![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
NOCO GENIUS BOOST PLUS GB40
Winner
|
|
2,289,-
2,549,-
Buy
4.6
|
|
Starting current |
|
| Starting current | 1,000 A |
Max. volume |
|
| Max. volume petrol | 6 l |
| Max. volume diesel | 3 l |
Functions |
|
| Capacity | 5,000 mAh |
| Functions | Lamp, Power bank |
Capacity |
|
| Capacity | 5,000 mAh |
Dimensions |
|
| Width | 170 mm (17 cm) |
| Height | 80 mm (8 cm) |
| Depth | 43 mm (4.3 cm) |
Weight |
|
| Weight | 950 g |
Colour |
|
| Colour | Grey |
Output |
|
| Total outputs | 3 |
| Outputs | 12V outlet |
Usage |
|
| Determined for | To start the vehicle |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | -10 % 2,549,- |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | 2,289,- |
| NOCO GENIUS BOOST PLUS GB40 | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
In stock > 5 pcs
and in the 2 stores
|