Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Mastercard Obchodník roku 2021 Křišťálová lupa 2021

Panasonic OLED TV: ve spolupráci s hollywoodskou produkcí

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Nové OLED televize z dílny Panasonic jsou již v prodeji a výrobce věří, že představují velký skok oproti loňským modelům. Uvádí nové postupy zpracování obrazu i další technologie a velká část sebevědomí značky zřejmě pramení ze skutečnosti, že přední hollywoodští koloristé využívají OLED televize Panasonic jako referenční obrazovky při tvorbě celovečerních filmů. Více se o tom dozvíte v článku.

Nová OLED TV Panasonic GZ2000

OLED TV Panasonic – OBSAH ČLÁNKU

  1. OLED televize Panasonic používají tvůrci v Hollywoodu
  2. Jak OLED TV Panasonic vytváří kvalitní obraz?
  3. Zvuk, herní i sportovní režim a nové rozhraní OLED TV Panasonic
  4. Panasonic v roce 2019: třinové OLED TV

OLED televize Panasonic používají tvůrci v Hollywoodu

Panasonic letos rozšiřuje nabídku OLED TV na tři modely (GZ2000, GZ1500 a GZ950). Činí tak mimo jiné v odpovědi na vřelost, s níž byly minulé modely přijaty. Dle výrobce jsou jeho televizory ceněné za obrazovou i zvukovou kvalitu, spolehlivost a výdrž, což potvrzuje jejich účast na tvorbě velkých hollywoodských filmů.

Televizorů Panasonic využívá například kolorista Stefan Sonnenfeld.

OLED televize Panasonic používá například Stefan Sonnenfeld, přední hollywoodský kolorista a výkonný ředitel Company 3, která spolupracovala na mnoha blockbusterech (Spider-Man: Far from Home, Bohemian Rhapsody, John Wick: Chapter 3 aj.) i menších dramatických a dokumentárních filmech (BlacKkKlansman, Free Solo, Leave No Trace a dalších). Sám Stefan má navíc na starosti Star Wars: Rise of Skywalker, největší film zimy 2019. Některé z výše uvedených trháků najdete i na českém Netflixu.

Pokud tedy chcete sledovat filmy v kvalitě, v jaké s nimi pracovali jejich tvůrci, jsou pro vás OLED televize Panasonic zřejmě nejlepší cestou. Jejich obrazové kvality již netřeba dále dokazovat, způsob, jakým jich dosahují, si ale popíšeme níže.

Jak OLED TV Panasonic vytváří kvalitní obraz?

OLED je v současné době nejpokročilejší široce aplikovanou zobrazovací technologií. Na rozdíl od starší technologie LED (LCD), která v jednotlivých pixelech pouze propouští a upravuje světlo proudící z plošného podsvícení obrazovky, využívá OLED organických diod, jež správně barevné světlo samy vyzařují, a to v každém jednotlivém pixelu.

OLED TV Panasonic GZ950
OLED televize bezchybně zobrazují barvy, kontrast i detail.

Co se obrazové kvality týče, je tento způsob lepší ve všech ohledech. Pixely OLED TV mohou produkovat jasnější obraz než LED, mohou být ale také zcela vypnuté (což LED vůbec nedokáže) a zobrazit tak absolutní černou, což společně tvoří vyšší kontrast panelu. Obraz je díky tomu mnohem hlubší a absence podsvícení společně s vlastnostmi organických LED umožňuje také přesnější a bohatší reprodukci barev.

i Chcete se o OLED televizích dočíst více? Máme pro vás článek Technologie obrazu (SROVNÁNÍ)

Obrazové informace OLED televizorů Panasonic zpracovává zbrusu nový procesor HCX PRO Intelligent, který kromě přesných barev a kontrastu obstarává také detail, a to i v případě, že je třeba aplikovat upscaling (zvýšení rozlišení). Bohaté barvy a výtečný kontrast znamenají, že OLED TV Panasonic podporují formáty HDR10+ i Dolby Vision.

Zvuk, herní i sportovní režim a nové rozhraní OLED TV Panasonic

Aby byl zážitek kompletní, doplňuje obrazové kvality též technologie pro reprodukci prostorového zvuku Dolby Atmos, podporovaná ve všech modelech OLED televizorů Panasonic. Například OLED TV Panasonic GZ2000 je vybavena reproduktory směřujícími zvuk nahoru a dopředu, což vytváří trojrozměrný audio efekt obklopující diváky. Ladění reproduktorů mají na svědomí specialisté značky Technics a jejich snažení se projevuje vysokým výkonem, dynamickým zvukem, silnými basy i realistickým prostorovým efektem.

OLED TV Panasonic GZ1500
Televize Panasonic poskytnou hollywoodský zážitek, skvěle se hodí ale i ke hraní na konzolích.

Na své si přijdou i hráči a milovníci sportovních přenosů, OLED televize Panasonic totiž disponují jak herním, tak sportovním režimem. Zatímco herní režim výrazně zrychluje odezvu panelu pro co nejpřesnější ovládání dění ve hře, sportovní režim zvyšuje kontrast pro živější barvy a snazší orientaci na hřišti.

i Zajímají vás výhody herních režimů? Více se o nich dočtete v článku Co je herní televize a proč se vyplatí

V novém uživatelském rozhraní My Home Screen 4.0 má každý uživatel OLED TV Panasonic možnost nastavit ovládací prvky podle vlastních představ. Snáze než kdy dřív lze nyní přistoupit k internetovým službám i živému vysílání. Vzhled úvodní obrazovky je nově uživatelsky přizpůsobitelný, stejně jako zkratky pro přístup k různým typům obsahu. Nastavit si můžete rychlý přístup ke službám, jako je Amazon, Netflix či YouTube, i k oblíbeným televizním stanicím.

Panasonic v roce 2019: tři nové OLED TV

Jak už bylo psáno výše, Panasonic si pro letošní rok připravil hned tři nové OLED televize v čele se špičkovou GZ2000. Kromě ní v nové řadě najdeme též GZ1500 a nejdostupnější GZ950. Všechny modely jsou dostupné v 65" a 55" provedení. Na jejich srovnání se můžete podívat níže.

Parametr
GZ2000
GZ1500
GZ950
Rozlišení
4K (3 840 × 2 160 px)
Typ obrazovky
Professional Edition OLED
OLED
Dostupné úhlopříčky
65" (165,1 cm) a 55" (139,7 cm)
Operační systém
My Home Screen 4.0
Reproduktory
Technics
Dynamic Blade
Stereo
Cena
Od 89 990 Kč
Od 64 990 Kč
Od 44 990 Kč

*ceny platné k 20. 8. 2019

Ve stručné tabulce si lze povšimnout největších rozdílů mezi jednotlivými modely. Zatímco modely GZ1500 a GZ950 disponují běžnějšími, přesto výtečnými OLED panely, model GZ2000 je vybaven panelem Professional Edition OLED, který splňuje nároky hollywoodských tvůrců. Další velké rozdíly jsou v audio výbavě. Nejvyšší model má ve výbavě audio vyladěné společností Technics, nejnižší nikoliv. U GZ1500 potom najdeme kompromis v podobě výkonného soundbaru Dynamic Blade.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Nové OLED televize Panasonic jsou tady a s nimi i technologie naplňující požadavky tvůrců hollywoodských filmů. Podívejte se, co nabídka obsahuje, najdete v ní špičkové i cenově dostupnější modely.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi