![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
JLAB Fit Sport Wireless Fitness Earbuds Black
Winner
|
|
3.7
|
|
Battery |
|
| Maximum Battery Life | 10 h |
Headphone characteristics |
|
| Frequency to | 20,000 Hz |
| Sensitivity | 110 dB/mW |
| Frequency from | 20 Hz |
| Impedance | 32 Ohm |
Weight |
|
| Weight | 23 g |
Type of headphones |
|
| Construction | Closed |
| Design | In-ear |
| Microphone | YES |
Connection |
|
| Connection Type | Bluetooth |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Removable cable | YES |
Features and functions |
|
| Functions | Call handling |
| Other features | Exchangeable earbuds, Exchangeable earpads |
Colour |
|
| Colour | Black |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | |
| JLAB Fit Sport Wireless Fitness Earbuds Black | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Discontinued
|