Alza days prosinec Alza days prosinec

Dron DJI Phantom 4 v rozšířených verzích Advanced a Pro

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

DJI Phantom 4 patří medzi nejoblíbenejší drony současnosti, a to nejen díky 4K kameře a řadu pokročilých funkcí. Výrobce před nedávnem představil dvě vylepšené verze – Phantom 4 Advanced, Phantom 4 Pro a v rozšírených variantech i Advanced+ a Pro+. Proč stojí za to nad vylepšenými modely pouvažovat a jak vypadá ich srovnání?

OBSAH ČLÁNKU O DRONECH DJI PHANTOM 4

  1. Jaký je základní dron DJI Phantom 4
  2. Vylepšené drony DJI Phantom 4 Advanced a Pro
  3. Lepší senzory a větší dosah modelů DJI Phanton Pro a Advanced
  4. Vylepšené drony DJI Phantom 4 Advanced a Pro
  5. DJI Phantom Pro nabídne kvalitnější přenos signálu
  6. Co nabízí dron Phantom 4 Advanced+ a Pro+ navíc?
  7. Aplikace řídící drony DJI je beze změn
  8. DJI Phantom 4 vs Phantom 4 PRO a Advanced: Parametry a cena
  9. DJI Phantom 4 ve všech verzích navíc v Obsidiánovém provedení
  10. Drony DJI Phantom v zahraničních recenzích

Jaký je základní dron DJI Phantom 4

Model DJI Phantom 4 byl hitem roku 2016. Oblibu si získal díky slušné době letu, kvalitní kameře i inovativním funkcím. Naproti předcházejícímu modelu jsou to především nové letové režimy a schopnost vyhýbat sa překážkám. Uživatelé oceňovali i letové vlastnosti, dobrou stabilitu a kvalitní zpracování vydařeného, i když cenově poměrne náročného dronu. Podrobně jsme jej představili a vyzkoušeli ve videorecenzi.

Dron Phantom 4
Lehký ale odolný, přesne tyto slova lze použít na dron DJI Phantom 4.

DJI Phantom 4 nese 4K kameru s rychlostí 30 snímků za sekundu. Ve vzduchu zůstane kvadrokoptéra plných 28 minut a slibuje kontrolu až 5 km. Nad krajinou může jezdit rychlostí 20 m/s, tj. 72 km/h. To usnadňuje fotografování, například automatickým sledováním objektů nebo za použití funkce Tapfly, kde můžete ovládat směr letu kliknutím na příslušné místo na displeji.

i Oficiální tutoriál DJI Phantom 4vám pomůže s prvními kroky s dronem, ale i při řešení technických problémů.

Poté, co nahradil tento více než rok starý model vylepšenými verzemi, jeho cena výrazně klesla. DJI Phantom 4 najdete v nabídce za 24990 Kč, zájemcům o starší, ale stále velmi schopný dron ušetří zhruba třetinu původní ceny.

Vylepšené DJI Phantom 4 Advanced a Pro drony

Verze Phantom Pro a Phantom Advanced se od základní verze liší především lepší kamerou. Oba modely ji mají stejnou. Schopnosti senzorů byly navíc vylepšeny modelem Phantom Pro. Také se zlepšil přenos dat z dronů. Doba letu se však příliš nezměnila. Silnější baterie jej prodloužila jen nepatrně.

Rychlejší 4K fotoaparát zlepšuje fotografování s drony

Nová senzorová kamera navýšila rozlišení fotografií na 20 Mpx a při rozlišení 4K zvládne dvakrát tolik, 60 snímků za sekundu. Rozsah citlivosti senzoru na ISO 12 800 se zvýšil z původních 3 200, takže fotoaparát lépe zvládá horší světelné podmínky. Video úložiště vyskočilo téměř dvojnásobně na 100 Mbps datového toku. Nová kamera DJI Phantom má ohniskovou vzdálenost 4 mm, poněkud menší zorné pole a má mechanickou závěrku, která zabraňuje zkreslení obrazu při fotografování vysokou rychlostí.

Kamera Phantom 4 Phantom 4 Advanced a Pro
Rozlišení videa až 4K (3 840 × 2 160) až 4K (3 840 × 2 160)
Fps (4K) 30 60
Fps (Full HD) 120 120
Snímač 1/2,3" CMOS 1" CMOS
Rozlišení 12 Mpx 20 Mpx
ISO 100 – 3 200 100 – 12 800
Světelnost f/2,8 f/2,8
Zorní úhel 94° 84°
Ohnisková vzdálenost 20 mm 24 mm

Lepší senzory a větší rozsah modelů DJI Phanton Pro a Advanced

Senzory obou vylepšených modelů jsou schopny detekovat překážky do 30 m. Ve srovnání s původní verzí se jejich schopnost zdvojnásobila. Přenos signálu a spojení s dronem byly také zesíleny. Zatímco základní model dovolil provozovat kvadrokoptéru ve vzdálenosti 5 km, Phantom Advanced a Pro umožňují až 7 km. Otázkou je, kolik uživatelů chce nebo může takové zlepšení využít.

i Software nejen pro DJI drony

Výhody DJI Phantom Pro

Nejdražší ze čtvrté série DJI Phantom dronů, model Pro, má výhodu více senzorů. Na rozdíl od základních a pokročilých verzí jsou snímače namontovány také na bocích a na zadní straně. Dron tak vidí v pěti směrech, jeho let je bezpečnější a nezávislejší, dokáže se lépe vyhnout překážkám a vyhnout se jim ve čtyřech směrech. Další senzory využívají také působivý režim Tapfly.

Senzory dronu Phantom 4
Se senzory můžete také použít pokročilé funkce DJI Phantom 4.

DJI Phantom Pro nabízí lepší přenos signálu

Další výhodou oproti verzi DJI Phantom Advanced je druhá přenosová frekvence DJI Phantom. Kromě základní 2,4 GHz zvládne také 5,8 GHz. Přenos obrazu z dronu je tak lepší, signál je lépe schopen vydržet rušení a obraz se dostane na displej bez vad. Frekvence dronu se nastavuje automaticky podle okolního rušení. Použití širšího pásma je kvůli nižšímu rozsahu určeno spíše pro přenos videa a dalších informací, zatímco užší šířka pásma je lepší pro samostatní řízení letu.

i Kompaktnější drony Slabinou řady DJI Phantom je větší velikost a přenositelnost. Pokud uvažujete o maličkém dronu, hledáte dron na cesty, který můžete snadno skrýt ve svém batohu, možná vás zajímají modely z DJI Mavic, Mavic Air, Mavic Pro a Mavic 2 Zoom. Jsou skládací a snadno se vejdou do batohu . Další drobeček, zejména pro milovníky selfie fotografií, se nazývá DJI Spark. Na rozdíl od předchozích, není skládací, ale prostoru zabírá hodně málo.

Co nabízí Phantom 4 Advanced+ a Pro+ drony?

Oba vylepšené DJI Phantom 4 Advanced a Pro jsou dostupné v rozšířených verzích. Pod názvem Phantom Advanced+ a Phantom Pro+ není nic jiného než vlastní ovladač obrazovky. Není nutné používat vlastní chytrý telefon jako displej. Díky tomu je celá sestava komplexnější.

Srovnání ovládačov
Verze+ vám umožňuje přímé ovládání s dotykovou obrazovkou, v klasické verzi DJI Phantom 4 poslouží váš telefon.

Obrazovka je široká 5,5 palce a je přizpůsobena pro fotografování venku. To znamená dvojnásobek jasu displeje než je běžné u smartphonů. Obraz je tak dobře viditelný na slunci. Zatímco natáčení působivých záběrů je neocenitelným prvkem, ve skutečnosti si za Phantom s obrazovkou připlatíte 8000 Kč.

Aplikace řídicí drony DJI beze změn

Centrální aplikace DJI GO nezaznamenala žádné změny. Slouží jako částečná kontrola dronu Phantom a jeho letových režimů, stejně jako pro sledování všech letových a jiných statistik a pro práci s natáčeným i snímaným obsahem. Aplikace samozřejmě funguje i na ovladačích s displejem pro verze+.

Phantom Pro
DJI Phantom Pro nabízí také boční senzory. Tím je let ještě bezpečnější.

DJI Phantom 4 vs. Phantom 4 PRO a Advanced: Parametry a cena

Drony DJI Phantom 4 a Phantom 4 PRO, resp. Advanced, mají k sobě blízko. Rozdíly mezi nimi ale najdeme. Jaký je rozdíl mezi DJI Phantom 4 a Phantom 4 PRO?

Dron DJI Phantom Pro umožní fotografování trochu pohodlněji. Bezpečnější let s lepší detekcí překážek umožní větší pozornost fotoaparátu. Cena za větší bezpečnost sond není malá. Stojí to o 6000 Kč více než u verze Advanced. Je to přímočarější nástupce klasického modelu a může být také považován za dron s velmi pokročilými funkcemi a schopnostmi nezávislého letu.

Z výběru toho správného dronu by však neměl vypadnout ani samotný originální DJI Phantom 4, který patří stále mezi špičky, pokud jde o vlastnosti a letové vlastnosti. Navíc s výrazným poklesem cen je to ještě atraktivnější alternativa.

Parametry Phantom 4 Phantom 4 Advanced Phantom 4 Pro
Kamera 4K 30 fps 4K 60 fps 4K 60 fps
Váha 1 380 g 1 368 g 1 388 g
Průměr 350 mm 350 mm 350 mm
Maximální rychlost 72 km/h 72 km/h 72 km/h
Doba letu 28 min 30 min 30 min
Satelitní systém GPS/GLONASS GPS/GLONASS GPS/GLONASS
Baterie 5 350 mAh 5 870 mAh 5 870 mAh
Frekvence přenosu do ovladače 2,4 GHz 2,4 GHz 2,4 GHz/5,8 GHz
Dosah ovladače 5 km 7 km 7 km
Senzory Přední, spodní Přední, spodní Přední, spodní, zadní, boční
Cena 24 990 42 990 45 990

DJI Phantom 4 ve všech verzích navíc v obsidiánovém provedení

Pokud se vám nelíbí DJI Phantom dron v klasické bíle barvě, nyní můžete sáhnout po jeho speciální edici. Tá má exkluzivní obsidiánový vzhled. Všechny vlastnosti každého modelu byly zachovány. Obsidian Edition je k dispozici pro pokročilé modely DJI Phantom 4 dronu, DJI Phantom 4 Pro a DJI Phantom Pro + .

DJI Phantom drony v zahraničních recenzích

Zahraniční recenzenti, kteří byli schopni ohmatat si drony DJI Phantom 4, nešetří chválou a absolutním dekadickým hodnocením. Verge mluví o "prvním dronu, který je skutečně pro každého." Chválí jeho snadnou kontrolu (kterou zvládne i recenzentův tříletý syn) a neschopnost havárie. Pro DigitalTrends je DJI Phantom 4 jejich "oblíbeným dronem". Opěvují také téměř dokonalou ochranu před potenciální nehodou. Jediná hlavní výtka jde směrem k skladnosti dronu. Ve skutečnosti zde chybí složitelné nebo skládací části a zabírají prostor. A do třetice, vše dobré, TechRadar chválí kvalitu obrazu a (jako jinak) jednoduché a uživatelsky příjemné ovládání. Istá nespokojenost však plyne z aplikace, která je neustále aktualizována a není 100 % přehledná.

i

Pravidla létání s dronem (ZÁKONY)

DJI Phantom 4 drony patří mezi cenově dostupné stroje, které vás překvapí svými schopnostmi. Nabízejí vysoce kvalitní fotografie a videa a především jednoduché ovládací prvky, které zvládne i začátečník, s jejich přesností a systémem odezvy překážek v letu ale budou spokojeni také zkušení piloti. Novinkou je také Obsidiánová edice, která ke klasické bílé přidává i temně šedý vzhled.

Vytisknout
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací