![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
MORA C 511AW
Winner
|
|
|
|
Features |
|
| Number of hotplates | 4 |
| Power consumption | 8 kW |
| Oven volume | 62 l |
| Sheet extension | For presses |
| Network cable | No |
Dimensions and weight |
|
| Width | 50 cm |
| Total depth | 59.4 cm |
| Total height | 85 cm |
Energy class |
|
| Energy consumption per cycle (fan - hot air) | 0.77 kWh |
| Energy consumption per cycle (static baking) | 1.03 kWh |
| Energy efficiency class | A |
Colour |
|
| Colour | White |
Type |
|
| Hob type | Glass ceramics |
Design |
|
| Design | Classic |
Power outlet type |
|
| Country | Czechia |
Board |
|
| Hob characteristics | Residual heat indicator |
Oven |
|
| Heating element | Round |
| Oven programs | Defrosting, Lower heating, Plate heating, Static baking, Upper heating, Ventilator |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | |
| MORA C 511AW | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Discontinued
|