BOOST JBL Philips Alza dny Boost

Připravte se
na nový
zářivý úsměv!

Váš domácí průvodce ústní péče pro dokonale zdravý chrup
s rovnátky.

Přišel váš čas zazářit

Jste na cestě...

Rozhodli jste se podstoupit léčbu rovnátky, protože víte, jak důležitý je zářivý zdravý úsměv.
Avšak bez správné domácí péče o chrup se u vás může objevit plak, problémy s dásněmi, zubní kazy a další závažné stavy, které mohou prodloužit dobu vaší léčby. To je důvod, proč váš ortodontista důvěřuje produktům Oral-B®, které vám pomohou během léčby rovnátky udržovat čistou a zdravou ústní dutinu.

Oral-B nabízí:

 • Užitečné informace o produktech Oral-B a jejich výhodách, čímž pacienty povzbuzuje k správnému čištění zubů a mezizubí a k používání ústní vody
 • Pomůcky k hodnocení ústní hygieny a ke sledování zlepšení
 • Připomenutí další návštěvy u stomatologa
 • Tipy ohledně dalších způsobů, jak si zachovat zdravý, krásný úsměv

Rovnátka hrají důležitou roli při utváření toho, jak bude vypadat váš úsměv později. Oral-B je zde proto, aby vám pomohl pečovat o váš úsměv a chránit jej pro nadcházející roky.

Vaše cesta ke zdravému, krásnému úsměvu

Časté problémy v ústech, na které je třeba myslet

Zubní kaz

Zubní kaz začíná na povrchu zubu a poté se šíří do méně odolných vnitřních částí zubu. Chraňte se před zubním kazem snížením příjmu cukru a sladkostí nebo konzumací potravin bez cukru.
Samozřejmostí je čistit si zuby každý den fluoridovou zubní pastou.

Demineralizace

Je to komplikované slovo, ale znamená jednoduše ztrátu minerálů ze zubní skloviny působením kyselin. Tento proces může vést ke vzniku křídově bílých skvrn na zubech a následně až ke vzniku kazivých dutin. Dávejte proto pozor na demineralizaci a omezte příjem sladkých nápojů a sladkostí.

Problémy s dásněmi

Tento problém se projevuje otokem a zarudnutím tkáně kolem zubů. Neignorujte tento příznak, může vést k dalšímu zhoršení. Každý den si čistěte mezizubní prostory.

Citlivost zubů

Pokud u vás horké, studené a sladké nápoje nebo jídlo vyvolávají bolest zubů, informujte svého ortodontistu.

Plak

Jedná se o lepkavou vrstvu bakterií, která se tvoří na povrchu zubů a obvykle není viditelná. Plak nad i pod okrajem dásní musí být neustále odstraňován. Klíčem k odstraňování plaku je pravidelné čištění zubů a mezizubí.

Zubní kámen

Pokud plak není z povrchu zubů pravidelně odstraňován, může ztvrdnout a změnit se na zubní kámen. Pouze váš zubní lékař nebo hygienistka jej mohou odstranit.

Pigmentace zubů

Na zubech se může vyskytnout mnoho typů skvrn neboli pigmentací. Některé se nachází uvnitř zubů, jiné na povrchu zubů.

Zápach z úst

Je často způsobován bakteriemi, které se nachází na jazyku nebo mezi zuby. Nezapomínejte si pravidelně po čištění zubů vyčistit také mezizubí a jazyk.

Správná péče o ústní dutinu začíná doma

Nemusíte čekat na další návštěvu u zubního lékaře, abyste mohli začít zlepšovat zdraví své ústní dutiny. Zde je několik tipů, které můžete použít ihned.

Mělo by být samozřejmostí:

 • Užitečné informace o produktech Oral-B a jejich výhodách, čímž pacienty povzbuzuje k správnému čištění zubů a mezizubí a k používání ústní vody
 • Vyčistit si zuby po každém jídle, nebo alespoň dvakrát denně po dobu nejméně 2 minut
 • Vyčistit si mezizubí alespoň jednou denně
 • Používat zubní pastu, která obsahuje fluorid a zabraňuje tvorbě pigmentací zubů
 • Používat ústní vodu podle pokynů výrobce
 • Objednávat se u svého zubního lékaře k profesionálnímu čištění zubů v intervalech, které Vám doporučí

Technologie Oral-B mohou pomoci důkladně vyčistit váš chrup a dosáhnout vynikající čistoty* a zlepšení zdraví dásní.

* v porovnání s běžným zubním kartáčkem a zubní pastou.

Péče o ústní dutinu s ORAL-B
zuby

Čištění zubů

Čistěte si zuby elektrickým zubním kartáčkem Oral-B® a zubní pastou Oral-B® Professional pro vynikající čistotu a zdravé dásně. Pro účinné a pohodlné čištění kolem ortodontických zámečků použijte kartáčkové hlavy Oral-B® Ortho a Interspace.

K vyčištění vnitřních plošek zubů a zubů bez ortodontických zámečků použijte běžnou kartáčkovou hlavu Oral-B.
Veďte kartáčkovou hlavu pomalu ze zubu na zub, na každé plošce ji podržte několik sekund a poté ji posuňte na další zub. Sledujte tvar jednotlivých zubů a křivku dásní.

Nezapomeňte vyměnit kartáčkovou hlavu Oral-B® každé 3 měsíce nebo ještě dříve, jsou-li vlákna roztřepená.

Péče o ústní dutinu s ORAL-B
mezizubní prostory

Každý den čistěte mezizubní prostory

Každodenní čištění mezizubí je důležitou součástí odstraňování plaku. Dentální vlákno Oral-B Super Floss umožňuje snadné čistění pod ortodontickými zámečky.

Péče o ústní dutinu s ORAL-B
dásně

Hloubkové čištění pod dásní

Ústní sprcha Oral-B OxyJet využívá technologii mikrobublin k ničení bakterií, které se podílí na tvorbě plaku. Sprcha mísí vzduch a vodu ve formě mikrobublin a po použití v kombinaci s elektrickým kartáčkem a speciální zubní pastou významně snižuje problémy s dásněmi. Ručně ovládaným spínačem trysky si při čištění snadno zvolíte rotující, nebo přímý proud vody.

Váš ortodontista nebo dentální hygienistka vám mohou doporučit používat dentální nit před čištěním zubů nebo použitím ústní sprchy. Chcete-li se dozvědět více, poraďte se se svým ortodontistou

Chcete-li se ujistit, že tyto produkty jsou pro vás vhodné, přečtěte si vždy štítek. Měli byste se také řídit doporučením svého zubního lékaře.

Vaše cesta ke zdravému a krásnému úsměvu

Vyvarujte se potravin, které mohou poškodit váš ortodontický aparátek

Tvrdé nebo tuhé potraviny mohou poškodit ortodontické dráty a prodloužit vaši léčbu.

 • Vyhýbejte se zejména: popcornu, ořechům, ledu, tvrdým bonbónům, hranolkům, kandovanému ovoci, vařenému kukuřičnému klasu, žvýkačkám, karamelám a jiným lepivým cukrovinkám a sladkým nápojům.
 • Upozornění: Buďte opatrní při konzumaci mrkve, jablek nebo tvrdého chleba. Nejlepší je tyto potraviny krájet na malé kousky.
 • Omezte nevhodné návyky: Pokuste se nekousat si rty a netlačit jazykem na rovnátka. Nežvýkejte tužky a propisky a nekousejte si nehty

Co dělat...

 • Pokud se některý drát vašich rovnátek uvolní a je Vám to nepříjemné, potřete drát voskem nebo jej přikryjte vlhkým kouskem bavlny a ihned zavolejte do ordinace vašeho ortodontisty.
 • Pokud se uvolní jakákoli komponenta vašich rovnátek, uschovejte ji a vezměte ji s sebou do ordinace vašeho ortodontisty.
 • Máte-li jakékoli obtíže, vypláchněte si ústa teplou vodou. Pokud to nepomůže, zavolejte do ordinace vašeho ortodontisty.

Kontrola úrovně vaší ústní hygieny

Ohodnoťte svůj úsměv

Použijte tuto stránku k vyhodnocení úrovně vaší ústní hygieny. Požádejte svého ortodontistu nebo hygienistku o doporučení produktů, které zlepší účinnost vašeho čištění zubů a mezizubí pro čistší zuby a zdravější dásně.

Vaše cesta ke zdravému a krásnému úsměvu
zubní kartáčky

Doporučované zubní kartáčky Oral-B

Vaše cesta ke zdravému a krásnému úsměvu
kartáčkové hlavy, zubní pasty a příslušenství

Zařaďte tyto produkty Oral-B® do své každodenní péče o ústní dutinu pro čistší zuby a zdravější dásně

Doporučované kartáčkové hlavy Oral-B

Zubní pasty Oral-B doporučované pacientům s rovnátky

 
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací