Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

AlzaPlus+ AlzaPlus+

Dopřejte své kočce stelivo Super Benek

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Každý majitel kočky čas od času řeší výběr steliva do kočičího záchodu. Které ale vybrat? Než se pustíte do podrobného zkoumání jednotlivých druhů podestýlky, ujasněte si, co od ní vlastně očekáváte. Pokud má být vyrobena ekologicky a z přírodních materiálů, biologicky rozložitelná, hrudkující a zcela bezpečná pro vaši kočičku, rozhodně nepřehlédněte nabídku steliv pro kočky Super Benek. A to i v případě, že od podestýlky vyžadujete zejména schopnost pohlcovat pachy.

Stelivo pro kočky

Dopřejte své kočce stelivo Super Benek – OBSAH

 1. Super Benek je na trhu již 25 let
 2. Jak vybrat vhodnou podestýlku
 3. Přehled podestýlek Super Benek
 4. Testování podestýlky Canadian
 5. Testování podestýlky Standard
 6. Testování podestýlky Compact
 7. Testování podestýlky Economic
 8. Testování podestýlky Universal Compact
 9. Testování podestýlky Corn Cat

Značka Super Benek je na trhu již 25 let

Za přírodními prostředky značky Super Benek stojí úspěšný příběh dvou rodinných firem – BENOX ze Slovenska a Certech z Polska. Tenhle příběh se začal psát roku 1995, kdy byla značka Super Benek představena na trhu. Od té doby prošla silným organickým růstem a dnes dodává produkty do mnoha evropských zemí. Ve své certifikované laboratoři společně s chovateli vyvinula množství inovativních produktů.

Právě díky zákaznicky orientovanému přístupu si získala důvěru mnoha chovatelů, a stala se tak nejprodávanější značkou na polském trhu.

Stelivo pro kočky Super Benek Canadian


Super Benek přináší ty nejoblíbenější podestýlky z přírodního jílu bentonitu a z kukuřice. Bentonit, jejich hlavní složka, pochází ze středního Slovenska, kde se ložiska vyznačují vysokou kvalitou. Díky úspěšné rodinné spolupráci byl vytvořen patentovaný inovativní proces aktivace bentonitu s cílem zvýšení jeho absorpčních vlastností.

Produkty Super Benek výborně absorbují tekutiny vytvářením kompaktních hrudek pohlcujících nežádoucí pachy, mykotoxiny a mikroorganismy, čímž přispívají nejen k domácí pohodě, ale chrání také zdraví vašich mazlíčků.

Kočka ležícíKočky na okně

Jak vybrat vhodnou podestýlku

Při výběru vhodné podestýlky z bentonitu byste se měli zaměřit na následující parametry:

 • Absorpce – parametr určující schopnost podestýlky natáhnout do sebe tekutinu a tvořit pevné hrudky. Pevná hrudka by měla být co nejplošší, aby se tekutina nedostala na dno nádoby. Pro určení absorpce byly podestýlky podrobeny dvěma laboratorním testům:
  1. Enslit test DIN 18132 určuje procentní (%) schopnost absorbovat tekutiny v poměru k jejich objemu. Čím je toto procento vyšší, tím je podestýlka kvalitnější. Tímto testem je možné srovnávat jen podestýlky stejného původu.
  2. Test spotřeby určuje, kolik cm3 podestýlky je potřeba k absorpci 60 ml tekutiny v laboratorních podmínkách při stabilní teplotě, pod stálým proudem tekutiny a za použití kalibrovaných měřicích zařízení. Výhodou tohoto testu je, že je možné porovnat podestýlky různého původu.
 • Kočka mouratá ležící


 • Granulace – granulace neboli zrnitost podestýlky je uváděna v mm. Zde funguje následující pravidlo: Čím jsou granule menší, tím mají větší povrchovou plochu, a tudíž lepší schopnost absorbovat tekutiny. Nicméně čím jsou menší, tím jsou také prašnější (pod 0,1 mm) a jsou více vynášeny ven z toalety. Podestýlky se tak dělí na prašné (0,0–0,3 mm), jemné (0,4–2 mm), střední (do 4 mm) a hrubé (4–6 mm).
 • Vůně – přidávání vůní do bentonitových podestýlek má různé důvody. Tím hlavním je dodatečné pohlcení nepříjemného zápachu a zvýšení domácího komfortu. Intenzita nežádoucího zápachu je odlišná u každé kočky – má na ni vliv věk, plemeno, složení stravy, zdravotní stav atd. Dalším důvodem je vybíravost samotné kočky, některá má raději příjemnou vůni, jiná zase volí klasiku.

V následující tabulce uvádíme přehled podestýlek Super Benek

Název produktu Absorpční schopnost Test spotřeby v cm3 Granulace Výběr vůní
Canadian CAT 450 % 45 jemná ano
Super Benek Standard  320 % 65 střední ano
Super Benek Compact 370 % 50 jemná ano
Super Benek Universal Compact 330 % 60 jemná ne
Super Benek Economic 300 % 105 hrubá ne
Super Benek Corn 150 % 60 střední ano


Kočky sedící

Podestýlky pro kočky Super Benek – jak obstály v testu?

Podestýlka pro kočky Canadian Cat

Super Benek podestýlka Canadian Cat. Jde o nejvyšší řadu bentonitové podestýlky. Slovenský bentonit prošel inovací dvojité aktivace s cílem maximalizovat absorpční vlastnosti, současně je granulát bez ostrých hran, a tedy na dotek velice příjemný. Granulát má jemnou zrnitost (0,4–2 mm) světle šedé až bílé barvy. Podestýlka dle německého standardu DIN 18132 má zvýšenou, až 450% absorpční schopnost.

V testu spotřeby obstála podestýlka na výbornou, a to se spotřebou 45 cm3 při absorpci 60 ml tekutiny. Canadian Cat si můžete vybrat ve třech různých vůních: přírodní, levandule a vůně dětského pudru. Podestýlka je určena pro všechny druhy koček v každém věku.

i
 • Způsob použití: Stelivo nasypte do kočičí toalety. Hrudky a nečistoty z kočičí toalety průběžně odstraňujte lopatkou. Kočičí toaletu doplňujte čistým stelivem do výšky vrstvy 3–5 cm.
 • UPOZORNĚNÍ: Použité stelivo nevyhazujte do WC – může způsobit ucpání kanalizace.
 • Složení: Sodný bentonit. Doba použitelnosti není omezená.
 • Objem: 10 l
Podestýlka Super Benek CanadianPodestýlka Super Benek Canadian

Stelivo pro kočky Super Benek Standard

Super Benek bentonitová podestýlka řady Standard. Jedná se o základní řadu vysoké kvality se střední zrnitostí 1–4 mm světle šedé barvy. Vstupní surovinou je slovenský bentonit, který prošel procesem aktivace s cílem zvýšení absorpčních vlastností. Podestýlka dle německého standardu DIN 18132 má zvýšenou až 320% absorpční schopnost.

V testu spotřeby obstála podestýlka dobře, a to se spotřebou 65 cm3 při absorpci 60 ml tekutiny (především díky vyšší zrnitosti) Super Benek Standard se dodává v následujících vůních: přírodní, levandule, zelený les a citrus. Je určena pro všechny druhy koček, především ale pro starší kočky s dlouhou srstí.

i
 • Způsob použití: Hrudky a nečistoty z kočičí toalety průběžně odstraňujte lopatkou. Kočičí toaletu doplňujte čistým stelivem do výšky min. 6 cm.
 • UPOZORNĚNÍ: Použité stelivo nevyhazujte do WC – může způsobit ucpání kanalizace.
 • Složení: Bentonit, uhličitan sodný. Doba použitelnosti není omezená.
Podestýlka Super Benek StandardPodestýlka Super Benek Standard

Stelivo pro kočky Super Benek Compact

Super Benek bentonitová podestýlka řady Compact. Compact je řada vysoké kvality s jemnou zrnitostí 0,4–2 mm světle šedé až bílé barvy. Super Benek Compact je nejprodávanější produktová řada značky, především díky optimálnímu poměru zrnitosti, absorpce a ceny. Vstupní surovinou je slovenský bentonit, který prošel inovací aktivace s cílem zvýšení absorpčních vlastností. Podestýlka má dle německého standardu DIN 18132 až 370% absorpční schopnost.

V testu spotřeby obstála podestýlka výborně, a to se spotřebou 50 cm3 při absorpci 60 ml tekutiny. Super Benek Compact se dodává v následujících vůních: přírodní, levandule, mořský vánek a citrus.

i
 • Způsob použití: Hrudky a nečistoty z kočičí toalety průběžně odstraňujte lopatkou. Kočičí toaletu doplňujte čistým stelivem.
 • UPOZORNĚNÍ: Použité stelivo nevyhazujte do WC – může způsobit ucpání kanalizace.
 • Složení: Bentonit, uhličitan sodný. Doba použitelnosti není omezená.
Podestýlka Super Benek CompactPodestýlka Super Benek Compact

Podestýlka Super Benek Economic

Super Benek bentonitová podestýlka řady Economic. Economic patří do nižší řady, ale pořád má dobrou kvalitu s jemnou až hrubou zrnitostí 0,5–5 mm šedé až béžové barvy. Super Benek Economic nabízí výborný poměr ceny a kvality. I navzdory nižší absorpci tekutin tvoří pevné hrudky. Vstupní surovinou je slovenský bentonit střední kvality, který prošel inovací aktivace s cílem zvýšení absorpčních vlastností. Podestýlka má dle německého standardu DIN 18132 až 320% absorpční schopnost.

V testu spotřeby dosáhla podestýlka Economic nízkých hodnot. Její spotřeba je 105 cm3 při absorpci 60 ml tekutiny (především kvůli velké zrnitosti). Navzdory nižší kvalitě v porovnání s jinými produktovými řadami, Super Benek Economic velmi dobře obstojí v porovnání s konkurencí obdobné kvality. Podestýlka je vhodná nejen pro kočky, ale i pro jiná domácí zvířata.

i
 • Způsob použití: Hrudky a nečistoty z kočičí toalety průběžně odstraňujte lopatkou. Kočičí toaletu doplňujte čistým stelivem.
 • UPOZORNĚNÍ: Použité stelivo nevyhazujte do WC – může způsobit ucpání kanalizace.
 • Složení:Bentonit, uhličitan sodný. Doba použitelnosti není omezená.
 • Objem: 10 l
Kočka; odrazStelivo Super Benek Economic

Podestýlka pro kočky Universal Compact

Super Benek bentonitová podestýlka řady Universal Compact. Řada Universal Compact je vytvořena nejen pro kočky, ale je určena také pro jiná menší domácí zvířata (ptáky, hlodavce, králíky apod.) Tomuto účelu je přizpůsobena kvalita vstupní suroviny a jemná zrnitost na úrovni 0,5–2 mm šedé barvy. Vstupní surovinou je slovenský bentonit, který prošel aktivací s cílem zvýšení absorpčních vlastností. Podestýlka má dle německého standardu DIN 18132 zvýšenou, až 330% absorpční schopnost.

V testu spotřeby dosáhla podestýlka výborných výsledků, a to se spotřebou 60 cm3 při absorpci 60 ml tekutiny. Tento produkt je oblíbený i u chovatelů různých druhů drobných domácích zvířat.

i
 • Způsob použití: Hrudky a nečistoty z kočičí toalety průběžně odstraňujte lopatkou. Kočičí toaletu doplňujte čistým stelivem do výše min. 5 cm.
 • UPOZORNĚNÍ: Použité stelivo nevyhazujte do WC – může způsobit ucpání kanalizace.
 • Složení: Bentonit, uhličitan sodný. Doba použitelnosti není omezená.
Stelivo Super Benek Universal CompactKotě; kočičí záchod

Stelivo pro kočky Super Benek Corn Cat

Super Benek podestýlka řady Corn Cat, vyrobena z mleté kukuřice. Corn Cat má přírodní žlutou až zlatavou barvu ve formě pevného a současně jemného granulátu o velikosti 1–4 mm. Tento rozměr a váha zaručují minimální vynášení z toalety a zachytávání do kočičí srsti. Při styku s tekutinou tvoří kompaktní pevné hrudky a výborně absorbuje nežádoucí pachy. Vytvořené hrudky se při kontaktu s velkým množstvím vody úplně rozpadnou. Corn Cat je čistě přírodní produkt, bez jakýchkoliv přidaných dodatečných chemických látek. V případě, že vaše kočka omylem polkne podestýlku, nemusíte mít žádné obavy, bezpečně ji vyloučí. Opakovaná konzumace podestýlky ale může signalizovat nedostatek živin v běžné stravě, je vhodné jimi stravu doplnit, případně se poradit s veterinářem. Podestýlka má dle německého standardu DIN 18132 150% absorpční schopnost.

V testu spotřeby dosáhla podestýlka super výsledků, a to se spotřebou 60 cm3 při absorpci 60 ml tekutiny.

i
 • Způsob použití: Hrudky a nečistoty z kočičí toalety průběžně odstraňujte lopatkou. Kočičí toaletu doplňujte čistým stelivem do výše min. 5 cm.
 • UPOZORNĚNÍ: Hrudky v malých množstvích lze bez problému spláchnout v toaletě. Pozor, v žádném případě ale nesplachujte větší množství hrudek, hrozí tak riziko ucpání kanalizačního systému. Před splachováním si prosím ověřte, zda toto nějak neupravuje místní vyhláška, abyste předešli možným komplikacím.
 • Složení: Materiál rostlinného původu. Doba použitelnosti není omezená.
Stelivo Super Benek CornSuper Benek Corn

Při výběru vhodné podestýlky pro kočku vždy zvažte nejdůležitější kritéria, jako je prašnost steliva, schopnost pohlcovat pachy a tekutiny, způsob likvidace, ale samozřejmě i cena. U jednotlivých typů podestýlek si obvykle můžete vybrat i velikost balení. Začněte tedy s menším množstvím steliva, a pokud budete vy i vaše kočka spokojeni, je načase využít větších a také ekonomicky výhodnějších balení.

Super Benek Economic 25 l
Stelivo pro kočky bentonitové, bezprašné a hrudkující, 20kg /25l

329,-
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem 2 ks
Objednací kód: CHPsv0179
Super Benek Universal Compact 5 l
Stelivo pro kočky bentonitové, bezprašné, s vůní a hrudkující, 4kg /5l

89,-
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem 4 ks
Objednací kód: CHPsv0180
Super Benek Corn Natural 7 l
Stelivo pro kočky přírodní, bezprašné a hrudkující, 4,8kg /7l

149,-
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: CHPsv0181
Super Benek Compact Citrus Freshness 25 l
Stelivo pro kočky bentonitové, bezprašné, s vůní a hrudkující, 20kg /25l

519,-
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem 3 ks
Objednací kód: CHPsv0176
Super Benek Economic 5 l
Stelivo pro kočky bentonitové, bezprašné a hrudkující, 4kg /5l

139,-
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem 1 ks
Objednací kód: CHPsv0177
0
Vytisknout
P-DC1-WEB22
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací