Všechny dárky jako na dlani Projektory Vankyo

Zbavte se zvýšené vlhkosti vzduchu s odvlhčovači Rohnson

Zobrazit katalog

Vysoká vlhkost vzduchu v uzavřených prostorách má nejen negativní vliv na náš zdravotní stav, ale nese s sebou také riziko vzniku plísní, hniloby či koroze. Často ji provází i nepříjemný zápach. Problém však můžete snadno vyřešit, pořídíte-li si odvlhčovač vzduchu Rohnson. Pro začátek si přečtěte rady, jak zvýšenou vlhkost vzduchu vůbec poznat a kde odvlhčovače nejlépe využít. 

Odvlhčovač Rohnson R-9240

Jak poznat zvýšenou vlhkost vzduchu

Orosená okna – V důsledku vysoké vlhkosti vzduchu na oknech kondenzuje vodní pára. Tvoří se zejména při vaření a sprchování, produkují ji i pokojové květiny. Příčinou je ale i vzduch, který vydechují lidé a domácí zvířata.

Plíseň – Tmavé skvrny na zdi značí první viditelné známky plísně, která může u citlivých jedinců způsobovat alergickou reakci. Přítomnost plísně obvykle doprovází i typický nepříjemný odér.

Příčiny zvýšené vzdušné vlhkosti

Doporučená optimální vlhkost vzduchu je v našich podmínkách 40–50 %.

Jak škodí vysoká vlhkost vzduchu

Překročí-li vlhkost doporučené hodnoty, negativně ovlivní nejen vaše osobní pohodlí, ale i zdraví. Může vést ke vzniku alergií, astmatu nebo k bolestem kloubů a revmatickým projevům.

Vlhkost také nepříznivě působí na elektronická zařízení, knihy, hudební nástroje, oblečení nebo nábytek. V důsledku nadměrně vlhkého vzduchu dokonce dochází i k odlupování tapet, deformaci dřeva či bobtnání nátěrů. Pokud nepomáhá pravidelné intenzivní větrání, je načase situaci řešit pomocí odvlhčovače vzduchu.

i Nevíte, zda máte doma zvýšenou vlhkost vzduchu? Pro prevenci, ale i při likvidaci následků pomůže vlhkoměr neboli hygrometr.

Kde využijete odvlhčovače Rohnson

 • Novostavby – vysoušení vlhkosti z malty, betonu, omítky i dřeva
 • Malování – odvlhčovač urychlí proces vysoušení po malování
 • Povodně, havárie – silně promočené zdi je nezbytně nutné okamžitě vysušit, mnohdy také z bezpečnostních důvodů
 • Koupelny, prádelny – vlhkost lze snadno zachytit použitím odvlhčovače, aniž by způsobovala negativní jevy nebo se šířila do celého domu/bytu
 • Chalupy – vysušení vyžadují starší, nepravidelně vytápěné a špatně izolované zdi, které v sobě drží vlhkost
 • Sklepy – veškeré stavby pod úrovní země jsou náchylné k zadržování vlhkosti, zvláště pokud nejsou vytápěny
 • Spíže – vlhkost neprospívá uskladněným potravinám, a naopak napomáhá množení škůdců a plísní
 • Potravinářské produkty – vysoušení zejména uzenin, těstovin a krmiv
 • Průmyslové prostory, galerie, muzea – vysoká vlhkost způsobuje zkrácení životnosti nebo úplné znehodnocení uložených produktů či exponátů
Odvlhčovač Rohnson R-9120

Odvlhčovače Rohnson najdou využití i ve fitness centrech, posilovnách či šatnách, kde se pohybují sportovci a při jejichž pohybové aktivitě vzniká ve vzduchu vysoká vlhkost.

Jak odvlhčovače Rohnson fungují a v čem se liší

Odvlhčovače vzduchu Rohnson fungují na principu tepelného čerpadla – ke zkapalnění vodní páry dojde prudkým zchlazením vlhkého vzduchu. Ventilátor nasává vlhký vzduch přes vzduchový filtr a přivádí jej na chladný povrch výparníku.

Výparník odebírá ze vzduchu teplo a ochlazuje ho, vlhkost vzduchu kondenzuje a odtéká do sběrné nádržky. Na kondenzátoru se ochlazený a odvlhčený vzduch opět ohřívá a je vypouštěn zpět do prostoru.

Odvlhčovače Rohnson s funkcí kontinuálního odvodnění (s možností připojení hadičky) lze dokonce používat nepřetržitě. Jsou to například modely R-9112, R-9116 či R-9120

Odvlhčovač Rohnson R-9320

Odvlhčovače Rohnson mohou být díky nízké hlučnosti v provozu, i když sledujete televizi.

Odvlhčovače se liší kapacitou zásobníku na vodu: cca 2-7 l, úrovněmi nastavení rychlosti ventilátorů, časovači apod. 

Jednotlivé typy odvlhčovačů pak mohou mít manuální (elektronické) nebo digitální (dotykové) ovládání (např. model R-9220). Moderní odvlhčovače již nabízejí přehlednější ovládací panel např. s LCD displejem a dotykovými, podsvícenými tlačítky. Mohou mít i akustické efekty, jako například model R-9240.

Odvlhčovače vzduchu Rohnson spoří energii

Hlavní výhodou odvlhčovače vzduchu je úspora energie ve srovnání s větráním a současným topením ve vlhkých prostorech. Při správném použití odvlhčovače Rohnson ušetříte přibližně 75 % energie

V letním období nám nevadí vlhkost i kolem 50 %, ale v zimě je ideální, když je relativní vlhkost mezi 30-40 %. Faktem je, že suchý vzduch se ohřívá rychleji než vlhký. Takže v zimě i rychleji vytopíte.

Rozdíl v místnosti pocítíte během několika hodin. Po pár dnech je kromě optického efektu, kdy vidíte mizet tmavé skvrny ze stěn, znát i lepší vzduch.

Nejlepších výsledků při odvlhčování dosáhnete při uzavřených oknech a dveřích. Pro větší prostory, jako jsou kanceláře či rozlehlejší byty, je lépe použít více odvlhčovačů. Proces odvlhčení je tak mnohem rychlejší a efektivnější. 

i Na všechny modely odvlhčovačů Rohnson se vztahuje 5letá záruka zcela zdarma. Nemusíte se nikde registrovat ani zadávat své osobní údaje, stačí vám pouze doklad o koupi.

Funkce odvlhčovače

 • Inteligentní řízení odvlhčování v závislosti na teplotě a vlhkosti v prostoru.
 • Speciální funkce pro sušení prádla „Dry“.
 • Funkce paměti nastavení „Memory Function“. Pokud dojde k výpadku napájení, přístroj si všechna nastavení pamatuje.
 • Funkce „Auto stop“ – když je zásobník na vodu plný, vyjmutý nebo špatně umístěný nebo je vlhkost v místnosti o cca 5 % nižší než nastavená vlhkost, přístroj se automaticky zastaví.
 • Nastavení vlhkosti (30–80 %) a ukazatel relativní vlhkosti (%) na přístroji.

Mezi bezpečnostní a další vychytávky, které odvlhčovače nabízí, pak patří automatický systém proti zamrznutí „Anti-frost“, funkce „Dětský zámek“, světelná indikace plného zásobníku a funkce automatického vypnutí při naplnění.

Jistě potěší i vyjímatelný a omyvatelný filtr a použití ekologického chladiva R-134A.

Odvlhčovač Rohnson R-9110 Odvlhčovač Rohnson R-9112

Úsporné a mobilní odvlhčovače vzduchu Rohnson mají intuitivní ovládání.

Jak vybrat odvlhčovač

Nejprve zvažte, jak velký prostor chcete odvlhčovat. Ideální je, aby odvlhčovač zvládl objem vzduchu přečerpat zhruba třikrát za hodinu. Kapacita odvlhčování se při domácím použití může lišit výkonem od 10 až po 40 l/den, které zvládne například model R-9240. Další rozdíly jsou pak ve výbavě a nabízených funkcích – některé modely nesou označení GENIUS neboli „chytrý odvlhčovač“.

Odvlhčovač Rohnson R-9240

Všechny odvlhčovače Rohnson se pyšní prodlouženou 5letou zárukou.

Pokud potřebujete podrobnější informace k výběru vhodného odvlhčovače, dozvíte se je v našem článku Jak vybrat odvlhčovač vzduchu.

 
ModelOdvlhčovací kapacita (l/den)Doporučená velikost místnosti (m²)Objem nádoby (l)
R-9330301807
R-9320201204,7
R-9220201204
R-9240402007
R-9120201004,2
R-911616803,5
R-911212403,5
R-911010452
R-9520201205,5

Za doporučení pak stojí zástupce nové generace odvlhčovačů – Rohnson R-9520 (Ionic + Air Purifier). Obsahuje aktivní uhlíkový filtr a k dispozici vám budou nové užitečné funkce, jako je například ionizace, nezávislé čištění vzduchu či ergonomický systém proudění vzduchu pro snížení hluku (při nízké rychlosti jen 37 dB). Příjemná je i možnost dokoupení nástavce pro sušení obuvi.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi