Obchodník roku 2022 AlzaPlus+

Microsoft 365 a Office 2019: Jakou verzi vybrat?

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Společnost Microsoft a její balík aplikací Office se stal standardem života mnoha rodin při každodenní práci z domova. Aplikace balíku Microsoft 365 a samozřejmě Office 2019 však umí mnohem více, než jen otevírat textové dokumenty nebo excelové tabulky. Víte vůbec, jaké výhody nabízí zejména předplatné Microsoft 365? Kolik vám může ušetřit času a dokonce i peněz ve vaší domácnosti?

Microsoft 365 a Office 2019 – OBSAH

 1. Jak poznat, že NEkupujete autentický produkt od společnosti Microsoft?
 2. Rozdíly mezi Microsoft 365 a Office 2019
 3. Klíčové výhody a nevýhody Microsoft 365
 4. Klíčové výhody a nevýhody Office 2019
 5. Přehled klíčových aplikací Microsoft 365
 6. Jak vybrat tu správnou licenci?
 7. Jak nainstalovat nové Office?

Jak poznat, že NEkupujete autentický produkt od společnosti Microsoft?

 • Cena za software je až příliš výhodná.
 • Balení bylo otevřeno nebo se nejedná o standardní balení od společnosti Microsoft.
 • Software pochází z aplikací pro sdílení softwaru, sociálních sítí nebo různých jiných webů.
 • Klíče Product Key nebo instalační kódy nefungují nebo software nelze aktivovat.
 • Klíč Product Key se prodává odděleně od softwaru nebo v balíčku několika klíčů Product Key.
 • Software byl dodán v nestandardním nebo neprofesionálním balení.
 • Pro dokončení aktivace je nutné stažení souborů.
 • Pro dokončení aktivace vás instalační program požádá o stažení softwaru.

Rozdíly mezi Microsoft 365 a Office 2019

Jak se liší Office 2019 a Microsoft 365? Nejnovější verze Office 2019 pokračuje v tradičním duchu klasické sady kancelářských aplikací za jednorázový poplatek. Typicky se jedná o Word, Excel, PowerPoint, OneNote nebo Outlook. Oproti tomu moderní Microsoft 365 jdou s dobou a za měsíční (roční) předplatné získáte kromě již zmíněných neustále aktuálních aplikací i 1TB cloudové úložiště OneDrive s možností sdílení a synchronizací souborů do všech vašich zařízení (PC i telefon). Za aktivní předplatné dostanete na oplátku i komunikační platformu Skype s předplacenou hodinou volání na pevné linky.

Plusovým bodem pro Microsoft 365 je kontinuální vývoj, kdy každý měsíc naleznete v aplikacích nové funkce a vylepšení, jež vám usnadní život. U Office 2019 jste omezeni pouze na bezpečnostní záplaty.

Velkým benefitem, tentokrát spíše pro firemního zákazníka, je flexibilní správa počtu licencí Microsoft 365. Vlastník firmy může libovolně měnit počet a typ licencí v závislosti na požadavcích zaměstnanců. U tradičního licencování v podobě Office 2019 se vždy kupuje plná licence všech aplikací pro jeden konkrétní počítač, což nemusí být finančně výhodné.

i

Microsoft bude Office 2019 v rámci bezpečnostních aktualizací podporovat sedm let, nikoliv deset jako doposud. Podpora balíku tak vyprší 14. října 2025, tedy ve stejný den jako podpora Office 2016. Pro Microsoft 365 platí kontinuální podpora po celou dobu předplatného.

Office, pro domácnosti
Office 365 je k dispozici ve výhodné licenci až pro 6 členů vaší domácnosti.

Klíčové výhody a nevýhody Microsoft 365

 • Nízké pořizovací náklady i při používání ve firmách.
 • Stále aktuální softwarová výbava včetně přechodu na úplně nové verze.
 • V rámci předplatného Microsoft 365 pro rodiny lze používat za jednu cenu až na 6 členů (verze Microsoft 365 pro jednotlivce má člena pouze jednoho).
 • Úložiště OneDrive s kapacitou 1 TB na osobu a extra složkou pro citlivé dokumenty s dvoufázovým ověřením (Osobní trezor).
 • Sdílení obsahu s více uživateli včetně společné práce na jednom dokumentu současně.
 • 60 minut měsíčně na volání přes Skype na pevné linky.
 • Jedna licence funguje v systémech MacOS, iOS a Android.
 • Průběžná technická podpora.
 • Pravidelné měsíční/roční poplatky
 • Software nevlastníte, ale pouze si jej pronajímáte.
Office, pro firmy
Licence Office nesmí chybět v žádném pracovním počítači.

Klíčové výhody a nevýhody Office 2019

 • Pořizovací cena jasně daná jednorázovým nákupem.
 • Vynikající kvalita aplikací, která vám bude několik let bezproblémově sloužit.
 • Standard pro komunikaci mezi firmami nebo se státními organizacemi.
 • Chybějící možnost upgradu na novější verzi.
 • Žádné cloudové služby v ceně, je nutno je samostatně dokoupit.
 • Nutnost nákupu samostatné licence pro MacOS, iOS nebo Android.
 • Vždy jde o jednu licenci pro jedno zařízení.
 • Výrazně vyšší cena při používání v podnikání.

Přehled klíčových aplikací Microsoft 365

Aplikace sady Microsoft 365 se již delší dobu prodává jako balíček aplikací a v tuto chvíli nelze zakoupit například jen textový editor Word. Pokud ještě nyní používáte na starším počítači Office 2013 a starší, aktuální verze vás překvapí šíří funkcí a vylepšení. Za ty roky se totiž jednotlivé aplikace významně posunuly ve všech směrech. Sada předplatného Microsoft 365 je neustále aktualizovaná novými funkcemi aplikací pro zjednodušení práce každého uživatele. Mezi ty nejnovější patří například doplnění nové aplikace pro zabezpečení rodiny Microsoft Safety nebo zpestření aplikace PowerPoint o nové šablony.

Outlook – e-maily, kontakty a kalendář na jednom místě

Microsoft Outlook není „jen“ firemní aplikací, výborně poslouží i jako osobní e-mail. Díky efektivní práci s e-maily vám ušetří neskutečné množství času. Automatické propojení s kalendářem vám dovolí plánovat důležité úkoly, vytvářet události s pozvanými přáteli nebo kolegy. Zcela přepracované je vůči starším verzím Outlooku také posílání příloh. Již neposíláte soubor jako takový, ale v podstatě jen odkaz, který vede na dokument uložený na OneDrive. To vám dovolí jednoduché a bezpečné sdílení i velkých souborů, jejichž zaslání e-mailem by nebylo možné.

Stejně tak Outlook poslouží jako správa vašich kontaktů, které lze mít navíc propojeny s profily na LinkedIn. Vše si také můžete nechat synchronizovat do bezplatné mobilní aplikace Outlook (k dispozici pro Android a iOS). Celkovou důvěryhodnost služby umocňuje kontinuální zlepšování funkcí a zabezpečení. Ostatně na této platformě fungují největší organizace na světě.

OneDrive – cloudové úložiště s mnoha funkcemi

Moderní cloudové úložiště Microsoft OneDrive zcela změní vaše uvažování při práci se soubory. Je to zkrátka pracovní prostor o velikosti 1 TB pro všechny dokumenty a fotografie. OneDrive se bez problémů integruje s aplikacemi Office a mezi jeho klíčové výhody patří, že je předem nainstalovaný ve Windows 10. Vaše soubory až do velikosti 15 GB se automaticky synchronizují, takže s nimi můžete pracovat i offline. Přístup k OneDrive je možný z Windows, Macu nebo mobilních zařízení.

„Nezapomínejte si pravidelně zálohovat soubory.“ Na tuto poučku jste jistě už několikrát narazili, například v našem článku o Zálohování dat. Nezálohovat si rozpracovanou práci vás totiž vystavuje riziku, že při poškození počítače přijdete o všechna důležitá data. Cloudové úložiště však přineslo klid do duše všem jeho uživatelům. Při vytváření dokumentů se totiž vaše práce neustále ukládá. Navíc je přístup k nim možný odkudkoli a v závislosti na nastavení oprávnění ho může mít kdokoli.

Při používání OneDrive mějte na vědomí, že ve smluvních podmínkách si Microsoft vyhrazuje právo na skenování obsahu a vyhledávání krajně závadného obsahu. Soubory může mazat a ve výjimečných případech i zablokovat přístup k účtu.

Word – nejlepší textový editor

Může se zdát, že na textovém editoru už není co zlepšovat. Přesto se o to Microsoft snaží. Jistě oceníte rozšířenou podporu gramatiky, pravopisu, a dokonce celých stylistických úprav. Vše je navíc neustále aktualizováno. V praxi budete děkovat za přístup k tisícům připravených šablon například v podobě životopisů, rozvrhu hodin a mnohých dalších.

Ohromným posunem vpřed je týmová spolupráce nad jedním dokumentem, který může současně upravovat hned několik uživatelů. Tohle všechno zařídíte v podstatě kliknutím na jedno tlačítko a následně výběrem konkrétních uživatelů.

Excel – nudné tabulky promění na efektní grafy

Pokoušeli jste se někdy ve starém Excelu vyrobit z tisíciřádkové tabulky pěkný graf? To byla akce na celé dopoledne a výsledek často nebyl úplně přesvědčivý. V nejnovějším Excelu to stejné naklikáte během pár okamžiků. Jednoduše vytvářejte tabulky ze šablon nebo podle vlastního návrhu a provádějte výpočty s moderními vzorci. I v Excelu samozřejmě funguje bleskové sdílení tabulky s ostatními uživateli.

PowerPoint – prezentace, která vynikne

Někdy k tomu zkrátka dojít musí a pustíte se do své první prezentace. Přesně v ten okamžik oceníte PowerPoint, který za vás vymyslí design, rozvržení a efekty. Vy jen přidáte pár obrázků a samozřejmě text. Pro jednotlivé snímky si kromě textu připravíte i poznámky, které při prezentaci uvidíte pouze vy. Tohle prostě s pomocí PowerPointu zvládne úplně každý.

OneNote – digitální poznámkový blok

Odložte papírový blok a začněte používat OneNote, který je navíc k dispozici úplně zdarma. Na počítač i na mobilní zařízení. Svoje poznámky tak budete mít neustále u sebe. Snadno vytvoříte například nákupní seznamy, připravíte úkoly pro děti nebo si zkrátka uložíte své důležité poznámky k výběru příští letní dovolené. OneNote si bude všechno pamatovat za vás.

Teams – efektivní řízení celého týmu

Microsoft Teams možná neznáte, protože se jedná o žhavou novinku. Platforma Teams zařídí ucelenou komunikaci nad daným projektem místo řetězového posílání mnoha e-mailů. Navíc umožní v reálném čase chatovat mezi uživateli, pořádat videokonference, sdílet soubory nebo sdílet obrazovku s ostatními. Celému týmu dokáže na jednom projektu ušetřit klidně i hodiny času. V základním režimu je aplikace zcela zdarma a skvěle zapadá do pokročilé týmové spolupráce napříč celým Microsoft 365.

Office, podpora
Rozhraní Office je přizpůsobeno dotykovému ovládání.

Jak vybrat tu správnou licenci?

V první řadě je nutné si ujasnit, jestli budete Office používat k podnikání. Pokud je odpověď kladná, je nutné zvolit Microsoft Office 2019 pro domácnosti a podnikatele nebo Microsoft 365 Business Standard.

V čistě domácím prostředí je nejlevnější verze Microsoft 365 pro jednotlivce. Jen o pár stokorun vyšší cenovka se nachází u Microsoft 365 pro rodiny, který zahrnuje licenci pro až 6 uživatelů, což je naprosto skvělá nabídka.

Pokud místo předplatného přeci jen preferujete jednorázový nákup, připravte si 3 990 Kč na Microsoft Office 2019 pro domácnosti a studenty. Tato licence je však platná výhradně pro 1 počítač. I z toho je patrné, že pokud potřebujete doma zalicencovat více počítačů, Microsoft 365 pro domácnosti je ideální volba.

i

Stále si nejste jisti? Přesně pro vás máme vychytaný návod Jak vybrat Microsoft Office s vizuálním přehledem jednotlivých plánů předplatného.

Instalace Microsoft Office 2019 nebo Microsoft 365 je snadná. Potřebujete však funkční internet a počítač s Windows 10, případně s poslední verzí systému Mac OS. Již delší dobu probíhá distribuce čistě elektronicky, a to i když si koupíte krabicovou edici. Stejně se v ní nachází pouze Product Key, který slouží k vytvoření licence.

Přejděte na setup.office.com, přihlaste se ke svému Microsoft účtu nebo si vytvořte nový. V následujícím kroku zadejte zakoupený Product Key a poté dejte stahovat. Výsledný malý instalační soubor je nutné spustit. V závislosti na rychlosti internetového připojení vyčkejte několik minut na konec instalace. Poté stačí spustit některou z aplikací Microsoft Office a odsouhlasit licenční podmínky. V ideálním případě celá akce zabere maximálně 10 minut a zvládne to úplně každý. I ten největší počítačový laik.

i

Před 10 lety byl uveden Microsoft Windows 7. Dle mnohých nejlepší operační systém všech dob. Vše dobré ale musí někdy skončit, což se v případě sedmiček stalo 14. ledna 2020, kdy Microsoft ukončil jeho podporu. Co to znamená pro vaši bezpečnost? Více informací v článku: Konec Windows 7.

Instalace Office
Průběh instalace Office závisí na rychlosti vašeho internetového připojení. V typickém případě se stahují zhruba 2 GB dat.
i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Kancelářský balík Office je v podstatě nedílnou součástí firemního, ale i domácího počítače. Ať už jde o školní úkoly, nebo večerní dotažení pracovních projektů. Zejména předplatné Microsoft 365 pak zvyšuje zabezpečení všech vašich souborů a fotografií díky cloudovému úložišti OneDrive s kapacitou 1 TB. To je fajn nabídka, co myslíte?

Microsoft 365 Apps for enterprise (měsíční předplatné) pro zaměstnance školy
Kancelářský software Microsoft 365 určený pro 1 zařízení, obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access a Publisher, délka předplatného: 1 měsíc, předplatné, jazyková verze: čeština, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro školy, určeno pro mobilní zařízení a PC, kompatibilní s operačním systémem Windows a macOS, lic. klíč bude doručen emailem, Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

Předp. cena
80,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: SWMM0468
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací