Ucho - ApF - faktury 7 dní Samsung

Pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Eva Mizerová

V domácím prostředí jsme pro vás otestovali pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista, který díky tlaku 20 barů slibuje přípravu kávy na úrovni profesionálních kaváren. Jak si tento designový fešák vedl v hodnocení a jak celkově dopadla naše recenze, se dozvíte v následujícím článku.

Recenze na pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista

Pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista (RECENZE) – OBSAH

 1. Jak probíhalo testování pákového kávovaru Siguro
 2. Parametry pákového kávovaru Siguro EM-K42 Barista
 3. Uvedení kávovaru do provozu a jeho design
 4. Ovládání pákového kávovaru Siguro
 5. Příprava kávy s kávovarem Siguro EM-K42 Barista
 6. Využití parní trysky kávovaru Siguro
 7. Údržba pákového kávovaru Siguro Barista
 8. Celkové hodnocení kávovaru Siguro EM-K42 Barista

Jak probíhalo testování pákového kávovaru Siguro

Pákový kávovar jsme testovali v domácnosti, kde je pití kávy na denním pořádku. Já i manžel pijeme rádi jak poctivou černou hořkou kávu typu espresso či ristretto, tak kávu zjemněnou mléčnou pěnou. Zatím jsme měli zkušenosti pouze s automatickými kávovary, každý znalec kávy vám však potvrdí, že pravou chuť kávy si nejlépe vychutnáte z šálku připraveného pákovým kávovarem. Na tři týdny se tedy součástí naší domácnosti stal stylový pákový kávovar Siguro, který jsme naplno využili při přípravě klasické kávy i mlékem zjemněného cappuccina.

Recenze kávovaru Siguro EM-K42 Barista
Pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista disponuje veškerým příslušenstvím pro přípravu poctivé kávy.

Parametry pákového kávovaru Siguro EM-K42 Barista

Kávovar Siguro EM-K42 Barista  je vhodný pro přípravu espressa i mléčných specialit a může se pochlubit těmito parametry:


Parametry Siguro EM-K42 Barista
Tlak čerpadla 20 bar
Objem nádržky na vodu 1 litr
Příkon 1450 W
Maximální výška šálku 12 cm
Počet současně připravovaných šálků 2
Nastavení množství kávy
Parní tryska
Rozměry 304 × 139 × 314 mm

Uvedení kávovaru do provozu a jeho design

Když jsem přebírala krabici s kávovarem, překvapila mě jeho lehkost a také mě po samotném vybalení přístroje nadchly jeho kompaktní rozměry i celkový design, který je dle mého názoru velmi povedený. Provedení v matném nerezu s jemnými ovládacími prvky, decentním stylovým podsvícením a nápisem Siguro v přední části působí velmi elegantním dojmem a umožňuje umístění kávovaru do jakéhokoliv interiéru. Z plastu je pak nádobka na vodu v zadní části kávovaru, která je velice snadno vyjímatelná a má i vrchní otvor pro pohodlné plnění. Díky minimalistickým rozměrům kávovar v naší domácnosti nezabírá moc místa ani nikterak nenarušuje její styl, naopak sem skvěle zapadne.

Obsah balení:

 • Pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista
 • Držák filtru
 • 2 filtrační sítka (pro 1 šálek nebo pro 2 šálky)
 • Odměrka sloužící i jako pěchovadlo
 • Návod k použití v českém jazyce
Recenze kávovaru Siguro EM-K42 Barista
Pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista je designově velmi povedenou záležitostí.

První použití kávovaru

Jak se dočtete v přehledném manuálu, před prvním použitím kávovaru je nutné provést jak propláchnutí přístroje, tak  parní trysky. Celý proces vám zabere jen pár minut a postupuje se v něm podobně jako při přípravě kávy, jen sítko na kávu ponecháte nenaplněné. Po zapnutí kávovaru dojde k proplachu jeho vnitřní části horkou vodou, která jednoduše vyteče do připravené nádoby. Parní trysku je třeba také pročistit, což učiníte stisknutím příslušné ikonky a vypuštěním páry do připravené nádoby nebo hrníčku. Následně je kávovar připraven pro první použití.

Recenze kávovaru Siguro EM-K42 Barista
Výměnná sítka umožňují přípravu jednoho či dvou šálků kávy.

Ovládání pákového kávovaru Siguro

Ovládání pákového kávovaru je velmi snadné a díky vyobrazeným ikonkám je zvládne opravdu každý. Otočný volič umístěný na boční straně spotřebiče slouží k regulaci páry a horké vody, čtveřice ikonek na vrchním panelu zahrnuje zapínací tlačítko, spouštěcí tlačítka pro přípravu jedné či dvou káv a tlačítko pro spuštění horké páry do trysky. Nádoba na vodu umístěná v zadní části je snadno dostupná pro vrchní plnění. Lehce ji však můžete vyjmout celou a napustit do ní vodu pro přípravu kávy.

Recenze kávovaru Siguro EM-K42 Barista
Zásobník na vodu je snadno vyjímatelný i přístupný z vrchní části.

Příprava kávy s kávovarem Siguro EM-K42 Barista

Kávovar Siguro EM-K42 Barista slibuje opravdu rychlou a nenáročnou přípravu kávy v několika jednoduchých krocích. Vzhledem k tomu, že kávovar disponuje funkcí pro předehřátí přístroje včetně páky, sítka i šálku, využívám i já tuto možnost, která dle výrobce posiluje chuť pravé kávy a rozvíjí její aroma.

 1. Nejprve umístím páku se sítkem i šálek na své místo a zapínacím tlačítkem uvedu do chodu nahřívání kávovaru.
 2. Kávovar v průběhu nahřívání bliká, poté se indikátory rozsvítí a mohu přistoupit k přípravě kávy.
 3. Odměrkou naberu požadované množství mleté kávy a nasypu je do sítka, opačnou stranou odměrky kávu napěchuji.
 4. Páku s filtračním sítkem nasadím ze směru zleva doprava na kávovar až do jejího úplného zaklapnutí.
 5. Následně už jen stačí stisknout tlačítko pro přípravu jednoho nebo dvou šálků a do minutky mám kávu hotovou.

Nastavení objemu šálku espressa

Pro opravdové labužníky umožňuje kávovar Siguro EM-K42 Barista přizpůsobit si objem kávy podle vlastních preferencí, a to v rozpětí od 25 do 60 ml v případě přípravy jednoho šálku a 70 až 110 ml v případě šálků dvou. Nastavení objemu probíhá přes vrchní ovládací displej a je podrobně popsáno v uživatelském manuálu.

Jak chutná káva z kávovaru Siguro EM-K42 Barista?

Kávovaru Siguro EM-K42 Barista disponuje tlakem 20 barů, což mu umožňuje připravit opravdu kvalitní kávu. Ta je svojí chutí velmi bohatá a odráží charakteristické hořké tóny i typické aroma poctivé černé kávy. Samozřejmě také záleží, jakou směs pro přípravu použijete. Pokud však vsadíte na čerstvě mletou kávu z pražírny, například Arabiku či Robustu, rozhodně si svůj šálek naplno vychutnáte.

Využití parní trysky kávovaru Siguro

Pokud si váš šálek kávy rádi zjemníte mléčnou pěnou, pak jistě využijete parní trysku, pomocí které si snadno připravíte oblíbené cappuccino či latté machiato. Její použití je srovnatelné s automatickým kávovarem, takže postačí jen nalít mléko do vhodné nádoby a trysku do ní dostatečně ponořit. Po stisknutí tlačítka pro přípravu páru jednoduše otočíte bočním knoflíkem pro regulaci páry až do krajní polohy a počkáte, až mléko nabyde požadované hustoty. Následně vrátíte knoflík do výchozí polohy a mléčnou pěnu nalijte do předem připraveného espressa. Kromě mléčné pěny si pomocí trysky můžete připravit i horkou vodu na čaj.

Recenze kávovaru Siguro EM-K42 Barista
Tryska u pákového kávovaru Siguro EM-K42 Barista slouží k přípravě napěněného mléka.

Údržba pákového kávovaru Siguro Barista

U kávovaru Siguro EM-K42 Barista je třeba pravidelně čistit odkapávací misku s mřížkou, kterou lze snadno vyjmou a umýt ji pod tekoucí vodou s případným použitím vhodného prostředku na nádobí. Ideální je toto čištění provádět každý večer, zachováte tak hygienickou čistotu kávovaru. Také je třeba pravidelně propláchnout nádobku na vodu, ve které nedoporučuji ponechat nalitou vodu k přípravě kávy přes noc, raději vždy použijte vodu čerstvou.

Povrch přístroje je v případě potřeby možné otřít vlhkým hadříkem a filtrační sítka proplachuji po každém použití, jakmile z nich odstraním kávovou sedlinu. Opravdu je však stačí jednoduše propláchnout, zbytky kávy se v nich nikterak neusazují.

Recenze kávovaru Siguro EM-K42 Barista
Odkapávací mřížku kávovaru Siguro EM-K42 Barista je třeba pravidelně čistit.

Odvápnění přístroje je doporučováno provádět každé 3 měsíce a je podrobně popsáno v přiloženém manuálu. Kromě několika minut času k němu budete potřebovat odvápňovací prostředek a nádobu na vodu.

Celkové hodnocení kávovaru Siguro EM-K42 Barista

Kávovar Siguro EM-K42 Barista nás příjemně překvapil jak samotnou přípravou kávy, tak vkusným a elegantním designem. Díky svým kompaktním rozměrům je vhodný i do malých kuchyní, pro které bývají klasické kávovary příliš velké.

Příprava kávy nebyla nikterak složitá, naopak šlo o velmi snadnou a rychlou záležitost, do minutky jsme měli kávu na stole. Velmi nám s manželem vyhovovala možnost připravit si naráz dva šálky a vychutnat si naše oblíbené espresso společně. Také nahřívání šálků i kávovaru samotného hodnotím jako bonus, díky kterému si káva zachová své původní aroma a klasickou chuť.

Trysku pro napěnění mléka jsem využívala nejen já pro zjemnění ranní kávy, ale také naše děti, které si díky ní oblíbily přípravu našlehaného mléka s kakaem či se skořicí. Zmiňuji také příznivou cenovou relaci pákového kávovaru Siguro, ve které se zkrátka kvalitní automatický kávovar pořídit nedá.

Siguro EM-K42 Barista

Siguro EM-K42 Barista

Pákové kávovary


Pákový kávovar Siguro EM-K42 Barista disponuje špičkovými parametry, jako je tlak 20 barů, osobní nastavení kávy, příprava dvou šálků najednou a parní tryska pro napěnění mléka. Vaši oblíbenou kávu si tak připravíte přesně podle svých představ. Systém ThermoBlock zajišťuje extra rychlý ohřev vody, jejíž správná teplota je navíc elektronicky kontrolována pro dosažení dokonalé chuti a aroma každého šálku.


Klady

 • Rychlá a jednoduchá příprava kávy
 • Intuitivní ovládání
 • Velmi snadná údržba
 • Tlak 20 barů
 • Systém ThermoBlock pro extra rychlý ohřev vody
 • Elektronická kontrola teplota vody a vodní páry
 • Možnost nastavení objemu šálku
 • Prostor pro nahřívání šálků
 • Kompaktní rozměry
 • Elegantní design

Zápory

 • Obtížnější manipulace při výměně sítek
Eva Mizerová

Eva Mizerová

Ke psaní a četbě jsem měla vždy kladný vztah, a proto vítám možnost uplatnit svůj koníček také v pracovním životě. Psaní článků a tvorba recenzí je pro mě příjemnou kreativní činností, kterou mohu provozovat nejen doma, ale i na cestách s obytným vozem. Mojí oblíbenou destinací se stala Itálie a uchvátila mě natolik, že jsem se s chutí pustila do studia italštiny a v současné době už mám za sebou i překlady prvních knih. Dále působím jako šéfredaktorka internetového magazínu, takže času opravdu nemám nazbyt. Podstatné však je, že to, co dělám, mě baví a naplňuje.

4,2 34×
Siguro EM-K420SS Barista
Pákový kávovar tlak 20 bar, 1450W, vyjímatelná nádrž na vodu objem 1l, vysokotlaký napěňovač mléka, osobní nastavení kávy, inteligentní funkce předspaření, Thermoblock pro extra rychlý ohřev, kontrolovaná teplota vody a vodní páry, příprava dvou šálků najednou, sítka pro 1 a 2 šálky kávy v balení, možnost nahřívání šálků, odnímatelný odkapávací tácek, povrch z nerezové oceli, rozměry 30.4x13.9x31.2cm, váha 3.9kg, délka kabelu 1.2m, 3 roky záruka
Super cena
3 199,-
Na objednávku – termín upřesníme > 5 ks
Očekáváme 30.11.2023
Objednací kód: SGR_EM_K420SS
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací