Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

Nová bezdrátová sluchátka Sony – mají co nabídnout?

Zobrazit katalog
Nová bezdrátová sluchátka Sony – mají co nabídnout?

Troje bezdrátová sluchátka Sony, špuntová Sony WF-1000X a Sony WI-1000X a náhlavní Sony WH-1000XM2, mají nemalé ambice. Cílí na náročné posluchače, kteří si chtějí užívat kvalitního podání muziky i na cestách. A kromě zvuku, který stojí za to, vypadají luxusně. Jsou přesně těmi typy bezdrátových sluchátek, jež využijete v celé řadě situací. Ať už se do hudby ponoříte při relaxování, nebo si ji pustíte jako podkres pro další činnosti. Co všechno umí a jak hrají? A je jejich sebevědomá cena odpovídající? 

Sluchátka Sony

Bezdrátová sluchátka Sony – obsah

  1. Sony WF-1000X jsou sluchátka, která téměř neuvidíte
  2. Sony Hi-Res WI-1000X jsou sluchátka s netradiční konstrukcí
  3. Náhlavní sluchátka Sony Hi-Res WH-1000XM2 patří mezi nejlepší

Všechna sluchátka Sony v tomto článku spojují špičkové technologie a přenos zvuku na vysoké úrovni. O nerušený poslech se u všech modelů zasazuje například funkce Digital Noise Cancelling. Pokročilá technologie analyzuje hluk a šum prostředí, a podle toho reaguje a upravuje přehrávání. Klidně tak můžete poslouchat například při cestování MHD nebo na rušné ulici. Všechna sluchátka se jednoduše ovládají a nastavují pomocí přehledné aplikace dostupné zdarma na Google Play i App Store. A ještě doplňme, že k ovládání sluchátek lze využít hlasového ovládání Google i pomocnici Siri.

Sony WF-1000X jsou sluchátka, která téměř neuvidíte

Sluchátka Sony WF-1000X své bezdrátové provedení využívají na maximum. Nenajdete u nich totiž žádný drát ani hlavový most. A lehce je schováte do dlaně, protože jsou velmi malá. Navíc ale nepostrádají eleganci. Sluchátka se upínají přímo do uší, kde drží velmi pevně. A jelikož jsou bezdrátová, se svým mobilním telefonem je propojíte pomocí technologií bluetooth a NFC.

Sony WF-1000X, malé rozměry

Uslyšíte každé cinknutí

Kvalita zvuku hraje u těchto sluchátek prim. Sony WF-1000X podporují mimo jiné moderní kodek AAC pro bezztrátovou reprodukci, takže zvuk je vyvážený a dynamický. Špunty si poradí i s tichým cinknutím ve vyšších frekvencích, ale zároveň se neztratí ani hluboké basy. Obstojí tudíž jak při dynamické taneční muzice, tak i v případě klidného poslechu klasiky nebo jazzu. Pokud tedy hledáte univerzální bezdrátová sluchátka, právě jste je našli. A aby vás vůbec nic nerušilo, sluchátka disponují pokročilou technologií Noise Cancellingu.

Sony WF-1000X, béžová

Sluchátka dobře drží na uších

To, že jsou sluchátka Sony WF-1000X bezdrátová, s sebou samozřejmě nese výhodu ve svobodě pohybu. Díky technologii Bluetooth s dosahem až 10 metrů si klidně můžete nechat telefon ležet na stole v pracovně a jít si uvařit kávu nebo vytáhnout prádlo z pračky. To vše pěkně pohodlně se sluchátky v uších, kde drží díky ergonomicky tvarovanému háčku. Samozřejmostí je i možnost bezdrátová sluchátka používat jako hands-free, tedy telefonovat bez nutnosti držet v rukou mobilní telefon.

i Výdrž baterie dosahuje tří hodin nepřetržitého poslechu. Pokud by vám to nestačilo, potěší vás dodávaný box, který baterii nabije celkem dvakrát. Box tedy špunty nejen chrání, ale funguje i jako power banka.

Sony WF-1000X, pouzdro

Sluchátka Sony WF-1000X ve srovnání s konkurencí

Oproti konkurečním bezdrátovým sluchátkům Apple AirPods jsou sluchátka Sony WF-1000X podstatně bytelnější a zabírají větší část ucha. Pro někoho mohou být méně pohodlná, na druhou stranu – s nepatrně větší hmotou máte i pocit větší jistoty. K tomu samozřejmě přispívají i úchytky sluchátek. Podobně jako jablečná sluchátka je však pořádně nelze ovládat jinak než pomocí aplikace v mobilním telefonu.

V tomto ohledu tedy dvojice poněkud zaostává za sluchátky Samsung Gear IconX, která disponují zajímavým systémem dotykového ovládání přímo na sluchátkách. Obsahují dokonce i interní paměť, takže bez mobilního zařízení se úplně obejdete. Sluchátka Sony však tyto výhody spolehlivě překonávají kvalitou zvuku. Zatímco sluchátka od Apple i Samsung cílí spíše na sportovce, Sony WF-1000X se neztratí ani v kanceláři.

Jak se na sluchátka Sony WF-1000X dívají recenzenti?

Na bezdrátová sluchátka Sony WF-1000X se podívali hned na několika webech zabývajících se recenzemi elektroniky. Kolegové z TrustedReviews dali sluchátkům plný počet pěti hvězdiček a pochvalují si zejména jejich jedinečný design a také fakt, že jsou velmi pohodlná a dobře drží. Vytýkají jim pouze nabíjecí stanici, která podle nich působí křehce. Magazín What Hi-Fi je ze sluchátek rovněž nadšen. K výše uvedeným pozitivům doplňují i kvalitní zvuk a skvělou schopnost redukce šumu.

Sony Hi-Res WI-1000X jsou sluchátka s netradiční konstrukcí

Sluchátka Sony Hi-Res WI-1000X jsou tím typem bezdrátových sluchátek, který je tak lehoučký, že za chvíli zapomenete, že máte vůbec něco na uších. Zůstane jenom hudba. Headset s netradičně řešenou konstrukcí patří do nejvyšší řady bezdrátových sluchátek Sony. To znamená kvalitní provedení, vyspělé moderní technologie i skvělý zvuk, který potěší i náročné.

Sluchátka WI-1000X se vám plně přizpůsobí

Zásluhou funkce Smart Listening sluchátka WI-1000X sama rozeznají, jakou činností se zabýváte a jaká je míra okolního hluku a šumu. Tomu následně přizpůsobí zvuk. Snadno si také nastavíte směr, odkud chcete, aby zvuk přicházel. Podobně, jako je to možné u bezdrátových reproduktorů, které si díky jejich přenosnosti můžete postavit vždy přesně tam, kam potřebujete.

Sony WI-1000X, černá

Zvukem míří na náročné posluchače

Kvalita bezdrátových sluchátek Sony Hi-Res WI-1000X potěší i ty nejnáročnější posluchače. Modul S-Master HX omezuje zkreslení a bez nejmenších obtíží si poradí i se zvukem ve vysokém rozlišení. Technologie DSEE-HX pak vylepšuje kvalitu komprimovaných hudebních souborů. A konečně LDAC až trojnásobně zrychlí bezdrátový přenos, což opět oceníte, pokud dáváte přednost poslechu hudby ve vysokém rozlišení. Samozřejmostí je pak pokročilý Digital Noise Cancelling, který rozezná míru hluku prostředí, v němž se nacházíte, a výstup přizpůsobí.

i Sluchátka Sony WI-1000X, stejně jako ostatní Bluetooth sluchátka tohoto výrobce, jednoduše propojíte s mobilní aplikací Sony Headphones Connect (zdarma na Google Play nebo App Store). V ní si můžete podle situace detailně nastavovat zvuk a přizpůsobovat si výstup sluchátek pomocí ekvalizéru.

Hovor přijmete stiskem tlačítka

Sluchátka Sony WI-1000X propojíte se svým mobilním telefonem pomocí technologií Bluetooth a NFC, spojení je tedy otázkou pouhého okamžiku. Součástí tohoto modelu je mikrofon s vibračním upozorněním a příjmem hovoru pomocí jediného tlačítka. Příjem hovorů vás tak nebude zbytečně vytrhávat z činnosti tím, že budete zdlouhavě hledat telefon po kapsách nebo v kabelce.

Sony WI-1000X, ovládání

Tato sluchátka rovněž dostanete v ochranném pouzdře. I kabel má svou vlastní ochranu, k dispozici je zásuvkový adaptér do letadla. Kvalitní nabíjecí baterie vydrží tentokrát až deset hodin nepřerušeného poslechu a nabíjí se pomocí dodávaného USB kabelu. Ať už na cestách, při čekání nebo relaxu – sluchátka Sony Hi-Res WI-1000X jsou velmi dobře využitelná při všech příležitostech.

Srovnání Sony WI-1000X s konkurencí

Velkou výhodou sluchátek WI-1000X je jejich univerzálnost. Zvukovou kvalitu mají obdivuhodnou, srovnatelnou s konkurečními sluchátky Sennheiser IE 80 S. Ta výrobce přímo prezentuje jako sluchátka v podobě pecek, která jsou ale určená pro náročné audiofily. Zvuk, dynamika i kresba zvuku sluchátek Sony příjemně potěší. Bez problémů obstojí ve srovnání například i s náhlavními sluchátky Bose QuietComfort. Ta však vynikají pohodlím. Zde ale záleží do značné míry na tom, jak máte tvarované uši a co vám vyhovuje více.

Jak si sluchátka Sony WI-1000X stojí v recenzích?

Profesionální server zaměřený na audio What Hi-Fi chválí sluchátka Sony Hi-Res WI-1000X zejména pro jejich vybavení – průrazné basy a široké možnosti redukce okolního šumu. Zvuk sluchátek je podle recenzenta velmi příjemný a vyvážený, s překvapivou dynamikou. Web Pocket-lint zvuk sluchátek dokonce označuje za „zabijácký.“

Náhlavní sluchátka Sony Hi-Res WH-1000XM2 patří mezi nejlepší

Bezdrátová sluchátka Sony Hi-Res WH-1000XM2 na to jdou trochu jinak než předešlá dvojice. Jedná se totiž o sluchátka s náušníky, které zakrývají celé ucho. Oproti tzv. špuntům bude tak váš zážitek z poslechu trochu jiný, budete se více cítit jako uprostřed dění. Hudba vás pohltí a omámí. Ne nadarmo patří sluchátka Sony Hi-Res WH-1000XM2 s výdrží až 30 hodin přehrávání k nejlepším dostupným Bluetooth sluchátkám na trhu.

Sony WH-1000XM2, béžová

Se sluchátky Sony Hi-Res WH-1000XM2 si na nepohodlí stěžovat nebudete

Kromě toho, že jsou sluchátka Sony Hi-Res WH-1000XM2 velmi lehká, disponují také funkcí osobní optimalizace. Ta analyzuje tvar vaší hlavy, a to včetně účesu nebo brýlí. Následně upravuje zvuk sluchátek tak, aby vám byl co nejpříjemnější a byl schopný vyrovnat drobné nuace ve vašem vzhledu, které se mohou projevit ve výsledném zvuku. Režim Smart Listening pak poslech přizpůsobí vaší momentální činnosti. Nezáleží přitom, zda jedete vlakem, jdete rušnou ulicí nebo jen klidně odpočíváte. Sluchátka se plně přizpůsobí a za všech okolností budou velmi pohodlná. A pro čistý poslech eliminují okolní šum.

Sony WH-1000XM2, černá

Hudba ve vysokém rozlišení

Bezdrátová sluchátka WH-1000XM2 si poradí i s přehráváním hudebních souborů ve vysokém rozlišení. Funkce Digital NC odstraní okolní šum a S-Master HX optimalizuje vysoké rozlišení a také omezuje zkreslení. Pokud máte ve své hudební knihovně hodně souborů v komprimovaných hudebních formátech, s těmito sluchátky je dost možná uslyšíte tak, jak jste je ještě neslyšeli. Funkce DSEE-HX totiž dokáže vylepšit jejich kvalitu, takže si je vychutnáte od krystalicky průzračných vysokých tónů až k hlubokým basům. K jejich plnému vychutnání vám bezesporu pomohou i reproduktorové membrány o průměru 40 mm.

i Sluchátka Sony WH-1000XM2 jsou vhodná i pro dlouhé cestování letadlem. Někteří konkurenční výrobci si totiž neumí poradit s prudkými změnami atmosférického tlaku, což negativně působí na membrány reproduktorů. To však neplatí pro tento model, protože disponuje pokročilou technologií, jež atmosférický tlak analyzuje a dle toho přizpůsobuje nastavení sluchátek.

Dotykové ovládání přímo na náušnících

Většinu funkcí sluchátek Sony Hi-Res WH-1000XM2 snadno zvládnete pomocí dotykového ovládání. A co ne, s tím si poradí výše zmíněná mobilní aplikace Sony Headphones Connect. Letmým dotykem sluchátka ztlumíte, když potřebujete slyšet, co se děje ve vašem okolí, a dotykem také přijmete hovor. Boční panel na náušníku je pak určen k posunu mezi skladbami. Všechno je velmi přirozené a intuitivní. Dáváte-li tedy přednost uzavřeným sluchátkům oproti špuntům, budou pro vás tato sluchátka správnou volbou.

Sony WH-1000XM2, pouzdro

Bezkonkureční sluchátka

V dané cenové kategorii se jen obtížně hledají konkureční sluchátka, která by ve srovnání se sluchátky Sony Hi-Res WH-1000XM2 obstála. Sluchátka Sennheiser MOMENTUM M2 AEBT jsou s nimi srovnatelná kvalitou zvuku. Přináší podobně vyvážený výkon a čisté vykreslení všech tónů s významnou redukcí šumu a pokročilým Noise Cancellingem. Svým vzhledem ale cílí spíše na milovníky tradičního designu, kdežto Sony WH-1000XM2 působí moderně a hi-tech. Může za to mimo jiné i výše zmíněné dotykové ovládání pro snadné přepínání skladeb i přijímání hovorů. U konkurence se totiž pro veškeré ovládání a nastavení budete muset obrátit na svůj mobilní telefon.

Jak se na sluchátka Sony Hi-Res WH-1000XM2 dívají v recenzích?

Web TrustedReviews neskrývá své nadšení ze sluchátek Sony Hi-Res WH-1000XM2. Excelentní zvuk, intuitivní dotykové ovládání i efektivní redukce okolního šumu z nich dělají skutečně špičkové zařízení. Naproti tomu What-Hi-Fi zmiňují dotykové ovládání jako jedinou negativní drobnost. Podle recenzentů totiž trvá delší dobu, než si na něj uživatel zvykne. Přesto se však tato sluchátka mohou pyšnit hodnocením pěti hvězdiček z pěti možných.

Všechna výše zmíněná bezdrátová sluchátka Sony tedy spojuje perfektní zvuková reprodukce, ale také precizní zpracování a luxusní vzhled. A jejich nejen zvukových předností si užijete při každé příležitosti, protože jsou to univerzální modely. Při prvním poslechu známé hudby dost možná najednou uslyšíte to, o čem jste dříve nevěděli. A v tu chvíli si řeknete, že cena, byť se to na první pohled nemusí zdát, není v žádném případě vysoká.

Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací