![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
Klarstein VitAir Hot Air Fryer - Black
Winner
|
|
4.5
|
|
Technical specification |
|
| Power consumption | 1,400 W |
| Number of programs | 6 |
| Volume | 9 l |
| Control | Digital |
Temperature |
|
| Minimum temperature | 50 °C |
| Maximum temperature | 230 °C |
Dimensions and weight |
|
| Width | 35 cm |
| Depth | 44 cm |
| Height | 30 cm |
| Weight | 6.1 kg |
Type of frying |
|
| Type of frying | Hot air |
Features |
|
| Number of fryers | 1 |
| Features | Non-stick surface |
Power outlet type |
|
| Country | Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia |
Functions |
|
| Functions | Automatic shutdown, Temperature regulation, Timer |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | |
| Klarstein VitAir Hot Air Fryer - Black | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Discontinued
|