Mastercard Obchodník roku 2021 Kolofix

Podpora Akademie programování

25.5.2015 - Do roku 2020 bude v Evropské unii chybět na 825 000 ICT odborníků. Do prvního ročníku unikátního projektu Akademie podnikání se zapojilo 700 žáků a studentů.


 

Nezaměstnanost mladých v Evropské unii se v tuto chvíli pohybuje kolem 21 %. I přesto Evropská komise odhaduje, že do roku 2020 bude v EU chybět 825 000 pracovníků s kvalifikací v oboru informačních technologií (ICT). Základní znalost programování se stává běžným požadavkem na řadu pracovních pozic i mimo obor IT. Podle průzkumu společnosti Microsoft mezi českými HR manažery již dnes dvě pětiny personalistů řadí pokročilé ICT dovednosti jako základy programován mezi důležité předpoklady pro získání zaměstnání.

 

Microsoft ve spolupráci s Nadací Charty 77 Konto Bariéry a dalšími partnery proto zahájil projekt Akademie programování. Projekt si klade za cíl jednoduchou a hravou formou ukázat studentům základních, středních i vysokých škol, že programování není tak složité, jak na první pohled vypadá, a jeho základy se díky moderním nástrojům dokáže naučit doslova každý - i ti nejmenší na prvním stupni základních škol.
 


Bezplatná Akademie programování je určena žákům a studentům od 8 do 26 let a školám po celé republice. Podmínkou je pouze registrace na Facebooku a sestavení skupinky 10-12 zájemců. 
 

Akademie programování je součástí projektu Technologie proti bariérám, který má pomoci zejména sociálně či zdravotně znevýhodněným dětem a mladým lidem.
 

Alza.cz věnovala výhercům soutěže dary v hodnotě 6.380 Kč.


Program Technologie proti bariérám

Akademie-programovani
 


https://www.facebook.com/Technologieprotibarieram

0
Vytisknout

Výhodné pořízení elektroniky bez provozních starostí.

Tisíce produktů ihned k odběru na našich pobočkách.

Rozbalené, zánovní a použité zboží

Nakup zboží ve více lidech a získej parádní slevu!

Zboží za lepší ceny a nadstandardní služby pro firmy

Kontaktujte nás na WhatsAppu

Kontaktujte nás na Messengeru


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi