Všechny dárky jako na dlani Kolofix

Ochlazovač De'Longhi EV 250.BK (RECENZE)

Zobrazit katalog
Ochlazovač De

Recenze

Aktualizováno

Všichni známe větráky a klimatizace, ale ochlazovače? Jak fungují a kdo je ocení? Otestovali jsme pro vás model De'Longhi EV 250.BK, který nabízí hned několik atraktivních funkcí a zjistili, zda jde o dobrou koupi či nikoliv. Bude nám tento ochlazovač po jeho navrácení chybět?

Recenze De'Longhi EV 250.BK

Ochlazovač vzduchu De'Longhi EV 250.BK - obsah

 1. Seznámení s ochlazovačem vzduchu De'Longhi EV 250.BK
 2. Balení přístroje De'Longhi EV 250 a jeho uvedení do provozu
 3. Ovládání a funkce ochlazovače De'Longhi EV 250
 4. Jak ochlazovač De'Longhi EV 250.BK funguje
 5. Údržba přístroje De'Longhi EV 250.BK
 6. A jak jsme byli s ochlazovačem De'Longhi EV 250.BK spokojeni?

Seznámení s ochlazovačem vzduchu De'Longhi EV 250.BK

Multifunkční ochlazující přístroj disponuje hned 4 hlavními funkcemi. Je možné ho použít jako letní ventilátor, zvlhčovač vzduchu, ochlazovač nebo jako čističku vzduchu. Přístroj funguje na elektrickou energii a můžete ho používat v interiéru i mimo něj. Po zapnutí nastavené proudění vzduchu dosáhne až do vzdálenosti 3 metrů. Ochlazovač je pro snazší manipulaci opatřen kolečky (avšak bez aretace), LED displejem a dálkovým ovládáním.

Domácí ochlazovač De'Longhi EV 250.BK

Balení přístroje De'Longhi EV 250 a jeho uvedení do provozu

Ochlazovač je balen do krabice, která je uvnitř pečlivě vyztužena polystyrenem. Balení obsahuje návod k použití, dálkové ovládání s baterií, která je součástí výrobku a chladící vložku.

Přístroj se do provozu uvádí lehce, stačí ho pouze zapojit do zásuvky, zapnout hlavní spínač a vybrat si funkci, kterou chcete používat. Funkce můžete vybírat přímo na přístroji nebo na přiloženém dálkovém ovladači. V případě, že použijete dálkové ovládání, je potřeba z něj před prvním použitím vyjmout plastovou pojistku, která chrání baterii před vybitím při přepravě. Pokud chcete používat funkci ochlazovače nebo zvlhčovače, je nutné naplnit zásobník přístroje vodou.

De'Longhi EV 250.BK - dálkové ovládání

Ovládání a funkce ochlazovače De'Longhi EV 250

Do testování ochlazovače jsem se pustila za asistence manžela, který přece jen má k technice bližší vztah. Po vybalení jsme přístroj zapojili do zásuvky a uvedli ho do provozu hlavním tlačítkem. Na přední straně se uprostřed rozsvítil LED displej. Ten během přepínání módů a rychlostí ukazuje, který režim je zrovna v chodu. Malý větráček na ovládacím panelu značí rychlost, kterou si nastavíte opakovaným stisknutím tlačítka. Můžete vybírat ze tří rychlostí. Vyobrazená vločka označuje tlačítko, jímž můžete zapnout nebo vypnout chlazení (zvlhčování). K použití tohoto tlačítka je nutné naplnit zásobník vodou, popřípadě do vody vložit chladící vložku, kterou předem necháte zmrazit.

Tlačítkem označeným Mode, můžete navolit přirozený režim větrání, kdy se cykly náhodně střídají s různou intenzitou a vytváří větřík hodně podobný foukání v přírodě. Další režim umožňuje použití přístroje v noci. V tomto režimu pracuje 30 minut na plný výkon, 30 minut na střední výkon a poté nepřetržitě na minimální výkon, kdy příjemně ochlazuje, ale neruší při spánku. Do třetice si můžete režim vybrat podle svého přání tak, že si zvolíte pro vás nejvhodnější intenzitu foukání. Tlačítko, které má u sebe znak šipek, umožňuje změnu rotace vzduchu z větráku na jednu nebo na druhou stranu. Poslední tlačítko na panelu má u sebe znak hodin a slouží k nastavení automatického vypnutí přístroje. Stačí jen nastavit čas po hodinách, v rozmezí 1 – 24 hodin.

Funkce časovače De'Longhi EV 250.BK

Vybavení De'Longhi EV 250.BK:

 • LED displej
 • Elektronický kontrolní panel
 • Dálkové ovládání
 • Tři rychlosti ventilátoru
 • Tři různé režimy
 • 24 hodinový časovač
 • Ukazatel hladiny vody
 • Kolečka

Jak ochlazovač De'Longhi EV 250.BK funguje

Ochlazovač zvlhčuje a pomocí chladicí vložky ochlazuje vzduch, který rozhání do okolí pomocí ventilátoru. Je možné ho používat uvnitř místnosti, ale ideální je také k použití venku na terase nebo na zahradě, jednoduše všude tam, kam se vám podaří natáhnout prodlužovací kabel určený pro venkovní použití. Přístroj musí být v tomto případě samozřejmě chráněn před sluncem i deštěm a musí být zachována všechna bezpečnostní opatření uvedená v návodu k používání.

K snadnému přemístění poslouží praktická kolečka a pro větší pohodlí při ovládání je určen dálkový ovladač, který s přehledem funguje až na 6 metrovou vzdálenost od přístroje. Proudění vzduchu dosáhne při nejvyšší intenzitě až do vzdálenosti 3 metrů. Ventilátor si v případě potřeby můžete plynule nastavit tak, aby foukal buď směrem dolů, nebo postupně až na stojící osobu. V případě použití chlazení vydrží vodní nádržka o objemu 4,5 l v provozu až 6 hodin. Pokud je potřeba vodu doplnit, rozsvítí se na displeji kontrolka. Ochlazovač má příkon pouze 70 W, proto je jeho použití ekonomické a šetrné k životnímu prostředí.

Údržba přístroje De'Longhi EV 250.BK

Přístroj nevyžaduje žádnou složitou údržbu. Prachový filtr a panel odpařování je při každodenním používání v běžném prostředí potřeba vyčistit pouze jednou za týden. Pro zachování účinnosti panelu odpařování se doporučuje vyměnit ho za nový každé 3 roky. Zásobník na vodu se podle potřeby doporučuje čistit běžným dezinfekčním přípravkem. 

Filtr De'Longhi EV 250.BK se snadno čistí

A jak jsme byli s ochlazovačem De'Longhi EV 250.BK spokojeni?

K testování tohoto přístroje jsem zpočátku přistupovala dost skepticky a byla jsem přesvědčena o tom, že se v podstatě jedná o vylepšený ventilátor, který nemůže místnost nijak výrazně ochladit. K prvnímu zkoušení jsme se dostali až večer, kdy v místnosti bylo po horkém dni už jen 24 °C. Spustili jsme přístroj a zkoušeli jsme jednotlivé režimy i nastavení foukání na sedící, stojící či ležící osobu. Výhodou je, že díky náklopnému větráku uvnitř hlavice můžete foukání nastavit přesně tak, jak zrovna potřebujete.

Velmi příjemný je režim, který si náhodně volí z různých cyklů a intenzit foukání, čímž vytváří naprosto přirozený pocit pobytu v přírodě. Jakmile jsme zásobník naplnili vodou, vložili do něj chladicí vložku a navolili chladicí režim, pocit ochlazení výrazně vzrostl. S ochlazovačem jsme si opravdu pohráli, zkoušeli jsme různé varianty, včetně ochlazovaní venku na terase. Musím přiznat, že jsem byla velmi překvapena, co všechno přístroj dokáže a když jsme ho po několika hodinách vypínali, bylo nám i v teplém letním večeru chladno. Ochlaďte se s De'Longhi EV 250.BK i venku

Ochlazovač De'Longhi EV 250.BK předčil má očekávání. V nevelkém, vzhledném a moderně vypadajícím krytu se skrývá praktický pomocník, který dokáže zpříjemnit letní dny. Nehlučný společník (53 dB) má nízkou spotřebu elektrické energie (70 W) a přitom poměrně velký dosah foukání. Má jednoduché intuitivní ovládání, na které šikovný uživatel nebude potřebovat ani návod. Po zapojení chlazení je zároveň vzduch i zvlhčován, což je příjemné, ale mohl by to být zároveň i problém pro uživatele žijící ve starších domech s vysokou vlhkostí.

Ochlazovač je vhodný především pro lidi, kteří si nechtějí z různých důvodů používat klimatizaci. Důvodem mohou být zdravotní problémy při používání klimatizace nebo také přítomnost malých dětí či seniorů, pro které se klimatizace příliš nedoporučuje. Přístroj je šetrnější variantou ochlazování a navíc zároveň suchý letní vzduch zvlhčuje, čímž usnadňuje dýchání a chrání sliznici i pokožku lidí před vysušením.

S ochlazovačem jsme byli moc spokojeni a můžeme ho doporučit všem těm, kteří netouží po klasické klimatizaci, a přesto si chtějí užít léto v příjemných teplotách.

TypDe'Longhi EV 250.BK Rohnson R-875 MistralSencor SFN 9011SL
Příkon70 W80 W110 W
Počet módů3+333+3
Hlučnost55 dB55 dB66 dB
Objem nádržky na vodu4,5 l5 l5,5 l
Funkce Ionizace


Závěrečné hodnocení Dyson Supersonic

De'Longhi EV 250.BK

Ochlazovače vzduchu

Ochlazovač s výkonem 70 W, funkce proudění vzduchu až do 3 m, 4.5l odnímatelná vodní nádržka, v provozu vydrží až 6 hodin, dálkový ovladač, 3 módy - natural, normální, spánek, 24h časovač, vodní čerpadlo, ukazatel hladiny vody, pohyblivá ventilace

Klady

 • Kvalitní větrák
 • Ochlazuje místnost
 • Zvlhčuje suchý vzduch
 • Lehčí a přenosnější než mobilní klimatizace
 • Lze použít pro venkovní posezení
 • Dálkové ovládání
 • Časovač
 • Díky prachovým filtrům čistí vzduch v místnosti
 • Speciální tichý režim pro nerušený spánek

Zápory

 • Nemá aretovací kolečka

Chci De'Longhi EV 250.BK

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi