PLAYzone Challenge: největší BYOC LAN party v ČR

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

PLAYzone Challenge BYOC LAN 2019 je příležitost potkat se s ostatními hráči a společně zažít skvělou atmosféru. Každý si bude moci přinést vlastní počítač a po tři dny pařit o život, případně jako divák sledovat nejlepší hráče v akci. Pokud jste součástí týmu, na místě budou probíhat i profesionální turnaje o ceny a MČR body. PLAYzone Challenge se koná na brněnském výstavišti a startuje 21. 6. 2019. Co vše BYOC LAN 2019 nabídne, kde se zaregistrovat a jak koupit vstupenku?

PLAYzone Challenge – OBSAH

 1. Informace o akci: Co je PLAYzone Challenge?
 2. Hlavní turnaje na PLAYzone Challenge
 3. PLAYzone Challenge: Chci se účastnit jako hráč
 4. PLAYzone Challenge: Chci se účastnit jako divák
 5. PLAYzone Challenge (PROGRAM)
 6. Alza GameBox: PLAYzone BYOC edice

Informace o akci: Co je PLAYzone Challenge?

Jedná se o BYOC LAN party. Jednoduše řečeno – každý si může donést vlastní počítač a po tři dny pařit. A to vše společně s několika tisíci dalších pařanů. Na místě se budou konat i profesionální turnaje o ceny a MČR body. Akce je samozřejmě otevřená i pro diváky.

i

Další informace o akci najdete na oficiálním webu pzchallenge.cz/o-akci.

DreamHack 2011
BYOC LAN party jsou návratem ke kořenům esportu. Tisíce pařanů na jednom místě. Pokud existuje hráčský ráj, pak vypadá právě takto. Výše na obrázku je DreamHack, kterého se účastnilo 27 tisíc lidí. PLAYzone Challenge má ambici přivést DreamHack do České republiky. A to nikoliv jednorázově, ale každý rok.

Hlavní turnaje na PLAYzone Challenge

PLAYzone je nejen místem, kde se lze setkat s dalšími pařany a strávit s nimi tři dny plného hraní, ale také profesionálním turnajem. Týmy budou soupeřit nejen o hodnotné ceny, ale také o body do Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách.

Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO
 • Max. počet týmů: 48
 • Dotace turnaje: min. 60 tisíc Kč
 • MČR body: kategorie A
 • Stream: bude oznámeno

Fortnite

Fortnite
 • Max. počet týmů: 48
 • Dotace turnaje: 40 tisíc Kč
 • MČR body: NE
 • Stream: bude oznámeno

Hearthstone

HearthStone
 • Max. počet týmů: 128
 • Dotace turnaje: min. 15 tisíc Kč
 • MČR body: kategorie A
 • Stream: bude oznámeno

League of Legends

League of Legends
 • Max. počet týmů: 20
 • Dotace turnaje: 45 tisíc Kč
 • MČR body: NE
 • Stream: bude oznámeno

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)

PUBG
 • Max. počet týmů: 32
 • Dotace turnaje: min. 60 tisíc Kč
 • MČR body: kategorie A
 • Stream: bude oznámeno
iPodívejte se na všechny články z herní sekce. Další novinky ze světa her, esportu a technologií naleznete na facebooku a instagramu Alza Gaming.

PLAYzone Challenge: Chci se účastnit jako hráč

PLAYzone Challenge z pohledu hráče znamená tři dny herních orgií. Můžete se tady nejen setkat se svými online kámoši v reálu, ale také navázat nové kontakty. Akci lze rovněž pojmout jako bootcamp.

PLAYzone Challenge: cena za registraci místa ke hraní

Bohužel, každá zábava něco stojí. Organizátor se dušuje, že se ceny snaží držet co nejníže, přesto je potřeba se připravit na to, že tři dny na LANce nemohou být zadarmo. Aby pro žádného hráče nebyla cena nepřekonatelnou překážkou, jsou na výběr tři typy registrace. I nejlevnější typ registrace umožňuje plnohodnotné hraní.

Jak se typy registrace liší a kolik stojí? Pro více informací otevřete roletku níže.

Cena a srovnání typů registrací

Pokud registraci provedete do 30. 4. 2019, ušetříte. Proto se zapsáním zbytečně neváhejte.

Volné hraní vs. registrace do hlavního turnaje

Pokud se chcete PLAYzone Challenge účastnit jako hráč, již víte, že je třeba se zaregistrovat. Na výběr jsou pak dvě základní možnosti. Základní rozdíl spočívá v tom, zda se chcete zúčastnit hlavních turnajů, nebo chcete hrát dle libosti a případně se účastnit jen doprovodných turnajů. 

 • Volné hraní – Rezervujete si místo, ale nezúčastníte se dotovaných turnajů. Na místě se ale můžete přihlásit do doprovodných turnajů nebo hrát cokoliv s ostatními.
 • Registrace do hlavního turnaje – Pokud si v registračním formuláři vyberete libovolnou z her, automaticky se tím zapíšete do hlavního turnaje.

Nejste z Brna? Můžete využít „sleeping zónu“

A pokud nejste z Brna, potěší, že se nemusíte uchylovat do drahého hotelu, ale můžete využít hlídanou „sleeping zónu“ za 100 Kč na noc. Samozřejmě, pokud tedy nejste tvrďáci navyklí spát v lese na zemi, vezměte si s sebou spacák a karimatku. 

i

Dále určitě budete muset jíst a pít. Netřeba se bát, na místě najdete stravovací prostory s nabídkou jídel a nealkoholických nápojů za rozumné ceny. Pro plnoleté bude k dispozici i čepované pivo. Ale pozor: Platí přísný zákaz vnášení otevřených kelímků do herní arény.

Pravidla BYOC LAN party v kostce

Každý hráč si se sebou musí přinést počítač, monitor a periferie. Případně herní notebook. Zařízení musí mít LAN konektor. WiFi v pavilonu slouží pouze pro připojení mobilních telefonů, nelze přes ni hrát turnaje. To neplatí pro All inclusive registrace, jež budou mít na místě vybavení připraveno.

Po příchodu každého hráče bude jeho herní vybavení označeno štítkem a jeho ID. Při jakémkoliv pohybu zařízení do herní zóny nebo mimo ni bude provedena kontrola ID hráče a ID zařízení.

i

Úplná pravidla PLAYzone Challenge najdete zde.

esport turnaj

PLAYzone Challenge: Chci se účastnit jako divák

Nemůžete na PLAYzone Challenge dorazit jako hráč? Pak se přijďte alespoň podívat. Na místě budete moci okusit nezaměnitelnou atmosféru vrcholového turnaje společně s několika tisíci fanoušků. Ti nejlepší hráči zde změří své síly v CS: GO, Fortnite, Hearthstone, League of Legends a PUBG. A co více, budete se s nimi moci také potkat a seznámit, zejména pokud zůstanete na Red Bull esport afterparty, jež začíná v sobotu od 22 hodin.

A kolik stojí vstupenka pro diváka? Pouhých 99 Kč. Zakoupením vstupenky získáte přístup na turnaje a na Red Bull esport party.

i

Vstupenka zajistí přístup v sobotu a neděli. V pátek je akce pro diváky uzavřena. Při vstupu probíhá identifikace pomocí průkazu totožnosti.

PLAYzone Challenge: program a místo konání

Program PLAYzone Challenge je nabitý k prasknutí. Nudit se nebudete a na své si přijde každý.

PLAYzone Challenge: podrobný program

pátek 21. 6. 2019
12:00–17:00 příchod všech hráčů
18:00 oficiální zahájení akce
18:15 začátek turnajů ve hrách CS: GO, League of Legends, PUBG, Hearthstone a Fortnite
22:30 konec hracího dne

i

V pátek je akce pro diváky uzavřena!

sobota 22. 6. 2019
8:00–9:30 příchod všech hráčů
9:30 začátek sobotního programu turnajů ve hrách CS: GO, League of Legends, PUBG, Hearthstone a Fortnite
14:00 konec swissu v CS: GO
16:00 konec skupinové fáze League of Legends
18:30 konec swissu v Hearthstone
22:00 konec hracího dne v CS: GO, League of Legends, PUBG, Hearthstone a Fortnite
22:00 zahájení Red Bull esport party

i

V sobotu je akce otevřena i všem divákům.

neděle 23. 6. 2019
8:00–9:30 příchod všech hráčů
9:30 začátek nedělního programu turnajů ve hrách CS: GO, League of Legends, PUBG, Hearthstone a Fortnite
10:00–13:00 finále League of Legends
13:00–14:30 finále Hearthstone
15:10–15:50 finále PUBG
16:00–18:00 finále CS: GO
18:00 ukončení akce

i

V neděli je akce otevřena i všem divákům. Přijďte sledovat finálové zápasy!
Přesný harmonogram a rozpis zápasů bude aktualizován podle počtu přihlášených týmů a hráčů.

Jak jsme již zmínili, PLAYzone Challenge BYOC LAN se bude konat v Brně, a to na Výstavišti Brno v Pavilonu G, hale G2. Podrobnou mapu s vyznačením přístupových bodů najdete v roletce níže. Na místě je krom tramvajové a autobusové zastávky rovněž placené parkoviště (Prémioví a All inclusive návštěvníci mají vyhrazeno bezplatné parkování).

PLAYzone Challenge: mapa areálu s vyznačenými přístupovými body

Alza GameBox: PLAYzone BYOC edice

Alza.cz je generálním partnerem akce a při té příležitosti připravila oficiální edici svých herních počítačů Alza GameBox. Všichni hráči, kteří si zaregistrují na PLAYzone Challenge místo All inclusive, budou mít k dispozici plně vybavené herní místo, kde najdou právě zbrusu nový Alza GameBox RTX2060 PLAYzone BYOC edice. Počítač si ale můžete samozřejmě koupit i vy. 

Alza GameBox RTX2060 PLAYzone BYOC edice

Pokud se chcete na PLAYzone Challenge vybavit novým počítačem, který vám neudělá ostudu, představuje právě Alza GameBox RTX2060 PLAYzone BYOC edice skvělou volbu. Její hlavní přednostní je grafická karta NVIDIA RTX 2060 6G s podporou ray tracingu. A nešetřilo se ani na CPU. Šestijádrový procesor Intel Core i5 9400 Coffee Lake představuje v roce 2019 nový herní standard, protože jedině tak můžete hrát až ve QHD rozlišení.

Za pozornost stojí také úložiště. Počítač totiž neobsahuje žádný pomalý plotnový disk, nýbrž Intel 660p M.2 SSD NVMe. Nemusíte se bát ani nedostatku prostoru pro ukládání svých her. Disk má totiž kapacitu 1 TB. Alza GameBox RTX2060 PLAYzone BYOC edice je dostupný v černé a bílé barvě. 

PLAYzone Challenge je prémiový ročník největší BYOC LAN party v České republice. Zahrát si bude moci každý. Na místě se navíc bude odehrávat řada profesionálních turnajů o hodnotné ceny. Můžete se tedy zúčastnit i jako divák.

Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací