VIP BOOST LEGO VIP BOOST LEGO
Zobrazit katalog
Nejlepší robotické vysavače

Nejlepší robotické vysavače

Článek

Aktualizováno

Robotické vysavače prošly za poslední roky inovacemi, které z nich udělaly samostatné inteligentní spotřebiče s praktickým využitím. Přesto jsou rozdíly mezi jednotlivými modely obrovské a odpovídá tomu i široké cenové rozpětí. Abyste nemuseli ztrácet čas hledáním a porovnáváním desítek modelů na trhu, přinášíme vám přehled nejlepších robotických vysavačů, které představují úplnou špičku ve světě robotiky, ale také robotických vysavačů se skvělým poměrem ceny a výkonu i levné robotické vysavače, které vás nezklamou a má smysl do nich investovat. Jaké jsou tedy nejlepší robotické vysavače?

Nejlepší robotické vysavače (PŘEHLED) – OBSAH

Co musí mít dobrý robotický vysavač?

Každý má na robotický vysavač jiné požadavky, ale jsou vlastnosti, které by prostě každý robot měl mít, aby vás svou nesamostatností či lajdáctvím nedohnal k šílenství. Za vyšší cenou se zpravidla skrývá i nákladnější vývoj, vyšší kvalita, a hlavně dokonalejší technologie, takže pokud si chcete pořídit robotický vysavač a opravdu si jeho služby užít, nemá cenu přehnaně šetřit. Ale není důvod k panice, kvalitní a spolehlivý robotický vysavač si dnes můžete dovolit v různých cenových kategoriích.

Ovládání přes chytrý telefon nebo dálkový ovladač je dnes již samozřejmostí všech robotů, stejně jako senzor proti pádu ze schodů, senzor proti nárazu nebo automatické dobíjení. Dobře vysát tvrdé podlahy v nenáročném prostoru by měl zvládnout taky každý model, dále však nastávají značné rozdíly.

Nejlepoší robotické vysavače

Zcela zásadní je způsob orientace a pohybu v prostoru, který má vliv na to, jak systematicky, efektivně a samostatně bude robotický vysavač pracovat. Ty nejlepší robotické vysavače se již neobejdou bez kvalitního navigačního systému, který dokáže zmapovat okolní prostor a následně stanovit nejvhodnější trasu pro úklid. Robot je pak schopen velmi efektivně provést úklid i v dispozičně složitém prostoru a pokryje až 99 % plochy místnosti. Díky navigaci si také dokáže zapamatovat místo, kde skončil s úklidem a na stejném místě pokračovat. Naopak robotické vysavače bez navigace vybavené pouze senzory (nejčastěji infračervenými nebo ultrazvukovými) se pohybují náhodným způsobem a v členitém prostoru nedokáží tak dobře pokrýt podlahovou plochu.

Jaký robotický vysavač

Další vlastnosti, které hrají u robotického vysavače významnou roli, jsou výdrž baterie, funkce a vysávací schopnosti. Nenechte se ovšem unést pouze vysokými hodnotami sacího výkonu. U robotických vysavačů je důležitý i kartáčový systém, který se výrazně podílí na tom, jak důkladně bude vyluxováno. Nezapomeňte si také ohlídat, jak vysoké překážky dokáže robot překonat, aby se pak bezradně netočil u prahu ve snaze pokračovat v úklidu v další místnosti.

A ještě malé upozornění na závěr. Robotickým vysavačům musíte prominout, že na černý koberec nenajedou nebo koberec s černými motivy špatně vysají. Černou barvu totiž jejich senzor vyhodnotí jako okraj schodiště a vjezd jim zakáže.

Celkově nejlepší robotické vysavače roku 2023

Nejlepší robotické vysavače na trhu jsou samostatné spotřebiče, o které se prakticky nemusíte starat. Jejich navigační systémy a algoritmy jsou tak dokonalé, že si bez zádrhelů poradí i v členitém prostoru a díky možnosti ukládání několika map do paměti je můžete používat ve více podlažním domě. Neodpouští se jim vynechání neuklizeného prostoru či jakékoliv zmatečné jednání, stejně tak i sací výkon a kartáčový systém mají natolik schopný, že nezanechají na podlaze ani ten nejjemnější chlup vašeho domácího mazlíčka. Pokud jsou vedle automatického nabíjení schopni se i samy vysypat, jejich prostorová kapacita úklidu je pak neomezená, bohužel tato vlastnost je zatím výsadou jen některých modelů. Výrobci prémiových robotů se předhání v inovacích a uživatel si tak může vychutnávat různé praktické funkce a vychytávky, které jednotlivé aplikace nabízí.

Roborock S8 Pro Ultra černý

Roborock S8 Pro Ultra

 • Automatická dokovací stanice
 • Vysoký sací výkon 6 000 Pa
 • Navigační systém LiDAR
 • Automatické zvedání mopu

Absolutním vítězem se stává robotický vysavač Roborock S8 Pro Ultra vybavený automatickou dokovací stanicí RoboDock Ultra pro samočištění, vyprazdňování, vysoušení i doplňování vody, což vám přináší ještě více svobody. S přehledem zvládá vysávání i mopování a pyšní se vysokým sacím výkonem HyperForce 6 000 Pa. Jeho kroky vede propracovaný navigační systém LiDAR PreciSense a vaše koberce ochrání před navlhnutím automatické zvedání mopu až pro výšku 4 mm. 5 200mAh akumulátor vydrží v provozu až 180 minut v tichém režimu a uklidí až 300 m2. O efektivní a hloubkové vysávání bez ucpávání a zamotávání se postará systém DuoRoller, podpora 3D mapování a hlasových příkazů probíhá přes Amazon Alexa, Google Home i Siri Shortcuts. Vysavač se pyšní sonickým mopováním VibraRise 2.0 s dvěma vibračními moduly a 3 000 vibracemi za minutu. Díky systému Reactive 3D Obstacle Avoidance robot snadno identifikuje a vyhne se objektům o rozměrech 5 × 3 cm. Pokročilé funkce automatického i mimošpičkového nabíjení a mobilní aplikace Roborock umožňují individuální nastavení a přizpůsobení úklidu přesně podle vašich potřeb.

Cena:

Roborock S8 Pro Ultra Roborock
iRobot Roomba Combo j7+

iRobot Roomba Combo j7+

 • Navigace PrecisionVision
 • Vysouvací a zasouvací mop
 • Vysává i vytírá zároveň
 • Třístupňový čisticí systém

Robotický vysavač a mop Robot Roomba Combo j7+ díky pokročilé navigaci PrecisionVision doopravdy vidí, tudíž dokáže rozpoznat různé překážky v podobě kabelů i exkrementů vašich domácích mazlíčků, kterým se spolehlivě vyhne. Prostřednictvím inteligentního mapování Imprint identifikuje jednotlivé místnosti, na vás je pak volba kde a kdy má robot konkrétně uklízet. Robotický vysavač iRobot Roomba Combo j7+ si je schopný zapamatovat až 10 map, s přehledem tak zvládne úklid více podlažních domů i chat. Mobilní aplikace iRobot HOME s technologií iRobot OS v českém jazyce umožňuje ovládání robota Roomba kdykoliv a odkudkoliv. Díky systému iRobot Home se robotický vysavač stále učí a a poskytuje tak vaší domácnosti ještě důmyslnější úklid na míru. Přelomovým milníkem je také inteligentní funkce automatického vysypávání sběrného koše, třístupňový čisticí systém AeroForce i vytírání s přesnou sprejovou tryskou, která díky speciálním senzorům nanáší vodu cíleně na podlahu a nezasáhne tak nábytek, stěny nebo prostor pod schody. K dalším užitečným funkcím patří možnost hlasového ovládání přes služby Google Assistance, Alexa a Siri, sezónní a personalizované návrhy úklidu, systém proti pádu ze schodů či nárazník se zpomaleným dotykem.

Cena:

iRobot Roomba Combo j7+ iRobot Roomba
Rowenta RR8595WH X-PLORER S75s+

Rowenta RR8595WH X-PLORER S75s+

 • Vysoký sací výkon
 • Funkce automatického dobití
 • Automatické vysypávání
 • Tichý úklid

Precizní úklid zajistí Rowenta RR8595WH X-PLORER S75s+, robotický vysavač s automatickou stanicí a s elektronickým mopem. Spolehlivě se postará i o velké domácnosti a díky funkci automatického vysypávání nádoby vám dopřeje až 60 dní bez ručního vysypávání nečistot. Je vybaven výkonným BLDC motorem s vysokým sacím výkonem 2 700 Pa a speciálním Animal turbo kartáčem, který dokonale posbírá všechny nečistoty včetně zvířecích chlupů. Rowenta RR8595WH X-PLORER S75s+ disponuje 4 výkonnými stupni sání i automatickým zvýšením sacího výkonu na kobercích pro opravdu spolehlivý úklid. O lesk a zářivou čistotu vašich podlah se postará elektronický mop Smart Aqua Power a extrémně přesná laserová navigace LiDAR zaručí důkladné vysátí každého koutu. Váš úklid si pohodlně naplánujete s chytrou mobilní aplikací, která je vám k dispozici kompletně v českém jazyce. Robotický vysavač Rowenta můžete pohodlně ovládat prostřednictvím domácích hlasových asistentů Amazon Alexa, Google Home i Siri, se kterými je plně kompatibilní. Vyzdvihnout je třeba také velice tichý chod vysavače, jehož hlučnost 65 dB v hlasitosti nepřekoná běžnou konverzaci.

Cena:

Rowenta RR8595WH X-PLORER S75s+ Rowenta

Nejlepší robotické vysavače střední třídy

Mají podobné schopnosti jako roboti nejvyšší třídy jen s menší mírou samostatnosti a rozhodovacích schopností. Na základě kvalitního skenovacího algoritmu si analyzují prostor a s pomocí inteligentních senzorů se v něm pohybují vesměs bez zádrhelů. Bezpečnostní i základní praktické funkce nechybí ani jednomu robotu této kategorie, ale například ukládání více půdorysů byste v této cenové kategorii hledali marně. Rozdíly jsou pak v kapacitě baterie, schopnosti překonávat překážky, ale i přehlednosti aplikace. Svým výkonem zvládnou i koberec, a pokud hledáte robotický vysavač, který podlahu i vytře, v této kategorii jich najdete hned několik spolehlivých.

Siguro RV-L65 Infinity

Siguro RV-L65 Infinity

 • Vysává i mopuje
 • Špičkový navigační systém
 • Tři režimy úklidu
 • Kompatibilní s hlasovými asistenty

K výbavě robotického vysavače Siguro RV-L65 Infinity patří výkonná baterie s kapacitou 4 900 mAh, díky které je přístroj schopný uklízet na jedno nabití úctyhodných 150 minut. V případě blížícího se vybití baterie vysavač sám automaticky zamíří do nabíjecí základny a po následném dobití pokračuje dál v úklidu tam, kde přestal. Jeho další předností je laserová navigace, která poskytne vysavači dokonalou orientaci v celé vaší domácnosti včetně rozeznání případných překážek a zajistí průběžné ukládání map. Speciální infračervené senzory zabraňují pádu robota ze schodů, velká kolečka s přehledem překonají až 1,5 cm přechodové lišty či vysoké prahy. Kromě klasického vysávání, pro které jsou vám k dispozici 3 režimy, zvládne vysavač i ošetření vašich podlah mokrou cestou. Jeho součástí je totiž nástavec na vytírání i nádobka na vodu. Robotický vysavač Siguro RV-L65 Infinity lze ovládat prostřednictvím dálkového ovladače nebo můžete využít mobilní aplikaci TUYA Smart, prostřednictvím které nastavíte časové plány úklidu, virtuální zdi, či vlastní i zakázané zóny. Také tento model vysavače lze zapojit do systému chytré domácnosti, je totiž kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant.

Cena:

Siguro RV-L65 Infinity Siguro
ETA Falco Smart 2515 90000

ETA Falco Smart 2515 90000

 • Vysává i mopuje
 • Gyroskopická navigace
 • Výdrž až 120 minut
 • Čtyři režimy úklidu

ETA Falco Smart 2515 90000 je robotický vysavač s mopem, takže vaši domácnost spolehlivě vysaje i vytře. Jeho chod zajišťuje moderní digitální motor s dlouhou životností a výkonný akumulátor s výdrží až 120 minut na jedno nabití. Účinný HEPA filtr spolehlivě zachytí i ty nejjemnější prachové částice. Robotický vysavač se pyšní slim designem s výškou pouhých 7,8 cm, což mu umožňuje bezproblémový úklid prostorů s nízkým profilem. Snadno překoná také nerovnosti až do výšky 1,5 cm a díky 16 pohybovým senzorům bezpečně rozezná případné překážky v cestě. Plynulý pohyb robotického vysavače, přesnou orientaci v prostoru i volbu optimální trasy řídí gyroskopická navigace, která také zabraňuje jeho pádu ze schodů. Robotický vysavač ETA Falco Smart 2515 90000 můžete naprogramovat a nastavit prostřednictvím dálkového ovladače či přes mobilní aplikaci v českém jazyce, takže si úklid přizpůsobíte přesně podle sebe. Dva stupně sacího výkonu v kombinaci se čtyřmi režimy úklidu SMART, KLASIK, SPOT a EDGE poskytují dostatečné možnosti kompletního úklidu. Využít můžete i virtuální zdi s infračerveným paprskem pro zakázané zóny.

Cena:

ETA Falco Smart 2515 90000 ETA
CONCEPT VR2020 3 v 1 Perfect Clean Gyro Defender UVC

CONCEPT VR2020 3 v 1 Perfect Clean Gyro

 • Vytře i vysaje v jednom kroku
 • UVC sterilizační technologie
 • Výkonný BLDC motor
 • Kvalitní HEPA filtr

Sací výkon až 2200 Pa, baterie s výdrží až 120 minut, úklid suchou i mokrou cestou, kvalitní HEPA filtr a navigace GyroTec 2.0 dělají z robotického CONCEPT VR2020 3 v 1 Perfect Clean Gyro optimálního pomocníka pro komplexní úklid vašeho domova. Výkonný a silný BLDC motor s dlouhou životností zajistí dokonalé odstranění i těch nejjemnějších nečistot ze všech druhů podlah. Kvalitní navigace GyroTec 2.0 umožňuje přesnou orientaci v prostoru včetně vyhnutí se případným překážkám či nástrahám. Čtyři režimy úklidu představují dostatečné možnosti pro běžný každodenní provoz, ale i pro úklid jednorázového nepořádku. Díky nízké výšce 8 cm se vysavač dostane i do hůře přístupných míst pod nábytkem. Účinná HEPA filtrace zachytí i ty nejmenší částice prachu a alergenů a pro ještě preciznější a maximálně hygienický úklid poslouží UVC sterilizační technologie vyzařující ultrafialové světlo typu C, které účinně likviduje bakterie, viry a plísně. Pomocí magnetické pásky snadno vytvoříte virtuální zeď a vysavač se v případě potřeby sám vrací do nabíjecí stanice.

Cena:

CONCEPT VR2020 3 v 1 Perfect Clean Gyro Defender UVC Concept

Nejlepší levné robotické vysavače

Levné robotické vysavače nominované mezi ty nejlepší robotické vysavače jsou vhodné spíše na tvrdé podlahy. Pokud máte v bytě koberce, nebude to zcela to pravé ořechové. Nicméně zvládnou spolehlivě prach, hrubé nečistoty i chlupy a mohou se pochlubit dlouhou výdrží. Navigaci používají základní, senzorovou, takže se pohybují nahodile a stává se jim, že na jedno místo se vrací i víckrát a nějaký úsek mohou i vynechat. Výjimku tvoří iRobot, který nemá v této cenové kategorii konkurenci, pokud se jedná o pohyb v prostoru. Na druhou stranu postrádá funkci mokrého vytírání, což se při převaze tvrdých podlah v domácnosti hodí.

Siguro RV-G57 Cleanbot

Siguro RV-G57 Cleanbot

 • Vysává i mopuje
 • Tři způsoby ovládání
 • Časovač pro plánování úklidu
 • Gyroskopická navigace

Výjimečně tenký robotický vysavač Siguro RV-G57 Cleanbot s výškou pouhých 8,5 cm spolehlivě zachytí nečistoty a prach pod nábytkem či v obtížně dostupných místech. Inteligentní gyroskopická technologie naviguje vysavač velmi logickou cestou pro maximálně efektivní úklid, infračervené senzory hlídají přístroj před pádem ze schodů. Po dokončení úklidu se vysavač sám vrací do dobíjecí stanice. K dispozici jsou vám 3 režimy úklidu: automatický, intenzivní a úklid podél stěn, i 3 možnosti ovládání: klasicky pomocí tlačítek, dálkovým ovladačem nebo mobilní aplikací TUYA Smar, která umožňuje nastavení časových plánů úklidu, sestavení mapy úklidu a mnoho dalšího. Výhodou je také kompatibilita s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. Výkonný BLDC motor se sacím výkonem 1 800 Pa zvládne vysávání i vytírání různých druhů podlah. Vysoce účinný HEPA filtr zachytí i ty nejmenší částečky prachu a alergenů. Lithium-iontová baterie vydrží v provozu na jedno nabití až 120 minut. V případě vybití v průběhu úklidu se vysavač automaticky navrací do dobíjecí stanice a po dobití pokračuje v úklidu tam, kde původně skončil.

Cena:

Siguro RV-G57 Cleanbot Siguro
TESLA RoboStar iQ100

TESLA RoboStar iQ100

 • Výkonný elektromotor
 • Doba provozu až 100 min
 • Dvojitá filtrace s HEPA filtrem
 • Snadné a intuitivní ovládání

Robotický vysavač TESLA RoboStar iQ100 bez problému uklidí najednou celou domácnost, jeho baterie totiž vydrží až 100 minut provozu na jedno nabití. Snadno si poradí i s nižšími přechodovými lištami a o jeho bezpečný povoz se stará velké množství senzorů. Jakmile robotický vysavač TESLA RoboStar iQ100 dokončí úklid, automaticky se navrátí do nabíjecí stanice. Ovládání robotického vysavače je také zcela jednoduché a intuitivní. Využít můžete dálkový ovladač či mobilní aplikaci v češtině, prostřednictvím kterých regulujete také průtok vody u mokrého stírání. Robotický vysavač je vybaven bezkartáčovým elektromotorem s vysokým výkonem, který pracuje maximálně efektivně a zaručuje dlouhou životnost. Dvojice antistatických bočních kartáčů spolehlivě odstraní nečistoty i v hůře přístupných místech, jako jsou prostory podél stěn, místa pod nábytkem či rohy místností. K výbavě robotického vysavač TESLA RoboStar iQ100 patří také kvalitní HEPA filtr zachycující až 99,95 % pevných částic, takže spolehlivě vysaje jemný prach i zvířecí alergeny. HEPA filtr lze navíc snadno omýt, což přispívá k pohodlné údržbě vysavače.

Cena:

TESLA RoboStar iQ100 Tesla
Niceboy ION Charles i4

Niceboy ION Charles i4

 • Vysává a vytírá zároveň
 • 4 režimy úklidu
 • Navigační systém NaviGATE
 • Mobilní aplikace Niceboy ION

Niceboy ION Charles i4 zaujme i v té nejnižší cenové kategorii. Robotický vysavač v kombinaci s mopem v jednom zařízení zajistí rychlý a precizní úklid bez nutnosti vaší asistence. Inteligentní navigační technologie NaviGATE zmapuje celý prostor pomocí gyroskopických senzorů a následně naplánuje trasu vysávání tak, aby zajistila 100% úklid celé plochy. Šanci tak nemají nejen standardní nečistoty jako drobky či vlasy, ale i ty nejjemnější částečky, jako je prach či různé alergeny. Robotický vysavač Niceboy ION Charles i4 vám poskytne 4 úklidové režimy, takže si úklid uzpůsobíte přesně na míru své domácnosti. Snadno jej můžete ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Niceboy ION a využívat lze i hlasového asistenta Google Assistant. V aplikaci si lehce nastavíte vlastní harmonogram, uklízecí časy a můžete zde i sledovat podrobné statistky. Vysokokapacitní baterie vydrží na jedno nabití až 100 minut úklidu, takže vysavač bez problémů uklidí i prostorově větší byt. V případě potřeby přeruší úklid a sám si automaticky zajede do nabíjecí stanice, aby se po doplnění energie znovu vrátil k rozdělané práci.

Cena:

Niceboy ION Charles i4 Niceboy
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací