![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
JBL Live 400BT, Black
Winner
|
|
4.7
|
|
Battery |
|
| Maximum Battery Life | 24 h |
Headphone characteristics |
|
| Frequency to | 20,000 Hz |
| Sensitivity | 106 dB/mW |
| Size converters | 40 mm |
| Frequency from | 20 Hz |
| Impedance | 32 Ohm |
Weight |
|
| Weight | 185.8 g |
Connection |
|
| Cable length | 1.33 m |
| Connection Type | 3,5mm Jack , Bluetooth |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Removable cable | YES |
Type of headphones |
|
| Construction | Closed |
| Design | On-ear |
| Microphone | YES |
Microphone characteristics |
|
| Microphone construction | Integrated |
Features and functions |
|
| Functions | Volume control |
| Other features | Folding construction |
Colour |
|
| Colour | Black |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | |
| JBL Live 400BT, Black | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Discontinued
|