotoaparátu dočkal i 12Mpx širokáče a vše doplňuje makro s rozlišením 5 Mpx. Snímky si prohlédnete na kvalitním AMOLED displeji o relativně kompaktní úhlopříčce 6,6". Ten proráží průstřel 32Mpx selfie. Pohonem mobilu je Samsung Exynos 1480. V rámci úložiště můžete vybírat mezi 128 a 256 GB, vždy se ale pojí s 8 GB RAM. Konstrukce Samsungu je odolná vodě i prachu pod odolností IP67. Nabíjet ho můžete 25W výkonem. O dlouhou výdrž se zasluhuje 5 000mAh baterie. Více v recenzi Samsung Galaxy A55 5G (RECENZE) To nejlepší, co nabízí série A.

Samsung Galaxy A55 5G Mobilní telefony Samsung

Nejlepší fotomobily do 5 000 Kč

I v kategorii do 5 000 Kč se dají najít mobily, které pořizují hezké fotky. Je však potřeba upozornit na to, že telefony této kategorie se s těmi, které právem mohou nést označení nejlepší fotomobil, mohou reálně měřit skutečně jen velmi obtížně. Nabídnou však solidní výkony při focení momentek za běžných světelných podmínek, v tom jsou spolehlivé a pro většinu uživatelů i dostatečné. Navíc mezi nimi, poněkud překvapivě, najdeme modely, které mají funkce, jež se často nevyskytují ani u dražších modelů.

Motorola Moto G54

Motorola Moto G54

 • Hlavní foťák 50 Mpx
 • 5G + 3,5mm jack
 • Baterie 6000 mAh

Proč se spokojit i s nižší třídou telefonu s cenovkou nasazenou příjemně nízko? Protože i ta dokáže být na focení skvěle vybavena. Třeba taková Motorola Moto G54 si přisvojila dvojici kvalitních snímačů. Z vysokého 50Mpx rozlišení si vytvoří snímek s nižší obrazovou jemností, ovšem využije dostatek dat k vylepšení snímku pořízeném za zhoršených světelných podmínek. K hlavnímu pak výrobce dosadil ještě širokoúhlý fotoaparát s hodnotou 8 Mpx. Za zmínku stojí možnost fotky a videa přehrávat na 6,5" displeji s vysokým rozlišením a 120 Hz frekvencí obnovy. Telefon se dodává s nadstandardním 256GB úložištěm a dokonce 12 GB RAM. Ta sekunduje čipu Mediatek Dimensity 7020. Motorola Moto G54 dále nabízí třeba sluchátkový konektor, nejrychlejší mobilní internet 5G i NFC. O skvělou výdrž je postaráno díky nadsazené kapacitě akumulátoru 6 000 mAh.

Motorola Moto G54 Mobilní telefony Motorola
Xiaomi Redmi Note 13

Xiaomi Redmi Note 13

 • Hlavní fotoaparát 108 Mpx
 • Makro ostří již od 2 cm
 • Odolná konstrukce

Třebaže je základním modelem řady, má Xiaomi Redmi Note 13 našlápnuto na skvělou volbu v poměru kvalita/cena. Ani fotoaparát nezaostává, naopak. I zde můžeme najít jemných 108 Mpx na hlavním fotoaparátu. K němu se přidává ve výbavě ještě 8Mpx foťák na snímání širokoúhlých záběrů a klasicky makro s rozlišením 2 Mpx a schopností ostřit již od 2 cm. Přední průstřel má 16Mpx kamerku. Redmi Note 13 dostal kvalitní AMOLED displej s rychlou odezvou a kryje ho odolné sklo Gorilla Glass. Vůbec celá konstrukce odolá dešti a prachu. O výkon nepřijdou ani středně nároční hráči, Snapdragon 685 může doplnit 6 GB RAM s možností jejího navýšení skrze virtuální operační paměť. Při sledování filmů či poslechu hudby z reproduktorů se projeví kvalita zvuku Dolby Atmos. Více v článku Telefony Redmi Note 13 přichází na naše pulty. Výbavu i ceny mají solidní.

Xiaomi Redmi Note 13 Mobilní telefony Xiaomi
Realme 12x 5G

Realme 12x 5G

 • 50Mpx hlavní foťák
 • Paměťová karta, 3,5mm jack, 5G sítě
 • Konfigurovatelné boční tlačítko

Společnost Realme se do vývoje telefonů opřela a v rámci fotomobilů všech kategorií do výběru zasahuje další její kousek. Jde o Realme 12x 5G, který je vhodnou alternativou pro méně náročné fotografy. Foto výbava ale nevypadá vůbec zle. Spoustu obrazových informací sesbírá 50Mpx hlavní fotoaparát s podporou umělé inteligence. Pomáhá mu i 2Mpx snímač hloubky ostrosti. Tím je na zádech hotovo. Vpředu pak vidíme 8Mpx selfie. V ploché konstrukci smartphonu najdeme velmi slušnou výbavu. Připojení k 5G sítím, 3,5mm sluchátkový konektor nebo konfigurovatelné boční tlačítko patří mezi pěkné bonusy. Displej má sice jen HD rozlišení, ale téměř 6,7" úhlopříčku a 120Hz obnovu. Operační systém Android 14 poběží s přispěním čipu Mediatek Dimensity 6100+ a vnitřní úložiště rozšíříte paměťovými kartami. Fotomobil koupíte ve stylovém zeleném či černém barevném provedení.

Realme 12x 5G Mobilní telefony Realme
Realme C67

Realme C67

 • 108Mpx foťák
 • 8 GB RAM + 256 GB úložiště
 • Vysokokapacitní 5 000mAh baterie

Ani v nejlevnější kategorii mobilů není o vysoký počet megapixelů nouze. Právě Realme C67 si pro hlavní fotoaparát vyhradilo celých 108 Mpx s podporou umělé inteligence. Od snímků za šera toho ale samozřejmě nelze čekat příliš. K hlavnímu se přidává i fotoaparát se schopností rozostřit pozadí za foceným objektem. Vpředu postačí solidní 8Mpx selfie fotoaparát. Velký displej si drží vysoké rozlišení i 90Hz frekvenci. Realme do toho šlape v oblasti kapacity operační paměti, která je 8 GB. Stejně tak štědré 256GB úložiště přijde vhod. K tomu nechybí ani podpora paměťových karet. Konektivitu doplňuje 3,5mm jack. Je-li pro vás zásadní výdrž, zde se můžete spolehnout na 5 000 mAh. Více ve sponzorovaném článku Realme C67: 108Mpx fotoaparát i další výbava za lákavou cenu.

Realme C67 Mobilní telefony Realme
Vivo Y36

Vivo Y36

 • 50Mpx fotoaparát
 • 90Hz IPS displej
 • 8GB RAM a 256GB úložiště

Vysoká rozlišení automaticky nezaručují kvalitní foťák. O tom se s námi nechce přít ani Vivo Y36. Třebaže má v kategorii do 5 000 Kč pěkných 50 Mpx, dbá na kvalitu snímků. Bohužel chybí širokoúhlý fotoaparát, ale máme zde alespoň makro a senzor hloubky ostrosti. Při focení můžete vybírat z několika foto režimů. Rozměrný IPS displej má 90Hz obnovovací frekvenci a narazíme zde i na dostatečné úložiště. Podpora paměťových karet tu je, v základu máte navíc hned 256 GB. Ani na operační paměti se nešetřilo, Vivo Y36 dává do placu 8 GB. Pro zapojení sluchátek je na spodní hraně 3,5mm jack konektor. Telefon zvládne i 44W rychlonabíjení. Více v článku Vivo Y36 (PREVIEW): lehký update nižší střední třídy

Vivo Y36 Mobilní telefony Vivo
TCL 40 NXTPAPER

TCL 40 NXTPAPER

 • 50Mpx fotoaparát
 • Displej o úhlopříčce 6,8"
 • 256 GB paměti + paměťové karty

Máte-li rádi atraktivní a neokoukaný vzhled, podívejte se na parametry TCL 40 NXTPAPER. Začněme ale foťákem. Slibných 50 Mpx má na hlavním snímači, dalšími jsou širokoúhlý fotoaparát o 5 Mpx a makro s 2 Mpx. Vepředu je nadstandardních 32 Mpx připraveno na selfie snímky. A teď k tomu netradičnímu prvku. Displej je pokrytý folií, která jej dělá matným. Nepočítejte tedy s nechtěnými otisky prstů. Navíc má 90Hz obnovovací frekvenci a opravdu protáhlou úhlopříčku téměř 6,8". Také tento smartphone těží z velké 8GB operační paměti, která prospěje hbitému běhu systému, a rovněž musíme pochválit 256GB úložiště s možností jeho dalšího rozšíření přes paměťové karty. I takto levný telefon můžete dobíjet rychle, zde až 33W výkonem.

TCL 40 NXTPAPER Mobilní telefony TCL
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací