Philips S9000 Prestige (RECENZE) – Prémiový holicí strojek pod drobnohledem

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Jakub Beránek

Ač je průměrný muž schopen bez otálení vyjmenovat podrobné technické specifikace svého automobilu, v případě holicích strojků to s naší pamětí již tak růžové není. Proto než výčtem parametrů si v úvodu spíše pomůžeme příměrem: Philips S9000 Prestige je takové Ferrari mezi holicími strojky. Vyplatí se připlatit si za pořádný holicí strojek? Co nabízí navíc? A má i nějaká negativa? Zjistíte v naší recenzi.

Recenze holicího strojku Philips S9000 Prestige – OBSAH

 1. Obsah balení holicího strojku Philips S9000 Prestige
 2. Philips S9000 Prestige podporuje suché i mokré holení
 3. Praktický test – 7denní strniště vs. každodenní holení
 4. Philips S9000 Prestige, nabíjení a výdrž baterie
 5. Co se nám nelíbilo?
 6. Celkový dojem z testování holicího strojku Philips S9000 Prestige

Obsah balení holicího strojku Philips S9000 Prestige

První, s čím přijdete do kontaktu, je rozměrná krabice, která už zvenku dává na odiv prémiový původ. Po jejím otevření vykoukne přepravní pouzdro z pevného, ale na omak příjemného materiálu. V pouzdru se nachází připravený holicí strojek Philips S9000 Prestige, speciální nástavec pro úpravu vousů a dále čisticí kartáček na obličej. Samozřejmostí je několik přiložených manuálů a návodů pro první použití. Nelze přehlédnout ani kartičku, která upozorňuje na možnost prodloužení záruky na celkové tři roky. Stačí se jen zaregistrovat na webu výrobce. Vzhledem k vyšší ceně výrobku se jedná o příjemný bonus.
Po vyjmutí pouzdra z přepravní krabice pak narazíte na další příslušenství, které velmi mile překvapí. Tím je totiž nabíjecí podložka standardu Qi. Ano, holicí strojek Philips S9000 Prestige se nabíjí zcela bezdrátově, podobně jako například nový iPhone Xs. Mimochodem – i ten si přes tuto nabíječku můžete snadno nabíjet. Jedná se o mimořádně praktickou záležitost a je až s podivem, že výrobci nepoužívají bezdrátové nabíjení v tomto segmentu ve větší míře.

Philips S9000 Prestige, obsah balení
Prémiové balení holicího strojku Philips S9000 Prestige.

Philips S9000 Prestige podporuje suché i mokré holení

Holení tváře patří k rutině osobní hygieny naprosté většiny mužů. Jistě, jsou mezi námi vyznavači sebepoškozování, kteří používají manuální strojky s několika břity. Nižší pořizovací náklady jsou však vykoupeny pravidelnou výměnou holicích hlavic, používáním většího množství gelu nebo pěny a samozřejmě rizikem říznutí do tváře.
Philips S9000 Prestige patří do kategorie elektrických frézkových strojků a hned při prvním pohledu na jeho provedení jej neomylně zařadíte na samotný vrchol nabídky. Jeho tři rotující hlavice vybavené přesnými břity NanoTech jsou dle výrobce vyztužené nanočásticemi a mají zesílené hrany, které vydrží ostré po dlouhou dobu. Strojek jsme měli zapůjčený jen krátce, takže tvrzení výrobce nemůžeme potvrdit. Nicméně i později lze dokoupit náhradní rotující frézky.

Philips S9000 Prestige, detailní pohled Philips S9000 Prestige, holicí hlava

Detailní pohled na holicí strojek Philips S9000 Prestige.

Obzvláště pokud máte nějaký starší dosluhující elektrický strojek nebo jakýkoli manuální, je první holení s Philips S9000 Prestige skvělým zážitkem. Holicí hlava je totiž osazena snímačem BeardAdapt, který kontroluje hustotu vousů až 15× za sekundu. Díky tomu potřebujete celkově mnohem méně krouživých pohybů na hladké oholení. Pánové s citlivější pokožkou pak ocení možnost mokrého holení, kdy je na pokožku nanesen gel nebo pěna. Hlava holicího strojku Philips S9000 Prestige je kompletně omyvatelná pod tekoucí vodou. Údržba po každém holení tak již nemůže být jednodušší.

i NÁVOD: Jak na dokonalé mokré holení elektrickým strojkem?
Nejlepší příprava na mokré holení je koupel nebo sprcha. Nejenže otevírá póry, ale také změkčuje vousy, takže holení je mnohem snazší a méně bolestivé. Další fází holení je nanesení dostatečného množství oblíbeného druhu pěny, gelu nebo mýdla na holení. Přispěje to ke snížení podráždění pokožky a také pomůže vytvořit shluky delších vousů, takže se budou holit lépe. Nyní můžete začít s holením. Nejlepší způsob, jak dosáhnout výborných výsledků, je používat při holení krouživé pohyby, postupovat kolem různých zarostlých prohlubní a nerovností na tváři a jemně tisknout hlavu strojku na oblast, kterou chcete oholit. Při holení dbejte na časté oplachování hlavy holicího strojku studenou vodou, aby se otočné ostří strojku neucpalo. Až s holením skončíte, dobře opláchněte tváře studenou vodou.

Praktický test – 7denní strniště vs. každodenní holení

Holicí strojek Philips S9000 Prestige jsme v testu srovnali se starším modelem Philips Shaver 3000. Jednalo se o holení 7denního strniště. Každý strojek měl za úkol oholit půlku tváře. Philips Shaver 3000 zvládne i tuto výzvu, ale je to boj. I přes maximální výkon, kterého je schopen dosáhnout po připojení do elektrické sítě, je holení chvílemi bolestivé, protože delší strniště již spíše trhá než holí. Pokožka je také vydatně podrážděná a celkově si po takovém zážitku říkáte, že příště už se budete raději holit každý den.
Oproti tomu Philips S9000 Prestige nemá žádný problém. Jen je vhodnější přepnout ho na vyšší výkon. K dispozici má celkem tři stupně, přičemž nejnižší je vhodný pro pohodové každodenní holení. Na 7denní strniště tedy přepínáme rovnou na nejvyšší stupeň a během minuty je druhá půlka tváře hladce oholená bez jakékoli známky podráždění. Jde to až překvapivě snadno.

Mokré holení
Pro citlivější pokožku je vhodné holení zpříjemnit gelem nebo pěnou.

Při každodenním holení pak stačí používat již zmíněný nejnižší stupeň výkonu a s trochou cviku bude tvář oholená během pár desítek sekund. S obyčejným strojkem budete potřebovat na stejný výsledek minimálně několik minut. Za měsíc tak klidně díky Philips S9000 Prestige ušetříte hodinu času, kterou můžete věnovat mnohem příjemnějším činnostem.

Philips S9000 Prestige, nabíjení a výdrž baterie

U elektrického holicího strojku je krom samotného holení důležitá také kapacita baterie. Není nic horšího než baterie rebelující uprostřed holení. Pro některé strojky je typická i nepřípustnost holení s připojeným elektrickým kabelem, za což bychom zodpovědného inženýra nejraději poslali na pustý ostrov.
Nic z výše uvedeného se netýká strojku Philips S9000 Prestige. Jeho klíčovou výhodou je vestavěná baterie s výdrží zhruba 60 minut. Při každodenním holení vyčerpáte přibližně 2–3 % kapacity, o čemž se můžete přesvědčit přímo na přehledném displeji. Při střídmém odhadu tak strojek vydrží zhruba měsíc na jedno nabití, což vystačí i na hodně dlouhou služební cestu.

Philips S9000 Prestige, displej Philips S9000 Prestige, bezdrátová nabíječka

Bezdrátová nabíječka a holicí strojek Philips S9000 Prestige s ukazatelem kapacity baterie.

Již v úvodu jsme zmínili přítomnost bezdrátové nabíječky podporující standard Qi. Tuto nabíječku lze jednoduše začlenit mezi vaši elektroniku a nabíjet s ní klidně nový chytrý telefon. Jiný způsob nabíjení strojek nepodporuje. Pokud vyčerpáte prakticky „bezednou“ baterii, připravte se na zhruba 3hodinové nabíjení, kdy si strojek odpočine na bezdrátové podložce. Už po 18 minutách vám však poskytne pár minut na rychlé oholení v případě nouze. Celkově je toto řešení vynikající a bezdrátová podložka je vkusným a hlavně praktickým příslušenstvím.

Co se nám na Philips S9000 Prestige nelíbilo?

Ne vše je na světě ideální. I prémiový holicí strojek Philips S9000 Prestige má několik chyb. Popravdě jsme moc nepřišli na chuť výměnným hlavicím SmartClick. V příslušenství se nachází nasazovací nástroj na úpravu delších vousů a čisticí kartáček. Nezpochybňujeme jejich přínos pro dané použití, ale výměna pomocí systému SmartClick je špatně navržená a budete se u ní vztekat. A možná ve výsledku zkrátka nebudete toto příslušenství používat.
Druhou záležitostí, kterou je potřeba zmínit, je již chválená dlouhá výdrž baterie. Výrobce totiž nikde nespecifikuje její životnost. I s prodlouženou zárukou získáte celkem 3 roky, což není špatná nabídka, ale co potom? Baterii nelze nijak vyměnit a musí dojít k výměně celého těla strojku, což asi nebude levná záležitost. U mobilního telefonu se nad životností baterie moc nepřemýšlí, protože po 2–3 letech si koupíte nový, ale u holicího strojku bychom možnost výměny baterie přeci jen uvítali. Celková životnost baterie bude především záviset na četnosti nabíjecích cyklů. Těch zvládne zcela určitě několik stovek. Uvážíme-li, že budete nabíjet zhruba jednou za 3 až 4 týdny, tak se očekáváná životnost baterie posouvá klidně i na 10 let. 

Celkový dojem z testování holicího strojku Philips S9000 Prestige

Philips S9000 Prestige je pravděpodobně nejlepší holicí strojek na našem trhu. Philips o tom ví a nechá si za něj zaplatit slušný ranec peněz. Získáte však prémiový strojek s extrémní výdrží baterie, bezdrátovou nabíječku a další příslušenství podporující systém SmartClick. Jen škoda nedokonalého systému SmartClick a chybějící možnosti budoucí výměny baterie.

Philisp S9000 Prestige

Philips S9000 Prestige

Frézkové holicí strojky

Toužíte si po letech užít i tak otravnou činnost, jako je holení vousů? Pořiďte si frézkový Philips S9000 Prestige a máte vystaráno.

Klady

 • Rychlost holení je famózní
 • Tři stupně výkonu
 • Výdrž baterie až 60 minut
 • Přehledný displej s kapacitou baterie v procentech
 • Vkusná a praktická bezdrátová nabíječka
 • Odolné cestovní pouzdro s dostatečným úložným prostorem

Zápory

 • Systém výměny příslušenství SmartClick je špatně navržený
 • Dosluhující baterii nelze v budoucnu nijak vyměnit (pouze celé tělo strojku)
 • Vyšší cena

Holicí strojek Philips S9000 Prestige

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací