![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
Tenda F9
Winner
|
|
619,-
4.8
|
|
Speed |
|
| WiFi transmission speed | 600 Mb/s |
Connectors |
|
| LAN | 3 × |
| WAN | 1× |
Antenna features |
|
| External antenna count | 4 × |
| Antenna gain | 6 dBi |
| Antenna type | Non-detachable |
Dimensions and weight |
|
| Width | 17.9 cm |
| Depth | 14.6 cm |
| Height | 3.1 cm |
| Weight | 317 g |
LAN port transmission speed |
|
| Number of LAN ports with 100 Mbit speed | 3 |
WAN port baud rate |
|
| Number of WAN ports with 100 Mbit speed | 1 |
Functions |
|
| Features | Access point, Extender, Router |
| Use | Interior |
Standards and frequency |
|
| Standards | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| WiFi Bands | 2,4 GHz |
| WiFi type | WiFi 4 |
Type |
|
| Type | Single-band |
Advanced parameters |
|
| DHCP functions | Client, Server |
| Service quality | QoS (Quality of Service) |
| NAT functions | DMZ (Demilitarized Zone), UPnP |
Security |
|
| Encryption | WPA2-PSK, WPA-PSK, WPS |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | 619,- |
| Tenda F9 | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Currently Unavailable
|