OnePlus 6T (RECENZE) – Dočkali jsme se dalšího zabijáka vlajkových lodí?

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

OnePlus je mezi výrobci mobilních telefonů zajímavý úkaz. S výjimkou jediného modelu, OnePlus X, tato značka vyráběla vždy jen vlajkové lodě. Ostatně už první mobil One byl asi nejvýznamnějším nositelem hesla „flagship killer“, tedy smartphone stejně dobrý jako TOP konkurenti, jen za výrazně lepší cenu. Této strategie se OnePlus drží pořád: každý rok představí novinku, kterou na podzim následuje lehce vylepšená varianta T. Stalo se tak u OnePlus 3, 5 a teď i u šestky. Stojí vylepšení za investici? Má OnePlus 6T něco, co konkurence postrádá? Na to i mnohé další otázky odpoví tato recenze.

OnePlus 6T (RECENZE) – OBSAH

 1. Parametry, cena a srovnání OnePlus 6T s konkurencí
 2. Obsah balení: Nic navíc v krabičce OnePlus 6T nečekejte
 3. Zpracování a ergonomie: OnePlus 6T se skvěle drží
 4. Čtečka otisků OnePlus 6T: Schovala se do displeje
 5. Displej: OnePlus 6T je opět o něco větší
 6. Výkon a úložiště: OnePlus 6T se Snapdragonem 845 netroškaří
 7. Baterie a výdrž: OnePlus 6T vydrží až dva dny
 8. Operační systém a software: Oxygen OS na OnePlus 6T je nejlepší mutace Androidu
 9. Fotoaparát: Kvalita odpovídá ceně
 10. Zhodnocení OnePlus 6T: Výborná volba pro náročné a spořivé

Parametry, cena a srovnání OnePlus 6T s konkurencí

Konkurence pro OnePlus 6T je daná především použitým procesorem. Qualcomm Snapdragon 845 použila většina letošních vlajkových lodí. Má ho Google Pixel 3 (XL), Sony Xperia XZ3 a oblíbilo si ho i Xiaomi u modelů Mi 8, Mi Mix 2S nebo Pocophone. Stejný čipset byste našli u zámořské varianty Samsungu Galaxy S9.

Parametry/Model OnePlus 6T Samsung Galaxy Note9 Google Pixel 3XL
Úhlopříčka displeje 6,41" 6,4" 6,3"
Rozlišení a typ displeje 2 340 × 1 080 px, AMOLED 2 960 × 1 440 px, AMOLED 2 960 × 1 440 px, AMOLED
Poměr stran 19,5 : 9 18,5 : 9 18 : 9
Výřez v displeji
Procesor Qualcomm Snapdragon 845 Samsung Exynos 9810 Qualcomm Snapdragon 845
Operační paměť RAM 6/8 GB 6 GB 4 GB
Interní úložiště 128/256 GB, bez možnosti rozšíření 128/512 GB, nanoSD (až 256 GB) 64/128 GB, nanoSD (až 256 GB)
Operační systém Android 9 Pie Android 8 Oreo Android 9 Pie
Zadní fotoaparát 16 Mpx (f/1,7) + 20 Mpx (f/1,7) 12 Mpx (f/1,5–2,4) + 12 Mpx (f/2,4) 12,2 Mpx
Přední fotoaparát 16 Mpx (f/2,0) 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/2,0)
Baterie 3 700 mAh 4 000 mAh 3 430 mAh
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP68
Rozměry 157,5 × 74,8 × 8,2 mm 161,9 × 76,4 × 8,8 mm 158 × 76,7 × 7,9 mm
Hmotnost 185 g 201 g 184 g
Umělá inteligence
Cena od 15 990 Kč od 25 990 Kč od 28 990 Kč

*Ceny platné k 23. 12. 2018

OnePlus 6T nenabídne voděodolnost nebo desktopový režim, zato výkonu má spoustu, cenou nezaostává a politika aktualizací operačního systému Android je u tohoto výrobce příkladná. Telefon je zkrátka dost zajímavý na to, abychom si ho rozebrali podrobně.

Obsah balení: Nic navíc v krabičce OnePlus 6T nečekejte

OnePlus 6T nijak s dárky pro budoucí uživatele nehýří. Krabička od telefonu je sice velká, ale nečekejte, že byste v ní našli třeba sluchátka nebo pouzdro. Uvnitř objevíte jen rychlonabíječku a datový kabel, který je pro telefony OnePlus speciální, protože umožňuje rychlé nabíjení.

OnePlus 6T, recenze OnePlus 6T, recenze
Krabička ukrývající telefon OnePlus 6T je sice velká, ale například sluchátka v ní budete hledat marně.

Třetím kusem příslušenství je redukce z konektoru USB-C na 3,5mm jack, který na OnePlus 6T chybí. Výrobci se podařilo rozměry redukce minimalizovat a hmatem skoro ani nepoznáte, že mezi sluchátky a telefonem je vložen ještě jeden prvek, barevně však redukce telefonu neodpovídá – podobá se totiž kabelu v kombinaci bílé a červené.

Zpracování a ergonomie: OnePlus 6T se skvěle drží

Je zvláštní, jak málo někdy stačí, aby telefon „dodržoval“ trendy a zároveň byl originální. Pokud se podíváte na OnePlus 6T poprvé, nic zvláštního pozornost nezaujme. Tenké rámečky už se staly standardem a mobil jimi spíše plní povinné požadavky.

OnePlus 6T, recenze, telefon OnePlus 6T, recenze, telefon OnePlus 6T, recenze, telefon
OnePlus 6T vsadil na dnes již tradiční vykrojení displeje a nutno podotknout, že kapkovitý výřez zabírá opravdu jen minimum prostoru.

Na módní strunu brnká i vykrojení displeje. OnePlus 6T nabídne kapkovitý výřez, který je mnohem menší než řešení, jež používá např. Huawei Mate 20 Pro nebo Xiaomi Mi 8. Okamžitě si na tomto tvaru uvědomíte, jak větší výřez překáží – minimálně v případě Androidu. U OnePlus je ale místa na upozornění ve stavovém řádku spousta.

Co nám však na OnePlus 6T trochu vadilo, je přílišné zakřivení rohů displeje. Rádius je hodně pozvolný, což v případě, kdy ve tmě vidíte jen rozsvícený displej, znamená, že obrazovka už ani nepřipomíná obdélník – spíš jako kdyby měla uši oddělené notchem. Dokonce i při pohledu na displej ikony vypadají, jako kdyby s omezením v rozích příliš nepočítaly. Pokud ale nejste puntičkáři, za chvíli tento prvek ani vnímat nebudete.

OnePlus 6T, recenze, telefon, zadní strana OnePlus 6T, recenze, telefon, zadní strana
Recenze OnePlus 6T: Detailní pohled na zadní stranu telefonu.

Co tedy dělá z OnePlus 6T originální kousek? Jednoznačně tloušťka, možná i hmotnost. Telefon je jen 8,2 mm tlustý (pro srovnání, Huawei Mate 20 Pro měří 8,6 mm a Samsung Note 9 dokonce 8,8 mm). Rozdíl si sice špatně představíte, ale v ruce ho vnímáte okamžitě. Díky tenkému profilu se OnePlus 6T výborně drží a v kombinaci s vyvážením a povrchovou úpravou se ani nemusíte bát, že by vám vypadl z ruky.

Ergonomii napomáhá i rozmístění mechanických tlačítek. S jejich umístěním OnePlus stále laboruje, starší OnePlus 3T mívalo na pravé straně jen vypínač, OnePlus 6T na stejný bok přidalo i originální šoupátko na střídání profilů, o kterém zlí jazykové tvrdí, že je zkopírované od iPhonů. Pravdou je, že se hodí, protože nemusíte běhat kamkoli do menu jen proto, abyste změnili vyzvánění na vibrace.

OnePlus 6T, recenze, tlačítka OnePlus 6T, recenze, tlačítka
Rozmístění mechanických tlačítek na chytrém telefonu OnePlus 6T hodnotíme kladně.

Levý bok se stal místem pro ovládání hlasitosti a šuplík na dvě nano SIM karty. Zvláštní je, že OnePlus nepoužívá hybridní slot, do kterého by se dala vložit i paměťová karta – je to však tradice, se kterou případní majitelé asi budou počítat.

Čtečka otisků OnePlus 6T: Schovala se do displeje

OnePlus 6T je druhý mobilní telefon se čtečkou otisků integrovanou do displeje, který jsme si mohli otestovat. Znovu musíme konstatovat, že optická technologie je během odemykání pomalejší než kapacitní skenery používané u většiny zařízení. Odstup je však minimální a subjektivně bychom zhodnotili, že OnePlus 6T se otiskem odemkne rychleji než Huawei Mate 20 Pro.

OnePlus 6T, recenze, čtečka otisků prstů OnePlus 6T, recenze, čtečka otisků prstů
OnePlus 6T stejně jako Huawei Mate 20 Pro integroval čtečku otisků prstů přímo do displeje.

i

Určitě u obou telefonů záleží na tom, jak si přikládání prstu nacvičíte, nižší pozice nám však vyhovovala více.

Displej: OnePlus 6T je opět o něco větší

Bezrámečkové telefony, mezi které OnePlus 6T bezesporu patří, se nebojí velkých úhlopříček. Stačí si ale srovnat, jak se tvary smartphonů proměňují a zjistíte, že nestačí jen postavit dvě čísla proti sobě:

Parametry/Model OnePlus 6T OnePlus 6
Úhlopříčka displeje 6,41" 6,28"
Rozlišení 2 340 × 1 080 px 2 280 × 1 080 px
Jemnost displeje 402 PPI 402 PPI
Poměr stran 19,5 : 9 19 : 9
Plocha displeje 100,9 cm2 98,4 cm2
Poměr plochy displeje k tělu 85,6 % 83,8 %
Velikost zařízení 157,5 × 74,8 × 8,2 mm 155,7 × 75,4 × 7,8 mm
Plocha zařízení 117,8 cm2 117,4 cm2

Jak je vidět, oba telefony jsou stejně velké a vzhledem k tomu, že rozdíl 1,8 % v pokrytí displeje je skoro neviditelný, nezbývá než konstatovat, že úhlopříčka se změnila spíše kvůli protažení obrazovky. Plyne z toho fakt, že OnePlus 6T se lépe drží, na horní část displeje ale dosáhnete o trošku hůř.

Podstatnější je, že displej OnePlus 6T patří k těm nejkvalitnějším. AMOLED displej má velmi syté barvy a při přímém srovnání se staršími modely výrobce je jasné, že se kvalita zvýšila. Pokud starší technologie měly nádech k oranžové, u novinky o podobných nešvarech nemůže být ani řeč.

Bílá je čistá, bez příměsi šedé, modré nebo žluté. Černá má rovněž perfektní podání. Ostatní barvy můžete ovlivňovat v nastavení obrazovky prostřednictvím kalibrace. V ní lze volit mezi barevnými prostory sRGB, DCI-P3 a adaptivním modelem. Ten upravuje odstíny podle okolního světla v kombinaci s posuvníkem, na kterém se dá vybírat mezi teplejším a studenějším laděním. Každý si tak může displej OnePlus 6T přizpůsobit podle svého vkusu.

OnePlus 6T, recenze, displej OnePlus 6T, recenze, displej
AMOLED displej telefonu OnePlus 6T nabídne velice kvalitní podání barev.

Technologie OLED napomáhá i těm, kterým notch vadí. OnePlus tak sice činí jen změnou podbarvení stavové lišty a neposune samotný obsah níž, ale buďme rádi alespoň za takovou variantu.

Rozsah jasu displeje je více než dostatečný. Obzvlášť se nám líbilo, že při nastavení minimální intenzity nebudeme mít problémy ani s nočním čtením. Malým bonusem pro příjemné usínání pak bude noční režim redukující modré světlo, přístupný rovnou z rychlých nastavení ve stavové liště.

OnePlus 6T, recenze, displej OnePlus 6T, recenze, displej
Všudypřítomných škrábanců na displeji se hrozit nemusíte – krycí sklíčko Corning Gorilla Glass 6. generace poskytne spolehlivou ochranu.

Postaráno je i o odolnost, minimálně co se škrábanců týče. Displej OnePlus 6T je krytý sklíčkem Corning Gorilla Glass 6. generace a jako bonus dostanete i základní krycí fólii. Stále vřele doporučujeme nahradit ji tvrzeným sklem, ale potěší, že pár dní, než si nějaké pořídíte, bude obrazovka v bezpečí.

V kapitole o vzhledu OnePlus 6T jste si možná všimli, že jsme nezmínili notifikační diodu. Bohužel, tento telefon ji postrádá, do vykrojení displeje se zkrátka nevešla. Ale to nevadí, její funkci si přebral ambientní displej. Ten se dá nakonfigurovat tak, aby se zmeškané notifikace nebo čas zobrazily rovnou při zvednutí zařízení, při příchodu nové zprávy, nebo při dotyku. Funguje to výborně a bez většího vlivu na výdrž.

Výkon a úložiště: OnePlus 6T se Snapdragonem 845 netroškaří

„Když už vyrábíte super-smartphony, musíte být nejvýkonnější.“ Na výkon si majitelé OnePlus nemohli nikdy stěžovat, a platí to i pro 1+6T. Jak se ale dá překonat konkurence, když nemůžete vyrábět vlastní procesory a spoléháte na dodavatele? Použijte větší RAMku! OnePlus 6T se tohoto doporučení drží.

Svůj OnePlus 6T nabízí v několika verzích, respektive barvách:

 • Mirror Black s lesklým povrchem, 128 GB úložiště a 6, nebo 8 GB RAM
 • Midnight Black s matným povrchem, 128/256 GB úložiště a 8 GB RAM
 • Thunder Purple s matným povrchem s gradientem, 128 GB úložiště a 8 GB RAM
 • Speed Orange (McLaren edice) s „karbonovým“ povrchem, 256 GB úložiště a 10 GB RAM

O operační paměť skutečně nouze není. V kombinaci s procesorem Qualcomm Snapdragon 845 je tak minimálně na papíře OnePlus 6T jedním z nejvýkonnějších mobilních telefonů.

OnePlus 6T, recenze, snapdragon 845
OnePlus 6T je osazen výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 845.

Screenshoty z benchmarků to potvrzují. Na trůnu Antutu sice zatím pořád sedí Huawei Mate 20 Pro, ale Snapdragon 845 má minimální odstup. Naše zkušenosti to potvrzují – telefon je nemožné současnými aplikacemi zpomalit nebo snad jen dostat do fáze, kdy byste cítili, že docházejí rezervy. Spouštění aplikací je bleskové, multitasking se nezadrhává, prostředí systému Android nelaguje a většinu času se OnePlus 6T ani nezahřeje.

i Mohlo by vás zajímat
 • CPU: 93 558
 • GPU: 127 456
 • UX: 63 966
 • Paměť: 10 528
 • Celkem: 295 508

Baterie a výdrž: OnePlus 6T vydrží až dva dny

Vysoký výkon si samozřejmě řekne o nemalé množství energie. OnePlus 6T pohání akumulátor o kapacitě 3 700 mAh. Telefonů s větší zásobárnou je jen pár. Zmínit můžeme Samsung Galaxy Note 9, Asus ROG Phone nebo Razer Phone 2 se 4 000 mAh, ale většina konkurence je o cca 300 a více mAh pozadu. Možná to vypadá jako nepodstatná maličkost, ale při prvním náročném dnu zjistíte, že je to rozdíl mezi „nemusím se omezovat“ a „stěží vydržím“.

Vůbec je příjemné pozorovat trend, kdy rostoucí úhlopříčky umožňují montovat objemnější baterie bez nepříjemných následků. Větší hmotnost nijak zvlášť nevadí (ba naopak, evokuje použití hodnotnějších materiálů) a tenké akumulátory nenavýší tloušťku celého zařízení. Ani OnePlus 6T nemá kvůli velké baterii žádné problémy a i se štíhlým pasem vydrží dva dny. Při hraní her nebo intenzivním focení a natáčení však večer raději přece jen nabíječku použijte.

OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém
Recenze OnePlus 6T: Nastavení a správa baterie.

Jestli se ptáte, jak dlouho trvá takový akumulátor naplnit, odpověď zní prostě: tři čtvrtě hodiny. Za tohle skvělé číslo vděčíme technologii Fast Charge (dříve Dash Charge, nově Warp Charge u OnePlus 6T McLaren Edition). Řešení pro rychlé nabíjení existuje několik, ale způsob používaný u OnePlus se nám zamlouvá svou originalitou: místo toho, aby se o rychlý přísun energie staral telefon, pracuje na plné obrátky hlavně nabíjecí adaptér. To znamená, že se telefon zahřívá jen minimálně – dokonce tak, že během nabíjení můžete klidně i hrát hry, zatímco některá konkurence při rychlonabíjení nemůže mít ani zapnutý displej. Nejen proto patří Fast/Dash charge se svými 20 Watty k nejrychlejším standardům. Vylepšená McLaren edice pak dosahuje výkonu rovných 30 W.

Operační systém a software: Oxygen OS na OnePlus 6T je nejlepší mutace Androidu

Kdybychom měli jmenovat jeden důvod, proč si OnePlus 6T oblíbíte, padne volba na Oxygen OS. Pokud se díváte na screenshoty okolo, možná vás napadne: „Je to jen obyčejný, čistý Android, to už tu bylo tolikrát…“ Částečně byste pravdu měli: Oxygen OS (někdy zkracovaný jako OOS) se po stránce vzhledu podobá právě Pixelům od Google. Na rozdíl od nástavby EMUI u telefonů Huawei/Honor se však soustředí více na funkce než na vzhled.

OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém
Recenze OnePlus 6T: Představujeme upravenou verzi operačního systému Android – Oxygen OS.

OnePlus k Androidu přistupuje pragmaticky: proč řešit vzhled, když si každý uživatel může nainstalovat některý z desítek launcherů z Google Play a změnit tím prostředí telefonu k nepoznání? Proč nabízet vlastní sady ikon a obrázků na plochu, když si můžete sehnat vlastní? Mnohem podstatnější jsou přeci časté aktualizace, dlouhodobá podpora a opravdu užitečné vychytávky.

OnePlus 6T zkrátka přemýšlelo nejen nad vzhledem, ale i užitkem. Proto můžete přehrávač médií ovládat gesty na vypnutém displeji, aniž by to jakkoli omezovalo probuzení dvojitým poklepáním na obrazovku. Nechybí noční a čtecí režim, okamžitě jsme si zvykli i na možnost přiřadit navigačním klávesám na displeji nové funkce, které se spouští podržením či poklepáním. Nebo byste raději ovládání gesty? Či jen kombinaci tlačítka zpět a gest na domovské klávese ve stylu Pixelů? Je toho ještě víc: telefon podporuje herní režim, platební aplikaci můžete spustit přímo podržením prstu na čtečce otisků, aplikace lze instalovat dvojmo což dovolí komunikovat skrz dva účty, jiné aplikace můžete zamknout do sejfu…

OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém OnePlus 6T, recenze, operační systém
Recenze OnePlus 6T: Nastavení telefonu.

Velkou výhodou telefonů OnePlus je i podpora výrobce. Pro geeky to znamená snadný root a překotný vývoj komunitních verzí Androidu, pro ostatní pravidelné updaty systému a bezpečnostní záplaty. Bloatware v OnePlus 6T nemá místo a kromě povinné výbavy v telefonu najdete jen dvě aplikace od výrobce.

Jednou z nich je OnePlus Switch. Už z názvu se dá odhadnout její funkce, kterou je bezpečná migrace dat ze starého telefonu na nové zařízení. Ano, to samé umí i průvodce od Google, ale OnePlus se snaží vyšlapat cestičku i pro uživatele iPhonů. Škoda že právě v případě značky Apple aplikace moc nefunguje, respektive odkáže vás na návod na webu.

Fotoaparát na OnePlus 6T odpovídá ceně

Když se podíváte na oficiální webové stránky OnePlus, zjistíte, že o fotoaparátu se mluví až na třetím místě, protože si OnePlus 6T více zakládá na čtečce otisků a displeji. Na schopnosti kamery se ale nezapomnělo, přestože je hardware shodný s předešlou verzí.

OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie
První obrázek byl zachycen na OnePlus 6T v automatickém režimu, druhý v režimu nightscape a třetí v režimu noc.

Jádrem celé soustavy je senzor Sony IMX519 s rozlišením 16 Mpx, doplněný o sekundární 20Mpx objektiv pro snímání hloubky. Světelnost dosahuje f/1,7, což je velmi slušná hodnota. Po technologické stránce ale OnePlus 6T za konkurencí mírně zaostává: zoom zvládá jen digitální, proměnlivou mechanickou clonu také nemá a podporované nejsou ani širokoúhlé záběry. Duální fotoaparát tak přijde ke slovu jen při focení detailů nebo portrétů, kdy se postará o rozostření pozadí.

Kvalita fotografií je přesto dobrá, k čemuž významným dílem přispívá optická stabilizace. Díky ní se nemusíte bát ani nočních snímků v režimu Nightscape – šum se na nich objevuje, ale v přijatelné míře. Denním fotkám nechybí detaily, v podání barev se OnePlus 6T snaží o maximální věrnost. Snímky proto nepůsobí na první pohled atraktivně, ale sami uznáte, že zvýšit saturaci je snadnější než získání realistického originálu.

OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie
Přestože fotoaparát OnePlus 6T se neřadí mezi ty nejlepší v kategorii, výslednou kvalitou fotografií jsme byli často příjemně překvapeni.

Bohužel, zima nám nepřipravila ideální podmínky pro focení, pár slunečných dnů však potvrdilo, že OnePlus 6T si rozumí i s velkými kontrasty mezi světlem a stínem – v takových chvílích se automaticky zapojí funkce HDR.

i

Přední kamera je obyčejná, vysoké rozlišení 16 Mpx používaly i předchozí generace. Za zmínku stojí spíše elektronická stabilizace a světelnost f/2,0.

V mnoha případech jsme využili i manuální režim Pro, který vám dovolí pracovat s teplotou bílé barvy, ISO, délkou závěrky či vzdáleností zaostřování. Zatímco spousta současných smartphonů se snaží uživatelské zásahy do focení omezovat působením umělé inteligence, 1+6T ruční úpravy nijak neschovává. Naopak předkládá různé berličky, aby byly fotografie co nejlepší. Přímo v hledáčku se zobrazuje histogram, navolené kombinace nastavení můžete ukládat, aby byly rychle po ruce a vítaná je i podpora formátu RAW.

OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie
Recenze OnePlus 6T: Jak hodnotíte kvalitu testovacích snímků vy?

Skvělý dojem po sobě zanechalo natáčení videa. OnePlus 6T zvládne nahrávat ve 4K rozlišení (konkrétně 3 840 × 2 160 px) při frekvenci 60 snímků za sekundu, při stejném framerate samozřejmě můžete nahrávat i ve Full HD. Nechybí ani časosběrný režim v maximálním rozlišení 1 920 × 1 080 px, případně zpomalené video. V případě slowmotion 1+6T nevynechalo Full HD záznam ve 240 FPS ani superzpomalené záběry v rozlišení sice jen 720p, ale zato se 480 snímky za vteřinu, což dovoluje osminásobné zpomalení bez ztráty plynulosti.

OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie OnePlus 6T, recenze, ukázkové fotografie
Mírným zklamáním pro nás byla samotná aplikace fotoaparátu – i běžný uživatel by zajisté ocenil širší nabídku funkcí.

Samotná aplikace fotoaparátu však není bez chyb. Ovládá se snadno, nejpoužívanější volby jsou dostupné na dvě kliknutí, ale ocenili bychom větší pestrost nabídek. Postrádáme volbu formátu obrázků, focení v nižším než maximálním rozlišení nebo více možností poměru stran. Jistě, vždycky si můžete nainstalovat jinou aplikaci, ale cítíme, že nativní software by měl z telefonu dostat maximum.

Zhodnocení OnePlus 6T: Výborná volba pro náročné a spořivé

Mobilní telefon OnePlus 6T nezpůsobí revoluci na trhu. Představuje však perfektní kombinaci toho, co je moderní, s tím, co zákazníci chválili v minulých letech. Po dvou týdnech testování jsme objevili jen jedinou zásadní nevýhodu: telefonu chybí zvýšená odolnost. Údajně sice 1+6T odolá vlhkosti a dešti, ale na tvrzení nepodložené fakty se spoléhat nedá.

i Mohlo by vás zajímat

Tento hendikep je ale vyvážen spoustou kladů. Pochválit musíme elegantní tvary, které sice nezaujmou originalitou, ale v denním provozu bodují ergonomií – OnePlus 6T se drží lépe než kterýkoli mobil, jenž jsme v posledních týdnech testovali. O výkonu se rovněž nedá diskutovat, OnePlus nabízí to nejlepší, co je k mání, a ještě přidává objemnou baterii, abyste s potenciálem Snapdragonu 845 nemuseli šetřit. Oblíbili jsme si rovněž nástavbu Oxygen OS, která je perfektně odladěná a zvyšuje komfort v místech, kde čistý Android ještě ztrácí. Ani kvalita fotoaparátu vysoko nastavenou laťku neshodí.

Zásadním argumentem pro pořízení OnePlus 6T je cena. Od poslední generace sice stoupla, ale pořád se jedná o jeden z nejdostupnějších výkonných telefonů na trhu. Pokud usilujete o nejlepší poměr výkon/cena, tady jste na správné adrese.

OnePlus 6T

Recenze OnePlus 6T

Smartphony OnePlus

OnePlus 6T je telefon pro náročné, který kombinuje ty nejlepší vlastnosti. Skvělá ergonomie se snoubí s obrovským výkonem a povedenou nástavbou OxygenOS. Vzhledem k tomu, jak příjemnou cenu výrobce nastavil, můžeme OnePlus 6T doporučit snad všem, kteří se obejdou bez zvýšené odolnosti.

OnePlus 6T se bude líbit hráčům, geekům, manažerům i fotografům. Má dost sil na to, aby zvládl veškeré požadavky, které na něj budete klást, a snad jen nízké povědomí o této značce bude důvodem, proč se z OnePlus nestane masově prodávané zboží.

Klady

 • Ergonomie
 • OxygenOS
 • Cena

Zápory

 • Chybí stupeň krytí
 • Bez konektoru na sluchátka

Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací