Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Výměna nevhodného dárku Huawei nova 9

Počátek – profesorovo páté pátrání po pravdě

Zobrazit katalog
Počátek – profesorovo páté pátrání po pravdě

Článek

Aktualizováno

Proti sobě opět stojí tváří v tvář přesvědčení fundovaní vědci a rozezlení zástupci nábožensky smýšlející skupiny. Podaří se nesváry mezi znepřátelenými stranami usměrnit? Dostane se v knize Dana Browna Počátek profesoru Robertu Langdonovi konstruktivních odpovědí na dvě základní otázky existence: Odkud pocházíme? Kam směřujeme?

Dan Brown; Počátek; kniha

Počátek předzvěstí dalších konfliktů

Čtyřicetiletého miliardáře a futuristu Edmonda Kirsche s harvardským profesorem symbologie a náboženské ikonologie Robertem Langdonem spojuje víc, než se na první pohled může zdát. V titulu Počátek se dozvídáme, že Robertův první rok přednášení na katedře Harvardské univerzity seděl v lavici tehdy ještě nezkušený Edmond, coby vděčný divák a posluchač.

pocatek přebal; kniha

Role se v Počátku obrátily

Nyní se profesor Robert Langdon, společně s ostatními pozvanými, během společenského večera chystá sledovat prezentaci výsledků práce svého studenta – Edmond Kirsch hodlá oznámit světu svůj přelomový vědecký objev. K překvapení všech přítomných slavnostní večer neproběhne zcela podle plánu. Ač nerad, profesor Langdon se nastalým událostem bude muset přizpůsobit.

Dan Brown

Americký spisovatel Dan Brown uvedením knihy na trh znovu hodil profesoru Robertu Langdonovi rukavici, vznikem literárního díla Počátek již popáté. Tentokrát dostala hlavní postava příležitost podívat se do severního Španělska, oblíbené destinace samotného autora, kde se poprvé po čtyřech dechberoucích příbězích má možnost pokochat krásami ultramoderního umění Guggenheimova muzea v Bilbau.

pocatek přebal; audiokniha

Od čeho autor neupustil ani v pátém pokračování profesorova pátrání, je přítomnost atraktivní zástupkyně něžného pohlaví s působivým životopisem a intelektem, který profesorovi imponuje; Ambra Vidalová, atraktivní ředitelka muzea.

Úloha ženy po boku Roberta Langdona

Dne 12. 10. 2017 se během probíhajíciho Knižního veletrhu ve Frankfurtu, kde spisovatel Dan Brown knihu Počátek představil, vyrojily zvídavé dotazy na hlavní postavu knihy, profesora Roberta Langdona. Věrní fanoušci Brownových historických thrillerů se netají svým zájmem o informace ze soukromého života hlavní postavy. Snad k tomu přispělo autorovo rozhodnutí v každém díle přivést hlavní postavě do cesty jinou ženu se symbolickou úlohou Watsona, pravé ruky "Sherlocka Langdona". Profesor díl co díl na případu spolupracuje s jinou ženskou postavou, jejich vztah se snaží udržet na čistě profesní rovině. A když už na nějaké to sblížení dojde, zůstane jen při kouzlu okamžiku a každý si jde dříve či později po svém.

i Brown je ztělesněným příkladem spisovatele, který se ke spisovatelské špičce musel propsat – techniku psaní piloval už od doby studentských let a svému koníčku se po absolvování vysoké školy odevzdal naplno.

Historický thriller v červené knihovně?

Na dotaz ze strany čtenářů, zda se někdy dočkáme výrazného posunu v profesorově soukromém životě a v knize Počátek budeme moci sledovat vývoj zdravého vztahu hlavní postavy profesora Roberta Langdona, spisovatel Dan Brown trefně připomněl jednu skutečnost, kterou čtenáři zapomínají brát v potaz. Děj knih, ve kterých vystupuje postava profesora Roberta Langdona, je koncipovaný tak, že se odehrává v průběhu 24 hodin, tedy jednoho Langdonova pracovního dne.

Je tedy vysoce nepravděpodobné, že za dobu, kterou si takto při psaní od začátku sám Brown nastavil, by stihl vylíčit průběh vývoje profesorova milostného vztahu. K tomu, aby čtenářům vyšel vstříc, by spisovatel musel ze všeho nejdříve přehodnotit zvolený žánr knihy. Pokud by zvážil tuto možnost a během psaní dalšího titulu se zaměřil výhradně na profesorův soukromý život, toto rozhodnutí by zamíchalo se členy cílové skupiny, kterou tvoří veskrze nadšenci v žánru historického thrilleru a nikoliv červené knihovny.

Vydání české mutace knižní novinky Počátek se dočkáte již brzy – v prodeji bude od 7. 2. 2018. Uchvátil vás styl psaní Dana Browna? Pak si Počátek zarezervujte ještě dnes. Sáhnout můžete po audioknize, e-booku, a dokonce i po běžné papírové verzi.

Počátek
Elektronická kniha - Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě. - autor Dan Brown, 416 stran

269,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22156
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi