AP+ slevy v app Huawei_CZ_Launch

Elektrický kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart (RECENZE)

Zobrazit katalog
Recenze chytrého zubního kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

Recenze

Aktualizováno

Několik režimů čištění zubů, možnost regulace intenzity čištění, několik hlavic pro specifickou péči o zuby, luxusní design, to je v několika slovech nový Philips Sonicare DiamondClean Smart. Dobrému pocitu a zážitku z čištění by měla mimo jiné napomáhat aplikace Philips Sonicare. Rozhodujete se, zda do novinky investovat? Přečtěte si detailní recenzi. Kartáček jsem testovala po dobu 20 dnů.

Philips Sonicare DiamondClean Smart (RECENZE) – OBSAH

 1. Čím Philips Sonicare DiamondClean Smart vyniká?
 2. Obsah balení kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart
 3. První použití kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart
 4. Funkce nového kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart
 5. Srovnání: Philips Sonicare vs. Oral-B Genius 9300 a CURAPROX BiW 239
 6. Výsledek testu elektrického kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart
 7. Závěrečné hodnocení kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

Čím Philips Sonicare DiamondClean Smart vyniká?

Dovoluji si říct, že Philips přišel na trh s králem mezi elektrickými kartáčky, alespoň podle popisu funkcí a parametrů. Už z toho důvodu jsem se do testování pustila s velkým nadšením a zvědavostí.

Mezi základní parametry této novinky patří:

 • přehledná mobilní aplikace s personalizovanými radami a tipy,
 • senzory hlavice kartáčku,
 • detekce inteligentní hlavice kartáčku,
 • 5 režimů, 3 intenzity, 4 specifické hlavice,
 • ukazatel nutnosti výměny hlavice.

Obsah balení kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

V balení kromě elegantního těla kartáčku naleznete 4 různé hlavice, každá se hodí pro trochu jiný způsob čištění. Dále nabíjecí cestovní pouzdro s USB a nabíjecí sklenici, kterou disponoval již předchůdce tohoto kartáčku, tedy Philips Sonicare DiamondClean (verze bez možnosti spárování s mobilní aplikací). Musím říct, že kartáček po vybalení v koupelně působí jako designový doplněk. Nebudu lhát, i proto jsem si ho oblíbila, je prostě krásný.

Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, obsah baleníPhilips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, obsah balení

První použití kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

Po přečtení všech parametrů jsem se trochu bála, abych kartáček uměla vůbec zprovoznit a dokázala jeho funkce využít, ale ukázalo se, že mé obavy byly úplně zbytečné. Musím pochválit intuitivní zpracování kartáčku. Jako by automaticky reagoval na všechny moje požadavky a očekávání.

Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, první použití

Stáhla jsem si aplikaci, zapnula bluetooth. Aplikace se mě ptala, na co se chci v rámci hygieny a péče o zuby zaměřit. Jako cíl jsem si zvolila efektivní odstraňování plaku, načež aplikace mi doporučila vhodnou hlavici, v tomto případě Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defense. Režim čištění i intenzita se nastaví automaticky a už jedete, žádné zdržování. Cílů je v aplikaci více, například pro svěží dech nebo na bělení zubů.

i Mohlo by vás zajímat
1. Philips Sonicare for Teens (RECENZE)
2. Jak si čistit zuby elektrickým zubním kartáčkem
3. Jak čistit zuby dětem

Aplikace postupně ukazuje, kde zuby aktuálně čistíte, ale také kde jste vynechali. Kartáček jede vždy 2 minuty a pak ho můžete spustit ještě na dočištění míst, která jste odbyli nebo projeli příliš rychle. To vám aplikace taky ukazuje. Zvykla jsem si v závěru čištění zubů použít ještě hlavici na čištění jazyka. Interval určený pro čištění netrvá celé dvě minuty a pocit svěžesti v ústech, kterého dosáhnete, je prostě skvělý.

Funkce nového kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

Jak už název naznačuje, Philips Sonicare DiamondClean Smart vyniká především možností spárování s chytrým telefonem skrze bluetooth a radí vám, jak ústní hygienu posunout na vyšší level.

Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, funkce

Skvělé je, že kartáček rozpozná, kterou hlavici ze 4 různých aktuálně používáte, a automaticky přizpůsobí režim i intenzitu čištění. To mě, zejména při prvním čištění, mile překvapilo. Nastavení intenzity čištění i režim můžete vidět jak na těle kartáčku (vybraný název režimu se rozsvítí), ale také ve spuštěné aplikaci, pokud ji používáte. Péče o zuby je tak maximálně účinná, detailní a komplexní. Režimů je celkem 5.

i I když jste nikdy zkušenost s elektrickým kartáčkem neměli, Philips Sonicare DiamondClean Smart vás intuitivně navede tak, abyste kartáček používali správně a efektivně.

Z toho, čím kartáček vyniká, bych vyzdvihla ještě senzory. Výrobce, tedy Philips, to označuje jako technologii Smart Sensor. Kartáček pozná, jak dlouho hlavici používáte a upozorní vás skrze aplikaci i kontrolku na těle elektrického kartáčku, že je čas hlavici vyměnit. Dále kdykoli začnete na zuby příliš tlačit, kartáček na konci těla zasvítí fialovou, chcete-li nachovou barvou a zavibruje, takže hned víte, že máte zjemnit. Stejně tak pokud kartáčkem příliš pohybujete, podobně jako tím klasickým, kartáček vás upozorní.

i Související produkty

Aplikace Philips Sonicare

Samotnou aplikaci si na svůj mobil nainstalujete snadno z Google Play nebo App Store. Výrobce uvádí, že aplikace je dostupná pro telefony a tablety Android s funkcí Bluetooth 4.0 a pro iPhone 4S a vyšší či iPad 3. generace a vyšší se systémem iOS7 nebo vyšším. Já osobně jsem aplikaci testovala na iPhone 7 s iOS 11.4.1 a se spuštěním ani chodem aplikace jsem zatím neměla problém.

Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, aplikace Sonicare Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, aplikace Sonicare Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, aplikace Sonicare Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, aplikace Sonicare Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, aplikace Sonicare

Aplikace je z velké části v českém jazyce, ale trochu mě zklamalo, že některé věty zůstaly v angličtině. Nicméně věřím, že to je jen aktuální situace a po pár aktualizacích tato lehká nedokonalost zmizí. Jinak je aplikace přehledná, intuitivní, se spoustou obrázků, tipů, dokonce si můžete nastavit upomínku, kdy musíte opět k zubaři. Takže celkově super.

Srovnání: Philips Sonicare vs. Oral-B Genius 9300 a CURAPROX BiW 239

Pro srovnání jsem vybrala dva konkurenční kartáčky a výsledky najdete přehledně v tabulce.

Typ Philips Sonicare  Oral-B Genius 9000N Curaprox BiW 239
Sonická technologie
Mobilní aplikace
Výdrž baterie 14 dní 12 dní 7 dní
Počet kmitů či stěrů/min. 31 000 40 000 42 000
Kontrola tlaku
Detekce polohy a pohybu kartáčku v ústech
Nabíjecí sklenička
Cestovní pouzdro

Výsledek testu elektrického kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

Tahle novinka u mě splnila veškerá očekávání. Patřím k lidem, kteří na péči o zuby opravdu dbají. Pravidelně používám mezizubní kartáček a po běžném čištění občas používám i ústní vodu. S Philips Sonicare DiamondClean Smart jsem ale měla pocit, že mám zuby na dotek jazykem i na pohled ještě čistší a hladší než obvykle.

Philips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, recenze výsledkyPhilips Sonicare DiamondClean Smart, elektrický kartáček, recenze výsledky

Celkově jsem kartáček testovala 20 dnů a připojil se i přítel. Já jsem se soustředila na čištění s hlavicí Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defense na odstranění plaku a přítel vyzkoušel hlavici na péči o dásně, tedy Philips Sonicare G3 Premium Gum Care. Spokojení jsme byli oba. Žádné podráždění dásní, žádné záněty, zápach z úst nebo zažloutlé stopy na zubech. Přiznám se, že jsem pokaždé nespouštěla aplikaci, ještě nejsem zvyklá a někdy jsem při ranním shonu zapomněla. Na druhou stranu jsem si zvykla pravidelně používat hlavici na čištění jazyka a objednal si ji i přítel. Tu už nedám z ruky.

Co se týká baterie, opravdu vydrží 14 dní při každodenním používání ráno a večer. Pokud jsme kartáček používali s přítelem oba, výdrž se zkrátila na 7 dní, ale i to mi přijde super. Navíc stylové nabíjení v nabíjecí skleničce je spíš za odměnu než k vzteku.

Závěrečné hodnocení kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

Philips Sonicare Diamond Clean Smart

Philips Sonicare DiamondClean Smart

Elektrické kartáčky

Dosud nejlepší zubní kartáček značky Philips, král mezi elektrickými kartáčky vůbec, určený pro komplexní péči o ústní dutinu. 

Samozřejmostí je možnost nastavení intenzity čištění. Svůj pokrok můžete snadno sledovat pomocí chytré aplikace, díky níž dokážete každý den zlepšovat techniku čištění. Kartáček Philips Sonicare také ohlásí nutnost výměny čisticí hlavice. Tento kartáček si zamiluje každý, kdo opravdu dbá na ústní hygienu, bude však také vhodný jako luxusní dárek.

Klady

 • Přehledná mobilní aplikace s personalizovanými tipy na čištění.
 • Možnost nastavit konkrétní cíl v péči o zuby a průběžné sledování plnění v rámci aplikace.
 • Možnost výběru hlavice a režimu čištění podle toho, jakou péči o zuby preferujete.
 • Senzory pro pohyb kartáčku v dutině ústní.
 • Luxusní design kartáčku i nabíjecí skleničky či cestovního pouzdra.
 • Dlouhá výdrž baterie.

Zápory

 • Aplikace je sice v češtině, ale některé části jsou ponechané v angličtině, což nepůsobí profesionálně.
 • Když si čistíte zuby s aplikací a chcete sledovat pokrok v čištění, musíte postupovat podle předem určeného schématu. Začínáte vpravo nahoře a posunujete se doleva, pak pokračujete vlevo dole a zuby dočistíte. Někomu to nemusí vyhovovat.
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací