Vánoční rychlost doručení: Prodejny AlzaBoxy Partnerská odběrná místa Doručení na adresu Více
0-2 dny 0-2 dny 1-3 pracovní dny 1-3 pracovní dny
Zobrazit katalog

OnePlus 5T (RECENZE)

OnePlus 5T
Aktualizováno

Oneplus je start-up založený teprve před čtyřmi roky. Už první telefon Oneplus One si budoval jméno jako „flagship killer“: telefon, který všem iPhonům a Samsungům Galaxy S vytře… zrak. Celá pověst značky je postavená na jednoduché rovnici – vyrobit to samé, co konkurence, ale podstatně levněji. Jde to vůbec? V této recenzi otestujeme telefon Oneplus 5T a dojde i na srovnání se současnou špičkou.

Oneplus 5T

Recenze Oneplus 5T, obsah

  1. Parametry a cena Oneplus 5T
  2. Balení a příslušenství Oneplus 5T
  3. Zpracování a ergonomie Oneplus 5T
  4. Displej Oneplus 5T
  5. Výkon a úložiště Oneplus 5T
  6. Výdrž baterie Oneplus 5T
  7. Operační systém a software Oneplus 5T
  8. Fotoaparát Oneplus 5T
  9. Hodnocení Oneplus 5T

Parametry a cena Oneplus 5T

Od vydání Oneplus 5 ale mnoho času neuteklo. Vyplatí se přejít na 5T? Dokáže se Oneplus 5T vyrovnat telefonům Galaxy S8 nebo LG G6? Rozhodně stojí za zvážení a vysvětlíme proč.

Po extrémně výkonném telefonu kouká v prvním kroku výběru asi každý. Ve druhém už je nucen snižovat požadavky podle svého cenového stropu. Oneplus vždycky mířilo na hranici, kde je kompromisů vůči leaderům trhu minimum, ale cena může být mnohem nižší. Model 5T není výjimkou.

Oneplus 5T je skvěle vybavený chytrý telefon, který se hodí na hry, multimédia, práci i cokoli mezi tím. Do karet mu hraje bezrámečkový design, velký displej i výkon, dva sloty na SIM karty a spolehlivá podpora aktualizacemi.

Parametry Oneplus 5T vs. Oneplus 5 vs. Samsung Galaxy S8

Parametry Oneplus 5T 64 GB/128 GB Oneplus 5 128 GB Samsung Galaxy S8
Procesor Qualcomm Snapdragon 835
(4× 2,45 + 4× 1,9 GHz)
Qualcomm Snapdragon 835
(4× 2,45 + 4× 1,9 GHz)
Samsung Exynos 8895
(4× 2,3 + 4× 1,7 GHz)
Operační paměť a úložiště 6(8)/64(128) GB 8/128 GB 4/64 GB + microSD
Displej a rozlišení AMOLED 6"
(2 160 × 1 080)
AMOLED 5,5" FullHD
(1 920 × 1 080)
AMOLED 5,8" QHD
(2 960 × 1 440)
Fotoaparáty 16/20 Mpx + 16 Mpx 16/20 Mpx + 16 Mpx 12 Mpx + 8 Mpx
Rozměry a hmotnost 156,1 × 75 × 7,3 mm, 162 g 154,2 × 74,1 × 7,3 mm, 153 g 148,9 × 68,1 × 8 mm, 155 g
Baterie 3 300 mAh 3 300 mAh 3 000 mAh
Operační systém Android 7.1 (Nougat) Android 8.0 (Oreo) Android 7.0 (Nougat)
Cena 14 990/16 990 Kč 16 990 Kč 18 890 Kč

Přepínač zvukových profilů.
Přepínač zvukových profilů.
Duální fotoaparát a čtečka otisků.
Duální fotoaparát a čtečka otisků.

Balení a příslušenství Oneplus 5T

Oneplus 5T cestuje z daleka, nedivte se proto, v jak odolné krabičce putuje – klidně byste si na ni mohli stoupnout. Uvnitř toho ale najdete méně, než byste z jejích rozměrů usuzovali. Kromě samotného telefonu z balení vyndáte jen nabíječku a kabel.

Určitě je ale budete používat. Ne snad proto, že byste USB-C kabel jinde nesehnali a nabíječka se nedala použít jiná, ale ty dodávané podporují Dash charge, které je v současnosti nejrychlejší technologií nabíjení. Sluchátka už do boxu výrobce nepřidává, ale vadit vám to asi nebude – Oneplus ještě na sluchátkový jack nezanevřel.

Oneplus 5T příslušenství v balení
K Oneplus 5T dostanete v balení USB-C kabel a Dash Charge nabíječku.

Zpracování a ergonomie Oneplus 5T

Ačkoli Oneplus nikdy nemělo vyhraněný a zdálky identifikovatelný designový rukopis, některé prvky se u předchozích generací opakovaly. Od jiných telefonů jste 1+ mohli poznat podle šoupacího tlačítka pro volbu zvukových profilů, typické bývaly i navigační senzorové klávesy pod displejem rozdělené čtečkou otisků prstů.

Říkáme bývalo, protože Oneplus 5T se od svého předchůdce liší zásadně. Dá se říci, že se změnilo všechno podstatné. Z tradičního smartphonu se stalo pokrokové zařízení, které nehodlá hrát druhé housle. 1+5T se přiklonilo k bezrámečkovému designu, s čímž souvisí pár podstatných změn.

Tou nejdůležitější je nárůst displeje. Po dlouhém přešlapování okolo úhlopříčky 5,5" pokročila poslední generace hned na 6". Teď pokrývá 80 % plochy telefonu, takže celková velikost se meziročně změnila jen minimálně. Zmizet ale musela navigační tlačítka pod obrazovkou včetně čtečky otisků prstů, kterou teď najdete na straně zadní.

Oneplus 5T má sluchátkový jack.
Displej sice vyrostl, ale velikost zařízení ne.

Moc jiných prvků se na přední stranu nevešlo, jen sluchátko, stavová dioda, přední kamera a snímač přiblížení. I přes rozměry 151,1 × 75 × 7,3 mm tak v ruce Oneplus 5T působí jako poměrně subtilní zařízení, starší generace byly mnohem mohutnější.

Horní strana je čistá a stejně vypadají na první pohled i boky smartphonu. Jde ale jen o hru světla a stínu, co maskuje Dual SIM slot pro formát nano a vypínací tlačítko. To najdete na straně pravé, ovládání hlasitosti a zvukových profilů sídlí vlevo. Kvůli tenkému profilu telefonu jsou však klávesy dost úzké, což ergonomii zrovna nepřidá a zvlášť vypínání má stisk nejasný. Nejedná se o nic zásadního, ale citelnější cvaknutí by prospělo. Na spodní straně pak hledejte reproduktor, konektor USB-C a 3,5mm jack na sluchátka. Díky tomu stačí při poslechu sáhnout do kapsy a telefon držíte rovnou v pozici připravené k používání, aniž byste zařízení museli otáčet.

Oneplus 5T má sluchátkový jack.
Sláva, na sluchátkový jack se nezapomnělo!

Displej Oneplus 5T

Pro špičkové smartphony roku 2017 bylo typické vysoké rozlišení QHD. Všimněte si ale, že stejnou rychlostí se rozšířila i podpora úsporných režimů, které rozlišení snižují. Předpoklad, že vyšší rozlišení je automaticky lepší, tím získává drobné trhliny.

Oneplus extrémy nehledá a používá OLED displej o možná netypickém rozlišení 2 160 × 1 080 pixelů. V podstatě se jedná o klasické Full HD, ke kterému se přidal proužek na navigační tlačítka na displeji, se kterými obrazovka získala poměr stran 18:9. Její kraje ale nejsou zakřivené jako u Galaxy S8, takže se nedostavuje pocit, že je telefon nepřirozeně protáhlý – výsledný efekt se vlastně blíží spíš ke klasickému poměru 16:9.

i Mohlo by vás zajímat

Jak je na tom Oneplus 5T s podáním barev? OLED panel umí perfektní černou, jak už je u této technologie tradicí. Samotné odstíny se mohou lišit. Ve výchozím režimu jsou barvy velmi živé, v profilu sRGB teplejší, u DCI-P3 sytější. Můžete si ale teplotu barev zvolit i ručně nebo vsadit na adaptivní mód stejně jako my. Fungoval totiž bezproblémově, nikdy jsme neměli pocit, že jsou barvy nepřirozené.

Vítanou funkcí je i ambientní displej, tedy zobrazení základních údajů na vypnuté obrazovce, respektive na černém pozadí, aby se šetřilo energií. Nic vám nebrání tyto notifikace vypnout a upravit si barvy notifikační diody, ale každá volba navíc se hodí. A Oneplus je v rozmanitosti štědré: nastavit lze intenzitu vibrací pro různé události, aktivovat režim čtení, kdy se ztlumí barvy do odstínů šedé, zapnout filtr modrého světla a dokonce i změnit barvy uživatelského prostředí mezi světlým a tmavým tématem. Doporučujeme tento krok provést co nejdříve, OLED displej pokrytý z většiny černou má mnohem nižší spotřebu než s bílou.

Kalibrace barev displeje.
Barvy na displeji lze kalibrovat barevnými prostory.
Srovnání IPS a OLED displeje ze strany
Na 6" displej se může vejít spousta informací.
Srovnání IPS a OLED displeje s černou barvou.
Témata poskládáte z podkladu a barev zvýraznění.

Výkon Oneplus 5T

Jaký je nejvýkonnější mobil současnosti? Srovnává se těžko, ale Oneplus 5T je žhavým kandidátem na první místo. Procesor Qualcomm Snapdragon 835 je hardware, který rozběhne cokoli, co v Google Play najdete. Tento čip s označením MSM8998 používá 8 jader s architekturou Kryo 280 na maximální frekvenci 2,45 GHz za podpory grafického akcelerátoru Adreno 540 a DSP Hexagon 682. Jedinou konkurencí této bestii je Exynos 8895, který v některých benchmarcích vyhrává, ale rozdíly jsou oproti Snapdragonu minimální.

V cílové rovince ale 1+5T nasadí obří, 8GB RAM. Ačkoli to vypadá, že tak velkou paměť ani nezaplníte, pamatujte, že nemusí trvat dlouho a 4 GB, které používá většina konkurence, budou minimem pro Android. Ostatně, ještě před rokem a půl byly 2 GB RAM nadstandard a dnes jsou nutným minimem.

Výsledky benchmarku Antutu

  • Celkové skóre: 178101
  • 3D: 70949
  • UX: 58039
  • CPU: 38973
  • RAM: 10140

Nutno ovšem dodat, že 8 GB operační paměti najdete jen v telefonu s interní pamětí 128 GB. Levnější varianta s 64 GB úložiště má k dispozici „jen“ 6 GB. I to je víc, než dost.

i Oneplus sice opustilo systém nákupu přes pozvánky, ale nákup u nás je stejně jednodušší.

Baterie a výdrž mobilního telefonu Oneplus 5T

Do tenkého telefonu se obří baterie nevejde. Na druhou stranu velká úhlopříčka displeje znamená, že by se tolik šetřit nemuselo. Výsledkem je slušný kompromis daný hodnotou 3 300 mAh, který udrží v chodu mobil po celý den. Můžete chatovat, brouzdat webem i Facebookem, pouštět si hudbu a filmy a pokud mobil nebudete používat i celou pracovní dobu, večera se dočkáte s rezervou okolo 30 %. To sice na další den nestačí, ale je příjemné vědět, že i když vám ujede spoj, nezmizíte z digitálního světa úplně.

Oneplus 5T má však schované eso v rukávu. Není to bezdrátové nabíjení, ale Dash Charge. To je v současnosti nejrychlejší technologie pro rychlé doplnění energie. Není sice tak rozšířená, jako Quickcharge, ale funguje velmi chytře – dodávaná nabíječka „předžvýká“ proud ze zásuvky tak, aby šel do akumulátoru ve stravitelnější podobě. Řečeno jazykem učitele fyziky, zatímco Quickcharge nabíjí vysokým napětím a nízkým proudem, u Dash Charge je to naopak. V prvním případě vzniká většina tepla v baterii telefonu, v případě druhém z něj velkou část pohltí už nabíječka.

i Podobné telefony:

Přeskočme fyziku, důležitý je výsledný efekt. Dash Charge nabije Oneplus 5T za půl hodiny z nuly na 59 %, po 60 minutách už bude na ukazateli svítit hodnota 93 %. Ve výsledku máte dojem, že procenta naskakují přímo před očima, a 10 minut na nabíječce znamená zásadní rozdíl. Nebál bych se říci, že mě toto rychlonabíjení odnaučilo doplňovat telefonu energii přes noc.

Jedinou nevýhodou technologie Dash Charge je kompatibilita. Jste omezeni na příslušenství značky Oneplus nebo Oppo, v jiných případech tak impozantních čísel nedosáhnete.

Kalibrace barev displeje.
Hlavní zbraní proti vybíjení je Dash Charge.
Srovnání IPS a OLED displeje ze strany
Úsporná LED dioda, nebo ambientní displej?
Srovnání IPS a OLED displeje s černou barvou.
I vibrace část energie spotřebují, ale dají se ztlumit.

Operační systém a software Oneplus 5T

Doba masivních grafických nástaveb nad Androidem skončila. Trend je patrný u mnoha značek a Oneplus se stává jen dalším důkazem. Samotný Android 7 Nougat spoustu funkcí pohltil, důvodů k zásadním modifikacím je proto čím dál méně.

OxygenOS použitý u tohoto telefonu tak přidává jen maličkosti, které kompatibilitu neohrozí, ale hodí se. Už jsem zmiňoval podporu grafických témat, jiné úpravy jsou méně viditelné, ale o to příjemnější. Zmínit můžu konfigurátor navigační lišty, který vám umožňuje přiřadit akce pro krátký stisk, dlouhý stisk, poklepání a dokonce i prohození tlačítka Zpět a Poslední aplikace. Samozřejmé je už probuzení zaťukáním na displej a ztlumení vyzvánění otočením telefonu, ale kolik telefonů dokáže vypnutý displej využívat i k ovládání? Je neuvěřitelné návykové posouvat skladby nakreslením šipky nebo zapnutí fotoaparátu načrtnutím kruhu.

Od věci není ani plánování vypnutí a zapnutí zařízení, výběr audio kodeku pro přenos hudby přes Bluetooth 5 ve vyšší kvalitě nebo zabránění nechtěným dotykům v kapse.

i Pokud si vzpomínáte na první Oneplus One, vytáhnete z paměti spory mezi komunitou CyanogenMod a samotným 1+. Celý projekt CyanogenMod byl vzkříšen pod jménem LineageOS, ten ale s OxygenOS v Oneplus nic společného nemá – leda čistý Android obohacený jen o pár praktických vylepšení. V čínské distribuci je operační systém modifikovaný výrazněji, protože OxygenOS je nahrazen systémem HydrogenOS.

Často zmiňovanou funkcí je i odemykání tváří. Inspirace iPhonem X je jasná, dlužno však zmínit, že něco takového, byť v horší kvalitě, umí Android už několik let. Na trénink měl Android času dost, rozhodli jsem se proto, že 1+5T nic neodpustíme. Bohužel pro kritiku moc prostoru nezůstalo: kamera vás registruje v režimu na výšku i šířku, nesplete se, ani když si nasadíte kapuci a dioptrické brýle, pozná vás i večer na zastávce autobusu, jen v noci už svit displeje k ozáření obličeje nestačil.

Slabším místem je akorát implementace do operačního systému. Telefon se odemkne hned, jak vás pozná, takže obrazovku s notifikacemi rovnou přeskočíte. Někdy se to hodí, jindy ne. Druhým omezením je použitelná sledovací vzdálenost, která je v zóně cca 50-30 cm od obličeje. Vzhledem k tomu, že z jiné vzdálenosti zase nevidíte na displej, budete požádáni o alternativní způsob verifikace jen zřídka.

Oneplus 5T, screenshot, domovská obrazovka Oneplus 5T, screenshot, horní lišta Oneplus 5T, screenshot, multitasking Oneplus 5T, screenshot, grafická témata Oneplus 5T, screenshot, čistič paměti Oneplus 5T, screenshot, paměť
OxygenOS upravuje Android jen decentně, ale na správných místech.

Fotoaparát Oneplus 5T

Kamera je velmi často součástkou, která odděluje zrno od plev. Duální objektiv na zadní straně vzbuzuje mnohá očekávání, zvlášť po výsledcích předchozí generace Oneplus 5. Zatímco pátá generace používala druhý objektiv k optickému zoomu, 5T ho má jen k hrátkám s hloubkou ostrosti a při focení za nedostatku světla. Oba objektivy mají světelnost f/1,7 a liší se jen rozlišením (16 a 20 Mpx).

Nejvýrazněji si to uvědomíte, když v aplikaci fotoaparátu pořídíte snímek stejné scény, jen jednou za použití přiblížení. V tu chvíli je jasné, že zoom je k dispozici pouze digitální a jedná se pouze o výřez z originálu.

Nic to však nemění na tvrzení, že 1+5T fotit umí. Detaily jsou prokreslené, kontrastní, i podání barev je přirozené, pokud se budete snažit. Na rozdíl od dražší konkurence totiž nestačí jen zamířit a zmáčknout spoušť. Je potřeba se pevně opřít, protože doba expozice je často o zlomek vteřiny delší, než je třeba, což končí drobným rozmazáním. V originální velikosti si lze všimnout i mírného rozpíjení barev, což je dobře vidět při focení přírody a panoramat. Absence optické stabilizace je v takovém případě velkou nevýhodou, naopak na makro dokáže telefon ohromit.

U videa OIS nechybí, elektronická stabilizace svůj účel plní. Filmy a klipy můžete pořizovat v rozlišení 1 280 × 720 px, Full HD při 30 a 60 snímcích za vteřinu a 4K při 30 fps. U nejvyšší kvality jsem změřil bitrate okolo 40 Mb/s, což skoro dotahuje hodnoty u kamer GoPro třetí generace. Škoda jen, že kamera používá kodek H.264, s HEVC by měla videa menší velikost.

Poměrně specifický přístup má Oneplus k focení selfie. V základním fotografickém režimu se lze přepnout na přední 16Mpx kameru a třeba si nechat i automaticky vyžehlit pleť, zároveň ale posunutím do strany aktivujete speciální portrétový režim, který plní stejnou funkci, jen neumožňuje ruční zásahy.

Galerie testovacích snímků

Oneplus 5T, testovací snímek, interiér, detail Oneplus 5T, testovací snímek, interiér, detail Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér, detail
Oneplus 5T, testovací snímek, exterér Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér
Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér Oneplus 5T, testovací snímek, interiér, umělé světlo Oneplus 5T, testovací snímek, noční snímek

Hodnocení a srovnání Oneplus 5T s konkurencí

Pokud hledáte špičkový smartphone, ale odmítáte zaplatit 20 tisíc, Oneplus 5T je stroj, který by vás mohl a měl zaujmout. Úžasný hardware má přebytek sil, že další tři roky nebudete muset řešit upgrade. Rychlé nabíjení je věc, nad kterou nejdříve mávnete rukou, ale po prvním vyzkoušení jí propadnete a nedáte na ni dopustit. OxygenOS je Android v prosté a jednoduché podobě, což umožňuje rychlé aktualizace. Ano, verze 8.0 Oreo už je pro 1+5T dostupná! Potěšeni budou i fandové klasického sluchátkového jacku, nadšení pak vzbudí bezrámečkový displej asi u všech uživatelů.

Má Oneplus 5T vůbec nějaké nevýhody? Pár se jich najde. Tou největší je odolnost. Žádná certifikace IP68 nebo 67, telefon se bojí vody jako čert kříže. Druhým negativem je absence slotu na paměťovou kartu. Rozdíl mezi variantou 64 a 128 GB sice není tak markantní, jako v případě iPhonu, ale na micro SD za stejnou částku se prostě vejde víc. Jako třetí mínus bych zmínil fotoaparát, který bych ohodnotil slovy „velmi dobrý“. V rámci všech smartphonů je sice šampionem, v souboji se špičkou ale pořád o kousek zaostává.

Určitě vás budou zajímat i vztahy Oneplus 5T s konkurencí. Za největšího soupeře bychom nominovali LG G6. Je levnější, o málo slabší, ale po designové stránce rovněž boduje bezrámečkovým displejem. 1+5T si vybere ten, kdo chce brutální výkon, ale upozadí fotoaparát a zvýšenou odolnost. Dražším vyzyvatelem je Samsung Galaxy S8, který překonává čínského rivala odolností, rozlišením displeje a podporou pro paměťové karty, ale ztrácí v přívětivosti operačního systému a rychlosti aktualizací. Všechny tři konkurenční telefony jsou skvělé a váš výběr proto bude záležet jen na tom, kolik chcete zaplatit a které parametry jsou pro vás nejdůležitější.

i Nejlepší telefony OnePlus pro 2021
Oneplus 5T

Oneplus 5T

Mobilní telefony

Oneplus 5T je špičkově vybavený super smartphone, který mistrně balancuje na hranici nejnovějších trendů a výhod konzervativního přístupu. V oblasti inovací těží z kombinace 6" AMOLED displeje s bezrámečkovým tělem, nabízí nekompromisní výkon, operační systém je skvěle optimalizovaný a rychlonabíjení si zamilujete. Z klasiky zase čerpá použitím sluchátkového jacku a použitím povrchu z hliníku namísto skla.

Tento telefon nejvíc ocení ti, kdo chtějí výkonný telefon, těší se na časté aktualizace a chytré technologie je baví, ale přístup Googlu k řadě Nexus/Pixel je zklamal ať už z důvodu ceny nebo designu.

Klady

  • Obrovský výkon
  • Funkce OxygenOS a časté aktualizace
  • Tenký profil
  • Minimální rámečky
  • Bleskurychlé nabíjení

Zápory

  • Chybí zvýšená odolnost
  • Nevyužitý potenciál kamery

Oneplus 5T (PREVIEW)

Oblíbený smartphone OnePlus 5 se dočkal vylepšené verze. Již 16. listopadu se světu ukázal v plné kráse jeho vybavenější bratříček, telefon OnePlus 5T. V zahraničí je v prodeji od 21. listopadu 2017, v Česku si ale ještě musíme počkat. V čem OnePlus 5T překonává OnePlus 5 a jaká bude u nás jeho cena?

Design a displej smartphonu OnePlus 5T

Co do vzhledu novinka příliš nezapře svého předchůdce OnePlus 5. Zůstaly oblé tvary, rámečky jsou o něco tenčí. Obepínají displej s o půl palce větší úhlopříčkou. OnePlus 5T dostal 6", technologie displeje se oproti starší verzi nemění, stále jde o AMOLED panel a to s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2 160 × 1 080 pixelů.

OnePlus 5T

OnePlus 5T je elegantní, tenký telefon s minimálními rámečky a rozměrným, 6" displejem. Snaží se okouzlit funkcemi prémiových telefonů při co nejnižší ceně.

OnePlus 5T obdržel vylepšený fotoaparát

Výraznější změna se odehrála na poli focení. Chytrý telefon se chlubí duálním foťákem, a zatímco model OnePlus 5 disponuje rozlišením 20 + 16 Mpx, snímače nového OnePlus 5T dostaly shodně po 20 Mpx. Výrazně se zlepšila světelnost jednoho z nich a nyní mají shodnou hodnotu f/1,7. Přední kamera pak potěší rozlišením plných 16 Mpx, světelnost činí f/2,0.

Výkon smartphonu OnePlus 5T zajišťuje Snapdragon 835 a velká paměť

Hardware smartphonu OnePlus 5T stejně jako u staršího modelu stojí na osmijádrovém procesoru Snapdragon 835 s grafikou Adreno 540. K dispozici jsou opět modely s velice dobrou 8GB operační pamětí, ale i levnější verze se 6 GB RAM. Co do výkonu tak telefonu těžko půjde něco vytknout, zvlášť ve spojení s nástavbou Oxygen OS, která k čistému Androidu přidává jen kosmetická vylepšení. 

OnePlus 5T, prostředí

Vizualizace možné podoby smartphonu OnePlus 5T nebyly daleko od pravdy, design vychází z předchozího modelu, má ale modernější rysy, které víc sluší špičkovému displeji.

Úložného prostoru OnePlus 5T dostal 128 GB, případně i polovičních 64 GB. Baterie zůstala na kapacitě 3 300 mAh. K dispozici má rychlé nabíjení Dash Charge, stejně jako model OnePlus. Telefon poběží na nejnovější verzi Androidu, čímž se přidá do skupiny mobilů se systémem Android 8.0 Oreo. Plné verze systému se dočká začátkem roku 2018, v prosinci 2017 bude aktualizován na jeho betaverzi. Do té doby bude systémem telefonů Android 7.1.1.

OnePlus 5T se nabíjí nejrychleji ze všech

Výše zmiňovaná technologie Dash Charge zajišťuje vysoce rychlé nabíjení a nejen podle videí společnosti OnePlus se jedná o nejrychleji nabíjený telefon na trhu. Server Tom's guide provedl testy a výsledky tuto skutečnost potvrzují.

Mobilní telefon OnePlus 5T se za 30 minut dobíjení z rychlonabíječky nabil z nuly na 59 procent. Hned za ním skončilo LG V3 s 53 procenty a třetí místo obsadil nový iPhone X od Applu s 50% nabité baterie. Je však nutné řici, že Apple ke svým telefonům standardně nedodává rychlonabíječky, bylo ji tedy potřeba pro test přikoupit.

Známe výsledky benchmarků OnePlus 5T 

Po zahájení prodeje OnePlus 5T v zahraničí se na internetu začaly objevovat výsledky benchmarků. Podle článku na fonearena.com, který zveřejnil několik benchmarků, si ve výkonu recenzovaný model 5T nevede vůbec špatně. I přes poměrně viditelné nižší umístění v Antutu Benchmarku 6 oproti ostatním testům provedeným v Geekbench, 3DMark a Basemark, dopadl OnePlus 5T ve velmi těsné konkurenci s ostatními telefony a ve většině případů byl právě tím zástupcem, který vedl.

Po stránce výkonu jsou pro OnePlus 5T největšími konkurenty smartphony Samsung Galaxy Note8, HTC U11 a Xiaomi Mi 6. Právě Xiaomi skoro ve všech benchmarcích vyhrálo nad OnePlus 5T. Ostatní konkurenti se drží v těsném závěsu a v některých testech vyhrává i samotné HTC U11.

Výbavu pojímá OnePlus 5T tradičně

Mezi funkcemi a výbavou nechybí čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu nebo rozpoznávání obličeje. Po nejistotě ohledně osudu konektoru pro sluchátka si mohou příznivci vlastního příslušenství oddechnout. 3,5mm jack v telefonu zůstal. Dalším konektorem je pak USB-C. OnePlus 5T zvládá by měl zvládat dvě Nano SIM karty. Slot pro paměťovou kartu, stejně jako u OnePlus 5, chybí. Mrzí nás chybějící bezdrátové nabíjení, které se jinak začíná mezi top telefony rozmáhat.

OnePlus 5T, rychlé nabíjení

OnePlus 5T se pyšní nejrychlejším nabíjením mezi současnými smartphony. Dash charge je funkcionalita typická pro telefony OnePlus a dokáže nabít prvních 20 % kapacity během několika málo minut.

Srovnání OnePlus 5 a OnePlus 5T

Parametry OnePlus 5 OnePlus 5T
Displej 5,5"
AMOLED
6"
AMOLED
Rozlišení 1 920 × 1 080 px 2 160 × 1 080 px
Procesor Snapdragon 835
8× 2,45 GHz
Snapdragon 835
8× 2,45 GHz
Operační paměť až 8 GB až 8 GB
Interní paměť až 128 GB až 128 GB
Duální fotoaparát
Parametry fotoaparátu 20 + 16 Mpx
f/2.6 + f/1.7
20 + 20 Mpx
f/2.6 + f/1.6
Baterie 3 300 mAh 3 300 mAh
Dual SIM
Operační systém Android 7.0 Nougat Android 8.0 Oreo
Cena 16 990 Kč cca 18 000 Kč
* Cena k 16. 12. 2017. V případě OnePlus 5T se jedná o odhad.

OnePlus 5T – cena a konkurence

Cenu smartphonu OnePlus 5T ještě s konečnou určitostí neznáme, ale předpokládaná cenovka přibližně 18 tisíc korun potěší. To znamená, že telefon bude stát u spodní hranice cen špičkových modelů. Na konečnou sumu si ale musíme ještě počkat. Datum jeho příchodu na český trh však zatím není známo.

Výrobce prezentuje OnePlus 5T jako zabijáka vlajkových lodí. Má tak ambice postavit se silným letošním hráčům, jako jsou například Samsung Galaxy S8 s pestřejší výbavou, po všech stránkách vydařený LG V30 či Google Pixel 2 XL s výjimečným fotoaparátem.

i Mohlo by vás zajímat
Vytisknout
P-DC1-WEB39
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Zkuste naše cookies My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací
Alzak icon