Všechny dárky jako na dlani Výhodné nákupy pro živnostníky

Nejlepší odolné telefony

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Odolné mobilní telefony jsou stále oblíbenější. Nerozhodí je déšť, prach, a některé dokonce bez problémů přežijí i pád na zem. Zástupce telefonů se zvýšenou odolností přitom najdeme ve všech cenových kategoriích. Bude pro vás vhodný telefon s certifikací IP68, nebo mobil odolný proti nárazům? A jaké jsou nejlepší odolné telefony?

CAT a voděodolnost

Nejlepší odolné telefony – OBSAH 

  1. Proč si pořídit telefon se zvýšenou odolností
  2. Mobily se zvýšenou odolností vs. extrémně odolné telefony
  3. Prémiové odolné telefony aneb to nejlepší na trhu
  4. Odolné mobilní telefony do 15 000 Kč jsou voděodolné a mají styl
  5. Nerozbitné telefony do 10 000 Kč nabízí solidní výkon a výbavu
  6. Odolné mobily do 5 000 Kč mají méně funkcí, jsou však robustní
  7. Odolné tlačítkové telefony nabízí perfektní odolnost v kompaktním balení

Proč si pořídit telefon se zvýšenou odolností

Odolné telefony nemusí být nutně určeny jen pro dobrodruhy a ty, kteří pracují v extrémních podmínkách. Využijete je také v podstatně běžnějších situacích. Není to tedy pouze o tom, že s telefonem odolným proti vlhkosti můžete pracovat i v dešti. To je jen jeden z benefitů. Odolný telefon použijí i sportovci, protože odolnost proti vlhku znamená i odolnost proti potu. Nemusíte tak složitě shánět speciální pouzdra určená pro sportovce. Odolný mobil se hodí i v tak časté situaci, jako je jeho polití tekutinou. V zimě pak vyšší odolnost oceníte v případě, kdy se přemístíte ze zimy do tepla a v telefonu následně zkondenzují páry. 

Mobily se zvýšenou odolností vs. extrémně odolné telefony

Než se dostaneme k samotným modelům, vysvětlíme si rozdíl mezi telefony se zvýšenou odolností a velmi odolnými mobily. Ne všechny odolné telefony totiž vydrží totéž. Prvotním kritériem, podle kterého poznáte odolný mobilní telefon, je stupeň krytí IPxx. Jedná se o certifikaci, která pomocí dvou koncových čísel říká, jak je mobil odolný vůči vodě a prachu. Nejvyšší odolnost představuje IP68, běžné jsou ale i IP67 nebo třeba IP57. Tabulky níže znázorňují, jakou ochranu jednotlivé stupně nabízejí.

Tabulka s jednotlivými stupni krytí – první číslice

Stupeň Před nebezpečným dotykem Před vniknutím cizích předmětů
IP 0x bez ochrany bez ochrany
IP 1x dlaní (> 5 × 5 cm) velkých
IP 2x (IPxxB) prstem (> 12 × 12 mm) malých
IP 3x nástrojem (> 2,5 mm) drobných
IP 4x (IPxxD) nástrojem, drátem (> 1 mm) velmi drobných
IP 5x jakoukoliv pomůckou prachu částečně
IP 6x jakoukoliv pomůckou prachu úplně

Tabulka s jednotlivými stupni krytí – druhá číslice

Stupeň Před vniknutím vody (specifikace IPX) Praxe
IP x0 bez ochrany
IP x1 Chráněno proti kapající vodě 1+0,5 mm za minutu. Jednotka je umístěna ve své pracovní poloze a otáčí se kolem vertikální osy. Doba zkoušky 10 minut. Kapající voda
IP x2 Chráněno proti kapající vodě 3+0,5 mm za minutu, Jednotka je testována ve 4 pozicích, nakloněných o 15° od normální provozní polohy. Doba zkoušky 2,5 minuty na polohu. Mírné mrholení
IP x3 Chráněno proti vodní tříšti. Voda stříká na přístroj v úhlu 60° vertikálně, v množství 10 litrů za minutu a při tlaku 80–100kN/m2 po dobu nejméně 5 minut. Mrholení
IP x4 Chráněno proti stříkající vodě. Stejné jako u IP x3, jen s rozdílem, že voda stříká ve všech úhlech. Déšť
IP x5 Chráněno proti tryskající vodě. Voda míří 6,3mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 12,5 litrů za minutu při tlaku 30 kN/m2 po dobu nejméně 3 minut ze vzdálenosti 3 metrů. Proud vody ze zahradní hadice
IP x6 Chráněno proti intenzivně tryskající vodě. Voda míří 12,5mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 100 litrů za minutu při tlaku 100 kN/m2 po dobu nejméně 3 minut ze vzdálenosti 3 metrů. Voda pod vysokým tlakem
IP x7 Chráněno proti ponoření do vody. Ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr. Ponoření do vody na půl hodiny
IP x8 Chráněno proti potopení do vody. Zařízení je schopné nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce zařízení. Ponoření do vody nepřetržitě dlouho
IP x9 Chráněno proti tlakové vodě (WAP) Vysokotlaký vodní čistič

Mobily s certifikací IPxx – voděodolné telefony – jsou zařízení „jen“ se zvýšenou odolností. Přežijí ponoření do vody a poradí si i s prašným prostředím, pád na tvrdou zem pro ně ale může být osudným. Na takové zacházení jsou ovšem připravené mobilní telefony odolné proti nárazům. Poznat je lze na první pohled. Jsou to obrněná zařízení, u nichž výrobci garantují zvýšenou odolnost vůči mechanickému poškození či pádu z určité výšky. Aby telefon ustál pád bez úhony, je vybaven pogumovaným povrchem, výztužemi či výstupky na rizikových místech, tedy typicky v rozích.

Poněkud specifické je pak označení MIL-STD-810G. Jedná se o vojenský standard testů prováděných americkou armádou. Telefony, které na základě náročného testování obdrží toto označení, ustojí extrémně vysoké i nízké teploty, déšť, plísně, solnou mlhu, nárazy, vibrace a další nepříznivé podmínky.

Prémiové odolné telefony aneb to nejlepší na trhu

A nyní už k samotnému výběru nejlepších odolných mobilních telefonů. Začíná kategorií prémiových zařízení, které představují to nejlepší, co si lze momentálně koupit. Mají skvělé fotoaparáty, nejmodernější funkce, dokonalé zpracování a často i zvýšenou odolnost, ať už je to IP67, nebo IP68. Ovšem pozor, ani v této cenové relaci se nejedná o pravidlo. Pořád existují „vlajky“, které certifikací zvýšené odolnosti nedisponují. Jaké jsou nejlepší odolné telefony s cenou nad 20 tisíc Kč?

iPhone 11 Pro (Max)

iPhony patřily ve funkčnosti a designu vždy ke špičce mezi mobilními telefony a v posledních letech se k tomu přidala i odolnost. Nejnovější přírůstky, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max to dotahují ještě o kousek dál. Vydrží totiž až půl hodiny ve čtyřmetrové hloubce, což je více, než má konkurence. Pokud si svůj iPhone vezmete do poněkud tvrdších podmínek – a s jeho konstrukcí a odolností se rozhodně bát nemusíte – hodit se bude trojitý fotoaparát, který Apple použil vůbec poprvé, a také výrazně prodloužená výdrž baterie na jedno nabití.

iPhone 11 Max

Samsung Galaxy Note10/Note10+

Samsung Galaxy Note10+ zaujme kombinací obřího infinity displeje s úhlopříčkou 6,8 palce (Galaxy Note10 je o něco menší, má 6,3palcovou úhlopříčku) a působivého trojrozměrného zvuku. Sledování multimédií, ale i obyčejné používání funkcí tohoto vybaveného telefonu bude pastva pro oči i uši, a navíc je jeho součástí stylus s vylepšenými funkcemi. Samsung Galaxy Note 10/10+ je kancelář i multimediální centrum, které strčíte do kapsy a můžete si ho vzít, i díky velmi slušné odolnosti certifikované na hodnotu IP68, všude s sebou.

Samsung Galaxy Note 10 Plus

Google Pixel 4 XL

Zajímavým, jednoduchým designem a zvýšenou odolností proti vlhkosti a prachu boduje také Google Pixel 4. Telefon, jehož sourozencem je 5,7" Pixel 4, nabídne certifikaci odolnosti na hodnotu IP68 i 6,3" displej bez výřezu. Displej tak není „od okraje k okraji“, v horní části se objevuje poměrně výrazné čelo. Odolný telefon Pixel 4 XL si ale na nejhezčí mobil na trhu nehraje. Do vínku dostal aktuální desátou verzi Androidu a výrobce také zapracoval na fotoaparátu. Podle prvních recenzí máme tu čest s jedním z nejlepších fotoaparátů, minimálně mezi zařízeními s Androidem.

Google Pixel 4 XL

Odolné mobilní telefony do 15 000 Kč jsou voděodolné a mají styl

Kategorie odolných smartphonů do 15 000 korun není tak početná jako jiné kategorie. Přesto je zde hned několik telefonů, které stojí za pozornost. O které jde? 

Blackview GBV9700 Pro

Chytrý telefon Blackview GBV9700 Pro svou odolnost deklaruje na první pohled. Chlubí se vyztuženou konstrukcí, odolností proti vlhkosti (ve vodě zvládne ležet hodinu a půl) i armádní certifikací, která potvrzuje, že jej nerozhází ani pád z výšky na tvrdý povrch. Není to však pouze odolnost, kterou se tento telefon může chlubit. Výbava se může skvěle měřit se smartphony střední třídy, GBV9700 Pro disponuje například čtečkou otisků prstů integrovanou do displeje, bleskovým nabíjením nebo řadou senzorů, např. pro sledování tepové frekvence či kvality vzduchu.

Blackview GBV9700

Doogee S90

Ani telefon Doogee S90 se se svou zvýšenou odolností nijak neskrývá. Na první pohled si všimneme zesílených hran, přesto si telefon zachovává eleganci běžných smartphonů. I tento model se může chlubit vojenskou certifikací MIL-STD-810G, kromě ní má ještě potvrzenou klasiku v podobě IP68, a dokonce i IP69K. Doogee S90 tak zvládne déšť, vodu, prašné prostředí i pády z výšky. Zároveň vám nabídne i veškerou potřebnou hardwarovou výbavu včetně výkonného procesu, RAM s kapacitou 6 GB, kvalitní duální fotoaparát, ale také baterii disponující kapacitou 5 050 mAh, která přístroji propůjčuje skutečně velkou výdrž. Zajímavou vychytávkou do divočiny je modul, jenž telefonu umožňuje fungovat jako vysílačka. To znamená, že není nutností chytit signál mobilní sítě.

Doogee S90

Nerozbitné telefony do 10 000 Kč nabízí solidní výkon a výbavu

V kategorii odolných mobilů do 10 tisíc korun již nenajdete ta nejvýkonnější a nejvybavenější zařízení na trhu, schopná však ano. Zahrnuje už i mnoho telefonů, které na odolnosti přímo staví. Schopnost vypořádat se s nepříznivými podmínkami prezentují jako svou hlavní přednost.

Blackview GBV9500 Plus

Prvním telefonem, který si v kategorii do 10 000 Kč představíme, je Blackview GBV9500 Plus. Jedná se o praktický přístroj pro milovníky akce a adrenalinu. Je určen pro všechny, kteří čas od času sbalí krosnu a vyrazí na několik dnů do přírody. S tímhle telefonem se obejdete až pět dnů bez elektřiny, a to při velmi ostrém provozu. Ve stand-by módu se tato doba prodlužuje až na několik týdnů. Dále nabídne zvýšenou odolnost proti vodě, tlaku i nárazu. Displej s úhlopříčkou 5,7 palce je skvěle čitelný i na přímém slunci, své využití určitě najde i spolehlivý duální fotoaparát, s nímž zaznamenáte všechny momenty.

black-view-gbv9500

myPhone Hammer Blade 2 Pro

Necelých šest palců velký displej má také „kladivo“ myPhone Hammer Blade 2 Pro. K tomu přidává 6 GB paměti RAM a interní paměť 128 GB, takže se vám toho do něj vejde hodně. Na focení je připravený 16Mpx fotoaparát a ve výbavě nechybí ani například NFC na placení mobilem. Hřebíky s ním raději nezatloukejte, díky certifikaci IP68 ale vydrží hodně. Hammer Blade 2 Pro běží na Androidu 8.1 Oreo.

Ulefone Armour 6

EVOLVEO StrongPhone G7

S velice příjemnou cenovkou, která se zastavila pod šesti tisíci, přichází Evelveo StrongPhone G7, telefon, jenž díky robustní konstrukci nerozhází ani tvrdší zacházení. Voda, bláto, prach či pády na tvrdý povrch – nic z toho není pro tento chytrý telefon překážkou. Jeho výhod, a to samozřejmě včetně displeje s kvalitním IPS panelem s výbornými pozorovacími úhly, si navíc zásluhou baterie s vysokou kapacitou budete moci užívat až pět dní. Čím se tento telefon nejvíce liší od všech klasicky střižených odolných a na pohled vyztužených telefonů, je bezdrátové nabíjení.

EVOLVEO StrongPhone G7

Odolné mobily do 5 000 Kč mají méně funkcí, jsou však robustní

V kategorii odolných mobilů do 5 tisíc Kč najdete outdoor telefony, které již nemohou konkurovat těm nejdražším svou technologickou vyspělostí, výbavou ani výkonem. Odolností a dalšími schopnostmi však stále ano. Pokud tedy vybíráte primárně odolný mobilní telefon do přírody a výkon ani design vás nezajímá, neuděláte zde chybu. Naopak, v kategorii do 5, ale i do 10 tisíc často naleznete praktičtější přístroje.

Cubot Quest

Chytrý dual-SIM telefon Cubot Quest cílí hlavně na sportovce a ty, kteří se často pohybují jen s tím nejnutnějším v batohu na zádech. Oproti mnoha odolným telefonům je velmi lehký, váží pouze 180 gramů, a rovněž velikostí jej řadíme spíše k menším přístrojům. Jeho displej má úhlopříčku pouze pět a půl palce. Nijak se však nešidilo na odolnosti. Proti působení vody a prachu a nárazům je Cubot Quest certifikován na hodnotu IP68. Nepřijdete ani o duální fotoaparát, podporu NFC či speciální nastavitelné hardwarové tlačítko, které můžete propojit s libovolnou funkcí telefonu.

Cubot Quest

Blackview GBV5500 Pro

Společnost Blackview je na trhu cenově dostupných a odolných telefonů stálicí. Jejich Blackview GBV5500 je přístrojem, který je vhodný pro všechny, jejichž pracovní podmínky nejsou zrovna nejpříznivější. Prach, špína, možnost pádu na tvrdý povrch, zvýšený hluk – s tím vším si tento telefon hravě poradí. Potvrzuje to série náročných vojenských testů i klasická certifikace IP68. Skvělá je výdrž baterie, která se nepohybuje jen v řádu dnů, ale dokonce týdnů. Blackview GBV5500 je zajímavý také svým vzhledem. Zadní kryt byl totiž inspirován designem závodních automobilů.

Blackview GBV5500


Odolné tlačítkové telefony nabízí perfektní odolnost v kompaktním balení

Poslední kategorií, kterou si v oblasti odolných telefonů představíme, jsou přístroje bez dotykového displeje, zato s klasickými tlačítky. Jejich výhodou je cena a jednoduché použití. Nedisponují velkým množstvím funkcí, na základní komunikaci pomocí volání a SMS zpráv však naprosto dostačují. I v této kategorii však najdeme přístroje, které mají velmi zajímavé doplňkové funkce.

EVOLVEO StrongPhone Z3

Pokud hledáte odolný telefon, který se rozměrově vejde do kapsy, a zároveň nutně nepotřebujete k životu dotykový displej, mohl by být tlačítkový Evolveo StrongPhone Z3 tou správnou volbou. Nabídne certifikaci proti prachu a vlhkosti na spolehlivé hodnotě IP68 a odolnost proti nárazům a vibracím. Tělo telefonu je pogumované, díky tomu se dobře drží i v pracovních rukavicích. StrongPhone Z3 je duálním přístrojem, který má další slot na paměťovou SD kartu, v práci určitě oceníte také praktickou výkonnou svítilnu, která je integrovaná do horní hrany telefonu.

Evolveo Strongphone Z3

myPhone Hammer 4

„Kladivo“ mezi telefony, myPhone Hammer 4, je určeno pro ty, kdo spíše upřednostní praktičnost před designem. Ve druhé jmenované oblasti se totiž jeho tvůrci vydali cestou tlačítkového minimalismu a jednoduchých, ale účelných tvarů. Co do výbavy však nabídne vše potřebné. Je odolný proti vodě a prachu (certifikace na IP68) i nárazu, má baterii s dostatečnou kapacitou 2 200 mAh, funguje i jako dual-SIM telefon. Příjemným zpestřením je použití klasického 3,5mm jacku na sluchátka. Takže při práci můžete poslouchat hudbu i z paměťové karty, která se vkládá do slotu místo jedné ze SIM karet.

myPhone Hammer 4

i

Hledáte levný, ale odolný smartphone? Pak pro vás máme dva tipy: Oukitel WP5 Pro a MyPhone Hammer Energy 2 LTE. Ať už si vyberete kterýkoli z nich, neuděláte chybu.

Aligator R30 Extremo

V jednoduchosti je síla, to beze zbytku platí pro odolný tlačítkový telefon Aligator R30 Extremo. Nabídne robustní konstrukci, která vydrží i velmi tvrdé nárazy a je odolná proti prachu i vodě. Paměť telefonu je možné rozšířit pomocí microSD karty. Ve své jednoduchosti ale dovede telefon příjemně překvapit jednou z funkcí: Jeho baterie s kapacitou 4 000 mAh v sobě integruje tolik energie, že poslouží i jako power banka, kterou můžete použít na dobití dalšího zařízení, ať už je to mobil, nebo například sluchátka.

Aligator R30 Extremo
i Mohlo by vás zajímat
S odolnými telefony se nemusíte bát vyrazit ani do toho nejnáročnějšího prostředí. Jak je vidět i z našeho článku, dnešní odolné telefony už nejsou pouze nevzhlednými obrněnci, ale na první pohled jsou velmi odolnými přístroji. Moderní telefony svou odolnost skrývají za vzhledem klasického smartphonu, jenž se nebudete stydět vytáhnout na firemní poradě.
myPhone Hammer 4 stříbrná
Mobilní telefon - tlačítkový, 2,8" TFT 320 × 240, procesor MediaTek MT6260, Micro SD až 32 GB, zadní fotoaparát 2 Mpx (f/2,8), Jack (3,5mm) a USB micro, voděodolný dle IP68, dual SIM, nárazuodolný, neblokovaný, baterie 2000 mAh

1 490,- bez DPH 1 231,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Pardubice
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PP6130b3
EVOLVEO StrongPhone G7
Mobilní telefon - 5,7" IPS 1440 × 720, 8jádrový procesor, RAM 3 GB, interní paměť 32 GB, Micro SDXC až 128 GB, zadní fotoaparát 13 Mpx, přední fotoaparát 5 Mpx, GPS, Glonass, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků, voděodolný dle IP68, hybridní slot, nárazuodolný, neblokovaný, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení, baterie 6500 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZDARMA Bluetooth lokalizační čip Gigaset

-15% 5 890,-
4 989,- bez DPH 4 123,-
Koupit
Můžete mít dnes od 19:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: EVO107
iPhone 11 Pro 256GB vesmírně šedá
Mobilní telefon - 5,8" OLED 2436 × 1125, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, baterie 3046 mAh, iOS 13

-4% 25 990,-
24 990,- bez DPH 20 653,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: RI029c3
Oukitel WP5 Pro černá
Mobilní telefon - 5,5" IPS 1440 × 720, 8jádrový procesor, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, Micro SDHC až 128 GB, zadní fotoaparát 13 Mpx (f/2) + 2 Mpx (f/2,2) + 2 Mpx (f/2,6), přední fotoaparát 5 Mpx, elektronická stabilizace, GPS, Glonass, LTE, USB-C, čtečka otisků, voděodolný dle IP68, hybridní slot, nárazuodolný, neblokovaný, rychlé nabíjení, baterie 8000 mAh, Android 10

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice

3 989,- bez DPH 3 297,-
Koupit
Můžete mít ihned na 12 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: OUK104b1
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi