FMCG akce AP+ plus nový vizuál

Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 (RECENZE) – Bezdrátový tyčový vysavač s funkcí vytírání

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Kdo by si nechtěl ulehčit úklid a využít ušetřený čas na něco příjemnějšího? Na trhu rozhodně není nouze o spotřebiče, které snadný a rychlý úklid slibují. V praxi to už ale může vypadat jinak. My jsme podrobili testování bezdrátový tyčový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 s funkcí vytírání. Vysává a vytírá jedním tahem, zatímco integrovaný ruční vysavač zajistí úklid drobných nečistot a těžko dostupných míst. Jak se osvědčil v běžném domácím provozu? Stojí jeho kvality za investici? Skutečně ušetří čas i námahu? Moje recenze se pokusí na to odpovědět. 

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1

Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 (RECENZE) – OBSAH

 1. Testování bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 
 2. Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 a jeho příslušenství 
 3. Bezdrátový tyčový vysavač s funkcí vytírání 
 4. Sací 360° hubice sbírá nečistoty ze všech stran 
 5. Integrovaný ruční vysavač na úklid drobného nepořádku
 6. Mini turbo kartáč nedá vlasům a zvířecím chlupům šanci 
 7. Philips SpeedPro Max má překvapivý výkon a dlouhou výdrž baterie
 8. Snadná a rychlá údržba
 9. Bezsáčkový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 je vhodný i pro alergiky
 10. Hodnocení bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1

Testování bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1

Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 jsem testovala v našem bytě 4 + 1 o rozloze 92 m², kde se nám prolínají různé typy podlah. Kromě věčného boje s drobky po dvou dětech, skvrnami od vylitého pití a nanošené špíny z venku, musím dbát také na častý úklid prachu kvůli synovi alergikovi. Mojí věrní pomocníci při téměř každodenním úklidu byli dosud podlahový vysavač, koště a mop. Klasika, která sice zabere dost času a energie, ale zároveň jistota, že to uděláte pořádně.

Když jsem dostala možnost vyzkoušet Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 s funkcí vytírání, byla jsem zvědavá, jak se tato novinka u nás osvědčí. Zda dokáže plnohodnotně nahradit vysavač i mop a zda spojení 3v1 není na úkor kvality. Na 14 dní tedy žezlo nad úklidem naší domácnosti převzal bezdrátový tyčový vysavač Philips SpeedPro Max 3v1. Kromě toho byl kvůli důkladnému prověření podroben několika simulovaným zkouškám, jako například vysypaná mouka na podlaze nebo rozsypaný kmín na koberci.

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Všechny komponenty vysavače Philips SpeedPro Max byly pečlivě zabaleny, aby při transportu nemohlo dojít k poškození.

Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 a jeho příslušenství 

Po vytažení z krabice, ve které bylo vše pečlivě zabalené kvůli bezpečnému transportu, jsem našla tyto komponenty a příslušenství k bezdrátovému tyčovému vysavači Philips SpeedPro Max Aqua 3v1. 

 
Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
 • Ruční vysavač s nasazenou nádobou na nečistoty
 • Tyč vysavače s integrovaným nástavcem
 • Hubice na vysávání a vytírání s nádržkou na vodu a mopovacím polštářkem
 • Tři další kusy mopovacích polštářků z mikrovlákna
 • Sací 360° hubice s LED svícením
 • Mini turbo kartáč na sbírání zvířecích chlupů, srstí a vlasů
 • Držák na zeď
 • Adaptér pro nabíjení Li-Ion baterie 
 • Náhradní filtr 
 • Manuál v českém jazyce s podrobným obrázkovým návodem

Uvedení do provozu

Tyčový vysavač Philips SpeedPro Max je vyroben z kvalitního a pevného materiálu. Obrázkový návod podrobně a názorně informuje o způsobu uvedení do provozu i použití. Sestavení vysavače je zcela intuitivní a jednoduché. Všechny komponenty jdou do sebe snadno a dobře zacvaknout. 

Philips SpeedPro Max Aqua nabízí tři stupně intenzity sání (stupeň 1, stupeň 2, turbo). Ovládání intenzity vysávání je umístěno na rukojeti vysavače. Mopovací část je vybavena smáčecím páskem, který reguluje uvolňování vody pro optimální vlhčení všech typů podlah. Mopovací polštářek se připojuje k nádržce na vodu suchým zipem.

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Mopovací část se systémem regulace uvolňování vody pro optimální vlhčení podlahy

Bezdrátový tyčový vysavač s funkcí vytírání 

V našem bytě převládají tvrdé podlahové krytiny. Každý úklid tedy znamenal všude vysát a pak vše projít opět s mopem. Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 umožňuje obojí najednou – vysává a vytírá zároveň. Takže jsem se do toho s chutí pustila. Příprava zabere sotva pár sekund. Nádržku na vodu jsem napustila vodou (lze přidat i tekutý čisticí prostředek na podlahy, který moc nepění) a přiložila na suchý zip mopovacího polštářku. Pak už jsem jen zacvakla vysavač do nádržky a mohla vysávat i vytírat doslova jedním tahem.

Prach i drobky vysavač spolehlivě vysává, takže mop může vytřít podlahu do čista, aniž by před sebou hrnul nečistoty. Nikde nevznikají louže, nic nekontrolovaně neteče. Smáčecí pásek optimálně dávkuje množství vody po celou dobu vytírání. Podlaha je dostatečně vlhká pro důkladné vytření a zároveň není mokrá přespříliš. Líbí se mi to hlavně z toho důvodu, že umytá podlaha rychle schne, což ocení asi každý, komu pobíhají děti po bytě. 

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 ŠRecenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Regulace uvolňování vody zajistí optimální vlhčení podlahy během vysávání a vytírání. Podlaha je tedy nejen brzo čistá, ale i rychle schne. Fotografie jsou pořizované s odstupem 2 minut.

Z mokrého čištění kdykoliv na suché vysávání

Jelikož se nám tvrdé podlahy téměř v každém pokoji prolínají s kobercem, je pro mě značným ulehčením, že mohu přerušit mopování a přejít na suché vysávání. Kdykoliv totiž potřebuji přejít na koberec, jednoduše vycvaknu vysavač z mopu a plynule pokračuji na koberci. Je to velmi pohodlné, a hlavně s perfektním výsledkem. Na podlaze mi většinou postačí nejnižší stupeň sacího výkonu k tomu, aby vysavač vysál nečistoty. Po přechodu na koberec volím stupeň číslo 2 nebo turbo pro důkladné luxování. Pro ilustraci krátké video níže.

Systém AquaBoost pro odstranění skvrn

Nejvíce dostávají u nás zabrat dlaždice v kuchyni, kde se denně něco vylije, přilepí, rozšlápne, vysype. Ale Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 se osvědčil i při zdolávání nepořádku v kuchyni. Pokud je potřeba odstranit nějakou odolnější špínu, stačí šlápnout na pedál a systém AquaBoost vypustí více vody. Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 tak snadno a rychle zvládne i odolné skvrny na podlaze. Například ukápnutý med a vylitá šťáva z červené řepy u myčky nádobí nebyl žádný problém. 

Sací 360° hubice sbírá nečistoty ze všech stran 

Sací 360° hubice je určená jak na tvrdé podlahy, tak na koberce. Je navržená tak, aby sbírala nečistoty ze všech stran a využila tak každý můj pohyb s hubicí. Obzvláště pak ve spojení s vyšším výkonem šlo luxování rychleji. Díky speciálnímu rotujícímu kartáči hubice důkladně vysála i vlasy, a to nejen z hladkých povrchů, nýbrž i z koberců. 

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Speciálně navržená sací 360° hubice si dobře poradí s prachem, vlasy i zvířecími chlupy na podlaze i na koberci.

Nemohu si vynachválit flexibilitu této hubice a jednoduchost manévrování s celým vysavačem. Pohodlně se s ním manipuluje, s hubicí se lehounce vytočím do všech směrů a rohů. Díky dlouhému a úzkému tělu vysavače se krásně dostanu i pod nábytek. Velmi mi vyhovuje LED osvětlení na hubici. Při luxování míst pod nábytkem, v rozích či v jakýchkoliv stinných místech skvěle osvětlilo jinak špatně viditelný prach. 

Integrovaný ruční vysavač na úklid drobného nepořádku 

Součástí bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 je i ruční vysavač, který lze získat pouhým stiskem tlačítka na tyči vysavače. Ruční vysavač se mi dobře osvědčil především pro rychlý úklid po mých synech, kteří po sobě nechávají drobky, vysypané chipsy nebo rozsypané rozpustné kakao. Využila jsem ho také při čištění interiéru auta. Vyluxovala jsem s ním perfektně sedačky, kufr i podlahu. Ovšem nedostala jsem s ním do všech škvír kolem předních sedaček. Na to by se hodila ještě delší a užší hubice.

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Ruční vysavač je lehký a díky dlouhé výdrži baterie ho lze využít nejen na drobný úklid v domácnosti, ale i na úklid auta.

Integrovaný kartáčový nástavec vždy po ruce

Kromě ručního vysavače je Philips SpeedPro Max vybaven také integrovaným kartáčovým nástavcem. Lze ho využít pro čištění různých spár, rohů, žebrového topení. Díky dlouhé trubici jsem se dostala dobře i ke stropu. Hned jsem toho využila a prošla jsem v bytě všechny rohy a místa u stropu, kde se zabydlela pavučina. Na rozdíl od vymetání rohů koštětem, s Philips SpeedPro Max jsem vysála pavučiny snadno a pohodlně a zbavila se i prachu usazeného na zdi. 

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Díky integrovanému kartáči přímo na dlouhé tyči a nízké váze přístroje jednoduše vysaji všechny kouty i pavučiny u stropu.

Mini turbo kartáč nedá vlasům a zvířecím chlupům šanci 

Součástí příslušenství vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 je i mini turbo kartáč pro snadné vysávání chlupů z měkkých povrchů, který je poháněný motorem. My sice žádného chlupatého mazlíčka nemáme, zato vlasy z pohovek a křesla tahám pořád. S použitím mini turbo kartáče to šlo velmi snadno. Nadělá sice trochu více hluku, ale během chviličky a bez námahy jsem čalounění zbavila i dlouhých vlasů. Mini turbo kartáč se nasadí na ruční vysavač, takže ho opět můžete využít kdekoliv potřebujete. Je velmi efektivní. Motorem poháněný kartáč zachytí opravdu každý vlas, který mu přijde do cesty.

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Mini turbo kartáč pro snadné odstranění zvířecí srsti a vlasů z měkkých povrchů

Philips SpeedPro Max má překvapivý výkon a dlouhou výdrž baterie

Od tyčového vysavače člověk nečeká nijak moc velký sací výkon, ale Philips SpeedPro Max mě překvapil. Jeho sací síla je zcela srovnatelná s podlahovým vysavačem, který mám doma. A to ještě s benefitem navíc. Je bezdrátový a lehký do ruky. Vysávání je proto velmi pohodlné, snadné a přitom důkladné. Jelikož se s ním dobře dostanu do všech možných zákoutí, která mi osvětluje LED světlo, nasbírá Philips SpeedPro Max s 360° hubicí snad ještě více prachu než můj podlahový vysavač. 

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Díky dobíjení přímo na držáku na zdi bude vysavač pořád připraven k použití. O stavu baterie přehledně informuje jak během nabíjení, tak během provozu digitální displej. 

Bezdrátový provoz vysavače umožňuje volnost pohybu. Někdy může být ale svoboda pohybu vykoupená krátkou výdrží baterie, což tedy rozhodně není případ tohoto bezdrátového vysavače. Philips SpeedPro Max je vybaven výkonnou Li-Ion baterií s napětím 25,2 V, díky níž vydrží až 75 minut v provozu na jedno nabití. Přičemž doba plného nabytí je pouhých 5 hodin. Ani jednou se mi nestalo, že jsem musela přerušit úklid kvůli vybité baterii. Právě naopak. S Philips SpeedPro Max 3v1 jsem uklidila celý byt (podlahy ve všech 4 pokojích, pohovky, poličky, čalouněné židle) a displej ukazoval stav baterie 20 %. Baterie vystačila i s rezervou při čištění interiéru auta, a to jsem podlahu musela luxovat na nejvyšší výkon, tj. turbo.

Snadná a rychlá údržba 

S jednoduchým a rychlým úklidem krásně koresponduje také snadná a časově nenáročná údržba bezdrátového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1. Po dokončení vytírání nádobu na vodu jednoduše vyliji a nechám vyschnout. Mopovací polštářek stačí proprat v ruce. Lze ho prát i v pračce při 60 °C. Vyprazdňování nádoby na prach je jednoduché a hygienické. Z vysavače ji sejmu stiskem jediného tlačítka a nečistoty jednoduše vysypu do koše. Někdy je třeba prachovou nádobu umýt důkladně. V tom případě se z ní musí sundat filtr a mohu ji pak důkladně umýt pod tekoucí vodou. Nádobu na prach nelze mýt v myčce. 

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Po skončení úklidu nádobu na prach stiskem tlačítka vycvaknu a její obsah vysypu do koše. Objem 0,6 litru je zcela dostačující na opravdu pořádný úklid i s velkou rezervou.

Osobně se mi velmi líbí způsob čištění sací 360° hubice a mini turbo kartáče. Pokud má u vás v bytě někdo dlouhé vlasy nebo máte dlouhosrstého domácího mazlíčka, jistě víte, jak se hubice s kartáčem po čase zanáší. Jestli chcete luxovat opravdu efektivně a neroznášet prach a nečistoty zpět po podlaze kvůli špinavé hubici, je třeba ji čistit a vlasy z ní často složitě vytahovat. U vysavače Philips SpeedPro Max je tento problém vyřešen geniálně. Dlouhé a pevné štětiny rotujícího kartáče nejenže při úklidu důkladně seberou každý vlas, ale jdou i velmi snadno vyčistit. Ostatně, přesvědčte se sami.

Bezsáčkový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 je vhodný i pro alergiky

Jelikož je syn alergik, musím při vysávání řešit také kvalitu filtrace. Bezsáčkový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua je v tomto ohledu zcela spolehlivý, neboť je vybaven antialergenním filtrem a bezsáčkovou technologií PowerCyclone 8, která účinně odděluje prach ze vzduchu. Vysátý prach a alergeny se tak nedostávají zpět do ovzduší. Stejně tak i hygienické vyprazdňování nádoby na prach mi velmi vyhovuje. 

Ovšem aby byla zachována účinnost filtrace, ale i výkon motoru, je potřeba filtr pravidelně čistit. Při častém používání vysavače doporučuje výrobce čištění filtru cca jednou za měsíc. Já ho musela vyčistit již po 2 týdnech, ale dodávám, že přístroj dostal skutečně zabrat. Jelikož je Philips SpeedPro Max vybaven omyvatelným filtrem, mohu ho umýt pod tekoucí vodou a pak už jen nechat vyschnout. Filtr je umístěn ve spodní části nádoby na prach. Sundat ho a umýt je otázka chviličky.

Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 Recenze bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1
Čistý filtr je důležitý pro správné fungování filtrace i motoru.

Hodnocení bezdrátového tyčového vysavače Philips SpeedPro Max Aqua 3v1

Musím přiznat, že Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 si mě získal. Jeho služby totiž přesně odpovídají potřebám naší domácnosti a tomu, co já osobně očekávám od přístroje, který mi má úklid usnadnit a urychlit.

Díky držáku na zeď je přístroj vždy po ruce. Bezdrátový provoz poskytuje neomezenou volnost pohybu a výkonná baterie zajistí dlouhý provoz na jedno nabití. Vysavač je lehký do ruky a ve spojení s flexibilní hubicí se s ním manévruje opravdu pohodlně. Vysávání a vytírání jedním tahem je velmi praktické a efektivní. Usnadnilo mi to práci a zkrátilo dobu úklidu minimálně na polovinu. Podlaha byla vytřená stejně důkladně, jako když ji nejdříve vyluxuji podlahovým vysavačem a poté vytřu mopem. Navíc mopový systém umožňuje okamžitý přechod na suché vysávání, což ocení všichni, komu se v bytě prolínají tvrdé podlahy a koberce. Silný motor a kvalitní cyklonová technologie poskytují vysoký sací výkon, takže vysavač má dostatečnou sílu i na koberci s vyšším chlupem.

Ruční vysavač je bezvadný na drobný a rychlý úklid. Využijete ho také na čištění interiéru auta. S nasazeným mini turbo kartáčem snadno odstraníte i vlasy a zvířecí chlupy z jakéhokoliv měkkého povrchu.

iZaujal vás Philips SpeedPro Max Aqua, ale stále váháte? Přesvědčte se sami o jeho kvalitách. Společnost Philips vám nyní poskytne až 45 dní na vyzkoušení zakoupeného bezdrátového tyčového vysavače SpeedPro Max se zárukou vrácení peněz. Akce trvá od 15. 02. 2019 do 31. 12. 2019. O podmínkách akce se dovíte v článku Záruka vrácení peněz 45 dní na bezdrátové tyčové vysavače Philips SpeedPro Max.

Jediný zádrhel, na který jsem s vysavačem Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 narazila, bylo při čištění auta ručním vysavačem. Na vyčištění všech škvír kolem předních sedaček nestačil. Na to by bylo potřeba užší a delší hubici.

Bezdrátový tyčový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 FC6904/01

Electrolux PURE D9 model PD91-8SSM

Philips SpeedPro Max Aqua 3v1

Tyčové aku vysavače

Bezdrátový tyčový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua 3v1 je ideální pomocník pro každého, kdo si chce každodenní úklid v domácnosti co nejvíce urychlit a usnadnit. Vyniká jednoduchou a pohodlnou manipulací, všestranným využitím i silným výkonem a výdrží baterie. Vysávání a vytírání jedním tahem je efektivní a ušetří vám mnoho času i námahy. Philips SpeedPro Max je perfektní i na koberce, zatímco integrované příslušenství zajistí úklid drobného nepořádku. Vyšší cena může někoho zaskočit, přesto je třeba si uvědomit, že se jedná o výkonný podlahový vysavač, mop a ruční vysavač v jednom. 

Klady

 • Podlahový vysavač, ruční vysavač a mop v jednom zařízení
 • Vysává a vytírá jedním tahem
 • Regulace uvolňování vody
 • Vhodný i na koberce
 • Mini turbo kartáč na vlasy a zvířecí chlupy
 • Bezdrátový provoz umožňuje volnost pohybu
 • Vysoký sací výkon
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení
 • Digitální displej 
 • Snadná údržba
 • Pohodlná manipulace
 • Vždy po ruce

Zápory

 • Krátká hubice ručního vysavače – nedostane se do úzkých škvír 
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací