![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
Nedis Wi-Fi air quality monitor WIFISA10CWT
Winner
|
|
3.8
|
|
Operating environment |
|
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 60 °C |
Dimensions and weight |
|
| Height | 2.8 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 9 cm |
| Weight | 52 g |
Use |
|
| Expandability | Open system |
| Area of use | Security |
| Operation | Standalone |
Connectivity |
|
| Application language | Czech, English, Slovak |
| Supported OS | Android, iOS |
| Power supply | Power plug |
Connection |
|
| Connection | WiFi 2.4 GHz |
Location |
|
| Placement | For walls |
| Usage | Interior |
Use |
|
| Use | for alarm, Independently |
Functions and features |
|
| Colour | White |
| Functions | Memory |
Type |
|
| Detection Type | Humidity, temperature, TVOC (volatile substances) |
| Product type | Air quality meter |
Notification |
|
| Type of signalisation | Push notification |
Packaging |
|
| Included | Power adapter, Power cable |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | |
| Nedis Wi-Fi air quality monitor WIFISA10CWT | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Discontinued
|