Novinky LG pro rok 2018: vyjde sázka na umělou inteligenci?

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Na veletrhu CES 2018 v Las Vegas upoutala pozornost řada zajímavých a inovativních technologií a výrobků. Společnost LG ale i v nabité konkurenci dokázala zaujmout, a to zejména důrazem na umělou inteligenci usnadňující každodenní život. Podaří se LG prosadit koncept chytré domácnosti do běžných domovů? Novinky chystané pro rok 2018 slibují hodně. Pojďme si je představit.

Společnost LG Electronics na CES 2018

LG získala na CES 2018 řadu ocenění. Bodovala například OLED televizemi s integrovaným asistentem, domácími spotřebiči s novou platformou LG ThinQ, zájem vzbudil i mobilní telefon LG V30 v barvě Raspberry Rose. Společnost vybojovala také ocenění CES Best of Innovations Award za LG 4K UHD Projector. Skvělé hodnocení obdržely i kuchyňské spotřebiče – ledničky LG Door-in-Door s technologií SmartThinQ. Dalším oceněným produktem je například 34" monitor v 5K rozlišení 34WK95U.

iPřečtěte si, kterých TOP 5 produktů ovládlo CES 2018 v našem článku: CES 2018, novinky z Las Vegas.

ThinQ, DeepThinQ, SmartThinQ – co to je?

Společnost LG představila rodinu výrobků ThinQ, která bude zahrnovat veškeré spotřebiče pro domácnost, elektroniku i služby z dílny LG, jež budou podporovat umělou inteligenci. Všechny uvedené výrobky budou zároveň vybaveny technologií DeepThinQ, což je patentovaná platforma se schopností postupně se učit z preferencí svého uživatele. Jinými slovy – čím déle budete daný výrobek používat, tím rychleji rozpozná vaše priority. 

A jak bude DeepThinQ získávat potřebné informace pro přizpůsobení funkcí? Technologie dokáže identifikovat váš hlas a díky snímačům umí detekovat dokonce lidský pohyb po místnosti. Údaje pak bude ukládat na cloud, takže budou přístupné veškerým výrobkům z rodiny ThinQ. Jen doufejme, že společnost LG bude myslet i na důsledné zabezpečení takto citlivých dat.

LG, ThinQ

ThinQ označuje všechny výrobky společnosti LG, které ke své činnosti využívají umělou inteligenci.

A jak vypadá využití umělé inteligence DeepThinQ v praxi? Společnost LG například vyvinula klimatizaci učící se ze svého prostředí, díky čemuž dokáže automaticky regulovat teplotu dle toho, jakou mají uživatelé v danou denní dobu nejraději. Inteligentní budou také televize, skrze které můžete ovládat další zařízení – reproduktory, ale i robotické pomocníky do domácnosti. Inovací se dočkají také hospodyňky. Jistě uvítají ledničky s umělou inteligencí, jež komunikují s ostatními kuchyňskými spotřebiči a připraví troubu i myčku dle zvoleného receptu. Skvělá zpráva také je, že LG myslela i na podporu dalších platforem – DeepThinQ podporuje operační systémy Android, Linux i WebOS.

LG představila monitory Nano IPS

Velký krok vpřed chystá společnost LG i v segmentu monitorů. Její nová technologie Nano IPS slibuje zásadní posun v kvalitě reprodukce barev. Brzy budete moci zakoupit obrazovky s vyšším dynamickým rozsahem, perfektním jasem a podporou rozhraní Thunderbolt 3.

i Technologie Nano IPS funguje na principu nanesení nanočástic na LED diody, které mají za úkol pohlcovat nadbytečné vlnové délky světla. Tímto krokem LG docílilo vyšší intenzity a také čistoty barev.

Na jaké nové monitory LG se můžeme těšit? 

 • 32" UHD 4K monitor (model 32UK950) – dokáže zobrazit 98 % barevného spektra DCI-P3, vysoký dynamický rozsah a špičkový jas 600 cd/m2
 • 34" UltraWide monitor (model 34WK95U) – 5K monitor (5120 × 2160 pixelů) s poměrem stran 21 : 9, jenž se skvěle hodí pro práci s více okny současně
 • 34" herní QHD monitor (model 34GK950G) – slibuje špičkovou kvalitu obrazu a technologii NVIDIA G-Sync
LG, 34palcový UltraWide monitor

Díky 5K monitoru s poměrem stran 21 : 9 se práce s více okny najednou stane radostí.

Televize LG OLED TV

Všechny hlavní OLED TV od LG pohání nový procesor LG Alpha 9. Jeho zásluhou dokáže TV nabídnout ještě věrnější, realističtější obraz, vyšší kontrast, ostrost i opravdovou hloubku. Čtyřfázový proces omezení šumu oproti dosavadním metodám slibuje vyšší účinnost, zlepšení jasu obrazu i lepší vykreslování jemných gradací. Algoritmus korekce barev zaručuje údajně přirozenější barvy než u předchozích generací.

Procesor Alpha 9 podporuje vysokofrekvenční snímkování (HFR) a se 100 až 120 snímky za sekundu zobrazí dle výrobce jakýkoliv obsah ve skvělé kvalitě. Skrze televize s technologií ThinQ lze ovládat také další spotřebiče s WiFi nebo Bluetooth připojením – robotický vysavač, čističku vzduchu, osvětlení, reproduktory nebo i klimatizaci.

LG, televize

LG OLED TV Canyon je vytvořena z 90 konkávních a 156 konvexních bezrámečkových displejů. Celá konstrukce měřila 28 metrů.

4K UHD projektory LG oceněny na CES 2018

Ocenění „nejlepší inovace veletrhu CES“ dostala společnost LG Electronics za 4K UHD domácí projektory ze série HU80K. V zařízení se skrývá obraz s úhlopříčkou 150" a jasem až 2 500 lumenů. Jedná se tak o nejjasnější projektor společnosti LG. Dokáže přehrát streamovaný obsah i Blu-ray disk. Projektor jistě zaujme svými malými rozměry, strohým, nenápadným designem a nízkou váhou. To vše je možné skloubit použitím bezzrcadlového systému I-shaped engine.

Velmi praktickým doplňkem projektoru je rukojeť, díky níž se vám bude snadno přenášet tam, kde bude zrovna potřeba. Součástí jsou dva výkonné 7W reproduktory, které částečně zastoupí i zvuk z domácího kina. Chytré rozhraní WebOS 3.5 vám umožní se připojit k populárním streamovacím službám se 4K obsahem. Standardně je projektor vybaven portem pro USB, Ethernet a HDMI. Lze k němu také bezdrátově připojit klávesnici nebo myš. Dalším přínosem 4K UHD projektoru je umělá inteligence, podobně jako u všech výrobků LG pro rok 2018. I tento projektor můžete zapojit do moderní chytré a propojené domácnosti.

LG, Projektor 4K UHD ze série HU80K

S úhlopříčkou 150" a s jasem až 2500 lumenů si díky projektoru od LG vychutnáte to pravé domácí kino.

Reproduktory LG vytvořené spolu s Meridian Audio

LG Electronics začala spolupracovat se společností Meridian Audio na vývoji reproduktorů s umělou inteligencí díky technologii ThinQ. Partnerská společnost je specialistou na digitální zpracování signálu a zabývá se psychoakustikou. Společně se tak na CES 2018 mohli pochlubit reproduktory, které vám poskytnou „zvuk ze všech směrů“. Důraz je samozřejmě kladen i na basy a optimalizaci vokálů a řeči. Reproduktory pro rok 2018 jsou vybaveny také Google Assistantem.

iPsychoakustika
je vědním oborem, který se zabývá výškou, hlasitostí, trváním, barvou a směrem zvuku. Ve vztahu k reproduktorům nebo headsetům dokáže přinést řešení pro lepší požitek z hudby. Zkoumá a pomáhá eliminovat veškeré negativní zvukové vjemy. Díky psychoakustice dnes můžeme poslouchat čistý zvuk, přicházející doslova „ze všech směrů“.

A na jaké nové reproduktory LG se můžeme těšit?

 • Sound Bar SK10Y – výkon 550 W, frekvence 40 kHz, 5.1.2 kanály, schopnost konverze zvuku, technologie Dolby Atmos
 • Přenosné reproduktory PK – výkonný zvuk a osvětlení Dynamic Party Lighting, Bluetooth APT-X HD pro streamování 24bitové hudby přes WiFi
iZnáte technologii Dolby Atmos? Víte, v čem spočívá a jaké jsou její výhody? Přečtěte si náš článek: Dolby Atmos

Inteligentní kuchyňské spotřebiče

Na inteligentní kuchyňské spotřebiče a obecně na chytrou domácnost kladla společnost LG na CES 2018 velký důraz. Zajímavě působí propojení velkých spotřebičů, které spolu komunikují prostřednictvím platformy DeepThinQ. Díky tomu stačí jen vybrat recept doporučený ledničkou na základě dostupných potravin a trouba se vám začne automaticky předehřívat, myčka si poté nachystá optimální program dle použitých surovin a systém Alexa vás slovně provede krok po kroku zvoleným pracovním postupem.

Přímo na displeji lednice se můžete připojit na Amazon Music, iHeartRadio a další oblíbené streamovací služby pro poslech hudby při práci. Jiné hlasové příkazy pro troubu a myčku můžete poslat přes centrálního robota LG CLOi.

Jaké inteligentní kuchyňské spotřebiče LG v roce 2018 uvede na trh?

 • Lednice LG InstaView ThinQ – 29" dotykový LCD displej, který se po poklepání promění na průhledné okénko, oznámí blížící se datum spotřeby konkrétního výrobku
 • Trouba LG EasyClean – automaticky se předehřeje na teplotu podle vámi zvoleného receptu
 • Myčka LG QuadWash – sama nastaví mycí program podle vařeného jídla
 • LG Styler – pečuje o všechny oděvy, plyšové hračky i další textilie včetně jemných tkanin, společenských oděvů i péřových nebo vatových bund, za pomoci páry je desinfikuje nebo i žehlí
 • Čistička vzduchu LG PuriCare – filtrace a čištění ve 360°, fouká čistý vzduch do vzdálenosti 7,5 metru, monitoruje i při vypnutém stavu
 • Klimatizace DUALCOOL ThinQ™ Stand Inverter – automaticky nastaví teplotu, ovládá směr vzduchu na základě monitoringu osob v místnosti

Roboti jako pomocná síla do firem a domácností

LG má s robotickými pomocníky již spoustu zkušeností. Na korejském mezinárodním letišti Incheon se například můžete setkat s roboty Airport Guide Robot a Airport Cleaning Robot. Ti se osvědčili v asistenci zákazníkům, umí třeba pomoci s navigací k požadovanému místu a podat informace týkající se letiště i samotné přepravy. O to lépe zní, že LG představila nové robotické pomocníky určené širší veřejnosti. A to nikoliv jen podnikatelům, ale také běžným uživatelům.

Z nových robotických výrobků LG vám služby nabídne číšník nebo hotelový portýr. O vaši zahradu se dále postará robotický zahradník sekající trávu nebo Hub robot, který před nedávnou dobou úspěšně splnil zkoušky z poskytování informací zákazníkům a jejich obsluhy v jedné z největších finančních institucí v Jižní Koreji. Obrovskou výhodou je propojenost a schopnost komunikace všech nových výrobků LG s technologií ThinQ.

LG, roboti

Robotický číšník, portýr, uklízeč, průvodce nebo zahradník? Vše je možné. Produkty s umělou inteligencí jsou vyvíjeny v laboratoři LG v jihokorejském Soulu.

Jaké roboty plánuje společnost LG uvést na trh?

 • Serving Robot – poskytuje služby číšníka
 • Porter Robot – funguje jako portýr
 • Shopping Cart Robot – pomáhá při nákupu
 • Lawn Mowing Robot – seče zahradu
 • Hub robot – poskytuje informace zákazníkům

Globální společnost LG nám během veletrhu CES 2018 ukázala svoji představu chytré domácnosti. Některé záležitosti vypadají jako rekvizity ze sci-fi filmů, ale možná je jejich nástup mnohem blíže, než jsme si aktuálně schopni připustit.

Související produkty LG

i Související produkty LG
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací